Νέα

Οδηγός επιβίωσης σε στριπτιζάδικο!

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα studian
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 435
  • Εμφανίσεις 149K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

str81977

Τιμημένος
Εγγρ.
17 Απρ 2006
Μηνύματα
13.679
Κριτικές
2
Like
6
Πόντοι
166
Πόσα ξέρεις εσύ!!!!!!

Εγώ εμπίπτω στην κατηγορία του βλακός και αμορφώτου και δεν τα γνωρίζω αυτά!

(Τώρα βέβαια μου θύμισες το μόνο σχετικό που είχα διαβάσει ποτέ. Δεν είμαι των θετικών επιστημών και το διάβασα γιατί είχε κάποια σχέση με άλλα πράγματα που έγραφα τότε. L. Krauss: The Fifth Essence, The search for dark matter in the universe. εκεί έλεγε για κβαντομηχανική και τά κύματα που διαμορφώνουν το σύμπαν. Δεν τα θυμάμαι και καλά πάνε 14 χρόνια που τα διάβασα)

Φίλε Στούντιαν, διάβασε "Η αυτοβιογραφία του Φωτός" του Γραμματικάκη...Από τις πιο σωστές εκλαϊκευμένες αποδόσεις της συγχρονης φυσικής..Για στριπτιτζάδικα βέβαια δε λέει τίποτα...

Από τον οδηγό επιβίωσης του Σοφο (παρεπιπτόντως πολύ καλό μπλογκ και καλή πένα ο τύπος) θα σταθώ στο "Γιατί πάμε"...

Ανάλογα με το λόγο για τον οποίο πας, έχεις και διαφορετικό "οδηγό επιβίωσης"...

ʼλλες οι ανάγκες και οι απαιτήσεις του τακτικού πελάτη και άλλες του "πάω μια φορά το μήνα για να κόψω κίνηση"- κατηγορία στην οποία συγκαταλέγω τον εαυτό μου...

Ως προσωπικό οδηγό επιβίωσης για τον περιστασιακό χρήστη θα έλεγα τα εξής: 1) Πήγαινε καθημερινές και νωρίς- απόφυγε δια ροπάλου το ΠΣΚ εκτός αν πας μετά τις 4.00 για να κλείσεις ωραία μια μάλλον αποτυχημένη βραδυά...
2) Να έχεις αποφασίσει από πριν πόσα θα φας και εν αναγκη να έχεις μόνο αυτό το ποσό στο πορτοφόλι σου..
3) Δεν κερνάς ποτά- από τη στιγμή που θα ξαναπάς μετά από μήνα και βάλε η όποια γνωριμία θέλεις να καλλιεργήσεις με την κοπέλα είναι ανευ αντικρίσματος αν δεν υπάρξει άμεση συνέχεια...
4) Δεν αφήνεις πουρμπουάρ αλλά και δεν κάνεις σκηνή με 2 ή 3 ευρώ ρέστα...
5) Δεν ξεχνάς ποτέ, όντας περιστασιακός πελάτης, ότι δεν "ανήκεις" σε αυτό το μαγαζί, είσαι απλός περαστικός...Οι γκόμενες τύπους σαν εσένα τους τρώνε για πρωινό και το προσωπικό του μαγαζιού έχει αντιμετωπίσει πολύ πιο σκληρούς μάγκες από εσένα- οι οποίοι έκαναν σε ένα δίωρο λογαριασμούς όσους εσύ σε 2 χρόνια....Όποτε δεν παραμυθιαζόμαστε και δεν τσαμπουκαλευόμαστε γιατί με μαθηματική ακρίβεια θα βγούμε χαμένοι και ίσως δαρμένοι...


Τα παραπάνω ισχύουν για άτομα που πάνε αραιά και που σε στριπτιτζάδικα....
 

leonoro

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
28 Δεκ 2006
Μηνύματα
14.483
Like
9
Πόντοι
166
Από συναίσθημα άλλο τίποτα. αν μπει κανείς στον κόπο να διαβασει όλα τα κείμενα του μπλογκ θα μπορούσε να ονομαστεί και: Love Story...... στο στριπτιζάδικο. Πιο ερωτεύσιμος άνδρας στα στριπ της επικράτειας δεν πρέπει να υπάρχει. Όποια στριπτιζού τον πλησιάσει ξεχνάει και τ' όνομα της. Να τα μέλια και τα σορόπια.

:grin: :grin: :grin: Γ...σε τα είναι. Μου θυμίζει τα παιδικά βιβλία με εικόνες. Ο Πετρακής πάει σχολείο, το πρώτο μου τετράδιο, σα μεταφορά σε comic για ανηλίκους
 
OP
OP
S

studian

Μέλος
Εγγρ.
24 Αυγ 2006
Μηνύματα
1.297
Like
9
Πόντοι
16
Να πω και εγώ την γνώμη μου πιο εμπεριστατωμένα, αφού τα έχω και πρόσφατα μετά χθεσινοβραδυνή έξοδο.

1,2. Αν πας για χαβαλέ θα πας με πολλούς, αν πας για αλλότριους σκοπούς θα πας μόνος σου ή με έναν ακόμα για ξεκάρφωμα.
3. Ο καθένας πάει ότι ώρα τον βολεύει. Αλλά άντε να κρατήσεις τον καψούρη μακριά. Από τις 11 είναι στημένος απέξω.
4. Μην είσαι αγενής γενικά στη ζωή.
5. Οπως ανέλυσε και ο McLein νομίζω παραπάνω αυτό είναι μαλακία. Τι σημασία έχει τι πίνει; Αφού με το πουτό αγοράζεις χρόνο απλώς.
6. Έσο πρωτότυπος γενικά στη ζωή σου. Το αν θα είναι κανείς αληθινός εξαρτάται από τον καθένα. Αν πρέπει να κρύψει κανείς κάτι καλώς να τα κρύψει.
7. Καλόν είναι να κρατάς λογαριασμό, αλλά πλέον τα περισσότερα μαγαζιά σέβονται τον πελάτη ως προς αυτό. Ο αρχικλέφταρος άλλωστε πέθανε. Έπεσε από την ελιά.
8. Για τους σερβιτόρους νομίζω συμφωνήσαμε όλοι. Λίγο ως καθόλου πουρμπουάρ. Είναι βλακώδες να πιστεύεις ότι αν αφήσεις 50άρικο πουρμπουάρ θα τον έχεις τα μάτια σου. Μάλλον θα εφευρίσκει μαλακίες να σου λέει για να αρπάζει το 50άρι.
9. ʼλλοτε κάνουμε focus εδώ, άλλοτε εκεί. Έτσι είμαστε εμείς οι παιχνιδιάρηδες.
10. Ου μπλέξεις την νύχτα. Κατά τ' άλλα σιγά μην κοιτάω τα διπλανά τραπέζια. Μόνο αν εκεί κατοικοεδρεύει η γκόμενα που θέλω με κάποιον μπουχέσα. Γιατί ως γνωστόν η γκόμενα όταν δεν κάθεται με εμάς κάθεται με κάποιον μπουχέσα και μαλάκα.

Να πάτε με κάποιον έμπειρο, αλλά εμένα δεν με πήγε έμπειρος και δεν έπαθα τίποτα σοβαρό. Μικροαπώλειες!!!!

Συνολικά το βασίλειο της κοινοτοπίας όπως όλο το μπλογκ του τύπου. Κάτι για όλους.
 
  • Like
Αντιδράσεις: Gingos
OP
OP
S

studian

Μέλος
Εγγρ.
24 Αυγ 2006
Μηνύματα
1.297
Like
9
Πόντοι
16
Φίλε Στούντιαν, διάβασε "Η αυτοβιογραφία του Φωτός" του Γραμματικάκη...Από τις πιο σωστές εκλαϊκευμένες αποδόσεις της συγχρονης φυσικής..Για στριπτιτζάδικα βέβαια δε λέει τίποτα...

Από τον οδηγό επιβίωσης του Σοφο (παρεπιπτόντως πολύ καλό μπλογκ και καλή πένα ο τύπος) θα σταθώ στο "Γιατί πάμε"...

Ανάλογα με το λόγο για τον οποίο πας, έχεις και διαφορετικό "οδηγό επιβίωσης"...

ʼλλες οι ανάγκες και οι απαιτήσεις του τακτικού πελάτη και άλλες του "πάω μια φορά το μήνα για να κόψω κίνηση"- κατηγορία στην οποία συγκαταλέγω τον εαυτό μου...

Ως προσωπικό οδηγό επιβίωσης για τον περιστασιακό χρήστη θα έλεγα τα εξής: 1) Πήγαινε καθημερινές και νωρίς- απόφυγε δια ροπάλου το ΠΣΚ εκτός αν πας μετά τις 4.00 για να κλείσεις ωραία μια μάλλον αποτυχημένη βραδυά...
2) Να έχεις αποφασίσει από πριν πόσα θα φας και εν αναγκη να έχεις μόνο αυτό το ποσό στο πορτοφόλι σου..
3) Δεν κερνάς ποτά- από τη στιγμή που θα ξαναπάς μετά από μήνα και βάλε η όποια γνωριμία θέλεις να καλλιεργήσεις με την κοπέλα είναι ανευ αντικρίσματος αν δεν υπάρξει άμεση συνέχεια...
4) Δεν αφήνεις πουρμπουάρ αλλά και δεν κάνεις σκηνή με 2 ή 3 ευρώ ρέστα...
5) Δεν ξεχνάς ποτέ, όντας περιστασιακός πελάτης, ότι δεν "ανήκεις" σε αυτό το μαγαζί, είσαι απλός περαστικός...Οι γκόμενες τύπους σαν εσένα τους τρώνε για πρωινό και το προσωπικό του μαγαζιού έχει αντιμετωπίσει πολύ πιο σκληρούς μάγκες από εσένα- οι οποίοι έκαναν σε ένα δίωρο λογαριασμούς όσους εσύ σε 2 χρόνια....Όποτε δεν παραμυθιαζόμαστε και δεν τσαμπουκαλευόμαστε γιατί με μαθηματική ακρίβεια θα βγούμε χαμένοι και ίσως δαρμένοι...


Τα παραπάνω ισχύουν για άτομα που πάνε αραιά και που σε στριπτιτζάδικα....

str8 ευχαριστώ για την σύσταση. Πάντα ήθελα να διαβάσω κάτι του Γρμματικάκη, αλλά δεν εύρισκα τον χρόνο. Μπα κάπου θα κολλάνε και οι στρίπερ. Αυτή η Βερενίκη από την Τσιμπακτσάρα δεν είναι; Βερόνικα την ξέρω εγώ. Κάτι λέει ο μάγκας για τα μαλλιά της. Σε στριπ την γνώρισε;

Συμφωνώ απόλυτα με αυτά που λες. Είναι ο καλύτερος οδηγός για αυτούς που πάνε αραιά και που.
 

Επισκέπτης
Ως προσωπικό οδηγό επιβίωσης για τον περιστασιακό χρήστη θα έλεγα τα εξής: 1) Πήγαινε καθημερινές και νωρίς- απόφυγε δια ροπάλου το ΠΣΚ εκτός αν πας μετά τις 4.00 για να κλείσεις ωραία μια μάλλον αποτυχημένη βραδυά...
2) Να έχεις αποφασίσει από πριν πόσα θα φας και εν αναγκη να έχεις μόνο αυτό το ποσό στο πορτοφόλι σου..
3) Δεν κερνάς ποτά- από τη στιγμή που θα ξαναπάς μετά από μήνα και βάλε η όποια γνωριμία θέλεις να καλλιεργήσεις με την κοπέλα είναι ανευ αντικρίσματος αν δεν υπάρξει άμεση συνέχεια...
4) Δεν αφήνεις πουρμπουάρ αλλά και δεν κάνεις σκηνή με 2 ή 3 ευρώ ρέστα...
5) Δεν ξεχνάς ποτέ, όντας περιστασιακός πελάτης, ότι δεν "ανήκεις" σε αυτό το μαγαζί, είσαι απλός περαστικός...Οι γκόμενες τύπους σαν εσένα τους τρώνε για πρωινό και το προσωπικό του μαγαζιού έχει αντιμετωπίσει πολύ πιο σκληρούς μάγκες από εσένα- οι οποίοι έκαναν σε ένα δίωρο λογαριασμούς όσους εσύ σε 2 χρόνια....Όποτε δεν παραμυθιαζόμαστε και δεν τσαμπουκαλευόμαστε γιατί με μαθηματική ακρίβεια θα βγούμε χαμένοι και ίσως δαρμένοι...
Συμφωνω σχεδον σε ολα οσα λες φιλε μου...εχω καποιες ενστασεις...(ως γνωστον...)
1.θα ελεγα...απεφυγε δια ροπαλου το παρασκευο-σαββατο..οχι την κυριακη...
2.αμα κερασεις 150-300 (τυχαια τα ποσα...βαλτε απλα καποιο μεγαλο ποσο) ευρω σε ποτα μια φορα...κ πας μετα απο ενα μηνα....δεν θα σε θυμηθει πιστευεις η κοπελα ????
3.κ τακτικος κ καλος πελατης να σαι...μεσα στα μαγαζια αυτα...δν σε παιρνει για τσαμπουκαδες....οποιος κ να σαι....η μονη περιπτωση να βγεις καθαρος ειναι να χεις γνωστο αυτον που εχει το μαγαζι κ να μη σε γνωριζουν τα γκαρσονια...επειδη εχεις δωσει εντολη....
 

rokoss

Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2006
Μηνύματα
1.282
Κριτικές
2
Like
5
Πόντοι
16
Να πω και εγώ την γνώμη μου πιο εμπεριστατωμένα, αφού τα έχω και πρόσφατα μετά χθεσινοβραδυνή έξοδο.

7. Καλόν είναι να κρατάς λογαριασμό, αλλά πλέον τα περισσότερα μαγαζιά σέβονται τον πελάτη ως προς αυτό. Ο αρχικλέφταρος άλλωστε πέθανε. Έπεσε από την ελιά.

διαφωνω σε αυτο studian.
καποιες φορες κ ειδικα οταν οι λογαριασμοι της παρεας μου ειναι μεγαλοι (300-600 Ε), γινανε καποια ?δηθεν? λαθακια απο τους σερβιτορους τα οποια, οταν τους τα επισημαναμε, τα παραδεχτηκαν αμεσως. ολα ηταν της ταξης των 30Ε (τυχαιο??) και το δειγμα μου ειναι οχι απο 1 αλλα απο 3 διαφορετικα μαγαζια.
αρα, μεσ? την αναμπουμπουλα, κοιτανε και αυτοι να βγαλουνε το κατιτις παραπανω απο το νυχτοκαματο τους και τα μπουρμπουαρ που θα τους αφησει το καθε τραπεζι.
 

str81977

Τιμημένος
Εγγρ.
17 Απρ 2006
Μηνύματα
13.679
Κριτικές
2
Like
6
Πόντοι
166
Συμφωνω σχεδον σε ολα οσα λες φιλε μου...εχω καποιες ενστασεις...(ως γνωστον...)
1.θα ελεγα...απεφυγε δια ροπαλου το παρασκευο-σαββατο..οχι την κυριακη...
2.αμα κερασεις 150-300 (τυχαια τα ποσα...βαλτε απλα καποιο μεγαλο ποσο) ευρω σε ποτα μια φορα...κ πας μετα απο ενα μηνα....δεν θα σε θυμηθει πιστευεις η κοπελα ????
3.κ τακτικος κ καλος πελατης να σαι...μεσα στα μαγαζια αυτα...δν σε παιρνει για τσαμπουκαδες....οποιος κ να σαι....η μονη περιπτωση να βγεις καθαρος ειναι να χεις γνωστο αυτον που εχει το μαγαζι κ να μη σε γνωριζουν τα γκαρσονια...επειδη εχεις δωσει εντολη....

Δεκτές οι ενστάσεις σου διότι δε λέμε και τίποτε διαφορετικό:
1. Στο ΠΣΚ το Κ μπήκε από κεκτημένη ταχύτητα αν και η Κυριακή έχει περισσότερο κόσμο από μια απλή καθημερινή...Καλύτερες μέρες κατά την άποψή μου: Τρίτη, Τετάρτη, Πέμπτη...
2. Το ίδιο λέμε ΜcLein...Αν δεν είσαι αποφασιμένος να ρίξεις άγκυρα στο μαγαζί και δη στη συγκεκριμένη κοπέλα τα κεράσματα είναι απλά πεταμένα λεφτά..Διότι καλός πελάτης είναι ο τακτικός πελάτης....
3. Συμφωνώ απόλυτα σε αυτό που λες αλλά δεν το πάω μόνο με την έννοια του ξύλου...Κυρίως αναφέρομαι σε τύπους που πατάνε μια φορά στο κάθε μαγαζί (από στριπτιτζάδικο έως σκυλάδικο) και απαιτούν τραπέζι παρασκευιατικά ή σαββατιάτικα και έχουν τη νοοτροπία "ξέρεις ποιος είμαι εγώ" χωρίς να έχουν χτυπήσει τα απαιτούμενα ένσημα...
Στη νύχτα, όπως ξέρεις καλύτερα από εμένα υπάρχει ιεραρχία...ʼλλη αντιμετώπιση θα έχει ο περαστικός και άλλη ο τακτικός...Και σε τελική ανάλυση αυτό ισχύει παντού...Από τις τράπεζες έως τις καντίνες...
Και φυσικά ανεφέρομαι και σε όλους τους τύπους που νομίζουν ότι με μια φορά το μήνα και με τρία ποτά κερασμένα η γκόμενα θα "ψαρώσει"...Και μετά στραβώνουν που δεν τους έκατσε εκτός μαγαζιού...
 

Επισκέπτης
Δεκτές οι ενστάσεις σου διότι δε λέμε και τίποτε διαφορετικό:
1. Στο ΠΣΚ το Κ μπήκε από κεκτημένη ταχύτητα αν και η Κυριακή έχει περισσότερο κόσμο από μια απλή καθημερινή...Καλύτερες μέρες κατά την άποψή μου: Τρίτη, Τετάρτη, Πέμπτη...
2. Το ίδιο λέμε ΜcLein...Αν δεν είσαι αποφασιμένος να ρίξεις άγκυρα στο μαγαζί και δη στη συγκεκριμένη κοπέλα τα κεράσματα είναι απλά πεταμένα λεφτά..Διότι καλός πελάτης είναι ο τακτικός πελάτης....
3. Συμφωνώ απόλυτα σε αυτό που λες αλλά δεν το πάω μόνο με την έννοια του ξύλου...Κυρίως αναφέρομαι σε τύπους που πατάνε μια φορά στο κάθε μαγαζί (από στριπτιτζάδικο έως σκυλάδικο) και απαιτούν τραπέζι παρασκευιατικά ή σαββατιάτικα και έχουν τη νοοτροπία "ξέρεις ποιος είμαι εγώ" χωρίς να έχουν χτυπήσει τα απαιτούμενα ένσημα...
Στη νύχτα, όπως ξέρεις καλύτερα από εμένα υπάρχει ιεραρχία...ʼλλη αντιμετώπιση θα έχει ο περαστικός και άλλη ο τακτικός...Και σε τελική ανάλυση αυτό ισχύει παντού...Από τις τράπεζες έως τις καντίνες...
Και φυσικά ανεφέρομαι και σε όλους τους τύπους που νομίζουν ότι με μια φορά το μήνα και με τρία ποτά κερασμένα η γκόμενα θα "ψαρώσει"...Και μετά στραβώνουν που δεν τους έκατσε εκτός μαγαζιού...
++++++++++++++++++++++++
ειδικα για το τελευταιο σκελος....(το 3...)!!!!
 

leonoro

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
28 Δεκ 2006
Μηνύματα
14.483
Like
9
Πόντοι
166
?δηθεν? λαθακια απο τους σερβιτορους τα οποια, οταν τους τα επισημαναμε, τα παραδεχτηκαν αμεσως. ολα ηταν της ταξης των 30Ε (τυχαιο??) και το δειγμα μου ειναι οχι απο 1 αλλα απο 3 διαφορετικα μαγαζια.
αρα, μεσ? την αναμπουμπουλα, κοιτανε και αυτοι να βγαλουνε το κατιτις παραπανω απο το νυχτοκαματο τους και τα μπουρμπουαρ που θα τους αφησει το καθε τραπεζι.

στανταρ
 
OP
OP
S

studian

Μέλος
Εγγρ.
24 Αυγ 2006
Μηνύματα
1.297
Like
9
Πόντοι
16
διαφωνω σε αυτο studian.
καποιες φορες κ ειδικα οταν οι λογαριασμοι της παρεας μου ειναι μεγαλοι (300-600 Ε), γινανε καποια ?δηθεν? λαθακια απο τους σερβιτορους τα οποια, οταν τους τα επισημαναμε, τα παραδεχτηκαν αμεσως. ολα ηταν της ταξης των 30Ε (τυχαιο??) και το δειγμα μου ειναι οχι απο 1 αλλα απο 3 διαφορετικα μαγαζια.
αρα, μεσ? την αναμπουμπουλα, κοιτανε και αυτοι να βγαλουνε το κατιτις παραπανω απο το νυχτοκαματο τους και τα μπουρμπουαρ που θα τους αφησει το καθε τραπεζι.

Δεν διαφωνούμε. Απλώς είπα πως τα πράγματα έχουν καλυτερεύσει σε σχέση με το παρελθόν. Αυτός που έπεσε από το δέντρο ήταν ο ταμίας του Μίλλιον Ντόλαρς. Οι παλιοί τον ξέρουν. Σε έκλεβε ανεξαρτήτως ύψους λογαριασμού. Σε έκλεβε και στις 10 χιλιάδες και στις 100 και στις 300 χιλιάδες.

Είπα άλλωστε καλόν είναι να κρατάς λογαριασμό.
 
OP
OP
S

studian

Μέλος
Εγγρ.
24 Αυγ 2006
Μηνύματα
1.297
Like
9
Πόντοι
16
Ρε σεις ο Ροπαλοφόρος που είναι να μας πει την γνώμη για τον οδηγό. Ή την είπε κιόλας και δεν το αντελήφθην!
 

Επισκέπτης
Αντε...ας γραψω και εγω για οποιον ενδιαφερεται και την δικη μου αποψη...

-Μονοι και παντα μονοι...Εχουμε στοχο την προσωπικη μας ευχαριστηση και δεν γουσταρουμε κουβεντες για τον στρατο, τον Ολυμπιακο κλπ...

- Αποφασιζουμε τι ψαχνουμε..Φραπε η "κατι αλλο" ?

Α- Φραπες
--------------
1 - προυπολογισμος εως 70-80 ευρω...
    Παμε απο Δευτερα εως Πεμπτη...01.00-04.00, και αυστηρα
    παιρνουμε χορο/εκτονωση και λεμε καληνυκτα..
   
2 -  εως 170 ευρω...
    Παμε Δευτερα εως Πεμπτη...02.00-04.00, παιρνουμε 1 με
    2 ποτα για μας και με καποια ανεση διαλεγουμε δυο/τρεις
    κοπελλες για χορο...και μετα λεμε καληνυκτα.

   Προσοχη, μετα τις 04.00, οι τιμες του φραπε ειναι ελευθερες
   αναλογα του ποσο σουρωμενος εισαι...

3 - Πανω απο 170 ευρω...
    Θα κανουμε μαλακια..φευγουμε αμεσως και κλεινουμε
    ενα αστερατο cgirl...

Β - "Kατι αλλο"
-----------------------
-Δυστυχως τωρα μπαινουμε σε ενα δωματιο, που δεν εχει  
ουτε πατωματα ουτε τοιχωματα...

-Τι ψαχνουμε φιλοι μου ? Συναισθημα,κατακτηση,επιβεβαιωση,
 ψευδαισθηση, η' τον δολοφονο της μοναξιας μας ?

- Να παρακαλαμε τον Θεο, μην μπουμε ποτε σε αυτο το   δωματιο - λαβυρινθο...Μπαινεις και σπανια βρισκεις την εξοδο..

- Αλλα για οσους μπηκαμε θα ελεγα τα εξης :

1) Τουλαχιστον 300 ευρω στο πορτοφολι..

2) Παντα ξυρισμενοι, καθαροι και με προσεγμενα ρουχα..
   Εχουν μια ικανοτητα να "μυριζονται" την βρωμα απο
   μακρυα..

2) Βαλτε κερι στα αφτια σας...Μην ακουτε λεξη απο οτι σας
   λεει η κοπελλα που επιλεξατε.Θα ειναι πολλα ψεματα.

   Προσπαθηστε  να "ακουσετε" το σωμα της, να
   "διαβασετε" τα χερια της, να "αναλυσετε" την χροια
   της φωνης της και να "ακτινογραφησετε" τα ματια της...
   Διαβαστε βιβλια σχετικα για την γλωσσα του σωματος, διοτι
   ειναι η μονη που δεν λεει ποτε ψεματα..
   
   Χρειαζεται εξασκηση και ικανοτητα για το παραπανω, οποτε
   για τους αρχαριους θα προτεινα μερικες βασικες ερωτησεις
   οπως : Πως περνας τον ελευθερο χρονο σου ? Αν σου πει
   δεν εχω ελευθερο χρονο, φευγουμε τρεχοντας..Επισης "Ποιο
   ειναι το αγαπημενο σου φαι" ? Μολις στο πει, την λες
   "Ξερω ενα καλο εστιατοριο που κανει αυτο το φαι..Παμε
    μεθαυριο να φαμε? Αν πει οχι, ξαναφευγουμε τρεχοντας.

- Μολις διωξουμε η' "μας διωξει" μια κοπελλα, δεν την παιφτουμε αμεσως στην επομενη...Σε εχει "μαρκαρει" η προηγουμενη οπως ο σκυλος κατουραει στην γωνια του...Και οι αλλες το "μυριζονται"...Χαλαρωνουμε και πιθανως ειναι πιο καλα να φυγουμε και να ερθουμε μια αλλη φορα...

Εεε, τωρα αμα χαλασετε 300/400 ευρω σε 2-3 ωρες δεν χαλασε και ο κοσμος να δωσετε και 20 ευρω μπουρμπουαρ...

Ας κανω ενα break για καφε...Αμα μου ερθει κατι αλλο θα το γραψω..
     
   
 

leonoro

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
28 Δεκ 2006
Μηνύματα
14.483
Like
9
Πόντοι
166
1) Τουλαχιστον 300 ευρω στο πορτοφολι..

:2funny: :2funny: :2funny:

    Προσπαθηστε  να "ακουσετε" το σωμα της, να
    "διαβασετε" τα χερια της, να "αναλυσετε" την χροια
    της φωνης της και να "ακτινογραφησετε" τα ματια της...
    Διαβαστε βιβλια σχετικα για την γλωσσα του σωματος, διοτι
    ειναι η μονη που δεν λεει ποτε ψεματα.. 

Κι όμως και από αυτό ακόμα είναι πιο μπροστά
 

vasos

Σεβαστός
Εγγρ.
28 Ιουν 2006
Μηνύματα
7.928
Κριτικές
33
Like
30
Πόντοι
2.057
θειε παπ.....δηλαδη αν πιεις και το καφεδακι σου τί θα μας ποσταρεις μετα?εχεις και αλλα να μας πεις? :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:

μας πεθανες μεσημεριατικο! αλλα θα ηθελα να τονισω ιδιαιτερα 2 σημεια...

1) οι τιμες του φραπε μετα τις 04.00 μπορει να ποικιλουν αλλα και οι υπηρεσιες αυξανονται... ;) ;)

2)ξυριζομαστε παντου,ετσι θειε? :2funny: :2funny:
 

Επισκέπτης
1) οι τιμες του φραπε μετα τις 04.00 μπορει να ποικιλουν αλλα και οι υπηρεσιες αυξανονται... ;) ;)

Αστα αδελφε..χρηματιστηριο σκετο ειναι...Προσφορα και ζητηση...Ξερεις τωρα εσυ...Παλια  καραβανα εισαι..
 

leonoro

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
28 Δεκ 2006
Μηνύματα
14.483
Like
9
Πόντοι
166
Για το αλάθητο της γλώσσας του σώματος αναφέρθηκα. Τα ξέρουν κι αυτές
 

rokoss

Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2006
Μηνύματα
1.282
Κριτικές
2
Like
5
Πόντοι
16
Β - "Kατι αλλο"
-----------------------
-Δυστυχως τωρα μπαινουμε σε ενα δωματιο, που δεν εχει  
ουτε πατωματα ουτε τοιχωματα...

-Τι ψαχνουμε φιλοι μου ? Συναισθημα,κατακτηση,επιβεβαιωση,
 ψευδαισθηση, η' τον δολοφονο της μοναξιας μας ?

- Να παρακαλαμε τον Θεο, μην μπουμε ποτε σε αυτο το   δωματιο - λαβυρινθο...Μπαινεις και σπανια βρισκεις την εξοδο..

κατακτηση? ΝΑΙ
επιβεβαιωση? για πολλους ΝΑΙ
τον δολοφονο της μοναξιας μας? ΣΙΓΟΥΡΑ
συναισθημα? ΠΡΟΣ ΘΕΟΥ, ΟΧΙ!! εδω μπλεκει το πραγμα επικυνδινα, ας αφησουμε το συναισθημα οξω απο αυτα τα μαγαζια, δεν προκειται να κερδισουμε ΑΠΟΛΥΤΩΣ τιποτα, προκειται να χασουμε ομως ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ!!!
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom