Νέα

Τα καλύτερα μέρη για έξοδο με μωρό. Καφέ, μπαρ, εστιατόρια, κλάμπ, μπουζούκια!

  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Sapakias

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Σεπ 2016
Μηνύματα
2.837
Like
1.280
Πόντοι
216
Ξεκινάς με ταινία στο τσοντοσινεμά Adult τύπε!
Μετά όλα κυλούν ομαλά.

:kissass2:
 

koproni65

Ανώτερος
Εγγρ.
12 Μαρ 2006
Μηνύματα
3.494
Κριτικές
22
Like
361
Πόντοι
5.795
για καφέ άμα καλοκαιριάσει το νότος στην βούλα ,έχει και καταπληκτικό ηλιοβασίλεμα,εμένα μου αρέσουν και τα δελφίνια στην γλυφάδα όχι όμως σαν εστιατόρια είναι πανάκριβα.πάντα υπάρχει και δωρεάν πάρκινγκ
ωραία και φτηνή γκαβάτσα είναι ο ναυτικός  όμιλος των αιγυπτιωτών στο ύψος του παλιου αεροδρομίου αμέσως μετα την γέφυρα λίγο πριν το γνωστο νυκτερινό κέντρο.πολύ καλή αιγυπτιακή κουζίνα και πολύ καλή θέα.μου θυμίζει δεκαετία του 70  και αυτό μου αρέσει.είναι ανοιχτά για το κοινό καλοκαίρι μετα τις 2000
επίσης το μπαλούξ για ποτό το βράδυ είναι πολύ ωραίο και το διπλανό μου διαφεύγει το όνομα.φτηνη γκαβάτσα με πολύ καλό ηλιοβασίλεμα το καβούρι τέρμα η μεγάλη παραλία με 2 ουζοκαφενεδα που χρεώνουν  την μπίρα  3 ευρω μακρια απο φαί είναι μάπα.....έχει και καλή παραλία για μπάνιο χωρίς είσοδο ....
γενικά τα μαγαζιά της παραλίας θεωρώ ότι είναι πολύ ποιοτικότερα απο το κέντρο της αθήνας με δωρεάν και εύκολο πάρκινγκ.
τον χειμώνα δεν γουστάρω κανένα πλην του διόνυσου στην διονυσίου αρεοπαγίτου για ποτο και ας είναι ακριβό όπως επίσης η ταράτσα του χίλτον.
εστιατόρια τον χειμώνα μόνο το ασια μοσχονησίων στα  διότι είναι το μόνο με γευστικά ανατολίτικα φαγητά και ας είναι το περιβάλλον μέτριο.εντυπωσιάζει η ποιότητα
η επαρχία  γενικά πολύ καλύτερη και ποιοτικότερη
 

gk1981

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
20 Δεκ 2016
Μηνύματα
1.010
Κριτικές
14
Like
507
Πόντοι
326
Καλοκαιρι μαρινα φλοισβου και μικρολιμανο.οντως οπως γραφτηκε και παραπανω χειμωνα κεντρο!
 

koproni65

Ανώτερος
Εγγρ.
12 Μαρ 2006
Μηνύματα
3.494
Κριτικές
22
Like
361
Πόντοι
5.795
Καλοκαιρι μαρινα φλοισβου και μικρολιμανο.οντως οπως γραφτηκε και παραπανω χειμωνα κεντρο!
μικρολίμανο παντού μυρωδιά απο καμένες τηγανητές πατάτες,ψηλομάπα εστιατόρια και πάρκινγκ στο ιδιωτικό προς το τέλος επι πληρωμει και αν βρεις θέση παρασκευή σάββατο.......
άφησα το αμαξι μου σε μια μάπα καφετέρια με την διαβεβαίωση απο ξεκολιάρα στην πόρτα οτι θα το προσέχουν και με έγραψε η τροχαία.
απο τα χειρότερα μέρη για μένα
 

dopamina

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Μαΐ 2014
Μηνύματα
19.869
Like
60
Πόντοι
166
μικρολίμανο παντού μυρωδιά απο καμένες τηγανητές πατάτες,ψηλομάπα εστιατόρια και πάρκινγκ στο ιδιωτικό προς το τέλος επι πληρωμει και αν βρεις θέση παρασκευή σάββατο.......
άφησα το αμαξι μου σε μια μάπα καφετέρια με την διαβεβαίωση απο ξεκολιάρα στην πόρτα οτι θα το προσέχουν και με έγραψε η τροχαία.
απο τα χειρότερα μέρη για μένα

με γκομενακι ειχες παει?
 

Kaloeros

Ανώτερος
Εγγρ.
27 Φεβ 2009
Μηνύματα
1.532
Κριτικές
209
Like
4.458
Πόντοι
9.035
μικρολίμανο παντού μυρωδιά απο καμένες τηγανητές πατάτες,ψηλομάπα εστιατόρια και πάρκινγκ στο ιδιωτικό προς το τέλος επι πληρωμει και αν βρεις θέση παρασκευή σάββατο.......
άφησα το αμαξι μου σε μια μάπα καφετέρια με την διαβεβαίωση απο ξεκολιάρα στην πόρτα οτι θα το προσέχουν και με έγραψε η τροχαία.
απο τα χειρότερα μέρη για μένα
Όπως τα λες είναι, αλλά και συ την "ξεκωλιάρα" βρήκες να εμπιστευθείς; και έχει πολλές τέτοιες γκαρσόνες στο μικρολίμανο...

Τώρα μπορεί να μην είναι πολύ νεανικό, αλλά το Bowling Center στον Προφήτη Ηλία στον Πειραιά παραμένει εξαιρετική επιλογή λόγω θέας και θέσης, ειδικά το καλοκαίρι. Στα μείον ο αλλοπρόσαλλος διάκοσμος. Στα συν το δωρεάν και εύκολο πάρκιν, και οι καλές τιμές τώρα που ιδιωτικοποιήθηκε...
Επίσης η Μαρίνα στο Φλοίσβο το καλοκαίρι είναι τοπ χώρος για βόλτα. Το χειμώνα το κέντρο και η περιοχή γύρω από την Αγία Ειρήνη στην Αιόλου/Ερμού είναι must και εύκολα προσβάσιμη περιοχή (εννοείται χωρίς αμάξι).
 

ΝΑΣΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΑΔΗΣ

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
26 Ιαν 2016
Μηνύματα
27.229
Κριτικές
49
Like
22.145
Πόντοι
24.596
πλατεια Βαθης,για φαλαφελ.3 ευρω συνολο,2 θα φας εσυ,1 η γκομενα :S :S :S
 

iakovos

Σπουδαίος
Εγγρ.
11 Ιαν 2007
Μηνύματα
23.082
Κριτικές
9
Like
13.604
Πόντοι
2.606
πλατεια Βαθης,για φαλαφελ.3 ευρω συνολο,2 θα φας εσυ,1 η γκομενα :S :S :S

Αν ειναι μοντελο μπορει να φαει και τα 3 η γκομενα τυπε. :S :S :S

images
 
OP
OP
Διαγραμμένο μέλος 112207
Εγγρ.
28 Μαΐ 2011
Μηνύματα
10.258
Κριτικές
7
Like
13.999
Πόντοι
3.936
για καφέ άμα καλοκαιριάσει το νότος στην βούλα ,έχει και καταπληκτικό ηλιοβασίλεμα,εμένα μου αρέσουν και τα δελφίνια στην γλυφάδα όχι όμως σαν εστιατόρια είναι πανάκριβα.πάντα υπάρχει και δωρεάν πάρκινγκ
ωραία και φτηνή γκαβάτσα είναι ο ναυτικός  όμιλος των αιγυπτιωτών στο ύψος του παλιου αεροδρομίου αμέσως μετα την γέφυρα λίγο πριν το γνωστο νυκτερινό κέντρο.πολύ καλή αιγυπτιακή κουζίνα και πολύ καλή θέα.μου θυμίζει δεκαετία του 70  και αυτό μου αρέσει.είναι ανοιχτά για το κοινό καλοκαίρι μετα τις 2000
επίσης το μπαλούξ για ποτό το βράδυ είναι πολύ ωραίο και το διπλανό μου διαφεύγει το όνομα.φτηνη γκαβάτσα με πολύ καλό ηλιοβασίλεμα το καβούρι τέρμα η μεγάλη παραλία με 2 ουζοκαφενεδα που χρεώνουν  την μπίρα  3 ευρω μακρια απο φαί είναι μάπα.....έχει και καλή παραλία για μπάνιο χωρίς είσοδο ....
γενικά τα μαγαζιά της παραλίας θεωρώ ότι είναι πολύ ποιοτικότερα απο το κέντρο της αθήνας με δωρεάν και εύκολο πάρκινγκ.
τον χειμώνα δεν γουστάρω κανένα πλην του διόνυσου στην διονυσίου αρεοπαγίτου για ποτο και ας είναι ακριβό όπως επίσης η ταράτσα του χίλτον.
εστιατόρια τον χειμώνα μόνο το ασια μοσχονησίων στα  διότι είναι το μόνο με γευστικά ανατολίτικα φαγητά και ας είναι το περιβάλλον μέτριο.εντυπωσιάζει η ποιότητα
η επαρχία  γενικά πολύ καλύτερη και ποιοτικότερη

Γράψε τα μαγαζιά στα αγγλικά. 

Τι είναι το ασια μοσχονησίων ;

Και το άλλο το αιγυπτιακο πως λεγεται;
 

koproni65

Ανώτερος
Εγγρ.
12 Μαρ 2006
Μηνύματα
3.494
Κριτικές
22
Like
361
Πόντοι
5.795
είπαμε για έξοδο κάπως οικονομικά.....
εαν είναι να πληρώσουμε κανένα μηνιάτικο όπως την πάτισα κάποτε με ένα ρωσικό μοντέλο απο στριπ κλαμπ που ήπιε και 3 μπουκάλια κρασί ξεχασέ το.και ήταν και καλό παιδί και το εκτίμισε.
έτσι κακοκομαθαίνουμε τις γυναίκες.
και ένα τραπέζι έξω απο τον ωρωπό στό μίλεσι με παιδάκια και κρασάκι δεν είναι άσχημα....
 

Duke Nukem

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Σεπ 2015
Μηνύματα
13.369
Like
487
Πόντοι
186
Αυτα ειναι μερη για ανω των 30 ηλικιες και καλοντυμενους με κοστουμι γραβατα ιταλικο παπουτσι και κυριλε αμαξι.
 

koproni65

Ανώτερος
Εγγρ.
12 Μαρ 2006
Μηνύματα
3.494
Κριτικές
22
Like
361
Πόντοι
5.795
Γράψε τα μαγαζιά στα αγγλικά. 

Τι είναι το ασια μοσχονησίων ;

Και το άλλο το αιγυπτιακο πως λεγεται;
το αιγυπτιακό λέγεται αιγυπτιακό λειτουρκεί από απρίλιο μέχρι οκτώβρη ειναι στον ναυτικό όμιλο αιγυπτιωτών και το ασια  asia
 

F.

Μέλος
Εγγρ.
19 Ιαν 2017
Μηνύματα
16
Like
0
Πόντοι
0
Για φαγητό:
- Χριστόφορος - καλύβια ( μέχρι 40 ευρω θα παρετε φαι για το σπιτι γιατι εχει μεριδαρες, αν δεν θελετε φαι πακετο θα πάρετε ενα κυριως πιατο)
- τεχλικιδης - διονυσος ( για πεινιρλι "παντολφλα")
- καυτη πατατα - κολοκοτρωνη(κεντρο) street food με πατατες οφτες για οσους ξερουν γεμιστες με οτι θες.
- falafellas - αιολου (το καλυτερο φαλαφελ που υπαρχει.)
- διονυσος - κεντρο ( υπεροχο φαγητο, ακριβο μεν αλλα πραγματικα αξιζει.
- kow-loon - γλυφαδα (καλο κινεζικο φαγητο, και εχει μενου με 15 ευρω το ατομο η μπουφε καποιες μερες.)
- μπαρμπεεεκιου - πειραιασ (το τελειο μπεργκερ με τεραστιεσ μεριδεσ για αλλη μια φορα.
- φραουλα - πειραιασ (ιταλικο με απιστευτα πιατα τιμεσ και μεγεθοσ)
- καραφλασ - μενιδι ( κρεπεσ αλμυρεσ- γλυκειεσ αλλα 2 ατομα θα φατε μια κρεπα και θα περισσεψει κιολασ.)
- shy horse -kολωνακι ( μικρο υπεροχο μαγαζακι με πολυ ωραιο φαγητο και τιμες μετριες.)
- λαδοφαναρο - γλυφαδα ( κοτουκι με live μουσικη παλι με μενου και πολυ καλο φαγητο.

- moorings - βουλιαγμενη για φαγητο ποτο και καφε, οι τιμες λιγο ανεβασμενες αλλα η ποιοτητα κ το μερος μονδικα..
αυτα τα λιγα... αν σε ενδιαφερει μπορω να κανω κ λιστα για ποτο κ βραδινη εξοδο. :)
 

mounoeilotas

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
22 Ιουλ 2013
Μηνύματα
2.690
Like
1.440
Πόντοι
216
Δοκίμασε και πριν τη Σαρωνιδα τη καφετέρια Lavo,(πρωην goodies). Για καλτ καταστάσεις πήγαινε μς λιακάδα στην aqua marina αλλιως στο sloop στη Βουλιαγμενη και μετα ταισε το μωρο ενα παγωτο παραδιπλα στο waffle House  να βγεις ασπροπροσωπος.
 

omorfoulis

Μέλος
Εγγρ.
15 Αυγ 2007
Μηνύματα
2.371
Like
9
Πόντοι
16
Αν ειναι αλλοδαπο το μωρό , σιγουρα πλακα για κανα ουζακι και βραδυ Α for Athens η 360 για κοκτειλ. Γενικα στις ξενες αρεσουν αυτα τα γραφικα. Ακομα και με σουβλακι απο μπαιρακταρη γαμας.
Τωρα για ελλεηνιδα αλλάζουν τα γουστα, οτιδηποτε σε κυριλλε και προς παραλιακη θα τις εντυπωσιασει εκτος αν προκειται για εναλλακτικη ελλεηνιδα που αμα το παιξεις γνωστης του κεντρου με κανα δυο καλα μπαρακια και 2-3 καλα φαγαδικα απ τα πολλα που υπαρχουν παλι θα εχεις επιτυχια.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom