Νέα

Πορδοεκδρομή στην Ουκρανία θέμα μόνον για σοβαρούς Μύστες !

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα makis52
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 256
  • Εμφανίσεις 17K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Xaris Shaolin

Μέλος
Εγγρ.
16 Μαρ 2023
Μηνύματα
169
Like
191
Πόντοι
1
Κρακοβία εγώ θα πάω μετά τις εκλογές, αλλά ανέβασε κάποιο βίντεο απο Αρσεναλάνα ή απο Κρεσιατικ να σε πιστέψουμε ότι είσαι Κίεβο. Θα ήθελα και εγώ να ταξιδέψω εκεί. Έχω τρία χρόνια να ανέβω.
πηγε αφου με πηρε με καμερα.σαν τον προσφυγα με το λεοφορειο 20 ωρες χαχαχαχα
εγω δεν παω τυφλιδα απο κουταισι 3 ωρες γιατι καθε 5 λεπτα θελω τουαλετα.
καλα το προβλημα δεν ειναι να πας αλλα η ταλαιπωρια ουτε απο κισινιοβ
στην οδυσσο παω με λεοφορειο
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:

ο θειος μου και φιλοι ειναι οδυσσο για αλλο ενα μηνα θα μεινουν
 

Xaris Shaolin

Μέλος
Εγγρ.
16 Μαρ 2023
Μηνύματα
169
Like
191
Πόντοι
1
δεν τον ξέρω , ούτε καν φατσικώς πώς είναι δεν βλέπω τελεόραση. Με ηρώτησαν και εις τας Αθήνας οι φίλοι του κ. Κούλη Χρυσού, δεν τους γνωρίζω όλοι δαύτοι είναι καινούργιοι και μάλλον ανήκουν στην κατηγορία του πορδο-τουρίστα
γνωρισα τον τασο ειναι πειρεα νομιζω τωρα,ηταν αθηνα μου ειπαν που ηρθα.
ο τασος οτι θες βοηθα παντα αλλα οταν με καλεσε εξω κιεβο δεν πηγα
γιατι σε αυτα τα μερη που πειγενε μου ειπε ο σαλονικιος θειες πανε και
δεν ειχα ορεξη με τοσο περπατημα την μερα!επρεπε να μενω πονντιλ το βραδι
ειχε κοσμο αλλα κουραζομουν απο το περπατιμα αδικα πανω κατω.βαριεμε να ειμαι
σε ενα μερος.αλλα φωρα κιεβο δεν χανω χρονο χρισατικ καθολου.
θα παω χειμωνα καλυτερα αρσεναλνα που θα ειναι σε μαχαζια μαντρισμενες
 

midas69

Σπουδαίος
Εγγρ.
22 Φεβ 2012
Μηνύματα
14.857
Like
10.203
Πόντοι
2.406
που θα εχει ρε ζωο πτησεις.δεν ειμαι ουκρανος προσφυγας οπως εσυ με το λεωφορειο 3 μερες χαχαχαχα
Δασκαλε μακη σε αποστομωσε ο χαρης ουκας πρωην, νυν σαολιν. Φαντάσου να σε πςτυχαινε ο μιτσαρας μεσα σρην μασρουτκα, ενω αυτός περιδιαβαινε με μποτα σαλαχι κ καπέλο φωκιας μες στο (σκουριασμενο) εεε... σιδερένιο άλογο, τι μπόουλινγκ ειχες να φας.....
 

Xaris Shaolin

Μέλος
Εγγρ.
16 Μαρ 2023
Μηνύματα
169
Like
191
Πόντοι
1
Δασκαλε μακη σε αποστομωσε ο χαρης ουκας πρωην, νυν σαολιν. Φαντάσου να σε πςτυχαινε ο μιτσαρας μεσα σρην μασρουτκα, ενω αυτός περιδιαβαινε με μποτα σαλαχι κ καπέλο φωκιας μες στο (σκουριασμενο) εεε... σιδερένιο άλογο, τι μπόουλινγκ ειχες να φας.....
o μιτσος ειναι χεστης!τον δασκαλο εβλεπα καθε μερα αθηνα και περναμε τον μιτσο να τον ταισουμε
και να τον κερασουμε μπουρδελακια αφου καταντησε απλος απορος τρελος!
δεν μας απαντουσε και κρυβωταν ετσι τον αναζητησα 2 φωρες μεταξουργιο αφου εκλισα
διαμερισμα κοντα.η περιοχη βρωμουσε σκατα και κατουρα και τινκα πρεζονια αηδιασα και
δεν ξαναπερασα απο εκει!ο μιτσος παρα να τρωει μεχρι σκασμου μαζι μας προτιμησε
να κανει τον καρακιοζη σε εναν βλακα λευτερης τ.β που του την εστησε και εφερε 2 βλακες
να τον απειλουν να τον δειρουν.θυμωσα που ειδα το βιντεο και του εστειλα μυνημα
να μου δωσει την διευθηνση του λευτερη να τα σπασω ολα.πολυ μαλακας ο τυπος
εμεις γελαμε με προεδρο αλλα αυτοι τον εχουν για να τον ξευτηλιζουν
 

Xaris Shaolin

Μέλος
Εγγρ.
16 Μαρ 2023
Μηνύματα
169
Like
191
Πόντοι
1
που θα πας βρε μ@λ@κα έχει πόλεμο !
ξεκινησε κισινεβ μια νεα εταιρια αλλα δεν ξερω τι εταιρια ειναι αυτη μπλου ουαν.
νομιζω ετσι την λενε δεν μελετησα να δω τι εταιρια.ο θειος μου λεει παραδεισος οδυσσο
τινκα μουνια και ο φιλος μου ελληνας ξερεις ποιος ειναι καθε μερα με γκομενες.
αν παω κισινιοβ αναγκαστικα θα παρω λεοφορειο η ταξι.με τρενο μπορει να το βομβαρδισουν
 
OP
OP
makis52

makis52

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Ιαν 2009
Μηνύματα
559
Like
1.180
Πόντοι
206
Κι έτσι επήρα τον μακρύ και δύσκολο δρόμο της προσφυγιάς για την Πολωνία. Αξυπόλητα ορφανά και μια ατελείωτη πομπή μαυροφορεμένων γυναικών να κλαίνε με τα Στούκας από πάνου να σφυρίζουν δαιμονισμένα. Αρκίντια ρίγανη, σας δουλεύω. Το πούρμαν ήταν γεμάτο από τα γνωστά μπάζα και μπαζάκια (θεές μπροστά στην χοντροκώλα που καθόταν δίπλα μου και τις γριές στο δρομολόγιο από ελλάδα) και κάτι συνηθισμένες ξυνόκωλες παντρεμένες με τα μουλικά τους που πηγαίναν να τον φάνε στην ΕΟΚ με ούλα τα έξοδα πλερωμένα, όσο ο υποψήφιος κερατάς έχει απαγόρευση εξόδου. Στιγμές συγκινήσεως, ένα από τα μπάζα πήρε τελέφωνο τον χαχόλο και του ανεκοίνωσε ότι τον κλάνει και φεύγει για Πολωνία. Πηγαίναμε σαν χελώνα . Σταματάγαμε σε κάθε πόλη του κώλου μόνον στον σταθμό των λεωφορείων την έβγαλα με τσιπς. Μετά πάροδον 20ετίας ξανακατούρησα στις πανάθλιες τουαλέττες του ουκλανικού ΚΤΕΛ αντάξιες μόνον του προέδρου. Στην είσοδο της χέστρας μου την έπεσε μία γύρω στα 20 αδύνατη, κοντή και βρώμικη σα να χε μόλις ξεφύγει από τα ερείπια στον βομβαρδισμό του Χαρκόβου , για να ζητιανέψει . Αμα ήταν κάνας μερακλής θα το πλενε και θα το γαμούσε. Άμα ήταν ο Χάρης θα της έδινε κανα
κατοσταρι και θα άρχιζε ειδύλλιο πηγαίνοντας κάθε μέρα στην χέστρα με τις ώρες.

Ο μαλάκας έπρεπε να κλείσω με Зелений Слон που 'χει δικά του καφέ και δικές του ανθρώπινες τουαλέττες. Στο Ζιτομιρ ένας μαλάκας χοντρός ήρθε και κάθισε δίπλα μου βήχωντας καθ' ολη την διαδρομή υπενθυμιζοντάς μου ότι πρεπει να κάνω την αναμνηστική δοση μαντού.
 

Xaris Shaolin

Μέλος
Εγγρ.
16 Μαρ 2023
Μηνύματα
169
Like
191
Πόντοι
1
την επαθα παιδεια απο μια τσιγγανα την εβαλα στο αμαξι και μου βουτηξε 1500 1700 ευρο!
την επομενη μερα ο βλακας εψαχα το πορτοφολι,την βρηκα και παρεδωσα στην αστυνομια.
εδωσα μια κλωτσια και εκλαιγε μην με δειρεις,δεν εκανα τιποτα!ειχε χασισι και 400 ευρο πρασινα
που δεν ηταν τα δικα μου δεν ειχα πρασινα μονο πενηνταευρα.η αστυνομια ηθελε καταγελια
να παμε δικαστηριο.αυτη μολις βγηκε απο φυλακη την ψαχνουν ολοι στην λευκωσια εκλεψε την πολη!
αλλα επιδει ο βλακας δεν το εγραψαν στην καταθεση τους ειπα την πηρα για τσιμπουκι
λενε αυτοι ισως κατηγορηθης για ασεμνη πραξη,δεν το εγραψαν αλλα φιλος μου ειπε στο τελος
θα πληρωσεις δικηγορο,λεφτα δεν εχει αυτη να παρεις και ισως ειναι σοβαρη κατηγορια εμπορια προσωπου!
τους ειπα καλυτερα να την εδειρνα και να της επαιρνα οτι κρατουσε.μου λενε μην λες τετεια σε βαζουμε
μεσα για απειλη!και ληστεια αν της τα επαιρνες δεν σημαινει ειναι τα δικα σου.
φιλος ταξιτζης μου ειπε την πηρε σε σπιτι και αφησε τα λεφτα μετα γυρισε κεντρο να συνεχισει
ενας σεκιουριτας μου την εδειξε φωτο λεει την ψαχνουμε ληστευει ολο τον κοσμο
 
OP
OP
makis52

makis52

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Ιαν 2009
Μηνύματα
559
Like
1.180
Πόντοι
206
Περί την 3η πρωινή εφτάσαμε στα σύνορα με Πολωνίαν και το πούρμαν σταμάτησε στην ουρά του συνοριακού περάσματος. Επειδή είχε συσκότισιν, τα φώτα στον δρόμο και στο φυλάκειο ήσαν σβυστά. Επεριμέναμε, κατά τις 0530 εξημέρωσε για τα καλά και επαρετήρησα ότι εμπροσθέν μας ευρίσκοντο 1 φορτηγό κι άλλα 2 πούρματα. Υπέθεσα ότι η διάβασις δεν λειτουργεί επί 24ώρου αλλά έχει ωράριο και κατά τις 6 θα ανοίξει. Αμ δε, πήγε 6, 7, 8 δεν εκουνείτο τίποτα. Από τα πολλά, σε γενομένη ερώτησιν στον οδηγόν τι στο διάτανο περιμένουμε απήντησε ότι εκτός από τους τελώνηδες και τους φαρισαίους στο φυλάκειο, μαγαζάκι έχουν ανοίξει και οι στραταίοι και κάνουν έλεγχο στα χαρτιά των ανδρών, με άλλα λόγια μας κρατούσαν σε ομαδική ομηρεία μέχρι να βρέξει τίποτα. Άιντε και γαμηθείτε πούστηδες εκβιασταί ! 5 ώρες περίμενα τζαμπα άυπνος και άφαγος ! Γεια χαραντάν εγώ φεύγω, με τα πολλά βρήκα έναν στην μέση του πουθενά με τ αμάξι του και την έκανα για Λβοβ
 
OP
OP
makis52

makis52

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Ιαν 2009
Μηνύματα
559
Like
1.180
Πόντοι
206
Στο Λβοβ γίνεται του μουνιού το πανηγύρι ! Ο κόσμος είναι τόσο πολύς που θυμίζει Κίεβο πρo 20ετίας. Τα παγγάκια γιομάτα μουνίτσες ( φόλες εννοείται) πολλά μπαζάκια, κάμποσα συμπαθητικά κοριτσάκια και 1-2 καλά τεμάχια ηλικίας όλα 18-22 χρονών μεσολαβεί κενόν και κατόπιν κυκλοφορούν γραίες 50 και άνω. Όπως και στο κίεβο οι 25-40 ετών είναι εξαφανισμένες. Ο τόπος είναι γιομάτος καφέ που σερβίρουν δυστυχώς τις γνωστές μαλακείες της νεο-ουκλανικής κουζίνας, πίτσα διαίτης, χάμπουργκερ του κώλου και σούσι της πούτσας. Οι ιθαγενείς φιλικοί ομιλούν μίαν πολωνίζουσα διάλεκτον αλλά στον δρόμο συνεχώς ακούγονται ρωσικά διότι η πόλις είναι κέντρον εσωτερικού τουρισμού. Συρήναι δεν ηχούν και απαγόρευσις της κυκλοφορίας δενυφίσταται. Καφέ πάμπολλα. Κλασσική επαρχιακή πόλις της Αυστρο-ουγγαρίας. Νεό μπαρόκ αρχιτεκτονική. Εάν δεν εκυκλοφόρουν στας οδούς κυνηγοί θα ενόμιζα ότι' μαι στην Μπρατισλάβα. Έκαμα το λάθος κι είπα στον Χάρη που είμαι, ο δε Χάρης αμέσως είπε ότι η πόλις είναι άκυρος, επειδή το έγραψε ο Kman στα bourdela. Μάλιστα σαν να θες να πας ταξίδι στην Πράγα και να έχεις για ταξιδιωτικό οδηγό τον Μυνχάουζεν.
 

Συνημμένα

  • 20230522_202754.mp4
    52,1 MB · Εμφανίσεις: 0

xenitemenos

Μέγας
Εγγρ.
14 Οκτ 2018
Μηνύματα
7.702
Κριτικές
15
Like
11.324
Πόντοι
3.846
Άκουσα αυτή την είδηση:
"Θύμα της επίθεσης ο Χρίστος Χαριλάου γνωστός στη Λεμεσό ως «ΟΥΚάς», ηλικίας 39 ετών."

Έχει καμία σχέση με τον γνωστό Χάρη-ΟΥΚ που έγραφε για Ουκρανία συχνά εδώ στο φόρουμ;
 

ΦΑΚΙΡΗΣ

Γλομπεάρχης
Εγγρ.
17 Ιουν 2012
Μηνύματα
16.372
Κριτικές
165
Like
24.999
Πόντοι
34.168

srek7

Ανώτατος
Εγγρ.
25 Αυγ 2008
Μηνύματα
2.598
Κριτικές
57
Like
16.318
Πόντοι
16.555
Ti πόλεμος?

Μου στελνει η τυπισα φωτο απο Χλεμιτσι και είναι σαν είσαι στην Ελλαδα.

Μόνο η θάλασσα λειπει.
 

srek7

Ανώτατος
Εγγρ.
25 Αυγ 2008
Μηνύματα
2.598
Κριτικές
57
Like
16.318
Πόντοι
16.555

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom