Νέα

Βουλγαρία, ένας επίγειος παράδεισος

  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

kostas725

Μέλος
Εγγρ.
20 Μαρ 2007
Μηνύματα
82
Κριτικές
1
Like
0
Πόντοι
0
ειχα παει σαν φοιτητης αλλα δεν μου πολυαρεσε.μικρη πολη το Μπουργκας με πολυ λιγες δυνατοτητες.για διακοπες ειναι πολυ καλα αλλα για να ζησεις μονομα δεν λεει.στις 30 Οκτοβριου η 1 Νοεμβριου (δεν θυμαμαι ακριβως) γυρισα Ελλαδα και 9 Νοεμβριου εφυγα για Ρωσσια!!!στον παραδισο!!!!!
να τα κατοστησεις τα χρονια σου στον παραδεισο!!παντως μου κανει εντυπωση το γεγονος οτι 18 ετων εκανες τοσο μεγαλα βηματα στη ζωη σου.εγω τοτε ημουν εδω φοιτητης και δεν ηξερα τι υπαρχει μεσα απο το σωβρακο!!
 

kbm

Μέλος
Εγγρ.
4 Δεκ 2006
Μηνύματα
138
Like
185
Πόντοι
1
Αγαπητοί μου φίλοι καλημέρα.Ενημερώνω ότι την Παρασκευή με Δευτέρα του Αγίου Πνέυματος έχω κλείσει στο Σάννυ Μπιτσ. Στο Μπουργκάζ λίγο ποιο έξω για όσους δεν γνωρίζουν. Υπόσχομαι πολύ υλικό και πληροφορίες για όσους θέλουν.
φιλε συναγωνιστη οτι πληροφορια εχεισ για Μπουργκάζ θα ηταν καλοδεχουμενη γιατι σκεφτομαστε ν παμε σε κανα μηνα εκει για ενα δεκαημερο οποτε αν εχεις τιμες απο ξενοδοχεια κ γυναικεσ προσφατες θα ηταν πολυ καλο ευχαριστω εκ ττων πρωτερων
 

xagnostos2006

Ανώτερος
Εγγρ.
1 Μαρ 2006
Μηνύματα
984
Κριτικές
12
Like
1.585
Πόντοι
5.965
κοιτα αδερφε, εγώ που πάω σχετικά συχνά λόγω δουλειάς δεν έχω ξετρελαθεί πρωτα από όλα με τις γυναίκες. Έξω υπάχρει ένα θέμα γλώσσας. Οκ, μιλάς αγγλικά αλλά ξεκινάς ήδη από ένα handicap πως δεν μιλάς βουλγαρικα για να ρίξεις γκόμενα στο δρόμο.
Άρα πας σε πληρωμένη έκδοση. Έγώ δεν έχω επιτεθεί σε κρέας σε σπιτάκι, οπότε δεν έχω να σου πω εμπειρία από αυτό. Αλλά 3 φορές που ψώνισα από Ίντερνετ έχω να πω τα εξής:
1. οι φωτό είναι οι περισσότερες αληθινές. Συνήθως βέβαια είναι πολύ καλά τραβηγμένες από καλό φωτογράφο και ας πούμε περιμένεις να δεις ένα μοντέλο να έρχεται και τελικά έρχεται μια φυσιολογική κοπέλα, αλλά η φωτό είναι δική της 100%
2. Στην καλύτερη περίπτωση θα πληρωσεις 50 γιούρια. Αν είναι να δώσεις τόσα, αντί να κάνεις ταξίδι Βουλγαρία, δεν κάνεις ταξίδι με το αυτοκίνητο στη Βριλλησού στην Αθήνα;;Και θα έχεις ψωνισει ό,τι έχεις δει και θα χαλάσεις λιγότερα μεταφορικά.
3. Το σέρβις είναι χάλια. Σου έρχεται γδύνεται και ξαπλώνει. Μετά κάνεις μόνο εσύ...καμία συμμετοχή, κρέας σκέτο. Να φιλάς κλπ δεν παίζουνε. Το θέμα υγιεινή είναι επίσης λιγάκι υπό αμφισβήτηση ειδικά όταν σου έρχεται γυφτάκι που το παίζει Βουλγάρα.
4. Οι καλές Βουλγάρες σε εμφάνιση χτυπάνε μίνιμουμ 100 γιούρια, κάποιες βαράνε και 250ρια και 300 λες και είναι ct. Εγώ τουλάχιστον με την εμπειρία που έχω από το υπέροχο σέρβις τους, ούτε που θα το συζητούσα.

Ο καθένας βέβαια κάνει όπως νομίζει και κινείται ανάλογα με το τι θέλει και τι έχει σαν καβάτζα. Υπήρχε εδώ ένας που μου έλεγε πως ένας φίλος του τον κανόνιζε με ψίχουλα και όταν του ζήτησα πληροφορίες έκανε τον πελεκάνο και έλεγε πως δεν με ξέρει και μαλακίες.
Άλλοι ξέρουν ρώσικα ή βουλγάρικα και μπορούν να κινηθούν εύκολα στην πόλη. Αυτό είναι γαμώ τις μαγκιές σε οποιαδήποτε πόλη και σου ανοίγει πόρτες εύκολα (και σε οποιαδήποτε χώρα επίσης). Αλλά από ίντερνετ εγώ δεν ξαναψωνίζω...

Φίλε Lastmoican,
Σε ευχαριστώ για τις πληροφορίες!
Τελικά, θα το σκεφτώ ξανά αν αξίζει να πάω Βουλγαρία ή όχι.
 

markhsios

Μέλος
Εγγρ.
27 Αυγ 2005
Μηνύματα
215
Like
0
Πόντοι
1
Καλημέρα σας. Θα ήθελα να σας πώ σχετικά με την βουλγαρία όπου βρέθηκα το τριήμερο του Αγίου Πνεύματος. Πήγαμε στο σάνυ μπίτσς όπως είχα πεί και τις προάλες. Βρίσκεται 15 χιλ. μετά το μπουρκάζ και είναι ένα φανταστικό μέρος. Έχει πολλές τουρίστριες και απίστευτα κορμιά.Έχει και αρκετά κολόμπαρα που για να κάνεις κάτι με την γκόμενα θέλεις αρκετά χρήματα. 50 ευρώ και όχι μια ώρα συν τα κεράσματα. δεν συμφέρει καθόλου.Γενικά πάντως αξίζει για διακοπές σχετικά φτηνές. Ξενοδοχείο 5 αστέρων με όλα τα γεύματα μέσα και με πισίνα και πληρώναμε 80 ευρω το δίκλινο. Στα μπάρ το ποτό είχε 3,5 ευρώ και η μπίρα 1,5 ευρώ. το μοχίτο είχε 3 ευρώ. το μόνο κακό είναι ότι οι ξαπλώστρες έχουν 10 ευρώ. απο τουρισμό έχει κυρίως σκανδυναβία και αγγλία.

Φίλε Χρήστο, ό,τι περισσότερες πληροφορίες έχεις είναι καλοδεχούμενες, καθώς σχεδιάζω να πάω εκεί μέσα Ιουλίου. Σε ποιο ξενοδοχείο έμενες??
 

nikos33xr

Μέλος
Εγγρ.
21 Ιουν 2006
Μηνύματα
106
Like
1
Πόντοι
1
Βάρνα έχει πάει κανέις πρόσφατα να μας πει τι παίζει ??

και μία ερώτηση όταν παμε βόλτα στα σπίτια με ταξιτζή μετά πληρώνουμε εκεί και τη πέρνουμε ξενοδοχείο ??
 

ektoras36

Μέγας
Εγγρ.
20 Μαρ 2007
Μηνύματα
2.264
Κριτικές
25
Like
4
Πόντοι
4.175
βαρνα δεν εχω παει φιλε μου..ναι..εκει στα σπιτια πληρωνεις,δινεις και 20-30λεβα στον ρεσεπσιονιστ..
 

ektoras36

Μέγας
Εγγρ.
20 Μαρ 2007
Μηνύματα
2.264
Κριτικές
25
Like
4
Πόντοι
4.175
αλλα αν πας στο αλλ-μπιτζιεσκορτ θα βρεις και απο βαρνα καλλ γκιρλς
 

ektoras36

Μέγας
Εγγρ.
20 Μαρ 2007
Μηνύματα
2.264
Κριτικές
25
Like
4
Πόντοι
4.175
καλησπερα μαγκες..οπου ναναι παω επανω..και θα σας πω νεα στον γυρισμο :dancing: :dancing: :dancing: :dancing:
 

kostas725

Μέλος
Εγγρ.
20 Μαρ 2007
Μηνύματα
82
Κριτικές
1
Like
0
Πόντοι
0
καλησπερα μαγκες..οπου ναναι παω επανω..και θα σας πω νεα στον γυρισμο :dancing: :dancing: :dancing: :dancing:
κα-υ-λα να περασεις συναγωνιστη στα γνωριμα σου μερη.πες μας νεα για να ταξιδεψω και εγω με τις περιγραφες σου!
 

ektoras36

Μέγας
Εγγρ.
20 Μαρ 2007
Μηνύματα
2.264
Κριτικές
25
Like
4
Πόντοι
4.175
η σοφια καλοκαιρι δεν παιζει μαγκες..ολα τα καλα πουατανακια εχουν παει στην θαλλασα,πυργος,βαρνα,σανι μπιτσ
 

lykos1072

Μέλος
Εγγρ.
5 Οκτ 2007
Μηνύματα
143
Like
0
Πόντοι
1
Σε λιγες μερες θα παω σε μια πολη που λεγετε σταρα ζαγκορα αν εχει καποιος πληροφοριες καλοδεχουμενες
 

antisthenis

Administrator
Γλομπεο-στέλεχος
Εγγρ.
20 Ιαν 2006
Μηνύματα
20.581
Κριτικές
148
Λύσεις
5
Like
8.124
Πόντοι
14.565
Off-topic σβήστηκαν! Το thread ας μείνει καθαρό!
 

Battery13

Νέο Μέλος
Εγγρ.
23 Σεπ 2008
Μηνύματα
3
Like
0
Πόντοι
0
Πριν παω πανω ιουνιο Σοφια εκατσα και διαβασα ολο το Φορουμ.Τι διαπιστωσα λοιπον εγω απο τις ωραιοτερες 5 μερες της ζωης μου.Μπουρδελα τρισαθλια σπιτακια που ολες και ολοι (οι τσατσοι) πινουν ξυδια.Για να μπεις μεσα πρεπει να ξερεις να χτυπας στα τυφλα κουδουνια(οι γκομενες πατσαβουρια).Μια φορα πηγα και δεν ξαναψαξα.Πιατσα στον δρομο μονο κατι τραβελια.Ρωτησαμε ταριφα μας ειπε οτι δεν παιζει πεζοδρομιο(ευτυχως που τον πιστεψαμε)γιατι μας πηγε σε παρανομο σπιτι με 12 γομενες μεσα οι 7 ηταν Μουναρες.Μπορουσες να γαμησεις και  εκει με 50 ευρο περιπου αλλα ερχοντουσαν και στο Ξενοδοχειο.Επιλεξαμε το ξενοδοχειο αλλα για την επομενη μερα(Αυτοι που διαχειριζονταν το σπιτι ηταν ο μεγαλυτερος 27,Βεβαια πισω απο αυτους,ο μεγαλος καπου 35 χρονον πρεπει να ειχε μεγαλη σχεση με μάι τάι)Αλλα δεν σε φοβιζε καμια κατασταση οπως στα μπουρδελα.Την ρεσεπτιον την πληρωνεις και σε κοιταν με μισο ματι που δεν πηρες απο αυτους.Μην το τολμησετε το καναμε και αυτο.Μας κοστισε ενα 20ευρο η ¨"καληνυχτα δεν θελουμε"Στο δωματιο 1 ωρα με ενα μοντελο μας βγηκε 120 ευρο με ολα τα παρελκομενα(ταξι,ρεσεπτιον)Αξιζε τον κοπο γιατι οι γκομενες ειχαν το gfe.Φιλικοτατες και πολυ προθυμες να σου δωσουν τηλ(και να στοιθουν σε φωτογραφικο φακο(ντυμενη).Ασε που κατεβαινουν και διακοπες και εδω στην Ελλαδα(Βορεια κιριως).ΟΜΩς ΡΕ ΑΔΕΡΦΙΑ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΜΑς ΕΚΑΝΕ ΕΝΤΥΠΩΣΗ ΕΙΝΑΙ Η ΠΟΥΤΑΝΙΑ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΟΛΕς ΜΕΣΑ ΤΟΥΣ.Οταν λεω ολες το εννοω.Νομιζα οτι ειμαι ο ΤΟΜ CROUZ.Oλες παιζουνε και ολες ειναι προθιμες να ερθουν μαζι σου για ποτο.Το πως θα τις οδηγησεις στο κρεβατι ειναι στο χερι του καθενος μετα.ΤIPS (πιστευω χρησιμα).Βγελτε το καμακι που εχουμε ολοι οι ελληνες μεσα μας.Παρτε φωτογραφικη μηχανη και γυριστε την πολη για φωτο(Τρελενονται να ποζαρουν).Προσοχη στον δρομο μην μιλατε με αγνωστους μην αγορασετε τιποτα κιριως απο αυτους που μιλαν Ελληνικα.Βγειτε εξω για ποτο σε μαγαζακια που συχναζουν φοιτητριες,αλλα περαστε και μια βολτα απο το sincity(θα χαζεψετε,αν δεν σας χαλαει η εισοδο που σε ψαχνουν για οπλα).Μην πατε εκει που συχναζουν Αγγλοι και Ελληνες ΑΝΕΒΑΖΟΥΝ ΤΙΣ ΤΙΜΕΣ.Αλα αυτα δεν αναιρουν το να παρετε γκομενα η να πατε σε στριπτιτζαδικο.Δεν υπαρχει μεση ταξη,θα ναι η πολλοι πλουσιοι η πολλοι φτωχοι,αρα μην σκοπατε αδικα λεφτα εντυπωσιασμου υπαρχουν ποιο πλουσιοι απο εμας.ΚΑΙ τελος πατε και σε καμια αλλη πολη χωρις τουρισμο.Θα στε μονοι και τα λιγα που θα εχει θα ναι σιγουρα και για σας.Εγω ετοιμαζομαι να ξαναπαω.Και θα παω σιγουρα. 
 

gio stob

Μέλος
Εγγρ.
24 Ιουν 2008
Μηνύματα
765
Κριτικές
1
Like
0
Πόντοι
6
ενδιαφεροντα ακουγονται αυτα που λες...εχεις κ αλλα η` μας τα κρυβεις?  :2funny:
 

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.351
Πόντοι
4.765
πολυ καλη αναλυση.μπραβο!
 

deker

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Σεπ 2008
Μηνύματα
10.598
Like
5
Πόντοι
166
Χαιρετω τους συναγωνιστες ,
ανοιγω αυτο το θεμα γιατι χωραει κουβεντα κ ανταλλαγη αποψεων.μιας κ ειμαι νεος αν το εχετε ξανασυζητησει κ δεν το εχω παρει χαμπαρι πειτε το.βουλγαρια κ παλι βουλγαρια για μενα.εχω ανεβει 4 φορες κ περασα την μια καλυτερη απο την αλλη.....


edit Vrikolakas: Το thread συγχωνεύθηκε.
 

nest35

Μέλος
Εγγρ.
24 Νοε 2006
Μηνύματα
41
Like
0
Πόντοι
0
καλημερα.
για  vidin  ξερει καννενας τι παιζει εκει
η εαν εχει παει΄΄
ευχαριστω.
 

Enforcer

Μέλος
Εγγρ.
17 Μαΐ 2007
Μηνύματα
5.439
Like
9
Πόντοι
66
θα έλεγα οτι η αναφορά του battery13 ειναι σε μερικά σημεία αισιόδοξη.

Οι δε τιμές, ειναι πάνω απο το πάνω όριο.
 

stefan00

Μέλος
Εγγρ.
8 Απρ 2007
Μηνύματα
3.969
Like
327
Πόντοι
36
Χαιρετω τους συναγωνιστες ,
ανοιγω αυτο το θεμα γιατι χωραει κουβεντα κ ανταλλαγη αποψεων.μιας κ ειμαι νεος αν το εχετε ξανασυζητησει κ δεν το εχω παρει χαμπαρι πειτε το.βουλγαρια κ παλι βουλγαρια για μενα.εχω ανεβει 4 φορες κ περασα την μια καλυτερη απο την αλλη.....


edit Vrikolakas: Το thread συγχωνεύθηκε.
δωσε πληροφορειες φιλε...
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom