Νέα

Πρόταση για μηχανή καφέ espresso;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα majestic69
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 234
  • Εμφανίσεις 23K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Yorgos

Τιμημένος
Εγγρ.
21 Σεπ 2005
Μηνύματα
15.504
Κριτικές
22
Like
51
Πόντοι
4.095
Επειδή, έκαστος στο είδος του κλπ κλπ κλπ, εγώ το θέμα του espresso το έχω αναθέσει σε ειδικό εδώ και 5-6 μήνες περίπου και είμαι απόλυτα ικανοποιημένος.

:dancing:
 

Karaman 7

Τιμημένος
Εγγρ.
14 Ιουν 2009
Μηνύματα
6.829
Κριτικές
379
Like
5.194
Πόντοι
10.647
Εγω πηρα μια Tassimo, ειχε και 20ευρω κουπονι δωρεαν, μεχρη στιγμης ειμαι ικανοποιημενος και απο το εσπρεσο που κανει αλλα και απο το καπουτσινο της, τωρα στην πορεια θα φανει ποσο αξιοπιστη μηχανη ειναι...
 

anemoss119

Μέλος
Εγγρ.
24 Ιουν 2010
Μηνύματα
380
Κριτικές
1
Like
7
Πόντοι
1
εχω την nespesso τισ delongi mia χαρουλα καφεδακια γυρω σστα 5 την ημερα κανενα προβλημα πολλεσ γευσεισ καλοσ αφροσ στον καπουτσινο την εχω κανα 2 μηνεσ μεχρι στιγμησ κανενα προβλημα !!
 

constantinos156

Νέο Μέλος
Εγγρ.
2 Σεπ 2010
Μηνύματα
1
Like
0
Πόντοι
0
Και εγω το ειχα ψαξει πριν λιγο καιρο και κατεληξα στη Tassimo και ειμαι πολυ ευχαριστημενος. Η μηχανη ειναι αξιοπιστης εταιρειας (Bosch)και φτιαχνει περισσοτερα ροφηματα απο τη Dolce Gusto και εννοειται απο τη Nespresso που κανει μονο espresso. Επισης εχει και το κουπονακι με την αγορα της μηχανης οπως ειπε και ο φιλος παραπανω.
 

anemoss119

Μέλος
Εγγρ.
24 Ιουν 2010
Μηνύματα
380
Κριτικές
1
Like
7
Πόντοι
1
καλα δεν το πιστευω γραφτικε στο site bourdela και το προτω σχολιο ηταν για τισ καφετιερες !!!!! :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon:
 
OP
OP
majestic69

majestic69

Μέλος
Εγγρ.
8 Σεπ 2009
Μηνύματα
4.811
Κριτικές
4
Like
277
Πόντοι
36
ας παραθεσω κ εγω καποιες αποψεις μου.καταρχας εχω μαθει οτι ολες οι μηχανες που δουλευεουν με καψουλες περιεχουν μεσα το κατακαθι του καφε κ οχι την καλυτερη ποιοτητα.Η καλυτερη ποιοτητηα ειναι οταν τον εχεις με κοκκους κ εχεις κ μηχανημα που τον αλεθει αλλα παει πολυ ακριβα η ολη φαση.Σε καποιες μηχανες πχ nespresso μπορεις να βαλεις οτι καφε θες χυμα μεσα με την πατεντα αλουμινοχαρτο.Επισης πουλανε στο ebay καψουλες αδειες γυρω στα 0.10 δολλαρια η μια για την ιδια χρηση.Εχω ακουσει οτι αλλες βγαζουν 15 bar αλλες 19 bar κ ο καθενας κατασκευαστης προωθει το προιον του με οτι νουμερο θελει.Το μεγιστο ψεμα διοτι ολες οι επαγγελματικες δουλευουν με 1.5 bar σε ολες τις καφεταιριες του κοσμου.15 και 19 ουτε τα πληντυρια δεν εχουν τετοια πιεση.Αν δουλευαν με αυτα τα bar που λενε θα ειχε σπασει πολυ φλιτζανι.
Επισης αν ξερει καποιος να μας πει τιμες για καψουλες για καπου πιο φτηνα αν παιζει οχι αντιπροσωπειες.Για την μηχανη τις Illy francis francis x7 τι γνωμη εχετε την εχει κανενας? Ακουω.....
 

palermo

Μέγας
Εγγρ.
18 Φεβ 2006
Μηνύματα
11.883
Κριτικές
140
Like
421
Πόντοι
3.595
ποια είναι η πατέντα με το αλουμινόχαρτο στην νεσπρέσσο?

όσο για κριτική,δοκίμασα και τις 3

νεσπρέσσο,κάνει φοβερό αφρόγαλο,δυστυχώς όμως μόνο εσπρέσσο καπουτσίνο

τάσιμο,μετριότατη σε γεύση

νεσκαφέ,πολύ καλή σοκολάτα,μακιάτο,φοβερό νες...κάνει και φίλτρου,εσπρέσο και τσάι αλλά δεν δοκίμασα

λόγω ποικιλίας αγόρασα τη νεσκαφέ
 
OP
OP
majestic69

majestic69

Μέλος
Εγγρ.
8 Σεπ 2009
Μηνύματα
4.811
Κριτικές
4
Like
277
Πόντοι
36
ποια είναι η πατέντα με το αλουμινόχαρτο στην νεσπρέσσο?

όσο για κριτική,δοκίμασα και τις 3

νεσπρέσσο,κάνει φοβερό αφρόγαλο,δυστυχώς όμως μόνο εσπρέσσο καπουτσίνο

τάσιμο,μετριότατη σε γεύση

νεσκαφέ,πολύ καλή σοκολάτα,μακιάτο,φοβερό νες...κάνει και φίλτρου,εσπρέσο και τσάι αλλά δεν δοκίμασα

λόγω ποικιλίας αγόρασα τη νεσκαφέ

η πατεντα ειναι οτι παιρνεις μια χρησιμοποιημενη καψουλα την ανοιγεις απο επανω ολοι την γεμιζεις με δικο σου καφε κ την κλεινεις με αλουμινοχαρτο την βαζεις μεσα στην καφετερια κ απολαμβανεις τον πορτιολι σου .........εχει κ βιντεακι στο youtube....

Για την Χ7 francis francis ξερει κανεις τιποτα????αξιζει?
 
OP
OP
majestic69

majestic69

Μέλος
Εγγρ.
8 Σεπ 2009
Μηνύματα
4.811
Κριτικές
4
Like
277
Πόντοι
36
Awesome!!!!!!!!!!!!
 

Συνημμένα

  • TassimoSmall.jpg
    TassimoSmall.jpg
    38,3 KB · Εμφανίσεις: 15
  • nespresso_essenza_crystals.jpg
    nespresso_essenza_crystals.jpg
    81,6 KB · Εμφανίσεις: 53
OP
OP
majestic69

majestic69

Μέλος
Εγγρ.
8 Σεπ 2009
Μηνύματα
4.811
Κριτικές
4
Like
277
Πόντοι
36
Awesome!!!!!!!!
 

Συνημμένα

  • Nescafe_Dolce_Gusto-thumb-450x359.jpg
    Nescafe_Dolce_Gusto-thumb-450x359.jpg
    44,7 KB · Εμφανίσεις: 8
  • banner.jpg
    banner.jpg
    41 KB · Εμφανίσεις: 19
OP
OP
majestic69

majestic69

Μέλος
Εγγρ.
8 Σεπ 2009
Μηνύματα
4.811
Κριτικές
4
Like
277
Πόντοι
36
ρε καυλιαρη καφε πινεις η εχεις μεινει στην φραπεδουμπα???
 

sinnerman

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Νοε 2006
Μηνύματα
15.502
Like
17
Πόντοι
166
ρε καυλιαρη καφε πινεις η εχεις μεινει στην φραπεδουμπα???
Ρε καυλιαρι,οταν εγω επινα τα εσπρεσο μου το 90 στην ιταλια εσυ επινες νες... :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
Τελοσ παντων αλλο λεω θα ανοιξη μαγαζι με τα μποχλιμπιδια που ποσταρες?
 

Tsolias.Psolias

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Ιουλ 2007
Μηνύματα
15.110
Like
27
Πόντοι
166
Ρε καυλιαρι,οταν εγω επινα τα εσπρεσο μου το 90 στην ιταλια εσυ επινες νες... :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
Τελοσ παντων αλλο λεω θα ανοιξη μαγαζι με τα μποχλιμπιδια που ποσταρες?
αν δεν σκοπεύει να φτιάχνει πάνω από 10 καφέδες τη μέρα μια χαρά τον κόβω,
να πάρει μία σε φούξια μηχανή
 

master21

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Μαρ 2010
Μηνύματα
35.258
Κριτικές
1
Like
35
Πόντοι
366
http://[URL unfurl="true"]www.tradenote.net/images/users/000/309/383/products_images/319153.jpg[/img[/URL]]
μάστορα τέτοιο εργαλείο έχεις ξαναδεί;
[/quote]εχουμε στο καραβι ακριβως την ιδια,κανει και γαμω τους εσπρεσσο,για καπουτσινο παιζει ρολο και ο καμαρωτος,να ξερει να φτιαξει την κρεμα.
ο καλυτερος εμπορικος ειναι ο ιλλι.και τελος,ο ματζεστικ μας εχει πρηξει τα αρχιδια,θελει να ανοιξει μαγαζι με κονσολες,μαγαζι με καφετιερες,τυροπιταδικο,σουβλατζιδικο,τι θες ρε.
 

sinnerman

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Νοε 2006
Μηνύματα
15.502
Like
17
Πόντοι
166
CIMBALI DOLCE VITA ολα τησ τα μοντελα m50 m51 κτλ
 

Tsolias.Psolias

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Ιουλ 2007
Μηνύματα
15.110
Like
27
Πόντοι
166
εχουμε στο καραβι ακριβως την ιδια,κανει και γαμω τους εσπρεσσο,για καπουτσινο παιζει ρολο και ο καμαρωτος,να ξερει να φτιαξει την κρεμα.
ο καλυτερος εμπορικος ειναι ο ιλλι.και τελος,ο ματζεστικ μας εχει πρηξει τα αρχιδια,θελει να ανοιξει μαγαζι με κονσολες,μαγαζι με καφετιερες,τυροπιταδικο,σουβλατζιδικο,τι θες ρε.
σύμβουλος επιχειρήσεων θα γίνει στο τέλος και κόβω τ' αρχίδια μου κιόλας.
 

sinnerman

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Νοε 2006
Μηνύματα
15.502
Like
17
Πόντοι
166
εχουμε στο καραβι ακριβως την ιδια,κανει και γαμω τους εσπρεσσο,για καπουτσινο παιζει ρολο και ο καμαρωτος,να ξερει να φτιαξει την κρεμα.
ο καλυτερος εμπορικος ειναι ο ιλλι.και τελος,ο ματζεστικ μας εχει πρηξει τα αρχιδια,θελει να ανοιξει μαγαζι με κονσολες,μαγαζι με καφετιερες,τυροπιταδικο,σουβλατζιδικο,τι θες ρε.
Ελα ρε τυπε καμαρωτος εισαι?αν επιτρεπετε σε ποια εταιρια?και ο αδελφος μου καμαρωτος ειναι στου βγενοπουλου...
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom