Νέα

Πατρικό ένστικτο

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα nightwish1975
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 62
  • Εμφανίσεις 5K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

il_capitano

Μέλος
Εγγρ.
11 Ιουλ 2007
Μηνύματα
239
Κριτικές
2
Like
0
Πόντοι
1
βρε σι pleasure...ειμαρτον πια...μετεδοσε μας επιτελους την γνωση σου...συγκρινε μας το παιδι με ενα αμαξι...εισαι βαθεια νυχτωμενος..ευτυχως που οι γονεις σου φιλε μου δεν ειχαν τις αποψεις σου,γιατι ισως δεν θα εισουν εδω τωρα...τωρα οσο για τις γυναικες και τους συμβιβασμους,στην δουλεια σου δεν συμβιβαζεσε?με τους φιλους σου?με την ζωη σου?ακου μακαριοι οι φτωχοι το πνευματι...σιγα μην με ψησεις οτι το να ειμαι ελευθερος να κανεις οτι γουσταρεις,να πινεις,να πηδας ελευθερα κτλ ειναι πιο σημαντικα απο το να δοσω ζωη και να κανω οτι καλυτερο μπορω για να μεγαλωση εναν σωστο ανθρωπο....αυτα φιλε μου η τα κανεις μικρος, η τοτε γαματα...εσυ αν θες μην συμβιβαζεσαι..αλλα ξερω να σου πω πως θα καταληξεις φιλε,και εμενα με τρομαζει η μοναξια..
και αν για σενα αυτα δεν ειναι επιχειριματα τοτε δεν μπορω να σε βοηθησω..
 

Επισκέπτης
βρε σι pleasure...ειμαρτον πια...μετεδοσε μας επιτελους την γνωση σου...συγκρινε μας το παιδι με ενα αμαξι...εισαι βαθεια νυχτωμενος..ευτυχως που οι γονεις σου φιλε μου δεν ειχαν τις αποψεις σου,γιατι ισως δεν θα εισουν εδω τωρα...τωρα οσο για τις γυναικες και τους συμβιβασμους,στην δουλεια σου δεν συμβιβαζεσε?με τους φιλους σου?με την ζωη σου?ακου μακαριοι οι φτωχοι το πνευματι...σιγα μην με ψησεις οτι το να ειμαι ελευθερος να κανεις οτι γουσταρεις,να πινεις,να πηδας ελευθερα κτλ ειναι πιο σημαντικα απο το να δοσω ζωη και να κανω οτι καλυτερο μπορω για να μεγαλωση εναν σωστο ανθρωπο....εσυ αν θες μην συμβιβαζεσαι..αλλα ξερω να σου πω πως θα καταληξεις φιλε,και εμενα με τρομαζει η μοναξια..
και αν για σενα αυτα δεν ειναι επιχειριματα τοτε δεν μπορω να σε βοηθησω..
αλλα γραφω,αλλα καταλαβαινεις..καμια σχεση με τα κερασια..αδυνατω να συνεχισω..δεν γινεται να τα γραψω ποιο λιανα..
 

panagiwtisss

Μέλος
Εγγρ.
9 Ιουλ 2008
Μηνύματα
50
Κριτικές
2
Like
0
Πόντοι
0
η διαφορα ενος παντρεμμενου και ενος ελευθερου ειναι οτι ο ελευθερος αφηγειται τι εκανε χτεσ ενω ο παντρεμμενος τι εκανε στα νιατα του, εστω και αν ειναι κ οι 2 συνομιλικοι........

Παιδια δεν παμε ολοι μαζι κανα Πουκετακι να χαλαρωσουμε λεω γω;

 

il_capitano

Μέλος
Εγγρ.
11 Ιουλ 2007
Μηνύματα
239
Κριτικές
2
Like
0
Πόντοι
1
Σίγουρα όταν παντρευτείς δεν θα βγαίνεις κάθε μέρα με τους κολλητούς σου(ειδικά αν έχεις και παιδί),και δε θα κάνεις με την ίδια συχνότητα αυτά που κανες παλιά.Αλλά τα αντικαθιστάς με άλλα.Π.χ Μεγάλωμα του παιδιού που σου παρέχει άλλο είδος ικανοποίηση.Εγώ είμαι ανύπαντρος αλλά αυτά τα παρατηρώ από συγγενικό μου πρόσωπο πρόσφατα παντρεμένο με παιδί.Τώρα το αν θα διαλυθεί η σχέση (οικογένεια) ή όχι,είναι θέμα προσπάθειας και από τους 2 ή και τύχης.Αλλά αν όλοι σκεπτόντουσαν αρνητικά ότι μπορεί σόνι και καλά να χαλάσει η οικογένεια λόγω ρουτίνας κλπ. τότε δεν θα παντρεύοταν κανείς,ούτε παιδιά θα κανε κανείς.(τότε θα βλεπες υπογεννητικότητα). SORRY αν σας κούρασα! Grin Grin Grin

+1
 

Επισκέπτης
Ρε μαγκες ας μην το κουραζουμε ουτε να το τραβαμε για να την πει ο ενας στον αλλο.
Τα πραματα ειναι απλα. Νιωθεις οτι εισαι ετοιμος για οικογενεια, οτι μπορεις να μεγαλωσεις παιδια ? Καντο. Δεν πιστευεις οτι εισαι ετοιμος, αστο για αργοτερα......αν υπαρχει αργοτερα. Γνωριζω ανθρωπους που παντρευτηκαν στα 23 γιατι βρηκαν μια γκομενα και τους ακους να λενε : Γαμος ? Ρε κατσε ετσι οπως εισαι. Με λιγα λογια το μετανιωσαν. Γνωριζω και αλλους οι οποιοι ειναι μια χαρα με την οικογενεια τους. Οπως βλεπω και ανθρωπους που ειναι μονοι και ειναι μια χαρα.
Η κοπελα μου με την οποια ειμαι 2,5 χρονια μαζι και 12 χρονια μικροτερη μου, μου τα 'χει πρηξει να κανονισουμε γαμο. Απο την αλλη βαζει και τους ορους της. Να κοψω τα πιωματα, να κανω οικονομια, να....να....να....Εγω ομως δεν μπορω να μη βγω με τους φιλους μου, να πιουμε τα κρασια μας, τους μπαφους μας. Δεν μπορω να κατσω σπιτι και να βλεπω τηλεοραση, προτημω να καβαλησω τη μηχανη και να παω στην Αθηνα να δω το Manu Chao, τους Gogol Bordello ή τους Monster Magnet. Γουσταρω να μπουμε στο αυτοκινητο με την γκομενα και να γυρισουμε την Ελλαδα χωρις προγραμμα και προορισμο. Και κανω κρυφα ονειρα οτι θα παω στην Ταιλανδη ή στην Τζαμαικα. Ε λοιπον εγω δεν ειμαι για οικογενεια, τουλαχιστον οχι ακομα. Γιατι θα ειμαι δυστηχησμενος και μαζι μου θα δυστηχησει και η γυναικα και τα παιδια αν κανω.
Τελειωνοντας ενα καλο που ακουσα σε μια ελληνικη ταινια :
Ο ΠΑΝΤΡΕΜΕΝΟΣ ΖΕΙ ΤΗ ΖΩΗ ΤΟΥ ΣΑΝ ΣΚΥΛΟΣ ΚΑΙ ΠΕΘΕΝΕΙ ΣΑΝ ΑΝΘΡΩΠΟΣ
Ο ΕΡΓΕΝΗΣ ΖΕΙ ΣΑΝ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΚΑΙ ΠΕΘΕΝΕΙ ΣΑΝ ΣΚΥΛΟΣ
 

xristos1000

Μέλος
Εγγρ.
14 Απρ 2007
Μηνύματα
2.432
Κριτικές
1
Like
7
Πόντοι
16
Έχεις δει την ταινία «Η διάσωση του στρατιώτη Ράυαν»? Ε, μετά από κάποια ηλικία η προοπτική του γάμου σου φαίνεται εφάμιλλη σε ηρωισμό με την εισαγωγική σκηνή της απόβασης. :-)

Τέσπα, για να το σοβαρέψω, ο γάμος έχει και τα καλά του.

Εγω παλι ειχα δει μια σκηνη απο αλλη στρατιωτικη ταινια που σε ενα στρατιωτη ειχε στειλει η γκομενα του βιντεακι που πηδιοταν με αλλον και καλα για να τον εκδικιθει.
Στα Ελληνικα η ταινια λεγοταν Συριζα και ο πρωταγωνιστης εμοιαζε με τον TNS.
 

il_capitano

Μέλος
Εγγρ.
11 Ιουλ 2007
Μηνύματα
239
Κριτικές
2
Like
0
Πόντοι
1
πιο λιανα δεν χρειαζετε...το εχω κατελαβει τελεια το παραμυθακι :)
 

xristos1000

Μέλος
Εγγρ.
14 Απρ 2007
Μηνύματα
2.432
Κριτικές
1
Like
7
Πόντοι
16
Εγω πιστευω πως αν βρεις την γυναικα της ζωης σου ειτε στα 23 ειτε στα 35 να την παντρευτεις,για παιδια δεν ξερω...πιο μετα ισως.
Μια χαρα ζωη ειναι οι πουτανες τα ταξιδια και λοιπα....και να δινεις πουτσο στην καθε πουτανα αλλα ειναι εντελως διαφορετικο το ενα απο το αλλο.
 

riderer

Μέλος
Εγγρ.
6 Αυγ 2006
Μηνύματα
178
Like
6
Πόντοι
1
Κάντε ό,τι γουστάρετε.Μην παντρευτείτε για κανένα λόγο αν δεν το θέλετε γιατί μετά είναι βαριά η καλογηρική.Εφ'όσον πιστεύεις οτι μπορείς να ανταποκριθείς στις ανάγκες και τις υποχρεώσεις μίας οικογένειας τότε προχωράς αλλιώς μένεις μόνος σου και κάνεις ό,τι σου καυλώσει.Δόξα τω θεώ στις μέρες μας ο τόπος βρωμάει από μουνί και τρόπους να περάσεις όμορφα με το ανάλογο αντίτιμο.Σε καμία περίπτωση όμως δεν φταίνε σε τίποτα τα παιδιά που θα κάνεις και θα ζουν μία κολαση επειδή οι γονείς τους παντρευτηκαν γιατί είτε γκρίνιαζε ο περίγυρος είτε πέρασαν τα χρόνια είτε δεν είχα γνώση τι έστί γάμος και οικογένεια.
 

lolo

Μέλος
Εγγρ.
13 Σεπ 2005
Μηνύματα
250
Like
0
Πόντοι
1
Έξυπνος άνδρας + έξυπνη γυναίκα
= ειδύλλιο

Έξυπνος άνδρας + χαζή γυναίκα
= δεσμός

Χαζός άνδρας + έξυπνη γυναίκα
= γάμος

Χαζός άνδρας + χαζή γυναίκα
= εγκυμοσύνη

Μια γυναίκα ανησυχεί για το μέλλον
μέχρι να βρει σύζυγο.

Ένας άντρας ποτέ δεν ανησυχεί για το μέλλον,
παρά μόνο όταν βρει σύζυγο.

Οι συγγενείς μου σε όποιο γάμο κι αν πήγαινα μου λέγανε: "Έλα, τώρα η σειρά σου". Σταμάτησαν να το κάνουν μόνο όταν εγώ άρχισα να τους λέω το ίδιο στις κηδείες.

Ωραία γνωμικά αυτά!!! :sunglasses:
 

xristos1000

Μέλος
Εγγρ.
14 Απρ 2007
Μηνύματα
2.432
Κριτικές
1
Like
7
Πόντοι
16
Ποιος τον χεζει τον περιγυρο και τις κοινωνικες μαλακιες!

Απο την αλλη καλο θα ειναι να εισαι παντα ο εαυτος σου......

να πινεις χορτο και να βλεπεις τσοντες μαζι της.

σωστος!?
 

Valentino_Rossi

Μέλος
Εγγρ.
3 Νοε 2007
Μηνύματα
2.626
Κριτικές
1
Like
9
Πόντοι
16
Xristaraaaaaaaaaaaaaaaaaaa τι κανει τ αγορι μου ολα καλα;
 

stevestar

Μέλος
Εγγρ.
2 Νοε 2006
Μηνύματα
451
Κριτικές
1
Like
5
Πόντοι
1
βρε σι pleasure...ειμαρτον πια...μετεδοσε μας επιτελους την γνωση σου...συγκρινε μας το παιδι με ενα αμαξι...εισαι βαθεια νυχτωμενος..ευτυχως που οι γονεις σου φιλε μου δεν ειχαν τις αποψεις σου,γιατι ισως δεν θα εισουν εδω τωρα...τωρα οσο για τις γυναικες και τους συμβιβασμους,στην δουλεια σου δεν συμβιβαζεσε?με τους φιλους σου?με την ζωη σου?ακου μακαριοι οι φτωχοι το πνευματι...σιγα μην με ψησεις οτι το να ειμαι ελευθερος να κανεις οτι γουσταρεις,να πινεις,να πηδας ελευθερα κτλ ειναι πιο σημαντικα απο το να δοσω ζωη και να κανω οτι καλυτερο μπορω για να μεγαλωση εναν σωστο ανθρωπο....αυτα φιλε μου η τα κανεις μικρος, η τοτε γαματα...εσυ αν θες μην συμβιβαζεσαι..αλλα ξερω να σου πω πως θα καταληξεις φιλε,και εμενα με τρομαζει η μοναξια..
και αν για σενα αυτα δεν ειναι επιχειριματα τοτε δεν μπορω να σε βοηθησω..

φιλε μου life's a bitch. Κανεις δεν εχει υπογραψει συμβολαιο οτι ο/η συντροφος σου θα ειναι μαζι σου ως τα βαθια γεραματα. Μπορει να πεθανει και συντομοτερα απο οτι φανταζεσαι απο αρρωστια και τοτε να συνειδητοποιησεις οτι εισαι παλι μονος σου. Τα παιδια ναι μπορει να φανουν ως αποκουμπι για τα γεραματα σου αλλα νομιζω οτι αυτο λεμε τοση ωρα, δεν ειναι αναγκη να παντρευτεις η να μεινεις μια ζωη με το ιδιο ατομο για να κανεις παιδια. Αν εισαι ευχαριστημενος στο γαμο σου, οκ σε κανεναν δεν πεφτει λογος αλλα δυστυχως οι περισσοτεροι ειναι πλεον μαζι απο συνηθεια και κοινωνικη επιβολη και οχι γιατι το χαιρονται. Κανεις απο δω μεσα η οπουδηποτε αλλου δεν θα σου επιβαλλει το τροπο ζωης σου, εισαι αυτοβουλος και κανεις οτι καταλαβαινεις αλλα το ασχημο ειναι οταν υποστηριζεις αυτη την ελευθερια σου και απο την αλλη αυτη ακριβως την θεση σου την καταριπτει ο ιδιος σου ο συντροφος μεσα απο το σπιτι σου.
 
OP
OP
N

nightwish1975

Μέλος
Εγγρ.
26 Σεπ 2007
Μηνύματα
192
Like
1
Πόντοι
1
Πρoς τους φανατικούς εργένηδες της ομάδας
Ρε παιδια γιατί νομίζετε ότι έχουμε έρθει στον κόσμο αυτόν?Για να φύγουμε όπως ήρθαμε?Να μην κάνουμε απογόνους γαμιάδες σαν και μας να μας θυμούνται και να μας σκέπτονται?Η ιδέα ότι θα μπω σε κανα οίκο για γέρους όταν είμαι ανύμπορος δε με ενθουσιάζει ιδιαίτερα!!!Το γαμήσι δε τον χορταίνεις ποτέ......μήπως όμως στη ζωή υπάρχουν και πιο σημαντικά πράγματα?
 

CHRIS1971

Τιμημένος
Εγγρ.
18 Οκτ 2005
Μηνύματα
909
Κριτικές
46
Like
537
Πόντοι
7.065
πρωτα απ'ολα συγχαρητηρια στα ατομα που θετουν σε συζητηση τετοια θεματα.ετσι βουλωνουμε το στομα του καθε παπαρα που μας κατηγορει οτι ειμαστε μουνοδουλοι η φαλλοκρατες η οτι αλλο εχει στο μιζερο μυαλο του για να βγαλει τα απωθημενα του για το σαιτ.
επι του θεματος τωρα.παιδες η ζωη δεν ειναι μαθηματικα.δεν ισχυει το 1+1=2.ισχυει η ατο μικοτητα και η μοναδικοτητα.σε αυτα τα πλαισια καθοριζεται και η δημιουργια η οχι οικογενειας.καποιος μπορει να πιστευει οτι με το να δημιουργησει οικογενεια αναβαθμιζεται σα προσωπικοτητα.σεβαστο.καποιος αλλος μπορει παλι να πιστευει οτι με το να δημιουργησει οικογενεια καταπιεζεται και συντριβεται σα προσωπικοτητα.και αυτο σεβαστο.ειναι επισης πιθανον ενα ατομο που βρισκοταν στο ενα απο τα δυο στρατοπεδα σκεψεως λογω ενος γεγονοτος,να αναθεωρησει.και αυτο σεβαστο.
εγω θα ηθελα να επισημανω μονο 3 πραγματακια.
α)το ποσο αδικο ειναι καποιος να θελει να κανει οικογενεια και λογω κοινωνικοοοικονομικων συνθηκων καφριλας που βασιλευουν στο γιουνανισταν να μην του δινεται αυτη η δυνατοτητα.πιστευω ειναι απο τα πιο αναισχυντα που προσφερει αυτη η χωρα και ξερω πολλα ατομα που εχουν αυτο το παραπονο
β)τη γελοιοτητα που οδηγει μαθηματικα σε τραγικα αποτελεσματα,του κανω οικογενεια γιατι το θελει η μαμα μου,ο μπαμπας μου,ο θειος μου και ο θεος ο ιδιος.δεν υπαρχει κατα τη γνωμη μου πιο γλειωδης σκεψη και αντιληψη,και σε βαθος χρονου το μονο που μενει απο μια τετοια χυδαια και ατιμη επιλογη ειναι η ψυχικη μιζερια,η διαπροσωπικη μοναξια και εντελει δυστυχισμενα αρρωστα ψυχικα ατομα
γ)το οτι πολλοι απο μας,και θυμηθειτε αυτο που σας λεω,αρνουμαστε συνειδητα την οικογενεια γιατι στο πισω μερος του μυαλου μας γνωριζουμε και δυστυχως ειναι αληθεια οτι ο θεσμος αυτος ειναι ο θεσμος που κατεξοχην ηταν η ναυαρχιδα του συντηρητισμου στην ελληνικη κοινωνια.σε αλλα κρατη η οικογενεια ειναι απλα ενα βημα προς τα εμπρος στην εξελιξη της ζωης.εδω διαχρονιακα ηταν ενα κομβικο σημειο που το συστημα επιχειρουσε,πολυ εντονα και πολυ βιαια,τη χειραγωγηση του μεσου πολιτη και τη μετατροπη του σε ενα παθητικο ανθρωπακι.πχ.ηθελες να πας σε μια διαδηλωση ακουγες απο τον περιγυρο''μα που θα πας τωρα εσυ πια εισαι οικογενειαρχης.''ετσι βαθμιαια η εννοια οικογενεια και παιδια σημαιναν για τον ανθρωπο που επιζητουσε την ελευθεριοτητα οτι εβαζε τη θηλια στο λαιμο του.ενα ακομα στερεοτυπο της ελληνικης κοινωνιας που γυριζει τα τελευταια χρονια σαν μπουμεραγκ εναντιον της,με την αρνηση των νεων στη δημιουργια οικογενειας
 

Επισκέπτης
δοξα τον γιαραμπι που υπαρχουν & σκεπτομενα μελη που μπορουν να εκφρασουν μεστωμενη αποψη..
οι υπολοιποι της μιας γραμμης για ενα τοσο σοβαρο θεμα,καλο θα ηταν να ασχοληθουν με κανα ποιο πιασιαρικο για χαβαλε θρεντ..
 

GOTHIC TEAR

Μέλος
Εγγρ.
8 Ιουλ 2008
Μηνύματα
46
Like
0
Πόντοι
0
πρωτα απ'ολα συγχαρητηρια στα ατομα που θετουν σε συζητηση τετοια θεματα.ετσι βουλωνουμε το στομα του καθε παπαρα που μας κατηγορει οτι ειμαστε μουνοδουλοι η φαλλοκρατες η οτι αλλο εχει στο μιζερο μυαλο του για να βγαλει τα απωθημενα του για το σαιτ.
επι του θεματος τωρα.παιδες η ζωη δεν ειναι μαθηματικα.δεν ισχυει το 1+1=2.ισχυει η ατο μικοτητα και η μοναδικοτητα.σε αυτα τα πλαισια καθοριζεται και η δημιουργια η οχι οικογενειας.καποιος μπορει να πιστευει οτι με το να δημιουργησει οικογενεια αναβαθμιζεται σα προσωπικοτητα.σεβαστο.καποιος αλλος μπορει παλι να πιστευει οτι με το να δημιουργησει οικογενεια καταπιεζεται και συντριβεται σα προσωπικοτητα.και αυτο σεβαστο.ειναι επισης πιθανον ενα ατομο που βρισκοταν στο ενα απο τα δυο στρατοπεδα σκεψεως λογω ενος γεγονοτος,να αναθεωρησει.και αυτο σεβαστο.
εγω θα ηθελα να επισημανω μονο 3 πραγματακια.
α)το ποσο αδικο ειναι καποιος να θελει να κανει οικογενεια και λογω κοινωνικοοοικονομικων συνθηκων καφριλας που βασιλευουν στο γιουνανισταν να μην του δινεται αυτη η δυνατοτητα.πιστευω ειναι απο τα πιο αναισχυντα που προσφερει αυτη η χωρα και ξερω πολλα ατομα που εχουν αυτο το παραπονο
β)τη γελοιοτητα που οδηγει μαθηματικα σε τραγικα αποτελεσματα,του κανω οικογενεια γιατι το θελει η μαμα μου,ο μπαμπας μου,ο θειος μου και ο θεος ο ιδιος.δεν υπαρχει κατα τη γνωμη μου πιο γλειωδης σκεψη και αντιληψη,και σε βαθος χρονου το μονο που μενει απο μια τετοια χυδαια και ατιμη επιλογη ειναι η ψυχικη μιζερια,η διαπροσωπικη μοναξια και εντελει δυστυχισμενα αρρωστα ψυχικα ατομα
γ)το οτι πολλοι απο μας,και θυμηθειτε αυτο που σας λεω,αρνουμαστε συνειδητα την οικογενεια γιατι στο πισω μερος του μυαλου μας γνωριζουμε και δυστυχως ειναι αληθεια οτι ο θεσμος αυτος ειναι ο θεσμος που κατεξοχην ηταν η ναυαρχιδα του συντηρητισμου στην ελληνικη κοινωνια.σε αλλα κρατη η οικογενεια ειναι απλα ενα βημα προς τα εμπρος στην εξελιξη της ζωης.εδω διαχρονιακα ηταν ενα κομβικο σημειο που το συστημα επιχειρουσε,πολυ εντονα και πολυ βιαια,τη χειραγωγηση του μεσου πολιτη και τη μετατροπη του σε ενα παθητικο ανθρωπακι.πχ.ηθελες να πας σε μια διαδηλωση ακουγες απο τον περιγυρο''μα που θα πας τωρα εσυ πια εισαι οικογενειαρχης.''ετσι βαθμιαια η εννοια οικογενεια και παιδια σημαιναν για τον ανθρωπο που επιζητουσε την ελευθεριοτητα οτι εβαζε τη θηλια στο λαιμο του.ενα ακομα στερεοτυπο της ελληνικης κοινωνιας που γυριζει τα τελευταια χρονια σαν μπουμεραγκ εναντιον της,με την αρνηση των νεων στη δημιουργια οικογενειας
                                                                                                                              + 2.000.000 !Μακράν η πιο εμπεριστατομένη άποψη του συγκεκριμένου thread.Εύγε!!!!!!! :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: 
 

pepe_le_pew

Μέλος
Εγγρ.
28 Μαΐ 2008
Μηνύματα
1.709
Like
0
Πόντοι
16
 
Πρoς τους φανατικούς εργένηδες της ομάδας
Ρε παιδια γιατί νομίζετε ότι έχουμε έρθει στον κόσμο αυτόν?Για να φύγουμε όπως ήρθαμε?Να μην κάνουμε απογόνους γαμιάδες σαν και μας να μας θυμούνται και να μας σκέπτονται?Η ιδέα ότι θα μπω σε κανα οίκο για γέρους όταν είμαι ανύμπορος δε με ενθουσιάζει ιδιαίτερα!!!

  Εγωιστικο ειναι λιγο αυτο που λες!! Τα παιδια μεγαλωνουν για την ΠΑΡΤΗ τους ουτε για τους γονεις ουτε για το θειο ουτε για τη θεια!! Εγω παντως ελπιζω να με σκεπτεται και να με θυμαται χωρις να με βριζει το παιδι μου!!

  Η πατροτητα για μενα εχει την εννοια του δινω κατι επειδη ΓΟΥΣΤΑΡΩ εκεινη τη στιγμη να το δωσω, την ανταμοιβη την παιρνω την στιγμη που το δινω και δεν την περιμενω μετα απο 10ετίες.

  ΥΓ Σωστα τα λεει καπου και ο Cris καπου γιατι ΚΑΙ ο γαμος θεωρειται ΤΕΡΜΑ και οχι αφετηρία μιας ζωης καθως και ειναι και "λογικη" των γονεων "παντρεψου να ησυχάσουμε" και μετα "κανε υπομονη ετσι ειναι ο γαμος" ετσι αντι τις Βουλγαρες να τις πηδανε 20ρηδες τις πηδανε 50ρηδες!!!

  ΥΓ2 Η ελληνικη κοινωνια δεν κανει τιποτα αλλο απο το να σου δημιουγει ενοχες!! Εισαι μπακουρος? εισαι πουστης!! εχεις μονιμη σχεση?? εε καλα σαν πανρεμενος εισαι!! παντερυτηκες?? καλη ψυχη!! εχεις παιδια??? μην γαμας!!
Γενικοτερα η Ελλαδα στο μυαλο ειναι ακομα στο 1960! Ασ μεγαλωσουμε τα παιδια μας εστω στον 21ο αιωνα!!!

 
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom