Λεπτομέρειες αξιολόγησης

6.9 34 10
Γενική βαθμολογία
 
4.5
Εμφάνιση (πρόσωπο)
 
3.0
Εμφάνιση (σώμα)
 
4.0
Γενική συμπεριφορά
 
3.0
Επικοινωνία
 
9.0
Διάθεση στο σεξ/συμμετοχή
 
6.0
Σχέση αξίας/κόστους
 
2.0
Η κριτική μου θα μπορούσε να είναι μόνο με μερικές λέξεις: Όχι, όχι και πάλι όχι.
Και θα μου σχολιάζατε: Γιατί, γιατί, γιατί;

Οπότε ας πάρουμε τα πράγματα με τη σειρά...

Ήμουν αποφασισμένος να μην γράψω κριτική, καθώς είναι το μοναδικό ραντεβού που θα ήθελα να ξεχάσω. Και ήμουν σε καλό δρόμο, αλλά να που ξεπετάχτηκε η αγγελία της με την ταριχευμένη ηλικία της και πάλι!

Το ραντεβού

Κλείστηκε εύκολα σε χώρο της προτίμησης μου παρά τις ενστάσεις της μεγαλοκοπέλας! Καλή η συνεννόηση από το τηλέφωνο και με μια αμελητέα καθυστέρηση στο ραντεβού. Εδώ να σημειώσω το ενδιαφέρον της για το τι ψάχνω και τι αποζητάω από το ραντεβού, καθώς και τις προτιμήσεις μου στο αγωνιστικό κομμάτι. Ωστόσο ζήτησα φώτο την οποία αρνήθηκε να μου στείλει... (γιατί άραγε;!)

Η συνάντηση

Στο ραντεβού ήρθε περιποιημένη και όμορφα ντυμένη... τόσο καλά που να κρύβει κάθε ατέλεια του αγέρωχου χρόνου που έχει αφήσει τα σημάδια του στο γηρασμένο -χωρίς υπερβολή- κορμί της. Δεν μου έκανε το κλικ. Ωστόσο έδωσα το εναρκτήριο λάκτισμα γιατί περνούσα μια φάση μιλφοφαγίας που σε συνδυασμό με τις κριτικές με ώθησαν στο απονενοημένο διάβημα.

Στο πεδίο βολής ...οπισθοχώρηση αρμ!

Η κυρία το κατέχει το άθλημα αναμφίβολα. Κάνει πολύ καλή πίπα και στήνεται ωραία. Έχει διάθεση να σε ικανοποιήσει, αλλά κακά τα ψέματα γέρασε. Το σώμα δεν μπορεί να ανταποκριθεί. Οι φερομόνες έληξαν και όσο και αν το προσπαθεί η μυρωδιά του γηρασμένου της κορμιού υπερκαλύπτει την μυρωδιά από κάθε πατσουλί που χρησιμοποιεί. Για να μην παρεξηγούμε φιλιά δίνει και μάλιστα με γλώσσα. Εγώ τα αρνήθηκα στη θέαση των απεριποίητων δοντιών της. Δεν έχει σημασία να υπεισέλθω σε λεπτομέρειες του αγώνα. Άλλωστε μόνο ένας γύρος παίχτηκε κακήν κακώς για να τελειώνουμε. Κώλο δίστασα να βάλω στο μενού. Οπότε γράφω ότι οι υπηρεσίες δεν τηρήθηκαν από δικής μου πλευράς αφού γενικά η υπόθεση ήταν γενικά 'ΔΕΝ'.

Η συμπεριφορά

Προσωπικά δεν αντιμετώπισα κανένα απολύτως πρόβλημα. Ευγενική και φιλική. Το απόλυτο όμως fail ήταν όταν άρχισε να κατηγορεί συναγωνιστές από εδώ μέσα είτε για την συμπεριφορά τους στα ραντεβού είτε για τις αρνητικές κριτικές τους...

Το επιστέγασμα

Η Αφροδίτη μπορεί κάποτε να ήταν η επίγεια θεά του έρωτα. Όχι πια. Τουλάχιστον όχι για μένα. Η θέληση και η διάθεση δεν μου αρκούν. Είναι η μόνη φορά που μετά από ένα αποτυχημένο ραντεβού δεν έκλαψα τα λεφτά μου. Θα έδινα άλλα τόσα αν μπορούσα για να το ξεριζώσω από την μνήμη μου. Αλλά και αυτό μια εμπειρία ήταν...

Μπορεί να μίλησα με λόγια σκληρά, αλλά δυστυχώς είναι αληθινά, όσο και αν δεν θέλει η ίδια να παραδεχτεί βαθιά μέσα της κάποια πράγματα.
Για το λόγο αυτό θα αλλάξω τον τρόπο με τον οποίο κλείνω συνήθως τις κριτικές μου και θα κλείσω με τους στίχους του Καβάφη από την "Μελαγχολία του Ιάσωνος Κλεάνδρου" που έγραψε όταν ήταν στη σημερινή περίπου ηλικία της κυρίας:
Τό γήρασμα τοῦ σώματος καί τῆς μορφῆς μου
εἶναι πληγή ἀπό φρικτό μαχαῖρι.
Δέν ἔχω ἐγκαρτέρησι καμιά.
Εἰς σέ προστρέχω Τέχνη τῆς Ποιήσεως,
πού κάπως ξέρεις ἀπό φάρμακα·
νάρκης τοῦ ἄλγους δοκιμές, ἐν Φαντασίᾳ καί Λόγῳ.

Εἶναι πληγή ἀπό φρικτό μαχαίρι. —
Τά φάρμακά σου φέρε Τέχνη τῆς Ποιήσεως,
πού κάμνουνε — γιά λίγο — νά μή νοιώθεται ἡ πληγή.

Πληροφορίες Συνάντησης

Διάρκεια
1 ώρα
Στο χώρο μου
Κόστος
80€
Πόλη συνάντησης
Θεσσαλονίκη
Τήρηση υπηρεσιών
ΔΕΝ τηρήθηκε ό,τι είχε συμφωνηθεί από πριν
Οι φωτογραφίες σε σχέση με την κοπέλα ήταν:
Παραπλανητικές (πολύ επεξεργασμένες/παλιές)
Φιλί
Όχι
Πίπα
Χωρίς προφυλακτικό
Θα την ξανασυναντούσες;
Με τίποτα!
Professoras
Σεβαστός
Εγγραφή:
11 Ιουλ 2018
Μηνύματα:
Κριτικές:
11
Likes:
1.031
Πόντοι:
1.011
Ανάφερε αυτήν την κριτική
review reaction 1 Κοράκι, old boy, HoneyVoskos και 18 άλλα μέλη

Σχόλια

13 αποτελέσματα - εμφανίζονται 1 - 10
1 2
Διάταξη
Έχεις ήδη λογαριασμό; ή Δημιουργία λογαριασμού
20 Αυγούστου, 2020
Αδικαιολογήτως εχθρική η κριτική σας. Αδικεί το πρώτον την εμφανήν παιδείαν σας και το δεύτερον την καλήν χρήσιν της Ελληνικής. Φρονώ ότι εάν έπρεπε να την επανασυγγράψετε, θα ήτο διαφορετικού περιεχομένου. Και τελικώς και ως ο [εμετικός δι΄ εμέ] λαός λέει: Περί ορέξεως κολοκυνθόπιτα.
20 Αυγούστου, 2020
Σε καταλαβαίνω και σε νιώθω ΑΠΟΛΥΤΑ! Αυτή η γεροντίλα που βγαίνει τόσο από την μυρωδιά όσο και από την υφή του δέρματος της 40άρας και πάνω, με χαλάει απίστευτα... Ξέρω από τώρα ότι όταν θα πάω 60-65 χρονών σιγά μην με θέλει καμιά γκόμενα 25-35... οπότε θα γαμάω μόνο πουτανάκια! Με τις γριές δεν μου σηκώνεται από τώρα... φαντάσου τότε!!!! :tooth:
Μ
Μπαρμπαπήδουλας
20 Αυγούστου, 2020
"Η κόλαση των γυναικών είναι τα γηρατειά"
20 Αυγούστου, 2020
Μην θλιβεστε, μας θελουν οι πιτσιρικαδες εμας. Ολα τ αγορια θελουν ...μανουλα! Σωστα Αφροδιτη;
21 Αυγούστου, 2020
Δεν είναι "εχθρική", όπως λανθασμένα είπες στην αρχή, αγαπητέ blizardeye. Ήταν μια κριτική "περί ορέξεως", όπως ορθώς είπες στο τέλος! Κι αυτό διότι γούστα είναι αυτά, ο καθένας έχει τα δικά του, να σου θυμίσω ότι κάποιοι φτάνουν μέχρι την κατσίκα τους Πλατύ χαμόγελο
Μ
Μπαρμπαπήδουλας
21 Αυγούστου, 2020
Δηλαδή τυπε να το αλλάξει σε καυτή εξηνταρα ?
21 Αυγούστου, 2020
Πάντως το ΔΕΝ τηρήθηκαν όσα είχαν συμφωνηθεί αφορά εκείνη και όχι εσένα, άρα αν ήσουν δίκαιος θα έγραφες ότι ετηρήθησαν. Διαβλέπω εμπάθεια.
21 Αυγούστου, 2020
Αγαπητέ blizardeye,
Αρχικά θα ήθελα να σας επισημάνω πως γράφοντας την κριτική μου δεν είχα καμιά εχθρική διάθεση. Η κριτική μου, ναι, είναι σκληρή αλλά αληθινή. Ποιος με αντικειμενική κρίση μπορεί να αμφισβητήσει κάτι από αυτά που έγραψα, όπως την ηλικία της που δεν είναι πια 40, τα απεριποίητα δόντια της, κ.λπ.;
Επίσης να επισημάνω ότι ανέφερα και θετικά στοιχεία, όπως ότι προσπαθεί να ικανοποιήσει τον πελάτη ή ότι η πίπα της είναι αρκετά καλή, κ.λπ.
Τέλος, ως προς τις κολοκυνθόπιτες... τόνισα πως για μένα δεν κάνει. Οπότε ούτε σκέτη ζύμη, πόσο μάλλον με γέμιση!

Με εκτίμηση,
Professoras

Υγ: Δεν ήξερα πως η παιδεία μου και η καλή χρήση της Ελληνικής κινδυνεύουν από μια αρνητική κριτική! Ντροπή
21 Αυγούστου, 2020
Αγαπητέ blizardeye,

Δεν υπήρχε καμιά εχθρική διάθεση κατά τη συγγραφή της κριτικής μου. Μπορεί να είναι σκληρή και αληθινή, αλλά όχι εχθρική. Άλλωστε ποιος μπορεί να αμφισβητήσει τα γραφόμενα π.χ. για την ηλικία της ή για την οδοντοστοιχία της;
Επίσης αναφέρθηκα και σε θετικά στοιχεία όπως η διάθεσή της για να ικανοποιήσει τον πελάτη, η πίπα που κάνει, κ.λπ.
Τέλος, ανέφερα χαρακτηριστικά ότι δεν κάνει για εμένα ("τουλάχιστον όχι για εμένα"). Οπότε όσο για τις πίτες του λαού, στην προκειμένη περίπτωση δεν θα έτρωγα ούτε το ζυμάρι.. πόσο μάλλον με γέμιση...

Με εκτίμηση,
Professoras

Υγ: Δεν γνώριζα ότι η παιδεία μου και η καλή χρήση της Ελληνικής κινδυνεύουν από μια αρνητική κριτική! Ντροπή
23 Αυγούστου, 2020
Ποιος ο λόγος να γαμήσεις κάποια που θεωρείς γριά όπως λες.. Και που δε σε φτιάχνει.. Όπως επίσης λες... Και μάλιστα να την πληρωσεις όπως εσυ έκανες... Η εμφάνιση είναι κάτι που το αντιλαμβάνεσαι από το πρωτο λεπτό.. Όποτε αν δε σε ικανοποιεί λες... ΑΕυχαριστώ δε θα μπορέσω.... Επίσης να διευκρινίσω ότι είμαι 46..κο όχι 106 που θες, εσυ να λες.. Κι αυτό το επισημαίνω σε κάθε πελατη. Όπως επίσης, επισημαίνω τα δικά μου γουστάρω και θέλω και ρωτάω κι όλους, εσάς το τι επίζητάτε από μενα.. Το ποιημα του Καβάφη σε προδωσε Τ... μου κι έτσι κατάλαβα ποιος είσαι και γιατί τα, γράφεις όλα, αυτά.... 4χρονια μια χαρά τα πηγαιναμε.. Φιλε.. Μέχρι που μάλλον άλλαξε και νόμιζες ότι η Αφροδίτη από ανεξάρτητη θα μπει στο μαντρί να κάνει μπεεεε ... Αμ δε
13 αποτελέσματα - εμφανίζονται 1 - 10
1 2