Νέα

Σεξουαλικώς Μεταδιδόμενα Νοσήματα και Πιθανότητες...

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Bourdeliaris22
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 3K
  • Εμφανίσεις 370K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Τσιμπουκι επικινδυνο 1)πουτανα ακαποτο ΧΩΡΙΣ 2)γκόμενα ΜΕ τελείωμα

  • Η "βρωμιάρα" η πουτάνα φυσικά!

    Ψήφοι: 158 44,8%
  • Η γκόμενα γιατί το χύσιμο μετράει πιο πολύ!

    Ψήφοι: 124 35,1%
  • Δεν ξέρω, δεν απαντώ

    Ψήφοι: 71 20,1%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    353

Reuzel

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαΐ 2019
Μηνύματα
472
Κριτικές
3
Like
1.309
Πόντοι
481
    Και πολύ καλά κάνεις, και αφού δεν το έχεις κάνει ποτέ ακάποτο, μην το ΚΑΝΕΙΣ ΠΟΤΕ σου... όπως δεν θα πρότεινα ποτέ μου, σε κάποιον που δεν έχει πάει με πουτάνα, να έχει αυτήν την εμπειρία!! Και έχω γράψει στις ημερήσιες συζητήσεις για τα μπουρδέλα την άποψη μου πάνω στο ακάποτο.
    Καλή συνέχεια... 
Το ίδιο και με εσκορτ;
 

pokahontas

Σπουδαίος
Εγγρ.
24 Αυγ 2008
Μηνύματα
3.108
Κριτικές
16
Like
1.729
Πόντοι
3.425
Τι μας νοιαζει το hpv? Στο 90% των περιπτωσεων ειναι αυτοιασιμο και ουσιαστικα ακομα κι αν νοσησεις δεν ειναι κατι. Ασχοληθειτε με aids και ηπατιτιδες. Τ αλλα ειναι σαχλαμαρες

Αυτά που λές δεν ισχύουν. Ασχολήσου με κάτι που γνωρίζεις, καλύτερα

Π
 

miloss

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Μαρ 2008
Μηνύματα
1.267
Κριτικές
4
Like
1.124
Πόντοι
216
Το τελευταίο διάστημα μου βγαίνει τακτικά βαλανοποσθητης. Έχω πάει σε δερματολόγο και μου έδωσε κάποιες αλοιφές μς τις οποίες σταματάει και μετά απο κάποιο διάστημα αν δεν προσέξω λίγο εμφανίζεται. Τελευταία πήγα πάλι και μου έδωσε ιωσινη και μου είπε να βάλω για κανα 3μηνο μαζί με κάτι χάπια για 15 μέρες. Αυτό που με απασχολεί περισσότερο είναι ότι έχω δυσκολία στην στύση. Είναι σχετικό με τον βαλανοποσθήτη? Δεν τον ρώτησα γιατί σκέφτηκα ότι είναι δερματολόγος και ίσως να μην μπορεί να μου πει κάτι.
 

Syrios

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
20 Μαΐ 2012
Μηνύματα
1.834
Κριτικές
8
Like
1.370
Πόντοι
216
Το τελευταίο διάστημα μου βγαίνει τακτικά βαλανοποσθητης. Έχω πάει σε δερματολόγο και μου έδωσε κάποιες αλοιφές μς τις οποίες σταματάει και μετά απο κάποιο διάστημα αν δεν προσέξω λίγο εμφανίζεται. Τελευταία πήγα πάλι και μου έδωσε ιωσινη και μου είπε να βάλω για κανα 3μηνο μαζί με κάτι χάπια για 15 μέρες. Αυτό που με απασχολεί περισσότερο είναι ότι έχω δυσκολία στην στύση. Είναι σχετικό με τον βαλανοποσθήτη? Δεν τον ρώτησα γιατί σκέφτηκα ότι είναι δερματολόγος και ίσως να μην μπορεί να μου πει κάτι.

Τυπε ετσι θα πας γερμανια ?? Προβληματα στην στυση σημαινει προβληματα στην καρδια η ψυχολογικα προβληματα.
 

miloss

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Μαρ 2008
Μηνύματα
1.267
Κριτικές
4
Like
1.124
Πόντοι
216
Ο γιατρός μου είπε ότι είναι ψυχολογικό
 

nikos9595

Μέλος
Εγγρ.
11 Οκτ 2018
Μηνύματα
62
Κριτικές
3
Like
103
Πόντοι
0
Μα το να σου βαρεσει μαλακια τανα υπαρχει περιπτωση να κολλησεις τιποτα???
 
Εγγρ.
17 Ιαν 2019
Μηνύματα
418
Like
613
Πόντοι
81
Το τελευταίο διάστημα μου βγαίνει τακτικά βαλανοποσθητης. Έχω πάει σε δερματολόγο και μου έδωσε κάποιες αλοιφές μς τις οποίες σταματάει και μετά απο κάποιο διάστημα αν δεν προσέξω λίγο εμφανίζεται. Τελευταία πήγα πάλι και μου έδωσε ιωσινη και μου είπε να βάλω για κανα 3μηνο μαζί με κάτι χάπια για 15 μέρες. Αυτό που με απασχολεί περισσότερο είναι ότι έχω δυσκολία στην στύση. Είναι σχετικό με τον βαλανοποσθήτη? Δεν τον ρώτησα γιατί σκέφτηκα ότι είναι δερματολόγος και ίσως να μην μπορεί να μου πει κάτι.

Αλλαξε καποτες περα απο την πλακα. Το ειχα χρονια γιατι εβαζα τις σκληρες με ακιδες και μαλακιες. Μολις πηρα τις λεπτες φιλε δεν εμφανιστηκε ξανα. Για εσενα τωρα αρχη θα σου προτεινω μια βδομαδα τις λεπτες και αν δεις οτι δεν φτιαχνει παρε αυτες με την εξτρα λιπανση. Επιπλεον παντα πριν τη βαλεις η γκομενα θα αφησει σαλιο απο την πιπα.
 

spi ros

Μέλος
Εγγρ.
24 Απρ 2017
Μηνύματα
9
Κριτικές
1
Like
0
Πόντοι
0
Ρε παιδιά διαβάζω εδώ μέσα για πίπες ακαποτες... Δεν πιστεύετε ότιυπάρχει κίνδυνος για σμν?
 

hoppos7

Μέλος
Εγγρ.
12 Νοε 2019
Μηνύματα
42
Like
12
Πόντοι
0

ΣΜΝ & στοματικό σεξ

Πολλά ΣΜΝ μεταδίδονται με το στοματικό σεξ, δεδομένου ότι η συγκεκριμένη πρακτική περιλαμβάνει την άμεση επαφή με την περιοχή των γεννητικών οργάνων και την ανταλλαγή σωματικών υγρών. Τα ΣΜΝ στην περίπτωση αυτή μεταδίδονται λόγω της επαφής είτε με τα μολυσμένα σωματικά υγρά είτε με το μολυσμένο δέρμα.
Τα ΣΜΝ που μεταδίδονται συχνότερα με το στοματικό σεξ είναι τα εξής:

Έρπης γεννητικών οργάνων

Ο έρπης είναι ένας ιός που μεταδίδεται με την κολπική, στοματική ή πρωκτική επαφή. Εξαπλώνεται με μεγάλη ευκολία, ιδίως κατά τη διάρκεια ενός ενεργού επεισοδίου, όταν δηλαδή υπάρχουν στην επιδερμίδα εμφανή συμπτώματα.
Κύριο χαρακτηριστικό του έρπη των γεννητικών οργάνων είναι η ύπαρξη εξανθημάτων που μοιάζουν με φλύκταινες επάνω στα γεννητικά όργανα ή γύρω από αυτά. Τα εξανθήματα συχνά εκτείνονται στους μηρούς, τους γλυτούς ή άλλες περιοχές του σώματος κοντά στα γεννητικά όργανα. Μπορεί επίσης να εμφανιστούν στο στόμα ή στα χείλη, ανάλογα με τον τύπο του ιού που έχει προσβάλει τον οργανισμό.
Τα προφυλακτικά δεν παρέχουν επαρκή προστασία από τον έρπη, καθώς δεν αποτρέπουν εντελώς την επαφή με την επιδερμίδα. Επίσης, δεν αποκλείεται ο επιχείλιος έρπης να μεταδοθεί στην περιοχή των γεννητικών οργάνων μέσω του στοματικού σεξ.
Δεν υπάρχει θεραπεία που να εκριζώνει οριστικά τον έρπη από τον οργανισμό, ωστόσο η φαρμακευτική αγωγή βοηθά στον περιορισμό των συμπτωμάτων όταν ο ιός βρίσκεται σε έξαρση.

Γονόρροια

Η γονόρροια είναι μια άκρως μεταδοτική βακτηριακή λοίμωξη που εξαπλώνεται μέσω της επαφής με τον κόλπο, το πέος, τον πρωκτό ή το στόμα μολυσμένου ατόμου. Πολλά άτομα που προσβάλλονται από τη γονόρροια δεν εκδηλώνουν συμπτώματα. Όταν εκδηλώνονται συμπτώματα, τα συνηθέστερα είναι:
• Έκκριση υγρών από τα γεννητικά όργανα
• Επίπονες κενώσεις
• Φαγούρα ή κάψιμο κατά την ούρηση
• Στις γυναίκες, αιμορραγία μεταξύ δύο περιόδων
Η γονόρροια θεραπεύεται, μπορεί όμως να προκαλέσει σοβαρές επιπλοκές αν δεν αντιμετωπιστεί. Στις γυναίκες, η παράλειψη της θεραπείας μπορεί να προκαλέσει φλεγμονώδη νόσο της πυέλου,  η οποία αποτελεί παράγοντα κινδύνου για την υπογονιμότητα. Σπανιότερα, η γονόρροια προκαλεί υπογονιμότητα και στους άντρες.

Σύφιλη

Η σύφιλη είναι μια βακτηριακή λοίμωξη που μεταδίδεται μέσω της επαφής του αιδοίου, του πέους, του πρωκτού, του στόματος ή του δέρματος με το δέρμα μολυσμένου ατόμου. Οι πληγές της σύφιλης είναι συχνά μικρές σε μέγεθος κι έτσι περνούν απαρατήρητες, επομένως ο μόνος τρόπος να διαπιστωθεί η λοίμωξη είναι με σχετικές εξετάσεις. Οι πληγές εμφανίζονται στο σημείο εισόδου του βακτηρίου στον οργανισμό, δηλαδή είτε στα γεννητικά όργανα είτε στην περιοχή του στόματος.
Αν δεν αντιμετωπιστεί, η σύφιλη μπορεί να προκαλέσει οργανική ανεπάρκεια, άνοια και άλλα σοβαρά προβλήματα υγείας.


Άλλα ΣΜΝ μεταδίδονται σπανιότερα με το στοματικό σεξ, χωρίς αυτό να σημαίνει ότι η λοίμωξη είναι αδύνατη. Σε αυτά περιλαμβάνεται ο ιός HIV, τα χλαμύδια, η ηπατίτιδα Β και C και ο ιός HPV.

 

Syrios

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
20 Μαΐ 2012
Μηνύματα
1.834
Κριτικές
8
Like
1.370
Πόντοι
216
Παιδιά SOS. Μου βάρεσε μαλακία πουτάνα με γυμνό χέρι. Τι πιθανότητες υπάρχουν να έχω κολλήσει κάτι ;

Ρε τυπε διαβαζεις καθολου το φορουμ ?? Τα εχουμε πει χιλιαδες φορες ... παντα προφυλακτικο πριν ακουμπησει τον πουτσο η πουτανα. Επισης παντα εχουμε μαζι μας οινοπνευμα και την βαζουμε να τριψει τα χερια της με αυτο,τουλαχιστον για 20 δευτερολεπτα. Επισης παντα δικα μας σεντονια και χειρουργικα γαντια για να πιασουμε το πομολο της πορτας του δωματιου. Δεν ειναι τωρα εποχες να ρισκαρεις.  :grin:
 

athinaios44

Ανώτερος
Εγγρ.
19 Μαΐ 2018
Μηνύματα
48.554
Like
44.470
Πόντοι
6.256
Ρε τυπε διαβαζεις καθολου το φορουμ ?? Τα εχουμε πει χιλιαδες φορες ... παντα προφυλακτικο πριν ακουμπησει τον πουτσο η πουτανα. Επισης παντα εχουμε μαζι μας οινοπνευμα και την βαζουμε να τριψει τα χερια της με αυτο,τουλαχιστον για 20 δευτερολεπτα. Επισης παντα δικα μας σεντονια και χειρουργικα γαντια για να πιασουμε το πομολο της πορτας του δωματιου. Δεν ειναι τωρα εποχες να ρισκαρεις.  :grin:
:2funny:
 

μιτσος123

Μέλος
Εγγρ.
29 Δεκ 2018
Μηνύματα
1.244
Like
69
Πόντοι
16
Παιδιά SOS. Μου βάρεσε μαλακία πουτάνα με γυμνό χέρι. Τι πιθανότητες υπάρχουν να έχω κολλήσει κάτι ;
φορας γαντια,κοβεις τον πουτσο και τον πετας στα σκυλια
μετα ενω ακομη φορας γαντια πιανεις τα σκυλια και τα πετας σε κλιβανο
αν για καποιο λογο δεν φορεσεις γαντια και πιασεις τον πουτσο ή τασκυλια χωρις γαντια τοτε κοβεις και τα χερια σου και τα πετας και αυτα στον κλιβανο
 

papaphilips

Ανώτατος
Εγγρ.
26 Ιουλ 2018
Μηνύματα
21.004
Κριτικές
94
Like
46.295
Πόντοι
17.311
φορας γαντια,κοβεις τον πουτσο και τον πετας στα σκυλια
μετα ενω ακομη φορας γαντια πιανεις τα σκυλια και τα πετας σε κλιβανο
αν για καποιο λογο δεν φορεσεις γαντια και πιασεις τον πουτσο ή τασκυλια χωρις γαντια τοτε κοβεις και τα χερια σου και τα πετας και αυτα στον κλιβανο

βασικα... μπες κατευθειαν στον κλιβανο οπως εισαι, χωρις να κουραζεσαι με τις παραπανω ενεργειες.
 

μιτσος123

Μέλος
Εγγρ.
29 Δεκ 2018
Μηνύματα
1.244
Like
69
Πόντοι
16
βασικα... μπες κατευθειαν στον κλιβανο οπως εισαι, χωρις να κουραζεσαι με τις παραπανω ενεργειες.
το θεμα ειναι να ζησεις ευχαριστα την υπολοιπη ζωη σου δεν ειναι αναγκη να την θυσιασεις
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom