Νέα

To i-phone είναι για κλωτσές .μιλάμε για πολλές κλωτσές…

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα il_capitano
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 513
  • Εμφανίσεις 36K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

bestman69

Μέλος
Εγγρ.
18 Απρ 2009
Μηνύματα
2.714
Like
8
Πόντοι
16
Εγώ γιατί έβλεπα πολλά πιτσιρίκια/νέους που μάζευαν το χαρτζηλίκι τους για Χ μήνες για να πάρουν το νέο iPhone και στο τέλος να κάνουν αναπάντητες; Πόσους μπαγλαμάδες που έδιναν ένα σημαντικότατο ποσοστό του μισθού τους για να το παίζουν κάποιοι, σε συνάντηση με προίσταμένους τους που τα είχαν αγοράσει στο όνομα της εταιρείας;  

Ρε, εδώ φίλος μου χασάπης μου 'χει πει για τύπους που πάνε με το iphone στο χέρι και παίρνουν 7€ κιμά βερεσέ!
 
Εγγρ.
26 Απρ 2012
Μηνύματα
4.684
Κριτικές
8
Like
40
Πόντοι
16
ΟΚ η ιστορία του iphone είναι γνωστή. Όταν ξεκίνησε το 2007 ήταν έτη φωτός μπροστά από τον ανταγωνισμό, αλλά μετά δεν εξελίχθηκε ανάλογα
και οι επιλογές της εταιρίας σε κάποια πράγματα αποδείχθηκαν λάθος και στενόμυαλες για αυτό από το 2011 και μετά ξεπεράστηκε από το αντρόιντ.
Όπως έχουν τώρα τα πράγματα δεν θεωρείται ούτε καν μέτριο. Απλά υπάρχουν 5-10 αντρόιντ κλάσεις ανώτερα από κάθε άποψη.
Συνήθως όταν ξεκινάς πρώτος και είσαι και ιστορικό μπραντ (και για κάποιους άλλους λόγους) κάνεις ποσίτιονινγκ.
Αν συνεχίσει όμως έτσι η εταιρία ακόμα και στην αμερική το ποσίτιονινγκ θα το χάσει διότι όλα μπορείς να τα σπρώξεις μέχρι ενός σημείου.


Γιατί μιλάς σε παρελθόντα χρόνο?

 Και τα "Αμερικανάκια" το χουν πάρει είδηση πως το android είναι καλύτερο.

Δεν έπεσε τυχαία η τιμή της μετοχής από τα 700 δολάρια πέρυσι τέτοια εποχή στα 400 μέχρι φέτος το καλοκαίρι.

 ;)

 



 
 

ektor lopez

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2008
Μηνύματα
36.190
Like
52
Πόντοι
366
Σόρρυ αλλά ο Στιβ Τζομπς όταν συνέλαβε την ιδέα, δεν είχε εμάς κατά νου του!!!!
Ούτε το πόσο ψώνια είμαστε....σόρρυ αλλά η Ελλαδίτσα δεν είναι το κέντρο του κόσμου όπως νομίζεται και συζητάτε λες και ότι γίνεται στον πλανήτη, περιλαμβάνει το "είναι" του Έλληνα!!!!
Το πως χρησιμοποιεί ή γιατί και ποιος αγοράζει το iphone στην Ελλάδα, στις ΑΡΧΙΔΑΡΕΣ τους εκεί στην Apple!!!!
Τώρα μπορείτε να γυρίσεται στην κουβέντα σας, λες και είμαστε το σημείο αναφοράς του κάθε τι γίνεται στον πλανήτη.....σόρρυ που έγραψα κιόλας!!!!

ρε μαλακα εχεις κουδουνισει απο τα στοιχηματα? εσυ πηγες την κουβεντα στην ελλαδα αναφεροντας την υψηλη αξια μεταπωλησης που εχει εδω σαν ισχυρο επιχειρημα. δε θα μας τρελανειςςςςςςςς  :boobies:
 

LION7

Ανώτερος
Εγγρ.
26 Ιουλ 2007
Μηνύματα
30.780
Κριτικές
16
Like
10.250
Πόντοι
7.045
Υγρή απαξίωση α λα έκτωρ :grin:

android_Vs_iphone.jpeg
 
Εγγρ.
17 Ιουλ 2013
Μηνύματα
1.792
Like
4
Πόντοι
16
Μόνο και μόνο το jailbreak είναι μαλακία  :huh:

Άσε που με την οθόνη του iphone και καλά να βλέπεις στραβώνεσαι  :headbang:
 

gianevan

Σεβαστός
Εγγρ.
15 Φεβ 2009
Μηνύματα
17.130
Like
5.778
Πόντοι
1.206
Για να κάνω την αυτοκριτική μου, κάποια στιγμή πήγα κι εγώ κι αγόρασα Rolex.
Εν τάξει μου άρεσε (ακόμα μου αρέσει στο χέρι μου) και είναι κατάλληλο για όλες τις ώρες της μέρας, το βάζεις στη θάλασσα και βουτάς όσο βαθιά θέλεις κλπ.
Αλλά επειδή το πλήρωσα ακριβά να πω πως είναι το "καλύτερο" που δεν έχει μπαταρία και κουρδίζει με την κίνηση του χεριού κι αν δεν το φορέσεις μια μέρα σταματάει λες και "θύμωσε" που το ξέχασες;
Το "ψώνιο" μου πλήρωσα απλά.

Άσε που ένα παλιό κλασσικό χρυσό Ωμέγα 30 ετών (που θεωρώ κειμήλιο γιατί μου το είχε χαρίσει ο μακαρίτης ο πατέρας μου όταν είχα πάρει το πτυχίο μου) είναι πολύ πιο ακριβές! Αλλα δεν το φοράω ποτέ, επειδή "θυμώνει" το άλλο. :)
 
Εγγρ.
26 Απρ 2012
Μηνύματα
4.684
Κριτικές
8
Like
40
Πόντοι
16
Για να κάνω την αυτοκριτική μου, κάποια στιγμή πήγα κι εγώ κι αγόρασα Rolex.
Εν τάξει μου άρεσε (ακόμα μου αρέσει στο χέρι μου) και είναι κατάλληλο για όλες τις ώρες της μέρας, το βάζεις στη θάλασσα και βουτάς όσο βαθιά θέλεις κλπ.
Αλλά επειδή το πλήρωσα ακριβά να πω πως είναι το "καλύτερο" που δεν έχει μπαταρία και κουρδίζει με την κίνηση του χεριού κι αν δεν το φορέσεις μια μέρα σταματάει λες και "θύμωσε" που το ξέχασες;
Το "ψώνιο" μου πλήρωσα απλά.

Άσε που ένα παλιό κλασσικό χρυσό Ωμέγα 30 ετών (που θεωρώ κειμήλιο γιατί μου το είχε χαρίσει ο μακαρίτης ο πατέρας μου όταν είχα πάρει το πτυχίο μου) είναι πολύ πιο ακριβές! Αλλα δεν το φοράω ποτέ, επειδή "θυμώνει" το άλλο. :)


  Οι άντρες γιατρέ δεν είναι σαν τις γυναίκες. Λίγα είναι τα αξεσουάρ που μπορεί να έχει ένας άντρας.

Απο κει και πέρα οι λόγοι είναι πρακτικοί.

Τι να το κάνω το ΡΟΛΕΞ όταν έχω ρολόι στο κινητό μου τηλέφωνο?
Μέχρι φακό και κομπιουτεράκι για πράξεις έχουν πλέον τα κινητά.


Πάντως κι εγώ αν ήθελα να κάνω κάποτε ένα δώρο στον εαυτό μου, ένα ΡΟΛΕΞ θα το παιρνα.

  :grin:

 
 

gianevan

Σεβαστός
Εγγρ.
15 Φεβ 2009
Μηνύματα
17.130
Like
5.778
Πόντοι
1.206
Λοιπόν για να μην αποπαίρνουμε το κάθε 20χρονο που δίνει 700 ευρώ για κινητό, είπες τη σωστή λέξη.
Το Άιφον δεν είναι "εργαλείο" για όλα αυτά, αξεσουάρ είναι!

Κι όταν ένας μεγάλος άνθρωπος δίνει κάμποσα χιλιάρικα για να πάρει ρολόι (που με 70 ευρώ παίρνεις ένα Casio που "ψήνει και καφέ"), ας πάρει κι ο πιτσιρικάς το ακριβό κινητό!

Τώρα μην ξαναρχίσουμε την συζήτηση γιατί να δώσει 700 ευρώ για το Άιφον 5 και όχι 450 για το Γκάλαξυ ΙΙΙ που έχει περισσότερες δυνατότητες, διότι είπαμε πως δεν είναι αυτός ο λόγος που το αγοράζουν...
 

Νίπλης

Ανώτατος
Εγγρ.
4 Απρ 2013
Μηνύματα
67.963
Like
68.378
Πόντοι
12.756
  Οι άντρες γιατρέ δεν είναι σαν τις γυναίκες. Λίγα είναι τα αξεσουάρ που μπορεί να έχει ένας άντρας.

Απο κει και πέρα οι λόγοι είναι πρακτικοί.

Τι να το κάνω το ΡΟΛΕΞ όταν έχω ρολόι στο κινητό μου τηλέφωνο?
Μέχρι φακό και κομπιουτεράκι για πράξεις έχουν πλέον τα κινητά.


Πάντως κι εγώ αν ήθελα να κάνω κάποτε ένα δώρο στον εαυτό μου, ένα ΡΟΛΕΞ θα το παιρνα.

  :grin:

 

Αν ηθελες να το κανεις δωρο στο ευατο σου και ειχες την δυνατοτητα θα το ειχες παρει ... για να μην το εχεις παρει ακομα ας το , ξεχνα το τυπε
 

ektor lopez

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2008
Μηνύματα
36.190
Like
52
Πόντοι
366
Αν ηθελες να το κανεις δωρο στο ευατο σου και ειχες την δυνατοτητα θα το ειχες παρει ... για να μην το εχεις παρει ακομα ας το , ξεχνα το τυπε

πρεπει να βρει την αδυναμια του συστηματος πρωτα και θα το παρει ρε
 

The Saint*

Τιμημένος
Εγγρ.
28 Ιουλ 2010
Μηνύματα
55.754
Κριτικές
90
Like
33.466
Πόντοι
24.700
Για να κάνω την αυτοκριτική μου, κάποια στιγμή πήγα κι εγώ κι αγόρασα Rolex.
Εν τάξει μου άρεσε (ακόμα μου αρέσει στο χέρι μου) και είναι κατάλληλο για όλες τις ώρες της μέρας, το βάζεις στη θάλασσα και βουτάς όσο βαθιά θέλεις κλπ.
Αλλά επειδή το πλήρωσα ακριβά να πω πως είναι το "καλύτερο" που δεν έχει μπαταρία και κουρδίζει με την κίνηση του χεριού κι αν δεν το φορέσεις μια μέρα σταματάει λες και "θύμωσε" που το ξέχασες;
Το "ψώνιο" μου πλήρωσα απλά.

Άσε που ένα παλιό κλασσικό χρυσό Ωμέγα 30 ετών (που θεωρώ κειμήλιο γιατί μου το είχε χαρίσει ο μακαρίτης ο πατέρας μου όταν είχα πάρει το πτυχίο μου) είναι πολύ πιο ακριβές! Αλλα δεν το φοράω ποτέ, επειδή "θυμώνει" το άλλο. :)

Και υπερεκτιμημένα και υπερτιμημένα τα Rolex, ιατρέ μου. Απλώς έχουν γίνει status symbol.
 

gianevan

Σεβαστός
Εγγρ.
15 Φεβ 2009
Μηνύματα
17.130
Like
5.778
Πόντοι
1.206
Και υπερεκτιμημένα και υπερτιμημένα τα Rolex, ιατρέ μου. Απλώς έχουν γίνει status symbol.

Μην μου το λες εμένα!
Πές το στο "σύντροφο" Φιντέλ Κάστρο που φοράει ΔΥΟ Rolex, στο αριστερό του χέρι, ο αθεόφοβος! :grin:

Πόσο ΜΑΛΑΚΑΣ πρέπει να είναι ένας άνθρωπος που φοράει δύο ακριβά ρολόγια ταυτόχρονα στο ίδιο χέρι;
 

Geopa

Τιμημένος
Εγγρ.
14 Ιουλ 2009
Μηνύματα
5.861
Κριτικές
34
Like
39
Πόντοι
1.666
ρε μαλακα εχεις κουδουνισει απο τα στοιχηματα? εσυ πηγες την κουβεντα στην ελλαδα αναφεροντας την υψηλη αξια μεταπωλησης που εχει εδω σαν ισχυρο επιχειρημα. δε θα μας τρελανειςςςςςςςς  :boobies:
Άστο.....απλώς είσαι εσύ....σιγά μην κάτσω να εξηγήσω τι έγραψα....ας είχες την δυνατότητα να το καταλάβεις!!!!
Απλά στις αρχιδάρες μου!!!!
 

The Saint*

Τιμημένος
Εγγρ.
28 Ιουλ 2010
Μηνύματα
55.754
Κριτικές
90
Like
33.466
Πόντοι
24.700

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom