Νέα

Σημάδια στο αμάξι

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα miloss
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 65
  • Εμφανίσεις 4K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

klarino1

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Μαΐ 2010
Μηνύματα
3.115
Κριτικές
3
Like
4.080
Πόντοι
736
α) Να τον πλακώσεις.
β) Να τον βρίσεις.
γ) Να κανείς σημάδια και στο δικό του αμάξι.
Με το α) θα σου κανει ποινικο για σωματικες βλαβες με το β ) ποινικο για εξυβριση με το γ) θα εχει αυτος το διλλημα
 

teaserman

Σπουδαίος
Εγγρ.
20 Νοε 2015
Μηνύματα
3.728
Κριτικές
1
Like
6.063
Πόντοι
2.306
Οι ανθρωποι που κανουν τετοια ειναι θρασυδειλοι, κοινως χεζονται απανω τους, γι ‘ αυτο και οτι κανουν το κανουν κρυφα.
Μια λυση ειναι να βαλεις καποιον απο τη γειτονια ( κατα προτιμηση μεγαλυτερο σε ηλικια) στον οποιο εχεις εμπιστοσυνη να παει μιλησει «εμπιστευτικα» στο ναυαγιο και να του πει οτι τον ειδε που εκανε ζημια στο αυτοκινητο σου και οτι δεν θελει να σου πει τιποτα γιατι γνωριζει καλα απο γνωστους του οτι εσυ εισαι περιεργος, επικινδυνος, εχεις φιλους εγκληματιες κλπ και ξερει οτι θα αντιδρασεις σε πολυ μεγαλυτερη κλιμακα.
Κοινως να του εμφυσησεις τον φοβο χωρις ομως να του κανεις τιποτα για το οποιο τελικα μαλλον εσυ θα μπλεξεις.
Μετα απο αυτο πιστευω θα ερχεται και θα σου πλενει τ’ αμαξι στα ΣΚ.
ο φοβος ειναι πολυ ισχυροτερος απο την εκδικηση σε τετοια χεσμενα τομαρια.
 

teaserman

Σπουδαίος
Εγγρ.
20 Νοε 2015
Μηνύματα
3.728
Κριτικές
1
Like
6.063
Πόντοι
2.306
Ξεχασα βεβαια να πω οτι συνηθως ειναι δυσκολο να βρεις τετοιο «αγγελιοφορο» γιατι ο κοσμος γενικα φοβαται αλλα υπαρχουν καποιοι μεγαλυτεροι που εχουν ακομα ηθικο κωδικα και μπαινουν μπροστα για λογους αρχης.
Εναλλακτικα πηγαινε στον ασφαλιτη του τμηματος της γειτονιας σου, καποιοι σε κατι τετοια βοηθανε με μια κουβεντα.
 

Easy Rider

Μέγας
Εγγρ.
4 Νοε 2020
Μηνύματα
6.920
Κριτικές
18
Like
15.707
Πόντοι
4.546
Δεν διευκρίνηστηκε τι είδους σημάδια, μιας και είμαστε σε ιστοσελίδα συγκεκριμένου περιεχομένου...

Σημάδια ερωτικών χυμών;
Σημάδια από δεσίματα, μαστιγια;
Οσμες όμορφες ή μπακαλιάρου σε σηψη;
 
OP
OP
miloss

miloss

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Μαρ 2008
Μηνύματα
1.269
Κριτικές
4
Like
1.126
Πόντοι
216
Γίνε πιο συγκεκριμένος, σε χτύπησε επίτηδες με το αυτοκίνητο του ή κατέβηκε κατι και σε γρατσουνισε το κλειδί?

Πως και να εχει ειναι φθορά ξένης περιουσίας και διώκεται απο το νόμο!
Το πάρκαρα σε κεντρικό δρόμο μπροστά σε μαγαζί. Δεν ήταν καφετερια, και το βρήκα με σημάδια, γρατσουνιές με αντικείμενο
 

yakuza old boy

Σπουδαίος
Εγγρ.
16 Νοε 2019
Μηνύματα
5.521
Κριτικές
22
Like
6.683
Πόντοι
3.346
Το πάρκαρα σε κεντρικό δρόμο μπροστά σε μαγαζί. Δεν ήταν καφετερια, και το βρήκα με σημάδια, γρατσουνιές με αντικείμενο
Γνωστος σου θα το εκανε.. το εχω παθει κι εγω απο γκομενα, με εκανε μια γρατσουνια μεχρι κατω στο πισω μερος.
Το αστειο ειναι.. οτι αυτη δεν ηταν γκομενα μ. αλλα ενος φιλου..απλα κοντα στο μαγαζι που δουλευε ο φιλος, δεν βρηκε το δικο του αμαξι και εκανε ζημια σ εμενα. :confused: την τσακωσαμε αργοτερα..τη μαρτυρησε μια αλλη και μετα εφτιαξε την ζημια.
 

rodriguez96

Ανώτατος
Εγγρ.
5 Δεκ 2017
Μηνύματα
6.792
Κριτικές
32
Like
10.586
Πόντοι
11.746
τύπε πριν μπλέξεις με δικηγόρους ή αρχίσεις τις χειροδικίες πρέπει να κάνεις την αυτοκριτική σου,
εσύ τι έκανες για να σου κάνει σημάδια?
μήπως είχες γκόμενα και σε τσάκωσε να καβλαντίζεις αλλού
ή μήπως πάρκαρες παράνομα στο παρκινκ αλλουνού και τσατίστικε???
νομίζω δε μας τα λες όλα :hmm:
 

yakuza old boy

Σπουδαίος
Εγγρ.
16 Νοε 2019
Μηνύματα
5.521
Κριτικές
22
Like
6.683
Πόντοι
3.346
τύπε πριν μπλέξεις με δικηγόρους ή αρχίσεις τις χειροδικίες πρέπει να κάνεις την αυτοκριτική σου,
εσύ τι έκανες για να σου κάνει σημάδια?
μήπως είχες γκόμενα και σε τσάκωσε να καβλαντίζεις αλλού
ή μήπως πάρκαρες παράνομα στο παρκινκ αλλουνού και τσατίστικε???
νομίζω δε μας τα λες όλα :hmm:
Ναι ετσι χωρις λογο σπανια γινεται.
Εδω το παρκαρουμε σε γηπεδο, γινονται επεισοδια..και δεν το πειραζει κανενας.
 

rodriguez96

Ανώτατος
Εγγρ.
5 Δεκ 2017
Μηνύματα
6.792
Κριτικές
32
Like
10.586
Πόντοι
11.746
Ναι ετσι χωρις λογο σπανια γινεται.
Εδω το παρκαρουμε σε γηπεδο, γινονται επεισοδια..και δεν το πειραζει κανενας.
Πολύ σωστά πάντα υπάρχει κάποια αιτία.
Εδώ ένας τύπος κλώτσησε ένα κοπρόσκυλο και αυτό μετά μάζεψε τη παρέα του
και του γάμησαν το αμάξι :confused:
432609187_842301117940710_5865606169881619281_n.jpg
 
Τελευταία τροποποίηση:

tellystalone6969

Μέγας
Εγγρ.
12 Δεκ 2012
Μηνύματα
12.321
Like
15.986
Πόντοι
3.656
Το πάρκαρα σε κεντρικό δρόμο μπροστά σε μαγαζί. Δεν ήταν καφετερια, και το βρήκα με σημάδια, γρατσουνιές με αντικείμενο
Δεν την ψυλιαζόσουν ; Δεν ξέρεις τι καθίκια παίζουν συχνά σε μαγαζιά που θέλουν το χώρο μπροστά τους άδειο ... για τους πελάτες τους ; ΔΕΝ ΛΕΩ ΟΤΙ ΕΧΟΥΝ ΔΙΚΙΟ. ΠΟΥΤΑΝΩΝ ΓΙΟΙ ΕΙΝΑΙ .
Αλλά όταν ξέρεις τι γαμίδια είναι ... περπάτα 3 λεπτά παραπάνω και πάρκαρε στου διαόλου τη μάνα.
Προστατεύεις όχι το αμάξι . Την ηρεμία σου. Είναι αναντικατάστατη .
Αν δεν παίζουν κάπου άνετες θέσεις πάω με ταξί .
Γι αυτό και δεν κυκλοφορούσα ποτέ σε κεντρικές περιοχές στην αθήνα. Επειδή γαμιέται το θέμα με το πάρκιγκ.

Κάτι ταλέντα εδώ μέσα ... που κυκλοφορούν μαβίλη και αμπελόκηπους ... είναι όλοι με παπάκια ....
λεφτάδες όλοι ......
 

babis372

Μέλος
Εγγρ.
26 Νοε 2023
Μηνύματα
72
Like
199
Πόντοι
0
Τη μυαλό κουβαλάει ο κάθε κομπλεξικος ? Δεν υπάρχει λόγος να προβείς σε τέτοια ενέργεια τη τού φταίει το αμάξι για να κάνει ζημιά ο νορμάλ άνθρωπος συζητάει στα ίσια και λύνεται το οποίο θέμα γιατί στην άλλη περίπτωση αν τον δεις αυτή την ώρα καί είσαι σαν τον τύπο και τού ρίξεις τίποτα ψηλές η σου φύγει καμία καλή μετά έμπλεξες
 

yakuza old boy

Σπουδαίος
Εγγρ.
16 Νοε 2019
Μηνύματα
5.521
Κριτικές
22
Like
6.683
Πόντοι
3.346
Την αλλη φορα βαλε σημειωμα και γραψε: το αμαξι μου παρακολουθειτε απο καμερες!

Μια φορα ενας ειχε διπλοπαρκαρει και ειχε βαλει το τηλ. για να τον παρει αυτος που ειχε κλεισει..
Και βρηκε μετα ενα χαρτακι στο γυαλοκαθαριστιρα που εγραφε.. ρε φιλε λαθος αριθμος εγραψες, εκτος και αν οταν παρκαρες(θεσσαλονικη) εφτασες με τα ποδια αθηνα. :2funny:
 

rodriguez96

Ανώτατος
Εγγρ.
5 Δεκ 2017
Μηνύματα
6.792
Κριτικές
32
Like
10.586
Πόντοι
11.746
Τη μυαλό κουβαλάει ο κάθε κομπλεξικος ? Δεν υπάρχει λόγος να προβείς σε τέτοια ενέργεια τη τού φταίει το αμάξι για να κάνει ζημιά ο νορμάλ άνθρωπος συζητάει στα ίσια και λύνεται το οποίο θέμα γιατί στην άλλη περίπτωση αν τον δεις αυτή την ώρα καί είσαι σαν τον τύπο και τού ρίξεις τίποτα ψηλές η σου φύγει καμία καλή μετά έμπλεξες
Αυτό έγραψα κι εγώ, οδηγώ 40 χρόνια :woldman:
μια φορά μου γάμησε το αμάξι μια γκόμενα με κλειδί γιατί με τσάκωσε με άλλη
και μια άλλη μια πάρκαρα έξω από το μαγαζί κάποιου και μετά βρήκα μια ροχάλα στο παρπριζ :confused:
δε μπορεί ο τύπος που άνοιξε το θρεντ να είναι αθώα περιστερά
 

Νεαρχος Κουκης

Σεβαστός
Εγγρ.
22 Οκτ 2014
Μηνύματα
11.337
Κριτικές
15
Like
5.874
Πόντοι
1.496
Επειδη εχουν συμβει κατι παρομοια σκηνικα στη γειτονια, να πω κι εγω οτι

Ο λογος ειναι (που το κανει καποιο καθαρμα αυτο, να παει να χαλασει ξενη περιουσια) , οτι στο καμπλεξικο μυαλο του δεν επρεπε να του παρουν τη θεση σταθμευσης (λες και ειναι δικια του σε δημοσιο δρομο) , η δεν επρεπε να παρκαρουν μπροστα στην επιχειρηση του.

2 τροποι που λειτουργουν στο να σταματησει καποιος , να αποτραπει απο το να το ξανακανει.

1) Τοποθετηση εμφανων καμερων (πχ εξω απο καταστημα) που να επιβλεπουν τον χωρο του αυτοκινητου.
Λειτουργει αποτρεπτικα. Βαζει σε δευτερες σκεψεις για συνεπειες, αστυνομια.
2) Αυτος που εκανε κατι τετοιο, να παθει ακριβως τα ιδια στο δικο του αυτοκινητο.
Ετσι θα το σκεφθει 2 και 3 φορες πριν το συνεχισει, γιατι θα ξερει τι θα παθει και ο ιδιος.
 

babis372

Μέλος
Εγγρ.
26 Νοε 2023
Μηνύματα
72
Like
199
Πόντοι
0
Αυτό έγραψα κι εγώ, οδηγώ 40 χρόνια :woldman:
μια φορά μου γάμησε το αμάξι μια γκόμενα με κλειδί γιατί με τσάκωσε με άλλη
και μια άλλη μια πάρκαρα έξω από το μαγαζί κάποιου και μετά βρήκα μια ροχάλα στο παρπριζ :confused:
δε μπορεί ο τύπος που άνοιξε το θρεντ να είναι αθώα περιστερά
Λογικά θα υπάρχει ιστορία προηγούμενη που δεν γνωρίζουμε , το βλέπω λάθος να κάνεις ζημιά στο αμάξι αυτό τη φταίει
 

tellystalone6969

Μέγας
Εγγρ.
12 Δεκ 2012
Μηνύματα
12.321
Like
15.986
Πόντοι
3.656
δε μπορεί ο τύπος που άνοιξε το θρεντ να είναι αθώα περιστερά
Λίγο ακραία τοποθέτηση .
Όποιου του γρατζουνίσουν το αμάξι ... φταίει ;

Απίθανο να είναι καθίκι του κερατά αυτός που το γρατζούνησε ;
 

rodriguez96

Ανώτατος
Εγγρ.
5 Δεκ 2017
Μηνύματα
6.792
Κριτικές
32
Like
10.586
Πόντοι
11.746
Επειδη εχουν συμβει κατι παρομοια σκηνικα στη γειτονια, να πω κι εγω οτι

Ο λογος ειναι (που το κανει καποιο καθαρμα αυτο, να παει να χαλασει ξενη περιουσια) , οτι στο καμπλεξικο μυαλο του δεν επρεπε να του παρουν τη θεση σταθμευσης (λες και ειναι δικια του σε δημοσιο δρομο) , η δεν επρεπε να παρκαρουν μπροστα στην επιχειρηση του.
Έχει γίνει μάστιγα το παρκάρισμα :confused:
οι εργολάβοι φταίνε που δε φτιάξανε παρκιν με το μαγαζί που πούλησαν και μετά νομίζει
ο κάθε μαγαζάτορας ότι όποιος παρκάρει απέξω του χαλάει τη βιτρίνα :angry:
 

rodriguez96

Ανώτατος
Εγγρ.
5 Δεκ 2017
Μηνύματα
6.792
Κριτικές
32
Like
10.586
Πόντοι
11.746
Λίγο ακραία τοποθέτηση .
Όποιου του γρατζουνίσουν το αμάξι ... φταίει ;

Απίθανο να είναι ξεσκισμένης πουτάνας γιος αυτός που το γρατζούνησε ;
ντάξει μη τα ισοπεδώνουμε όλα, βέβαια κυκλοφορούν και τέτοιοι
το δικό μου το βάζω σε παρκιν με πληρωμή και έχω το κεφάλι μου ήσυχο
τώρα τι παίχτηκε με το μαγαζάτορα που πάρκαρε απέξω δε ξέρω :dunno:
 

tellystalone6969

Μέγας
Εγγρ.
12 Δεκ 2012
Μηνύματα
12.321
Like
15.986
Πόντοι
3.656
τώρα τι παίχτηκε με το μαγαζάτορα που πάρκαρε απέξω δε ξέρω :dunno:
Έχω πετύχει πολλά τέτοια καθίκια μαγαζάτορες,
γαμώ το σπίτι τους, γαμώ τη φάρα τους και σκατά στους τάφους των νεκρών τους.
Κάνουν τακτικά ζημιές σε όσους παρκάρουν στα κωλομάγαζά τους.


Θα τους τα κλείσει τώρα όλα το φορολογικό για επαγγελματίες της ΝΔ, να πάνε στο διάολο .
 

Kraken

Μέλος
Εγγρ.
30 Ιουλ 2019
Μηνύματα
36
Like
483
Πόντοι
20
πρόσθεσε στο ασφαλιστήριο σου την κάλυψη "ιδίες ζημιές και κακόβουλες ενέργειες" και μετά πήγαινε ένα βράδυ και πέρνα απο μπρός μέχρι πίσω το αμάξι του έναν κουβά διαβρωτικό να το βρεί το πρωί φουσκωμένο σαν κέικ
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom