Νέα

Σημάδια στο αμάξι

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα miloss
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 65
  • Εμφανίσεις 4K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Nikitas7

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
27 Σεπ 2012
Μηνύματα
472
Like
1.719
Πόντοι
201
Δεν υπάρχει παράβολο για τη μήνυση. Έχει καταργηθεί (κακώς κατ εμέ) εδώ και καμιά δεκαετία. Ο δικηγόρος θα σου κοστίσει τουλάχιστον 1000€
Εδώ και ένα μήνα περίπου έχει επανέλθει το παράβολο των 100€ για τα κατ' έγκληση αδικήματα,
 

xalyvdogata

Μέλος
Εγγρ.
22 Δεκ 2019
Μηνύματα
225
Like
103
Πόντοι
1
Για να κάνεις μήνυση πληρώνεις παράβολο 100 ευρώ. Όταν γίνει δίκη πρέπει να πας με δικηγόρο, ο οποίος πρέπει να πληρωθεί. Δεν ξέρω πόσα ζητούν οι δικηγόροι αλλά μαζί με μεγαρόσημα, χαρτόσημα κλπ υποθέτω πως δεν πέφτεις κάτω από 300 ευρώ. Αν θες να το πας νομικά μίλα με δικηγόρο για να αποκτήσεις ιδέα του ποσού ( και εννοείται πως θα του/της μιλήσεις προτού πας αστυνομία για να σε συμβουλεύσει για το τί θα πεις και πώς θα προχωρήσεις).
Αυτα τα 400 + τα εξοδα για την εξαφανιση των χαρακιων θα τα παρεις ποτε πισω; Το δικαστηριο θα τον αναγκασει να σε αποζημιωσει; Η θα φαει καμια ποινη με αναστολη και τσαμπα ο κοπος?
 
Τελευταία τροποποίηση:

desade19

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
4 Οκτ 2008
Μηνύματα
72
Κριτικές
12
Like
263
Πόντοι
290
Αυτα τα 400 + τα εξοδα για την εξαφανιση των χαρακιων θα τα παρεις ποτε πισω; Το δικαστηριο θα τον αναγκασει να σε αποζημιωσει; Η θα φαει καμια ποινη με αναστολη και τσαμπα ο κοπος?
Δεν ξέρω αν μπορεί να φάει φυλακή για φθορά ξένης περιουσίας. Είτε φάει είτε όχι, αν η απόφαση είναι καταδικαστική υπάρχει σίγουρα αποζημίωση. Αν δεν πληρώνει όμως, δεν ξέρω αν μπορείς να πάρεις τα χρήματα χωρίς να τρέχεις πάλι στα δικαστήρια... Στη συγκεκριμένη περίπτωση, η μήνυση έχει σκοπό να φοβίσει το συγκεκριμένο άτομο ώστε να μην το ξανακάνει. Βέβαια...

Ο δικηγόρος θα σου κοστίσει τουλάχιστον 1000€
αν το κόστος είναι τόσο μεγάλο (δεν έχω ιδέα), τότε η μήνυση δεν αξίζει! Πάντως ρώτα κι ένα δικηγόρο, εδώ είναι forum για μπουρδέλα!
:erection:
 

John_282

Μέγας
Εγγρ.
26 Οκτ 2021
Μηνύματα
3.887
Κριτικές
5
Like
11.771
Πόντοι
3.786
Πολύ σωστά πάντα υπάρχει κάποια αιτία.
Εδώ ένας τύπος κλώτσησε ένα κοπρόσκυλο και αυτό μετά μάζεψε τη παρέα του
και του γάμησαν το αμάξι :confused:
432609187_842301117940710_5865606169881619281_n.jpg
:wanker::wanker::wanker:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom