Νέα

Σημάδια στο αμάξι

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα miloss
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 65
  • Εμφανίσεις 4K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

rodriguez96

Ανώτατος
Εγγρ.
5 Δεκ 2017
Μηνύματα
6.809
Κριτικές
32
Like
10.676
Πόντοι
11.746
Έχω πετύχει πολλά τέτοια καθίκια μαγαζάτορες,
γαμώ το σπίτι τους, γαμώ τη φάρα τους και σκατά στους τάφους των νεκρών τους.
Κάνουν τακτικά ζημιές σε όσους παρκάρουν στα κωλομάγαζά τους.


Θα τους τα κλείσει τώρα όλα το φορολογικό για επαγγελματίες της ΝΔ, να πάνε στο διάολο .
Άρα κάπου καταλήγουμε δε πέρασε ένας ψυχάκιας και έκανε ζημιά στο αμάξι,
κάτι παίχτηκε με το μαγαζάτορα που πάρκαρε απέξω.
Πρέπει να μάθουμε τι πούλαγε για να ρίξουμε φως στην υπόθεση :cool2:
 

tellystalone6969

Μέγας
Εγγρ.
12 Δεκ 2012
Μηνύματα
12.368
Like
16.015
Πόντοι
3.656
Άρα κάπου καταλήγουμε δε πέρασε ένας ψυχάκιας και έκανε ζημιά στο αμάξι,
κάτι παίχτηκε με το μαγαζάτορα που πάρκαρε απέξω.
Πρέπει να μάθουμε τι πούλαγε για να ρίξουμε φως στην υπόθεση :cool2:
Δεν σημαίνει ότι παίχτηκε κάτι .
Κάποια καθίκια μαγαζάτορες, το έχουν πάγια τακτική.

Έχω ακούσει ακραίες ιστορίες.
Καθίκι του κερατά κωλοσκατάς ... με μαγαζί .... ήθελε να έχει όλη τη φάτσα του μαγαζιού άδεια
και να παρκάρει τα δύο αυτοκίνητά του, με κουκούλες μπροστά στο σπίτι του γείτονά του
τον οποίο δεν άφηνε να παρκάρει μπροστά στο μαγαζί του.

Άλλαξε σπίτι ο τύπος .... γιατί φοβήθηκε μη βρεθεί με τίποτε ισόβια στην πλάτη .
 

rodriguez96

Ανώτατος
Εγγρ.
5 Δεκ 2017
Μηνύματα
6.809
Κριτικές
32
Like
10.676
Πόντοι
11.746
Δεν σημαίνει ότι παίχτηκε κάτι .
Κάποια καθίκια μαγαζάτορες, το έχουν πάγια τακτική.

Έχω ακούσει ακραίες ιστορίες.
Καθίκι του κερατά κωλοσκατάς ... με μαγαζί .... ήθελε να έχει όλη τη φάτσα του μαγαζιού άδεια
και να παρκάρει τα δύο αυτοκίνητά του, με κουκούλες μπροστά στο σπίτι του γείτονά του
τον οποίο δεν άφηνε να παρκάρει μπροστά στο μαγαζί του.

Άλλαξε σπίτι ο τύπος .... γιατί φοβήθηκε μη βρεθεί με τίποτε ισόβια στην πλάτη .
Οκ συμφωνώ σε αυτό και δεν έχω μαγαζάκι να υπερασπιστώ τον κλάδο,
το θέμα δεν είναι να διαφωνήσουμε μεταξύ μας και να μπαχαλέψουμε το θρεντάκι :confused:
αλλά δε μας είπε και ο τύπος που άνοιξε το θρεντ τι αμάξι έχει,
μήπως κανένα Σουβ που είναι της μόδας και του έκλεισε το μαγαζί???
 

tellystalone6969

Μέγας
Εγγρ.
12 Δεκ 2012
Μηνύματα
12.368
Like
16.015
Πόντοι
3.656
Οκ συμφωνώ σε αυτό και δεν έχω μαγαζάκι να υπερασπιστώ τον κλάδο,
το θέμα δεν είναι να διαφωνήσουμε μεταξύ μας και να μπαχαλέψουμε το θρεντάκι :confused:
αλλά δε μας είπε και ο τύπος που άνοιξε το θρεντ τι αμάξι έχει,
μήπως κανένα Σουβ που είναι της μόδας και του έκλεισε το μαγαζί???
Αντιπαθώ τα σουβ, με χαλάνε και να τα βλέπω. Δεν θα αγόραζα ποτέ.
Αν το κέρδιζα σε λοταρία, θα ανέθετα σε μαντρά να το πουλήσει ή να το ανταλλάξει .

Αλλά ! Νομιμοποιείται με κάποιο τρόπο ... να τραμπουκίζει αμάξι αν δεν του κλείνει γκαράζ και μόνο ;
Από που και ως που δεν επιτρέπεται να παρκάρεις μπροστά σε μαγαζιά ;;;

Δεν καταλαβαίνω ... δικαιολογείς τέτοια πράξη ;
 

rodriguez96

Ανώτατος
Εγγρ.
5 Δεκ 2017
Μηνύματα
6.809
Κριτικές
32
Like
10.676
Πόντοι
11.746
Αντιπαθώ τα σουβ, με χαλάνε και να τα βλέπω. Δεν θα αγόραζα ποτέ.
Αν το κέρδιζα σε λοταρία, θα ανέθετα σε μαντρά να το πουλήσει ή να το ανταλλάξει .

Αλλά ! Νομιμοποιείται με κάποιο τρόπο ... να τραμπουκίζει αμάξι αν δεν του κλείνει γκαράζ και μόνο ;
Από που και ως που δεν επιτρέπεται να παρκάρεις μπροστά σε μαγαζιά ;;;

Δεν καταλαβαίνω ... δικαιολογείς τέτοια πράξη ;
Δε δικαιολογώ φθορά σε ξένη περιουσία.
απλά θέλω να εμβαθύνω το θέμα για να καταλάβω τι γίνεται και μην το πάθω και εγώ.
 

tellystalone6969

Μέγας
Εγγρ.
12 Δεκ 2012
Μηνύματα
12.368
Like
16.015
Πόντοι
3.656

PavlakisTheKid

Μέλος
Εγγρ.
10 Μαΐ 2023
Μηνύματα
193
Like
641
Πόντοι
81
Εγώ δεν έχω αμάξι & δεν μπορώ να εκφέρω γνώμη...
 

unknowndark

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Αυγ 2016
Μηνύματα
1.435
Like
4.907
Πόντοι
456
Καλα αυτό που λέτε μερικοί, "ΚΑΤΙ ΕΚΑΝΕΣ", δεν ισχύει πάντα...

Αγόρασα το καλοκαίρι καινούργιο αμάξι, το παίρνω απο την αντιπροσωπία γυαλισμένο και πάω το παρκάρω κάτω απο την πολυκατοικία ενός φίλου.
Την άλλη μέρα μου είχαν γρατσουνίσει την πόρτα με κλειδί (απο την μεριά του πεζοδρομίου).
 

felixgr

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
25 Ιουν 2006
Μηνύματα
1.404
Κριτικές
2
Like
2.562
Πόντοι
456
Για να κάνεις μήνυση πληρώνεις παράβολο 100 ευρώ. Όταν γίνει δίκη πρέπει να πας με δικηγόρο, ο οποίος πρέπει να πληρωθεί. Δεν ξέρω πόσα ζητούν οι δικηγόροι αλλά μαζί με μεγαρόσημα, χαρτόσημα κλπ υποθέτω πως δεν πέφτεις κάτω από 300 ευρώ. Αν θες να το πας νομικά μίλα με δικηγόρο για να αποκτήσεις ιδέα του ποσού ( και εννοείται πως θα του/της μιλήσεις προτού πας αστυνομία για να σε συμβουλεύσει για το τί θα πεις και πώς θα προχωρήσεις).
Δεν υπάρχει παράβολο για τη μήνυση. Έχει καταργηθεί (κακώς κατ εμέ) εδώ και καμιά δεκαετία. Ο δικηγόρος θα σου κοστίσει τουλάχιστον 1000€
 

leader96

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
26 Αυγ 2023
Μηνύματα
2.736
Like
2.787
Πόντοι
456
2 γονατα σπασμενα κοστιζουν 500Ε. Ειναι κατι Αλμπαν παιδια με δικαβαλο. Τους βρισκεις σε Αλμπαν καφενεια
αυτο που λεω εγω ειναι τζαμπα..νερο μεσα στο ρεζβουαρ της βενζινης..και τους κανεις ζημια..και δεν πληρωνεις τιποτα
 

klarino1

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Μαΐ 2010
Μηνύματα
3.116
Κριτικές
3
Like
4.083
Πόντοι
736
Μετα απο συσκεψη με τον εαυτο μου κατεληξα τι θα εκανα σε αναλογη περιπτωση εαν ειχε συμβει σε εμενα. Εάν ο δράστης είναι παντρεμένος θα έστελνα ανώνυμο γράμμα στο σπίτι του σαν πιτσιρίκα λέγοντας του να ξεκαθαρίσει την θέση του και με κραγιόν θα του έγραφα στο αμάξι του είσαι μουνόπανο εάν δεν κάνεις όσα μου υποσχέθηκες. Επισης θα του εστελνα απο πακιστανικο νουμερο φωτο και κειμενο σαν γκομενα. Καπου εκει θα επερνα και σπιτι του κανονικα να του πω οτι προφανως κατα λαθος βανδαλισε το αμαξι μου και να παει να πληρωσει τον μαστορα. Τελος εαν ηταν μαγκας και ολα στα αρχιδια του , θα πηγαινα μια βολτα απο το καφενειο να στειλω τα παιδια οχι για το αμαξι αλλα για την παρενοχληση στην κορη τους.

Βεβαια οταν εγινε σε εμενα κατι αναλογο εποχη που ειχα χρηματα και μια καριολα μεσα στο γκαραζ μου είχε καταστρέψει τελείως στον προφυλακτήρα την επόμενη μέρα είχα βάλει ολοκαίνουργιο προφυλακτήρα την συνάντησα λέγοντάς της να προσέχει γιατί μέσα στο γκαράζ κάποιος οδηγεί άτσαλα . Εαν εχεις χρηματα δεν σε νοιαζει για γις ζημιες στο αμαξι καθολου , εαν δεν εχεις βραζεις και στεναχωριεσαι.
 
Τελευταία τροποποίηση:

dCorso

Σπουδαίος
Εγγρ.
8 Μαΐ 2015
Μηνύματα
8.017
Κριτικές
33
Like
7.064
Πόντοι
3.496
Τι μπορώ να κάνω αν πιάσω κάποιον με βίντεο ή φωτογραφία να κάνει σημάδια στο αμάξι?
Το κανεις να λαμποκοπαει και μετα βαζεις ντεντεκτιβ, ο αλλος ή η αλλη δεν θα συγκρατηθει και θα ξανακανει τη μaλaκia, ετσι μεσα σε μια δυο ημερες το πολυ θα ξερεις ποιος ή ποια ειναι με στοιχεια και αποδειξεις. Ενω ο αλλος τροπος ειναι η ενοικιαση γκαραζ. Ή αλλαζεις θεση παρκαρισματος.
 

Katikos

Μέλος
Εγγρ.
23 Μαρ 2022
Μηνύματα
361
Like
669
Πόντοι
81
Φίλε κι εσύ κέντρο μένεις;Αν ναι σε καταλαβαίνω.Για να σου γλυκανω τον πόνο έχεις δει αυτοκίνητο μετά από οξύ;Άλλος γείτονας ειχε τραβήξει βίντεο απο κάμερα σε μπαλκόνι έναν ψυχακια να περνάει και να κάνει στο δικό του ιχ γρατσουνιές χωρίς να τον ξέρει.Ειχε βάλει σημάδι το συγκεκριμένο μοντέλο και χρώμα.Ενταξει μαχαιρωμένα λάστιχα σε 3,4 iχ σε σειρά,ένα διάστημα έσπαγαν τζάμια για να αφαιρούν μπαταρίες τα τζάνκια για σισα κτλ.και όλα αυτά 2 τετράγωνα από Α.Τ.Ναι στην Αθήνα μου.
 

Katikos

Μέλος
Εγγρ.
23 Μαρ 2022
Μηνύματα
361
Like
669
Πόντοι
81
θα σας πω ενα κολπο..αν καποιος σας κανει σημαδια..στο αμαξι..η σας βαζει γυαλια στο λαστιχο..η πιο καλη λυση ειναι..τσεκαρετε τι αμαξι εχει..το βραδυ,3 η ωρα..πατε στο αμαξι του..ανοιξτε το καπακι της βενζινης..σε πολλα δε κλειδωνει..αλλα ακομα και αν κλειδωνει το σπας ευκολα..βαλτε μεσα δυο μπουκαλα νερο..την αλλη μερα..δεν θα ξεκιναει το αμαξι του..ζημια 500ευρω!!χαχα..
Το έχουν αναγάγει σε άλλο επίπεδο οι καριοληδες.Πατησα πρώτη φορά πρόκα σε λάστιχο μηχανής και παρολίγο να πατήσω δεύτερη γιατί ο φουστης σκατοψυχος είχε κρύψει πάνω από φύλλα και κλαδάκια μια χούφτα βίδες και πρόκες,ακριβώς κάτω και δίπλα από πεζοδρόμιο όπου παρκάρουν.Μια,δύο έτυχε.Μαζεμενες καμία 20αρια και κρυμμένες έτυχε,έπεσαν κατά λάθος;
 
OP
OP
miloss

miloss

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Μαρ 2008
Μηνύματα
1.269
Κριτικές
4
Like
1.130
Πόντοι
216
Το κανεις να λαμποκοπαει και μετα βαζεις ντεντεκτιβ, ο αλλος ή η αλλη δεν θα συγκρατηθει και θα ξανακανει τη μaλaκia, ετσι μεσα σε μια δυο ημερες το πολυ θα ξερεις ποιος ή ποια ειναι με στοιχεια και αποδειξεις. Ενω ο αλλος τροπος ειναι η ενοικιαση γκαραζ. Ή αλλαζεις θεση παρκαρισματος.
Αν τον βιντεοσκοπήσω όμως και το πάω στην αστυνομία θα μπορώ να κινηθώ νομικά? Ή δεν μετράει σαν αποδεικτικό το βίντεο
 

skatastamoutratous

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Ιουλ 2019
Μηνύματα
947
Like
1.472
Πόντοι
206
Αν τον βιντεοσκοπήσω όμως και το πάω στην αστυνομία θα μπορώ να κινηθώ νομικά? Ή δεν μετράει σαν αποδεικτικό το βίντεο
Δεν ξέρω νομικά τι ισχύει, αλλά μου φαίνεται αδύνατον να έχεις βίντεο με κάποιον να καταστρέφει την περιουσία σου και να μην μπορεί να ληφθεί υπόψιν.. .
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom