Νέα

Στρατόκαυλες / Στρατιωτικές ταινίες!

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Pecados
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 151
  • Εμφανίσεις 17K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
OP
OP
Pecados

Pecados

Μέλος
Εγγρ.
25 Σεπ 2015
Μηνύματα
3.783
Like
139
Πόντοι
16
Κύριοι για όσους γνωρίζουν θα ήθελα γνώμες / κριτικές για τις ακόλουθες ταινίες και ποιες από αυτές επίσης προτείνετε για προβολή  :huh:

1) 
2) 
3) 
4) 
5) 

..Και φυσικά περιμένω προτάσεις και για άλλες αξιόλογες ταινίες του είδους  :coffee:

 

blackmetalbeast

Μέλος
Εγγρ.
28 Σεπ 2015
Μηνύματα
122
Like
0
Πόντοι
1
Κύριοι για όσους γνωρίζουν θα ήθελα γνώμες / κριτικές για τις ακόλουθες ταινίες και ποιες από αυτές επίσης προτείνετε για προβολή  :huh:

1) 
2) 
3) 
4) 
5) 


..Και φυσικά περιμένω προτάσεις και για άλλες αξιόλογες ταινίες του είδους  :coffee:

Tην πρώτη ταινία την είδα πριν 2-3 εβδομάδες και δεν με ενθουσίασε αλλά βλέπεται ευχάριστα αρκεί να μην εχεις μεγάλες προσδοκίες. Δεν έχει καλή φωτογραφία και οι ηθοποιοι είναι δευτεροκλασάτοι. Η δεύτερη είναι πολύ καλή ταινία που πιστευω 'οτι θα ευχαριστήσει όποιον την δει. Για τις άλλες δεν ξέρω αλλά φαίνονται να έχουν ενδιαφέρον. Θα τις κατεβάσω αν υπάρχουν..
 
OP
OP
Pecados

Pecados

Μέλος
Εγγρ.
25 Σεπ 2015
Μηνύματα
3.783
Like
139
Πόντοι
16
Tην πρώτη ταινία την είδα πριν 2-3 εβδομάδες και δεν με ενθουσίασε αλλά βλέπεται ευχάριστα αρκεί να μην εχεις μεγάλες προσδοκίες. Δεν έχει καλή φωτογραφία και οι ηθοποιοι είναι δευτεροκλασάτοι. Η δεύτερη είναι πολύ καλή ταινία που πιστευω 'οτι θα ευχαριστήσει όποιον την δει. Για τις άλλες δεν ξέρω αλλά φαίνονται να έχουν ενδιαφέρον. Θα τις κατεβάσω αν υπάρχουν..

Τις είδα όλες αδερφέ..
Συμπαθητικές θα τις χαρακτήριζα όλες αλλά μέχρι εκεί..
 

suncity

Σεβαστός
Εγγρ.
24 Ιουλ 2010
Μηνύματα
1.189
Κριτικές
21
Like
339
Πόντοι
1.260
Μάγκες , αυτή αν και πολύ κλασσική δεν την έχω δει.
Την έχει δει κάποιος ?? Αξίζει τον κόπο ?? :think:

πραγματικη ιστορια ...απο μαχη λιγα πραγματα ...
αλλα λογικα θα σου αρεσει λογω οτι δειχνει την προετοιμασια εν μερη της αποστολης αλλα
και μετα τι τραβηξαν μεχρι να ξαναγυρισουν στην αγγλια...οσοι εζησαν

 

suncity

Σεβαστός
Εγγρ.
24 Ιουλ 2010
Μηνύματα
1.189
Κριτικές
21
Like
339
Πόντοι
1.260
γαμάτη σειρά!  :rockon: :rockon: :rockon:

αν δεν έχεις δει, δες και την αντίστοιχη για το μέτωπο στον ειρηνικό. pacific λέγεται, εξίσου πάρα πολύ καλό!
το πασιφικ ειναι 50 % κατ'εμε χειροτερο απο το band...
το band  ειναι απολυτα ρεαλιστικο ....και απλα απιστευτη σειρα

στο αλλο αποτυχανε μετα την επιτυχια του πρωτου

παντα προσωπικη αποψη
 

suncity

Σεβαστός
Εγγρ.
24 Ιουλ 2010
Μηνύματα
1.189
Κριτικές
21
Like
339
Πόντοι
1.260

αρκετα καλο, με την γνωστη ποιοτητα του hbo. το παραδεχτηκα γιατι ξεφευτει απο την κλασσικη αμερικανια του στυλ ειμαστε ηρωες που σωζουμε τον κοσμο, γενναιοι απλευεθρεωτες και τα λοιπα. καταγραφει (με οσο ρεαλιστικο τροπο γινεται) καταστασεις που συμβαινουνε μεσεα σε ενα ταγμα του στυλ οι "ανωτεροι" ειναι ειτε ανικανοι ηγετες γενικα η χεστες που αποτυγχανουν να εμπνευσουν εμπιστοσυνη στους στρατιωτες τους, τις ριψοκινδυνες κινησεις και αποστολες που βαζουνε στους πεζοναυτες λογω καριεριστικης λογικης των μεγαλων κεφαλιων, την παρανοια που επικρατει στα μυαλα των νεων και καυλωμενων να σκοτωσουν στρατιωτων, πως "τυχαινει" και υπαρχουν παραπλευρες απωλειες απο χωρικους στο ιρακ και αλλα τετοια. ειναι 10 επεισοδιακια που τα ρουφας σαν νερακι. το συνηστω για τετοια φαση . επισης band of brothers ΚΟΡΥΦΑΙΟ ΑΡΙΣΤΟΥΡΓΗΜΑ οπως και το pacific ισως ενα κλικ παρακατω αλλα παρα πολυ καλο κ αυτο.
για εμενα απλα βλεπετε ....προσπαθουν θα κανουν επιτυχια οπως στον band of brothers ..ιδια εταιρια ειναι ...αλλα οι αποπειρες μετα απο εκεινο δεν εχουν την ιδια επιτυχια...ισως και λογω της ιδιαιτεροτητας του πολεμου στα μερη που διεξαγετε...

σε αυτα τα μερη θα ελεγα ταιριαζει να φτιαχνουν καλυτερα σε στυλ ντοκιμαντερ...παρα ταινιες
 
OP
OP
Pecados

Pecados

Μέλος
Εγγρ.
25 Σεπ 2015
Μηνύματα
3.783
Like
139
Πόντοι
16
πραγματικη ιστορια ...απο μαχη λιγα πραγματα ...
αλλα λογικα θα σου αρεσει λογω οτι δειχνει την προετοιμασια εν μερη της αποστολης αλλα
και μετα τι τραβηξαν μεχρι να ξαναγυρισουν στην αγγλια...οσοι εζησαν

Την είδα αδερφέ.. Εντάξει καλούλα είναι αλλά σίγουρα όχι για όσκαρ.. Εσύ έχεις να προτείνεις καμιά καλή ταινία ??
 

suncity

Σεβαστός
Εγγρ.
24 Ιουλ 2010
Μηνύματα
1.189
Κριτικές
21
Like
339
Πόντοι
1.260
Την είδα αδερφέ.. Εντάξει καλούλα είναι αλλά σίγουρα όχι για όσκαρ.. Εσύ έχεις να προτείνεις καμιά καλή ταινία ??
εχω ακριβως διαφορετικο ενδιαφερον στις πολεμικες ταινιες και κυριως στις ταινιες δρασεις

θελω να εχει δραση..μπιστολιδι γενικοτερα
απλα μου αρεσουν αρκετα και οι αστυνομικες με δραση

οποτε δεν ξερω αν θα αρεσουν σε εσενα
 
OP
OP
Pecados

Pecados

Μέλος
Εγγρ.
25 Σεπ 2015
Μηνύματα
3.783
Like
139
Πόντοι
16
εχω ακριβως διαφορετικο ενδιαφερον στις πολεμικες ταινιες και κυριως στις ταινιες δρασεις

θελω να εχει δραση..μπιστολιδι γενικοτερα
απλα μου αρεσουν αρκετα και οι αστυνομικες με δραση

οποτε δεν ξερω αν θα αρεσουν σε εσενα

Για πες καμία γαμάτη με πιστολίδι και δράση..

Είδα το COBRA τις προάλλες με τον Γιαννάκη το Ράμπο και δεν μπορώ να πω ότι έλεγε και πολλά.. Νόμιζα ότι ήταν κλασσικούρα αλλά πολύ αμερικανιά.
 

suncity

Σεβαστός
Εγγρ.
24 Ιουλ 2010
Μηνύματα
1.189
Κριτικές
21
Like
339
Πόντοι
1.260
ημασταν καποτε σταρτιωτες ....βιετναμ -πραγματικη ιστορια με τον μελ γκιμπσον

μια καλη ...επισης θα σου προτεινα να δεις μια που ψιλοφερνει στα γουστα σου

age of heroes

με τον danny dyer...αγγλος ηθοποιος

 

suncity

Σεβαστός
Εγγρ.
24 Ιουλ 2010
Μηνύματα
1.189
Κριτικές
21
Like
339
Πόντοι
1.260
καλες ταινια επισης που μου αρεσε ηταν και η παρακατω


θα την βρεις σε αρκετα σαιτ στο διαδυκτιο με υποτιτλους

 

Γιώργος Ξύδης

Σεβαστός
Εγγρ.
5 Ιαν 2011
Μηνύματα
12.322
Κριτικές
9
Like
4.650
Πόντοι
1.830
καλες ταινια επισης που μου αρεσε ηταν και η παρακατω


θα την βρεις σε αρκετα σαιτ στο διαδυκτιο με υποτιτλους


ρε φίλε ξεκίνησα να την βλέπω και γω αλλά δεν την πάλεψα. για κάποιο λόγο οι ρώσοι έχουν μια μανία και τον ηρωισμό και τα ειδικά εφέ και του γαμάνε. Θυμάμαι μια σκηνή που τύπος παίρνει φωτιά αλλά συνεχίζει να πολεμάει, κάνει έφοδο και σκοτώνει γερμανούς για τουλάχιστον δύο λεπτά και όλα αυτά σε βασανιστικό slow motion. ήμαρτον!
 
OP
OP
Pecados

Pecados

Μέλος
Εγγρ.
25 Σεπ 2015
Μηνύματα
3.783
Like
139
Πόντοι
16
Έχει κάποιος να προτείνει καμία καλή να περάσει η ώρα ??  :think:
Πολύ νέκρα έχει πέσει..  :huh:
 
OP
OP
Pecados

Pecados

Μέλος
Εγγρ.
25 Σεπ 2015
Μηνύματα
3.783
Like
139
Πόντοι
16
Τύποι έχει δει κανένας την The Admiral: Roaring Currents / Myeong-ryang / O Nαύαρχος ;;
Φαίνεται πολύ καλή και λέω να την τσεκάρω αλλά θα ήθελα και μια γνώμη πριν το κάνω.  :think:

46840384.jpg
 

servingmilfs

Μέλος
Εγγρ.
6 Ιαν 2014
Μηνύματα
16
Like
14
Πόντοι
0
Έχοντας εντρυφήσει στις εν λόγω ταινίες ήρθε η ώρα να προτείνω και εγώ

Για όσους γουστάρουν υποβρύχια: www.imdb.com/title/tt0141926/?ref_=nv_sr_1]http://www.imdb.com/title/tt0141926/?ref_=nv_sr_1[/url] εν μέρει βασισμένο σε αληθινά γεγονότα

Για όσους γουστάρουν αεροπλάνα: www.imdb.com/title/tt0454824/?ref_=nv_sr_1]http://www.imdb.com/title/tt0454824/?ref_=nv_sr_1[/url] για τους πρώτους Αμερικανούς πιλότους του Α' ΠΠ

Για όσους γουστάρουν Φινλανδία: www.imdb.com/title/tt0098437/?ref_=fn_al_tt_1]http://www.imdb.com/title/tt0098437/?ref_=fn_al_tt_1[/url] για το Ρωσοφινλανδικό πόλεμο του 1939

Και κάτι σαν το Γερμανικό Band Of Brothers :www.imdb.com/title/tt1883092/?ref_=fn_al_tt_1]http://www.imdb.com/title/tt1883092/?ref_=fn_al_tt_1[/url]
 
OP
OP
Pecados

Pecados

Μέλος
Εγγρ.
25 Σεπ 2015
Μηνύματα
3.783
Like
139
Πόντοι
16
Έχει δει κανείς το Miasto 44;  :think:

90985103.jpg
 

Stories

Νέο!

Stories

Δεν υπάρχει καμία ιστορία αυτή τη στιγμή. Δημιούργησε μία! (click + στο avatar).
Top Bottom