Νέα

Βουλγαρία, ένας επίγειος παράδεισος

  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 7 άτομα (0 μέλη και 7 επισκέπτες)

allantalon

Μέλος
Εγγρ.
26 Απρ 2008
Μηνύματα
4.584
Like
18
Πόντοι
16
ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ

Αγαπητοί συναγωνιστές που είστε???? τόσες πληροφορίες μου ζητήσατε και αρκετά ΡΜ απαντήθηκαν όλλα....
τί έγινε που ειναι οι σεξοτουρίστες των εορτών ?????
Εγώ  έμεινα Θεσσαλονίκη και περιμένω να διαβάσω κάτι νέο που  είναι ?????
Νομίζω ότι δέν θα δώσω άλλες πληροφορίες.
Ετοιμάζομαι να πάω αυτό το Σ/Κ ή το επόμενο οποιος θέλει καλώς να ορίση στείλτε ΡΜ.
 

simera

Μέλος
Εγγρ.
15 Ιαν 2008
Μηνύματα
646
Κριτικές
1
Like
0
Πόντοι
6
οντος ο συναγωνιστης alantallon απανταει και πληροφορει αμεσα!

καλης αρχης του νεου ετους ελπιζω και εγω να εξορμω προς τα εκει μεροι η μαλλον καλυτερα την σοφια γιατι ολα τα αλλα δεν λενε και πολλα.

και φυσικα θα ενημερωσω.

υ.γ δυστοιχος φιλε alantallon και αυτο και το αλλο σουκου η δουλεια που εμεινε λογο μεγαλης αδειας ειναι "πιπα" σκετη και πρεπει να βγει αμεσα............

αλλα θα μιλαμε με π,μ εαν ειναι να κανονισουμε κανα τουρνε στα γρηγορα!

 

Enforcer

Μέλος
Εγγρ.
17 Μαΐ 2007
Μηνύματα
5.439
Like
9
Πόντοι
66
Ο Μ.Ο στη Σόφια ειναι 100 λέβα (50 ευρώ) στο χώρο σου
 

dthanos

Μέλος
Εγγρ.
17 Οκτ 2006
Μηνύματα
460
Like
8
Πόντοι
1
Ήμουν Σόφια, Βουλγαρία το περασμένο ΠΣΚΔ. Έμεινα με φίλους σε κεντρικό ξενοδοχείο της πόλης (πολύ καλό και σχετικά φτηνό).

1) Εμπειρίες γενικές από Σόφια: καλή πολή, όμορφη, προσεγμένη, σχετικά καθαρή (το κέντρο), ασφαλής πλέον. Κατά τη γνώμη μου δεν έχει καμία σχέση με το πως ήταν κάποτε (δηλαδή οι κλοπές αυτοκινήτου, οι μικροκλοπές πορτοφολιών κλπ). Ισα ισα μάλιστα, τους Έλληνες μοιάζουν να τους σέβονται παραπάνω, μια και ξέρουν ότι θα τα 'ακουμπήσουν' λιγότερο ή περισσότερο.

2) Εμπειρίες από τιμές γενικά: αρκετά φτηνά, αλλά όχι όπως κάποτε. Τρως πολύ φτηνά, πίνεις ακόμη πιο φτηνά. Για παράδειγμα, σε κεντρικό καφέ/μπαρ της πόλης, παρέα 3 ατόμων, με κατανάλωση 3 διπλά ποτά έκαστος (τα οποία σερβίρονται σε νεροπότηρο γεμάτο και χωρίς πάγο!) κόστισαν γύρω στα 40 ευρώ σύνολο! Βέβαια μην περιμένετε ξηροκάρπια, φρούτα, νερό κλπ... Επίσης τα ταξί μέσα στην πόλη πάρα πολύ φτηνά, 1-2 ευρώ (μέχρι 5 λέβα) η μετακίνηση στο κέντρο. Προσοχή στις μετακινήσεις εκτός, γιατί έχουν περίεργες χρεώσεις. Π.χ. μετακίνηση 6 χιλιόμετρα εκτός πόλης, μας κόστισε γύρω στα 20+ ευρώ!

3) Αγορές: και πάλι, όχι όπως παλιά. Ελαφρώς φτηνότερα από Ελλάδα (σε μάρκες κλπ), ωραία εμπορικά κέντρα (το εντελώς κεντρικό τους στη Vitosha boulevard) και ειδικά το Sofia Mall λίγο πιο έξω. Οι τιμές σε ρούχα, κοσμήματα κλπ είναι ελαφρώς φτηνότερες, η ποιότητα (στα επώνυμα) η ίδια με της Ελλάδας, ωστόσο γνώμη μου είναι ότι είναι καλύτερα να περιμένει κανείς περίοδο εκπτώσεων στην Ελλάδα παρά να πάει για ψώνια Σόφια τουλάχιστον. Όσον αφορά στα φτηνότερα, σε λαϊκές κλπ (π.χ. Ιλιάντσι, έξω από την πόλη, με το τραμ Νο. 12), θα βρει πολύ φτηνά πράγματα κανείς, αλλά τελικά αν θέλει κανείς τόσο χαμηλή ποιότητα (μόνο τέτοια υπάρχει εκεί, ή αλλιώς πολύ ξεπερασμένη μόδα), καλύτερα να πάει σε αντίστοιχες λαϊκές της Ελλάδας ή στην Κινέζικη αγορά.

4) Γυναίκες: Όλες οι Βουλγάρες παααααρα πολύ ωραίες. Τρομερός συνδυασμός μελαχρινές με γαλανά/πράσινα μάτια (συνήθως). Αρκετά περιποιημένες, από τα 15χρονα+ πιπίνια, μέχρι και τις ωριμότερες 30+ κυρίες. Όλες ξέκωλες (π.χ. χαμηλοκάβαλα παντελόνια, με τα στριγκ να φαίνονται επιμελώς, κλπ). Γενικά έχουν αδυναμία σε ξένους, ειδικά σε Ελληνες, λόγω χρημάτων.

5) τάνες: έχει από τσιγγανάκια ή ψιλομπάζα των 30-50 λέβα (σε δρόμους, διασταυρώσεις κλπ κοντά στο σιδηροδρομικό σταθμό και αλλού), αλλά διακριτικά (μια που ως γνωστό η πορνεία στη Βουλγαρία είναι παράνομη). Όπως είπαν και προηγούμενοι συναγωνιστές, το βασικό είναι τα 'κονέ'. Μη φανταστείτε κάτι δραματικό (όπως σε Ελλάδα). Έχετε 3 στάνταρ επιλογές: 1) ταξιτζήδες, 2) ρεσεψιόν ξενοδοχείου, 3) ίντερνετ. Κατά τη γνώμη μου η 3η επιλογή μοιάζει πιο σίγουρη και άνετη, γιατί μπορεί κανείς να ψάξει να βρεί ό,τι θέλει, όπως το θέλει, όπου και όσο το θέλει. Αλλά, πέρα από το αν αυτό τελικά που παίρνεις είναι αυτό που τελικά βλέπεις στις φωτογραφίες, είναι και θέμα επικοινωνίας. Σε λίγα από τα e-mail που έστειλα πήρα απάντηση (κι εστειλα πολλά!) και ακόμη κι όταν πήρα απάντηση, οδηγίες, διευθύνσεις κλπ, είτε κανείς δεν απάντησε είτε δε μιλούσαν Αγγλικά... Οπότε βασικό (έτσι κι αλλιώς) να ξέρει κανείς έστω λίγα Βουλγάρικα. Στάνταρ λύση είναι επίσης οι ταρίφες, πολλοί από τους οποίους μιλάνε στοιχειώδη Ελληνικά. Εννοείται βέβαια ότι παίρνουν μίζα, αλλά αν σκεφτείς πόσο ευγενικοί είναι, ότι σε πάνε όπου θες, σε περιμένουν να τελειώσεις, ότι αν δε σου αρέσει σε πάνε όπου αλλού θες, ότι συνήθως οι κοπέλες που σε πάνε είναι με άριστα το 10 τουλάχιστον 8άρια, νομίζω ότι αξίζει τον κόπο... Επίσης, στάνταρ επιλογή είναι και οι ρεσεψιονίστες, οι οποίοι θα σου φέρουν ό,τι θες, όποτε θες, όσο το θες στο δωμάτιο. Μερικά ξενοδοχεία (π.χ. Ροντίνα) έχουν τάνες και μέσα στο ξενοδοχείο και ρεσεψιόν, οι οποίες περιμένουν... Να σημειώσω ότι όταν λέω για 'στάνταρ', εννοώ ότι ΔΕΝ υπάρχει ταξιτζής ή ξενοδοχείο που να ΜΗΝ έχει κονέ με τάνες! Ακόμη κι αν είναι ψαρωτικοί στην αρχή, με το χαμόγελο και τη συζήτηση θα πάρετε αυτό που θέλετε... Επίσης, στα ξενοδοχεία (και ειδικά σε αυτό που μένεις) σου φέρνει ο νταβατζής 2-3 κοπέλες, διαλέγεις όποια θες και μάλιστα μπορείς να 'παραγγείλεις' και κοπέλα με συγκεκριμένα χαρακτηριστικά (π.χ. ψηλή, ξανθιά, με μεγάλα βυζιά κ.ά.). Η τιμή συνήθως ανά ώρα κυμαίνεται (είτε σε ξενοδοχείο είτε σε ρδελο) στα 100-150 λέβα. Η ποιότητα είναι πολύ καλή και σίγουρα αξίζουν τα λεφτά τους (καμία σχέση με τα προαναφερθέντα τσιγγανάκια...) Επίσης, οι πιο πολλές κάνουν και εξτρά, με παραπάνω λεφτά (τα οποία και κρατάνε οι ίδιες, κρυφά από τους νταβάδες), όπως πίπα χωρίς προφυλακτικό, κώλο, κλπ.
Να αναφέρω κάτι που δεν είδα από άλλον συναγωνιστή: δεν παραξένεψε σε κανέναν ότι σε μία φτωχή Σόφια υπάρχουν τόσα πολλά καζίνο; Ότι όλα λειτουργούν 24 ώρες το 24ωρο και ότι συνήθως είναι πάντα άδεια (τουλάχιστον από τζογαδόρους); Και τελικά είχα δίκιο στις υποψίες μου (τις περισσότερες φορές): όποτε πήρα ταξιτζη και του είπα ότι θέλω κοπέλα, πάντα πήγαινε σε καζίνο (που τελικά ήταν αποκλειστικά ή εν μέρει βιτρίνα), το οποίο είτε είχπίσω δωμάτια είτε πάνω όροφο, όπου και ήταν 5-10 κοπέλες συνήθως, οι περισσότερες Βουλγάρες.

Τελική αποτίμηση - προσωπική γνώμη: Για Θεσσαλονικιούς ειδικά, δεν το συζητάω, η Σόφια είναι μια πολύ ωραία εκδρομη για 3ήμερο, ακόμη και με τρένο. Ωστόσο, είναι τελικά προτιμότερο, τα λεφτά που θα ακουμπήσεις σε τανες να τα δώσεις σε κεράσματα (δεδομένων και των χαμηλών τιμών) μια που όλες οι απλές (αλλά πολύ όμορφες και πεινασμένες) Βουλγάρες καμακώνουν αβέρτα! ΚΑΘΕ βραδυ γινόταν παιχνίδι (ακόμη και στο δρόμο), αρκεί να καταλάβουν ότι είστε άνετοι οικονομικά!... το οποίο και είναι εύκολο για το μέσο Ελληνα, μια που όλοι οι άλλοι θα πινουν αναψυκτικο, χυμο, νερό, άντε κρασί, ενώ εμείς μπυρες και ποτά εις τη νιοστή!

Αυτά τα 'ολίγα', όποιος θέλει άλλες διευκρινίσεις/λεπτομέρειες, με χαρά μου να βοηθήσω αν μπορώ...
 

tasosedess

Μέλος
Εγγρ.
17 Νοε 2007
Μηνύματα
1.295
Like
6
Πόντοι
16
Ήμουν Σόφια, Βουλγαρία το περασμένο ΠΣΚΔ. Έμεινα με φίλους σε κεντρικό ξενοδοχείο της πόλης (πολύ καλό και σχετικά φτηνό).

1) Εμπειρίες γενικές από Σόφια: καλή πολή, όμορφη, προσεγμένη, σχετικά καθαρή (το κέντρο), ασφαλής πλέον. Κατά τη γνώμη μου δεν έχει καμία σχέση με το πως ήταν κάποτε (δηλαδή οι κλοπές αυτοκινήτου, οι μικροκλοπές πορτοφολιών κλπ). Ισα ισα μάλιστα, τους Έλληνες μοιάζουν να τους σέβονται παραπάνω, μια και ξέρουν ότι θα τα 'ακουμπήσουν' λιγότερο ή περισσότερο.

2) Εμπειρίες από τιμές γενικά: αρκετά φτηνά, αλλά όχι όπως κάποτε. Τρως πολύ φτηνά, πίνεις ακόμη πιο φτηνά. Για παράδειγμα, σε κεντρικό καφέ/μπαρ της πόλης, παρέα 3 ατόμων, με κατανάλωση 3 διπλά ποτά έκαστος (τα οποία σερβίρονται σε νεροπότηρο γεμάτο και χωρίς πάγο!) κόστισαν γύρω στα 40 ευρώ σύνολο! Βέβαια μην περιμένετε ξηροκάρπια, φρούτα, νερό κλπ... Επίσης τα ταξί μέσα στην πόλη πάρα πολύ φτηνά, 1-2 ευρώ (μέχρι 5 λέβα) η μετακίνηση στο κέντρο. Προσοχή στις μετακινήσεις εκτός, γιατί έχουν περίεργες χρεώσεις. Π.χ. μετακίνηση 6 χιλιόμετρα εκτός πόλης, μας κόστισε γύρω στα 20+ ευρώ!

3) Αγορές: και πάλι, όχι όπως παλιά. Ελαφρώς φτηνότερα από Ελλάδα (σε μάρκες κλπ), ωραία εμπορικά κέντρα (το εντελώς κεντρικό τους στη Vitosha boulevard) και ειδικά το Sofia Mall λίγο πιο έξω. Οι τιμές σε ρούχα, κοσμήματα κλπ είναι ελαφρώς φτηνότερες, η ποιότητα (στα επώνυμα) η ίδια με της Ελλάδας, ωστόσο γνώμη μου είναι ότι είναι καλύτερα να περιμένει κανείς περίοδο εκπτώσεων στην Ελλάδα παρά να πάει για ψώνια Σόφια τουλάχιστον. Όσον αφορά στα φτηνότερα, σε λαϊκές κλπ (π.χ. Ιλιάντσι, έξω από την πόλη, με το τραμ Νο. 12), θα βρει πολύ φτηνά πράγματα κανείς, αλλά τελικά αν θέλει κανείς τόσο χαμηλή ποιότητα (μόνο τέτοια υπάρχει εκεί, ή αλλιώς πολύ ξεπερασμένη μόδα), καλύτερα να πάει σε αντίστοιχες λαϊκές της Ελλάδας ή στην Κινέζικη αγορά.

4) Γυναίκες: Όλες οι Βουλγάρες παααααρα πολύ ωραίες. Τρομερός συνδυασμός μελαχρινές με γαλανά/πράσινα μάτια (συνήθως). Αρκετά περιποιημένες, από τα 15χρονα+ πιπίνια, μέχρι και τις ωριμότερες 30+ κυρίες. Όλες ξέκωλες (π.χ. χαμηλοκάβαλα παντελόνια, με τα στριγκ να φαίνονται επιμελώς, κλπ). Γενικά έχουν αδυναμία σε ξένους, ειδικά σε Ελληνες, λόγω χρημάτων.

5) τάνες: έχει από τσιγγανάκια ή ψιλομπάζα των 30-50 λέβα (σε δρόμους, διασταυρώσεις κλπ κοντά στο σιδηροδρομικό σταθμό και αλλού), αλλά διακριτικά (μια που ως γνωστό η πορνεία στη Βουλγαρία είναι παράνομη). Όπως είπαν και προηγούμενοι συναγωνιστές, το βασικό είναι τα 'κονέ'. Μη φανταστείτε κάτι δραματικό (όπως σε Ελλάδα). Έχετε 3 στάνταρ επιλογές: 1) ταξιτζήδες, 2) ρεσεψιόν ξενοδοχείου, 3) ίντερνετ. Κατά τη γνώμη μου η 3η επιλογή μοιάζει πιο σίγουρη και άνετη, γιατί μπορεί κανείς να ψάξει να βρεί ό,τι θέλει, όπως το θέλει, όπου και όσο το θέλει. Αλλά, πέρα από το αν αυτό τελικά που παίρνεις είναι αυτό που τελικά βλέπεις στις φωτογραφίες, είναι και θέμα επικοινωνίας. Σε λίγα από τα e-mail που έστειλα πήρα απάντηση (κι εστειλα πολλά!) και ακόμη κι όταν πήρα απάντηση, οδηγίες, διευθύνσεις κλπ, είτε κανείς δεν απάντησε είτε δε μιλούσαν Αγγλικά... Οπότε βασικό (έτσι κι αλλιώς) να ξέρει κανείς έστω λίγα Βουλγάρικα. Στάνταρ λύση είναι επίσης οι ταρίφες, πολλοί από τους οποίους μιλάνε στοιχειώδη Ελληνικά. Εννοείται βέβαια ότι παίρνουν μίζα, αλλά αν σκεφτείς πόσο ευγενικοί είναι, ότι σε πάνε όπου θες, σε περιμένουν να τελειώσεις, ότι αν δε σου αρέσει σε πάνε όπου αλλού θες, ότι συνήθως οι κοπέλες που σε πάνε είναι με άριστα το 10 τουλάχιστον 8άρια, νομίζω ότι αξίζει τον κόπο... Επίσης, στάνταρ επιλογή είναι και οι ρεσεψιονίστες, οι οποίοι θα σου φέρουν ό,τι θες, όποτε θες, όσο το θες στο δωμάτιο. Μερικά ξενοδοχεία (π.χ. Ροντίνα) έχουν τάνες και μέσα στο ξενοδοχείο και ρεσεψιόν, οι οποίες περιμένουν... Να σημειώσω ότι όταν λέω για 'στάνταρ', εννοώ ότι ΔΕΝ υπάρχει ταξιτζής ή ξενοδοχείο που να ΜΗΝ έχει κονέ με τάνες! Ακόμη κι αν είναι ψαρωτικοί στην αρχή, με το χαμόγελο και τη συζήτηση θα πάρετε αυτό που θέλετε... Επίσης, στα ξενοδοχεία (και ειδικά σε αυτό που μένεις) σου φέρνει ο νταβατζής 2-3 κοπέλες, διαλέγεις όποια θες και μάλιστα μπορείς να 'παραγγείλεις' και κοπέλα με συγκεκριμένα χαρακτηριστικά (π.χ. ψηλή, ξανθιά, με μεγάλα βυζιά κ.ά.). Η τιμή συνήθως ανά ώρα κυμαίνεται (είτε σε ξενοδοχείο είτε σε ρδελο) στα 100-150 λέβα. Η ποιότητα είναι πολύ καλή και σίγουρα αξίζουν τα λεφτά τους (καμία σχέση με τα προαναφερθέντα τσιγγανάκια...) Επίσης, οι πιο πολλές κάνουν και εξτρά, με παραπάνω λεφτά (τα οποία και κρατάνε οι ίδιες, κρυφά από τους νταβάδες), όπως πίπα χωρίς προφυλακτικό, κώλο, κλπ.
Να αναφέρω κάτι που δεν είδα από άλλον συναγωνιστή: δεν παραξένεψε σε κανέναν ότι σε μία φτωχή Σόφια υπάρχουν τόσα πολλά καζίνο; Ότι όλα λειτουργούν 24 ώρες το 24ωρο και ότι συνήθως είναι πάντα άδεια (τουλάχιστον από τζογαδόρους); Και τελικά είχα δίκιο στις υποψίες μου (τις περισσότερες φορές): όποτε πήρα ταξιτζη και του είπα ότι θέλω κοπέλα, πάντα πήγαινε σε καζίνο (που τελικά ήταν αποκλειστικά ή εν μέρει βιτρίνα), το οποίο είτε είχπίσω δωμάτια είτε πάνω όροφο, όπου και ήταν 5-10 κοπέλες συνήθως, οι περισσότερες Βουλγάρες.

Τελική αποτίμηση - προσωπική γνώμη: Για Θεσσαλονικιούς ειδικά, δεν το συζητάω, η Σόφια είναι μια πολύ ωραία εκδρομη για 3ήμερο, ακόμη και με τρένο. Ωστόσο, είναι τελικά προτιμότερο, τα λεφτά που θα ακουμπήσεις σε τανες να τα δώσεις σε κεράσματα (δεδομένων και των χαμηλών τιμών) μια που όλες οι απλές (αλλά πολύ όμορφες και πεινασμένες) Βουλγάρες καμακώνουν αβέρτα! ΚΑΘΕ βραδυ γινόταν παιχνίδι (ακόμη και στο δρόμο), αρκεί να καταλάβουν ότι είστε άνετοι οικονομικά!... το οποίο και είναι εύκολο για το μέσο Ελληνα, μια που όλοι οι άλλοι θα πινουν αναψυκτικο, χυμο, νερό, άντε κρασί, ενώ εμείς μπυρες και ποτά εις τη νιοστή!

Αυτά τα 'ολίγα', όποιος θέλει άλλες διευκρινίσεις/λεπτομέρειες, με χαρά μου να βοηθήσω αν μπορώ...

μπραβο ρε μεγαλε

σε παραδεχομαι γιατι τα ειπες ολα με καθε λεπτομερεια....
εισαι παραδειγμα για ολους μας

αν και προσωπικα δεν ενδιαφερομαι γιατι εμενα σοφια μισο χρονο και δεν εχω  σκοπο να ξαναπαω (ετσι λεω)

  σε συγχαιρω γιατι τα ειπες ολα........
 

allantalon

Μέλος
Εγγρ.
26 Απρ 2008
Μηνύματα
4.584
Like
18
Πόντοι
16
Ήμουν Σόφια, Βουλγαρία το περασμένο ΠΣΚΔ. Έμεινα με φίλους σε κεντρικό ξενοδοχείο της πόλης (πολύ καλό και σχετικά φτηνό).

Αυτά τα 'ολίγα', όποιος θέλει άλλες διευκρινίσεις/λεπτομέρειες, με χαρά μου να βοηθήσω αν μπορώ...

Πολύ καλή ενημέρωση.
ΑΛΛΟΣ ΣΥΝΑΓΩΝΙΣΤΗΣ??????( Περιμένω και απο αλλους να μάθω τι  έκαναν ξέρουν αυτοί ποιοι είναι).
 

DR_LOVE

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Δεκ 2008
Μηνύματα
1.519
Like
1.890
Πόντοι
216
Δεν έχουμε πάει ακόμα.Θα πάμε αρχές Φεβρουαρίου.Με το που θα γυρίσουμε θα δώσουμε λεπτομερέστατες πληροφορίες.
 

VASILIAS

Μέλος
Εγγρ.
8 Νοε 2005
Μηνύματα
1.544
Like
2
Πόντοι
16
και εγω εχω μεινει ενα χρονικο διαστημα Σοφια(3 μηνες) σε καλες εποχες.τοτε με 20 ευρω γαμουσες 1 ωρα.
 

allantalon

Μέλος
Εγγρ.
26 Απρ 2008
Μηνύματα
4.584
Like
18
Πόντοι
16
και εγω εχω μεινει ενα χρονικο διαστημα Σοφια(3 μηνες) σε καλες εποχες.τοτε με 20 ευρω γαμουσες 1 ωρα.

Ρέ θηρία αφήστε τις παλιές εποχες δέν χρειαζόμαστε απομνημονεύματα απόμαχων αλλά ΠΡΟΣΦΑΤΕΣ
εμπειρίες θετικές, αρνητικες - τιμές , διαμονή, και οτι τέλος πάντων βοηθά αυτούς που θέλουν να επισκεφθουν
τα ίδια σημεία και τον λόγο του ταξιδιού τους.
Ξεκολήστε απο το παρελθόν πάμε μπροστά.
 

dthanos

Μέλος
Εγγρ.
17 Οκτ 2006
Μηνύματα
460
Like
8
Πόντοι
1
ξέχασα να πω στα παραπάνω, ότι στις τιμές που παίρνουν οι κοπέλες των 100-150 λέβα, περιλαμβάνεται στάνταρ γαμήσι (κοπέλα από πάνω, κάτω, πλάι, οριζόντια, κάθετα, ανάποδα, καρεκλάτα, πολυθρονάτα, πολυελαιάτα, κλπ) επί 1 ώρα. Για ακρίβεια 50', γιατι το τελευταίο 10λεπτο πέφτει τηλεφώνημα απ' τον νταβά απ' έξω που σε ξενερώνει... Οι περισσότερες κοπέλες (κρυφά απ'τον νταβά, για να βγάλουν κι αυτές κάτι εξτρά) με άλλα 50-100 λέβα σου κάνουν ό,τι θές χωρίς προφυλακτικό, φιλάνε, τις γλείφεις, δίνουν κώλο, κάνουν ντουζ μαζί σου, κλπ, ανάλογα με την κοπέλα. Μέσα στο 50λεπτο εννοείται πως χύνεις όσες φορές αντέχεις (υποτίθεται). Για σιγουριά (και για να είναι και η γκόμενα εξασφαλισμένη απ' τον νταβά), έχετε και δικά σας προφυλακτικά μαζί (συνήθως παίρνει μαζί της μόνο 2). Επίσης, μου έκανε εντύπωση ότι με το που τελειώνει ο κάθε πελάτης, αλλάζει (η ίδια η κοπέλα) σεντόνια, κουβέρτες, πετσέτες κλπ. Ντουζ υπάρχει σχεδόν πάντα στο δωμάτιο.
 

allantalon

Μέλος
Εγγρ.
26 Απρ 2008
Μηνύματα
4.584
Like
18
Πόντοι
16
φίλε μου  που έμεινες??? κοστος διαμονής??? Με τι ταξίδεψες ???
 

nikos_ele

Μέλος
Εγγρ.
4 Αυγ 2008
Μηνύματα
148
Like
2
Πόντοι
1
ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ ΚΑΙ ΥΓΕΙΑ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΟΛΑ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ
Τώρα όσον αφορα τις φωτογραφίες οι περισσότερες ειναι αληθινές αλλα η ιδια κοπέλα δέν έχει καμία σχέση με το σώμα ή το face που παρουσιάζουν οι φωτο.
να αποφύγεις τίς κοπέλες που  έχουν θαμπά χαρακτηριστικά σήν φάτσα κατά 90% πρόκειτε για τσιγγάνες.
Είναι πραγματικός χρόνος δύο ή τρεις ή 6 ώρες και οσες φορές αντέξεις.
για το χρόνο που την πληρώνεις είναι ιδιοκτησία σου κάνεις και σου κάνει οτι θέλεις για στάνταρτ σεξ οτιδήποτε αλλο πρέπει να κάνεις συμφωνία  μέ την κοπέλα και μάλλον αλλάζει και η τιμή.





----------------------------------------------------------------
απο σπίτια πάς και διαλέγεις π.χ.

καί τέλος είναι και λαχείο να σου τύχη αστέρι έδωσα τηλ και συστάσεις σε κάποιο συναγωνιστή αλλά ακόμα δέν μας έγραψε ρεπορτ τι έγινε και τί έκανε.

Πάντως άν οργανώσετε εκδρομή και θέλετε ΄παρέα ενημερώστε με μήπως ανέβω και εγώ επάνω αρκεί νά ξέρω ημερομηνίες.
Επίσης να μάς γράψετε τις εμπειρίες σας καλές ή κακές προς ενημέρωσή μας οχι να ΡΩΤΆΤΕ ΜΌΝΟ.


ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ
master στιν πληροφορια...κομπλε,τα παντα.
 

allantalon

Μέλος
Εγγρ.
26 Απρ 2008
Μηνύματα
4.584
Like
18
Πόντοι
16
αλλη ερώτηση έκανα
άλλη απάντηση πήρα.
ευχαριστώ πάντως
 

dthanos

Μέλος
Εγγρ.
17 Οκτ 2006
Μηνύματα
460
Like
8
Πόντοι
1
αλλη ερώτηση έκανα
άλλη απάντηση πήρα.
ευχαριστώ πάντως
Σόφια, κέντρο (Maria Luisa boulevard, κοντά στο σιδηροδρομικό σταθμό). Πήγα (με 3 φίλους) με τρένο, έκατσα 3 ημέρες, ξοδέψαμε για φαγητά, ποτά, ξενοδοχείο, μεταφορικά 130 ευρώ + ό,τι φαγαμε στις τάνες. Πιστεύω ότι με 300 ευρώ το 3ήμερο είσαι βασιλιάς (δεδομένου ότι υπήρχαν και φτηνότερα ξενοδοχεία και ότι πίναμε τα κέρατά μας κάθε βράδυ...) 300 συνολικά (δηλαδή 130 + 170 για τάνες, επαγγελματίες ή μη...) !!  :dancing:
 

allantalon

Μέλος
Εγγρ.
26 Απρ 2008
Μηνύματα
4.584
Like
18
Πόντοι
16
Αυτό ακριβώς ηθελα να μάθω
ευχαριστώ
 

GeorgeNorthern

Μέλος
Εγγρ.
16 Αυγ 2008
Μηνύματα
161
Like
0
Πόντοι
1
H Σοφια ειναι καλη φαση και για σαββατοκυριακο.... πας παρασκευη βραδυ και φευγεις κυριακη απογευμα π.χ.
 

dthanos

Μέλος
Εγγρ.
17 Οκτ 2006
Μηνύματα
460
Like
8
Πόντοι
1
H Σοφια ειναι καλη φαση και για σαββατοκυριακο.... πας παρασκευη βραδυ και φευγεις κυριακη απογευμα π.χ.
Με τρένο (από Θεσσαλονίκη) 3 φορές τη μέρα, χαράματα (6:40), μεσημέρι (γύρω στις 14:00) και βράδυ (γύρω στις 22:00) και επιστροφή είτε χαράματα, βράδυ, ίδιες ώρες νομίζω, είτε απόγευμα στις 17:05 από εκεί
 

simera

Μέλος
Εγγρ.
15 Ιαν 2008
Μηνύματα
646
Κριτικές
1
Like
0
Πόντοι
6
κανα 3ωρο και βαλε ειναι με τρενο αν δεν κανω λαθος?

οι κοπελες που πηρατε ηταν απο καποιο συνδεσμο που εχει δωσει εδω ο συναγωνιστης alantallon η βρηκατε εκει μεσο ξενοδιχειου?
βασικα η γονιμη πληροφορια εχει να κανει με το πως βρισκεις κατι καλο και απο που και ποσο ευκολα.

πολυ καλο αυτο με την διευκρινηση οτι στο 50λεπτο τελιωνεις οσες φορες αντεξεις και οτι καλο ειναι να εχεις καβατσα "τσουτσοθηκες" γιατι η γκομενα παιρνει λιγες μαζι της..αλλωστε τανα ειναι και ξερει την πουτανια καλητερα απο όλες.

οντος τα δρομολογια για σοφια ειναι αυτα και καυραβολευουν για sex tour απο θεσ/νικη!
πως την κοπανας ειναι το ζητημα, αντε την δουλεια την ρυθμιζεις..το θυλικο πως κοιμηζεις ειναι το θεμα :grin:
 

agiana

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
24 Ιουν 2008
Μηνύματα
13.700
Κριτικές
5
Like
50
Πόντοι
166
πως την κοπανας ειναι το ζητημα, αντε την δουλεια την ρυθμιζεις..το θυλικο πως κοιμηζεις ειναι το θεμα :grin:

Αν μπορείς να το διευθετήσεις, λες ότι πας στο Αγιο Ορος για 2-3 ημέρες (όπου δεν μπορεί να έρθει η γυναίκα) και πας άνετα στη Βουλγαρία. Αν μπορέσεις μάλιστα με κάποιο τρόπο να έχεις καβατζώσει από πριν ενθύμια από το Αγιο Ορος (βιβλιαράκια, εικονίτσες και τέτοια) για να της τα δώσεις σαν αποδεικτικό της επίσκεψης εκεί, θα είσαι άρχοντας και θα φύγεις με τις ευλογίες του ετέρου ημίσεως και δεν θα υπάρχει καμμία, μα καμμία αμφιβολία για το που ήσουν τις ημέρες που έλειπες!!!
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom