Νέα

Πόσο υποτακτικές & χαμηλών απαιτήσεων ειναι οι Πολωνέζες σε μια σχέση;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα cool11
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 310
  • Εμφανίσεις 36K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

τασος3

Σπουδαίος
Εγγρ.
7 Νοε 2010
Μηνύματα
6.341
Like
7.616
Πόντοι
2.356
Αυτο δεν υφισταται πλεον εδω και 30 χρονια. Μια γενια. Υπαρχουν ηδη ανθρωποι που ζουν και εργαζονται που δε γεννηθηκαν καν υπο αυτο το καθεστως. Οκ εχουν τον κοινο παρανομαστη του επηρεασμου, αλλα αυτο οσο παει και εξαλειφεται. Και οκ επηρεαστηκαν, αλλα καθε χωρα επηρεαστηκε με εντελως διαφορετικο τροπο. Οχι ολοι το ιδιο.
 Εξαλλου ολο αυτο 40 χρονια κρατησε. Οσο περιπου δηλαδη και το διαστημα απο τοτε που καταργηθηκε. Επομενως 40 χρονια ενταξης στο ιδιο πολιτικο στρατοπεδο, δεν αρκει για να βαλει μεσα στο ιδιο τσουβαλι τοσο διαφορετικους λαους μεταξυ τους.  Εχουν πολλα κοινα δηλαδη η Αλβανια με την Τσεχια? Η η Σλοβενια και η Γεωργια? Η η Λιθουανια και το Αζερμπαιτζαν , που ανηκαν και στην ιδια χωρα? Δεν υφισταται πλεον κατι τετοιο, ειναι μια πλασματικη εικονα που πολλοι Ελληνες εχουν στο κεφαλι τους και δημιουργουνται λαθος εντυπωσεις .
Δεν ειπα οτι επηρεαστηκαν ολοι ΑΚΡΙΒΩΣ το ιδιο αλλα στο ΠΕΡΙΠΟΥ πιστευω ναι.Σιγουρα παιζουν ρολλο οι ιδιαιτεροτητες καθε χωρας και το ιστορικο τους βαθος.
δεν εξαλειφεται αυτο τοσο γρηγορα αν και οπως σωστα λες η σημερινη γενια τους των 25αρηδων δεν γεννηθηκαν καν κατω απο κομμουνισμο αλλα στην ουσια μεχρι το 2000 εζησαν παλι κατω απο φτωχεια μιζερια(χειροτερη ισως) και καταπιεση φοβου λογω της μαφιας και της ασυδοσιας που επικρατουσε την πρωτη δεκατια απο την πτωση του καθεστωτος.
την τελευταια δεκαπενταετια ειναι ολο και ολο...καθολου μεγαλο χρονικο διαστημα κατα την γνωμη μου.
 

bourdeliaris82

Μέγας
Εγγρ.
22 Οκτ 2011
Μηνύματα
6.472
Κριτικές
56
Like
6.129
Πόντοι
3.556
μιάς και πιάσαμε κουβέντα για τις πολωνές, νασας πώ τι μου είπε η δικιάμου εμπειρία όταν μιλάγαμε.
Η τύπισα είναι 31 χρονών, επομένως δεν πρόλαβε να ζήσει πάρα πολύ κουμουνισμό. Υπάρχει ένα αλλά.
Μου είπε ότι και να είχες λεφτά ,δεν υπήρχαν προϊόντα στα σουπερ μαρκετ να αγοράσεις.
Ζηταγε σαν κοριτσάκι μια τσίχλα απο τη μάνα της αλλα δεύτερη δεν έπαιρνε γιατι πολύ απλά δεν υπήρχε.
Η θεία της έκλεβε ένα στιλό, ένα κομμάτι χαρτί απο την δουλειά της, όταν μπορούσε να το κάνει.
Βγάλτε τα συμπεράσματα σας , για το τι χαρακτήρα μπορεί να φτιάξει κανείς κάτω απο αυτές τις συνθήκες.
Η μιζέρια σε όλο της το μεγαλείο.
Αντίστοιχα με Ρωσσίδες που έχω συναναστραφεί ,όλες μου είπαν ότι επι Κουμμουνισμού δεν περνάγαν άσχημα, αλλα ότι τα είχαν όλα.Το πρόβλημα εκεί ηταν ότι όποιος τόλμαγε να πεί την παραμικρή κουβέντα για το καθεστώς, εξαφανιζόταν και δεν τον ξανάβλεπε κανείς.
Μην σας φαίνεται λοιπόν παράξενο το κόμπλεξ της Βλαχοπολωνής. Δεν συγκρίνεται με το μεγαλείο της Ρωσσίδας(και αυτές μπορεί να σου βγούν πουτάνες, αλλα σε τελείως διαφορετική φάση,όχι στο μίζερο στύλ της Πολωνής).
 

Egeanboy

Μέλος
Εγγρ.
3 Νοε 2011
Μηνύματα
4.921
Like
258
Πόντοι
36
Ισα ίσα θα σώσω κόσμο.Θα πάνε Ποιλωνία στο άσχετο θα γαμήσουν στο τριήμερο καμιά μουνίτσα και θα λένε καλά τα έλεγε ο πούστης ο Κμαν ρε τον πούστη.Καλά που δεν έκανα μαλακία με το μειωμένο μου budget να πάω Βαλτική Παρίσι ή Βερολίνο.
Τι λέει ρε ο πούστης πόσο ακριβής είναι?
Αυτά που γράφω εδώ είναι προιόν τεράστιας εμπειρίας μιλάμε 15 χρόνια οργώνω το μπλοκ Τσεχία,Πολωνία,Ουκρανία,Ρωσία έχω δει όλες τις εξελίξεις και έχω γνώμη για κάθε πόλη.
Πριν από 15 χρόνια όπου και να πήγαινες Κίεβο,Ρίγα,Ταλλίν,Βαρσοβία,Κράκωβ,Πράγα,Μόσχα ή Μινσκ θα ξεσκιζόσουνα στον πούτσο,Απλά στο Κίεβο θα γαμούσες 3 τη βδομάδα στην Πράγα μία μουνάρα,στο Κράκωβ 2 μέσες γκόμενες.Παντού όμως θα έμενες ευχαριστημένος.Τώρα χρειάζεσαι ακριβείς πληροφορίες.Πού ακριβώς,πότε,για πόσο,με πόσα λεφτά να πας πού είναι καλύτερα ποιες είναι οι πραγματικές πιθανότητες αλλιώς παίζει να τον πιεις να πάει χαμένο το ταξίδι και τα λεφτά δε βαράς πλέον με πολυβόλο το βαρέλι έχουν αλλάξει τα πράγματα.
ΟΙΟΙΟΙΟΙ  :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: Σώσε το λαό σου Μέγα Κμαν!!!!!!!!!!!!

Εγώ το χειμώνα με ....στρεβλές πληροφορίες απο το site έφαγα 10 μέρες στα Ουκρανικά κολοχώρια...Ευτυχώς που δεν τα πλήρωσα ακριβα...Τέλος πάντων τα έχουμε πει και ξαναπει! Οι πληροφορίες Κμαν για Πολωνία είναι ρεαλιστικές!!!  :rockon: :rockon: :rockon: :2funny: :2funny: :2funny:
Αλλά μόνο για ανθρώπους με ενέργεια και συνεχή δράση!!! Όχι για νορμάλ άτομα!! Για άτομα που σκεφτονται το μουνί "25" ώρες την μέρα!!! Και να ξέρουν να το χειρίζονται! Δεν είναι για άβγαλτους...Χρειάζεται εκπεδευμένους σεξοκομάντο!!!!!!

Φέτος απο τώρα ξέρω πως θα πάω Ρωσία! Τα αστεία τελειώσαν!! Άλλαξα πλήρως επίπεδο!! Αυτές τις μέρες πήρα μια παντρεμένη Ρωσίδα με την συγκατάθεση του άντρα της! Αυτός έμεινε στο ξενοδοχείο και αυτή δυο βραδια ήρθε μαζί μου! Εντυπωσιακή γυναίκα απο τις πιο ωραίες που έχω δει φέτος!! Επερνε φώτο και βίντεο για τον Αντρα της! Τώρα θέλει να έρθει για Σαββατοκύριακο μόνη της πάλι!!!! :rockon: :rockon: :rockon:
Επίσης ο Αντρας της με πάει και με καλέσαν να πάω να περάσω καλά μαζί τους και με τους φίλους τους..... :rockon: :rockon: :rockon::rockon:

"Δώρο θεού" και δικαίωση για τον αγώνα μου να μάθω Ρώσικα και το κυνήγι μου τόσα χρόνια!!!!
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 136408

Επισκέπτης
μιάς και πιάσαμε κουβέντα για τις πολωνές, νασας πώ τι μου είπε η δικιάμου εμπειρία όταν μιλάγαμε.
Η τύπισα είναι 31 χρονών, επομένως δεν πρόλαβε να ζήσει πάρα πολύ κουμουνισμό. Υπάρχει ένα αλλά.
Μου είπε ότι και να είχες λεφτά ,δεν υπήρχαν προϊόντα στα σουπερ μαρκετ να αγοράσεις.
Ζηταγε σαν κοριτσάκι μια τσίχλα απο τη μάνα της αλλα δεύτερη δεν έπαιρνε γιατι πολύ απλά δεν υπήρχε.
Η θεία της έκλεβε ένα στιλό, ένα κομμάτι χαρτί απο την δουλειά της, όταν μπορούσε να το κάνει.
Βγάλτε τα συμπεράσματα σας , για το τι χαρακτήρα μπορεί να φτιάξει κανείς κάτω απο αυτές τις συνθήκες.
Η μιζέρια σε όλο της το μεγαλείο.
Αντίστοιχα με Ρωσσίδες που έχω συναναστραφεί, όλες μου είπαν ότι επι Κουμμουνισμού δεν περνάγαν άσχημα, αλλα ότι τα είχαν όλα.Το πρόβλημα εκεί ηταν ότι όποιος τόλμαγε να πεί την παραμικρή κουβέντα για το καθεστώς, εξαφανιζόταν και δεν τον ξανάβλεπε κανείς.
Μην σας φαίνεται λοιπόν παράξενο το κόμπλεξ της Βλαχοπολωνής. Δεν συγκρίνεται με το μεγαλείο της Ρωσσίδας(και αυτές μπορεί να σου βγούν πουτάνες, αλλα σε τελείως διαφορετική φάση,όχι στο μίζερο στύλ της Πολωνής).

Γενικεύσεις επί γενικεύσεων (στα τονισμένα). Οι ανήκοντες στην νομενκλατούρα περνούσαν ανέκαθεν καλά (και συνεχίζουν) όλοι οι υπόλοιποι (άλλοι λιγότερο, άλλοι περισσότερο) στο ίδιο καζάνι της μιζέριας. Ποιός θα έλεγε κάτι για το καθεστώς, ενώ ανήκε στο Κόμμα και στην ελίτ; Ναι τους άλλους, τους έτρωγε η μαρμάγκα, ενώ το σύνολο αυτολογοκρίνεται, και οι ευφυείς υπηρετούν τις μυστικές υπηρεσίες.
Για ποιό όμως γενικό μεγαλείο της Ρωσίδας μιλάς, και πως το διαχωρίζεις από τη μιζέρια της Πολωνέζας; Λόγω πληθυσμιακής διαφοράς; Μην ακούω τέτοιες γενικεύσεις και κοινοτυπίες. Ναι υπάρχουν Ρωσίδες αρχοντικές, και Ρωσίδες απίστευτα μίζερες και χαμηλού επιπέδου, όπως αντιστοίχως υπάρχουν και Πολωνέζες ή άλλες με το ανάλογο προφίλ. Σημασία έχει το υποβάθρο. Μην τα γενικεύουμε όλα. Επίσης, μην ξεχνάς ότι ο κομμουνισμός, εκδηλώθηκε με παραλλαγές και όχι καρμπόν σε όλα τα μέρη, με αποτέλεσμα να διαμορφωθούν και συγκεκριμένα χαρακτηριστικά και διαφοροποιήσεις.  :hi:

 

Kman2

Σπουδαίος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2010
Μηνύματα
20.997
Κριτικές
1
Like
13.992
Πόντοι
2.606
Να τολμήσω να πω οτι με βάση τη δικη μου εμπειρία οι Ρωσιδες δε βάφονται έντονα (γενικοτερα) και δε φοράνε δωδεκαποντα στην παραλια;

Τι σκατα, μούφα Ρωσιδες γνωρίζω  :think:

Αυτά είναι για να τις ξεχωρίζεις.Δε φοράνε όλες οι Ρωσίδες τακούνια φυσικά(10% φοράει) όσες όμως φοράνε τακούνια στην παραλία είναι Ρωσίδες.Αν έχουν μαύρα μαγιώ είναι συνήθως Σέρβες.Αν φοράνε τάνγκα είναι συνήθως Τσέχες ή Ρωσίδες.Οι Πολωνέζες δεν πάνε παραλία με τάνγκα.
 
OP
OP
C

cool11

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2009
Μηνύματα
4.800
Like
1.247
Πόντοι
216
Στο ερώτημα του νήματος: Πόσο υποτακτικές & χαμηλών απαιτήσεων ειναι οι Πολωνέζες σε μια σχέση;
Μια επιγραμματική απάντηση, από την δική μου περιορισμένη εμπειρία: πρώτα σου στήνονται, και μετά σου τη στήνουν...
Αυτά εν ολίγοις.  :hi:

Ασχημο συμπερασμα, αλλα ας ειναι...
 
OP
OP
C

cool11

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2009
Μηνύματα
4.800
Like
1.247
Πόντοι
216
Eνταξει μετα τα παραληρηματα να πουμε και τι συμβαινει. Περνανε τη φαση που περναγε η Ελλαδα το 90 και το 00 :headbang:. Οι γκομενες την εχουν δει απιστευτα και εχουν αποκτησει τουπε και καλα. Χωρια η μαλακισμενη νοοτροπια στον εγκεφαλο. Εχουν επισης ενα στυλακι και καλα εγω εχω τη δουλεια μου, ειμαι ανεξαρτητη, καριεριστρια κλπ πιπες :jerking:.
Θα γαμησει λεει ο αλλος, σε ποια ονειρα δε μας ειπες? :helpplea: Εκτος αν πας σε πουτανες, αλλο αυτο, αλλα δε βλεπω το λογο γιατι να σηκωθει καποιος να παει σε μια αλλη χωρα για να γαμησει πουτανες? Στη χωρα του δεν εχει? :think:
Πονεσαν τα ματια μου απο αυτα που διαβαζω, θα παθουμε κανα καταρρακτη να πουμε :headbang:  

Δηλαδη την εχουν δει, και εχουν το χαιλικι που ειχαν οι ελληνες γυρω στο 2000 αν καταλαβα καλα....
Πολυ ψευτικη φαση, πολυ δηθεν, και καποια στιγμη προσγειωνεσαι στην πραγματικοτητα...
Ετσι ομως, απο τη μια παραλογισμος στα μυαλα, απο την αλλη ανεξαρτησιες κλπ, δεν υπαρχει υποτακτικοτητα...
 
OP
OP
C

cool11

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2009
Μηνύματα
4.800
Like
1.247
Πόντοι
216
τλσπ λεω δεν γαμιεται, παω και τη βρισκω εκει που καθοταν
Μαγκες η γκομενα με καωλωσε μονο που την ειδα. Μολις ειχα δωσει και τσιμπουκι στη φυλης και ο πουτσος μου ειχε γινει πετρα, χωρις να φοραει κατι προκλητικο.
Επειδη εζω φωτο στο φβ που δεν με κολακευουν, την ειδα και αυτην κατι επαθε οταν με ειδε.
Τλσπ, ανανεσαμε το ραντεβου μας για την επομενη Κυριακη(κατι που με κωλοβολευε, γιατι ειχα να παρασκ. Σαββ. Να βγω με αλλες γκομενες)
Τη  κυριακη οντως βγαινουμε, μου μιλησε για τη ζωη της, για την οικογενεια της, στο τελος μου ειπε οτι ειναι σχετικα ντροπαλη λογω γλωσσας,αλλα την εκανα να νιωθει πολυ ανετα. Τλσπ
Κανονιζουμε να παμε φαγητο την επομενη Παρασκευη,  της εατελνα μηνυματα στη διαρκεια της βδομαδας που μου απαντουσε ειτε τν αλλη μερα,ειτε καθολου. Μεχρι που φτανει η Παρασκευη και της στελνω οκ για το βραδινο φαγητο? Και μου απανταει μια ηληθια δικαιολογια οτι φευγουν κατι φιλες της και θα της χαιρετουσε.
Μετα απο αυτο την διεγραψα απο το φβ και λεω παμε γι αλλα(αφου πρωτα της απαντησα καλα να περνας και μου απαντησε και αυτη "κι εσυ")
Ολα ωραι, ολα καλα. Μου στελνει μηνυμα την Δευτερα μετα απο αυτο, και μου λεει σε καποια φαση"με διεγραψες?? Και της λεω ναι αφου δεν ενδιαφερεσαι!
Μου απαντησε οτι δεν ξερει πως να φερθει και μλκιες τετοιες. Κανονιζουμε τλσπ παλι συναντηση
Την παω σ ενα μπαρακι και την πλακωνω στα γλωσσοφιλα. Αυτη ανταποκριθηκε, φιλιομασταν πολυ και η αληθεια ειναι οτι ηταν πολυ ωραια. Την αποχαιρετισα με αγκαλιτσα και τρελα γλωσσοφιλα και ανανεωσαμε το ραντεβου μας για το Σαββατο(αυτη το προτεινε το Σαββατο)
Μετα απ ολα υατ της ατελνω την Πεμπτη.....τιποτα
παρασκευη...τιποτα
Σαββατο πρωι τιποτα
Αρχισα να της στελνω οτι ανησυχω μηπως επαθε τιποτα.της τηλεφωνησα δεν απαντουσε
Μεχρι που μου στελνει ενα κατεβατο
Οτι δεν ενιωθε ανετα μαζι μου και γενικα το παθαινει με τους Αντρες και δεν φταιω σε τιποτα,επρεπε να μου το χε πει νωριτερα :jerking: :jerking: :jerking:
Τλσπ της απανταω οτι αν ειναι αυτο δεν υπαρχρι προβλημα,θα αισθανθει ανετα,αν υπαρχειμκαποιος αλλος δεν θα την ξαναενοχλησω,αλλα αν ειναι θεμα ανεσης να ναι σιγουρη οτι δεν θα υπαρχει προβλημα
Ας σκεφτει και ας μου στειλει χωρις να πιεσω.
Και μου εστειλε χαμογελο και ενα ωραιο
Οκ!
Εχει περασει ενας μηνας......δεν ξαναφανηκε ποτε.....
Εννοειται οτι δεν της ξαναστελνω....
Αλλα μαγκες. Εμεινα μαλακας. Στ @@ μου οτι και αν ειναι.
Αλλα γκομενα που μου στελνει αφου τη διαγραφω και να με γειωνει ετσι δεν μου εχει ξανασυμβει. Μολαμε για σοβαρα ψυχολογικα

Πω ρε φιλε, τετοιος χαρακτηρας ειναι η απολυτη τρελα....
Δεν θα το αντεχα ουτε μερα...
Αμα η αλλη δεν ειναι νορμαλ στα μυαλα, τι να τα κανεις τα υπολοιπα...πρεπει να εισαι παρανοικος για να βγαλεις ακρη μαζι της...
Κακη εμπειρια θα ελεγα, και αμα λετε οτι ετσι ειναι οι περισσοτερες, μιλαμε για δραμα...
 

dude33

Μέλος
Εγγρ.
10 Νοε 2007
Μηνύματα
9.198
Like
759
Πόντοι
146
Για να ψάχνει κάποιος γκομενα χαμηλών απαιτήσεων τότε και ο ίδιος μάλλον δεν θα μπορεί να προσφέρει και πολλά.
 

zeljko

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2016
Μηνύματα
9.752
Κριτικές
4
Like
235
Πόντοι
346
Ξέρω καλά τρεις τυπάδες παντρεμένους με παιδιά με πολωνέζες.
Ο ένας είναι μακρινός συγγενής μου.Έχουμε και λέμε:


1)Εμφανισικά είναι θεές. Όλες ψηλές, ποδάρες, ψηλοκάπουλες, βυζί πέτρα, μπλέ μάτια.
2)Σε ελληνίδα, αυτοί οι τύποι , θα έπαιζαν 3 βαθμούς πιο κάτω με τα φόντα τους.
Οι δύο που έχουν 9ρια, θα είχαν 6ρια και ο τρίτος που έχει 8ρι , θα είχε 5ρι. Πιθανόν να ήταν και πίκερ το τελευταίος, να μην είχε καμία ελληνίδα, να πήγαινε από ρδέλο σε βίζιτα και από βίζιτα σε κωλόμπαρο , με ενδιάμεσες παύσεις μασατζίδικα και στριπ (και μπαρμπουτιέρες, γιατί είναι και χαρτοπαίκτης).
3)Όλοι στέκονται σούζα.Αισθάνονται τυχεροί που έχουν τη μουνάρα.
4)Όλοι είναι δυνατοί σε δουλειές σπιτιού, μαγείρεμα , πληρώνουν καθαρίστριες, σίδερο, σφουγκάρισμα κτλ κτλ κτλ
5)Όλοι ζηλεύουν πολύ , παθολογικά.
6)Όλοι είναι μέγιστοι σπόνσορες σε φάρες ολόκληρες εκ πολωνίας. Φιλοξενούν καλοκαίρια μέχρι δευτεροξάδελφα για μήνες στα εξοχικά τους.
 

balkanexpress77

Μέλος
Εγγρ.
25 Απρ 2013
Μηνύματα
4.739
Like
6
Πόντοι
16
Για να ψάχνει κάποιος γκομενα χαμηλών απαιτήσεων τότε και ο ίδιος μάλλον δεν θα μπορεί να προσφέρει και πολλά.
εννοειται ρε φιλε...πολιτης ΕΕ κ δη αφρικανικης δημοκρατιας τι ναχει να προσφερει δηλαδη?? :think: :think: :think:
 

bourdeliaris82

Μέγας
Εγγρ.
22 Οκτ 2011
Μηνύματα
6.472
Κριτικές
56
Like
6.129
Πόντοι
3.556
Πω ρε φιλε, τετοιος χαρακτηρας ειναι η απολυτη τρελα....
Δεν θα το αντεχα ουτε μερα...
Αμα η αλλη δεν ειναι νορμαλ στα μυαλα, τι να τα κανεις τα υπολοιπα...πρεπει να εισαι παρανοικος για να βγαλεις ακρη μαζι της...
Κακη εμπειρια θα ελεγα, και αμα λετε οτι ετσι ειναι οι περισσοτερες, μιλαμε για δραμα...
Φιλε δεν μ αρεσει να λεω ψεμματα. Μ ετσουξε. Η γκομενα τρελη κορμαρα. Ειχα πολυ καιρινα καβλωσω ετσι με τη μια με γυναικα.
Αλλα ειχα πολλα χρονια να συναντησω, τετοιο κομπλεξικο ατομο. Κριμα στην τελικη, γιατι εμεις παμε παρακατω. Ο κωλχαρακτηρας τους ομως τις συνοδευει. Οσο βλεπουν οτι δεν μπορουν να σ εχουν του χεριου τους, τοσο τσαντιζονται. Ψαχνουν αδυναμους αντρες  να τους βαλουν στο βρακι τους.
 
OP
OP
C

cool11

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2009
Μηνύματα
4.800
Like
1.247
Πόντοι
216
Ξέρω καλά τρεις τυπάδες παντρεμένους με παιδιά με πολωνέζες.
Ο ένας είναι μακρινός συγγενής μου.Έχουμε και λέμε:


1)Εμφανισικά είναι θεές. Όλες ψηλές, ποδάρες, ψηλοκάπουλες, βυζί πέτρα, μπλέ μάτια.
2)Σε ελληνίδα, αυτοί οι τύποι , θα έπαιζαν 3 βαθμούς πιο κάτω με τα φόντα τους.
Οι δύο που έχουν 9ρια, θα είχαν 6ρια και ο τρίτος που έχει 8ρι , θα είχε 5ρι. Πιθανόν να ήταν και πίκερ το τελευταίος, να μην είχε καμία ελληνίδα, να πήγαινε από ρδέλο σε βίζιτα και από βίζιτα σε κωλόμπαρο , με ενδιάμεσες παύσεις μασατζίδικα και στριπ (και μπαρμπουτιέρες, γιατί είναι και χαρτοπαίκτης).
3)Όλοι στέκονται σούζα.Αισθάνονται τυχεροί που έχουν τη μουνάρα.
4)Όλοι είναι δυνατοί σε δουλειές σπιτιού, μαγείρεμα , πληρώνουν καθαρίστριες, σίδερο, σφουγκάρισμα κτλ κτλ κτλ
5)Όλοι ζηλεύουν πολύ , παθολογικά.
6)Όλοι είναι μέγιστοι σπόνσορες σε φάρες ολόκληρες εκ πολωνίας. Φιλοξενούν καλοκαίρια μέχρι δευτεροξάδελφα για μήνες στα εξοχικά τους.

Πολυ ωραιες παρατηρησεις, να σαι καλα!
Οπως καταλαβα, εχεις γυναικα-γυναικα διπλα σου, αλλα σε θελουν κλαρινο...
Δεν λεει...
Βεβαια, ειναι και πως το βλεπει κανεις.
Ο αλλος προκειμενου να χει τη γκομεναρα διπλα του, μπορει στο σπιτι να κανει και ολες τις δουλειες του νοικοκυριου, τι να κανουμε βιτσια ειναι αυτα...
Αλλα νορμαλ αντρας με τετοιες απαιτησεις, δυσκολα θα καθισει με τετοιες πολωνεζες σαν αυτες που λες...κι ας ειναι και θεες στην τελικη...
 
OP
OP
C

cool11

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2009
Μηνύματα
4.800
Like
1.247
Πόντοι
216
Φιλε δεν μ αρεσει να λεω ψεμματα. Μ ετσουξε. Η γκομενα τρελη κορμαρα. Ειχα πολυ καιρινα καβλωσω ετσι με τη μια με γυναικα.
Αλλα ειχα πολλα χρονια να συναντησω, τετοιο κομπλεξικο ατομο. Κριμα στην τελικη, γιατι εμεις παμε παρακατω. Ο κωλχαρακτηρας τους ομως τις συνοδευει. Οσο βλεπουν οτι δεν μπορουν να σ εχουν του χεριου τους, τοσο τσαντιζονται. Ψαχνουν αδυναμους αντρες  να τους βαλουν στο βρακι τους.

Συμφωνω μαζι σου.
Ας τις τρελές, στην τρέλα τους...
Η ομορφια απο μονη της, δεν λεει τιποτε...αμα ειναι να σου δωσει το μυαλο στο χερι...
 

Kman2

Σπουδαίος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2010
Μηνύματα
20.997
Κριτικές
1
Like
13.992
Πόντοι
2.606
Ξέρω καλά τρεις τυπάδες παντρεμένους με παιδιά με πολωνέζες.
Ο ένας είναι μακρινός συγγενής μου.Έχουμε και λέμε:


1)Εμφανισικά είναι θεές. Όλες ψηλές, ποδάρες, ψηλοκάπουλες, βυζί πέτρα, μπλέ μάτια.
2)Σε ελληνίδα, αυτοί οι τύποι , θα έπαιζαν 3 βαθμούς πιο κάτω με τα φόντα τους.
Οι δύο που έχουν 9ρια, θα είχαν 6ρια και ο τρίτος που έχει 8ρι , θα είχε 5ρι. Πιθανόν να ήταν και πίκερ το τελευταίος, να μην είχε καμία ελληνίδα, να πήγαινε από ρδέλο σε βίζιτα και από βίζιτα σε κωλόμπαρο , με ενδιάμεσες παύσεις μασατζίδικα και στριπ (και μπαρμπουτιέρες, γιατί είναι και χαρτοπαίκτης).
3)Όλοι στέκονται σούζα.Αισθάνονται τυχεροί που έχουν τη μουνάρα.
4)Όλοι είναι δυνατοί σε δουλειές σπιτιού, μαγείρεμα , πληρώνουν καθαρίστριες, σίδερο, σφουγκάρισμα κτλ κτλ κτλ
5)Όλοι ζηλεύουν πολύ , παθολογικά.
6)Όλοι είναι μέγιστοι σπόνσορες σε φάρες ολόκληρες εκ πολωνίας. Φιλοξενούν καλοκαίρια μέχρι δευτεροξάδελφα για μήνες στα εξοχικά τους.

Καλά αν είσαι διατεθειμένος να παντρευτείς και δεκάρι μπορείς να βρεις.Εμένα συνήθως μου κάνουν παράπονα οτι είμαι ο πρώτος που δε ζηλεύει καθόλου και κοιτάει άλλες γυναίκες ενώ έχει τέτοια μουνάρα ψηλή ξανθιά δίπλα του και έπρεπε να νιώθει τυχερός.
Καλά οι Τσέχες ας πούμε τις εξαφανίζουν τις Πολωνέζες το χειρότερο είναι να επισκεφτείς με Πολωνέζα την Πράγα.Θα νιώσεις πολύ μαλάκας.
Αλλά για γάμο πιέζουν μόνο οι Πολωνέζες άντε και οι Ρωσίδες οι Τσέχες στα αρχίδια τους ψάχνουν πιο πολύ για γκόμενο.
Γενικά σε Σλάβα βρίσκεις γκόμενα 3 βαθμούς πάνω από ό,τι σε Ελληνίδα και γαμάς δεκαπλάσιες ή εικοσαπλάσιες στο ίδιο διάστημα.Είναι κάτι απίστευτο κάτι σαν παράλληλος πλανήτης.
Τα μαγικά νούμερα είναι εισόδημα πάνω από 3000 ευρώ και περιοχές ανατολικά του Οντερ.Εκεί αρχίζει ο παράδεισος.Νιώθεις την αξία σου να εκτοξεύεται σε στρατοσφαιρικά επίπεδα ειδικά για όσους εέχουν χορτάσει ελεεινίδικη χυλόπιττα το μπλοκ είναι μονόδρομος.Τους χέζεις όλους μέχρι να σε δαγκώσει βέβαια.
Μς κάποιο τρόπο οι Σλάβες σε τραβάνε κάτω καταστρέφεσαι είτε οικονομικά είτε αλλιώς.
 

Axiollogos

Μέλος
Εγγρ.
16 Μαΐ 2016
Μηνύματα
13
Like
0
Πόντοι
0
Δεν μπορώ να πω πως η άποψη μου αποτελεί κανόνα, αλλά μία Πολωνέζα που έχω γνωρίσει ήταν σπαθί.
Ψηλή ξανθιά, κλασάτη γυναίκα, κυριλέ κατάσταση.
Εμένα μου φέρθηκε πολύ σωστά κατά την πολύμηνη σχέση μας.
 

Kman2

Σπουδαίος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2010
Μηνύματα
20.997
Κριτικές
1
Like
13.992
Πόντοι
2.606
Πολυ ωραιες παρατηρησεις, να σαι καλα!
Οπως καταλαβα, εχεις γυναικα-γυναικα διπλα σου, αλλα σε θελουν κλαρινο...
Δεν λεει...
Βεβαια, ειναι και πως το βλεπει κανεις.
Ο αλλος προκειμενου να χει τη γκομεναρα διπλα του, μπορει στο σπιτι να κανει και ολες τις δουλειες του νοικοκυριου, τι να κανουμε βιτσια ειναι αυτα...
Αλλα νορμαλ αντρας με τετοιες απαιτησεις, δυσκολα θα καθισει με τετοιες πολωνεζες σαν αυτες που λες...κι ας ειναι και θεες στην τελικη...

Οι Πολωνέζες κάνουν δουλειές του σπιτιού,μαγειρεύουν καθαρίζουν ακόμα και αν τις καλείς για booty call.Θεωροιύν υποχρέωσή τους μετά από ένα ξεγυρισμένο τσιμπούκι να σου καθαρίσουν την κουζίνα ή να σου πλύνουν τα ρούχα.Ετσι κερδίζουν κάπως και τη συμπάθεια του άντρα.
Νοικοκυρές όμως μεγάλες δεν είναι.Δεν είδα την τρομερή καθαριότητα στα σπίτια τους.Βέβαια όταν είσαι θολωμένος από τα συνεχή τσιμπούκια,ξεκωλιάσματα και τις μπύρες δεν τα προσέχεις αυτά.Θες απλώς φαί για δυναμωτικό και πάντα φροντίζουν να σε ταίζουνε τροφές με λιπαρά για να δίνεις άφθονο χύσι.
 

gejgi

Σπουδαίος
Εγγρ.
1 Μαΐ 2009
Μηνύματα
1.368
Κριτικές
13
Like
1.892
Πόντοι
3.425
Οι δυτικές ειναι μακράν οι πιο εύκολες γυναικες στην Ευρώπη. ΑΞΙΩΜΑ.-  Και μια χαρα ωραίες ειναι και εμφανισιακά, άσχετα τι παπαριες λεει ο κμαν.

Οι δυτικές ειναι άνδρες σε σώμα γυναίκας, θέλουν τον πουτσο σου και τέρμα. Εδω έρχεται όμως το μεγάλο ΑΛΛΑ: πρεπει να εχεις εμφάνιση. Οποίος γκρινιάζει για τις δυτικές οτι δεν κάθονται απλα δεν εχει την αντίστοιχη εμφάνιση. Ας σταματήσουμε επιτέλους να κρυβόμαστε πίσω απο το δάκτυλο μας και ας δουμε την αλήθεια.

Προφανώς τωρα αν κάποιος ειναι 45-50 και θελει να γαμαει 20αρες ε τοτε προφανώς και θα εχει θέμα στη δυτική Ευρώπη, οι γκομενες θα τον βλεπουν σαν παππου, και με το δίκιο τους. Αλλα για να ειμαστε ειλικρινείς με τους εαυτούς μας, η 20-25αρα που ειναι με τον 45-50αρη προφανώς και ειναι μαζι του για συγκεκριμένους λόγους... Σε οποιαδήποτε χωρα του κόσμου. Σταματήστε να τρέφετε αυταπάτες!

για ωπα ρε μεγάλε...
μεγάλη αυτοπεποίθηση έχεις...

ακου εκει μην τρέφετε αυταπάτες...

 

Kman2

Σπουδαίος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2010
Μηνύματα
20.997
Κριτικές
1
Like
13.992
Πόντοι
2.606
ΟΙΟΙΟΙΟΙ  :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: Σώσε το λαό σου Μέγα Κμαν!!!!!!!!!!!!

Εγώ το χειμώνα με ....στρεβλές πληροφορίες απο το site έφαγα 10 μέρες στα Ουκρανικά κολοχώρια...Ευτυχώς που δεν τα πλήρωσα ακριβα...Τέλος πάντων τα έχουμε πει και ξαναπει! Οι πληροφορίες Κμαν για Πολωνία είναι ρεαλιστικές!!!  :rockon: :rockon: :rockon: :2funny: :2funny: :2funny:
Αλλά μόνο για ανθρώπους με ενέργεια και συνεχή δράση!!! Όχι για νορμάλ άτομα!! Για άτομα που σκεφτονται το μουνί "25" ώρες την μέρα!!! Και να ξέρουν να το χειρίζονται! Δεν είναι για άβγαλτους...Χρειάζεται εκπεδευμένους σεξοκομάντο!!!!!!

Φέτος απο τώρα ξέρω πως θα πάω Ρωσία! Τα αστεία τελειώσαν!! Άλλαξα πλήρως επίπεδο!! Αυτές τις μέρες πήρα μια παντρεμένη Ρωσίδα με την συγκατάθεση του άντρα της! Αυτός έμεινε στο ξενοδοχείο και αυτή δυο βραδια ήρθε μαζί μου! Εντυπωσιακή γυναίκα απο τις πιο ωραίες που έχω δει φέτος!! Επερνε φώτο και βίντεο για τον Αντρα της! Τώρα θέλει να έρθει για Σαββατοκύριακο μόνη της πάλι!!!! :rockon: :rockon: :rockon:
Επίσης ο Αντρας της με πάει και με καλέσαν να πάω να περάσω καλά μαζί τους και με τους φίλους τους..... :rockon: :rockon: :rockon::rockon:

"Δώρο θεού" και δικαίωση για τον αγώνα μου να μάθω Ρώσικα και το κυνήγι μου τόσα χρόνια!!!!

Πες τα χρυσόστομε.Οι πληροφορίες που δίνω εγώ είναι για αληθινούς πουτσαράδες άτομα με μυαλό κολλημένο στο μουνί.Απλά ή θέαση του κόσμου έχει περιοριστεί στο μίνιμουμ.Η αξία κάθε πόλης ή χωριού προσδιορίζεται ανάλογα με την ποιότητα,ποσότητα και διαθεσιμότητα του μουνιού.Μιλάμε για απόλυτα προσηλωμένους πριαπιστές.Κάπως πρέπει να το έχεις μέσα σου.
Ακόμα και USA όταν πήγα τα μουνάκια έβλεπα.Ωραίοι και οι ουρανοξύστες αλλά μετά από τη βδομάδα μόνο με την αρχιτεκτονική βαριέσαι εκτός και αν γαμάς τοίχους.
Ανατολική Ευρώπη όλα σκατά παρακμιακά και άθλια αλλά τι σε νοιάζει όταν το μουνάκι ρέει άφθονο?Απλά χρησιμοποιείς τον πούτσο σου σαν πυξίδα και καταλήγεις εκεί.
Τώρα βέβαια λόγω εξάντλησης,σκατά κατάστασης δεν μπορώ να κάνω πια τα ζιγκολίκια αλλά οι νέοι του φόρουμ με το μυαλό κολλημένο στο μουνί οι νέοι περήφανοι πριαπιστές αρχιδάτοι τσομπάνηδες σίγουρα μπορούν να οργώσουν σε ένα Drang nach Osten.Βαστάει εκατονταετίες αυτή η εκστρατεία από τους καιρούς των καυλωμένων  γερμανοειδών Τευτόνων σταυροφόρων και των Αγγλων πειρατών που όργωσαν όλο τον κόσμο προκειμένου να αποφύγουν τις Αγγλίδες.
 

Kman2

Σπουδαίος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2010
Μηνύματα
20.997
Κριτικές
1
Like
13.992
Πόντοι
2.606
Γενικεύσεις επί γενικεύσεων (στα τονισμένα). Οι ανήκοντες στην νομενκλατούρα περνούσαν ανέκαθεν καλά (και συνεχίζουν) όλοι οι υπόλοιποι (άλλοι λιγότερο, άλλοι περισσότερο) στο ίδιο καζάνι της μιζέριας. Ποιός θα έλεγε κάτι για το καθεστώς, ενώ ανήκε στο Κόμμα και στην ελίτ; Ναι τους άλλους, τους έτρωγε η μαρμάγκα, ενώ το σύνολο αυτολογοκρίνεται, και οι ευφυείς υπηρετούν τις μυστικές υπηρεσίες.
Για ποιό όμως γενικό μεγαλείο της Ρωσίδας μιλάς, και πως το διαχωρίζεις από τη μιζέρια της Πολωνέζας; Λόγω πληθυσμιακής διαφοράς; Μην ακούω τέτοιες γενικεύσεις και κοινοτυπίες. Ναι υπάρχουν Ρωσίδες αρχοντικές, και Ρωσίδες απίστευτα μίζερες και χαμηλού επιπέδου, όπως αντιστοίχως υπάρχουν και Πολωνέζες ή άλλες με το ανάλογο προφίλ. Σημασία έχει το υποβάθρο. Μην τα γενικεύουμε όλα. Επίσης, μην ξεχνάς ότι ο κομμουνισμός, εκδηλώθηκε με παραλλαγές και όχι καρμπόν σε όλα τα μέρη, με αποτέλεσμα να διαμορφωθούν και συγκεκριμένα χαρακτηριστικά και διαφοροποιήσεις.  :hi:

Κοίτα η βασική διαφορά είναι οτι η πλειονότητα των Ρωσίδων μένουν σε μεγάλες πόλεις(άνω των 500000 κατοίκων),ενώ η πλεονότητα των Πολωνέζων(και Ουκρανέζων) σε χωριά(κάτω των 2000 κατοίκων) οπότε αυτό έχει επηρρεάσει αρκετά την ψυχοσύνθεσή τους.
Η Πολωνέζα μοιάζει πάρα πολύ με αυτό που περιγράφουμε στην Ελλάδα σα βλάχα την καλόκαρδη απλοική νταρντάνα χωριάτισσα ενώ η Ρωσίδα είναι η καπάτσα gold digger απο τη μεγάλη πόλη με τα πολλά φώτα.Είναι άλλη φάση αν και τελικά το ίδιο αφού όλες Σλάβες είναι.
Οι Ρωσίδες είναι μαιτρ στο χειρισμό των αντρών ξέρουν να σε κάνουν να αισθανθείς υπεράνδρας εξαιρετικός σου τονώνουν τον εγωισμό για μεγάλα πράγματα.Οι Πολωνέζες πάλι είναι πιο submissive σε ρίχνουν στα κυβικά σου αλλά αποζημιώνουν με αυτό το τρομερό πολωνικό βλάχικο τσιμπούκι.
Οπότε για ζωή ροκ εν ρολ γρήγορη ζωή,πολλά μουνιά,ρίσκα,γρήγορος θάνατος live fast,die hard είναι οι Ρωσίδες.Για λάτρεις του ανεξάντλητου τσιμπουκιού επιστροφή στη φύση συντηρητισμός,γείωση,ρεαλισμός η matka Polka ταιριάζει σαφώς καλύτερα.
Κάπως δηλαδή η Ρωσίδα σου λέει:
-Είσαι πουτσαράς.Βγες έξω γάμα τους όλους και πάρε μου τα χρυσαφικά και τα δώρα που θέλω.
Η Πολωνέζα σου λέει:
-Μέσος όρος είσαι αλλά εγώ συμβιβάζομαι δεν έχω τη μύτη ψηλά όπως οι Ελληνίδες.Ξέρεις όμως δεν είμαι οικονομικά ανεξάρτητη θέλω να με βοηθάς με το βαλάντιο που έχεις.

Επίσης ένα εντυπωσιακό σε αυτές τις χώρες είναι οτι οι γκόμενες υπερηφανεύονται οτι η χώρα τους βγάζει τις κορυφαίες πουτάνες στο μπλοκ.
Π.χ. Ρωσίδα:
-Επί κομμουνισμού όλοι οι ξένοι έρχονταν Μόσχα για κοπέλες.Εχεις ακούσει το τραγούδι American boy?
Τσέχα:
-Επί κομμουνισμού όλοι ήξεραν οτι οι γκόμενες της ΕΣΣΔ ήταν τα φτηνοπουτανάκια με το φουλ μέικ απ και τα τακούνια.Η πραγματικά high class prostitutka ήταν η Τσέχα που καθόταν με το ακριβό φόρεμα μόνη πίνοντας καφέ στο κεντρικό καφέ της Πράγας.Οταν την έβλεπες έλεγες τι σικάτη τι ωραία κοπέλα.Ηταν όμως η αληθινή απαγγελματίας η high class πόρνη που για αυτήν μαζεύονταν οι ξένοι στην Πράγα.
Πολωνέζα:
Θυμάμαι τους ξένους να έρχονται Βαρσοβία και κοπέλες στο δρόμο να σηκώνουν τη φούστα μέχρι πάνω να δείχνουν τη ζαρτιέρα και να ρωτάνε:Excuse me Sir,would you like to see Warsaw by night?
Μια Ουκρανέζα μου πετάει όταν είπα οτι υπάρχουν μπορδέλα Γερμανία με πουτάνες.
-Αδύνατο.Δεν υπάρχουν Γερμανίδες πόρνες.
-Και όμως τις λέω υπάρχουν.
-Μωρό μου λέει αυτό είναι αδύνατον.Η prostitutka πρέπει να προκαλεί καύλα με την εμφάνισή της.Οι Γερμανίδες είναι άσχημες δεν μπορούν να προκαλέσουν καύλες στους άντρες.Μόνο οι Ουκρανές μπορούν να το κάνουν αυτό.Για αυτό και σε όλα τα μπορδέλα βλέπεις Ουκρανές είμαστε οι ομορφότερες γυναίκες.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom