Νέα

Σε ποιά πόλη της Ευρώπης που έχετε επισκεφτεί θα θέλατε να μένετε μόνιμα;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα ozzy13
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 238
  • Εμφανίσεις 25K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Σε ποια πολη της Ευρωπης που εχετε επισκεφτει θα θελατε να μενετε μονιμα?

  • ΒΕΡΟΛΙΝΟ

    Ψήφοι: 33 15,7%
  • ΑΜΣΤΕΡΝΤΑΜ

    Ψήφοι: 29 13,8%
  • ΛΟΝΔΙΝΟ

    Ψήφοι: 23 11,0%
  • ΠΡΑΓΑ

    Ψήφοι: 26 12,4%
  • ΠΑΡΙΣΙ

    Ψήφοι: 20 9,5%
  • ΑΛΛΟ

    Ψήφοι: 79 37,6%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    210

pdorison

Μέλος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2006
Μηνύματα
1.326
Like
0
Πόντοι
16
για σουηδια θα το ψαξω γιατι εχω ακουσει οτι εχει και τσαμπα διδακτρα!
 
Εγγρ.
26 Απρ 2012
Μηνύματα
4.684
Κριτικές
8
Like
40
Πόντοι
16
για σουηδια θα το ψαξω γιατι εχω ακουσει οτι εχει και τσαμπα διδακτρα!


  Πρέπει να μάθεις καλά τη γλώσσα τους. Αν ξέρεις Σουηδικά, μπορείς να συννενοηθείς άνετα και με Δανούς και με Νορβηγούς. Μοιάζουν οι γλώσσες τους πολύ.

  Χώρια πως αν είσαι καλός θα μείνεις εκεί. Επίπεδο ζωής απίστευτο, καλές κοινωνικές παροχές, γκόμενες μουνάρες.

  και καθόλου εγκληματικότητα.

Σουηδία προτείνεται ανεπιφύλακτα.
 

master21

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Μαρ 2010
Μηνύματα
35.258
Κριτικές
1
Like
35
Πόντοι
366
επειδη ειμαι στο ψαξιμο να βρω καποια πολη για να κανω μεταπτυχιακο και ειστε κοσμογυρισμενοι ολοι εδω μεσα μπορειτε να μου προτεινετε καμια???? ευρωπη!! να ειναι οι γκομενες προσεγγισιμες και να σου μιλανε και μονες τους κιολας αμα λαχει και το πανεπιστημιο σχετικα καλο!! σκεφτομουν για καπου στην ολλανδια αλλα δεν ειμαι πολυ σιγουρος οτι οι ολλανδοι ειναι αυτο που λεμε "προσεγγισιμοι"
Τι να σου μιλανε μονες τους ρε μπουζουκι οι γκομενες;περιμενεις να σου ρθει η γκομενα να σου πει θελω να με γαμησεις; :S
 

oxi_agapes_mono_sex

Μέλος
Εγγρ.
5 Μαρ 2012
Μηνύματα
2.107
Like
9
Πόντοι
16
Τι να σου μιλανε μονες τους ρε μπουζουκι οι γκομενες;περιμενεις να σου ρθει η γκομενα να σου πει θελω να με γαμησεις; :S

δε μιλας καλα

πες τον τουλαχιστον πιανο η τσελο

ακου μπουζουκι
 

pdorison

Μέλος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2006
Μηνύματα
1.326
Like
0
Πόντοι
16
σιγα σε πολλα μερη της ευρωπης μου εχουν πιασει κουβεντα μονες τους η κουβεντα μπορει να ειναι και για τον καιρο η αν εχεις χαρτακια η απο που εισαι απο εκει κ περα αν θα τις γαμησεις στο χερι σ ειναι
γενικα εξω ο κοσμος πιανει συχνα την κουβεντα "χωρις λογο" δεν ειναι παντου ακοινωνιτοι οπως εμεις
 

pdorison

Μέλος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2006
Μηνύματα
1.326
Like
0
Πόντοι
16
ποδολαγνε το λουντ φαινεται γαματο ακριβως αυτο που ψαχνω αλλα δυστυχως με ενα γρηγορο ψαξιμο δε βρηκα καποιο μεταπτυχιακο στα μετρα μου θα το ξανακοιταξω ενδελεχως ομως!!! καποια αντιστοιχη πολη στη γερμανια υπαρχει? που ξερω κ τη γλωσσα?
 

S.F.E.

Μέλος
Εγγρ.
31 Ιαν 2008
Μηνύματα
1.002
Like
0
Πόντοι
16
πουθενα στην Ευρωπη, μιας και μιλαμε για Ευρωπη, αφου οπου και να παμε στα ματια των εντοπιων ειμαστε οι "απατεωνες" Ελληνες...
 
Εγγρ.
26 Απρ 2012
Μηνύματα
4.684
Κριτικές
8
Like
40
Πόντοι
16
ποδολαγνε το λουντ φαινεται γαματο ακριβως αυτο που ψαχνω αλλα δυστυχως με ενα γρηγορο ψαξιμο δε βρηκα καποιο μεταπτυχιακο στα μετρα μου θα το ξανακοιταξω ενδελεχως ομως!!! καποια αντιστοιχη πολη στη γερμανια υπαρχει? που ξερω κ τη γλωσσα?

Αν μπορεσεις και πας θα με θυμηθείς. καλή τύχη.
 

jimminy

Μέλος
Εγγρ.
18 Νοε 2005
Μηνύματα
5.505
Like
21
Πόντοι
66
ποδολαγνε το λουντ φαινεται γαματο ακριβως αυτο που ψαχνω αλλα δυστυχως με ενα γρηγορο ψαξιμο δε βρηκα καποιο μεταπτυχιακο στα μετρα μου θα το ξανακοιταξω ενδελεχως ομως!!! καποια αντιστοιχη πολη στη γερμανια υπαρχει? που ξερω κ τη γλωσσα?
αγορι μου ζαβο εισαι?
για μεταπτυχιακο θα πας ή για χαβαλε?
αν ειναι να πας για χαβαλε, γιατι δε μενεις ελλαδα?
πιστευεις οτι αμα δε γαμας στην ελλαδα, θα πας εξωτερικο και θα γαμησεις?
σου ειπε κανεις οτι οι σουηδεζες περιμενουν εσενα να τις γαμησεις?
ρε τι τραβαμε

αμα θες μεταπτυχιακο στα οικονομικα πηγαινε warwick
 

jimminy

Μέλος
Εγγρ.
18 Νοε 2005
Μηνύματα
5.505
Like
21
Πόντοι
66

pdorison

Μέλος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2006
Μηνύματα
1.326
Like
0
Πόντοι
16
θελω να τα συνδιασω και τα δυο.. η αγγλια απορριπτεται λογω πολυ υψηλων διδακτρων. το warrick δε θα μ επαιρνε ουτως η αλλως λογω βαθμου πιστευω..
 
Εγγρ.
26 Απρ 2012
Μηνύματα
4.684
Κριτικές
8
Like
40
Πόντοι
16
ποσο εχει το ενοικιο εκει?εχεις μεινει ποτε?


 Από ό,τι ξέρω στο ΛΟΥΝΤ έχει μέριμνα για το που θα μείνεις. Ευκολο. Και φτηνά σχετικά.

Το αδύνατο είναι να βρεις δουλειά ταυτόχρονα. Μέχρι να τελειώσεις σπουδες εκεί πρέπει να εξαρτάσαι οικονομικά από κάποιον.



 

jimminy

Μέλος
Εγγρ.
18 Νοε 2005
Μηνύματα
5.505
Like
21
Πόντοι
66
θελω να τα συνδιασω και τα δυο.. η αγγλια απορριπτεται λογω πολυ υψηλων διδακτρων. το warrick δε θα μ επαιρνε ουτως η αλλως λογω βαθμου πιστευω..
και λογω ορθογραφιας ισως..
μηπως να σκεφτοσουν για καμια βουλγαρια?
 

jimminy

Μέλος
Εγγρ.
18 Νοε 2005
Μηνύματα
5.505
Like
21
Πόντοι
66
  Από ό,τι ξέρω στο ΛΟΥΝΤ έχει μέριμνα για το που θα μείνεις. Ευκολο. Και φτηνά σχετικά.

Το αδύνατο είναι να βρεις δουλειά ταυτόχρονα. Μέχρι να τελειώσεις σπουδες εκεί πρέπει να εξαρτάσαι οικονομικά από κάποιον.
ετσι σου εχουν πει ε?
 

pdorison

Μέλος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2006
Μηνύματα
1.326
Like
0
Πόντοι
16
επισης ακομα και να ηθελα να παω για χαβαλε δε νομιζω οτι η ελλαδα ειναι η πιο ενδεδειγμενη χωρα για χαβαλε.. τουλαχιστον για εμενα... αλλου ειναι πολυ πιο ευκολα τα πραγματα τουλαχιστον εγω απο τη μικρη μου εμπειρια στην ευρωπη αυτο εχω καταλαβει.. εκτως αν χαβαλε εννοεις να αραζεις με τα φιλαρακια σου για καφε και ταβλι... και να βγαινεις απ το σπιτι σου 2 η ωρα για ποτο.. τελοσπαντων τα εχουμε συζητισει σε αλλα θεματα αυτα καλυτερα οχι κ εδω

υγ σορρυ φιλε τζιμινι ειμαι των θετικων επιστημων
υγ 2 στα αγγλικα η ορθογραφια μ ειναι πιο καλη
 

cgfucker

Μέλος
Εγγρ.
14 Αυγ 2012
Μηνύματα
1.938
Κριτικές
2
Like
100
Πόντοι
16
  Πρέπει να μάθεις καλά τη γλώσσα τους. Αν ξέρεις Σουηδικά, μπορείς να συννενοηθείς άνετα και με Δανούς και με Νορβηγούς. Μοιάζουν οι γλώσσες τους πολύ.

Σαφώς πρέπει να μάθεις τη γλώσσα του τόπου που διαμένεις. Όμως στη Σουηδία όλοι ξέρουν αγγλικά και αυτό βοηθά ειδικά στην αρχή.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom