Νέα

Speed-Dating κλπ. γραφεία γνωριμιών & συνοικεσίων, δουλεύουν άραγε;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα leonidas
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 317
  • Εμφανίσεις 60K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Εχω πάει σε SPEED DATING και...

  • Ηταν πολύ θετική εμπειρία

    Ψήφοι: 6 15,8%
  • Γνώρισα τον άνθρωπο μου

    Ψήφοι: 2 5,3%
  • Σκέτη κοροιδία

    Ψήφοι: 8 21,1%
  • Μου έκατσε καλή φάση !

    Ψήφοι: 5 13,2%
  • Τα εφτιαξα με παντρεμένη!

    Ψήφοι: 4 10,5%
  • Θα ξαναπήγαινα

    Ψήφοι: 3 7,9%
  • Εχασα την ώρα μου και τα λεφτά μου

    Ψήφοι: 10 26,3%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    38
Δ

Διαγραμμένο μέλος 204567

Επισκέπτης
παιδια τον Θανο στην Σολωνος τον εχει δοκιμασει κανεις..; βγαινει και σε καναλια πολλα χρονια τωρα απο το 1985 νομιζω, πολυ μεγαλο και δημοφηλες γραφειο γνωριμιων..ειχα παει μια φορα για να μαθω πως εινια η διαδικασια...



Aπο απορία ρωτάω αφού έχεις πάει όπως μας λες :


Πως είναι η διαδικασία ;
 

panos.t

Μέλος
Εγγρ.
5 Μαρ 2010
Μηνύματα
117
Κριτικές
6
Like
83
Πόντοι
1
απλα ρωτησα να μαθω ποια ειναι η διαδικασια της γνωριμιας...δεν γραφτηκα...και μου ειπε πληρωνεις εφαπαξ 500€ και γνωριζεις συνεχεια γυναικες μεχρι να βρεις αυτη που θες και σου αρεσει...
στις αξιολογησεις στο google βλεπω πολυ θετικα σχολια....
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 204567

Επισκέπτης
απλα ρωτησα να μαθω ποια ειναι η διαδικασια της γνωριμιας...δεν γραφτηκα...και μου ειπε πληρωνεις εφαπαξ 500€ και γνωριζεις συνεχεια γυναικες μεχρι να βρεις αυτη που θες και σου αρεσει...
στις αξιολογησεις στο google βλεπω πολυ θετικα σχολια....


500 ευρω εφάπαξ .
500 ευρω αν ειναι να βρεις όντως γυναικα ( Δεν μιλαμε μόνο για πηδημα. Εδω μιλαμε για όλο το πακετο , να βρεις γυναικα για σχεση σοβαρή που να πάει σε γάμο ) δεν ειναι τιποτα με την λογικη του να δώσεις 500 αλλα να βρεις όχι να πανε στράφι τα 500ευρωπουλα.

Για τα γραφεια συνοικεσίων Θάνος δεν ξέρω διότι δεν έχω προσωπικά εμπειρια . (Είδα τις κριτικές στο google : υπαρχουν θετικές κριτικές αλλα και αρνητικές . Στα βιντεο που εχει στο site του έχει ένα ξανθό κορίτσαρο στις εκπομπές του).

Γενικά για τα γραφεία συνοικεσίων στα σχόλια που διάβασα οι απόψεις διίστανται : άλλοι λένε οτι είναι απάτη , αλλοι λενε ότι βρισκεις.!!!!!

Προσωπικα ειμαι επιφυλακτικός με αυτα τα γραφεία διότι δεν ζούμε (δυστηχώς) σε κοινωνία αγγέλων .
Θα ηθελα να ακουσω και αλλες αποψεις ατόμων που έχουν πάει και έχουν εμπειρία απο γραφεία συνοικεσίων
 

panos.t

Μέλος
Εγγρ.
5 Μαρ 2010
Μηνύματα
117
Κριτικές
6
Like
83
Πόντοι
1
Επισης και εγω θα ηθελα να ακουσω και αλλους που εχουν παει στον Θανο ειδικα ....ο ξανθος κοριτσαρος που ειπες Γιωργο ειναι η Ελενα πολυχρονοπουλου απο το power of love !!!!! https://www.facebook.com/lenina.polichronopoulou !!!!!
 

ΠΕΙΡΑΙΩΤΗΣ

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
27 Σεπ 2020
Μηνύματα
872
Like
1.954
Πόντοι
206
Είχα πάει και γω σε γραφείο συνοικεσίων...το marriage....Αθήνα Ομόνοια τον Σεπτέμβρη του 20.... Γνωστό και αυτό πολλά χρόνια....550 ζηταγανε εφάπαξ ποσό....σκάσανε οι καραντινες και δεν προχώρησα....
 
  • Like
Αντιδράσεις: cool11

vladgr

Μέλος
Εγγρ.
22 Οκτ 2008
Μηνύματα
589
Like
201
Πόντοι
26
Είχα πάει και γω σε γραφείο συνοικεσίων...το marriage....Αθήνα Ομόνοια τον Σεπτέμβρη του 20.... Γνωστό και αυτό πολλά χρόνια....550 ζηταγανε εφάπαξ ποσό....σκάσανε οι καραντινες και δεν προχώρησα....
Ειναι αξιόπιστα αυτα τα γραφεία?
 

trelakos146

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
28 Αυγ 2015
Μηνύματα
1.023
Like
1.135
Πόντοι
216
H εμπειρια μου ειναι η εξής:
1) Είχα καλεσει καποιο γραφείο, και στην κουβεντα με το γραφείο (τηλεφωνικά) με ψαρεψαν και καταλαβαν ότι ηθελα κατι εφημερο. Μου είπαν ευχαριστω και μου το έκλεισαν.
2) Συναάντηση με την ιδιοκτητρια του γραφελιου ή υπάληλο, κουβεντιαζουμε τι θέλω, και μου δινει τρια τηλεφωνα γυναικων, αφου πρωτα μίλησε μαζί τους και τις ενημερωσε. Συναντηση με την πρωτη, μου φάνηκε οτι ειχε κατι ψυχολογικό. Τηλεφωνησα στη δευτερη αλλά τελικά δεν μπορεσαμε να συναντηθουμε. Η τρίτη στο τηλεφωνο ηταν πολλύ θετικη να βρεθουμε, αλλα δνε μπόρεσα εκείνες τις ημέρες. Τη βρισκω στο facebook αλλά ήταν ψιλοχάλια. Αυτες οι εμπει΄ριες μου.
 
  • Like
Αντιδράσεις: vladgr

ΠΕΙΡΑΙΩΤΗΣ

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
27 Σεπ 2020
Μηνύματα
872
Like
1.954
Πόντοι
206
H εμπειρια μου ειναι η εξής:
1) Είχα καλεσει καποιο γραφείο, και στην κουβεντα με το γραφείο (τηλεφωνικά) με ψαρεψαν και καταλαβαν ότι ηθελα κατι εφημερο. Μου είπαν ευχαριστω και μου το έκλεισαν.
2) Συναάντηση με την ιδιοκτητρια του γραφελιου ή υπάληλο, κουβεντιαζουμε τι θέλω, και μου δινει τρια τηλεφωνα γυναικων, αφου πρωτα μίλησε μαζί τους και τις ενημερωσε. Συναντηση με την πρωτη, μου φάνηκε οτι ειχε κατι ψυχολογικό. Τηλεφωνησα στη δευτερη αλλά τελικά δεν μπορεσαμε να συναντηθουμε. Η τρίτη στο τηλεφωνο ηταν πολλύ θετικη να βρεθουμε, αλλα δνε μπόρεσα εκείνες τις ημέρες. Τη βρισκω στο facebook αλλά ήταν ψιλοχάλια. Αυτες οι εμπει΄ριες μου.
Για εφημερες σχεσεις δεν δέχονται άτομα....
 

Elvis91

Μέλος
Εγγρ.
11 Οκτ 2021
Μηνύματα
1.148
Like
871
Πόντοι
96
Μα εδώ οι φεμιναζί Κέας λένε ότι είναι πολύ εύκολο να βρεις γκομενα?τώρα πάνε σε γραφεία συνοικεσίων σκάνε 600 αρια και πάλι μπακούρια μένουνε?? ?
 
  • Like
Αντιδράσεις: vladgr

vladgr

Μέλος
Εγγρ.
22 Οκτ 2008
Μηνύματα
589
Like
201
Πόντοι
26
Μα εδώ οι φεμιναζί Κέας λένε ότι είναι πολύ εύκολο να βρεις γκομενα?τώρα πάνε σε γραφεία συνοικεσίων σκάνε 600 αρια και πάλι μπακούρια μένουνε?? ?
Γραφεια οπως ο παππας λουης, θανος που ειναι πολλα χρονι στην ελλαδα ειναι απατη?
 

Elvis91

Μέλος
Εγγρ.
11 Οκτ 2021
Μηνύματα
1.148
Like
871
Πόντοι
96
Γραφεια οπως ο παππας λουης, θανος που ειναι πολλα χρονι στην ελλαδα ειναι απατη?
Ξέρω εγώ άμα σκεφτείς ότι την ξανθιά τη λενα που είχε γραφείο σινικεσιων την έπιασαν για εμπόριο ναρκωτικων, φαντάσου.. Ποια όμορφη πα8ε να βρει πουτσα από τέτοια γραφεία? ?Λογικά καμία από 100κιλα και πάνω..
 
  • Like
Αντιδράσεις: vladgr

vladgr

Μέλος
Εγγρ.
22 Οκτ 2008
Μηνύματα
589
Like
201
Πόντοι
26
Ξέρω εγώ άμα σκεφτείς ότι την ξανθιά τη λενα που είχε γραφείο σινικεσιων την έπιασαν για εμπόριο ναρκωτικων, φαντάσου.. Ποια όμορφη πα8ε να βρει πουτσα από τέτοια γραφεία? ?Λογικά καμία από 100κιλα και πάνω..
σε αυτα τα γραφεια ολεσ οι κοπελες ειναι ασχημες και περιεργες?
 

Elvis91

Μέλος
Εγγρ.
11 Οκτ 2021
Μηνύματα
1.148
Like
871
Πόντοι
96
σε αυτα τα γραφεια ολεσ οι κοπελες ειναι ασχημες και περιεργες?
Τύπος που πηγε μου είπε ότι στην αρχή σε παίρνουνε τηλέφωνο ότι σου βρήκανε γυναίκα.. Βγαίνεις κανόνικα το κομμάτι είναι καλό εσύ λες θα γαμισουμε, αλλά αυτή μετά εξαφανίζετε.. Ασυμφωνία χαρακτιρων θα σου πει το γραφείο.. Η γκόμενά όμως είναι δικιά της μιλημενη, παιρ ει λεφτά απλά να έρθει για καφέ μαζί σου και να φύγει.. Έχουνε βέβαια κια γριές χοντρρς καια άσχημες που μπορούν να σου πασαρουν..
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:

σε αυτα τα γραφεια ολεσ οι κοπελες ειναι ασχημες και περιεργες?
Τύπος που πηγε μου είπε ότι στην αρχή σε παίρνουνε τηλέφωνο ότι σου βρήκανε γυναίκα.. Βγαίνεις κανόνικα το κομμάτι είναι καλό εσύ λες θα γαμισουμε, αλλά αυτή μετά εξαφανίζετε.. Ασυμφωνία χαρακτιρων θα σου πει το γραφείο.. Η γκόμενά όμως είναι δικιά της μιλημενη, παιρ ει λεφτά απλά να έρθει για καφέ μαζί σου και να φύγει.. Έχουνε βέβαια και γριές χοντρρς καια άσχημες που μπορούν να σου πασαρουν..
 
Εγγρ.
25 Απρ 2016
Μηνύματα
7.757
Κριτικές
1
Like
9.938
Πόντοι
2.356
Έχω μια φίλη που διοργανώνει speed dating και όταν από τις συμμετοχές(που περιλαμβάνουν και φωτό των υποψηφίων) παίζουν αρκετοί άντρες ταμτάκοι, με καλεί να κάνω κονσομασιόν και άμα έχω όρεξη πηγαίνω.
Μπορώ να πω ότι είναι ωραία εμπειρία, 7 λεπτά με την καθεμιά,στο τέλος συμπληρώνεις μία κάρτα
με όποια γουστάρεις και αν βάλει το όνομά σου στη δικιά της και εκείνη,
τότε η φίλη μου ειδοποιεί και τους δύο.

Πιο cringe στιγμή,όταν ζευγάρι που είχε γνωριστεί με speedating και παντρεύτηκε, χώρισε και μετά από καιρό,
βρέθηκαν ξανά στο speed dating.
H τύπισσα πάγωσε,ο άλλος προσπαθούσε να το παίξει ψύχραιμος.

Αν το έψαχνα σοβαρά,το μόνο που θα με ενδιέφερε είναι να πάω σε event που θα με ευνοεί η ηλικιακή ομάδα.
 

Target 600

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Ιαν 2018
Μηνύματα
883
Like
1.494
Πόντοι
206
Ελλάδα έπαιξε το σκηνικό η Γερμανία;
 

msakis

Μέγας
Εγγρ.
14 Δεκ 2017
Μηνύματα
7.810
Κριτικές
20
Like
12.618
Πόντοι
4.546
Είχα πάει και γω σε γραφείο συνοικεσίων...το marriage....Αθήνα Ομόνοια τον Σεπτέμβρη του 20.... Γνωστό και αυτό πολλά χρόνια....550 ζηταγανε εφάπαξ ποσό....σκάσανε οι καραντινες και δεν προχώρησα....

550€ λέει άντε και τα δίνεις.. σε καλύπτει στα έξοδα διαζυγίου μετέπειτα όμως;;;; ?
ΔΕΝ το ρώτησες!
 
Εγγρ.
25 Απρ 2016
Μηνύματα
7.757
Κριτικές
1
Like
9.938
Πόντοι
2.356
Ελλάδα έπαιξε το σκηνικό η Γερμανία;
Γερμανία,με έχει καλέσει και στις 22.01 να πάω.

Έχω φάει,όπως επίσης αυτή, κράξιμο από άλλες γνωστές μας που με καλεί σε ένα event που κάποιες γυναίκες μπορεί
να ψάχνουν στα σοβαρά σύντροφο και σκάνε ένα 30άρι χωρίς τα ποτά ενώ εγώ πάω για πλάκα.

Κοιτάξτε όμως μπίζνα...
Έχω πετύχει από 10 έως 14 συμμετέχοντες.
30 ευρώ συμμετοχή ο καθένας,το όλο event τραβάει κανά δύωρο για όσους θέλουν να καθίσουν..
300-400 ευρώ τσέπη,σε 2 ώρες
2 φορές το μήνα...
Σε 4 ώρες,ένας ελληνικός μισθός..
 

Target 600

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Ιαν 2018
Μηνύματα
883
Like
1.494
Πόντοι
206
Γερμανία,με έχει καλέσει και στις 22.01 να πάω.

Έχω φάει,όπως επίσης αυτή, κράξιμο από άλλες γνωστές μας που με καλεί σε ένα event που κάποιες γυναίκες μπορεί
να ψάχνουν στα σοβαρά σύντροφο και σκάνε ένα 30άρι χωρίς τα ποτά ενώ εγώ πάω για πλάκα.

Κοιτάξτε όμως μπίζνα...
Έχω πετύχει από 10 έως 14 συμμετέχοντες.
30 ευρώ συμμετοχή ο καθένας,το όλο event τραβάει κανά δύωρο για όσους θέλουν να καθίσουν..
300-400 ευρώ τσέπη,σε 2 ώρες
2 φορές το μήνα...
Σε 4 ώρες,ένας ελληνικός μισθός..
Ναι καλή κονομα. Αλλά δεν ξέρω για πόση διάρκεια …
 
Εγγρ.
25 Απρ 2016
Μηνύματα
7.757
Κριτικές
1
Like
9.938
Πόντοι
2.356

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom