Νέα

Πού θα επενδύατε 300Κ ευρώ;

  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

bihtis

Μέλος
Εγγρ.
8 Ιαν 2010
Μηνύματα
1.706
Κριτικές
7
Like
382
Πόντοι
36
τα 250 θα τα εριχνα σε γυναικες και κρεπαλη , τα υπολοιπα απλα θα τα σκορπαγα... παραφραζοντας τον George Best
 

gio1981

Μέλος
Εγγρ.
31 Μαρ 2021
Μηνύματα
151
Κριτικές
2
Like
488
Πόντοι
21
εγω με 300 χιλ θα αγάραζα 4-5 μικρα ετοιμα σπιτάκια για airbnb (οχι κοντά μεταξυ τους,θελει 1 χλμ αποσταση το καθένα) και σε κάθε ταράτσα θα εβαζα και απο μια κεραια HNT (helium network) θα εκανα mining..
εδώ γιατί δεν ψαχνόμαστε πόσοι και που είμαστε για να το στήσουμε το δίκτυο ; Μήπως να ανοίξουμε ένα θρεντ ;
 
Εγγρ.
7 Αυγ 2021
Μηνύματα
5.944
Like
7.690
Πόντοι
2.356
Εγγρ.
7 Αυγ 2021
Μηνύματα
5.944
Like
7.690
Πόντοι
2.356
και μια αλλη καλη ιδέα που σκέφτηκα χτες...εγω απο τα 300,τα 100 θα τα έδινα για θέσεις παρκινκ. 100 ευρω τη μια θα νοίκιαζα
 
Εγγρ.
7 Αυγ 2021
Μηνύματα
5.944
Like
7.690
Πόντοι
2.356
ο ελον μασκ ειπε κατι πολυ σωστό "ολοι δίνουν 20 δολ το μήνα για να δούν νετφλιξ και κανεις δε σκέφτηκε να δώσει 20 δολ το μήνα για την μετοχή νετφιλιξ"
 

raopau

Ανώτερος
Εγγρ.
14 Δεκ 2012
Μηνύματα
40.004
Like
21.077
Πόντοι
5.006
ο ελον μασκ ειπε κατι πολυ σωστό "ολοι δίνουν 20 δολ το μήνα για να δούν νετφλιξ και κανεις δε σκέφτηκε να δώσει 20 δολ το μήνα για την μετοχή νετφιλιξ"
ποσο ειναι η μετοχη νετφλιξ?
γιατι αμα ειναι κανα 500-600αρι, θα θες 2 χρονια για να παρεις 1 μετοχη...μιλαμε για τρομερη επενδυση...
:rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon:
 

ΜΕΝΕΔΗΜΟΣ

Σπουδαίος
Εγγρ.
10 Μαρ 2014
Μηνύματα
6.397
Κριτικές
2
Like
5.579
Πόντοι
2.356
1631551174995.png


Σήμερα είδα αυτό. Όσοι είστε φτιαγμένοι οικονομικά (βλέπω αρκετοί είναι) κοιτάξτε το σαν επένδυση. Πιθανολογώ τα επόμενα χρόνια θα προσφέρονται τέτοιου στυλ προτάσεις για επένδυση. Το πώς και το γιατί δεν τα ξέρω. Πάντως μου έκανε εντύπωση το ποσοστό απόδοσης.
 
OP
OP
Δ
Εγγρ.
15 Αυγ 2016
Μηνύματα
645
Κριτικές
2
Like
1.579
Πόντοι
206
1631551174995.png


Σήμερα είδα αυτό. Όσοι είστε φτιαγμένοι οικονομικά (βλέπω αρκετοί είναι) κοιτάξτε το σαν επένδυση. Πιθανολογώ τα επόμενα χρόνια θα προσφέρονται τέτοιου στυλ προτάσεις για επένδυση. Το πώς και το γιατί δεν τα ξέρω. Πάντως μου έκανε εντύπωση το ποσοστό απόδοσης.
Πολύ ωραία η πρότασή σου φίλτατε! Γενικά τείνω προς κάτι πιο σταθερό και χαμηλού ρίσκου. Ο τουρισμός πιστεύω ότι είναι κάτι τέτοιο στη χώρα μας!

Με την ευκαιρία να ευχαριστήσω ξανά όσους αφιέρωσαν έστω λίγο απ' τον πολύτιμο χρόνο τους για να ποντάρουν σοβαρές προτάσεις!
Είστε όλοι καταπληκτικοί!
 

ΜΕΝΕΔΗΜΟΣ

Σπουδαίος
Εγγρ.
10 Μαρ 2014
Μηνύματα
6.397
Κριτικές
2
Like
5.579
Πόντοι
2.356
Πολύ ωραία η πρότασή σου φίλτατε! Γενικά τείνω προς κάτι πιο σταθερό και χαμηλού ρίσκου. Ο τουρισμός πιστεύω ότι είναι κάτι τέτοιο στη χώρα μας!

Με την ευκαιρία να ευχαριστήσω ξανά όσους αφιέρωσαν έστω λίγο απ' τον πολύτιμο χρόνο τους για να ποντάρουν σοβαρές προτάσεις!
Είστε όλοι καταπληκτικοί!
Αν βρω κάτι θα στέλνω.
 

6Y44

Ανώτατος
Εγγρ.
21 Οκτ 2018
Μηνύματα
1.735
Κριτικές
56
Like
6.101
Πόντοι
11.836
και μια αλλη καλη ιδέα που σκέφτηκα χτες...εγω απο τα 300,τα 100 θα τα έδινα για θέσεις παρκινκ. 100 ευρω τη μια θα νοίκιαζα

Ωραίος! Το θέμα είναι αν υπάρχει ζήτηση για κάτι τέτοιο.
 

ΜΕΝΕΔΗΜΟΣ

Σπουδαίος
Εγγρ.
10 Μαρ 2014
Μηνύματα
6.397
Κριτικές
2
Like
5.579
Πόντοι
2.356
Εγώ έχω ιδέες και για 30 χιλιάδες ευρώ. Τα λεφτά δεν έχω.

Υ.Γ. (Ακόμα το παλεύω μέσα μου να ανοίξω εκείνο το νήμα όπου θα απευθύνομαι σε φίλους εδώ και θα ζητώ εργασία με αξιοπρεπή λεφτά. Μέχρι στιγμής σε "δοκιμές" για ποστ, εισέπραξα εξυπναδακισμους και φτηνό συμβουλευτηλίκι)
 

matzafasoula

Μέλος
Εγγρ.
16 Νοε 2012
Μηνύματα
1.247
Like
874
Πόντοι
96
1631551174995.png


Σήμερα είδα αυτό. Όσοι είστε φτιαγμένοι οικονομικά (βλέπω αρκετοί είναι) κοιτάξτε το σαν επένδυση. Πιθανολογώ τα επόμενα χρόνια θα προσφέρονται τέτοιου στυλ προτάσεις για επένδυση. Το πώς και το γιατί δεν τα ξέρω. Πάντως μου έκανε εντύπωση το ποσοστό απόδοσης.



Kαι τα δύο ψιλο-έρημα.
Μόνο αυτοί που τα φτιάξανε βγάλανε λεφτά.

Το costa Navarino το παίζει πολύ γλαμουριά προς το παρόν.

Αυτό το σταθερό εισόδημα 3,5% το εγγυάται κανείς, ή τελικά θα βρεθείς με διαχείρηση από εταιρεία νήσν Κέυμαν ?
Και εκτός από την αγορά, κάθε χρόνο πληρώνεις και κοινόχρηστα για καλλωπισμό κήπων κλπ

Αραγε το 2020, 2021 με τον covid, είχανε 3,5% απόδοση ?
 
Τελευταία τροποποίηση:

ΜΕΝΕΔΗΜΟΣ

Σπουδαίος
Εγγρ.
10 Μαρ 2014
Μηνύματα
6.397
Κριτικές
2
Like
5.579
Πόντοι
2.356



Kαι τα δύο ψιλο-έρημα.
Μόνο αυτοί που τα φτιάξανε βγάλανε λεφτά.

Το costa Navarino το παίζει πολύ γλαμουριά προς το παρόν.

Αυτό το σταθερό εισόδημα 3,5% το εγγυάται κανείς, ή τελικά θα βρεθείς με διαχείρηση από εταιρεία νήσν Κέυμαν ?
Και εκτός από την αγορά, κάθε χρόνο πληρώνεις και κοινόχρηστα για καλλωπισμό κήπων κλπ

Αραγε το 2020, 2021 με τον covid, είχανε 3,5% απόδοση ?
Όλοι οι παραπάνω προβληματισμοί είναι και δικοί μου αλλά αφήστε με να κάνω μία πρόβλεψη:

Τα επόμενα χρόνια, όταν θα έχουμε φύγει ή μάθει να ζούμε με κόβιντ θα αναπτυχθεί έντονα η παγκόσμια επιθυμία του κόσμου να ταξιδεύει. Σκοπός πολλών tour operators είναι να μετατρέψουν την Ελλάδα σε προορισμό των 9 μηνών. Αυτό ισχύει απόλυτα.

Έτσι, σε αυτό το μοτίβο, όπως είναι η εικόνα, με το COSTA NAVARINO, θα προσφέρονται και οι επιχειρηματικές ευκαιρίες. Φυσικά θα υπάρξουν και φόλες. Από τη στιγμή που επενδύεις κάπου τ λεφτά σίγουρα θα πρέπει να ελέγξεις και τα ψιλά γράμματα.

Θέλω να πω μην μείνετε συγκεκριμένα στο COSTA NAVARINO. Η επόμενη γενιά των ξενοδοχείων θα είναι η λεγόμενη μικροιδιοκτησία, σαν airbnb ένα πράγμα (χονδροειδώς το λέω). Τον λόγο τον καταλαβαίνω και εσείς υποθέτω - καθώς τα ξενοδοχεία φοβούμενα την μακροπρόθεσμη επέλαση των ενοικιαζόμενων σε στυλ airnbn θέλουν να "εξασφαλίσουν" κάποιο ρευστό ώστε να μπορούν να κάνουν καμπάνιες προς τα έξω σε υψηλά βαλάντια.

Μιλάω για ξενοδοχεία πολυτελείας επιπέδου COSTA NAVARINO και λίγο πιο κάτω, όχι ROOMS TO LET ούτε κάποια ξενοδοχεία της κακιάς ώρας στο Ναύπλιο πχ. οκ;

Υ.Γ. Προσωπικά δεν με αφορά, αν και έχω, σας ξαναλέω πολλές και ιδέες και τρόπους ακόμα και 50 χιλ να διαχειριστώ αυτή τη στιγμή συνετότατα και όμορφα, απλά δεν έχω τα λεφτά καν...
 

gejgi

Σπουδαίος
Εγγρ.
1 Μαΐ 2009
Μηνύματα
1.376
Κριτικές
13
Like
1.919
Πόντοι
3.425
Ας υποθέσουμε, ας υποθέσουμε λεω, ότι είχατε 300 χιλιάρικα στην άκρη τα οποία δε τα χρειάζεστε για βιοπορισμό, ούτε τρώτε από αυτά για να την οποία ανάγκη ή επιθυμία.
Που θα κάνατε κίνηση να ρίξετε ένα ποσό ή ακόμη και όλο;
Μου είχε κάποιος να αποφεύγω να βάζω λεφτά σε κάτι που δεν γνωρίζω πολύ καλά.Αλλοι λένε να ψάξεις κάτι καινοτόμο!
Τι πιστεύετε; Μοιραστείτε όποιος θέλει εμπειρίες, συμβουλές και ότι άλλο σας κατέβει!
φίλε μου αν τα είχα θα τα άφηνα στον τόκο, έστω και 1%

επενδύσεις κάνουμε με των άλλων τα χρήματα

μάλλον όμως δεν τα έχεις ή τα έχεις κληρονομήσει ή θα τα κληρονομήσεις.

κανείς που μάζεψε δουλεύοντας 300Κ δεν κάνει τέτοιες ερωτήσεις.
 

mixaliss

Μέλος
Εγγρ.
11 Σεπ 2006
Μηνύματα
299
Like
247
Πόντοι
21
Εγώ θα άνοιγα ένα coffee and fuck. Μαζί με τον καφέ στην αναμονή θα υπάρχει μια υποδοχή κάτω στο μπροστινό μέρος του Ταμείου που θα σε τσιμπουκωνει η ταμειας μέχρι να φυγεις
Όλο στην αναμονή θα ήμουν.
 

matzafasoula

Μέλος
Εγγρ.
16 Νοε 2012
Μηνύματα
1.247
Like
874
Πόντοι
96
φίλε μου αν τα είχα θα τα άφηνα στον τόκο, έστω και 1%

επενδύσεις κάνουμε με των άλλων τα χρήματα

μάλλον όμως δεν τα έχεις ή τα έχεις κληρονομήσει ή θα τα κληρονομήσεις.

κανείς που μάζεψε δουλεύοντας 300Κ δεν κάνει τέτοιες ερωτήσεις.
Κι αν βρείς φουσκωτούς σπίτι σου, μην αναρωτηθείς :)
 

6Y44

Ανώτατος
Εγγρ.
21 Οκτ 2018
Μηνύματα
1.735
Κριτικές
56
Like
6.101
Πόντοι
11.836
Το 3.5 είναι μικρό σε απόδοση. Καλύτερα το ενοίκιο ενός διαμερίσματος.

Αυτό με το πάρκινγκ ακούγεται ενδιαφέρον
 

theioulis

Σπουδαίος
Εγγρ.
16 Δεκ 2008
Μηνύματα
1.180
Κριτικές
43
Like
1.705
Πόντοι
3.425

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom