Νέα

Απόκρυψη κριτικών και νημάτων που έχουν να κάνουν με τον αγοραίο έρωτα

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Michael Scott
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 167
  • Εμφανίσεις 12K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 4 άτομα (0 μέλη και 4 επισκέπτες)

Michael Scott

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Νοε 2021
Μηνύματα
6.582
Κριτικές
20
Like
22.975
Πόντοι
8.346
Έχει ειπωθεί πολλάκις ότι υπάρχουν επισκέπτες στο σαιτ οι οποίοι δεν προσφέρουν τίποτα στην ιστοσελίδα και το μόνο που κάνουν είναι να αντλούν τις πληροφορίες απο τους υπόλοιπους που σχολιάζουν.
Σκέφτηκα κάτι κ μιας και είναι Κυριακή θα το πω.
Ότι έχει να κάνει με κριτικές καθώς και με νήματα του φόρουμ που έχουν να κάνουν με call girls,οικους,ανεξαρτητες, studio κτλ. να είναι κρυφά κ να εμφανίζονται μόνο σε μελη της ιστοσελίδας. Ένας επισκέπτης θα έχει προσβαση στα banners κ στις διαφημίσεις στις ανανεώσεις των γραφείων κανονικά κ απο φορουμ θα βλέπει μονο νηματα γενικής φυσεως (πχ. πολιτικά, ειδήσεις, νηματα που είναι για χαβαλε κτλ.)
Η επισκεψιμότητα πιστευω δεν θα επηρεαστεί και τα μελη θα αυξηθούν καθώς ολοι ξέρουμε τι παρακολουθούν ολοι οι επισκέπτες.
 
Τελευταία τροποποίηση:

Rebirthed Sapiens Sapiens

Ανώτερος
Εγγρ.
24 Μαρ 2022
Μηνύματα
9.744
Κριτικές
30
Like
19.981
Πόντοι
8.746
Διαφωνώ ως προς την πρόταση για συνδρομή, συμφωνώ για αποκλεισμο των επισκεπτών από πρόσβαση στα ενδότερα της ιστοσελίδας (εκτός της αρχικής σελίδας και των διαφημιστικών πλαισίων).

Όποιος θέλει να μάθει και να ρωτήσει , ας κάνει εγγραφή.
σκέφτεσαι ως μέλος κι όχι ως διαχειριστής/επιχειρηματίας.
λοιπόν
α. το σάη είναι πρωτίστως μια επιχείρηση.
β. έμμεσοι πελάτες είμαστε εμείς τα μέλη και οι επισκέπτες του σάη, καθώς εμείς κάνουμε τα ραντεβού στα γραφεία και στις κοπέλες οι οποίοι είναι οι πραγματικοί πελάτες. όλα αυτά είναι μια αλυσίδα. σάη --> μέλη/επισκέπτες ---> γραφεία/κοπέλες.
για την ακρίβεια το πιο σωστό διάγραμμα είναι μέλη/επισκέπτες ---> σάη ---> γραφεία/κοπέλες. αυτή είναι η πραγματική ροή.
τώρα τα μέλη είναι πολύ σημαντικότερα για το σάη υπό την έννοια ότι γραφουν κριτικές, γράφουν στα νήματα και παραμένει ζωντανό (το σάη), από την άλλη οι επισκέπτες είναι πολλοί περισσότεροι. μα πολλοί περισσότεροι όχι μόνο σε αριθμό αλλά και στα ραντεβού που δίνουν (το ζητούμενο).
ας πούμε μια τυπική στιγμή έχουμε περίπου 450-550 μέλη και 1500+ επισκέπτες.
το 90% των μελών μπαίνει ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ σχεδόν για να καυλαντίσει, να γράψει, να περάσει ώρα κλπ. τα μέλη είναι πολύ συχνά μέσα για κους κους και πολύ σπανιότερα για ραντεβού (που έτσι κι αλλιώς λίγο πολύ έχουν πλέον γνώση του τι και πως - δεν επηρρεάζονται ιδιαίτερα). ας πούμε λοιπόν ότι βία από αυτα τα μέλη ένα 10% κοιτάει για ραντεβού δλδ καμιά 50ρια.
λίγοι και ΔΕΝ πολυεπηρρεάζονται ξαναλέω.
οι επισκέπτες όμως κατά βάση μπαίνουν μέσα όχι για να διαβάσουν τα νήματα (που οκ το κάνουν κι αυτό) αλλά κυρίως για ραντεβού. και μάλιστα είναι πολύ περισσότερο επηρρεάσιμοι. αν κάτι λιγότερο από τους μισούς (ας πούμε το 1/3 που μου φαίνεται ρεαλιστικό) ψάχνεται για το επόμενό του ραντεβού, αυτό μας δίνει ένα νούμερο 500+ ατόμων. που θα διαβάσουν, θα επηρρεαστούν, θα δουν τα γραφεία και τις κοπέλες και τα μπανερς και θα επιλέξουν.
απείρως μεγαλύτερο νούμε ρο από τα μέλη...

ΑΥΤΟΙ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΔΥΝΑΜΗ.
αλλά τα μέλη είναι ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΑ ΓΙΑΤΙ ΑΛΛΙΩς ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΣΑΗ.
 

Rebirthed Sapiens Sapiens

Ανώτερος
Εγγρ.
24 Μαρ 2022
Μηνύματα
9.744
Κριτικές
30
Like
19.981
Πόντοι
8.746
Μα εγώ για τιμητική δουλειά την ανέφερα....μακάρι να πήγαινα εγώ, να γνώριζα και τα σεβάσμια μέλη μας από κοντά αλλά δεν οδηγώ παπί.
θα πρέπει να ψάξουμε το πιο κατάλληλο μέλος... :grin:
 

The Godfather

Σπουδαίος
Εγγρ.
25 Αυγ 2017
Μηνύματα
1.635
Κριτικές
14
Like
3.316
Πόντοι
2.606
Γυναίκα,όχι κοπέλα ...Και δεν έχω δηλώσει 25 αρα νομίζω...άστοχο το σχόλιο σας ,καλο απόγευμα
Θεωρώ πως είσαι σιτεμένη, ειδικά γι αυτή τη δουλειά, και δεν πρόκειται να διαπραγματευτώ την γνώμη μου, όπως ο κάθε σαλιαρης στο νήμα σου
 

bruce wayne

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Αυγ 2021
Μηνύματα
941
Κριτικές
2
Like
2.261
Πόντοι
446
ειπα μια παπαρια για την συνδρομη και ορισμενοι το πηραν και στα σοβαρα .....
 

Sexyjoanna

Call-Girl
Εγγρ.
25 Σεπ 2021
Μηνύματα
21.942
Κριτικές
1
Like
145.703
Θεωρώ πως είσαι σιτεμένη, ειδικά γι αυτή τη δουλειά, και δεν πρόκειται να διαπραγματευτώ την γνώμη μου, όπως ο κάθε σαλιαρης στο νήμα σου
Σεβαστή η άποψή σας,το τι θεωρώ εγώ όμως για τον εαυτό μου η οι άλλοι, πάλι σεβαστό...
Όταν θεωρήσω ότι πρέπει να σταματήσω θα το κάνω...Σας χαιρετώ ,δεν οφελει η αντιπαράθεση...
Κάποιοι κύριοι/νεαροί αναζητούν "σιτεμενες" εξού και έχω δουλειά ακόμη..
 

The Godfather

Σπουδαίος
Εγγρ.
25 Αυγ 2017
Μηνύματα
1.635
Κριτικές
14
Like
3.316
Πόντοι
2.606
Σεβαστή η άποψή σας,το τι θεωρώ εγώ όμως για τον εαυτό μου η οι άλλοι, πάλι σεβαστό...
Όταν θεωρήσω ότι πρέπει να σταματήσω θα το κάνω...Σας χαιρετώ ,δεν οφελει η αντιπαράθεση...
Κάποιοι κύριοι/νεαροί αναζητούν "σιτεμενες" εξού και έχω δουλειά ακόμη..
Καλά κάνεις. Δεν θα προσπαθήσω να επιβάλλω την γνώμη μου σε κανέναν για το σε ποια εργαζόμενη θα ξοδέψει τα χρήματα του. Εγώ δοκίμασα, δεν μου άρεσε, και πάω παρακάτω.
 

Sexyjoanna

Call-Girl
Εγγρ.
25 Σεπ 2021
Μηνύματα
21.942
Κριτικές
1
Like
145.703
Καλά κάνεις. Δεν θα προσπαθήσω να επιβάλλω την γνώμη μου σε κανέναν για το σε ποια εργαζόμενη θα ξοδέψει τα χρήματα του. Εγώ δοκίμασα, δεν μου άρεσε, και πάω παρακάτω.
Απόλυτα σεβαστό θα ήταν αδιανόητο να είμαι αρεστή σε όλους....!!!Καλή συνέχεια...
 

Ωρίων

Μέγας
Εγγρ.
7 Ιουλ 2019
Μηνύματα
6.408
Κριτικές
2
Like
18.374
Πόντοι
3.836
Θεωρώ πως είσαι σιτεμένη, ειδικά γι αυτή τη δουλειά
Ακόμα και αλήθεια αν ήταν (αυτό είναι προσωπική άποψη του καθενός), δεν χρησιμοποιούμε τέτοιες λέξεις για μια κυρία. Πόσο μάλλον αν μας διαβάζει κιόλας. Δεν είναι ωραίο.
Φιλικά πάντα.:hi:
 

The Godfather

Σπουδαίος
Εγγρ.
25 Αυγ 2017
Μηνύματα
1.635
Κριτικές
14
Like
3.316
Πόντοι
2.606
Ακόμα και αλήθεια αν ήταν (αυτό είναι προσωπική άποψη του καθενός), δεν χρησιμοποιούμε τέτοιες λέξεις για μια κυρία. Πόσο μάλλον αν μας διαβάζει κιόλας. Δεν είναι ωραίο.
Φιλικά πάντα.:hi:
Αδερφε, έχεις την γνώμη σου. Οκ, εσυ μην την αποκαλείς έτσι. Από την στιγμή που η ίδια δεν είπε κάτι γι αυτό, δεν βρίσκω τον λόγο για αυτόκλητους υπερασπιστές.
Αν υποσχεθω ότι από εδώ και μπρος θα την λέω ατίθασο νιατο είσαι ενταξει;
 

DJ Aristarxos

Μέγας
Εγγρ.
13 Ιουν 2021
Μηνύματα
6.386
Like
16.114
Πόντοι
3.556
Μα εγώ για τιμητική δουλειά την ανέφερα....μακάρι να πήγαινα εγώ, να γνώριζα και τα σεβάσμια μέλη μας από κοντά αλλά δεν οδηγώ παπί.
Πάνε με τ αμάξι..θα χεις και τα τυχερά σου( πουρμπουάρ)
 

Ωρίων

Μέγας
Εγγρ.
7 Ιουλ 2019
Μηνύματα
6.408
Κριτικές
2
Like
18.374
Πόντοι
3.836
Πάνε με τ αμάξι..θα χεις και τα τυχερά σου( πουρμπουάρ)
Τέλεια, η μόνη λύση που έχω για να γίνω εκατομμυριούχος
1661103744002.png
 

geroksouras

Γλομπεάρχης
Εγγρ.
29 Δεκ 2013
Μηνύματα
5.370
Κριτικές
291
Like
37.839
Πόντοι
34.478
θα κοψεις να βλεπουν κριτικες ή διαφορα νηματα;
θα πανε αλλου να διαβασουν
θα χασει το φορουμ views
δεν θα υπαρχουν αρκετα views?
θα φυγουν οι διαφημιζομενοι
θα φυγουν οι διαφημιζομενοι;
θα φυγουν τα μελη
αυτο που λες ειχε γινει πολλα χρονια (10+)πριν οταν ενα αλλο φορουμ ηταν μακραν το νο1 εκεινη την εποχη
 
Τελευταία τροποποίηση:

Easy Rider

Μέγας
Εγγρ.
4 Νοε 2020
Μηνύματα
6.879
Κριτικές
18
Like
15.554
Πόντοι
4.546
Εντάξει, κατάλαβα, αν είναι να πάθει ζημιά η ιστοσελίδα(που φαντάζομαι, κανείς μας δεν το θέλει) , φυσικά και δεν πρέπει να αλλάξει τρόπο λειτουργίας.... έστω και αν κάποια πράγματα φαίνονται ή/και είναι λίγο περίεργα - άδικα.
 

iliasl

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
7 Μαΐ 2021
Μηνύματα
793
Like
2.310
Πόντοι
446
Εντάξει, κατάλαβα, αν είναι να πάθει ζημιά η ιστοσελίδα(που φαντάζομαι, κανείς μας δεν το θέλει) , φυσικά και δεν πρέπει να αλλάξει τρόπο λειτουργίας.... έστω και αν κάποια πράγματα φαίνονται ή/και είναι λίγο περίεργα - άδικα.

Δεν υπάρχει τίποτα το άδικο και καμιά αδικία .Το ότι κάποιος πχ θέλει να είναι μόνο επισκέπτης που μας αδικεί και με ποιον τρόπο ? Επειδή διαβάζει ?
 

professor x

Μέγας
Εγγρ.
22 Ιαν 2017
Μηνύματα
2.936
Κριτικές
37
Like
20.249
Πόντοι
4.646
Οι επισκέπτες κατά βάση καθημερινά είναι περισσότεροι από τά μέλη, οι επισκέπτες δεν προσφέρουν απόλυτος τίποτα στα μέλη από ενημέρωση πληροφορίες κλπ, παρά μόνο περνούν πολλές πληροφορίες από τά μέλη που ενημερώνουν ανεβάζουν κριτικές κλπ με αποτέλεσμα ό επισκέπτης νά είναι διαβασμενος σέ βάρος κάποιου μέλους πού αφιέρωσε χρόνο καί χρήμα σέ ραντεβού που είτε πέρασε καλά είτε έφαγε φόλα.

Υπάρχουν πολλοί επισκέπτες που μπαίνουν μόνο και μόνο για νά αντλήσουν, διαβάσουν πληροφορίες καί νά δουν για την οποία κοπέλα τούς ενδιαφέρει ώστε να περιορίσουν την πιθανότητα αποτυχημένου ραντεβού.

Δυστυχώς όμως για τά μέλη χρειάζονται καί οι επισκέπτες κυρίως για τό site, οι λόγοι απλοί....επισκεψημοτιτα στήν σελίδα = περισσότερα κλικ στήν σελίδα, οι πολλοί επισκέπτες θά φέρουν ταυτόχρονα πόλους διαφημιζομενους στήν σελίδα δηλαδή περισσότερα banner, επομενος καί έσοδα στο site που χρειάζονται για τά έξοδα λειτουργίας τού server, Google, αναβάθμισης κλπ....
Εσείς θά δίνατε κάποια χρήματα νά κάνετε διαφήμιση σέ μία σελίδα που δεν έχει επισκεψημοτιτα ? σίγουρα όχι.

Άρα χρειάζονται καί οι δύο καί οι επισκέπτες και τά μέλη, κυρίως τά μέλη που με τίς ενημέρωσης κριτικές κλπ έχουν ψηλά τό νήμα, γιατί χωρίς ενημέρωση δεν θά μπει ούτε ό επισκέπτης που αντλεί πληροφορίες.
Όπως χρειάζονται καί οι κοπέλες ανεξάρτητες καί μη που (φτιάχνουν) δικό τους νήμα, που καί αυτό φέρνει επισκέπτες.

Φυσικά υπάρχουν και οι ιντρικες, μπινελικια, καυγάδες από μέλη καί μη.... καί από κάποιους άλλους που είναι για άλλο λόγο.... γενικά όλα καί όλοι χρειάζονται εδώ.

Λύση βρίσκεται στο θέμα που έφτιαξε ό φίλος αλλά κάποιοι θά είναι χαμένοι κάποιοι κερδισμένοι, αυτό φυσικά είναι επιλογή τής σελίδας, εμείς απλά λέμε γνώμες.
 

Paliotsarkadoros

Ανώτερος
Εγγρ.
17 Αυγ 2006
Μηνύματα
611
Κριτικές
26
Like
3.545
Πόντοι
7.185
Εγώ είμαι υπέρ της αρχικής πρότασης, γιατί υπάρχουν αρκετά νήματα που δεν θα έπρεπε να είναι ανοιχτά χωρίς την παραμικρή δέσμευση όπως έστω να μπεί κάποιος στον κόπο να κάνει ένα ψευτοaccount κι ένα login στα γρήγορα.

Η επισκεψημότητα και τα έσοδα δεν βλέπω να επηρεάζονται αν παραμένουν οι διαφημίσεις και οι εγγραφές καταλόγων των γραφείων προσβάσιμες από τους επισκέπτες.
Για τις ανεξάρτητες θα μπορούσε να γίνει σύνδεση καρτέλας/προφιλ και από το προφίλ να ορίζει η κάθε ανεξάρτητη αν θέλει να βλέπει επισκέπτης την καρτέλα όπως ορίζει αν θέλει να βλέπει και την υπογραφή κτλ

Τώρα, αν το ζητούμενο είναι να αυξηθεί η κίνηση και τα μέλη κτλ , υπάρχει η δοκιμασμένη μέθοδος με διαφημιστικές προσφορές, από μαγαζία/γραφεία/κοπέλες, στην χειρότερη από το bou με σπονσοράρισμα από τα προηγούμενα. Με δωράκια σε κάποιους τυχερούς. Όπως δωρεάν συνεδρίες, εξτραδάκια εκτός συμβατικού προγράμματος κτλ. το έχουμε δεί στο παρελθόν ότι υπήρξε κατακόρυφη άνοδος εγγραφών, για να μπορέσουν να δηλώσουν συμμετοχή σε τέτοιες προσφορές.
 

LION7

Ανώτερος
Εγγρ.
26 Ιουλ 2007
Μηνύματα
30.780
Κριτικές
16
Like
10.246
Πόντοι
7.045

paparotriftoulas

Ανώτατος
Εγγρ.
13 Σεπ 2014
Μηνύματα
9.999
Κριτικές
67
Like
29.005
Πόντοι
10.336
δειτε το απτην σκοπια αυτων που διαχειριζονται το σαιτ. Επισκεψιμοτητα θελουν και κλικς. Αν κρυφτουν νηματα και πληροφοριες, αυτοματα πολλοι επισκεπτες θα νομιζουν οτι το μαγαζι πεθανε και δεν θα ξαναπατησουν. Το να γραφτουν απλα ως μελη δεν προσφερει τιποτα απολυτως.

Δειτε το ομως κι απτην σκοπια σας ως τυχαιοι χρηστες ιντερνετ που ψαχνουν κατι στα γρηγορα. Ας πουμε θα ηθελες να εψαχνες μια πληροφορια για το κινητο σου ή για το αμαξι σου, και το αντιστοιχο φορουμ που γινεται η συζητηση να ειναι κλειδωμενο και να πρεπει να γραφτεις απλα για να ριξεις μια ματια; Οσες φορες εχω βρεθει σε νημα απο φορουμ που δεν ανοιγει χωρις εγγραφη, προσωπικα απλα εκλεισα την καρτελα και συνεχισα το ψαξιμο στο γκουγκλ (εκτος αν ηταν κατι πολυ σημαντικο), ξεκαθαρα απο βαρεμαρα, πιστευω δεν ειμαι ο μονος.

Δεν μπορω να φανταστω τι χρησιμοτητα θα ειχε κατι τετοιο παντως, στο τελος της ημερας οι ΚΑΛΕΣ πληροφοριες δινονται MONO μεσω πμ :wink:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom