Νέα

Ζεράρ Ντεπαρντιέ,κοντρα στα φορολογικα κορακια

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα democrat
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 217
  • Εμφανίσεις 8K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

gianevan

Σεβαστός
Εγγρ.
15 Φεβ 2009
Μηνύματα
17.130
Like
5.766
Πόντοι
1.206
όσο λογομαχείτε για το ποιός πρέπει να πληρώνει φόρους, έβαλα μερικά ξυλαράκια στο τζάκι,
ευτυχώς ακόμη τον ίδιο αέρα αναπνέουμε όλοι.

Βάλε ξυλαράκια στο τζάκι για να συνεισφέρεις κι εσύ στην μόλυνση της ατμόσφαιρας! (Ιδίως αν διαμένεις στο λεκανοπέδιο).
Τόσα χρόνια κάναμε προσπάθειες για να απαλλαγούμε από το νέφος (και με κόστος οικονομικό) για να έχουμε μια καλύτερη ποιότητα ζωής και ήρθαν φέτος οι εγκέφαλοι του ΥΠ.ΟΙΚ. να αυξήσουν τόσο πολύ το φόρο του πετρελαίου θέρμανσης με αποτέλεσμα και λιγώτερα έσοδα να έχουν (αφού ο κόσμος κατάργησε το πετέλαιο και καίει ξύλα, βιομάζα κλπ μη ελεγμένα ως προς την ρυπογόνο δράση τους καύσιμα) και το "νέφος" να ξαναχτυπήσει κόκκινο, μετά από τόσα χρόνια.

Να ακόμα ένα παράδειγμα για το πόσο κακό μπορεί να επιφέρει μια άστοχη αύξηση της φορολογίας.
Τουλάχιστον θα το πάρουν χαμπάρι;
 

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.755
Κριτικές
2
Like
2.714
Πόντοι
1.306
Μας το αναλύεις λιγάκι αυτό τραβελόγερε...τί ορίζεις κοινωνική πολιτική αν όχι οι έχοντες περισσότερα να συνεισφέρουν περισσότερο;;;;

Και φυσικά αυτό να πάει σε παιδεία,υγεία,επιδόματα κτλ...

τι να σου αναλύω τώρα μήπως και θα καταλάβεις ρε πουστράκι...

αλλά θα σου αναφέρω δύο απλά παραδείγματα

ΥΓΕΙΑ

και στην Σουηδία και στην Νορβηγία τα γενόσημα είναι επιβεβλημένα και γιατρός δεν μπορεί να συνταγογραφήσει πρωτότυπο χωρίς να περάσει από ειδική επιτροπή που θα το εγκρίνει
και στην Σουηδία και στην Νορβηγία φάρμακα δωρεάν δίνονται μόνο για Life Threatening Conditions δηλαδή ΜΟΝΟ σε ανίατες περιπτώσεις (πίεση, καρδιά, θυρεοειδής) ενώ όλα τα άλλα τα πληρώνεις (αντιβιώσεις κλπ κλπ)
και στην Σουηδία και στην Νορβηγία σε νοσοκομείο πάς μόνο με ασθενοφόρο ή με παραπεμπτικό γιατρού με ειδικότητα στον οποίον δεν μπορείς να πάς έτσι γιατί σου καύλωσε αλλά μόνο με παραπεμπτικό από τον οικογενειακό γιατρό..
η αναρρωτική άδεια που παίρνει κάποιος μετά από μπαιπάς είναι 3-4 εβδομάδες και μετά πάει πίσω στην δουλειά του
στην Σουηδία εφόσον νοσηλεύεσαι σε νοσοκομείο κατά την διάρκεια της νοσηλείας κόβεται ο μισθός (όλος αν είσαι εργένης και ποσοστό του αν έχεις οικογένεια) με το σκεπτικό ότι το νοσοκομείο σου διασφαλίζει κατά την νοσηλεία σου τα προς το ζείν

ΠΑΙΔΕΙΑ

και στην Σουηδία και στην Νορβηγία τα βιβλία τα πληρώνεις στην δευτεροβάθμια και τριτοβάθμια εκπαίδευση
στην Νορβηγία εφόσον το σπίτι σου απέχει από το σχολείο μέχρι 3 χλμ ο δήμος δεν έχει υποχρέωση ούτε να εξασφαλίσει ότι θα υπάρχει συγκοινωνία που να βολεύει στο παιδί σου να παέι στο σχολείο... αν είσαι από 3 χλμ και πάνω τότε έχει υποχρέωση να υπάρχει κάποια συγκοινωνία που να περνά κοντά στο σπίτι σου για να πάει το παιδί στο σχολείο...
τα πανεπιστήμια ΕΧΟΥΝ δίδακτρα αλλά το κράτος διασφαλίζει φοιτητικά δάνεια που τα πληρώνεις σχεδόν εφόρου ζωής
στις πανεπιστημιακές εστίες πληρώνεις νοίκι...

σου φτάνουν αυτά ρε παπάρα ή θέλεις και άλλα....
 

Επισκέπτης

Συνημμένα

  • IMG315.jpg
    IMG315.jpg
    190,8 KB · Εμφανίσεις: 31

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.755
Κριτικές
2
Like
2.714
Πόντοι
1.306
Οι σκανδιναβοί κεφαλαιούχοι  γιατί δεν φεύγουν προς αναζήτηση φορολογικών παραδείσων;;;

Έτσι πρέπει να μάθουν να συμπερφιφέρονται και οι υπόλοιποι....

ο λόγος που δεν φεύγουν οι Σουηδοί και νορβηγοί κεφαλαιούχοι είναι απλός... ξέρουν ότι οι φόροι που πληρώνουν δεν θα φαγωθούν για συντάξεις μαιμού, για αναπήρους μαιμού, για σχολεία με καθηγητές που βαριούνται να μιλήσουν, για παιδικούς σταθμούς που οι βρεφοκόμοι θα καπνίζουν κλπ κλπ κλπ...

επίσης δεν φευγουν γιατί ξέρουν ότι δεν θα εμφανιστεί ο κάθε μαλάκας εφοριακός που θέλει να αλλάξει αμάξι να τους ζητάει φακελλάκι για ανύπαρκτες φορολογικές παραβάσεις που εφευρίσκει ερμηνεύοντας τους άπειρους νόμους και διατάξεις όπως γουστάρει...

δεν φεύγουν γιατί ξέρουν ότι τα σωματεία δεν είναι ούτε ΓΕΝΟΠ, ούτε ΟΛΜΕ, ούτε ΟΜΕ-ΟΤΕ ούτε κάνουν απεργίες για συμπαράσταησ στους εργαζομένους της Ζουαζιλάνδης... ξερουν ότι αν τυχόν φτάσει μια στιγμή που θα χρειστούν να κάνουν περικοπές είτε σε μισθούς είτε σε προσωπικό πρώτο το σωματείο και οι εργαζόμενοι θα τον στηρίξουν
 

gianevan

Σεβαστός
Εγγρ.
15 Φεβ 2009
Μηνύματα
17.130
Like
5.766
Πόντοι
1.206
Οι σκανδιναβοί κεφαλαιούχοι  γιατί δεν φεύγουν προς αναζήτηση φορολογικών παραδείσων;;;

Έτσι πρέπει να μάθουν να συμπερφιφέρονται και οι υπόλοιποι....

Την οικονομική ευημερία την Σκανδιναβικών κρατών, μην την θεωρείς δεδομένη! (Πλην Νορβηγίας λόγω πετρελαίου)
Μέχρι πρότινος πουλούσαν ακριβά ψηλή τεχνολογία. Νόκια, Έρικσον, Μπάνγκ εντ Όλουφσεν, Βόλβο, Σάαμπ κλπ.

Τώρα πουλιώνται κινητά Σάμσουνγκ Γκάλαξυ Κορεάτικα, την Έρικσον της αγόρασε η Σόνυ και την έβγαλε κι από την φίρμα πλέον, η Μπάνγκ & Όλουφσεν τελείωσε, η Νόκια φυτοζωεί και δεν ξέρω και πολλούς που θα αγόραζαν Βόλβο ή Σάαμπ.
Οι εταιρικές δε αυτές μεταβιβάσεις υποδηλούν πως, παρά το όσα πιστεύεις, οι Σκανδιναυοί κεφαλαιούχοι όντως φεύγουν από την χώρα τους (έστω εμμέσως) προτιμώντας ένα μικρό ποσοστό της ισχυρής Ιαπωνικής Σόνυ, από το σύνολο της ξεπερασμένης Σουηδικής Έρικσον. ;)
"Thinks change" που λένε κι οι Αμερικάνοι.
Οπότε για να δούμε πόσο θα αντέξουν κι αυτοί να συντηρούν κράτος με τόσο ψηλές παροχές.

Σε κάθε όμως περίπτωση αυτό το κράτος των παροχών οι ίδιοι οι Σκανδιναυοί το "σεβάστηκαν" και δεν "ασέλγησαν" επ' αυτού με διάφορες κομπίνες (μαϊμού άδειες ασθενείας και αναπηρικές συντάξεις, άχρηστα ακριβά φάρμακα αλλά ακόμα και επεμβάσεις, λόγω μιζών κλπ).
Οι Έλληνες σίγουρα δεν το σεβάστηκαν και τα αποτελέσματα τα είδαμε.
Τώρα οι Γάλλοι δεν ξέρω πως θα συμπεριφερόταν. Ίσως όχι και σαν τους Έλληνες, αλλά σίγουρα περισσότερο Μεσόγειοι παρά Βόρειοι είναι.
 

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.755
Κριτικές
2
Like
2.714
Πόντοι
1.306
Την οικονομική ευημερία την Σκανδιναβικών κρατών, μην την θεωρείς δεδομένη! (Πλην Νορβηγίας λόγω πετρελαίου)
Μέχρι πρότινος πουλούσαν ακριβά ψηλή τεχνολογία. Νόκια, Έρικσον, Μπάνγκ εντ Όλουφσεν, Βόλβο, Σάαμπ κλπ.

Τώρα πουλιώνται κινητά Σάμσουνγκ Γκάλαξυ Κορεάτικα, την Έρικσον της αγόρασε η Σόνυ και την έβγαλε κι από την φίρμα πλέον, η Μπάνγκ & Όλουφσεν τελείωσε, η Νόκια φυτοζωεί και δεν ξέρω και πολλούς που θα αγόραζαν Βόλβο ή Σάαμπ.
"Thinks change" που λένε κι οι Αμερικάνοι.
Οπότε για να δούμε πόσο θα αντέξουν κι αυτοί να συντηρούν κράτος με τόσο ψηλές παροχές.

Σε κάθε όμως περίπτωση αυτό το κράτος των παροχών οι ίδιοι οι Σκανδιναυοί το "σεβάστηκαν" και δεν "ασέλγησαν" επ' αυτού με διάφορες κομπίνες (μαϊμού άδειες ασθενείας και αναπηρικές συντάξεις, άχρηστα ακριβά φάρμακα αλλά ακόμα και επεμβάσεις, λόγω μιζών κλπ).
Οι Έλληνες σίγουρα δεν το σεβάστηκαν και τα αποτελέσματα τα είδαμε.
Τώρα οι Γάλλοι δεν ξέρω πως θα συμπεριφερόταν. Ίσως όχι και σαν τους Έλληνες, αλλά σίγουρα περισσότερο Μεσόγειοι παρά Βόρειοι είναι.

ντοκ οι Νορβηγοί τα κέρδη του πετρελαίου δεν τα ρίχνουν στην οικονομία αλλά σε ένα ειδικό fund με σκοπό να έχουν αποθεματικό για τις επόμενες γενεές...

το γεγονός είναι ότι οι σκανδιναυοί πράγματι σεβάστηκαν το κοινωνικό κράτος και τις κοινωνικές παροχές και δεν το ανασκολόπησαν χωρίς να απαιτείται και κανένας ειδικός μηχανισμός ελέγχου, όχι γιατί είναι τόσο πολύ συνειδητοποιημένοι αλλά γιατί ο κάθε ένα ςαπό αυτούς είναι χωροφύλακας του κοινωνικού συστήματος και πρόθυμος να καταγγείλει οποιαδήποτε προσπάθεια παραβίασης των όρων και προυποθέσεων του...

σε αντίθεση φυσικά με την Ελλάδα μας στην οποία η υποχρέωση αυτή θεωρείται από κάτι ζώα σαν τον υπερπόντικα ή το alter ego του τον καινούργιο σαν ρουφιανιά... για να μην πω ότι στην χώρα αυτή ο ανασκολοπισμός των νόμων και η κλοπή των όποιων κοινωνικών πόρων θεωρείται μαγκιά από τις μάζες (προχτές μου είπε κάποιος ότι μια χοντρούλα ουκρανή που δουλεύει σε ένα σουβλατζίδικο στην γειτονιά μου εθεάθει στον ΟΑΕΔ να παρουσιάζεται για ανανέωση κάρτας ανεργίας.. .όταν τον ρώτησα γιατί δεν είπε τίποτε μου απήντησε "εεε αφού τα καταφέρνει.. που είναι το κράτος??")
 
Εγγρ.
26 Απρ 2012
Μηνύματα
4.684
Κριτικές
8
Like
40
Πόντοι
16
ντοκ οι Νορβηγοί τα κέρδη του πετρελαίου δεν τα ρίχνουν στην οικονομία αλλά σε ένα ειδικό fund με σκοπό να έχουν αποθεματικό για τις επόμενες γενεές...

το γεγονός είναι ότι οι σκανδιναυοί πράγματι σεβάστηκαν το κοινωνικό κράτος και τις κοινωνικές παροχές και δεν το ανασκολόπησαν χωρίς να απαιτείται και κανένας ειδικός μηχανισμός ελέγχου, όχι γιατί είναι τόσο πολύ συνειδητοποιημένοι αλλά γιατί ο κάθε ένα ςαπό αυτούς είναι χωροφύλακας του κοινωνικού συστήματος και πρόθυμος να καταγγείλει οποιαδήποτε προσπάθεια παραβίασης των όρων και προυποθέσεων του...

σε αντίθεση φυσικά με την Ελλάδα μας στην οποία η υποχρέωση αυτή θεωρείται από κάτι ζώα σαν τον υπερπόντικα ή το alter ego του τον καινούργιο σαν ρουφιανιά... για να μην πω ότι στην χώρα αυτή ο ανασκολοπισμός των νόμων και η κλοπή των όποιων κοινωνικών πόρων θεωρείται μαγκιά από τις μάζες (προχτές μου είπε κάποιος ότι μια χοντρούλα ουκρανή που δουλεύει σε ένα σουβλατζίδικο στην γειτονιά μου εθεάθει στον ΟΑΕΔ να παρουσιάζεται για ανανέωση κάρτας ανεργίας.. .όταν τον ρώτησα γιατί δεν είπε τίποτε μου απήντησε "εεε αφού τα καταφέρνει.. που είναι το κράτος??")


  Και μου ζητάει εμένα μετά να τους δώσω και τέλος υπέρ των ανέργων....

Τα αρχίδια μου θα πάρουνε...
 

gianevan

Σεβαστός
Εγγρ.
15 Φεβ 2009
Μηνύματα
17.130
Like
5.766
Πόντοι
1.206
ντοκ οι Νορβηγοί τα κέρδη του πετρελαίου δεν τα ρίχνουν στην οικονομία αλλά σε ένα ειδικό fund με σκοπό να έχουν αποθεματικό για τις επόμενες γενεές...

Το ξέρω καλά. Γι αυτό ακριβώς και λέω πως αυτοί ειδικά θα αντέξουν να συντηρούν στην χώρα τους "κοινωνικό κράτος", παρά το ότι και η δική τους υψηλή τεχνολογία ξεπερνιέται, ακριβώς αυτά τα χρόνια, από χώρες της άπω Ανατολής που έχουν αντίστοιχα πειθαρχημένους και εργατικούς λαούς και ΔΕΝ έχουν τόσο μεγάλες κοινωνικές δαπάνες. (Τυχαίο;)

Ο.Κ. εν τέλει και το Κατάρ ή τα Εμιράτα έχουν απίστευτες κοινωνικές παροχές και με μηδενική φορολογία (εύκολο είναι!), αλλά δεν είμαστε όλοι σαν το Κατάρ ή το Κουβέιτ. (Και ευτυχώς θα έλεγα!)
 

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.755
Κριτικές
2
Like
2.714
Πόντοι
1.306
Εγγρ.
26 Απρ 2012
Μηνύματα
4.684
Κριτικές
8
Like
40
Πόντοι
16
την έχω από καιρό βάλει στο μάτι την χοντρούλα να τγην  :fuck2: :fuck2: :fuck2:


  Ρίχτης έναν πούτσο της ρουφιάνας και μετά κάνε και μία καταγγελία να υπάρχει...


Αει σιχτίρ με όλα τα κατακάθια που χουμε μαζέψει ....
 

Επισκέπτης
ντοκ οι Νορβηγοί τα κέρδη του πετρελαίου δεν τα ρίχνουν στην οικονομία αλλά σε ένα ειδικό fund με σκοπό να έχουν αποθεματικό για τις επόμενες γενεές...

το γεγονός είναι ότι οι σκανδιναυοί πράγματι σεβάστηκαν το κοινωνικό κράτος και τις κοινωνικές παροχές και δεν το ανασκολόπησαν χωρίς να απαιτείται και κανένας ειδικός μηχανισμός ελέγχου, όχι γιατί είναι τόσο πολύ συνειδητοποιημένοι αλλά γιατί ο κάθε ένα ςαπό αυτούς είναι χωροφύλακας του κοινωνικού συστήματος και πρόθυμος να καταγγείλει οποιαδήποτε προσπάθεια παραβίασης των όρων και προυποθέσεων του...

σε αντίθεση φυσικά με την Ελλάδα μας στην οποία η υποχρέωση αυτή θεωρείται από κάτι ζώα σαν τον υπερπόντικα ή το alter ego του τον καινούργιο σαν ρουφιανιά... για να μην πω ότι στην χώρα αυτή ο ανασκολοπισμός των νόμων και η κλοπή των όποιων κοινωνικών πόρων θεωρείται μαγκιά από τις μάζες (προχτές μου είπε κάποιος ότι μια χοντρούλα ουκρανή που δουλεύει σε ένα σουβλατζίδικο στην γειτονιά μου εθεάθει στον ΟΑΕΔ να παρουσιάζεται για ανανέωση κάρτας ανεργίας.. .όταν τον ρώτησα γιατί δεν είπε τίποτε μου απήντησε "εεε αφού τα καταφέρνει.. που είναι το κράτος??")
Παλι με τον λαο τα εχεις ρε κολογερε, που οτι κανει το κανει για να επιβιωση.
Αλλα για τα αφεντικα σου που ριμαξαν την χωρα και πλουτιζουν σε βαρος του λαου  μουγκα.
 

gianevan

Σεβαστός
Εγγρ.
15 Φεβ 2009
Μηνύματα
17.130
Like
5.766
Πόντοι
1.206
Τώρα που μπήκαν στο θρεντ υψηλοί διανοητές και σοβαροί οικονομικοκοινωνικοπολιτικοί αναλυτές με αρθρωμένο λόγο και σωστή σύνταξη, αν μη και ορθογραφία, εμείς λέω να τα μαζεύουμε.
Πως να τους συναγωνιστούμε;  :2funny: :2funny:
 

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.755
Κριτικές
2
Like
2.714
Πόντοι
1.306
Τώρα που μπήκαν στο θρεντ υψηλοί διανοητές και σοβαροί οικονομικοκοινωνικοπολιτικοί αναλυτές με αρθρωμένο λόγο και σωστή σύνταξη, αν μη και ορθογραφία, εμείς λέω να τα μαζεύουμε.
Πως να τους συναγωνιστούμε;  :2funny: :2funny:


τι να κάνουμε ντοκ εμείς οι πτωχοί τω πνεύματι .....
 

bestman69

Μέλος
Εγγρ.
18 Απρ 2009
Μηνύματα
2.714
Like
8
Πόντοι
16
Ο.Κ. εν τέλει και το Κατάρ ή τα Εμιράτα έχουν απίστευτες κοινωνικές παροχές και με μηδενική φορολογία (εύκολο είναι!), αλλά δεν είμαστε όλοι σαν το Κατάρ ή το Κουβέιτ. (Και ευτυχώς θα έλεγα!)

Εν τάχει,

Δωρεάν παιδεία, μέχρι και μεταπτυχιακό στο εξωτερικό με έξοδα του κράτους

Δωρεάν υγεία, αν είναι αναγκαία νοσηλεία στο εξωτερικό ξανά με έξοδα του κράτους

Παραχώρηση κατοικίας σε νιόπαντρα ζευγάρια

Επιδότηση οικιακού προσωπικού μέχρι ενός ποσού. (για νταντάδες κτλ)

Τηλεφωνική ατέλεια μέχρι ενός ποσού

ΟΧΙ φόρος εισοδήματος

ΟΧΙ ΦΠΑ, πλην ελάχιστων εξαιρέσεων (πχ αλκόολ)
 

FABOULOS

Μέλος
Εγγρ.
9 Οκτ 2007
Μηνύματα
3.794
Like
6
Πόντοι
16
Μ' αρέσει ο τρόπος που σκέφτεσαι!
"Ψηφίστε με λαέ, να τους γαμήσω τους πλούσιους και να ελαφρύνω εσάς",
τον ψήφισε ο λαός,
έβαλε το φόρο,
του τον έκοψε το συνταγματικό,
οπότε τώρα θα πει:
"Τι να σας κάνω? Δε με άφησαν! Τώρα θα γαμήσω εσάς"
Ναι,ακριβώς έτσι.Όπως ανέφερα και πριν,είναι ένα ακραίο σενάριο,αλλά στην εποχή μας και γενικά με τους πολιτικούς,δεν μπορείς να είσαι σίγουρος για τις "αγνές'' προθέσεις τους!Βέβαια όπως είπα μπορεί να βρεί κάποιον άλλο τρόπο,οπότε η σκέψη να ανήκει απλά στην φαντασία μου.Ενα παράδειγμα,διαφορετικό βεβαίως,με τις αυξήσεις στην Δ.Ε.Η.Πρώτα λέγανε για αυξήσεις της τάξεως του 45%-49% και τελικά μας είπαν ότι,θα είναι "μόνο" 17% αν θυμάμαι καλά!Δηλαδή,δεν θα σε γ...σω πολύ,αλλά λιγότερο!!!
Δεν είναι το ίδιο με αυτό που συζητάμε,αλλά η "γραμμή" που ακολουθείται πιστεύω,είναι ίδια.
 

Επισκέπτης
τι να κάνουμε ντοκ εμείς οι πτωχοί τω πνεύματι .....
Ουτε στο πνευμα φτωχοι οι βολεμενοι ουτε στην τσεπη. Στο δευτερο ομως καποιοι φροντισαν για να σας κανουν ανθρωπους.  :S

υγ. τον παραπανω γιατι τον λες ντοκ σκυλος ειναι  :P :2funny:
 

rouKoun13

Μέλος
Εγγρ.
19 Ιαν 2010
Μηνύματα
3.560
Κριτικές
2
Like
57
Πόντοι
16
παντως εγω τις προαλλες σε πιτσαρια πληρωσα το μπουκαλακι sprite(250ml) 2,5 ευρω. :headbang: :headbang:
σε αυτον τν καριολη που εχει κερδος 200% βαλτου 75% φορολογια να μαθει ο μαλακας.
 

Επισκέπτης
δεν φεύγουν γιατί ξέρουν ότι τα σωματεία δεν είναι ούτε ΓΕΝΟΠ

Γιατί έκανε σπατάλες η ΓΕΝΟΠ ;;;;;
Εντάξει μία μικρή ... ελάχιστη .......

ΓΙΑ ΜΙΑ ΑΠΛΗ ΜΕΤΑΒΑΣΗ ΤΩΝ ΣΥΝΔΙΚΑΛΗΣΤΩΝ ΤΗΣ ΓΕΝΟΠ
ΑΠΟ ΑΘΗΝΑ ΣΤΗ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
ΝΟΙΚΙΑΖΑΝ LIAR-JET

ΚΑΙ Η ΜΕΤΑΒΑΣΗ ΑΘΗΝΑ-ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
ΚΟΣΤΙΖΕ 550.000€
ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΤΟΣΑ Η ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ,

σιγά τη σπατάλη ............
 

Επισκέπτης
Όντως κάτι στρατιωτική που βγαίναν σε σύνταξη από τα 45 με 2.500e/ετησίως


Κανείς στρατιωτικός δεν παίρνει σύνταξη 2500€/μήνα.

ή έστω ελάχιστοι ........

ΟΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΙ ΜΕ ΣΥΝΤΑΞΕΙΣ 2500€
ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΔΕΗ , ΟΤΕ, ΕΥΔΑΠ  κτλ κτλ
 

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.755
Κριτικές
2
Like
2.714
Πόντοι
1.306
Ουτε στο πνευμα φτωχοι οι βολεμενοι ουτε στην τσεπη. Στο δευτερο ομως καποιοι φροντισαν για να σας κανουν ανθρωπους.  :S

υγ. τον παραπανω γιατι τον λες ντοκ σκυλος ειναι   :P :2funny:

βλακάκο το ντοκ είναι από το ντόκτορ...

ντόγκ είσαι εσύ και μάλιστα κόπρος...
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom