Νέα

Βοήθεια, please από όλους τους κομπιουτεράδες που ξέρουν

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα dimitris999
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 27
  • Εμφανίσεις 4K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

reactor

Μέλος
Εγγρ.
21 Αυγ 2009
Μηνύματα
175
Κριτικές
3
Like
0
Πόντοι
1
ετσι δε μου το βγαζει...
αλλα κανω δεξι κλικ στην επιφανεια εργασιας-εξατομικευση-ρυθμισεις οθονης-ρυθμισεις για προχωρημενους-μου βγαζει nvidia geforce 6150LE-παταω ιδιοτητες-προγραμμα οδηγησης και εκει μου εχει 5 επιλογες...λεπτομερειες-ενημερωση-επαναφορα-απενεργοποιηση-καταργηση

Να πατησω επαναφορα μηπως?υπαναχωρηση δε μου λεει πουθενα
επαναφορα πατα απο τα σβιστα κ μετα εχω ψιλοχαθει βασικα ειμαι πιο πολυ των αγγλικων μενου  :P :P
 

deuka75

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
15 Αυγ 2011
Μηνύματα
6.599
Κριτικές
16
Like
123
Πόντοι
356
Το επιχείρημα που μου έβγαλε το yahoo είναι ότι μου ζητάει ερώτηση ασφαλείας γιατί νομίζει ότι μπαίνω από διαφορετικό υπολογιστή ή ότι έχουν διαγραφεί κάποια cookies ή ότι χρησιμοποιώ security browsing και έχω κλειδώσει τον mozila. Και ισχυρίζεται ότι κάποιες φορές που παρατηρεί κάτι τέτοιο ή ύποπτο ζητάει και ερώτηση ασφαλείας.
Άρα αν μου το χακαραν το email θα άλλαζαν απλά το password και εγώ δεν θα μπορούσα να μπω ποτέ μέσα.
Μου έχει ξάνα τύχει αλλά μετά από μία μέρα έφυγε η ερώτηση ασφαλείας.
Πραγματικά δεν ξέρω γιατί συμβαίνει αυτό γιατί ποτέ μα ποτέ δεν έκανα κάτι από τα επιχειρήματα που ισχυρίζεται η yahoo.
Επίσης έψαξα με δύο διαφορετικά antivirus και δεν βρήκα τίποτε από ιό αλλά και ιός πάλι κουφό μου φαίνεται.
Περισσότερο ιδιοτροπία της yahoo μου φαίνεται.
Αν θυμόμουν τι είχα βάλει πριν από χρόνια για απάντηση ασφαλείας τώρα δεν θα είχα πρόβλημα απλά πριν από χρόνια όταν έκανα το email επέλεξα μία τυχαία ερώτηση ασφαλείας και μία τυχαία απάντηση γιατί ήξερα ότι δεν πρόκειται ποτέ να ξεχάσω το password (το οποίο είναι μεγάλο και δύσκολο) ώστε να χρiaστώ την ερώτηση ασφαλείας .
Σήμερα έβαλα 3 λάθος απαντήσεις στην ερώτηση ασφαλείας και η yahoo κλείδωσε το email για 12 ώρες. Αύριο θα δοκιμάσω να μπω που θα ξεκλειδώσει μέσο messenger.
Kαι αν καταφέρω να μπω θα κοιτάξω στις επιλογές τι έβαλα ερώτηση ασφαλείας για να μην χρειαστεί άλλη φορά .


Αν πάλι δεν τα καταφέρω…. Θα πρέπει να ξεχάσω το email μου και να πάω σε ένα νέο στην google αυτή την φορά.

Όπως τα λες μάλλον δε θα έχεις πρόβλημα.  Όντως αν διαγράφηκαν τα cookies (επιλογή στο browser για καθαρισμό όλων ή και από κάποιο πρόγραμμα καθαρισμού πχ ccleaner) θα σου ζητήσει απάντηση ασφαλείας κτλ.  Όταν με το καλό μπεις, άλλαξε τις ερωτήσεις ασφαλείας, γράψε τις κάπου και θα είσαι εντάξει, το password θα σου ζητήσει μόνο για την αλλαγή.  Δήλωσε και ένα δεύτερο mail μη γίνει πάλι καμιά στραβή και όλα καλά (ακόμα και αν σου χακάρουν το λογαριασμό και σου αλλάξουν το password, μέσω του δεύτερου email κάνεις reset το password και τον πετάς έξω, στο gmail γίνεται και με κινητό).
 

ΦΑΚΙΡΗΣ

Γλομπεάρχης
Εγγρ.
17 Ιουν 2012
Μηνύματα
16.557
Κριτικές
165
Like
25.482
Πόντοι
34.168
Παιδια ας βοηθησει οποιος ξερει...
Μερικα κλιπακια απο ιντερνετ εδω και λιγο καιρο δεν εχουν ηχο.Καποια ακουγονται κανονικα..
Τι μπορει να φταιει?
 

anonuser

Μέλος
Εγγρ.
21 Ιαν 2007
Μηνύματα
807
Κριτικές
4
Like
578
Πόντοι
86
Οσο ασχολεισται με παραθυρια και μαλακιες, τετοια θα εχετε.

Εμπιστευτειται τον ΠΙΓΚΟΥΙΝΟ!
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom