Νέα

Τι ήταν πραγματικά η 21 Απρίλη; Χούντα ή χούντα;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Requiem7
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 4K
  • Εμφανίσεις 114K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

SPEED

Τιμημένος
Εγγρ.
14 Οκτ 2005
Μηνύματα
12.357
Κριτικές
263
Like
140
Πόντοι
7.985
Ειναι απλο η 21η Απριλιου ηταν η Επανασταση της Χουντας!  :2funny:
 

COMMANDER

Μέλος
Εγγρ.
29 Νοε 2005
Μηνύματα
828
Like
24
Πόντοι
6
Πραξικοπημα ηταν, αλλωστε οι πρωταιτιοι-χαρις στο "στιγμιαιο"- και μονον αυτοι, δικαστηκαν και καθαιρεθηκαν.
Απο τους συνεργατες τους,εννοω ολο αυτον τον συρφετο που ειχαν μαζεψει στα Υπουργεια, Οργανισμους, κλπ, ΚΑΝΕΙΣ, δεν δικαστηκε ποτε !!!!!
Αν ηταν πετυχημενοι στην οικονομικη διαχειριση-πραγμα για το οποιο περηφανευονται Καρατζαφ, Κουλης, κλπ, ηταν απλως τυχεροι απο το 1967 μεχρι το 1970.Μετα τους πηρε ο διαολος.
Βεβαια, κομμουνιστικος κινδυνος το 1967 στην Ελλαδα ΔΕΝ υπηρχε, μονον στην ρητορικη τους. Απ'οτι δε φαινεται, μαλλον προλαβαν πραξικοπημα των φιλοβασιλικων στρατηγων.
 

Enforcer

Μέλος
Εγγρ.
17 Μαΐ 2007
Μηνύματα
5.439
Like
9
Πόντοι
66
Εγω ενα ξερω πος το πρωταθλημα φτος θα παει στην Ferrari και τον Raikkonen

Α ραικόννεν ωραίος τυπάκος

Εχει βέβαια μάνατζερ τον Κέκε Ρόζμπεργκ για όσους θυμούνται

Κοίτα η φερράρι που ανακάμπτει
 

Επισκέπτης
enforcer δεν εισακούγεσαι...αν και θα πρεπε.

κάποιοι εδώ μέσα επιμένουν να παρουσιάζουν τη σκισμένη σάπια σελίδα του παλαιού ημερολογίου ως επίκαιρη. Βίτσια; Ενδόμυχες επιθυμίες; Απλά αφασία; Μαλακία στην παρεγκεφαλίτιδα;;; Νοσταλγία της στολής; Λίγες σελίδες δημοσιότητας; κάτι τους φταίει πάντως.
 

Επισκέπτης
Πραξικοπημα ηταν, αλλωστε οι πρωταιτιοι-χαρις στο "στιγμιαιο"- και μονον αυτοι, δικαστηκαν και καθαιρεθηκαν.
Απο τους συνεργατες τους,εννοω ολο αυτον τον συρφετο που ειχαν μαζεψει στα Υπουργεια, Οργανισμους, κλπ, ΚΑΝΕΙΣ, δεν δικαστηκε ποτε !!!!!
Αν ηταν πετυχημενοι στην οικονομικη διαχειριση-πραγμα για το οποιο περηφανευονται Καρατζαφ, Κουλης, κλπ, ηταν απλως τυχεροι απο το 1967 μεχρι το 1970.Μετα τους πηρε ο διαολος.
Βεβαια, κομμουνιστικος κινδυνος το 1967 στην Ελλαδα ΔΕΝ υπηρχε, μονον στην ρητορικη τους. Απ'οτι δε φαινεται, μαλλον προλαβαν πραξικοπημα των φιλοβασιλικων στρατηγων.
το συγκεκριμένο πραξικόπημα δεν ήταν μόνο για ότι έχει σχέση με τα εσωτερικά της χώρας αλλά και μέσα στο όλο σχέδιο ήταν να δημιουργηθούν προϋποθέσεις για να εισβάλουν οι Τούρκοι στην Κύπρο.
Μάλιστα το τότε παράνομο ΚΚΕ με τα στελέχη του που ήταν στο εξωτερικό είχε προειδοποιήσει για αυτό το πραξικόπημα ενώ στελέχη του που βρίσκονταν εδώ στην Ελλάδα  τα οποία μετά την μεταπολίτευση δημιούργησαν το λεγόμενο ΚΚΕ εσ. διέψευδαν αυτές τις πληροφορίες και μάλιστα στην εφημερίδα ΑΥΓΗ που είχαν υπό τον έλεγχο τους την 21 Απριλίου ο τίτλος της ήταν ΤΑ  7  ΓΙΑ ΤΙ    ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΔΕΝ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΠΡΑΞΗΚΟΠΗΜΑ.   
 

Ryu

Σεβαστός
Εγγρ.
10 Νοε 2006
Μηνύματα
2.017
Κριτικές
9
Like
12
Πόντοι
2.007
Μη σε ξεγελάει πάντως το 7 στο nick μου,Πανιώνιος είμαι κ μάλιστα φανατικός!! :P

Ελα ρε πανθηρα! Και εγω μια απ' τα ιδια. Εχω ανοιξει στην ενοτητα των αθλητικων και σχετικο threat για την ομαδα μας.
Τον Λινεν οσο τον δεις φετος γιατι απ' του χρονου... "αντε γεια" που λενε και οι γαυροι. Γηπεδο πας καθολου?
 
 
OP
OP
R

Requiem7

Μέλος
Εγγρ.
22 Ιουλ 2007
Μηνύματα
31
Like
1
Πόντοι
0
στο σχολείο δεν έμαθες πότε ένα ένοπλο κίνημα λέγεται επανάσταση και πότε χούντα?

Όταν ένα κίνημα πετύχει κ δημιουργήσει δίκαιο λέγεται και επανάσταση,για πολλούς και πέτυχε και δημιούργησε δίκαιο,επί προσωπικού πάντως έιχε και θετικά και αρνητικά…Με χειρότερο αρνητικό τη λογοκρισία…

Όμως ρε φίλε μια και ανέφερες για το τι μου μάθανε στο σχολείο και επειδή τυχαίνει να έχω ρίζες από Σμύρνη,οι δικοί μου είναι αμόρφωτοι που ξέρουν ότι τους κάψαν το σπίτι,δεν πήγαν σχολείο για να μαθούν ότι ήταν απλα ένας συνωστισμός   
 

Επισκέπτης
και για να ξεκαθαρίσουμε τους όρους επανάσταση και πραξικόπημα.
ένα ένοπλο κίνημα το οποίο έχει την αποδοχή της πλειοψηφίας του λαού για την κατάκτηση της εξουσίας λέγεται επανάσταση σε αντίθεση με το πραξικόπημα το οποίο γίνεται από μια μειοψηφία για να σφετεριστή την εξουσία. 
 
OP
OP
R

Requiem7

Μέλος
Εγγρ.
22 Ιουλ 2007
Μηνύματα
31
Like
1
Πόντοι
0
Ελα ρε πανθηρα! Και εγω μια απ' τα ιδια. Εχω ανοιξει στην ενοτητα των αθλητικων και σχετικο threat για την ομαδα μας.
Τον Λινεν οσο τον δεις φετος γιατι απ' του χρονου... "αντε γεια" που λενε και οι γαυροι. Γηπεδο πας καθολου?
 

Έλα ρε Πανιωνάρα αρρώστια!!Γύπεδο συνέχεια,πότε 2 πότε 3,η ομάδα ειναι πάντως για μεγάλα πράγματα,ενα δεξί μπακ μόνο θέλουμε και είμαστε χαλαρά για Ευρώπη!!!
 

thesspunter

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Οκτ 2006
Μηνύματα
3.329
Κριτικές
6
Like
1.062
Πόντοι
376
Όμως ρε φίλε μια και ανέφερες για το τι μου μάθανε στο σχολείο και επειδή τυχαίνει να έχω ρίζες από Σμύρνη,οι δικοί μου είναι αμόρφωτοι που ξέρουν ότι τους κάψαν το σπίτι,δεν πήγαν σχολείο για να μαθούν ότι ήταν απλα ένας συνωστισμός   

+1000 
Αραγε στα τουρκικά βιβλία πώς περιγράφεται;...  :think: :think: :think:
 

Επισκέπτης
+1000 
Αραγε στα τουρκικά βιβλία πώς περιγράφεται;...  :think: :think: :think:
τα τσακάλια της Μαριέτας και τα πήραν αδρά και ότι γράψανε είναι εις βάρος της Ελλάδας και της αλήθειας κατά τα άλλα η δεξιά στην Ελλάδα αυτό αποκαλείται πατριωτική.
 

Ryu

Σεβαστός
Εγγρ.
10 Νοε 2006
Μηνύματα
2.017
Κριτικές
9
Like
12
Πόντοι
2.007
Επιτελους βρηκα εναν Πανιωνιο στο σαιντ! Εδω μεσα φιλε δεν μας δινουν καμια σημασια.

Αλλα μολις αρχισουν τα μανικια (με πρωτη και καλυτερη την ΑΕΚ την 4η αγωνιστικη) θα κλεισουν μερικα στοματα.
 

Επισκέπτης
Λούα Λούα κι ετοιμαστείτε για εμετούς, με Γκαλέτι και Ντάρκο ζζζζζττττ φέτος η Θρυλάρα θα πάρει σώβρακα μαζί με κωλαράκια.
 
OP
OP
R

Requiem7

Μέλος
Εγγρ.
22 Ιουλ 2007
Μηνύματα
31
Like
1
Πόντοι
0
Ανέβασα μύνημα στο Πανιώνιος Γ.Σ.Σ. άμα φοράγαμε ερυθρόλευκες η πράσινες φανέλες θα χαμε πολλά πρωταθλήματα!!!
 
OP
OP
R

Requiem7

Μέλος
Εγγρ.
22 Ιουλ 2007
Μηνύματα
31
Like
1
Πόντοι
0
Λούα Λούα κι ετοιμαστείτε για εμετούς, με Γκαλέτι και Ντάρκο ζζζζζττττ φέτος η Θρυλάρα θα πάρει σώβρακα μαζί με κωλαράκια.

Από να το πάρουν οι βαζέλες,οι ξεφτύλες που μόνο για διαιτησία ξέρουν να λένε και δεν κοιτάνε πως νικάνε καθε χρόνο τον Πανιώνιο,μην για τις 2 φορές που πέσαμε και τις δύο ο βάζελος μασ έριξε...
 

thesspunter

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Οκτ 2006
Μηνύματα
3.329
Κριτικές
6
Like
1.062
Πόντοι
376
τα τσακάλια της Μαριέτας και τα πήραν αδρά και ότι γράψανε είναι εις βάρος της Ελλάδας και της αλήθειας κατά τα άλλα η δεξιά στην Ελλάδα αυτό αποκαλείται πατριωτική.

Φιλαράκι σου απαντώ σε αυτό το www.bourdela.com/component/option,com_smf/Itemid,168/topic,13462.msg229152/lang,el#msg229152]thread [/url]
 

Tsar

Μέλος
Εγγρ.
18 Μαρ 2007
Μηνύματα
247
Like
1
Πόντοι
1
Ήταν επανάσταση του κίτς της ρουφιανιάς και της προδοσίας.Μήπως θυμάται κανένας ότι ο Παπαδόπουλος απέσυρε την μεραρχία που είχε στείλει ο Γ.Παπανδρέου στην Κύπρο ?
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom