Νέα

Studios κι η τιμολογιακή πολιτική τους

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα prigkhpas
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 1K
  • Εμφανίσεις 87K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

πιστευετε οτι πρεπει να πεσουν οι τιμες των στουντιο?

  • οχι

    Ψήφοι: 6 5,2%
  • ναι

    Ψήφοι: 33 28,4%
  • αρκετα

    Ψήφοι: 17 14,7%
  • 10 ευρω πιο χαμηλα ολες οι υπηρεσιες

    Ψήφοι: 19 16,4%
  • 20 ευρω πιο χαμηλα ολες οι υπηρεσιες

    Ψήφοι: 41 35,3%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    116

zaxoss

Μέλος
Εγγρ.
7 Μαΐ 2007
Μηνύματα
346
Κριτικές
5
Like
0
Πόντοι
1
Εμένα με νοιάζει να πέσουν οι τιμές. Έστω και κατά 10ε γίνεται διαφορά. Τώρα απο τη στιγμή που στα στούντιο το 69 γίνεται με 60ε, αν το απλό γίνει 40ε δεν καταλαβαίνω που είναι το αστείο στο να δίνεις 50ε για 69? Ποιός καθορίζει πότε μια τιμή είναι παράλογη ή όχι? Μόνο ο νόμος της προσφοράς και της ζήτησης. Ας αρχίσει να αραιώνει ο κόσμος και θα δούμε αν θα είναι αστεία όλα αυτά. Ούτως ή άλλως τα στούντιο βάση των υπηρεσιών που προσφέρουν βγάζουν πολύ περισσότερα χρήματα απο όσο θα έπρεπε. Μην τρελαθούμε κιόλας. Ας αγοράσουν οι συμπαθέστατες κατα τα άλλα κοπέλες που δουλεύουν εκεί μερικούς μήνες αργότερα τη μερσεντές τους...
σοφα ομιλεις..
ο νομος της προσφορας και της ζητησης . δεν χρειζεται να αριαωσουμε απλα να σνομπαρουμε λιγο τα extra για αρχη ας δειξουμε οτι τα 50ευρα δεν μας τρεχουν απο τις τσεπες ας χρησιμοποιησουμε τον νομο υπερ μας .τα 10 ευρω αναλογικα φαινονται αστεια ..συσσωρευτικα ομως εχουν μια χαρα αξια..
 

Pitsirikos1

Σπουδαίος
Εγγρ.
2 Νοε 2008
Μηνύματα
3.747
Κριτικές
109
Like
75
Πόντοι
2.227
ε ναι που ειναι το αστειο ρε φιλε?σε χαλαει η ιδεα?
να δίνει η άλλη το μουνί της στην κάθε βρωμογλώσσα με 50 ευρω ??? ... μου κάνει κάπως!  :2funny: :2funny: :2funny:
δεν ξέρω καμία που θα μπορούσε να το δεχτεί...
 

zaxoss

Μέλος
Εγγρ.
7 Μαΐ 2007
Μηνύματα
346
Κριτικές
5
Like
0
Πόντοι
1
να δίνει η άλλη το μουνί της στην κάθε βρωμογλώσσα με 50 ευρω ??? ... μου κάνει κάπως!  :2funny: :2funny: :2funny:
δεν ξέρω καμία που θα μπορούσε να το δεχτεί...
την διαφορα στις αναστολες τους σε αυτο το θεμα την κανει το 10ευρο??!!
 

Pitsirikos1

Σπουδαίος
Εγγρ.
2 Νοε 2008
Μηνύματα
3.747
Κριτικές
109
Like
75
Πόντοι
2.227
την διαφορα στις αναστολες τους σε αυτο το θεμα την κανει το 10ευρο??!!
σε πόσα studio to 69 έχει παραμείνει με 60 ευρώ? παρατηρώ ότι στα περισσότερα το άλλαξαν στα 70 ή 80 ευρώ! με αυτή τη λογική λέω ότι ίσως είναι δύσκολο κάποια να δεχτεί να κάνει 69 με 50 ευρώ!
 

Succesor

Μέλος
Εγγρ.
18 Αυγ 2007
Μηνύματα
466
Κριτικές
6
Like
17
Πόντοι
1
Τέσπα, εγώ πάντως θα αρχίσω να αραιώνω και να πηγαίνω όπου είναι πιο φτηνά, και το 50άρι αν δεν αλλάξει κάτι θα το δίνω σπανιότατα και σε περιπτώσεις που ξέρω οτι δεν θα το κλαίω. Κάτι 70άρια και 60άρια που έδινα κάποτε, ούτε σαν σκέψη απο το μυαλό μου πια. Πάντως χαζομάρα είναι γιατί πιο πολύ πελατεία θα έχουν αν ρίξουν λίγο τις τιμές, αλλά εδώ στο Ελλάδα κοιτάνε όλοι να σε γδάρουν...
 

CHEYENNE

Πορνορεπόρτερ
Εγγρ.
22 Σεπ 2008
Μηνύματα
12.783
Κριτικές
582
Like
577
Πόντοι
8.805
Σε οσον αφορα τις "προσφορες" και τα extra που συζηταμε, χθες βραδυ στο studio Paradise (Νικι) στο 50αρικο συμπεριλαμβανε και μασαζ.Το ιδιο γινεται και στο Μ. Βοδα 192

Σε τσαρκα προηγουμενων ημερων στο Βουλιαγμενη 68, καθως εφευγα η τσατσα μου ειπε "Τα λεφτα ειναι το προβλημα, εαν ειναι κανουμε κατι καλυτερο"

Υπαρχει και το happy hour στο Paradise

Αραγε κατι γινεται σιγα σιγα. Ελαχιστα πραγματα ομως
 

NIGHTRIDER1981

Μέλος
Εγγρ.
27 Μαΐ 2008
Μηνύματα
597
Like
12
Πόντοι
6
Στο χέρι μας είναι αλλά δεν βλέπω πολύ κίνηση σε αυτό το thread. 69 άτομα έχουν ψηφίσει πως πρέπει να αλλάξουν οι τιμές, αλλά εδώ έχουνε ποστάρει πολύ λιγότεροι για το θεμά και κυρίως για να κάνουμε κάτι οργανωμένο, όπως μαζική αποχή το ερχόμενο ΣΚ. Δεν βλέπω φώς...
Σέβομαι την διαφορετικότητα των απόψεων αλλά να σου πω τι θα κάνεις με την αποχή για 1 σ/κ?? Ο,τι έγινε και με την αποχή στις καφετέριες την άλλη φορά...τίποτα. Οσοι ήταν να πάνε για καφέ πήγαν,δεν έκατσαν να τον πιουν σπίτι. 1 τρύπα στο νερό έγινε. Οι έλληνες δεν είναι καλοί στο μποϋκοτάζ! Μποϋκοτάζ είναι λέξη που πήρε το όνομα της από τον Μποϋκοταζ...Βρεττανός που είχε την ιδέα να γίνει αυτό τον προηγούμενο αιώνα,έτσι ενημερωτικά...γι' αυτό και οι Ευρωπαίοι έχουν καλύτερες τιμές σε ό λ α τα προϊόντα κι ας παίρνουν μεγαλύτερους από μας μισθούς!!! Οπότε ας κάνουμε καλύτερα αλλαγή συνήθειας και ας πηγαίνουμε στα καλύτερα και οικονομικότερα...Αυτό δεν είναι λύση? Σχετικά με το πόσοι ψηφίζουν και πόσοι έχουν ποστάρει υπολόγισε ότι αρκετοί είναι που δεν έχουν internet(νεαροί) ή δεν ξέρουν ακόμα το site(35+)
 

skl

Μέλος
Εγγρ.
8 Φεβ 2006
Μηνύματα
157
Κριτικές
5
Like
0
Πόντοι
1
Παιδιά και εμένα δε μ'αρέσει η ιδέα του παζαρέματος στη διασκέδαση παρόλο που γενικά παζαρεύω ΠΑΝΤΑ (ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΣΤΟ Multirama!!!). Αν είχα εγω τέτοια επιχείριση θα έκανα κάτι σαν πακέτα επισκέψεων. π.χ. με 100Ε 3 επισκέψεις το μήνα! Τρελλό???
Επίσης αυτό με το happy hour ειλικρινα δε καταλαβαίνω γιατι δε το κάνουν??? Τώρα που καλοκαιρίαζει ποιος θα πάει το μεσημέρι να καταθέσει????
 

Succesor

Μέλος
Εγγρ.
18 Αυγ 2007
Μηνύματα
466
Κριτικές
6
Like
17
Πόντοι
1
σε πόσα studio to 69 έχει παραμείνει με 60 ευρώ? παρατηρώ ότι στα περισσότερα το άλλαξαν στα 70 ή 80 ευρώ! με αυτή τη λογική λέω ότι ίσως είναι δύσκολο κάποια να δεχτεί να κάνει 69 με 50 ευρώ!
Πότε έγινε αυτό? Δεν νομίζω...
 

zaxoss

Μέλος
Εγγρ.
7 Μαΐ 2007
Μηνύματα
346
Κριτικές
5
Like
0
Πόντοι
1
σε πόσα studio to 69 έχει παραμείνει με 60 ευρώ? παρατηρώ ότι στα περισσότερα το άλλαξαν στα 70 ή 80 ευρώ! με αυτή τη λογική λέω ότι ίσως είναι δύσκολο κάποια να δεχτεί να κάνει 69 με 50 ευρώ!
εγω το ειχα αφησει στα 60 ευρω αν και σπανιοτατα παιρνω ...αρα δεδομενου και του κινδυνου ας αρχισουμε απο κει την επανασταση μας...
 

Succesor

Μέλος
Εγγρ.
18 Αυγ 2007
Μηνύματα
466
Κριτικές
6
Like
17
Πόντοι
1
Σέβομαι την διαφορετικότητα των απόψεων αλλά να σου πω τι θα κάνεις με την αποχή για 1 σ/κ?? Ο,τι έγινε και με την αποχή στις καφετέριες την άλλη φορά...τίποτα. Οσοι ήταν να πάνε για καφέ πήγαν,δεν έκατσαν να τον πιουν σπίτι. 1 τρύπα στο νερό έγινε. Οι έλληνες δεν είναι καλοί στο μποϋκοτάζ! Μποϋκοτάζ είναι λέξη που πήρε το όνομα της από τον Μποϋκοταζ...Βρεττανός που είχε την ιδέα να γίνει αυτό τον προηγούμενο αιώνα,έτσι ενημερωτικά...γι' αυτό και οι Ευρωπαίοι έχουν καλύτερες τιμές σε ό λ α τα προϊόντα κι ας παίρνουν μεγαλύτερους από μας μισθούς!!! Οπότε ας κάνουμε καλύτερα αλλαγή συνήθειας και ας πηγαίνουμε στα καλύτερα και οικονομικότερα...Αυτό δεν είναι λύση? Σχετικά με το πόσοι ψηφίζουν και πόσοι έχουν ποστάρει υπολόγισε ότι αρκετοί είναι που δεν έχουν internet(νεαροί) ή δεν ξέρουν ακόμα το site(35+)
Δυστυχώς πάντα στην οργάνωση τα σκατώνουμε. Όσο για την αλλαγή συνήθειας, αν είδες και ένα παραπάνω πόστ μου το γράφω οτι έτσι θα κάνω, αλλά μου τη σπάει να βάζω περιορισμούς στις καύλες μου μόνο και μόνο γιατί κάποιοι δεν αντιλαμβάνονται την ελληνική πραγματικότητα.
 

Dawn

Τιμημένος
Εγγρ.
22 Ιαν 2006
Μηνύματα
6.956
Κριτικές
141
Like
47
Πόντοι
4.215
Μου κάνει εντύπωση που κάποιοι ντρέπονται να κάνουν παζάρια ! Μια διαπραγμάτευση στην τιμή -πάντα με ευγένεια- δεν προσβάλλει κανέναν.Τώρα αν σας περισσεύουν τόσο τα λεφτά ώστε το 10ευρω ή το 20ετρω να το έχετε για πέταμα..
Εξαρτάται και από το πόσο συχνά πας.Άμα πας 4 φορές το μήνα σε στούντιο και δίνεις 40 γλιτώνεις συνολικά 40 ευρώ , η δόση για τον Κωτσόβολο λόγου χάρη..
Λες "κάποια καλύτερη τιμή γίνεται?" ή "με 40 ευρώ γίνεται να περάσω?" και αν ναι έχει καλώς , αλλιώς φεύγεις σαν κύριος.Άσε που άμα δείχνεις ότι ψήνεσαι να μπεις αλλά είσαι και σκεπτικός υπάρχει πιθανότητα η τσατσά να σου το προτείνει από μόνη της.Και οι περισσότερες πουτάνες , άμα είσαι "καλός πελάτης" (ό,τι κι αν σημαίνει αυτό..) προτιμούν να σε έχουν σταθερό παρά να έρθεις μία φορά με 90 ευρώ και μετά μη τον είδατε.

δεν είναι θέμα ντροπής, είναι θέμα ξεφτύλας. Αν εσύ είχες μια μικρή επιχείρηση θα σου άρεσε ο κάθε πελάτης σου να παζαρευεται την τιμή; Η εικόνα που δείχνουμε έτσι είναι οτι είμαστε τσίπηδες και ότι παζάρεμα τιμής = μείωση της ποιότητας των υπηρεσιών, αφού η κοπέλα θα σκευτεί οτι "θέλεις δεκα ευρώ λιγότερα στο τάδε πρόγραμμα, θα τα πάρεις και σε ποιότητα.". Προτημότερο είναι να φευγουμε λέγοντας οτι είναι ακριβά τα 50€. Σκέψου οτι αν σε ένα στούντιο μπούν μέσα πχ 20 πελάτες την βάρδια και οι δώδεκα, φύγουν λέγοντας οτι είναι ακριβά, τότε κάποια στιγμή θα αναγκαστούν να κάνουν κάποιες αλλαγές!
 

NIGHTRIDER1981

Μέλος
Εγγρ.
27 Μαΐ 2008
Μηνύματα
597
Like
12
Πόντοι
6
Τέσπα, εγώ πάντως θα αρχίσω να αραιώνω και να πηγαίνω όπου είναι πιο φτηνά, και το 50άρι αν δεν αλλάξει κάτι θα το δίνω σπανιότατα και σε περιπτώσεις που ξέρω οτι δεν θα το κλαίω. Κάτι 70άρια και 60άρια που έδινα κάποτε, ούτε σαν σκέψη απο το μυαλό μου πια. Πάντως χαζομάρα είναι γιατί πιο πολύ πελατεία θα έχουν αν ρίξουν λίγο τις τιμές, αλλά εδώ στο Ελλάδα κοιτάνε όλοι να σε γδάρουν...
Τώρα ομιλείς ορθά! Χαίρομαι...
 

NIGHTRIDER1981

Μέλος
Εγγρ.
27 Μαΐ 2008
Μηνύματα
597
Like
12
Πόντοι
6
Σε οσον αφορα τις "προσφορες" και τα extra που συζηταμε, χθες βραδυ στο studio Paradise (Νικι) στο 50αρικο συμπεριλαμβανε και μασαζ.Το ιδιο γινεται και στο Μ. Βοδα 192

Σε τσαρκα προηγουμενων ημερων στο Βουλιαγμενη 68, καθως εφευγα η τσατσα μου ειπε "Τα λεφτα ειναι το προβλημα, εαν ειναι κανουμε κατι καλυτερο"

Υπαρχει και το happy hour στο Paradise

Αραγε κατι γινεται σιγα σιγα. Ελαχιστα πραγματα ομως
Και στο Φυλής 104 ακούστηκε για 40 ευρώ με μασαζάκι. Ε καλά μην περιμένεις να γίνουν όλα έτσι απότομα και γρήγορα...τώρα νοιώθουν κι εκείνοι την κρίση στην τσέπη
 

Pitsirikos1

Σπουδαίος
Εγγρ.
2 Νοε 2008
Μηνύματα
3.747
Κριτικές
109
Like
75
Πόντοι
2.227
δηλαδη τσαμπα φωναζουμε εδω περα??
στις βόλτες που κάνω στα μαγαζιά παρατηρώ αλλαγές στα προγράμματα... πχ. το 69 έχει 70 ή 80 ευρώ, με 60 έχεις μασαζ... κάτι τέτοια κόλπα! δεν είναι απόλυτο αυτό και φυσικά εξαρτάται και από την εκάστοτε κοπέλα! αλλά αν κάνετε βολτίτσα θα παρατηρήσετε αλλαγές...
 

Succesor

Μέλος
Εγγρ.
18 Αυγ 2007
Μηνύματα
466
Κριτικές
6
Like
17
Πόντοι
1
δεν είναι θέμα ντροπής, είναι θέμα ξεφτύλας. Αν εσύ είχες μια μικρή επιχείρηση θα σου άρεσε ο κάθε πελάτης σου να παζαρευεται την τιμή; Η εικόνα που δείχνουμε έτσι είναι οτι είμαστε τσίπηδες και ότι παζάρεμα τιμής = μείωση της ποιότητας των υπηρεσιών, αφού η κοπέλα θα σκευτεί οτι "θέλεις δεκα ευρώ λιγότερα στο τάδε πρόγραμμα, θα τα πάρεις και σε ποιότητα.". Προτημότερο είναι να φευγουμε λέγοντας οτι είναι ακριβά τα 50€. Σκέψου οτι αν σε ένα στούντιο μπούν μέσα πχ 20 πελάτες την βάρδια και οι δώδεκα, φύγουν λέγοντας οτι είναι ακριβά, τότε κάποια στιγμή θα αναγκαστούν να κάνουν κάποιες αλλαγές!
Σωστός! Επίσης αν κάνεις παζάρια μπροστά σε τρίτους και πάρεις ένα πρόγραμμα των 50ε στα 40ε, τότε και οι άλλοι που θα είναι εκεί θα πούν μαλάκες είμαστε και θα απαιτούν μετά απο τη τσατσά την ίδια μεταχείριση. Οπότε θα δημιουργηθεί μια αντιεπαγγελματική και παράξενη κατάσταση. Σε αυτά τα μέρη είναι καλύτερα να μην κάνεις παζάρια, εκτός αν δούν οτι φεύγεις ή οτι το σκέφτεσαι και σου πούν οι ίδιοι κάτι...
 
Δείτε τα όλα τα  μπουρδέλα  και τα  studio  της Αθήνας στον κατάλογο.

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom