Νέα

Στρατόκαυλες / Στρατιωτικές ταινίες!

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Pecados
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 151
  • Εμφανίσεις 17K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Γιώργος Ξύδης

Σεβαστός
Εγγρ.
5 Ιαν 2011
Μηνύματα
12.322
Κριτικές
9
Like
4.650
Πόντοι
1.830

Τσέκαρε αυτές τις ταινίες που υπάρχουνε στον σύνδεσμο για την Βασική Εκπαίδευση στον Αμερικανικό Στρατό...

ενδιαφέρουσα λίστα! πάντως το τρίτο είναι τελείως άσχετο με στρατιωτική εκπαίδευση, είναι ντοκιμαντέρ για παιδικές χριστιανικές κατασκηνώσεις στην αμερική και για το πόσο φανατίζουν τα παιδάκια. σχεδόν τρομακτικό, πρέπει να το δείτε όλοι!
 
OP
OP
Pecados

Pecados

Μέλος
Εγγρ.
25 Σεπ 2015
Μηνύματα
3.783
Like
139
Πόντοι
16
ψάξε για το CADENCE ταινία του 1990 με τον Charlie Sheen, σίγουρα θα σου αρέσει

Μου την είχε προτείνει και ένας φίλος αυτή που την είδε και έμεινε μαλάκας.
Το δύσκολο είναι να την βρεις..
Σ'ευχαριστώ λεβεντιά!  ;)
 

θάνατος

Μέλος
Εγγρ.
1 Μαρ 2009
Μηνύματα
609
Like
5
Πόντοι
6
και επειδή με είπες λεβεντιά, τσίμπα άλλη μια που ξεφεύγει από τα χολυγουντιανά και είναι πάρα πολύ καλή αλλά δύσκολα να τη βρεις

9 rota (ο ένατος λόχος στα ελληνικά) ταινία του 2005. Ρωσική ταινία με θέμα την εκπαίδευση των στρατιωτιών πριν φύγουν για το Αφγανιστάν
 
OP
OP
Pecados

Pecados

Μέλος
Εγγρ.
25 Σεπ 2015
Μηνύματα
3.783
Like
139
Πόντοι
16
Είσαι πολύ κοντά σε αυτό που ψάχνω αδερφέ και έχεις πιάσει τον "παλμό" μου.
Θα κοιτάξω μπας και την βρω σε κανα torrent.
 

θάνατος

Μέλος
Εγγρ.
1 Μαρ 2009
Μηνύματα
609
Like
5
Πόντοι
6
τελειώνοντας προσπάθησε να βρεις την ταινία, (The Boys in Company C) του 1978, είναι η πρώτη ταινία χρονολογικά στα αμερικανικά δεδομένα που ασχολήται με το πόλεμο του Βιετνάμ και την εκπαίδευση των νέων στρατιωτών, δεδομένου ότι ο εν λόγο πόλεμος είχε τελειώσει μόλις πριν 3 χρόνια από τα γυρίσματα αυτής.


Φυσικά αν τη βρεις πουθενά στείλε μου την και μένα
 
OP
OP
Pecados

Pecados

Μέλος
Εγγρ.
25 Σεπ 2015
Μηνύματα
3.783
Like
139
Πόντοι
16
τελειώνοντας προσπάθησε να βρεις την ταινία, (The Boys in Company C) του 1978, είναι η πρώτη ταινία χρονολογικά στα αμερικανικά δεδομένα που ασχολήται με το πόλεμο του Βιετνάμ και την εκπαίδευση των νέων στρατιωτών, δεδομένου ότι ο εν λόγο πόλεμος είχε τελειώσει μόλις πριν 3 χρόνια από τα γυρίσματα αυτής.


Φυσικά αν τη βρεις πουθενά στείλε μου την και μένα

Την έβαλα να κατεβαίνει και εγώ κομάντο  :hi:
 

Απολλύων

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2013
Μηνύματα
5.707
Like
3.815
Πόντοι
506
Επειδη ζητας ταινια με βασικη εκπαιδευση,σου εχω εδω μια...
Ενας πολυ σκληρος εκπαιδευτης πιεζει πολυ τους στρατιωτες και στρεφονται εναντιον του....
Πολλες σκηνες απο βασικη εκπαιδευση,δεν ειναι πολεμικη ταινια,δεν εχει μαχες κτλ...
 
OP
OP
Pecados

Pecados

Μέλος
Εγγρ.
25 Σεπ 2015
Μηνύματα
3.783
Like
139
Πόντοι
16
Επειδη ζητας ταινια με βασικη εκπαιδευση,σου εχω εδω μια...
Ενας πολυ σκληρος εκπαιδευτης πιεζει πολυ τους στρατιωτες και στρεφονται εναντιον του....
Πολλες σκηνες απο βασικη εκπαιδευση,δεν ειναι πολεμικη ταινια,δεν εχει μαχες κτλ...

Με βάση τα comments που διάβασα πρέπει να γαμεί.
Σ'ευχαριστώ κομάντο , θα την δω άμεσα  :headbang2:
 

leggoro

Μέλος
Εγγρ.
28 Ιουλ 2008
Μηνύματα
2.777
Like
64
Πόντοι
16

αρκετα καλο, με την γνωστη ποιοτητα του hbo. το παραδεχτηκα γιατι ξεφευτει απο την κλασσικη αμερικανια του στυλ ειμαστε ηρωες που σωζουμε τον κοσμο, γενναιοι απλευεθρεωτες και τα λοιπα. καταγραφει (με οσο ρεαλιστικο τροπο γινεται) καταστασεις που συμβαινουνε μεσεα σε ενα ταγμα του στυλ οι "ανωτεροι" ειναι ειτε ανικανοι ηγετες γενικα η χεστες που αποτυγχανουν να εμπνευσουν εμπιστοσυνη στους στρατιωτες τους, τις ριψοκινδυνες κινησεις και αποστολες που βαζουνε στους πεζοναυτες λογω καριεριστικης λογικης των μεγαλων κεφαλιων, την παρανοια που επικρατει στα μυαλα των νεων και καυλωμενων να σκοτωσουν στρατιωτων, πως "τυχαινει" και υπαρχουν παραπλευρες απωλειες απο χωρικους στο ιρακ και αλλα τετοια. ειναι 10 επεισοδιακια που τα ρουφας σαν νερακι. το συνηστω για τετοια φαση . επισης band of brothers ΚΟΡΥΦΑΙΟ ΑΡΙΣΤΟΥΡΓΗΜΑ οπως και το pacific ισως ενα κλικ παρακατω αλλα παρα πολυ καλο κ αυτο.
 

kongas

Μέλος
Εγγρ.
10 Φεβ 2010
Μηνύματα
1.393
Like
0
Πόντοι
16
Ο Κιουμπρικ εχει κανει 2 απο τις καλυτερες πολεμικες ταινιες!
Για την ακριβεια 1-μιση ταινια! Το "Σταυροι στο Μετωπο" και το πρωτο μισο του "Μεταλ Τζακετ"
 
OP
OP
Pecados

Pecados

Μέλος
Εγγρ.
25 Σεπ 2015
Μηνύματα
3.783
Like
139
Πόντοι
16
Έκατσα και είδα το COBRA με τον Σταλόνε που είναι αστυνομικού τύπου περιπέτεια και καλά.. Τρελή παπαριά  :jerking: :headbang:
 

Tsarkitis

Μέλος
Εγγρ.
13 Ιαν 2015
Μηνύματα
1.122
Κριτικές
1
Like
5
Πόντοι
16
Σήμερα πρέπει να δούμε τις κλασσικές Ελληνικές ταινίες για το 1940. Δε πολέμησαν τσάμπα οι παππούδες μας. Να είμαστε στο πνεύμα της μέρας.
Κατσιμήτρος, Κωστάκης, Μητραλέξης, Μίλτος Ιατρίδης, στο πάνθεον των Ηρώων μας, αιωνία τους η μνήμη!
 

Stories

Νέο!

Stories

Δεν υπάρχει καμία ιστορία αυτή τη στιγμή. Δημιούργησε μία! (click + στο avatar).
Top Bottom