Νέα

Ο ήρωας καταδρομέας Μπικάκης

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα fffanatic
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 251
  • Εμφανίσεις 12K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

wolfakis7

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
5 Αυγ 2009
Μηνύματα
17.086
Like
7
Πόντοι
166
ΝΑΙ. Κι ανέβηκαν, χωρίς όφελος, να ελευθερώσουν τα χώματα των παππούδων μου. Κρίμα που τα λαλάκια, που φαντασιώνονται αντριλίκια κι Ανδρομέδες, δεν έχουν σχέση μαζί τους.

παντου υπαρχουν οι αντρες, τα αντρακια και οι λεβεντες..ειτε ειναι Κρητικος ειτε ειναι Σικελος...
 

frifrikos

Μέλος
Εγγρ.
9 Σεπ 2008
Μηνύματα
253
Like
0
Πόντοι
1
Σε καταδρομεα μιλας φιλαρακο (υπηρετησα ως καταδρομεας)  και προσεχε τα λογια σου.
Δεν εχει σημασια τι site ειναι σημασια εχει να μαθαινει ο Ελληνας αυτα τα σημαντικα γεγονοτα και τους σημαντικους Ελληνες και να παραδειγματιζεται!

Οσο για τα υπολοιπα αν δεν εχεις τις γνωσεις ειναι ακαταλαβιστικα για σενα οποτε δεν μπορεις να εχεις και αποψη!

Μας δουλευεις,εννοειται οτι καπου το βρηκα απο το μυαλο μου να το εβγαζα...??????

Λες:
που ανεβάζετε ποστ ορθογραφημένα, μόνο άμα είναι copy-paste

Και μαλλον παλι με δουλευεις........

Λες:
Άντε πουτσαρά μου....γιατί μάς έπρηξες τα μεγάλα και ολοστρόγγυλα αρχίδια μας.

Ωραια εσυ τοτε να παραδειγματιζεσαι απο Αλβανους-Μογγολους κλπ αν σε ενοχλει το ποστ!

Και δεν καταλαβαινω τι νοημα ειχε αυτο το πανηλιθιο ποστ!!!!!!  :uglystupid: :uglystupid: :uglystupid: :uglystupid:

Μονο και μονο που λες οτι σου επρηξα τα αρχιδια με τους ΑΡΧΑΙΟΥς ΕΛΛΗΝΕς και με αυτο το εδψ το θεμα τα λεει ολα............
Αλβανούς και Μογγόλους ! ΕΓΩ ! Ζήσε με το αψέντι σου, φίλε.
Η διαφορά μας -πέρα απ' το IQ- είναι πως εγώ (ναι, είμαι καταδρομέας) δε λέω σε κανέναν ''πρόσεχε τα λόγια σου''.  ;)
Το λένε παρρησία, ισηγορία, ελευθεροστομία. Δοκίμασε το φίλε. Το κάνανε και στην Αρχαία Ελλάδα με εκπληκτικά αποτελέσματα.
 

SIRSTEPHEN

Μέλος
Εγγρ.
11 Απρ 2010
Μηνύματα
2.698
Like
7
Πόντοι
16
[

 Και καθένας θα θελήσει να γίνει «Μπικάκης»  σαν έρθει η ώρα να ξοφλήσει η Ελλάδα τους λογαριασμούς της με τους παρανοϊκούς Στρατηγούς της Τουρκίας, που κρατώντας σε στρατιωτική κατοχή τη μισή σχεδόν Κύπρο για 35 ολόκληρα χρόνια και παραβιάζοντας σχεδόν καθημερινά την Ελλάδα, παραβιάζουν την Ειρήνη, αλλά και την υπομονή του Θεού, που θα αποδώσει κάποτε Δικαιοσύνη…
 
   




Κακώς βλέπεις σαν μοναδικούς εχθρούς τους Τούρκους . Τα ναζιστικά στρατεύματα αναγκάσθηκαν να αποχωρήσουν το 1944 απο την Ελλάδα , με τη χώρα να μετρά τεράστιες ανθρώπινες και υλικές απώλειες . Σήμερα όμως οι Γερμανοί , μέσω της τρόικας , έχουν βάλει πόδι στη χώρα . Αυτή η κουστουμαρισμένη κατοχή δεν μετράει ? Ο ήρωας δεν χρειάζεται σήμερα να κρατάει αντιαρματικό . Μπορεί να είναι ο απλός δημ. υπάλληλος που θα αρνηθεί να δώσει τα στοιχεία που θα του ζητήσουν οι ελεγκτές της τρόικας και ενδεχομένως θα τους φτύσει κατάμουτρα . Αλλά πούντη αυτή η γενναιότητα ? 
 

frifrikos

Μέλος
Εγγρ.
9 Σεπ 2008
Μηνύματα
253
Like
0
Πόντοι
1
Ξέχασε τα αυτά Στέφανε. Τελειώσαμε.  >:(
 

SIRSTEPHEN

Μέλος
Εγγρ.
11 Απρ 2010
Μηνύματα
2.698
Like
7
Πόντοι
16
Κακώς βλέπεις σαν μοναδικούς εχθρούς τους Τούρκους . Τα ναζιστικά στρατεύματα αναγκάσθηκαν να αποχωρήσουν το 1944 απο την Ελλάδα , με τη χώρα να μετρά τεράστιες ανθρώπινες και υλικές απώλειες . Σήμερα όμως οι Γερμανοί , μέσω της τρόικας , έχουν βάλει πόδι στη χώρα . Αυτή η κουστουμαρισμένη κατοχή δεν μετράει ? Ο ήρωας δεν χρειάζεται σήμερα να κρατάει αντιαρματικό . Μπορεί να είναι ο απλός δημ. υπάλληλος που θα αρνηθεί να δώσει τα στοιχεία που θα του ζητήσουν οι ελεγκτές της τρόικας και ενδεχομένως θα τους φτύσει κατάμουτρα . Αλλά πούντη αυτή η γενναιότητα ? 

Ήρωας μπορεί να είναι ο καθένας σε διάφορες στιγμές της ζωής του που κρίνονται λιγότερο ή περισσότερο σημαντικά πράγματα για τη χώρα του . Ακόμη και με το να αρνηθεί στον εαυτό του τη κατασκευή ενός αυθαιρέτου . Δεν πρέπει να συρρικνώνουμε την έννοια του ηρωισμού , ιδιαίτερα στις σημερινές ιδιαίτερα κρίσιμες στιγμές που περνά η χώρα σε στενές πολεμικές ενέργειες και μάλιστα εναντίον των Τούρκων που είναι αυτή τη στιγμή πολύ λιγότερο εχθροί , από την ΕΚΤ , για παράδειγμα . Τον Μπικάκη σήμερα θα τον ήθελα να καθαρίζει τον Τρισέ …   
 

SIRSTEPHEN

Μέλος
Εγγρ.
11 Απρ 2010
Μηνύματα
2.698
Like
7
Πόντοι
16
Ήρωας μπορεί να είναι ο καθένας σε διάφορες στιγμές της ζωής του που κρίνονται λιγότερο ή περισσότερο σημαντικά πράγματα για τη χώρα του . Ακόμη και με το να αρνηθεί στον εαυτό του τη κατασκευή ενός αυθαιρέτου . Δεν πρέπει να συρρικνώνουμε την έννοια του ηρωισμού , ιδιαίτερα στις σημερινές ιδιαίτερα κρίσιμες στιγμές που περνά η χώρα σε στενές πολεμικές ενέργειες και μάλιστα εναντίον των Τούρκων που είναι αυτή τη στιγμή πολύ λιγότερο εχθροί , από την ΕΚΤ , για παράδειγμα . Τον Μπικάκη σήμερα θα τον ήθελα να καθαρίζει τον Τρισέ …   


Η ΕΚΤ σήμερα δανείζει τις τράπεζες με 1% και εμάς με 5% , επιτρέποντας στις τράπεζες να κερδοσκοπούν σε βάρος μας . Και εμείς κάνουμε πολιτισμένες συζητήσεις για χρέη και οφειλές σε πιστωτές . Και έχουμε έναν μαλάκα και προσκυνημένο πρωθυπουργό . Ναι , Μπικάκης τους χρειάζεται ... Όχι όμως στους Τούρκους ... Οι αεροπόροι μας σκοτώνονται πάνω απ' το Αιγαίο , με ανύπαρκτους στην πραγματικότητα αυτής της ιστορικής συγκυρίας εχθρούς , και δεν πηγαίνει ένας να αδειάσει τις ρουκέτες του στη Βουλή ή στη Γερμανική πρεσβεία ...
 
OP
OP
fffanatic

fffanatic

Μέλος
Εγγρ.
16 Δεκ 2008
Μηνύματα
4.130
Like
10
Πόντοι
16
Αλβανούς και Μογγόλους ! ΕΓΩ ! Ζήσε με το αψέντι σου, φίλε.
Η διαφορά μας -πέρα απ' το IQ- είναι πως εγώ (ναι, είμαι καταδρομέας) δε λέω σε κανέναν ''πρόσεχε τα λόγια σου''.  ;)
Το λένε παρρησία, ισηγορία, ελευθεροστομία. Δοκίμασε το φίλε. Το κάνανε και στην Αρχαία Ελλάδα με εκπληκτικά αποτελέσματα.

Διαβασε τις μαλακιες που γραφεις για το ατομο μου και θα καταλαβεις οτι το 'προσεχε τα λογια σου" που σου ειπα ηταν πολυ λιγο........
 

pdorison

Μέλος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2006
Μηνύματα
1.326
Like
0
Πόντοι
16
Για το Συνταγματάρχη Μαρδοχαίο Φριζη τί γνώμη έχεις;


φαινεται σαν η εξαιρεση που επιβεβαιωνει τον κανονα:

Άλλοι Εβραίοι πληροφορήθηκαν το γεγονός, και συγκέντρωσαν χρήματα για να τον απελευθερώσουν, εκείνος όμως αρνήθηκε λέγοντας «Ό,τι είναι να γίνει θα γίνει για όλους».

τυπικη συμπεριφορα εβραιων. απροσμενη συμπεριφορα εξαιρεσης, δεν εσωσε το τομαρι του.

και κατι αλλο. στον βππ πολεμισαν αρκετοι εβραιοι υπερ διαφορων κρατων. αυτο δε σημαινει οτι πολεμισαν για τα κρατη αυτα.. μη ξεχνιομαστε ;)

βεβαια ο συγκεκριμενος ηταν στον αππ αλλα ποτε δε ξερεις κατω απο τι συγκηριες.
 
OP
OP
fffanatic

fffanatic

Μέλος
Εγγρ.
16 Δεκ 2008
Μηνύματα
4.130
Like
10
Πόντοι
16
και δεν πηγαίνει ένας να αδειάσει τις ρουκέτες του στη Βουλή ή στη Γερμανική πρεσβεία ...

Φιλε μου ελαχιστοι γνωριζουν τι γινεται στην πραγματικοτητα, σχεδον ολοι κοιμουνται του καλου καιρου και καλα καλα δεν ξερουν ουτε καν ποιος ειναι αυτος ο πουστης που ψηφιζουν!
Μιλαμε για ολικη αποβλακωση.

Οπως τα λες ειναι γιατι αυτο δεν ειναι βουλη των Ελληνων αλλα αβουλια που κυβερνουν υπο τις διαταγες των εβραικων αφεντικων οι ψευδο-Ελληνες εφιαλτες με εβραιογενη ηγετικα στελεχη και πρωθυπουργο!!!!!
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

ΖΗΤΟΥΝΤΑΙ ΕΛΛΗΝΟΨΥΧΟΙ ΠΙΛΟΤΟΙ ΟΙ ΟΠΟΙΟΙ ΣΥΝΕΡΓΑΖΟΜΕΝΟΙ ΜΕ ΕΛΛΗΝΟΨΥΧΟΥΣ ΜΗΧΑΝΙΚΟΥΣ ΕΔΑΦΟΥΣ, ΘΑ ΦΟΡΤΩΣΟΥΝ ΤΑ ΑΕΡΟΣΚΑΦΗ ΤΟΥΣ ΜΕ ΠΛΗΡΕΣ ΦΟΡΤΙΟ ΚΑΥΣΙΜΩΝ ΣΕ ΣΥΜΜΟΡΦΕΣ ΚΑΙ ΠΡΟΣΘΕΤΕΣ ΔΕΞΑΜΕΝΕΣ ΚΑΥΣΙΜΩΝ, ΚΑΙ ΜΕ ΠΛΗΡΕΣ ΦΟΡΤΙΟ ΒΟΜΒΩΝ ΚΑΙ ΒΛΗΜΑΤΩΝ ΑΕΡΟΣ – ΕΔΑΦΟΥΣ, ΚΑΙ ΟΙ ΟΠΟΙΟΙ ΘΑ ΕΚΤΙΝΑΘΟΥΝ ΜΕ ΑΛΕΞΙΠΤΩΤΟ ΛΙΓΟ ΠΡΙΝ ΤΑ ΑΕΡΟΣΚΑΦΗ ΤΟΥΣ ΣΥΝΤΡΙΒΟΥΝ ΜΕ ΚΑΘΕΤΗ ΕΦΟΡΜΗΣΗ ΠΑΝΩ ΣΤΗΝ ΒΟΥΛΗ (ΑΒΟΥΛΙΑ) ΤΩΝ ΕΛΛΗΝΩΝ, ΣΕ ΣΥΝΕΔΡΙΑΣΗ ΑΠΑΡΤΙΑΣ ΤΗΣ ΒΟΥΛΗΣ, ΩΣΤΕ ΝΑ ΣΚΟΤΩΘΟΥΝ ΚΑΙ ΟΙ 300 ΕΛΛΗΝΟΕΒΡΑΙΟΙ ΚΑΙ ΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ ΜΑΣΩΝΟΙ ΠΡΟΔΟΤΕΣ ΤΗΣ ΝΟΜΟΘΕΤΙΚΗΣ ΕΞΟΥΣΙΑΣ ΔΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΔΥΝΗΘΟΥΝ ΝΑ ΚΑΤΑΣΤΡΕΨΟΥΝ ΤΕΛΕΙΩΣ ΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΟΠΩΣ ΕΧΟΥΝ ΔΙΑΤΑΧΘΕΙ ΕΞΩΘΕΝ.

ΑΜΟΙΒΕΣ ΙΚΑΝΟΠΟΙΗΤΙΚΕΣ, ΗΤΟΙ ΑΙΩΝΙΑ ΔΟΞΑ ΚΑΙ ΤΙΜΗ ΕΝΩΠΙΩΝ ΘΕΟΥ ΚΑΙ ΑΝΘΡΩΠΩΝ, ΚΑΙ ΑΝΕΞΙΤΗΛΟ ΧΑΡΑΓΜΑ ΤΩΝ ΟΝΟΜΑΤΩΝ ΤΟΥΣ ΣΤΙΣ ΜΑΡΜΑΡΙΝΕΣ ΑΝΑΘΗΜΑΤΙΚΕΣ ΠΛΑΚΕΣ ΤΗΣ ΙΣΤΟΡΙΑΣ, ΓΙΑ ΤΑ ΕΠΟΜΕΝΑ 100.000 ΧΡΟΝΙΑ.-
 

Idas79

Μέλος
Εγγρ.
7 Σεπ 2009
Μηνύματα
130
Like
0
Πόντοι
1
Φιλε μου ελαχιστοι γνωριζουν τι γινεται στην πραγματικοτητα, σχεδον ολοι κοιμουνται του καλου καιρου και καλα καλα δεν ξερουν ουτε καν ποιος ειναι αυτος ο πουστης που ψηφιζουν!
Μιλαμε για ολικη αποβλακωση.

Οπως τα λες ειναι γιατι αυτο δεν ειναι βουλη των Ελληνων αλλα αβουλια που κυβερνουν υπο τις διαταγες των εβραικων αφεντικων οι ψευδο-Ελληνες εφιαλτες με εβραιογενη ηγετικα στελεχη και πρωθυπουργο!!!!!
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

ΖΗΤΟΥΝΤΑΙ ΕΛΛΗΝΟΨΥΧΟΙ ΠΙΛΟΤΟΙ ΟΙ ΟΠΟΙΟΙ ΣΥΝΕΡΓΑΖΟΜΕΝΟΙ ΜΕ ΕΛΛΗΝΟΨΥΧΟΥΣ ΜΗΧΑΝΙΚΟΥΣ ΕΔΑΦΟΥΣ, ΘΑ ΦΟΡΤΩΣΟΥΝ ΤΑ ΑΕΡΟΣΚΑΦΗ ΤΟΥΣ ΜΕ ΠΛΗΡΕΣ ΦΟΡΤΙΟ ΚΑΥΣΙΜΩΝ ΣΕ ΣΥΜΜΟΡΦΕΣ ΚΑΙ ΠΡΟΣΘΕΤΕΣ ΔΕΞΑΜΕΝΕΣ ΚΑΥΣΙΜΩΝ, ΚΑΙ ΜΕ ΠΛΗΡΕΣ ΦΟΡΤΙΟ ΒΟΜΒΩΝ ΚΑΙ ΒΛΗΜΑΤΩΝ ΑΕΡΟΣ – ΕΔΑΦΟΥΣ, ΚΑΙ ΟΙ ΟΠΟΙΟΙ ΘΑ ΕΚΤΙΝΑΘΟΥΝ ΜΕ ΑΛΕΞΙΠΤΩΤΟ ΛΙΓΟ ΠΡΙΝ ΤΑ ΑΕΡΟΣΚΑΦΗ ΤΟΥΣ ΣΥΝΤΡΙΒΟΥΝ ΜΕ ΚΑΘΕΤΗ ΕΦΟΡΜΗΣΗ ΠΑΝΩ ΣΤΗΝ ΒΟΥΛΗ (ΑΒΟΥΛΙΑ) ΤΩΝ ΕΛΛΗΝΩΝ, ΣΕ ΣΥΝΕΔΡΙΑΣΗ ΑΠΑΡΤΙΑΣ ΤΗΣ ΒΟΥΛΗΣ, ΩΣΤΕ ΝΑ ΣΚΟΤΩΘΟΥΝ ΚΑΙ ΟΙ 300 ΕΛΛΗΝΟΕΒΡΑΙΟΙ ΚΑΙ ΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ ΜΑΣΩΝΟΙ ΠΡΟΔΟΤΕΣ ΤΗΣ ΝΟΜΟΘΕΤΙΚΗΣ ΕΞΟΥΣΙΑΣ ΔΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΔΥΝΗΘΟΥΝ ΝΑ ΚΑΤΑΣΤΡΕΨΟΥΝ ΤΕΛΕΙΩΣ ΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΟΠΩΣ ΕΧΟΥΝ ΔΙΑΤΑΧΘΕΙ ΕΞΩΘΕΝ.

ΑΜΟΙΒΕΣ ΙΚΑΝΟΠΟΙΗΤΙΚΕΣ, ΗΤΟΙ ΑΙΩΝΙΑ ΔΟΞΑ ΚΑΙ ΤΙΜΗ ΕΝΩΠΙΩΝ ΘΕΟΥ ΚΑΙ ΑΝΘΡΩΠΩΝ, ΚΑΙ ΑΝΕΞΙΤΗΛΟ ΧΑΡΑΓΜΑ ΤΩΝ ΟΝΟΜΑΤΩΝ ΤΟΥΣ ΣΤΙΣ ΜΑΡΜΑΡΙΝΕΣ ΑΝΑΘΗΜΑΤΙΚΕΣ ΠΛΑΚΕΣ ΤΗΣ ΙΣΤΟΡΙΑΣ, ΓΙΑ ΤΑ ΕΠΟΜΕΝΑ 100.000 ΧΡΟΝΙΑ.-
:2funny:  :uzi:
Σωστος ο παιχτης! :thumbsup:
 

pdorison

Μέλος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2006
Μηνύματα
1.326
Like
0
Πόντοι
16

Για το Συνταγματάρχη Μαρδοχαίο Φριζη τί γνώμη έχεις;


Άλλοι Εβραίοι πληροφορήθηκαν το γεγονός, και συγκέντρωσαν χρήματα για να τον απελευθερώσουν, εκείνος όμως αρνήθηκε λέγοντας «Ό,τι είναι να γίνει θα γίνει για όλους».

τυπικη συμπεριφορα ευραιων, απροσμενη απαντηση εξαιρεσης.

στον βππ παντως πολεμισαν αρκετοι εβραοι υπερ διαφορων χωρων αλλα αυτο δε σημαινει οτι πολεμισαν για τις χωρες αυτες
 

pdorison

Μέλος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2006
Μηνύματα
1.326
Like
0
Πόντοι
16
Φιλε μου ελαχιστοι γνωριζουν τι γινεται στην πραγματικοτητα, σχεδον ολοι κοιμουνται του καλου καιρου και καλα καλα δεν ξερουν ουτε καν ποιος ειναι αυτος ο πουστης που ψηφιζουν!
Μιλαμε για ολικη αποβλακωση.

Οπως τα λες ειναι γιατι αυτο δεν ειναι βουλη των Ελληνων αλλα αβουλια που κυβερνουν υπο τις διαταγες των εβραικων αφεντικων οι ψευδο-Ελληνες εφιαλτες με εβραιογενη ηγετικα στελεχη και πρωθυπουργο!!!!!
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

ΖΗΤΟΥΝΤΑΙ ΕΛΛΗΝΟΨΥΧΟΙ ΠΙΛΟΤΟΙ ΟΙ ΟΠΟΙΟΙ ΣΥΝΕΡΓΑΖΟΜΕΝΟΙ ΜΕ ΕΛΛΗΝΟΨΥΧΟΥΣ ΜΗΧΑΝΙΚΟΥΣ ΕΔΑΦΟΥΣ, ΘΑ ΦΟΡΤΩΣΟΥΝ ΤΑ ΑΕΡΟΣΚΑΦΗ ΤΟΥΣ ΜΕ ΠΛΗΡΕΣ ΦΟΡΤΙΟ ΚΑΥΣΙΜΩΝ ΣΕ ΣΥΜΜΟΡΦΕΣ ΚΑΙ ΠΡΟΣΘΕΤΕΣ ΔΕΞΑΜΕΝΕΣ ΚΑΥΣΙΜΩΝ, ΚΑΙ ΜΕ ΠΛΗΡΕΣ ΦΟΡΤΙΟ ΒΟΜΒΩΝ ΚΑΙ ΒΛΗΜΑΤΩΝ ΑΕΡΟΣ – ΕΔΑΦΟΥΣ, ΚΑΙ ΟΙ ΟΠΟΙΟΙ ΘΑ ΕΚΤΙΝΑΘΟΥΝ ΜΕ ΑΛΕΞΙΠΤΩΤΟ ΛΙΓΟ ΠΡΙΝ ΤΑ ΑΕΡΟΣΚΑΦΗ ΤΟΥΣ ΣΥΝΤΡΙΒΟΥΝ ΜΕ ΚΑΘΕΤΗ ΕΦΟΡΜΗΣΗ ΠΑΝΩ ΣΤΗΝ ΒΟΥΛΗ (ΑΒΟΥΛΙΑ) ΤΩΝ ΕΛΛΗΝΩΝ, ΣΕ ΣΥΝΕΔΡΙΑΣΗ ΑΠΑΡΤΙΑΣ ΤΗΣ ΒΟΥΛΗΣ, ΩΣΤΕ ΝΑ ΣΚΟΤΩΘΟΥΝ ΚΑΙ ΟΙ 300 ΕΛΛΗΝΟΕΒΡΑΙΟΙ ΚΑΙ ΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ ΜΑΣΩΝΟΙ ΠΡΟΔΟΤΕΣ ΤΗΣ ΝΟΜΟΘΕΤΙΚΗΣ ΕΞΟΥΣΙΑΣ ΔΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΔΥΝΗΘΟΥΝ ΝΑ ΚΑΤΑΣΤΡΕΨΟΥΝ ΤΕΛΕΙΩΣ ΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΟΠΩΣ ΕΧΟΥΝ ΔΙΑΤΑΧΘΕΙ ΕΞΩΘΕΝ.

ΑΜΟΙΒΕΣ ΙΚΑΝΟΠΟΙΗΤΙΚΕΣ, ΗΤΟΙ ΑΙΩΝΙΑ ΔΟΞΑ ΚΑΙ ΤΙΜΗ ΕΝΩΠΙΩΝ ΘΕΟΥ ΚΑΙ ΑΝΘΡΩΠΩΝ, ΚΑΙ ΑΝΕΞΙΤΗΛΟ ΧΑΡΑΓΜΑ ΤΩΝ ΟΝΟΜΑΤΩΝ ΤΟΥΣ ΣΤΙΣ ΜΑΡΜΑΡΙΝΕΣ ΑΝΑΘΗΜΑΤΙΚΕΣ ΠΛΑΚΕΣ ΤΗΣ ΙΣΤΟΡΙΑΣ, ΓΙΑ ΤΑ ΕΠΟΜΕΝΑ 100.000 ΧΡΟΝΙΑ.-


καλα αν γινει κατι τετοιο με χαρακτηριστικα "τρομοκρατικης ενεργειας" δηλαδη προκυρηξη κτλπ, θα ειναι το μονο καλο που εχει γινει στην ελλαδα τα τελευταια χρονια. βεβαια δε ξερω τι θα γινει μετα στην ελλαδα δηλαδη ολα τα ενδεχομενα θα ειναι ανοιχτα απο ολικη καταστροφη και αναρχια μεχρι ανασυγκροτηση
 

Φυλήςυχος Πολίτης

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Μαρ 2008
Μηνύματα
11.773
Like
0
Πόντοι
166
Εγώ πάντως είχα ένα Μπικάκη καταδρομέα στα 1999 που ήταν τότε στο βαθμό του Αντισυνταγματάρχη νομίζω. Διοικούσε τους λόχους νεοσυλλέκτων τότενες. Διακρινόταν για την "τρέλλα", τη σκληρότητά του αλλά και τον τοπικισμό του (όπως και πάρα πολλοί κρητικοί). Καλό κομμάντο.
 

Αλεκος2

Μέλος
Εγγρ.
15 Ιουλ 2010
Μηνύματα
3.058
Like
23
Πόντοι
16
Εγώ πάντως είχα ένα Μπικάκη καταδρομέα στα 1999 που ήταν τότε στο βαθμό του Αντισυνταγματάρχη νομίζω. Διοικούσε τους λόχους νεοσυλλέκτων τότενες. Διακρινόταν για την "τρέλλα", τη σκληρότητά του αλλά και τον τοπικισμό του (όπως και πάρα πολλοί κρητικοί). Καλό κομμάντο.

δυστηχως σημερα εχουν χαθει οι πραγματικοι πατριωτες. καταντησε ο στρατος δημοσιουπαλληλικι
 

Chevalier Fidèle

Τιμημένος
Εγγρ.
1 Ιαν 2007
Μηνύματα
21.619
Κριτικές
1
Like
300
Πόντοι
386
Κακώς βλέπεις σαν μοναδικούς εχθρούς τους Τούρκους . Τα ναζιστικά στρατεύματα αναγκάσθηκαν να αποχωρήσουν το 1944 απο την Ελλάδα , με τη χώρα να μετρά τεράστιες ανθρώπινες και υλικές απώλειες . Σήμερα όμως οι Γερμανοί , μέσω της τρόικας , έχουν βάλει πόδι στη χώρα . Αυτή η κουστουμαρισμένη κατοχή δεν μετράει ? Ο ήρωας δεν χρειάζεται σήμερα να κρατάει αντιαρματικό . Μπορεί να είναι ο απλός δημ. υπάλληλος που θα αρνηθεί να δώσει τα στοιχεία που θα του ζητήσουν οι ελεγκτές της τρόικας και ενδεχομένως θα τους φτύσει κατάμουτρα . Αλλά πούντη αυτή η γενναιότητα ? 

Αν είναι πραγματικά ήρωας να παραιτηθεί και από τη θέση του και να μην αποδέχεται να μισθοδοτείται μετα λεφτά αυτών των κακών Γερμανών, όμως...
 

SIRSTEPHEN

Μέλος
Εγγρ.
11 Απρ 2010
Μηνύματα
2.698
Like
7
Πόντοι
16
Αν είναι πραγματικά ήρωας να παραιτηθεί και από τη θέση του και να μην αποδέχεται να μισθοδοτείται μετα λεφτά αυτών των κακών Γερμανών, όμως...


Μα , δεν μας τα χαρίζουν οι Γεμανοί , αντίθετα ασκούν τοκογλυφία .

Επιπλέον , από λογική άποψη , είναι σα να λέμε ότι επειδή κάποιος είναι αντικαπιταλιστής δεν θα πρέπει να καταναλώνει καθόλου προιόντα του καπιταλιστικού συστήματος ...

Αντίθετα , η δική μου πρόταση δεν είναι ακραία φονταμελιστική όπως η δική σου . Είναι μια πράξη ρεαλιστικής αντίστασης ... 
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom