Νέα

Πολύνεκρη σύγκρουση τρένων στα Τέμπη

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα xxx_male
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 12K
  • Εμφανίσεις 359K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 6 άτομα (0 μέλη και 6 επισκέπτες)

el toro

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
24 Νοε 2013
Μηνύματα
1.109
Κριτικές
1
Like
1.208
Πόντοι
216
εσυ δεν ειπες για αγνοουμενους ?
Ποσοι ειναι αυτοι?
Εχουν παει συγγενεις στην αστυνομια να τους ψαξει?
Εχουν καναλι στο youtube?
Εχει βγει κανεις στα καναλια να μιλησησει για συγκαλυψη αγνοουμενων?
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
12.561
Like
11.320
Πόντοι
3.656
εσυ δεν ειπες για αγνοουμενους ?
Ποσοι ειναι αυτοι?
Εχουν παει συγγενεις στην αστυνομια να τους ψαξει?
Εχουν καναλι στο youtube?
Εχει βγει κανεις στα καναλια να μιλησησει για συγκαλυψη αγνοουμενων?
είπα εγώ για συγκάληψη αγνοουμένων?

μπορεί και να έχουν πάει συγγενείς που το ξέρεις? έχεις πρόσβαση στα στοιχεία? τα μισά στοιχεία μαθαίνονται έτσι και αλλιώς.

το κανάλι στο youtube τι σχέση έχει?

στα κανάλια έχεις δει 3-4 γονείς υπάρχουν άλλοι 50 τους έχεις δει ποτέ?

Εγώ απάντησα στον μπαρόκ που είπε ότι δεν γίνονται αυτά ενώ η ίδια η χελένικ τρειν δήλωσε ότι τα εισιτήρια του κισέ δεν ήταν ονομαστικά.

Δεν καταλαβαίνω που θες να καταλήξεις?
 

resp

Σεβαστός
Εγγρ.
5 Μαρ 2023
Μηνύματα
4.293
Like
4.468
Πόντοι
1.706
ναι το άλλο το καρναβάλι , και πεταχτηκε μετα και η γνωστη σκατομένη κωλοτρυπιδα
Να βάλουμε κι αυτό το ποστ ενδεικτικό καποιων πραγμάτων, οπου χλευάζει τη συλλογή υπογραφών και ειρωνεύεται την "ύπαρξη αγνοουμένων".
Τη στιγμή που είναι γνωστό εξαρχής ότι αγνοείται μία 23χρονη φοιτητρια Αρχιτεκτονικής από τη Β. Ελλάδα. Της οποίας δεν έχει βρεθεί κανένα ίχνος.

Βρεθηκαν 10.000 γραφικοι να υπογραψουν για να καταδικασθει η χωρα μας επειδη αποκρυπτει....αγνοούμενους?
Σε μια χωρα που δεν μπορει να κρυφτεί τίποτα, μια κυβερνηση αποκρυπτει αγνοουμενους. Μαλιστα. Και πού ειναι οι συγγενεις τους? Εχει βγει κανενας να πει οτι αγνοοειται ο πατερας μου, η μανα μου ή ο γιος μου? Τι ανοησιες ειναι αυτες? Ποιος αγνοειται? Με ονοματα. Να μας πουν. Το οτι "το παλικαρι" εσωζε κοσμο στο τρενο (και μπραβο) δεν σημαινει αυτοματως οτι πρεπει να ειναι απαραιτητως και σοβαρο ατομο. Αυτα που λεει και κανει, μαλλον το αντιθετο αποδεικνυουν.
 

barock

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
62.238
Like
21.196
Πόντοι
5.506


"Η Hellenic Train διευκρινίζει ότι ο κατάλογος των ονομάτων των επιβατών που δόθηκε στις αρχές περιλαμβάνει μόνο τους επιβάτες που είχαν αγοράσει διαδικτυακό εισιτήριο.
Στην περίπτωση των επιβατών που αγόρασαν εισιτήρια στα εκδοτήρια εισιτηρίων, το εισιτήριό τους, αν και αντιστοιχεί σε συγκεκριμένη θέση, δεν ήταν ονομαστικό.Η εταιρεία ενημερώνει ότι ο αριθμός των εισιτηρίων που πωλούνται δεν υπερβαίνει ποτέ τον αριθμό των προσφερόμενων θέσεων."


Πως βγάζεις το συμπέρασμα ότι δεν ισχύει?
Μπουρδελο, εγώ πριν δυο εβδομάδες έκοψα ένα εισιτήριο στο γκισέ και έγραψε κανονικά τα πάντα μέσω ταυτότητας.
 

aquarius2756

Μέλος
Εγγρ.
13 Απρ 2023
Μηνύματα
387
Like
396
Πόντοι
21
αυτός που λέει τον άλλον ψεύτη, δεν πρέπει να το αποδείξει;
Eγινε μυνηση σε Εφορο, γιατι κατηγορησε φορολογουμενο γαι ψευδη δηλωση. Ο φορολογουμενος του ειπε οτι "δεν μπορεις να με αποκαλεις ψευτη γιατι δεν υπαρχει δηκαστικη αποφαση που να το αποδυκνυει " Εκανε μυνηση στον εφορο και δικαιωθηκε απο το δηκαστηριο
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
12.561
Like
11.320
Πόντοι
3.656
Μπουρδελο, εγώ πριν δυο εβδομάδες έκοψα ένα εισιτήριο στο γκισέ και έγραψε κανονικά τα πάντα μέσω ταυτότητας.
δεν έχει σχέση αυτό

σημασία έχει τι έγινε σε εκείνη την περίπτωση

καλά το ότι στο τρένο δεν μπήκαν όρθιοι εδώ γελάνε και οι πέτρες γιαυτό είπα....ότι δεν είναι μόνο οι 60 ταυτοποιημένοι.
 

barock

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
62.238
Like
21.196
Πόντοι
5.506
δεν έχει σχέση αυτό

σημασία έχει τι έγινε σε εκείνη την περίπτωση

καλά το ότι στο τρένο δεν μπήκαν όρθιοι εδώ γελάνε και οι πέτρες γιαυτό είπα....ότι δεν είναι μόνο οι 60 ταυτοποιημένοι.
Πως εξηγείς ότι εκτός από την κοπέλα από τη Θεσσαλονίκη κανείς άλλο δεν ψάχνει δικό του άνθρωπο; Μη μου πεις τίποτα για πακια κλπ θα γελάσω πιο πολύ απ ότι γελάνε αυτοί που λένε για τους όρθιους.
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
12.561
Like
11.320
Πόντοι
3.656
Πως εξηγείς ότι εκτός από την κοπέλα από τη Θεσσαλονίκη κανείς άλλο δεν ψάχνει δικό του άνθρωπο; Μη μου πεις τίποτα για πακια κλπ θα γελάσω πιο πολύ απ ότι γελάνε αυτοί που λένε για τους όρθιους.
Που το ξέρεις ότι δεν έχουν δηλωθεί? Επειδή δεν το λένε στα κανάλια???? Αλλά πως το αποδεικνύει??? αν δεν είναι ονομαστικό το εισιτήριο? πάω και εγώ και λέω ότι ήμουν μέσα. Το θέμα είναι πόσα εισητίρια έκοψε η χελένικ τρέιν.....έχει βγει στην δημοσιότητα?

Επίσης υπάρχει μια επιβεβαιωμένη κοπέλα που δεν βρέθηκε ποτέ....αυτό αρκεί για να μην μπαζωθεί ο τόπος. Δεν αρκεί?
 

barock

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
62.238
Like
21.196
Πόντοι
5.506
Που το ξέρεις ότι δεν έχουν δηλωθεί? Επειδή δεν το λένε στα κανάλια???? Αλλά πως το αποδεικνύει??? αν δεν είναι ονομαστικό το εισιτήριο? πάω και εγώ και λέω ότι ήμουν μέσα. Το θέμα είναι πόσα εισητίρια έκοψε η χελένικ τρέιν.....έχει βγει στην δημοσιότητα?

Επίσης υπάρχει μια επιβεβαιωμένη κοπέλα που δεν βρέθηκε ποτέ....αυτό αρκεί για να μην μπαζωθεί ο τόπος. Δεν αρκεί?
Πραγματικά πιστεύεις ότι τα συγκεκριμένα κανάλια που μιλάμε, αυτά που βγάζουν τις υπογραφές, τους γονείς που λένε ότι τους κατέβει, τον Καλλιανο, δε διψάνε και για άλλες τέτοιες ιστορίες; Δεν τους έχεις δε ικανούς να επινοήσουν κι άλλες τέτοιες ιστορίες;

Για το μπάζωμα να με συγχωρήσεις αλλά δεν έχω άποψη, δεν το παίζω ειδικός παντογνώστης εδώ μέσα.
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
12.561
Like
11.320
Πόντοι
3.656
Πραγματικά πιστεύεις ότι τα συγκεκριμένα κανάλια που μιλάμε, αυτά που βγάζουν τις υπογραφές, τους γονείς που λένε ότι τους κατέβει, τον Καλλιανο, δε διψάνε και για άλλες τέτοιες ιστορίες; Δεν τους έχεις δε ικανούς να επινοήσουν κι άλλες τέτοιες ιστορίες;

Για το μπάζωμα να με συγχωρήσεις αλλά δεν έχω άποψη, δεν το παίζω ειδικός παντογνώστης εδώ μέσα.
Όλα τα κανάλια ακόμα και ο σκάι ασχολήθηκαν με τις υπογραφές και τους γονείς

αν η άποψη 1.3Μ ανθρώπων δεν μετράει τότε τι μετράει? Η νδ συνολικά πήρε 2Μ ψήφους....σα να λέμε οι μισοί από αυτούς δεν μετράνε?

Δεν ακολουθώ αυτή την λογική. Αν δεν ήταν ο χαμός που έγινε ακόμα θα είχαμε μαύρο σκοτάδι.

Δεν είπα να γνωρίζεις κάτι εκ των έσω....άποψη έχουμε όλοι μας κρίνοντας τις πληροφορίες. Οι πληροφορίες είναι ότι η εισαγγελία της Λάρισας ζήτησε χθες εξηγήσεις γιατί έγινε το μπάζωμα.

Νομίζω ότι αυτή μπορεί να θεωρηθεί πιο παντογνώστης πάνω στο θέμα.
 

barock

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
62.238
Like
21.196
Πόντοι
5.506
Όλα τα κανάλια ακόμα και ο σκάι ασχολήθηκαν με τις υπογραφές και τους γονείς

αν η άποψη 1.3Μ ανθρώπων δεν μετράει τότε τι μετράει? Η νδ συνολικά πήρε 2Μ ψήφους....σα να λέμε οι μισοί από αυτούς δεν μετράνε?

Δεν ακολουθώ αυτή την λογική. Αν δεν ήταν ο χαμός που έγινε ακόμα θα είχαμε μαύρο σκοτάδι.

Δεν είπα να γνωρίζεις κάτι εκ των έσω....άποψη έχουμε όλοι μας κρίνοντας τις πληροφορίες. Οι πληροφορίες είναι ότι η εισαγγελία της Λάρισας ζήτησε χθες εξηγήσεις γιατί έγινε το μπάζωμα.

Νομίζω ότι αυτή μπορεί να θεωρηθεί πιο παντογνώστης πάνω στο θέμα.
Εννοώ ότι δεν έχω καμία ιδέα ούτε τεχνικά, ούτε για ποιους λόγους έγινε ούτε τι διαφορά θα είχε να μη γίνει. Ας αφήσουμε την εισαγγελία της Λάρισας λοιπόν.

Φυσικά οι μεν και οι δε πάλι θα έχουν να λένε ανάλογα του τι θα πει η εισαγγελία όποτε δε με πολυαπασχολει το ζήτημα.
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
151.977
Κριτικές
1
Like
29.692
Πόντοι
8.006
Να βάλουμε κι αυτό το ποστ ενδεικτικό καποιων πραγμάτων, οπου χλευάζει τη συλλογή υπογραφών και ειρωνεύεται την "ύπαρξη αγνοουμένων".
Τη στιγμή που είναι γνωστό εξαρχής ότι αγνοείται μία 23χρονη φοιτητρια Αρχιτεκτονικής από τη Β. Ελλάδα. Της οποίας δεν έχει βρεθεί κανένα ίχνος.
H συγκεκριμενη κοπελα δεν θεωρειται αγνοουμενη, θεωρειται νεκρη.

Επιπλεον, ΠΡΟΦΑΝΩΣ δεν αναφερονται σε αυτην την κοπελα οσοι μιλανε για ανοουμενους, μην παριστανεις τον χαζο.
Αναφερονται σε δεκαδες ακομη ατομα τα οποια καπως εξαφανισθηκαν και καπως δεν τους αναζητησε κανενας.
Προκειται για φαντασιακούς αγνοουμενους, που γεννηθηκαν στην φαντασια ορισμενων για να παιρνουν κλικαρισματα.
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
151.977
Κριτικές
1
Like
29.692
Πόντοι
8.006
Λογικά θα πρέπει ο Άλεξ να αποδείξει ότι δεν υπάρχει, έτσι δεν είναι;
Κι όχι ο Τεμπιώτης ότι είναι από τα μέρη εκείνα.
Σωστά;
Οχι. Ο αλλος επρεπε να αποδειξει οτι υπαρχει, το απεδειξε, ειχα κανει λαθος.
Τι δεν καταλαβαινεις?
 

dantedmc

Μέγας
Εγγρ.
1 Νοε 2017
Μηνύματα
10.976
Κριτικές
3
Like
10.466
Πόντοι
3.936
μα ειναι δυνατον να γινεται συγκριση ? Εκει υπηρχε τηλεδιοικηση και καηκε το 2019 το καλοκαιρι,το Δεκεμβριο του 2023 παρολιγον να τρακαρουν 2 τρενα στις κατω Αχαρνες ,αλλα εοπειδη εκει λειτουργουσε η οποια τηλεδικοκηση τους ειδαν και τον ειδοποιησαν ,αυτο θα ειχε γινει και στα Τεμπη αν το ειχαν φτιαξει .Αλλα αυτοι κοιταγαν να κανουν τα αδυνατα δυνατα καθυστερωντας ,την επισκευη του καμενου ,πιθανοτατα για καλυτερες μιζες ,για να βαλουν τις δικες τους εταιριες ,γιατι αλλο ? και φτασαμε να ψαχνει η Ευρωπαικη εισαγγελεας να τι εγινανα τα λεφτα που επερναν απο την Ευρωπη για να τα φτιαξουν ελεος πια.Ενω αμεδσως μετα εφτιαχναν βιντεο πόυ εβαζαν δικους τους στελεχη και συνδικαλιστες να λενε ποσο ασφαλη εγιναν απο μονα τους ξαφνικα τα τρενα ,χωρις να εχουν κανει τιποτα? και τους υποστηριζεται? και μονο που εφτιαχναν τετοια βιντεο ειναι εγκληματιες ντροπη σας ,αλλα που να τη βρειτς τη ντροπη σε αυτη τη χωρα ,οι μισοι χωμενοι στο Δημοσιοι ,και γυρω γυρω επιχειρηματιες της διαπλοκης ,κλπ .μια μαφια μας κυβερνα μια καμορα ,ο αλλος πηγε και εδωσε συνεντευξη στην ανηψια του προχθες ,φανταζομαι θα τον στριμωξε πολυ , γατακια εκει στη βορεια Κορεα παρτε παραδειγματα να μαθαινετε ,η δεν εχει ανηψια ο εκει παναξιος δικτατωρας??
Γιατί χαλάς το πληκτρολόγιο σου? Τους κράζεις απλά με ένα και στα δικά σας η τράβα αυτοκτονα εσύ κ η λογική σου κ τέλος. Το αποτέλεσμα το ίδιο είναι. Ένα 0 απλά
 

dantedmc

Μέγας
Εγγρ.
1 Νοε 2017
Μηνύματα
10.976
Κριτικές
3
Like
10.466
Πόντοι
3.936
Ιδια αποχη ειχαμε και το 2015
Δεν ειδα να λετε τότε τιποτα για την αποχη που εβγαλε τον Τσιπρα.
Άρα οι ψηφοφόροι της ΝΔ έγιναν ΣΥΡΙΖΑ και μετά ξανά ΝΔ?
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:

είσαι άσχετος,
δεν μπορείς να αποδείξεις το ανύπαρκτο,
βασικό στη φιλοσοφία, στο διαφωτισμό, στο κράτος δικαίου,
το αντίθετο μόνο στις δικτατορίες.
Ενώ εσύ σχετικός άσχετος ως γνωστό
 

resp

Σεβαστός
Εγγρ.
5 Μαρ 2023
Μηνύματα
4.293
Like
4.468
Πόντοι
1.706
H συγκεκριμενη κοπελα δεν θεωρειται αγνοουμενη, θεωρειται νεκρη.

Επιπλεον, ΠΡΟΦΑΝΩΣ δεν αναφερονται σε αυτην την κοπελα οσοι μιλανε για ανοουμενους, μην παριστανεις τον χαζο.
Αναφερονται σε δεκαδες ακομη ατομα τα οποια καπως εξαφανισθηκαν και καπως δεν τους αναζητησε κανενας.
Προκειται για φαντασιακούς αγνοουμενους, που γεννηθηκαν στην φαντασια ορισμενων για να παιρνουν κλικαρισματα.
Πως θεωρείται νεκρή; Βρέθηκε η σωρός της; Κάποιο ίχνος γενετικού υλικού της;
Την κήρυξε επισήμως το ελληνικό κράτος νεκρή χωρίς να έχει αποδείξεις του θανάτου της; Πως γίνεται αυτό;
Όσο για τα υπόλοιπα
Εχει βγει κανενας να πει οτι αγνοοειται ο πατερας μου, η μανα μου ή ο γιος μου? Τι ανοησιες ειναι αυτες? Ποιος αγνοειται? Με ονοματα.
Έχει βγει η μάνα αυτής της κοπέλας. Της Εριέτας. Αυτό είναι το όνομά της.
Κι ελπίζει ότι ισως κάποια από τα οστά που βρέθηκαν στους όγκους χώματος, που απομακρύνθηκαν από το σημείο, ανήκει στην κόρη της κι έχει κάτι να θάψει.
Δεν είμαι εγώ αυτός που παριστάνει το χαζό.
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
151.977
Κριτικές
1
Like
29.692
Πόντοι
8.006
Πως θεωρείται νεκρή; Βρέθηκε η σωρός της; Κάποιο ίχνος γενετικού υλικού της;
Την κήρυξε επισήμως το ελληνικό κράτος νεκρή χωρίς να έχει αποδείξεις του θανάτου της; Πως γίνεται αυτό;
Όσο για τα υπόλοιπα

Έχει βγει η μάνα αυτής της κοπέλας. Της Εριέτας. Αυτό είναι το όνομά της.
Κι ελπίζει ότι ισως κάποια από τα οστά που βρέθηκαν στους όγκους χώματος, που απομακρύνθηκαν από το σημείο, ανήκει στην κόρη της κι έχει κάτι να θάψει.
Δεν είμαι εγώ αυτός που παριστάνει το χαζό.
Τι σχεση εχει το ενα με το αλλο?
"Αγνοουμενος" θεωρειται αυτος που δεν ξερουμε αν ζει ή αν πεθανε.
Εν προκειμενω, ψαχνει η μανα να βρει καποια υπολειμματα, αν εχουν μεινει. Αυτο δεν την καθιστά "αγνοουμενη".
Μαλλον οντως κάνεις τον χαζο. ΔΕΝ ΜΙΛΟΥΣΑΜΕ ΓΙ ΑΥΤΟ.
Και ο Σαουλ ΔΕΝ μιλαγε γι αυτο.

Υ.Γ. Φυσικά υπαρχει διαδικασια να κηρυχθεί νεκρη.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom