Νέα

Πολύνεκρη σύγκρουση τρένων στα Τέμπη

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα xxx_male
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 12K
  • Εμφανίσεις 351K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 16 άτομα (4 μέλη και 12 επισκέπτες)

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
151.697
Κριτικές
1
Like
29.401
Πόντοι
8.006
Κι εγώ δραττομαι της ευκαιρίας να σε ρωτήσω αν σου έχω πουλήσει ποτέ νομικές γνώσεις ή κάθε φορά σε ρωτάω τι ισχύει;
Οχι, για σενα ποτέ δεν ειπα κατι τετοιο. Και εχουμε κοντραρισθεί πολλάκις. Εγω θελω να ειμαι δικαιος. Αλλοι οντως το κανουν, οχι εσυ
 

resp

Σεβαστός
Εγγρ.
5 Μαρ 2023
Μηνύματα
4.208
Like
4.346
Πόντοι
1.706
Ρε μαγκάκο, άσε τα σάπια σε μένα ότι ''θέλεις να μάθεις''. Τα ξέρεις όλα, και αφού τα ξέρεις όλα, ό,τι δεν ικανοποιεί την ανύπαρκτη γνώση σου, είναι λόγος ενός γαλάζιου παπαγάλου, ενός κομματόσκυλου και άλλες αντίστοιχες ανοησίες.

Και ναι, στο Σάμινα χάθηκαν 80 ψυχές. Αλλά μόνο στα Τέμπη βρεθήκατε όλοι πονόψυχοι και με τον πόνο της μάνας που την περιφέρει ένας ευρωβουλευτής κόμματος. Όσοι πνίγηκαν στο Σάμινα και όσοι χάθηκαν σε άλλες τραγωδίες δεν είχαν μανάδες και δεν είχαν ψυχές.
Αλάνι ή πες μας τι ισχύει ή ασε τις λογοτεχνικές εκθέσεις γιατί κουραζόμαστε άδικα.
 

LION-974

Σπουδαίος
Εγγρ.
19 Ιουν 2008
Μηνύματα
2.361
Κριτικές
10
Like
2.716
Πόντοι
3.385
Οχι, για σενα ποτέ δεν ειπα κατι τετοιο. Και εχουμε κοντραρισθεί πολλάκις. Εγω θελω να ειμαι δικαιος. Αλλοι οντως το κανουν, οχι εσυ
Μάλλον δεν είχες πετύχει το άλλο το νήμα όπου είχε γίνει διεθνολόγος και γνώριζε τα του Δικαστηρίου της Χάγης και τα των συνυποσχετικών, για αυτό είσαι τόσο επιεικής.
 

sex volcano

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
15 Οκτ 2012
Μηνύματα
24.642
Κριτικές
178
Like
39.116
Πόντοι
21.896
Μια και εθιξες ενα σοβαρο ζητημα, να σου πω οτι δεν εχω καμια εμπιστοσυνη στην "περιφερειακη" διοικηση και κατ' επεκταση και στα περιφερειακα δημοψηφισματα. Εχει αποδειχθει οτι οσο περιοριζεται τοπικα η διοικηση, τοσο πιο διεφθαρμενη ειναι. Το κεντρικο κρατος εχει τις μεγαλυτερες εγγυησεις αξιοπιστιας.
Συμφωνώ απόλυτος απλώς καλύτερα οι μίζες κ τα έργα με την περιφερειακή διοίκηση να μοιράζεται σε τοπικές κοινωνίες κ τοπικές επιχειρήσεις έστω κ αν αδικείται πχ ο εργολάβος από Γαλαξίδι σε σχέση με αυτόν από Άμφισσα παρά μα τα βουτάει όλα ένας καρχαρίας από τη Γλυφάδα κ να κάνει έργα μιζατα από Γαύδο μέχρι Ορμένιο
 

celebre

Μέγας
Εγγρ.
15 Μαΐ 2019
Μηνύματα
16.788
Like
18.027
Πόντοι
3.656
Παιδια εδω μεσα "Ενταξει δεν μπορει να ελεγχονται ολα,τι θελετε να περνανε τα παντα απο ακτινες Χ"παιδια στο νημα για αστυνομια στα πανεπιστημια"Ξερετε τι γινεται εκει?Εμποριο οπλων,ναρκωτικων,συσταση τρομοκρατικων οργανωσεων,γκραφιτι,διαλογοι,συναναστροφες με πρακτορες του Κιμ.Τι θελετε να ειναι μπαχαλο η δημοσια περιουσια?":rockon::confused::confused::confused::coffee::coffee:
 

sex volcano

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
15 Οκτ 2012
Μηνύματα
24.642
Κριτικές
178
Like
39.116
Πόντοι
21.896
Οχι, για σενα ποτέ δεν ειπα κατι τετοιο. Και εχουμε κοντραρισθεί πολλάκις. Εγω θελω να ειμαι δικαιος. Αλλοι οντως το κανουν, οχι εσυ
Mε διάφορα ο καλύτερος για διάλογο αντιπαράθεσης πολιτικά μαζί σου στο σαητ ..μετά από εμένα ..:confused:
Συμφωνείς ;
 
Εγγρ.
22 Μαΐ 2023
Μηνύματα
1.115
Like
1.001
Πόντοι
96
Δεν νομιζω οτι το κρατος, οι κρατικοι μηχανισμοι δηλ. δεν θα λειτουργησουν, ανεξαρτητως αν κυβερναει καποιος με αυτοδυναμια, η, με κυβερνηση συνεργασιας. Καποιος, οταν ημουν πιτσιρικας, αδερφος ενος πρωθυπουργου, μου ειχε πει, οταν τον ρωτησα τι θα γινει αν το ΠΑΣΟΚ αναλαβει την εξουσια. Και μου ειχε πει γελωντας, κοιτα εσυ τις σπουδες σου και μην ανησυχεις. Ακομα και το ΚΚΕ να ρθει στην εξουσια, το κρατος ειναι ετσι δομημενο που θα εξακολουθησει να δουλευει.
Διαφωνώ ότι θα λειουργήσει η διοίκηση χωρίς κυβέρνηση. Σκέψου σε κάθε νόμο, πόσοι εφαρμοστικοί νόμοι αυτού βγαίνουν, πόσες υπουργικές αποφάσεις.
Είναι δομημένο το σύστημα να λειτουργεί με πηγή την εκτελεστική εξουσία. Γι' αυτό και επιμένω ότι πριν αλλάξει η πηγή, πρέπει να αλλάξουν οι σωλήνες.
Ναι, το έλεγα στην κουβέντα με τον Αλεξ ότι απερριψαν την πρόταση κι αυτό το θεωρώ πολιτική ωριμότητα. Και μιλάμε για ποσό που για τα δεδομένα της Ελβετίας δεν ηταν παράλογο. Και συμφωνώ ότι εμείς θα ψηφίζαμε αναφανδον υπέρ της αύξησης.
Όμως πρέπει να υπάρξει κάποια άλλη πορεία. Αυτή που επιλεξαμε έφτασε στα όριά της. Ας γίνονται περιφερειακά δημοψηφίσματα για αρχή, για τοπικά ζητηματα. Και σε εθνικό επίπεδο ας μπουν περιορισμοί για τα ζητήματα που μπορούν να είναι αντικείμενο δημοψηφισματος.
Πάντως το σύστημα που έχουμε τωρα δε λειτουργεί αποτελεσματικά.
Η δημοκρατία είναι στα μάτια μου σαν τη πιο καλή γκόμενα που είχες ποτέ. Πρέπει να τη προσέχεις για να μη τη χάσεις. Όσο και υπέροχη να είναι αυτή, η σχέση σας θέλει κάθε μέρα δουλειά, κάθε μέρα λίγα "μερεμέτια" για να διατηρηθεί.
Στη δημοκρατία αυτή η δουλειά, είναι η υποχρέωσή μας να ενημερωνόμαστε, να μαθαίνουμε, να συμβιβαζόμαστε, να σεβόμαστε και πολλά άλλα.
Μέχρι να τα κατακτήσουμε, δύσκολα θα αλλάξουμε το σύστημα. Έχουμε τη τάση να απωθούμε την άβολη αλήθεια ότι έχουμε και υποχρεώσεις εκτός από δικαιώματα.
 

Νίπλης

Ανώτατος
Εγγρ.
4 Απρ 2013
Μηνύματα
67.557
Like
67.614
Πόντοι
12.756
δεν τελειωσε ο Συριζα την 717 ,μετα ηρθε αυτος τόσα χρόνια και ουτε αυτος την τελειωσε , αλλα φταιει ο Συριζα :tooth::tooth::tooth:
 

resp

Σεβαστός
Εγγρ.
5 Μαρ 2023
Μηνύματα
4.208
Like
4.346
Πόντοι
1.706
Μια και εθιξες ενα σοβαρο ζητημα, να σου πω οτι δεν εχω καμια εμπιστοσυνη στην "περιφερειακη" διοικηση και κατ' επεκταση και στα περιφερειακα δημοψηφισματα. Εχει αποδειχθει οτι οσο περιοριζεται τοπικα η διοικηση, τοσο πιο διεφθαρμενη ειναι. Το κεντρικο κρατος εχει τις μεγαλυτερες εγγυησεις αξιοπιστιας.
Είναι μεγαλύτερη η διαφθορά αλλά η διαχείριση είναι αναλογη της κεντρικής εξουσίας. Κομματικη κατά βάση. Νομίζω ότι περίπου τα ίδια θα βλέπουμε.
 

CLOSER822

Σεβαστός
Εγγρ.
23 Ιουν 2008
Μηνύματα
24.002
Like
9.834
Πόντοι
1.406
Λογικά θα του έχει στείλει κάποια επιστολή ο Ιησούς με όλα τα συγκλονιστικά στοιχεία.
κανονικα τωρα που το θετεις ο ιδιος ο ιησους πρεπει τετοια μουνοπανα που ειστε να κατεβει στη γη να σας γαμησει ασαλιωτα ξεφτιλισμενοι...ουτε αλοιφες ουτε τιποτα ...ξερα !
 

barock

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
62.124
Like
21.121
Πόντοι
5.506
ΑΕΡΑΣ ΚΕΡΒΕΡΟΣ ΑΙΘΕΡΑΣ
 

barock

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
62.124
Like
21.121
Πόντοι
5.506
κανονικα τωρα που το θετεις ο ιδιος ο ιησους πρεπει τετοια μουνοπανα που ειστε να κατεβει στη γη να σας γαμησει ασαλιωτα ξεφτιλισμενοι...ουτε αλοιφες ουτε τιποτα ...ξερα !
Τι σε νοιάζει εσένα; έτσι κι αλλιώς άθεος είσαι.
 

ΝΑΣΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΑΔΗΣ

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
26 Ιαν 2016
Μηνύματα
27.219
Κριτικές
49
Like
22.106
Πόντοι
24.596
Koυλης τωρα απαριθμει τα νεα συγχρονα μετρα ασφαλειας:confused::confused::confused:
woman-backpack-on-her-back-260nw-1987814450.jpg
 

celebre

Μέγας
Εγγρ.
15 Μαΐ 2019
Μηνύματα
16.788
Like
18.027
Πόντοι
3.656
δεν τελειωσε ο Συριζα την 717 ,μετα ηρθε αυτος τόσα χρόνια και ουτε αυτος την τελειωσε , αλλα φταιει ο Συριζα :tooth::tooth::tooth:
Αφου δεν την τελειωσε και τους εξεθεσε,μην τα περιμενετε ολα απο μια νεοσυστατη κυβερνηση:coffee::confused::confused::confused:
 

resp

Σεβαστός
Εγγρ.
5 Μαρ 2023
Μηνύματα
4.208
Like
4.346
Πόντοι
1.706

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom