Νέα

Όλα όσα θέλετε να μάθετε για Βουλγαρία (όχι βίζιτες) Γενικές πληροφορίες

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα dpk69
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 111
  • Εμφανίσεις 27K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Orbital

Μέλος
Εγγρ.
24 Νοε 2013
Μηνύματα
63
Like
2
Πόντοι
0
Ισχυει αυτο. Και ισχυει λογω του οτι εχουν ερθει παρα πολλοι αγγλοι/ιταλοι...και οι βουλγαροι θελουν (και το εχουν κανει) να δυσκολεψουν πολυ το πανεπιστημιο. Καλα, δεν μιλαω για βουλγαροφωνο (στο οποιο ειμαι)..10 ατομα εχουμε μεινει
 

mouni_lover

Μέλος
Εγγρ.
29 Ιουλ 2009
Μηνύματα
63
Κριτικές
18
Like
85
Πόντοι
10
Συναδελφοι θα ήθελα αν ξερει καποιος μερικες πληροφοριες για το περασμα στην Βουλγαρια με τουριστικό λεωφορειο

1.οι συνοριακοι σταθμοί ειναι ανοιχτοί 24ω?
2.γινεται ελεγχος; θελει διαβατηριο; αν εισαι με καποιος πολιτη εκτος Σενγκεν τι γινεται; αν ειναι ενα λεωφορειο γεματο,παει ο οδηγος τα χαρτια για ελεγχο ή περνανε ενας ενας οι επιβατες; χρειαζεται τιποτα χαρτούρες και γραφειοκρατικα (αιτησεις κλπ;)
3.αν υπαρχει ελεγχος,πόση ωρα διαρκει η διαδικασία; ποση ωρα ας πουμε θα κανουν 40-50 ατομα του εωφορειου να περασουν;
4.Ποιον μεθωριακο σταθμο να προτιμησω; μπορω με λεωφορειο να περασω απο ολους; (Νυμφαια,Κυπρινο ή Προμαχωνα;) υπαρχουν εγκαταστασεις;φαγητό,μαγαζιά,τουαλέτα σε περιπτωση που θελει καποιος επιβατης;



 

sex volcano

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
15 Οκτ 2012
Μηνύματα
24.649
Κριτικές
178
Like
39.124
Πόντοι
21.896
Συναδελφοι θα ήθελα αν ξερει καποιος μερικες πληροφοριες για το περασμα στην Βουλγαρια με τουριστικό λεωφορειο

1.οι συνοριακοι σταθμοί ειναι ανοιχτοί 24ω?
2.γινεται ελεγχος; θελει διαβατηριο; αν εισαι με καποιος πολιτη εκτος Σενγκεν τι γινεται; αν ειναι ενα λεωφορειο γεματο,παει ο οδηγος τα χαρτια για ελεγχο ή περνανε ενας ενας οι επιβατες; χρειαζεται τιποτα χαρτούρες και γραφειοκρατικα (αιτησεις κλπ;)
3.αν υπαρχει ελεγχος,πόση ωρα διαρκει η διαδικασία; ποση ωρα ας πουμε θα κανουν 40-50 ατομα του εωφορειου να περασουν;
4.Ποιον μεθωριακο σταθμο να προτιμησω; μπορω με λεωφορειο να περασω απο ολους; (Νυμφαια,Κυπρινο ή Προμαχωνα;) υπαρχουν εγκαταστασεις;φαγητό,μαγαζιά,τουαλέτα σε περιπτωση που θελει καποιος επιβατης;

λεοφορειο παιρναει απο σταθμους προμαχωνα εξοχης ορμενιου και κυπρινοθ
σε ολα αυτα εχει κ καφε τουαλτεςεκτος απο κυπρινο
για 40-50 ατομα θελει περιπου 20-30 λεπτα αρκει ναμην υπαρχουν μη σενγκεν τουριστες που ισως παρει παραπανω χρονο αλλα μην ξεχνας οτι ουτε η βουλγαρια ειναι σενγκεν

ο ελληνας παει κ με ταυτοτητα σαν μελος ευρωπαικης ενωσης
τωρα το τριτο προσωπο που θα παει καλο ειναι να ξερεις τι διαβατηριο εχει κ να ρωτησεις την πρεσβεια της βουλγαριας για σιγουρια

και ασφαως ολοι οι μεθωριακοι σταθμοι ειναι ολο το 24 ωρο ανοιχτοι εκτος αν τους κλεινουν οι αγροτες χα χα
 
OP
OP
dpk69

dpk69

Μέλος
Εγγρ.
11 Μαΐ 2007
Μηνύματα
497
Κριτικές
1
Like
121
Πόντοι
1
Συναδελφοι θα ήθελα αν ξερει καποιος μερικες πληροφοριες για το περασμα στην Βουλγαρια με τουριστικό λεωφορειο

1.οι συνοριακοι σταθμοί ειναι ανοιχτοί 24ω?
2.γινεται ελεγχος; θελει διαβατηριο; αν εισαι με καποιος πολιτη εκτος Σενγκεν τι γινεται; αν ειναι ενα λεωφορειο γεματο,παει ο οδηγος τα χαρτια για ελεγχο ή περνανε ενας ενας οι επιβατες; χρειαζεται τιποτα χαρτούρες και γραφειοκρατικα (αιτησεις κλπ;)
3.αν υπαρχει ελεγχος,πόση ωρα διαρκει η διαδικασία; ποση ωρα ας πουμε θα κανουν 40-50 ατομα του εωφορειου να περασουν;
4.Ποιον μεθωριακο σταθμο να προτιμησω; μπορω με λεωφορειο να περασω απο ολους; (Νυμφαια,Κυπρινο ή Προμαχωνα;) υπαρχουν εγκαταστασεις;φαγητό,μαγαζιά,τουαλέτα σε περιπτωση που θελει καποιος επιβατης;
Νομιζω οτι ο sex_volkano σε καλυψε ολοσωστα! Καλο ειναι κατοχοι ξενου διαβατηριου να εχουν ρωτησει πρωτα αν χρειαζωνται βιζα γιατι αλλιως μπορει να καθυστερησει ολο το λεωφορειο για ωρες..
 

SalonicaM

Ανώτερος
Εγγρ.
11 Μαρ 2008
Μηνύματα
1.451
Κριτικές
20
Like
1.735
Πόντοι
5.015
Παιδες καλησπερα.... Κανενα καλο hoteli με φυλλασομενο parking στη Sofia μηπως? Οποιος μπορει ας ριξει καμια ιδεα... ευχαριστω...

Το καλυτερο hotel στη σοφια με παρκινγκ και σουπερ δωματια ειναι το Sofia suites hotel στο studenski grad. 60 euro και δωματιο να παιζεις μπαλα
 

spanios78

Μέλος
Εγγρ.
29 Απρ 2008
Μηνύματα
702
Like
109
Πόντοι
6
ρε παιδες,για πειτε κατι αλλο εσεις που τα ξερετε απο πανω,γιατι κοιταω σε γνωστα σαιτ,αλλα δεν εχω αποφασισει ακομα.
ξαχνω για χοτελ με καλο καζινο,για κανα 3μερο.στη Σοφια,η αλλου,δεν εχω θεμα,αλλα να εχει και τιποτα αλλο,δε λεω να παω να τη βγαλω στα συνορα..εχετε να προτεινετε τιποτα? :hi:
 
OP
OP
dpk69

dpk69

Μέλος
Εγγρ.
11 Μαΐ 2007
Μηνύματα
497
Κριτικές
1
Like
121
Πόντοι
1
ρε παιδες,για πειτε κατι αλλο εσεις που τα ξερετε απο πανω,γιατι κοιταω σε γνωστα σαιτ,αλλα δεν εχω αποφασισει ακομα.
ξαχνω για χοτελ με καλο καζινο,για κανα 3μερο.στη Σοφια,η αλλου,δεν εχω θεμα,αλλα να εχει και τιποτα αλλο,δε λεω να παω να τη βγαλω στα συνορα..εχετε να προτεινετε τιποτα? :hi:
Φιλε Καζίνο η Σόφια είναι γεμάτη απο κοπέλες επήσις όρεξη και χρήμα νάχεις
 
OP
OP
dpk69

dpk69

Μέλος
Εγγρ.
11 Μαΐ 2007
Μηνύματα
497
Κριτικές
1
Like
121
Πόντοι
1
εχεις να προτεινεις τιποτα,να το ψαξω?αλλα σε νορμαλ τιμες,μη ξεφυγουμε... :hi:
φιλε η Σοφια είναι γεμάτη ξενοδοχεία σε ότι τιμή εσυ θελήσεις.
Επήσις υπάρχουν πολλά διαμερίσματα που μπορείς να νοικιάσεις με την ημέρα.
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 136408

Επισκέπτης
ρε παιδες,για πειτε κατι αλλο εσεις που τα ξερετε απο πανω,γιατι κοιταω σε γνωστα σαιτ,αλλα δεν εχω αποφασισει ακομα.
ψαχνω για χοτελ με καλο καζινο,για κανα 3μερο.στη Σοφια,η αλλου,δεν εχω θεμα,αλλα να εχει και τιποτα αλλο,δε λεω να παω να τη βγαλω στα συνορα..εχετε να προτεινετε τιποτα? :hi:

Aν μιλάμε για Σόφια, δεν κοιτάς αλλού πέρα από Princess :hi:


Πλόβντιβ, ισχύει το ίδιο:


Για τα υπόλοιπα, όποιος ρωτάει αναλόγως, βρίσκει...
 

spanios78

Μέλος
Εγγρ.
29 Απρ 2008
Μηνύματα
702
Like
109
Πόντοι
6
πολυ καλο φαινετε,δεν εχω ανεβει ποτε ρε παιδια,και θελω να παω μερικες μερες,κατα προτημιση καθημερινες,οχι σκ,
να βολιδοσκοπησω το τοπιο..θελω να δω και τη παιζει στην αγορα της βουλγαριας...
 

sex volcano

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
15 Οκτ 2012
Μηνύματα
24.649
Κριτικές
178
Like
39.124
Πόντοι
21.896
to θρεντακι φραφει οχι βιζιτες και εγω θα σου πω οτι αν εν μιλας βουλγαρικα -ξεχνα το γαμησι --ετσι ξερ φιλικα στο λεω
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom