Νέα

πρωτο ραντεβου

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα milfslover
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 76
  • Εμφανίσεις 5K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

Parakmiakos

Σεβαστός
Εγγρ.
7 Σεπ 2015
Μηνύματα
7.540
Κριτικές
28
Like
559
Πόντοι
1.056
Εγω πιστευω οτι εχει πελωρια αναγκη απο ενα κρεμπιε
:hi: :orchestra:

ΥΓ: μη ξεχασεις να κατουρησεις και να πιεις πορτοκαλαδα.
 

alfreewind

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
25 Απρ 2012
Μηνύματα
1.230
Κριτικές
32
Like
214
Πόντοι
616
καλησπερα παιδες!μετα απο γνωριμια απο κοινη γνωστη εδω στην επαρχια που βρισκομαι 4 χρονια τωρα την παρασκευη βγηκαμε με μια κοπελια το βραδυ οι δυο μας να γνωριστουμε.πηγαμε και καλα να πιουμε ενα ποτακι χαλαρο κατα τις 12 και τελικα την πηγα σπιτι κατα τις 6 το πρωι.κανονικη ανακριση ποσο καιρο μενεις εδω? ειχες σχεση εδω?ποτε τελέιωσες απο τη σχεση σου?αν τελειωσει η δουλεια σου θα πας αθηνα?παντως υπηρχε καλη χημεια ολη την ωρα της βραδια σας.μονο που δε φιληθηκαμε.αφου καθοτανε στο σκαμπο πεναντι βρεθηκε πανω στα ποδια μου.σε καποια φαση μου μιαγε για εα μαγαζι και μολις της ειπα παμε για κανα ποτακι εκει μου ειπε ειναι γνωστοι της πολλοι εκει απο την γειτονια και αν μας δουν τετοια ωρα μαζι καταλαβαινεις.την κυριακη της εστειλα μηνυμα της ειπα ποτε να ξαναβρεθουμε?μου λεει δε ξερω να δουμε.σημειωση.απο την αρχη μου ειχε πει να βγουμε παρασκευη γιατι μετα δε ξερει ποτε θα μπορει.τωρα λεω μη ααστέλνω παπαριες.αν θελει αυτη θα πει. 



η λυση στο προβλημα σου ειναι στο νεο cosmopolitan σελ.17
 
Εγγρ.
26 Μαρ 2015
Μηνύματα
3.375
Like
39
Πόντοι
16
Καλύτερα να μην επικοινωνήσεις ξανά μαζί της, περίμενε να το κάνει αυτή.Αν γουστάρει θα πάρει! Όπως είπαν οι συναγωνιστές είτε την γαμάει άλλος και ήθελε αρπαχτή, αλλά δεν ανταποκρίθηκες όπως έπρεπε εσύ, είτε νταραβερίζεται γενικά με πολλούς και είναι στο ψάξε.. 
 

zac123

Μέλος
Εγγρ.
20 Σεπ 2008
Μηνύματα
531
Κριτικές
8
Like
143
Πόντοι
6

Old Devil

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
5 Οκτ 2013
Μηνύματα
8.784
Κριτικές
11
Like
603
Πόντοι
376
Αν η άλλη δεν σε ενδιαφέρει τότε προφανώς δεν κάνεις καμμία κίνηση και χέστηκες αν σε θεωρεί μαλάκα η όχι.

Αν η άλλη σε ενδιαφέρει και έχεις πάρει πρέφα ότι σε γουστάρει έχει νόημα να κάνεις λίγο τον ''δύσκολο'' η ακόμη και να ψιλοπαίξεις με καμμιά φίλη της  για να την εξιτάρεις. Απο τη μία δείχνεις ότι δεν 'πεινάς'' και δεν είσαι δεδομένος, απο την άλλη θέλει προσοχή να μην περάσεις το σημείο που θα της την σπάσεις. Θέλει ''τέχνη'' ο χειρισμός. Πρόκειται για ένα παιχνίδι απο αυτά που οι Αγγλοι λένε ''Mind Games''. Και όπως όλα τα παιχνίδια είναι διασκεδαστικό. Καμμιά φορά όσο και το σέξ.

Αν η άλλη δεν σου δίνει να καταλάβεις αν γουστάρει ή όχι, η πλεον συχνότερη δηλαδή περίπτωση, πρέπει εσύ να ''ζυγίσεις'' αν σε παίρνει η όχι. Συν τω χρόνω, αν έχεις και λίγη αυτογνωσία, διαισθάνεσαι που σε παίρνει και που όχι. Οι γυναίκες σε αυτό το παιχνίδι της διαίσθησης είναι συνήθως καλύτερες.  

Δεν πρέπει όμως να ξεχνάς. Στο χορό και στο παραπάνω παιχνίδι ( κάποιοι το λένε φλερτ αλλά ο όρος μου φαίνεται σαχλός ), το πρώτο βήμα το κάνει πάντα ο άντρας.

Σε πολλές περιπτώσεις μπορεί η άλλη να σου δώσει ένα ''πάτημα'' ένα έναυσμα για να κάνεις το πρώτο βήμα, πχ ένα χαμόγελο η μια ματιά με νόημα, αλλά το πρώτο βήμα πρέπει να το κάνεις εσύ.

Αλλοιώς σε θεωρούν μαλάκα. Και ίσως όχι αδίκως.  

μάλιστα.. λογικά και σωστά όλα αυτά.
αλλά από την άλλη έχω παρατηρήσει ότι εποχές που δεν έχω καμιά διάθεση για γυναίκες-παρέα-σεξ κτλ  κολάνε σαν βδέλες οι πουτάνες  :2funny:
και τα ίδια άτομα αν με δουν ευδιάθετο λίγο καιρό να τους δείνω "σημασεία" (με την καλή έννοια το λέω) αμέσως τις βλέπεις πέρνουν αέρα και πουλάνε αυτές αδιαφορία  :grin:

δεν βγάζεις άκρη βασικά... όχι ότι έχει και μεγάλη σημασεία βέβαια, λέμε τώρα, απλά μου αρέσει να μελετάω συμπεριφορές
μάλλον είναι επικοινωνικό το θέμα  :grin:
 

hitman7771

Μέλος
Εγγρ.
15 Μαρ 2011
Μηνύματα
3.366
Κριτικές
3
Like
95
Πόντοι
16
Μια δική μου άποψη..


Δεν καταλαβάινω γιατί ορισμένοι άντρες το παίζετε "δύσκολοι" αλλά με την έννοια του "δε θα ασχοληθώ και άλλο μαζί της, μη τυχόν και με πεί μαλάκα".

Νομίζω πως έχετε ψηλά τον αμανέ. Είναι κακό να διεκδικείτε κάτι που σας αρέσει? Είτε αισθάνεστε κάτι, είτε απλά σας καυλώνει και θέλετε να πηδήξετε.

Η άποψή μου ακόμα και να τα έκανες μαντάρα στο πρώτο ραντεβού, είναι του να κάνεις ότι νιώθεις αδερφέ ! Αν γουστάρεις να πηδήξεις ή γουστάρεις να κάνεις σχεσούλα, εννοείται να την πάρεις τηλέφωνο. Οι γυναίκες άλλες πολύ άλλες λίγο θέλουν να έχει δημιουργηθεί πρώτα κάτι για να αρχίζουν να κάνουν αυτές κίνηση. Άσχετα αν γουστάρουν κάργα. Και πάλι θα περιμένουν να κάνεις εσύ κίνηση. Είναι μια απόδειξη του πόσο τις θες.

Εννοείται να κάνεις κίνηση και να την πάρεις τηλέφωνο. Τα μηνύματα είναι για τα παιδάκια και γιαυτούς που θέλουν χρόνο να σκεφτούν. Να την πάρεις τηλέφωνο και να είσαι άνετος, ευδιάθετος, χιουμορίστας και ερωτικός. Όλα αυτά μαζί ! Και σίγουρα υιοθέτησε το στυλ που εσύ θέλεις σύμφωνα με το τι ζητάς από την κοπέλα.

Αλλά μαλακίες του στυλ να μη ξανασχοληθώ επειδή έκανες μια πρόταση και είπε όχι το θεωρώ ότι βάζετε τον αμανέ ψηλά ! Δε σου λέω να παρακαλέσεις, αλλά να δείξεις τη διάθεσή σου ρε παίκτη !

Στο κάτω κάτω λόγο γκόμενου, δουλειάς, χωριού σύκα μίκα, μπορεί να μη ξέρει πότε μπορεί γιαυτό να μη σου λέει στάνταρ μέρα...

Καλά γαμίσια στην χωριάτα ! ;)
 
OP
OP
milfslover

milfslover

Σπουδαίος
Εγγρ.
22 Φεβ 2008
Μηνύματα
3.355
Κριτικές
13
Like
38
Πόντοι
2.945
Προς τον θεματοθέτη μια συμβουλή: Απλά αγνοείς ότι διαβάζεις εδώ μέσα!!!!!
ακριβως φιλε μου!!και καθομαι και διαβαζω τις απαντησέις και οι 7 στις 10 ειναι λες και μιλας με παιδακια του γυμνασιου λυκειου  που εχουν να ερθουν σε επαφη με μια αγνωστη κοπελα γυναικα για ενα ποτο γνωριμια δε ξερω και εγω ποσο καιρο. :kneel:
 
OP
OP
milfslover

milfslover

Σπουδαίος
Εγγρ.
22 Φεβ 2008
Μηνύματα
3.355
Κριτικές
13
Like
38
Πόντοι
2.945
Μια δική μου άποψη..


Δεν καταλαβάινω γιατί ορισμένοι άντρες το παίζετε "δύσκολοι" αλλά με την έννοια του "δε θα ασχοληθώ και άλλο μαζί της, μη τυχόν και με πεί μαλάκα".

Νομίζω πως έχετε ψηλά τον αμανέ. Είναι κακό να διεκδικείτε κάτι που σας αρέσει? Είτε αισθάνεστε κάτι, είτε απλά σας καυλώνει και θέλετε να πηδήξετε.

Η άποψή μου ακόμα και να τα έκανες μαντάρα στο πρώτο ραντεβού, είναι του να κάνεις ότι νιώθεις αδερφέ ! Αν γουστάρεις να πηδήξεις ή γουστάρεις να κάνεις σχεσούλα, εννοείται να την πάρεις τηλέφωνο. Οι γυναίκες άλλες πολύ άλλες λίγο θέλουν να έχει δημιουργηθεί πρώτα κάτι για να αρχίζουν να κάνουν αυτές κίνηση. Άσχετα αν γουστάρουν κάργα. Και πάλι θα περιμένουν να κάνεις εσύ κίνηση. Είναι μια απόδειξη του πόσο τις θες.

Εννοείται να κάνεις κίνηση και να την πάρεις τηλέφωνο. Τα μηνύματα είναι για τα παιδάκια και γιαυτούς που θέλουν χρόνο να σκεφτούν. Να την πάρεις τηλέφωνο και να είσαι άνετος, ευδιάθετος, χιουμορίστας και ερωτικός. Όλα αυτά μαζί ! Και σίγουρα υιοθέτησε το στυλ που εσύ θέλεις σύμφωνα με το τι ζητάς από την κοπέλα.

Αλλά μαλακίες του στυλ να μη ξανασχοληθώ επειδή έκανες μια πρόταση και είπε όχι το θεωρώ ότι βάζετε τον αμανέ ψηλά ! Δε σου λέω να παρακαλέσεις, αλλά να δείξεις τη διάθεσή σου ρε παίκτη !

Στο κάτω κάτω λόγο γκόμενου, δουλειάς, χωριού σύκα μίκα, μπορεί να μη ξέρει πότε μπορεί γιαυτό να μη σου λέει στάνταρ μέρα...

Καλά γαμίσια στην χωριάτα ! ;)
καλα τα λες παιχτη μου.δεν ειπα ουτε οχι μου ειπε  οταν μπορουμε δουλευουμε κιολας θα βρεθουμε γιατι οχι να μην της ξαναπροτεινω.απλα να τις δινεις και λιγο χωρο να κινηθει μην τα περιμενουν ολα στο πιατο.και πιστεψε με και ντοπια πηδηξα και σχεση έιχα 2χρονια με ντοπια.και βλεπεις και τις συμπεριφορες μερικων χαφτομουνιδων που δεν μπορουν να τις εχουν οταν σε δουν με συνχωριανη τους.γαμησε τα
 

iakovos

Σπουδαίος
Εγγρ.
11 Ιαν 2007
Μηνύματα
23.082
Κριτικές
9
Like
13.600
Πόντοι
2.606
Τυπε αν δεν σου κατσει αυτοκτόνα να την φορτώσεις τύψεις. :priest: :S


tumblr_mebvtqK6RR1rlyzp1o2_250.gif



 

iakovos

Σπουδαίος
Εγγρ.
11 Ιαν 2007
Μηνύματα
23.082
Κριτικές
9
Like
13.600
Πόντοι
2.606
καλα τα λες παιχτη μου.δεν ειπα ουτε οχι μου ειπε  οταν μπορουμε δουλευουμε κιολας θα βρεθουμε γιατι οχι να μην της ξαναπροτεινω.απλα να τις δινεις και λιγο χωρο να κινηθει μην τα περιμενουν ολα στο πιατο.και πιστεψε με και ντοπια πηδηξα και σχεση έιχα 2χρονια με ντοπια.και βλεπεις και τις συμπεριφορες μερικων χαφτομουνιδων που δεν μπορουν να τις εχουν οταν σε δουν με συνχωριανη τους.γαμησε τα

python10.jpg


 

Mindreader

Τιμημένος
Εγγρ.
24 Φεβ 2014
Μηνύματα
14.802
Κριτικές
110
Like
20.313
Πόντοι
28.786
Μια δική μου άποψη..


Δεν καταλαβάινω γιατί ορισμένοι άντρες το παίζετε "δύσκολοι" αλλά με την έννοια του "δε θα ασχοληθώ και άλλο μαζί της, μη τυχόν και με πεί μαλάκα".

Νομίζω πως έχετε ψηλά τον αμανέ. Είναι κακό να διεκδικείτε κάτι που σας αρέσει? Είτε αισθάνεστε κάτι, είτε απλά σας καυλώνει και θέλετε να πηδήξετε.
Δεν είναι κακό να διεκδικείς κάτι που σου αρέσει.

Αρκεί όμως να το κάνεις με το σωστό τρόπο, να μην ξεπερνάς τα όρια,  και να μην διακηβεύεις την αξιοπρέπειά σου για αυτό.

Δεν διεκδικώ το αλάθητο του πάπα, αλλα δεν θα κάνω ποτέ τη ψυχή μου χαλάκι για να σκουπίσει τα πόδια της καμμιά πριγκηπέσα όσο όμορφη και να είναι, και όσο και να με καβλώνει, και όσο και αν ακόμη την εχω ερωτευθεί.

Και αυτό για δυο λόγους. Πρώτον γιατί σέβομαι τον εαυτό μου, και δεύτερον  διότι αυτός είναι ο πιο σίγουρος τρόπος για να τη χάσω.

Πιστέύω με βάση προσωπικά αλλά και γενικότερα δεδομένα απο τους γύρω μου, ότι αν μια γυναίκα αρχικά σε απορίψει με οποιαδήποτε δικαιολογία,, στο 90% των περιπτώσεων θα σε ξαναπορίψει και σε μια δεύτερή σου προσπάθεια. Κάπου εκεί βάζω εγώ προσωπικά το όριό μου, και πάω για άλλα.

Κατα την ταπεινή μου άποψη όποιος επιμένει πέρα απο τη δεύτερη απόριψη γίνεται απλά ένας μουνόδουλος κακομοίρης. Και αν κάτι απωθεί τις γυναίκες όπως το λιβάνι το διάολο είναι η αντρική κακομοιριά.

Αν πραγματικά δεν μπορεί να βγεί μαζί σου όταν τις προτείνεις μια μέρα, αλλά σε γουστάρει, στις περισσότερες περιπτώσεις μόνη της θα σου αντιπροτείνει μια άλλη μέρα, συγκεκριμενη μέρα όμως, οχι σε γενικόλογη μελοντικη βάση.

Φιλικά πάντα.
 
OP
OP
milfslover

milfslover

Σπουδαίος
Εγγρ.
22 Φεβ 2008
Μηνύματα
3.355
Κριτικές
13
Like
38
Πόντοι
2.945
Δεν είναι κακό να διεκδικείς κάτι που σου αρέσει.

Αρκεί όμως να το κάνεις με το σωστό τρόπο, να μην ξεπερνάς τα όρια,  και να μην διακηβεύεις την αξιοπρέπειά σου για αυτό.

Δεν διεκδικώ το αλάθητο του πάπα, αλλα δεν θα κάνω ποτέ τη ψυχή μου χαλάκι για να σκουπίσει τα πόδια της καμμιά πριγκηπέσα όσο όμορφη και να είναι, και όσο και να με καβλώνει, και όσο και αν ακόμη την εχω ερωτευθεί.

Και αυτό για δυο λόγους. Πρώτον γιατί σέβομαι τον εαυτό μου, και δεύτερον  διότι αυτός είναι ο πιο σίγουρος τρόπος για να τη χάσω.

Πιστέύω με βάση προσωπικά αλλά και γενικότερα δεδομένα απο τους γύρω μου, ότι αν μια γυναίκα αρχικά σε απορίψει με οποιαδήποτε δικαιολογία,, στο 90% των περιπτώσεων θα σε ξαναπορίψει και σε μια δεύτερή σου προσπάθεια. Κάπου εκεί βάζω εγώ προσωπικά το όριό μου, και πάω για άλλα.

Κατα την ταπεινή μου άποψη όποιος επιμένει πέρα απο τη δεύτερη απόριψη γίνεται απλά ένας μουνόδουλος κακομοίρης. Και αν κάτι απωθεί τις γυναίκες όπως το λιβάνι το διάολο είναι η αντρική κακομοιριά.

Αν πραγματικά δεν μπορεί να βγεί μαζί σου όταν τις προτείνεις μια μέρα, αλλά σε γουστάρει, στις περισσότερες περιπτώσεις μόνη της θα σου αντιπροτείνει μια άλλη μέρα, συγκεκριμενη μέρα όμως, οχι σε γενικόλογη μελοντικη βάση.

Φιλικά πάντα.
:thumbsup:
 

Mindreader

Τιμημένος
Εγγρ.
24 Φεβ 2014
Μηνύματα
14.802
Κριτικές
110
Like
20.313
Πόντοι
28.786
μάλιστα.. λογικά και σωστά όλα αυτά.
αλλά από την άλλη έχω παρατηρήσει ότι εποχές που δεν έχω καμιά διάθεση για γυναίκες-παρέα-σεξ κτλ  κολάνε σαν βδέλες οι πουτάνες  :2funny:
και τα ίδια άτομα αν με δουν ευδιάθετο λίγο καιρό να τους δείνω "σημασεία" (με την καλή έννοια το λέω) αμέσως τις βλέπεις πέρνουν αέρα και πουλάνε αυτές αδιαφορία  :grin:

δεν βγάζεις άκρη βασικά... όχι ότι έχει και μεγάλη σημασεία βέβαια, λέμε τώρα, απλά μου αρέσει να μελετάω συμπεριφορές
μάλλον είναι επικοινωνικό το θέμα  :grin:

Μια χαρά άκρη βγάζεις.

Μόνος σου τα είπες

Οταν είσαι και βγάζεις αυτο που οι Αμερικάνοι λένε ''cool'' βλέπεις ότι έλκεις.

Οταν είσαι και βγάζεις αυτό που οι Ελληνες λένε ''πειναλας ( σεξουαλικά )'' βλέπεις ότι απωθείς.

Βασικά πρέπει αν είσαι ο εαυτός σου και να αισθανεσαι ωραία για αυτό που είσαι.

Τότε θα έχεις αυτό που λέγεται στύλ.

Ναι το θέμα είναι επικοινωνιακό, το πως πλασάρεις και επικοινωνείς τον εαυτό σου δηλαδή στις γυναίκες.

Και τέλος, εδώ μάλλον διαφωνούμε, πιστευω ότι έχει σημασία και μάλιστα μεγάλη το θέμα.

Γιατί αν μάθεις να πλασάρεσαι σωστά στις γυναίκες, τότε έχεις μάθει να πλασάρεσαι σωστά παντού.






 

Parakmiakos

Σεβαστός
Εγγρ.
7 Σεπ 2015
Μηνύματα
7.540
Κριτικές
28
Like
559
Πόντοι
1.056
ακριβως φιλε μου!!και καθομαι και διαβαζω τις απαντησέις και οι 7 στις 10 ειναι λες και μιλας με παιδακια του γυμνασιου λυκειου  που εχουν να ερθουν σε επαφη με μια αγνωστη κοπελα γυναικα για ενα ποτο γνωριμια δε ξερω και εγω ποσο καιρο. :kneel:

Πως είναι να πηγαίνεις με κοπέλα γυναίκα για ποτό γνωριμία? :boff:
 

μορφονιος

Σπουδαίος
Εγγρ.
6 Ιουλ 2013
Μηνύματα
10.050
Κριτικές
2
Like
8.707
Πόντοι
2.456
Tυπε το ψαρεμα θελει υπομονη και τι μουνι κυνηγι..
Ο επιμενων γ@μ@  :rockon:
 

bakalos

Μέλος
Εγγρ.
18 Νοε 2007
Μηνύματα
113
Κριτικές
2
Like
18
Πόντοι
1
Δεν είναι κακό να διεκδικείς κάτι που σου αρέσει.

Αρκεί όμως να το κάνεις με το σωστό τρόπο, να μην ξεπερνάς τα όρια,  και να μην διακηβεύεις την αξιοπρέπειά σου για αυτό.

Δεν διεκδικώ το αλάθητο του πάπα, αλλα δεν θα κάνω ποτέ τη ψυχή μου χαλάκι για να σκουπίσει τα πόδια της καμμιά πριγκηπέσα όσο όμορφη και να είναι, και όσο και να με καβλώνει, και όσο και αν ακόμη την εχω ερωτευθεί.

Και αυτό για δυο λόγους. Πρώτον γιατί σέβομαι τον εαυτό μου, και δεύτερον  διότι αυτός είναι ο πιο σίγουρος τρόπος για να τη χάσω.

Πιστέύω με βάση προσωπικά αλλά και γενικότερα δεδομένα απο τους γύρω μου, ότι αν μια γυναίκα αρχικά σε απορίψει με οποιαδήποτε δικαιολογία,, στο 90% των περιπτώσεων θα σε ξαναπορίψει και σε μια δεύτερή σου προσπάθεια. Κάπου εκεί βάζω εγώ προσωπικά το όριό μου, και πάω για άλλα.

Κατα την ταπεινή μου άποψη όποιος επιμένει πέρα απο τη δεύτερη απόριψη γίνεται απλά ένας μουνόδουλος κακομοίρης. Και αν κάτι απωθεί τις γυναίκες όπως το λιβάνι το διάολο είναι η αντρική κακομοιριά.

Αν πραγματικά δεν μπορεί να βγεί μαζί σου όταν τις προτείνεις μια μέρα, αλλά σε γουστάρει, στις περισσότερες περιπτώσεις μόνη της θα σου αντιπροτείνει μια άλλη μέρα, συγκεκριμενη μέρα όμως, οχι σε γενικόλογη μελοντικη βάση.

Φιλικά πάντα.

:thumbsup:
 

Stories

Νέο!

Stories

Δεν υπάρχει καμία ιστορία αυτή τη στιγμή. Δημιούργησε μία! (click + στο avatar).
Top Bottom