Νέα

Πόσο υποτακτικές & χαμηλών απαιτήσεων ειναι οι Πολωνέζες σε μια σχέση;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα cool11
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 310
  • Εμφανίσεις 36K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

bourdeliaris82

Μέγας
Εγγρ.
22 Οκτ 2011
Μηνύματα
6.498
Κριτικές
56
Like
6.223
Πόντοι
3.556
Λοιπον παιδες θα γραψω κι εγω το συντομο μικρο μου στορυ με μια πολωνεζα.
Την γνωριζω απο τιντερ το μαρτη. Ανταποκρινοταν στα μηνυματα, ανταλκαξαμε fb,  ολα κομπλε. Ειχαμε πει να βγουμε μια Πεμπτη βραδυ κι εξαφανιζεται. Της στελνω,  το Σαββατο οταν την πετυχαινω μεσα, οτι θαμπορουσε απλα ν απαντησει οτι δεν μπορει να βγει και δεν τρεχει τιποτα(οχι οτι μ ενδιεφερε κ ιδιαιτερα). Τλσπ μου απανταει οτι ειχε βγει και ηπιε και μου εστειλεκατι φωτο αυτη με φιλες της και με κατι φλωρους πολωνους.τλσπ κανονιζουμε γι αλλη φορα Σαββατο οπου λιγο πριν βγουμε με παιρνει tηλ απο το fb  και ακυρωνει γιατι ηταν αρρωστη. Εμενα αυτο μου εκατσε κουτι, γιατι εψηνα μια δικια μας με την οποια στο καπακι της προτεινα ςξοδο και βγηκαμε εκεινο το βραδυ. Τλσπ περναει λιγος καιρος. Μια μερα παλι την πετυχαινω μεσα, δεν γαμιεται λεω, της στελνω ενα, τι κανεις;,
Μου απαντησε ολα κομπλε κανονθζουμε να τα πουμε εκεινη την Κυριακη.
Φτανει η Κυριακη και ειζα παει για πιπουκα στη φυλης, μου εστελνε αυτη ποτε θα τα πουμε, αλλα σεν μ ενοιαζε πια, γιατι το βραδυ ειχα κανονισει με μια ελληνιδα και της λεω δεν τα λεμε μες ατη βδομαδα?
Απαντηση: φοβαμαι οτι δε θα σε δω ποτε ετσι οπως το παμε(στ αεχιδια μου σκεφτηκα απο μεσα μου)
 

balkanexpress77

Μέλος
Εγγρ.
25 Απρ 2013
Μηνύματα
4.739
Like
6
Πόντοι
16
E αυτο λεμε σε πουτανες απο το hotmax, το odloty, το erodate κλπ χαιρω πολυ. Μηπως πρεπει να το πουμε οτι πρεπει να ξεχωριζεις τις πουτανες απο τις κανονικες κοπελες? Δεν ειναι αυτονοητο?
οχι αμα εισαι 60φευγα  :grin: :grin: :grin:
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 136408

Επισκέπτης
Απλά δεν έχεις σπρώξει τα ποσά διακοσάρες,πεντακοσάρες για αυτό δεν έχεις δει την άλλη όψη του νομίσματος δηλαδή την πραγματικότητα.Τι δηλαδή είναι διατεθειμένες οι γκόμενες που θεωρείς καθώς πρέπει να κάνουνε για λίγο παραδάκι.
Αλήθεια πιστεύεις οτι η μέση Πολωνέζα εξασφαλίζει τα ΣΕΑ της kosmetyki,bizuteria,torebki,szpilki,podrozy,dodatki κτλ με το ... μισθό της?
Μερικές μου το θέτουν ευθέως πιστεύεις οτι μπορώ να πληρώσω το τάδε ή το δείνα με το ... μισθό μου?
Nie jestem finansowo niezalezna(δεν είμαι οικονομικά ανεξάρτητη) αυτό λένε όλες.
Οπότε λες
-Jestem bardzo smutny kochanie nie mozesz.Bede ciebie finansowo pomogac jestes bardzo ladna.(είμαι πολύ θλιμμένος που δεν μπορείς και υποφέρεις αγάπη μου.Θα σε βοηθήσω οικονομικά είσαι πολύ καλή).
Εκεί μπαίνει η βασική εξίσωση στο πλάνο.
-Jestes cudowny. Nie wiem jak bede zwrocic(είσαι υπέροχος.δεν ξέρω πώς μπορώ να στο ανταποδώσω.) λέει η γκόμενα.
-Με ένα ξεγυρισμένο βλάχικο πολωνικό τσιμπούκι θες να πεις.Αλλά λες:
-Tylko ciebie chce kochanie.Chce cie przytulic i celowac.(Μόνο εσένα θέλω μωρό μου.Θέλω να σε φιλήσω και να σε αγκαλιάσω)
Εκεί λιώνει και σε καλεί στο φτωχικό της για το ρεσιτάλ τσιμπουκιού.Κάπως έτσι είναι το romantic story.
Τώρα αν κάτσεις μαζί της καμία βδομάδα παχύνεις με τα kiolbasa τα zurek,λιώσεις στις Zywiec,τις Warga strong και τις βότκες και την αφήσεις έγγυο έκανε την τύχη της. Το 90% των γυναικών Πολωνία κάνουν ακάποτο με την ελπίδα να μείνουν έγγυες.Συνήθως την κοπανάω στο διήμερο λόγω έλλειψης χρόνου οπότε ως τώρα δεν την έχω πατήσει.Οσες Πολωνέζες είχα απέρριπταν καπότα ανεξαρτήτως ηλικίας.
Γενικά το πρόβλημα στις σλαβικές χώρες είναι οτι αφιερώνεσαι στο γαμήσι αντί για την καριέρα σου ενώ στις γερμανικές χώρες είναι ακριβώς το αντίθετο οι ντόπιες εμφανισιακά και από άποψη χαρακτήρα είναι αντικίνητρο και πας μπροστά οικονομικά.
Στις σλαβικές χώρες είσαι πιο ισορροπημένος λίγα λεφτά πολλά γαμήσια.Δύση πολλά λεφτά λίγα γαμήσια.Το σημείο ισορροπίας είναι δύσκολο εκτός από αυνάνες και gay που έχουν τη Δύση για παράδεισο.

ξεροχύνω με κμανικούς διαλόγους και θεατρική παραστατικότητα  :cum:
(btw σε αρκετά, έχεις ένα δίκιο, το σωστό να λέγεται)...
 

bourdeliaris82

Μέγας
Εγγρ.
22 Οκτ 2011
Μηνύματα
6.498
Κριτικές
56
Like
6.223
Πόντοι
3.556
τλσπ λεω δεν γαμιεται, παω και τη βρισκω εκει που καθοταν
Μαγκες η γκομενα με καωλωσε μονο που την ειδα. Μολις ειχα δωσει και τσιμπουκι στη φυλης και ο πουτσος μου ειχε γινει πετρα, χωρις να φοραει κατι προκλητικο.
Επειδη εζω φωτο στο φβ που δεν με κολακευουν, την ειδα και αυτην κατι επαθε οταν με ειδε.
Τλσπ, ανανεσαμε το ραντεβου μας για την επομενη Κυριακη(κατι που με κωλοβολευε, γιατι ειχα να παρασκ. Σαββ. Να βγω με αλλες γκομενες)
Τη  κυριακη οντως βγαινουμε, μου μιλησε για τη ζωη της, για την οικογενεια της, στο τελος μου ειπε οτι ειναι σχετικα ντροπαλη λογω γλωσσας,αλλα την εκανα να νιωθει πολυ ανετα. Τλσπ
Κανονιζουμε να παμε φαγητο την επομενη Παρασκευη,  της εατελνα μηνυματα στη διαρκεια της βδομαδας που μου απαντουσε ειτε τν αλλη μερα,ειτε καθολου. Μεχρι που φτανει η Παρασκευη και της στελνω οκ για το βραδινο φαγητο? Και μου απανταει μια ηληθια δικαιολογια οτι φευγουν κατι φιλες της και θα της χαιρετουσε.
Μετα απο αυτο την διεγραψα απο το φβ και λεω παμε γι αλλα(αφου πρωτα της απαντησα καλα να περνας και μου απαντησε και αυτη "κι εσυ")
Ολα ωραι, ολα καλα. Μου στελνει μηνυμα την Δευτερα μετα απο αυτο, και μου λεει σε καποια φαση"με διεγραψες?? Και της λεω ναι αφου δεν ενδιαφερεσαι!
Μου απαντησε οτι δεν ξερει πως να φερθει και μλκιες τετοιες. Κανονιζουμε τλσπ παλι συναντηση
Την παω σ ενα μπαρακι και την πλακωνω στα γλωσσοφιλα. Αυτη ανταποκριθηκε, φιλιομασταν πολυ και η αληθεια ειναι οτι ηταν πολυ ωραια. Την αποχαιρετισα με αγκαλιτσα και τρελα γλωσσοφιλα και ανανεωσαμε το ραντεβου μας για το Σαββατο(αυτη το προτεινε το Σαββατο)
Μετα απ ολα υατ της ατελνω την Πεμπτη.....τιποτα
παρασκευη...τιποτα
Σαββατο πρωι τιποτα
Αρχισα να της στελνω οτι ανησυχω μηπως επαθε τιποτα.της τηλεφωνησα δεν απαντουσε
Μεχρι που μου στελνει ενα κατεβατο
Οτι δεν ενιωθε ανετα μαζι μου και γενικα το παθαινει με τους Αντρες και δεν φταιω σε τιποτα,επρεπε να μου το χε πει νωριτερα :jerking: :jerking: :jerking:
Τλσπ της απανταω οτι αν ειναι αυτο δεν υπαρχρι προβλημα,θα αισθανθει ανετα,αν υπαρχειμκαποιος αλλος δεν θα την ξαναενοχλησω,αλλα αν ειναι θεμα ανεσης να ναι σιγουρη οτι δεν θα υπαρχει προβλημα
Ας σκεφτει και ας μου στειλει χωρις να πιεσω.
Και μου εστειλε χαμογελο και ενα ωραιο
Οκ!
Εχει περασει ενας μηνας......δεν ξαναφανηκε ποτε.....
Εννοειται οτι δεν της ξαναστελνω....
Αλλα μαγκες. Εμεινα μαλακας. Στ @@ μου οτι και αν ειναι.
Αλλα γκομενα που μου στελνει αφου τη διαγραφω και να με γειωνει ετσι δεν μου εχει ξανασυμβει. Μολαμε για σοβαρα ψυχολογικα
 

Chevalier Fidèle

Τιμημένος
Εγγρ.
1 Ιαν 2007
Μηνύματα
21.619
Κριτικές
1
Like
300
Πόντοι
386
τλσπ λεω δεν γαμιεται, παω και τη βρισκω εκει που καθοταν
Μαγκες η γκομενα με καωλωσε μονο που την ειδα. Μολις ειχα δωσει και τσιμπουκι στη φυλης και ο πουτσος μου ειχε γινει πετρα, χωρις να φοραει κατι προκλητικο.
Επειδη εζω φωτο στο φβ που δεν με κολακευουν, την ειδα και αυτην κατι επαθε οταν με ειδε.
Τλσπ, ανανεσαμε το ραντεβου μας για την επομενη Κυριακη(κατι που με κωλοβολευε, γιατι ειχα να παρασκ. Σαββ. Να βγω με αλλες γκομενες)
Τη  κυριακη οντως βγαινουμε, μου μιλησε για τη ζωη της, για την οικογενεια της, στο τελος μου ειπε οτι ειναι σχετικα ντροπαλη λογω γλωσσας,αλλα την εκανα να νιωθει πολυ ανετα. Τλσπ
Κανονιζουμε να παμε φαγητο την επομενη Παρασκευη,  της εατελνα μηνυματα στη διαρκεια της βδομαδας που μου απαντουσε ειτε τν αλλη μερα,ειτε καθολου. Μεχρι που φτανει η Παρασκευη και της στελνω οκ για το βραδινο φαγητο? Και μου απανταει μια ηληθια δικαιολογια οτι φευγουν κατι φιλες της και θα της χαιρετουσε.
Μετα απο αυτο την διεγραψα απο το φβ και λεω παμε γι αλλα(αφου πρωτα της απαντησα καλα να περνας και μου απαντησε και αυτη "κι εσυ")
Ολα ωραι, ολα καλα. Μου στελνει μηνυμα την Δευτερα μετα απο αυτο, και μου λεει σε καποια φαση"με διεγραψες?? Και της λεω ναι αφου δεν ενδιαφερεσαι!
Μου απαντησε οτι δεν ξερει πως να φερθει και μλκιες τετοιες. Κανονιζουμε τλσπ παλι συναντηση
Την παω σ ενα μπαρακι και την πλακωνω στα γλωσσοφιλα. Αυτη ανταποκριθηκε, φιλιομασταν πολυ και η αληθεια ειναι οτι ηταν πολυ ωραια. Την αποχαιρετισα με αγκαλιτσα και τρελα γλωσσοφιλα και ανανεωσαμε το ραντεβου μας για το Σαββατο(αυτη το προτεινε το Σαββατο)
Μετα απ ολα υατ της ατελνω την Πεμπτη.....τιποτα
παρασκευη...τιποτα
Σαββατο πρωι τιποτα
Αρχισα να της στελνω οτι ανησυχω μηπως επαθε τιποτα.της τηλεφωνησα δεν απαντουσε
Μεχρι που μου στελνει ενα κατεβατο
Οτι δεν ενιωθε ανετα μαζι μου και γενικα το παθαινει με τους Αντρες και δεν φταιω σε τιποτα,επρεπε να μου το χε πει νωριτερα :jerking: :jerking: :jerking:
Τλσπ της απανταω οτι αν ειναι αυτο δεν υπαρχρι προβλημα,θα αισθανθει ανετα,αν υπαρχειμκαποιος αλλος δεν θα την ξαναενοχλησω,αλλα αν ειναι θεμα ανεσης να ναι σιγουρη οτι δεν θα υπαρχει προβλημα
Ας σκεφτει και ας μου στειλει χωρις να πιεσω.
Και μου εστειλε χαμογελο και ενα ωραιο
Οκ!
Εχει περασει ενας μηνας......δεν ξαναφανηκε ποτε.....
Εννοειται οτι δεν της ξαναστελνω....
Αλλα μαγκες. Εμεινα μαλακας. Στ @@ μου οτι και αν ειναι.
Αλλα γκομενα που μου στελνει αφου τη διαγραφω και να με γειωνει ετσι δεν μου εχει ξανασυμβει. Μολαμε για σοβαρα ψυχολογικα

Xαχαχαχαα που να μενες και στη χωρα της! :2funny: Χιλιοπαιγμενο το εργο και λες δε μπορει  :headbang:. Κατι πρεπει να χει το νερο εδω περα  :headbang:! Ακριβως μα ΑΚΡΙΒΩΣ τα ιδια  :uglystupid:
 

bourdeliaris82

Μέγας
Εγγρ.
22 Οκτ 2011
Μηνύματα
6.498
Κριτικές
56
Like
6.223
Πόντοι
3.556
Xαχαχαχαα που να μενες και στη χωρα της! :2funny: Χιλιοπαιγμενο το εργο και λες δε μπορει  :headbang:. Κατι πρεπει να χει το νερο εδω περα  :headbang:! Ακριβως μα ΑΚΡΙΒΩΣ τα ιδια  :uglystupid:
υπαρχει καποια λογικη σε αυτο το χιλιαοπαιγμενο εργο?προσπαθουν κατι να πετυχουν?
 

Chevalier Fidèle

Τιμημένος
Εγγρ.
1 Ιαν 2007
Μηνύματα
21.619
Κριτικές
1
Like
300
Πόντοι
386
υπαρχει καποια λογικη σε αυτο το χιλιαοπαιγμενο εργο?προσπαθουν κατι να πετυχουν?

Ειναι περιεργοι σαν λαος γενικα. Ενω εχουν χαρισματα,ειναι προκομενοι ανθρωποι, τιμιοι, εργατικοι, ευγενικοι, εχουν αρκετα κομπλεξ, που πιστευω πανε πισω στον κομμουνισμο. Καχυποψια, και φοβος. Ακομη και μεταξυ τους οχι με τον ξενο. Επισης διπροσωπια, και ψευτουποκρισια, οπως στην Ελλαδα. Κουτσομποληδες οσο δε παει . Κανουν την παπια μπροστα σου και λες ουτε με εχουν παρατηρησει. Και απο πισω μπορει να σε εχουν καραθαψει :grin:
Kαι εχει να κανει και με την πολυ ισχυρη επιρροη της Εκκλησιας ( δεν ειναι υπερβολη να πεις οτι οι παπαδες κυβερνανε αυτη τη χωρα ), επομενως οι κατοικοι ειναι θρησκοληπτοι. Και καποιος να μην ειναι , επηρεαζεται η συμπεριφορα του. Γενικα το κοινωνικο περιβαλλον ειναι ασφυκτικο, σε βαθμο ψυχαναγκασμου. Αυτο που ειπες χαρακτηριστικο παραδειγμα και συμπεριφορα γκομενας. Και σκεψου εμενε και Ελλαδα που ειχε απο εκει παραστασεις. Εντωμεταξυ απο ολα αυτα που ελεγε , το πιο πιθανο ειναι οτι ειχε γκομενο η ειχε αντρα και απλα επαιζε για να τονωσει την αυτοπεποιθηση της.
 

duskolieggrafi

Τιμημένος
Εγγρ.
22 Μαΐ 2011
Μηνύματα
5.009
Κριτικές
203
Like
5.129
Πόντοι
17.436
Τα εχουμε πει χιλιάδες φορές, για Πολωνία διαβάστε ιππότη, και παλιά που έγραφε τα ελεγε σωστα και ο δρ αγάπης. Αυτα που γράφει ο κμαν ισχύουν για πουτάνες, δεν το κρύβει κι ο ίδιος άλλωστε, το λεει πως τους δίνει λεφτα...

Παρόμοια εντύπωση για τις Πολωνέζες και τους Πολωνούς εν γενεί εχω και εγω. Θεωρώ πως γενικά ειναι μίζερος λαός. Παρόμοια αίσθηση μιζέριας μου βγάζουν οι Λιθουανες, δεν ξέρω αν θεωρούνται ανατολικό μπλοκ...

Γενικά δε συμφωνώ πως όλες του ανατολικού μπλοκ ειναι ίδιες. Όπως είπα Πολωνές και Λιθουανες μου βγάζουν μιζέρια. Μολδαβες μου βγάζουν λιγο απο τη βλαχομαγκια των Ρουμάνων, εμενα αυτο το στυλ γκομενας δε μου ταίριαξε ποτε... Αυτές που εχω στην καρδιά μου ειναι Ρωσιδες, Λευκορωσιδες, Ουκρανιδες, προσωπικα μου ταιριάζουν αυτές οι γκομενες, πάντα περνούσα καλα μαζι τους και προςωπικα τις θεωρώ τις πιο ξηγημενες ράτσες γυναικών που εχω συναντήσει. Και εχω σχετιστεί με σχεδόν όλες τις φυλες της ευρωπης...

ΥΓ. Ιππότη πως πανε τα πραγματα με την τελευταία κυβερνηση; Συνεχεια ακούω τα χειρότερα απο Πολωνούς που γνωρίζω.
 

bourdeliaris82

Μέγας
Εγγρ.
22 Οκτ 2011
Μηνύματα
6.498
Κριτικές
56
Like
6.223
Πόντοι
3.556
Ειναι περιεργοι σαν λαος γενικα. Ενω εχουν χαρισματα,ειναι προκομενοι ανθρωποι, τιμιοι, εργατικοι, ευγενικοι, εχουν αρκετα κομπλεξ, που πιστευω πανε πισω στον κομμουνισμο. Καχυποψια, και φοβος. Ακομη και μεταξυ τους οχι με τον ξενο. Επισης διπροσωπια, και ψευτουποκρισια, οπως στην Ελλαδα. Κουτσομποληδες οσο δε παει . Κανουν την παπια μπροστα σου και λες ουτε με εχουν παρατηρησει. Και απο πισω μπορει να σε εχουν καραθαψει :grin:
Kαι εχει να κανει και με την πολυ ισχυρη επιρροη της Εκκλησιας ( δεν ειναι υπερβολη να πεις οτι οι παπαδες κυβερνανε αυτη τη χωρα ), επομενως οι κατοικοι ειναι θρησκοληπτοι. Και καποιος να μην ειναι , επηρεαζεται η συμπεριφορα του. Γενικα το κοινωνικο περιβαλλον ειναι ασφυκτικο, σε βαθμο ψυχαναγκασμου. Αυτο που ειπες χαρακτηριστικο παραδειγμα και συμπεριφορα γκομενας. Και σκεψου εμενε και Ελλαδα που ειχε απο εκει παραστασεις. Εντωμεταξυ απο ολα αυτα που ελεγε , το πιο πιθανο ειναι οτι ειχε γκομενο η ειχε αντρα και απλα επαιζε για να τονωσει την αυτοπεποιθηση της.
:thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup:
 

τασος3

Σπουδαίος
Εγγρ.
7 Νοε 2010
Μηνύματα
6.341
Like
7.616
Πόντοι
2.356
ξεροχύνω με κμανικούς διαλόγους και θεατρική παραστατικότητα  :cum:
(btw σε αρκετά, έχεις ένα δίκιο, το σωστό να λέγεται)...
στον τροπο γραφης εχει πραγματι ταλεντο,αλλα μεχρι εκει :grin:
τα αυτονοητα λεει σε γενικες γραμμες με πολυ σαλτσα ;) οτι οι ανατολικοευρωπαιες στον μεσο ορο ειναι πιο ευκολες απο τις δυτικες νομιζω το γνωριζουν σχεδον ολοι οσοι γραφουν εδω :grin: οχι βεβαια οτι θα πας και θα ξεσκιστεις στον πουτσο με το καλημερα σε αυτες τις χωρες αλλα σιγουρα ειναι καλυτερα ειδικα σε αυτους που ειναι ανω των σαρανταπεντε καθοτι στη δυση εισαι ψιλοτελειωμενος σε τετοια ηλικια  :hi:
μετα τα εξηντα υπαρχει και η ταυλανδη φυσικα με κατωτερη εμφανισιακα ποιοτητα γυναικων,κοινως μαιμουνακια :grin:
για γκομενες μιλαω,πουτανες εχουν ολες οι χωρες ακομα και οι μουσουλμανικες...  :hi:
 

duskolieggrafi

Τιμημένος
Εγγρ.
22 Μαΐ 2011
Μηνύματα
5.009
Κριτικές
203
Like
5.129
Πόντοι
17.436
Οι δυτικές ειναι μακράν οι πιο εύκολες γυναικες στην Ευρώπη. ΑΞΙΩΜΑ.-  Και μια χαρα ωραίες ειναι και εμφανισιακά, άσχετα τι παπαριες λεει ο κμαν.

Οι δυτικές ειναι άνδρες σε σώμα γυναίκας, θέλουν τον πουτσο σου και τέρμα. Εδω έρχεται όμως το μεγάλο ΑΛΛΑ: πρεπει να εχεις εμφάνιση. Οποίος γκρινιάζει για τις δυτικές οτι δεν κάθονται απλα δεν εχει την αντίστοιχη εμφάνιση. Ας σταματήσουμε επιτέλους να κρυβόμαστε πίσω απο το δάκτυλο μας και ας δουμε την αλήθεια.

Προφανώς τωρα αν κάποιος ειναι 45-50 και θελει να γαμαει 20αρες ε τοτε προφανώς και θα εχει θέμα στη δυτική Ευρώπη, οι γκομενες θα τον βλεπουν σαν παππου, και με το δίκιο τους. Αλλα για να ειμαστε ειλικρινείς με τους εαυτούς μας, η 20-25αρα που ειναι με τον 45-50αρη προφανώς και ειναι μαζι του για συγκεκριμένους λόγους... Σε οποιαδήποτε χωρα του κόσμου. Σταματήστε να τρέφετε αυταπάτες!
 

Chevalier Fidèle

Τιμημένος
Εγγρ.
1 Ιαν 2007
Μηνύματα
21.619
Κριτικές
1
Like
300
Πόντοι
386
Τα εχουμε πει χιλιάδες φορές, για Πολωνία διαβάστε ιππότη, και παλιά που έγραφε τα ελεγε σωστα και ο δρ αγάπης. Αυτα που γράφει ο κμαν ισχύουν για πουτάνες, δεν το κρύβει κι ο ίδιος άλλωστε, το λεει πως τους δίνει λεφτα...

Παρόμοια εντύπωση για τις Πολωνέζες και τους Πολωνούς εν γενεί εχω και εγω. Θεωρώ πως γενικά ειναι μίζερος λαός. Παρόμοια αίσθηση μιζέριας μου βγάζουν οι Λιθουανες, δεν ξέρω αν θεωρούνται ανατολικό μπλοκ...

Γενικά δε συμφωνώ πως όλες του ανατολικού μπλοκ ειναι ίδιες. Όπως είπα Πολωνές και Λιθουανες μου βγάζουν μιζέρια. Μολδαβες μου βγάζουν λιγο απο τη βλαχομαγκια των Ρουμάνων, εμενα αυτο το στυλ γκομενας δε μου ταίριαξε ποτε... Αυτές που εχω στην καρδιά μου ειναι Ρωσιδες, Λευκορωσιδες, Ουκρανιδες, προσωπικα μου ταιριάζουν αυτές οι γκομενες, πάντα περνούσα καλα μαζι τους και προςωπικα τις θεωρώ τις πιο ξηγημενες ράτσες γυναικών που εχω συναντήσει. Και εχω σχετιστεί με σχεδόν όλες τις φυλες της ευρωπης...

ΥΓ. Ιππότη πως πανε τα πραγματα με την τελευταία κυβερνηση; Συνεχεια ακούω τα χειρότερα απο Πολωνούς που γνωρίζω.

Oι ρωσοουκρανοειδης ειναι λαος που μας ταιριαζει περισσοτερο εμας τους Ελληνες. Ειναι ενας αλλος εντελως διαφορετικος κοσμος και απο τους κεντροευρωπαιους ( πολωνοι, τσεχοι, σλοβακοι, ουγγροι) και απο τους βαλτικους ( τους οποιους δε τους ξερω και πολυ για να πω την αληθεια ).
Οι Πολωνοι ουσιαστικα σε καθεστως ελευθεριας τους τελευταιους αιωνες (!) ζουνε μονο τα τελευταια χρονια. Απο το 1770 περιπου που διαμελιστηκαν και η χωρα διαμοιραστηκε αναμεσα σε Ρωσσια, Γερμανια και Αυστρια, ως το 1919 που ανασυστηθηκαν ως ελευθερο κρατος. Αλλα και παλι πολεμοι κλπ, μεχρι να σταθουν στα ποδια τους το 1939 τους την επεσαν οι ναζι απο τη μια, οι σοβιετικοι απο την αλλη. Μεχρι το 1989, οπου η κομμουνιστικη περιδοος ηταν μια περιοδος φοβου, καταπιεσης,σιωπης με χαφιεδισμο, ρουφιανιλικι κλπ. , ουσιαστικα μια ξενη κατοχη. βαλε σε αυτα, Κατυν, εξεγερση της Βαρσοβιας και καταστροφη. Και απο το 89, ως το 2004 που μπηκαν στην Ε.Ε. ζουσαν σε συνθηκες μεγαλης φτωχειας. Απο το 2004 και μετα ζουνε σε κανονικες συνθηκες οι ανθρωποι.
Εν ολιγοις απο τις πολλες πουτσες εχουν ζαλιστει και ειναι λογικο μετα να εχουν διαμορφωθει ετσι. Με καχυποψια, φοβιες, νευρωτισμο κλπ.
Σχετια με την κυβερνηση PiS που βγηκε το Νοεμβριο, βλεπω οτι στην Ελλαδα με ΠΑΣΟΚ και τωρα με ΣΥΡΙΖΑ : ολοι τη βριζουν, εδω και απορεις ποιος την ψηφισε τοτε ! Λενε οτι επαιξε ρολο το μεγαλο ποσοστο αποχης, των πιο νεων και μορφωμενων των αστικων κεντρων και η κυβερνηση ψηφιστικε απο στρωματα χαμηλοτερης μορφωσης και ηλικιωμενους στα χωρια κυριως, οπου επηρεαστηκαν απο τους παπαδες εκει. Βασικα ειναι ευρωσκεπτικιστικη κυβερνηση, οχι εξω απο την Ε.Ε. αλλα οτι αυτη πρεπει να αναμορφωθει και να εκφραζει τις " παραδοσιακες αξιες" και  το παιζει και καλα οτι δεν υπακουει τις Βρυξελλες, εχει θρησκευτικη ατζεντα, το παιζουν εθνικισμο και καλα εναντιον των Ρωσων , αλλα ειναι ομως πολυ προσκολημενοι στους Αμερικανους ( τους παρακαλανε να κανουν μονιμη βαση στην Πολωνια). Αυτα που κανουν , οκ για εμας τους Ελληνες ειναι πταισματα, μπροστα σε αυτα που κανουν τα δικα μας καμαρια, αλλα οι Πολωνοι δεν ειναι μαλακοκαβληδες Ελληνες, δηλαδη να ανεχονται στο σβερκο τους το παραμικρο. Εχουν ισχυροτατη αντιπολιτευση και ο Πολωνος που εφαγε ψωμακι επι Ε.Ε. δεν ειναι ηλιθιος να χαλασει τις σχεσεις του, εχοντας περασει τοσα πολλα ηδη και εχοντας κακες εμπειριες στο παρελθον.
Πιστευω οτι καπου αυτα τα νεοεθνικιστικα ρευματα, οπως και στην Ουγγαρια, την Αυστρια, τη Γερμανια με το AwF , ακομη και τη Λεπεν στη Γαλλια μπακαρονται απο τις ΗΠΑ ,ωστε να αποδυναμωσουν την Ε.Ε. 
 

τασος3

Σπουδαίος
Εγγρ.
7 Νοε 2010
Μηνύματα
6.341
Like
7.616
Πόντοι
2.356
Οι δυτικές ειναι μακράν οι πιο εύκολες γυναικες στην Ευρώπη. ΑΞΙΩΜΑ.-  Και μια χαρα ωραίες ειναι και εμφανισιακά, άσχετα τι παπαριες λεει ο κμαν.

Οι δυτικές ειναι άνδρες σε σώμα γυναίκας, θέλουν τον πουτσο σου και τέρμα. Εδω έρχεται όμως το μεγάλο ΑΛΛΑ: πρεπει να εχεις εμφάνιση. Οποίος γκρινιάζει για τις δυτικές οτι δεν κάθονται απλα δεν εχει την αντίστοιχη εμφάνιση. Ας σταματήσουμε επιτέλους να κρυβόμαστε πίσω απο το δάκτυλο μας και ας δουμε την αλήθεια.

Προφανώς τωρα αν κάποιος ειναι 45-50 και θελει να γαμαει 20αρες ε τοτε προφανώς και θα εχει θέμα στη δυτική Ευρώπη, οι γκομενες θα τον βλεπουν σαν παππου, και με το δίκιο τους. Αλλα για να ειμαστε ειλικρινείς με τους εαυτούς μας, η 20-25αρα που ειναι με τον 45-50αρη προφανώς και ειναι μαζι του για συγκεκριμένους λόγους... Σε οποιαδήποτε χωρα του κόσμου. Σταματήστε να τρέφετε αυταπάτες!
επειδη αναφερεσαι προφανως στο δικο μου ποστ,σου απαντω.
αυταπατες δεν εχω, παντως πρεπει να εισαι νεαρος απο το στυλ που γραφεις  :grin: οχι πανω απο 35 σιγουρα.
το επισημανα οτι α.ευρωπη ειναι χιλιες φορες καλυτερα για πανω απο 45,εννοειται οτι αν εισαι τριανταρης γαμας και δυτικα αξιολογα κομμματια.
ρολλο παιζει η εμφανιση σιγουρα ΚΑΙ ανατολικα οταν μιλαμε για κανονικες γκομενες και οχι πουτανες,εξυπακουεται νομιζω αυτο :grin:
προσωπικα περυσι αν και σαρανταοκταρης χτυπησα ρωσσοφωνο ουκρανομολδαβακι εικοσιενα χρονων που το κατεβασα και κρητη
εικοσιεπτα χρονια διαφορα ειναι τεραστια και σχεδον απιθανο να το κανεις με δυτικη γκομενα
περασα ενα υπεροχο καλοκαιρι οχι μονο λογω ηλικιας και εμφανισης της μικρης αλλα και λογω του χαρακτηρα της,αψογη.
οσο για τον υπαινιγμο οτι μια πιτσιρικα θα παει με εναν αρκετα μεγαλυτερο της για συγκεκριμενους λογους υπονοωντας μονο το οικονομικο δεν ισχυει απολυτα,τουλαχιστον απο τις δικες μου εμπειριες και ειναι αρκετες...
 

Chevalier Fidèle

Τιμημένος
Εγγρ.
1 Ιαν 2007
Μηνύματα
21.619
Κριτικές
1
Like
300
Πόντοι
386
επειδη αναφερσαι προφανως στο δικο μου ποστ,σου απαντω.
αυταπατες δεν εχω, παντως πρεπει να εισαι νεαρος απο το στυλ που γραφεις  :grin: οχι πανω απο 35 σιγουρα.
το επισημανα οτι α.ευρωπη ειναι χιλιες φορες καλυτερα για πανω απο 45,εννοειται οτι αν εισαι τριανταρης γαμας και δυτικα αξιολογα κομμματια.
ρολλο παιζει η εμφανιση σιγουρα ΚΑΙ ανατολικα οταν μιλαμε για κανονικες γκομενες και οχι πουτανες,εξυπακουεται νομιζω αυτο :grin:
προσωπικα περυσι αν και σαρανταοκταρης χτυπησα ρωσσοφωνο μολδαβακι εικοσιενα χρονων που το κατεβασα και κρητη
εικοσιεπτα χρονια διαφορα ειναι τεραστια και σχεδον απιθανο να το κανεις με δυτικη γκομενα
περασα ενα υπεροχο καλοκαιρι οχι μονο λογω ηλικιας και εμφανισης της μικρης αλλα και λογω του χαρακτηρα της,αψογη.
οσο για τον υπαινιγμο οτι μια πιτσιρικα θα παει με εναν αρκετα μεγαλυτερο της για συγκεκριμενους λογους υπονοωντας μονο το οικονομικο δεν ισχυει απολυτα,τουλαχιστον απο τις δικες μου εμπειριες και ειναι αρκετες...

Kαταρχην τι σημαινει " ανατολικες" και τι " δυτικες"? Γιατι δε μπορω να  βρω ενα λογο που ο καθολικος και με λατινικη γραφη Πολωνος και ο Τσεχος ειναι " ανατολικος", και ο  ορθοδοξος με βυζαντινη σα κυριλικη γραφη Ελληνας " δυτικος".
To αντιθετο συμβαινει , ο Πολωνος , ο Τσεχος ο Ουγγρος ειναι δυτικοι και ο  Ελληνας ειναι ανατολικος. Το ιδιο τυχαινει να λεει και ο Samuel Huntigton, στην αναλυση του οποιου βασιζεται και το State Departemnt στη χαραξη της πολιτικης του. Η Πολωνια η Τσεχια  η Ουγγαρια ανηκουν στο δυτικο κοσμο, η Ελλαδα στο σλαβοορθοδοξο.
Παρακατω, το οικονομικο σαφως και παιζει ενα σημαντικο ρολο. Οχι για τον αντρα, αλλα για τις ιδιες. Οσο ζουνε σε συνθηκες μιζεριας και φτωχειας, λογικο να ειναι πιο " ευκολες". Οσο ζουνε σε ευμαρια, λγικο να το παιζουν ιστορια και ανεξαρτητες. Δεν ειναι μονο η αναγκη, ειναι και το στυλ ζωης. Οταν εχουν οικονομικη ανεση το ριχνουν σε διαφορες παπαριες, στη φιλοσοφια, τη γιογκα, τα σκυλακια, τις γκαλερι τεχνης το εναλλακτικο σινεμα και του κολου τα εννιαμερα. Πολυ περισσοτερο αυτο το κανουν οι οψιμως νεοεισελθουσες στον κοσμο του καπιταλισμου πολωνες, τσεχες εφοσον ηταν στερημενες τοσα χρονια, τωρα υπερβαλλουν στη μαλακια της δυτικης αφθονιας. Οι Ελληνιδες τωρα με την κριση βλεπει κανεις οτι εχουν γινει πιο " γηινες" εχουν ριξει τη μυτη τους και ειναι πολυ πιο προσεγγισιμες απο Πολωνες, Τσεχες κλπ.
 

τασος3

Σπουδαίος
Εγγρ.
7 Νοε 2010
Μηνύματα
6.341
Like
7.616
Πόντοι
2.356
Kαταρχην τι σημαινει " ανατολικες" και τι " δυτικες"? Γιατι δε μπορω να  βρω ενα λογο που ο καθολικος και με λατινικη γραφη Πολωνος και ο Τσεχος ειναι " ανατολικος", και ο  ορθοδοξος με βυζαντινη σα κυριλικη γραφη Ελληνας " δυτικος".
To αντιθετο συμβαινει , ο Πολωνος , ο Τσεχος ο Ουγγρος ειναι δυτικοι και ο   Ελληνας ειναι ανατολικος. Το ιδιο τυχαινει να λεει και ο Samuel Huntigton, στην αναλυση του οποιου βασιζεται και το State Departemnt στη χαραξη της πολιτικης του. Η Πολωνια η Τσεχια  η Ουγγαρια ανηκουν στο δυτικο κοσμο, η Ελλαδα στο σλαβοορθοδοξο.
Παρακατω, το οικονομικο σαφως και παιζει ενα σημαντικο ρολο. Οχι για τον αντρα, αλλα για τις ιδιες. Οσο ζουνε σε συνθηκες μιζεριας και φτωχειας, λογικο να ειναι πιο " ευκολες". Οσο ζουνε σε ευμαρια, λγικο να το παιζουν ιστορια και ανεξαρτητες. Δεν ειναι μονο η αναγκη, ειναι και το στυλ ζωης. Οταν εχουν οικονομικη ανεση το ριχνουν σε διαφορες παπαριες, στη φιλοσοφια, τη γιογκα, τα σκυλακια, τις γκαλερι τεχνης το εναλλακτικο σινεμα και του κολου τα εννιαμερα. Πολυ περισσοτερο αυτο το κανουν οι οψιμως νεοεισελθουσες στον κοσμο του καπιταλισμου πολωνες, τσεχες εφοσον ηταν στερημενες τοσα χρονια, τωρα υπερβαλλουν στη μαλακια της δυτικης αφθονιας. Οι Ελληνιδες τωρα με την κριση βλεπει κανεις οτι εχουν γινει πιο " γηινες" εχουν ριξει τη μυτη τους και ειναι πολυ πιο προσεγγισιμες απο Πολωνες, Τσεχες κλπ.
Οταν λεω "ανατολικες" εννοω αυτες που ανηκουν στις χωρες του πρωην υπαρκτου σοσιαλισμου(sic) :grin: και δη στο συμφωνο της βαρσοβιας.
ουτε σλαβικος κοσμος ουτε τιποτα αλλο απο τις αρλουμπες που αραδιαζει ο κμαν,την ιδια περιπου συμπεριφορα εχουν και οι ουγγαρεζες η ρουμανες ακριβως για τους λογους που προαναφερες.Η φτωχεια και η καταπιεση που περασαν αφησαν ανεξιτηλα σημαδια στις κοινωνιες τους.
 

Chevalier Fidèle

Τιμημένος
Εγγρ.
1 Ιαν 2007
Μηνύματα
21.619
Κριτικές
1
Like
300
Πόντοι
386
Οταν λεω "ανατολικες" εννοω αυτες που ανηκουν στις χωρες του πρωην υπαρκτου σοσιαλισμου(sic) :grin: και δη στο συμφωνο της βαρσοβιας.
ουτε σλαβικος κοσμος ουτε τιποτα αλλο απο τις αρλουμπες που αραδιαζει ο κμαν,την ιδια περιπου συμπεριφορα εχουν και οι ουγγαρεζες η ρουμανες ακριβως για τους λογους που προαναφερες.Η φτωχεια και η καταπιεση που περασαν αφησαν ανεξιτηλα σημαδια στις κοινωνιες τους.

Αυτο δεν υφισταται πλεον εδω και 30 χρονια. Μια γενια. Υπαρχουν ηδη ανθρωποι που ζουν και εργαζονται που δε γεννηθηκαν καν υπο αυτο το καθεστως. Οκ εχουν τον κοινο παρανομαστη του επηρεασμου, αλλα αυτο οσο παει και εξαλειφεται. Και οκ επηρεαστηκαν, αλλα καθε χωρα επηρεαστηκε με εντελως διαφορετικο τροπο. Οχι ολοι το ιδιο.
  Εξαλλου ολο αυτο 40 χρονια κρατησε. Οσο περιπου δηλαδη και το διαστημα απο τοτε που καταργηθηκε. Επομενως 40 χρονια ενταξης στο ιδιο πολιτικο στρατοπεδο, δεν αρκει για να βαλει μεσα στο ιδιο τσουβαλι τοσο διαφορετικους λαους μεταξυ τους.  Εχουν πολλα κοινα δηλαδη η Αλβανια με την Τσεχια? Η η Σλοβενια και η Γεωργια? Η η Λιθουανια και το Αζερμπαιτζαν , που ανηκαν και στην ιδια χωρα? Δεν υφισταται πλεον κατι τετοιο, ειναι μια πλασματικη εικονα που πολλοι Ελληνες εχουν στο κεφαλι τους και δημιουργουνται λαθος εντυπωσεις .
 

Kman2

Σπουδαίος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2010
Μηνύματα
20.997
Κριτικές
1
Like
13.992
Πόντοι
2.606
Οι Σλάβοι όλοι μοιάζουν πολύ μεταξύ τους.Πάτε σε ένα μέρος π.χ. Παραλία Κατερίνης που μαζεύεται Σλαβουριά π.χ. Παραλία Κατερίνης και δοκιμάστε να ξεχωρίσετε τις Τσέχες από τις Πολωνές,τις Σέρβες και τις Ρωσίδες.Απλά οι Πολωνέζες δε φοράνε τόσο συχνά τάνγκα όσο οι Τσέχες ούτε σκάνε μύτη με τακούνια στην παραλία έντονο μακιγιάζ και αρώματα όπως οι Ρωσίδες.Επίσης δε φοράνε μαύρα μαγιώ που μοιάζουν με εσώρουχα όπως οι Σέρβες.
 

duskolieggrafi

Τιμημένος
Εγγρ.
22 Μαΐ 2011
Μηνύματα
5.009
Κριτικές
203
Like
5.129
Πόντοι
17.436
Να τολμήσω να πω οτι με βάση τη δικη μου εμπειρία οι Ρωσιδες δε βάφονται έντονα (γενικοτερα) και δε φοράνε δωδεκαποντα στην παραλια;

Τι σκατα, μούφα Ρωσιδες γνωρίζω  :think:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom