Νέα

Ο λύκος της Γουόλ Στριτ / Σκορτσέζε και Ντι Κάπριο

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα ΠΥΡΑΥΛΟΣ
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 298
  • Εμφανίσεις 12K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
OP
OP
ΠΥΡΑΥΛΟΣ

ΠΥΡΑΥΛΟΣ

Τιμημένος
Εγγρ.
1 Δεκ 2009
Μηνύματα
3.273
Κριτικές
104
Like
2.750
Πόντοι
7.016
Γιατί συμβαίνει αυτό,εκτιμάτε....? :S
Θυμάμαι ότι ο Χίτσκοκ, όταν είχε γίνει εντελώς μορμολύκειο, στην τελευταία του ταινία (που δεν την ολοκλήρωσε γιατί εν τω μεταξύ απεβίωσε), το είχε παρακάνει με σκηνές με ξεκωλιάσματα και αχαλίνωτους αυνανισμούς.

Επίσης, στον κοινωνικό - οικογενειακό μου περίγυρο, παρατηρώ τύπους με ηλικίες ογδονταφεύγα, που τους τρέχουν τα σάλια και οι μύξες στη θέα του μουνιού.

Πιστεύω ότι πρόκειται για ξέσπασμα χρόνιων καταπιεσμένων πόθων, πράγμα που δε συμβαίνει σε άτομα που έχουν ικανοποιήσει τις ορέξεις τους, όπως π.χ. εσείς...
 

Slavyanka Delicatessen

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Μαΐ 2013
Μηνύματα
10.012
Κριτικές
1
Like
7
Πόντοι
166
Θυμάμαι ότι ο Χίτσκοκ, όταν είχε γίνει εντελώς μορμολύκειο, στην τελευταία του ταινία (που δεν την ολοκλήρωσε γιατί εν τω μεταξύ απεβίωσε), το είχε παρακάνει με σκηνές με ξεκωλιάσματα και αχαλίνωτους αυνανισμούς.

Επίσης, στον κοινωνικό - οικογενειακό μου περίγυρο, παρατηρώ τύπους με ηλικίες ογδονταφεύγα, που τους τρέχουν τα σάλια και οι μύξες στη θέα του μουνιού.

Πιστεύω ότι πρόκειται για ξέσπασμα χρόνιων καταπιεσμένων πόθων, πράγμα που δε συμβαίνει σε άτομα που έχουν ικανοποιήσει τις ορέξεις τους, όπως π.χ. εσείς...
ki o stanley kubrick sto eyes wide shut...
 

Marie-ann

Μέλος
Εγγρ.
7 Απρ 2012
Μηνύματα
3.255
Like
3
Πόντοι
16
3 ώρες και παρ'όλα αυτά δεν κούρασε!
πολύ καλή ταινία τη ξαναβλέπω άνετα!  :rockon: :rockon: :rockon:
 

FROID

Μέλος
Εγγρ.
25 Σεπ 2005
Μηνύματα
1.917
Κριτικές
1
Like
142
Πόντοι
16
Η ταινια τα σπαει
ο λεονι εχει παρει το οσκαρ απο τωρα
σπιτι του.
 

Marie-ann

Μέλος
Εγγρ.
7 Απρ 2012
Μηνύματα
3.255
Like
3
Πόντοι
16
Η ταινια τα σπαει
ο λεονι εχει παρει το οσκαρ απο τωρα
σπιτι του.

Έχει υπάρξει υποψήφιος άλλες 6 φορές νομίζω και δεν το πήρε
Συνήθως το παίρνουν άτομα που κάνουν κάτι πολύ extreme
Κάποιο exterme makeover, παίρνουν ή χάνουν πολλά κιλά, έντονο μακιγιάζ για να κάνουν κάποιο πολύ γέρο, κάνουν κάποιο τρελό ή κάποιο άτομο με ειδικές ανάγκες...
Αλλά μακάρι να το πάρει το αξίζει είναι ηθοποιάρα!
 

kosamf

Σπουδαίος
Εγγρ.
26 Δεκ 2009
Μηνύματα
6.783
Κριτικές
25
Like
1.786
Πόντοι
2.537
Ταινία με πρωτοφανή ποσότητα και ένταση αμερικάνικης αλητείας, χλιδής και απληστίας, με πολύ πουταναριό που το καταγαμάνε καραμαστούρηδες τσογλάνια χρηματιστές, εν μέσω εκατομμυρίων δολλαρίων που πλέουν στον αέρα.

Βλέποντας τα behind the scenes, φαίνεται ότι ο Σκορτσέζε με τον Ντι Κάπριο διασκεδάζουν πολύ με τα γυρίσματα.
Εκτιμώ ότι ο γερο-Σκορτσέζε παρατράβηξε τις σκηνές με τα γαμήσια και τους δημόσιους αυνανισμούς, πράγμα που συμβαίνει και σε άλλους σκηνοθέτες όταν γίνονται χούφταλα και βάζουν ευσταλείς ηθοποιούς να συνουσιάζονται και να αυνανίζονται μπροστά στο συνεργείο κινηματογράφησης.

:2funny:  :2funny:  :2funny:  :2funny:  :2funny:

Ολα τα λεφτα οι παρεμβασεις του μεσιέ Πυραύλου.

Ευθυβολες, αλλα και τσιγκελωτες στην ακρη.
Κυνικες, αλλα και απολαυστικες.

Πανω απ' ολα, ΕΙΛΙΚΡΙΝΕΙΣ.
 

Marie-ann

Μέλος
Εγγρ.
7 Απρ 2012
Μηνύματα
3.255
Like
3
Πόντοι
16
Καθηγήτρια αγγλικών που ψάχνει για υπότιτλους ταινιών.  :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:

Στο τσεπάκι σου τον έχεις τον Ms Malakw, έτσι και καθιερωθεί  :birdman:

Το ότι έχω κάποιο πτυχίο στα αγγλικά δεν σημαίνει πως είναι και η μητρική μου γλώσσα ώστε να μπορώ να τα ακούω χωρίς να μου ξεφεύγει απολύτως τίποτα.
Μπορώ να παρακολουθήσω ταινίες και σειρές και να καταλάβω το νόημα τους τέλεια χωρίς υπότιτλους (εκτός κι αν πρόκειται για καμιά ιατρική σειρά με δύσκολες ορολογίες η αν έχει δύσκολες προφορές)
Παρ'όλα αυτά προτιμώ να βλέπω τις ταινίες μου ξεκούραστα με τους υπότιτλους έτοιμους, είτε αγγλικούς, είτε ελληνικούς.
 

dimis74

Ανώτερος
Εγγρ.
30 Σεπ 2005
Μηνύματα
7.403
Κριτικές
10
Like
19
Πόντοι
5.825
πολύ καλό έργο...
 

Επισκέπτης
Χειρουργείς καθ' εκάστη και είναι απαραίτητα στην εργασία σου;

Το ότι έχω κάποιο πτυχίο στα αγγλικά δεν σημαίνει πως είναι και η μητρική μου γλώσσα ώστε να μπορώ να τα ακούω χωρίς να μου ξεφεύγει απολύτως τίποτα.
Μπορώ να παρακολουθήσω ταινίες και σειρές και να καταλάβω το νόημα τους τέλεια χωρίς υπότιτλους ([size=10pt]εκτός κι αν πρόκειται για καμιά ιατρική σειρά με δύσκολες ορολογίες[/size] η αν έχει δύσκολες προφορές)
Παρ'όλα αυτά προτιμώ να βλέπω τις ταινίες μου ξεκούραστα με τους υπότιτλους έτοιμους, είτε αγγλικούς, είτε ελληνικούς.
 

πιπης___

Μέλος
Εγγρ.
13 Οκτ 2013
Μηνύματα
3.462
Like
1
Πόντοι
16
δωστε καμια διευθυνση να το κατεβασουμε να το δουμε και εμεις ρε παιδια
 
OP
OP
ΠΥΡΑΥΛΟΣ

ΠΥΡΑΥΛΟΣ

Τιμημένος
Εγγρ.
1 Δεκ 2009
Μηνύματα
3.273
Κριτικές
104
Like
2.750
Πόντοι
7.016
Παρατηρώ ότι η εν λόγω ταινία δεν αρέσει στα περισσότερα θήλεα...
Το αποδίδω στην άκρατη σεξιστική - ψωλοκρατική αισθητική που την διέπει.

Στις σχετικές αιτιάσεις που γράφονται στα διεθνή ΜΜΕ, όσο κι αν δικαιολογείται με δηλώσεις ο Ντι Κάπριο, η άποψή μου είναι ότι τελικά είναι μια εξόχως προκλητική ταινία, στα όρια του χυδαίου, που θα μπορούσε να την φτιάξει μόνο ένας τύπος με τεράστιο κάλιμπερ, όπως ο Σκορτσέζε.  
 

Marie-ann

Μέλος
Εγγρ.
7 Απρ 2012
Μηνύματα
3.255
Like
3
Πόντοι
16
Παρατηρώ ότι η εν λόγω ταινία δεν αρέσει στα περισσότερα θήλεα...
Το αποδίδω στην άκρατη σεξιστική - ψωλοκρατική αισθητική που την διέπει.

Στις σχετικές αιτιάσεις που γράφονται στα διεθνή ΜΜΕ, όσο κι αν δικαιολογείται με δηλώσεις ο Ντι Κάπριο, η άποψή μου είναι ότι τελικά είναι μια εξόχως προκλητική ταινία, στα όρια του χυδαίου, που θα μπορούσε να την φτιάξει μόνο ένας τύπος με τεράστιο κάλιμπερ, όπως ο Σκορτσέζε.  

Εγώ με τη μητέρα μου πήγα και την είδα
Που είναι υποτίθεται και παλαιότερης γενιάς
Και άρεσε και στις δυο μας
Γενικά αυτό μ'αρέσει στις ταινίες, να ξεπερνάνε τα όρια και να βλέπουμε πράγματα που δεν έχουν τολμήσει στο παρελθόν, είτε αυτό λέγεται σκηνές σεξ, είτε σκηνές βίας, είτε βρισιές, είτε ομοφυλόφιλοι... Γενικά κάτι καινούριο ρε παιδί μου!
Και οι σκηνές σεξ δεν με σόκαραν εδώ που τα λέμε, όσοι έχουν δει Spartacus τα 'χουν φάει αυτά με το κουτάλι.
Απλά δεν έχουμε δει κάτι τέτοιο από έναν τόσο μεγάλο σκηνοθέτη κι έναν τόσο μεγάλο ηθοποιό!
 

Stories

Νέο!

Stories

Δεν υπάρχει καμία ιστορία αυτή τη στιγμή. Δημιούργησε μία! (click + στο avatar).
Top Bottom