Νέα

Βοήθεια, please από όλους τους κομπιουτεράδες που ξέρουν

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα dimitris999
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 27
  • Εμφανίσεις 4K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

dimitris999

Μέλος
Εγγρ.
9 Σεπ 2012
Μηνύματα
1.370
Κριτικές
7
Like
8
Πόντοι
16
Έχω εδώ και πάρα πολλά χρόνια ένα λογαριασμό στο yahoo, και πάντα έβαζα το ID και το password και έβλεπα τα email μου. Πριν από λίγο μόλις πήγα να τα ξαναδώ εάν είχα κάποιο νέο email  (εν τω μεταξύ τα είχα δει σήμερα άλλες δύο φορές επιτυχημένα χωρίς πρόβλημα) μου έβγαλε μία ερώτηση ασφαλείας που φυσικά δεν θυμάμαι καν εάν εγώ είχα τέτοια ερώτηση ασφαλείας γιατί  με ρωτούσε που πήγα στον μήνα του μέλιτος μου (δεν έχω πάει μηνά μέλιτος ποτέ) . Έτσι δεν γνώριζα την απάντηση και δεν με άφηνε να μπω να δω τα email μου.  Για αυτό δοκίμασα να βάλω 3 πιθανές απαντήσεις και μου κλειδώθηκε το email για 12 ώρες. Ξέρετε πως μπορώ να επικοινωνήσω με κάποιον να με βοηθήσει στην yahoo? Και γιατί χωρίς λόγο χωρίς να πειράξω τίποτε από τον ίδιο υπολογιστή που μπαίνω τόσα χρόνια μου έβγαλε ερώτηση ασφαλείας ενώ το ID και το password ήταν σωστά?
 

gusmx5

Μέλος
Εγγρ.
6 Ιαν 2007
Μηνύματα
3.138
Κριτικές
6
Like
61
Πόντοι
16
δοκιμασε να εγκαταστησεις το yahoo messenger και βαλε εκει τα username και password.Απο εκει σε παει κατευθειαν στα μειλ σου χωρις να ρωταει ποτε τιποτα.
 
OP
OP
dimitris999

dimitris999

Μέλος
Εγγρ.
9 Σεπ 2012
Μηνύματα
1.370
Κριτικές
7
Like
8
Πόντοι
16
μολις δοκίμασα αλλά δεν μαφήνει να κάνω sign in προφανώς γιατί είναι κλειδωμένος ο λογαριασμός για 12 ώρες
 
OP
OP
dimitris999

dimitris999

Μέλος
Εγγρ.
9 Σεπ 2012
Μηνύματα
1.370
Κριτικές
7
Like
8
Πόντοι
16
το θέμα είναι τι γίνετε μετά από 12 ώρες θα με αφήσει να δω τα email μου ή δεν θα μπορώ ποτέ να μπω να τα δω γιατί πάντα θα θέλει να απαντήσω και στην ερώτηση ασφαλείας εκτός από το username kai password
 

canibal

Μέλος
Εγγρ.
4 Νοε 2012
Μηνύματα
7.794
Κριτικές
4
Like
24
Πόντοι
66
me mozzila firebird tipota ?
 

bakouliskos

Μέλος
Εγγρ.
21 Σεπ 2009
Μηνύματα
263
Κριτικές
2
Like
44
Πόντοι
1
Αν και απευθύνεσαι σε κομπιουτεράδες (δεν είμαι) μοιάζει χακεριά, άνοιξες κανά περίεργο μέιλ πρόσφατα; Τέλος πάντων ο πιο αρμόδιος είναι η ίδια η γιάχου.
Εντελώς πρόχειρα:
και ειδικότερα

Καλή τύχη..
 

foufoutos_30

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
26 Νοε 2009
Μηνύματα
12.375
Like
34
Πόντοι
166
Έχω εδώ και πάρα πολλά χρόνια ένα λογαριασμό στο yahoo, και πάντα έβαζα το ID και το password και έβλεπα τα email μου. Πριν από λίγο μόλις πήγα να τα ξαναδώ εάν είχα κάποιο νέο email  (εν τω μεταξύ τα είχα δει σήμερα άλλες δύο φορές επιτυχημένα χωρίς πρόβλημα) μου έβγαλε μία ερώτηση ασφαλείας που φυσικά δεν θυμάμαι καν εάν εγώ είχα τέτοια ερώτηση ασφαλείας γιατί  με ρωτούσε που πήγα στον μήνα του μέλιτος μου (δεν έχω πάει μηνά μέλιτος ποτέ) . Έτσι δεν γνώριζα την απάντηση και δεν με άφηνε να μπω να δω τα email μου.  Για αυτό δοκίμασα να βάλω 3 πιθανές απαντήσεις και μου κλειδώθηκε το email για 12 ώρες. Ξέρετε πως μπορώ να επικοινωνήσω με κάποιον να με βοηθήσει στην yahoo? Και γιατί χωρίς λόγο χωρίς να πειράξω τίποτε από τον ίδιο υπολογιστή που μπαίνω τόσα χρόνια μου έβγαλε ερώτηση ασφαλείας ενώ το ID και το password ήταν σωστά?

καπου θελέι να την πας για χριστουγεννα η δικια σου
 
Εγγρ.
26 Απρ 2012
Μηνύματα
4.684
Κριτικές
8
Like
40
Πόντοι
16
δοκιμασε να εγκαταστησεις το yahoo messenger και βαλε εκει τα username και password.Απο εκει σε παει κατευθειαν στα μειλ σου χωρις να ρωταει ποτε τιποτα.


  Για δες κι αυτό που λέει ο φίλος...


Αν δεν γίνει τίποτα και με αυτό μάλλον έχεις αρπαξει ιό. Δοκίμασε να μπεις από κάνα ιντερνετ καφέ. Αν μπαίνεις κανονικά στα μέηλ σου από κει τότε σίγουρα έχεις αρπάξει ιό στο πισί σου.
 

jaygatsby

Μέλος
Εγγρ.
5 Αυγ 2010
Μηνύματα
7.898
Κριτικές
1
Like
344
Πόντοι
86
   Για δες κι αυτό που λέει ο φίλος...
Αν δεν γίνει τίποτα και με αυτό μάλλον έχεις αρπαξει ιό. Δοκίμασε να μπεις από κάνα ιντερνετ καφέ. Αν μπαίνεις κανονικά στα μέηλ σου από κει τότε σίγουρα έχεις αρπάξει ιό στο πισί σου.

εσύ πως πας με τις δικές σου "ιώσεις"? όλα καλά?
 

bakouliskos

Μέλος
Εγγρ.
21 Σεπ 2009
Μηνύματα
263
Κριτικές
2
Like
44
Πόντοι
1
   Για δες κι αυτό που λέει ο φίλος...


Αν δεν γίνει τίποτα και με αυτό μάλλον έχεις αρπαξει ιό. Δοκίμασε να μπεις από κάνα ιντερνετ καφέ. Αν μπαίνεις κανονικά στα μέηλ σου από κει τότε σίγουρα έχεις αρπάξει ιό στο πισί σου.
Νομίζω ότι απάντησε ήδη πως δεν...
 

deuka75

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
15 Αυγ 2011
Μηνύματα
6.599
Κριτικές
16
Like
123
Πόντοι
356
Σε πρώτη ανάγνωση δείχνει ότι στο έχουν χακάρει.  Η πιθανότητα αυξάνεται αν το password σου ήταν εύκολο, μικρό κτλ.  Αν στο χάκαραν εκτός ότι στο άλλαξαν, έβαλαν και ερώτηση ασφαλείας, γι' αυτό σου εμφανίστηκε. Υπάρχει πάντως link για να δηλώσεις ότι πιθανόν ο λογαριασμός σου έχει παραβιασθεί. Αν είχες δηλώσει δεύτερο email τότε τα πράγματα γίνονται πιο εύκολα για να ξεκλειδωθεί ο λογαριασμός σου.  Καλή τύχη. Α και μια συμβουλή, να χρησιμοποιείς προγράμματα που δημιουργούν πολύπλοκους τυχαίους κωδικούς.  Τα περισσότερα από αυτά έχουν plugin για όλους τους δημοφιλείς browser που απλοποιούν τα πράγματα.
 
OP
OP
dimitris999

dimitris999

Μέλος
Εγγρ.
9 Σεπ 2012
Μηνύματα
1.370
Κριτικές
7
Like
8
Πόντοι
16
Το επιχείρημα που μου έβγαλε το yahoo είναι ότι μου ζητάει ερώτηση ασφαλείας γιατί νομίζει ότι μπαίνω από διαφορετικό υπολογιστή ή ότι έχουν διαγραφεί κάποια cookies ή ότι χρησιμοποιώ security browsing και έχω κλειδώσει τον mozila. Και ισχυρίζεται ότι κάποιες φορές που παρατηρεί κάτι τέτοιο ή ύποπτο ζητάει και ερώτηση ασφαλείας.
Άρα αν μου το χακαραν το email θα άλλαζαν απλά το password και εγώ δεν θα μπορούσα να μπω ποτέ μέσα.
Μου έχει ξάνα τύχει αλλά μετά από μία μέρα έφυγε η ερώτηση ασφαλείας.
Πραγματικά δεν ξέρω γιατί συμβαίνει αυτό γιατί ποτέ μα ποτέ δεν έκανα κάτι από τα επιχειρήματα που ισχυρίζεται η yahoo.
Επίσης έψαξα με δύο διαφορετικά antivirus και δεν βρήκα τίποτε από ιό αλλά και ιός πάλι κουφό μου φαίνεται.
Περισσότερο ιδιοτροπία της yahoo μου φαίνεται.
Αν θυμόμουν τι είχα βάλει πριν από χρόνια για απάντηση ασφαλείας τώρα δεν θα είχα πρόβλημα απλά πριν από χρόνια όταν έκανα το email επέλεξα μία τυχαία ερώτηση ασφαλείας και μία τυχαία απάντηση γιατί ήξερα ότι δεν πρόκειται ποτέ να ξεχάσω το password (το οποίο είναι μεγάλο και δύσκολο) ώστε να χρiaστώ την ερώτηση ασφαλείας .
Σήμερα έβαλα 3 λάθος απαντήσεις στην ερώτηση ασφαλείας και η yahoo κλείδωσε το email για 12 ώρες. Αύριο θα δοκιμάσω να μπω που θα ξεκλειδώσει μέσο messenger.
Kαι αν καταφέρω να μπω θα κοιτάξω στις επιλογές τι έβαλα ερώτηση ασφαλείας για να μην χρειαστεί άλλη φορά .
Αν πάλι δεν τα καταφέρω…. Θα πρέπει να ξεχάσω το email μου και να πάω σε ένα νέο στην google αυτή την φορά.
 

spi8oxyshs

Μέλος
Εγγρ.
5 Δεκ 2010
Μηνύματα
165
Κριτικές
1
Like
16
Πόντοι
1
Αν είχες βάλει κάποιο εναλλακτικό email στο yahoo mail σου τότε πας εκεί που λέει 'δε μπορω να μπω στο λογαριασμο μου' κάνεις τα βήματα γράφεις το εναλλακτικό και σου στέλνει τον κωδικό στο εναλλακτικό.  :rockon:
 

al pacino

Τιμημένος
Εγγρ.
5 Ιουλ 2008
Μηνύματα
5.189
Κριτικές
293
Like
9.454
Πόντοι
12.525
θελω κι εγω να ρωτησω σχετικα με ενα προβληματακι που εχω εδω και λιγες μερες...

Πριν λιγες μερες ο υπολογιστης εγκατεστησε ενημερωσεις που ειχαν να κανουν με το nvidia και μαλιστα αλλαξε και το εικονιδιο του δεξια κατω στην οθονη στην γραμμη εργαλειων.Eχω τα vista..
Το θεμα ειναι απο τοτε πολλες φορες τη μερα κολλαει η οθονη για μερικα δευτερολεπτα και το καταλαβαινω απο το κουνημα του ποντικιου και κανει κι εναν ηχο μπιπ μπιπ οταν κολλαει ομοιο με αυτον που κανει οταν προσθετουμε μια εξωτερικη συσκευη μεσω usb.Και ειναι τρομερα σπαστικο τοσες φορες τη μερα...

Πως θα επανελθω στην προηγουμενη κατασταση?Στην προσθαφαιρεση προγραμματων μου εχει σαν εγκατεστημανο και nvidia προγραμμα οδηγησης γραφικων 306.97 αλλα και ενημερωση nvidia...
Mηπως αν απεγκαταστησω την ενημερωση θα γινει οπως ηταν πριν?
 

reactor

Μέλος
Εγγρ.
21 Αυγ 2009
Μηνύματα
175
Κριτικές
3
Like
0
Πόντοι
1
δεξι κλικ στο υπολογιστης μου υλικο στην καρτα γραφικων προγραμμα οδηγησης υπαναχωρηση κ παει στον τελευταιο ντριβερ πριν το απντειτ
 

al pacino

Τιμημένος
Εγγρ.
5 Ιουλ 2008
Μηνύματα
5.189
Κριτικές
293
Like
9.454
Πόντοι
12.525
δεξι κλικ στο υπολογιστης μου υλικο στην καρτα γραφικων προγραμμα οδηγησης υπαναχωρηση κ παει στον τελευταιο ντριβερ πριν το απντειτ
ετσι δε μου το βγαζει...
αλλα κανω δεξι κλικ στην επιφανεια εργασιας-εξατομικευση-ρυθμισεις οθονης-ρυθμισεις για προχωρημενους-μου βγαζει nvidia geforce 6150LE-παταω ιδιοτητες-προγραμμα οδηγησης και εκει μου εχει 5 επιλογες...λεπτομερειες-ενημερωση-επαναφορα-απενεργοποιηση-καταργηση

Να πατησω επαναφορα μηπως?υπαναχωρηση δε μου λεει πουθενα
 

Matt LeBlanc

Ανώτερος
Εγγρ.
19 Ιουλ 2007
Μηνύματα
4.496
Κριτικές
21
Like
6.863
Πόντοι
6.745
μηπως αν εκανες ενα system restore σε προηγουμενη ημερα?
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom