Νέα

Νικητής Αντώνης - η επόμερη μέρα στην ΝΔ...

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Duracell
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 2K
  • Εμφανίσεις 58K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Ποιός θέλετε να είναι ο επόμενος Αρχηγός ?

  • --- (Αβραμόπουλος>Σαμαρά)

    Ψήφοι: 0 0,0%
  • Μπακογιάννη

    Ψήφοι: 0 0,0%
  • Σαμαράς

    Ψήφοι: 0 0,0%
  • Ψωμιάδης

    Ψήφοι: 0 0,0%
  • Αλλος Δελφίνος... ???

    Ψήφοι: 0 0,0%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    0

Anal-yst

Μέλος
Εγγρ.
21 Οκτ 2009
Μηνύματα
302
Like
0
Πόντοι
1
Ο Καρατζαφέρης είναι άλλη περίπτωση. Θέλει οπωσδήποτε να κερδίσει η Ντόρα γιατί διαφορετικά κινδυνεύει για πρώτη φορά να χάσει τα πάντα.

Ο στόχος του είναι να επιστρέψει  κάποια μέρα στη ΝΔ αλλά με τον τρόπο που εκείνος επιθυμεί. Όχι ως μετανιωμένος επαναστάτης.

Στις τελευταίες εκλογές, «έφαγε» τους περισσότερους σκληροπυρηνικούς του κόμματός του και εξέλεξε στρατιώτες. Δεν είναι και οι 14 στρατιώτες αλλά οι περισσότεροι.

Θέλει να κερδίσει η Ντόρα και ξέρει πως με τη χαλαρή στάση που θα έχει η Ντόρα στις υποχωρήσεις του Γεώργιου στα εθνικά, θα ψαρέψει πολλούς πατριώτες δεξιούς. Μετά η Ντόρα θα του ζητήσει να επιστρέψει υπό όρους θετικούς για τον ίδιο και με τα υπουργία που εκείνος επιθυμεί.

Αν βγει ο Σαμαράς, τότε το παιχνίδι μπλέκεται γιατί ο Σαμαράς μπορεί να μην είναι και καμία διάνυα αλλά ξέρει πως δεν έχει δεσμεύσεις σε αμερικάνους να σιγοντάρει τον Γιώργαρο, οπότε θα του αντιπαρατεθεί. Τότε οι οπαδοί του Καρατζαφέρη, θα αποφασίσουν πως δεν έχει νόημα να υποστηρίζουν το μικρό κόμμα όταν και το μεγάλο τους κάνει και θα επιστρέψουν. Ο Καρατζαφέρης θα υποχρεωθεί τότε να επιστρέψει χωρίς τους δικούς του όρους.

Ο Γιώργος από την άλλη, δεν έχει να φοβηθεί ούτε την Ντόρα αλλά ούτε τον Αντώνη. Έχει τον Βαγγέλη και του φτάνει. Όσο ο Γιώργος έλεγε ΟΚ σε ότι του λέγανε οι τετραπέρατοι σύμβουλοί του, τα πήγαινε καλά αλλά τον τελευταίο καιρό έχουν αρχίσει να παίρνουν τα μυαλά του αέρα και νομίζει ότι κέρδισε με την αξία και το μυαλό του. Ο Βαγγέλης θα τον αφήσει να εκτεθεί και θα τον γλεντήσει αργότερα.

ετσι..... ;)
 

hunter1000

Μέλος
Εγγρ.
21 Απρ 2007
Μηνύματα
1.636
Κριτικές
3
Like
2
Πόντοι
16
ρεεεεεεεεεεεεεεεεεε    χερι χερι με τον Καρατζφερη  , χερι χερι με τον Καρατζφερη
 

streetwalker

Μέλος
Εγγρ.
16 Μαρ 2007
Μηνύματα
8.757
Κριτικές
3
Like
201
Πόντοι
66
Με βάση αυτά που βλέπουμε τις πρώτες 50 μέρες, το παιντί θα είναι θαύμα αν κλείσει διετία.
Και μια γρήγορη ανάκαμψη της ΝΔ, θα είναι ο μοχλός για να κάτσει πάγκο. Σαν τον κινέζο.

Αν βγει η εξερευνήτρια, ίσως καταφέρει κάτι με την υπόθεση Ζήμενς.
Αλλιώς το μαρτύριο θα έρθει γρήγορα και χωρίς οίκτο. Έξω και κυρίως μέσα.

Άποψη μου πάντα.
 

Επισκέπτης
Δική μου πρόβλεψη:

Το αποτέλεσμα είναι απρόβλεπτο με τη συγκεκριμένη διαδικασία.
Αν βγει ο Σαμαράς , στις επόμενες Εθνικές Εκλογές , η ΝΔ θα πάρει κάτω από 25%.
Οπότε ο ΛΑΟΣ μπορεί χαλαρά να είναι 2ο κόμμα.
Αρκεί να απορροφήσει όσους έντιμους φύγουν από τη ΝΔ .
Εκτός τους εντίμους , υπάρχουν αρκετοί στη ΝΔ που πρέπει να πάνε σπίτι τους,
να χαρούν τα κότερά τους και τις βίλλες τους.
 

voltaire45

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Δεκ 2005
Μηνύματα
18.209
Κριτικές
1
Like
1.898
Πόντοι
366
Χαχαχαχαχαχα, γράφομαι και ψηφίζω Ντόρα.

Ακούς Ράφη;;;;;;
 

tenten777

Μέλος
Εγγρ.
19 Ιουλ 2009
Μηνύματα
763
Like
1
Πόντοι
6
συμφωνω απολυτως ιδιως μεω το τελευταιο.ζω και αναπνεω να δω την μεγαλυτερη τιτανομαχια ολων των εποχων.βενιζελος vs μπακογιανη.αλλα υπαρχει και καλυτερη λυση.σε περιπτωση ηττας της ντορας,να συνεργαστουν και να κανουν δικο τους κομμα η μπακογιαννη με το βενιζελο.σου λεει η ντορα θα εχω τον αντωνακη να μου ζαλιζει τομουνι,σου λεει ο βαγγελης θα εχω τον γιωργακη να μου ζαλιζει τα παπαρια δεν συνεργαζομαστε κανοντας ενα κομμα τελειως κεντρωο?μηπως θα σαρωσει?λεω μηπως?
 

hunter1000

Μέλος
Εγγρ.
21 Απρ 2007
Μηνύματα
1.636
Κριτικές
3
Like
2
Πόντοι
16
και ομως ειναι αληθεια , τι σχεση εχει το σοι του πεθερου του βαγγελη με τους μητσοτακιδες , ειναι κουμπαροι ??????  τα ιδια μεσα που στειριξανε τον βαγγελα στιριζουν την Ντορα , τι σχεση εχει η οικογενια Μπακατσελου με τον ΔΟΛ και τον Πηγασο , μη πως ενα μεγαλο τυπογραφειο στης Σερρες ????  λεω εγω που δεν ξερω τιποτα ????? καλα ολα σε αυτο τον τοπο ειναι τοσο αθωα οπως η αγια οικογενεια .
Εξω ρε πουστηδες απο το Μπουρδελο , και ο τελευταιος να κλησει την ΠΟΡΤΑ , για να μην μας περνανε για μαλακες οι βρωμο-πουστοι .
 

stekas72

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Δεκ 2008
Μηνύματα
22.178
Κριτικές
3
Like
1.344
Πόντοι
566
Συμφωνώ ότι  η εκλογή είναι αμφίρροπη με ίσες πιθανότητες για Σαμαρά – Μπακογιάννη.

Ωστόσο, οι εσωκομματικές εκλογές της ΝΔ είναι μια καλή ευκαιρία να γλυτώσει ο τόπος από την μία οικογένεια....

ΑΝΤΩΝΗΣ ΣΑΜΑΡΑΣ ΓΙΑ ΠΡΟΕΔΡΟΣ
 

Συνημμένα

  • Dora wash machine copy.jpg
    Dora wash machine copy.jpg
    47,6 KB · Εμφανίσεις: 10

hitman21

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
29 Απρ 2008
Μηνύματα
14.896
Κριτικές
2
Like
13
Πόντοι
166
Δική μου πρόβλεψη:

Το αποτέλεσμα είναι απρόβλεπτο με τη συγκεκριμένη διαδικασία.
Αν βγει ο Σαμαράς , στις επόμενες Εθνικές Εκλογές , η ΝΔ θα πάρει κάτω από 25%.
Οπότε ο ΛΑΟΣ μπορεί χαλαρά να είναι 2ο κόμμα.
Αρκεί να απορροφήσει όσους έντιμους φύγουν από τη ΝΔ .
Εκτός τους εντίμους , υπάρχουν αρκετοί στη ΝΔ που πρέπει να πάνε σπίτι τους,
να χαρούν τα κότερά τους και τις βίλλες τους.
αν δεν βαλει το βρωμοχερο του ο βρυκολακας της κρητης,η ν.δ με εκλογη σαμαρα μονο κερδος θα εχει....
η προεδρια σαμαρα στη ν.δ ουσιαστικα θα τελειωσει τον καρατζαφερη ...
Υ.γ.αυτοι οι <<εντιμοι>> που θα φυγουν,θα πραξουν αυτοβουλως???
 

stekas72

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Δεκ 2008
Μηνύματα
22.178
Κριτικές
3
Like
1.344
Πόντοι
566
αν δεν βαλει το βρωμοχερο του ο βρυκολακας της κρητης,η ν.δ με εκλογη σαμαρα μονο κερδος θα εχει....
η προεδρια σαμαρα στη ν.δ ουσιαστικα θα τελειωσει τον καρατζαφερη ...
Υ.γ.αυτοι οι <<εντιμοι>> που θα φυγουν,θα πραξουν αυτοβουλως???

...το ποιός θα εκλεγεί είναι στα χέρια των φίλων της ΝΔ.

Ο Μητσοτάκης θέλει αλλά ελπίζω ότι δεν μπορεί να επιβάλλει την Ντόρα.

Το σύγουρο είναι ότι με νίκη Σαμαρά το ΛΑΟΣ τελείωσε, κάτι που Καρατζαφέρης το γνωρίζει καλά.

Ο Σαμαρας θα πρέπει να διαγράψει οριστικά από το κόμμα ΟΛΟΥΣ τους Βατοπεδινούς.
 

Συνημμένα

  • Sam Die Hard F1.jpg
    Sam Die Hard F1.jpg
    67,8 KB · Εμφανίσεις: 17

Επισκέπτης
...το ποιός θα εκλεγεί είναι στα χέρια των φίλων της ΝΔ.

Ο Μητσοτάκης θέλει αλλά ελπίζω ότι δεν μπορεί να επιβάλλει την Ντόρα.

Το σύγουρο είναι ότι με νίκη Σαμαρά το ΛΑΟΣ τελείωσε, κάτι που Καρατζαφέρης το γνωρίζει καλά.

Ο Σαμαρας θα πρέπει να διαγράψει οριστικά από το κόμμα ΟΛΟΥΣ τους Βατοπεδινούς.
το αλλο με τον τοτο το ξερεις :2funny: :2funny: :2funny: ποιον θα διαγραψει τους βατοπεδινους !!!!!! :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: σοβαρος να εισαι λιγο ειπαμε λες μαλακιες αλλα αυτο ξεπερναει καθε μαλακια  :uglystupid: :uglystupid:
 

iord

Μέγας
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
1.114
Κριτικές
12
Like
14
Πόντοι
4.175
Όσοι έχουν την ατυχία να ζουν στην Ελλάδα και να έχουν πέσει στην αντίληψή τους τίτλοι εφημερίδων και τηλεοπτικών/ραδιοφωνικών ρεπορτάζ/εκπομπών , θα έχουν συνειδητοποιήσει πόσο πολύ υποστηρίζουν το Σαμαρά , όλα τα έντυπα , ραδιόφωνα και τηλεοπτικά κανάλια , τα οποία ως γνωστόν , υποστηρίζουν με 1000 το ΠΑΣΟΚ.

Ωστόσο δεν είμαστε όλοι 17χρονοι και δεν ήρθαμε στην Ελλάδα φέτος από τον Άρη.

Οπότε κάποιοι θυμόμαστε τα πολιτικά δρώμενα των ετών 1993-1995.

Σεπτέμβριος 1993.
Ο Μητσοτάκης βάζει πρόστιμο 10.000.000.000 δρχ για λαθρεμπόριο καυσίμων σε καναλάρχη/εκδότη.
Σε λίγες μέρες τον ανατρέπει ο Συμπιλίδης.

ΕΚΛΟΓΕΣ.

Ο Σαμαράς κάνει προεκλογικό αγώνα ακριβότερο από εκείνο του ΠΑΣΟΚ
Είχε ψυγεία-φορτηγά που μοίραζαν φρέσκα λουλούδια στην Πατησίων.
Το ΠΑΣΟΚ επανέρχεται πανηγυρικά στηγ εξουσία
με αρχηγό τον κλινικά νεκρό Σιδερένιο.

Το πρόστιμο των 10δις διαγράφεται αμέσως μετά τις εκλογές .


Το 1995 ήταν ευκαιρία να ανατραπεί το ΠΑΣΟΚ με αφορμή την εκλογή προέδρου της δημοκρατίας. Αν δεν ψήφιζε κανένα άλλο κόμμα μαζί του , ήταν χαμένο.

Ο Σαμαράς ανασύρει από το χρονοντούλαπο το Στεφανόπουλο και τον προτείνει για ... Πρόεδρο.
Τον ψηφίζει μαζί με το ΠΑΣΟΚ.
Γίνεται το τέλειο δεκανίκι του ΠΑΣΟΚ στην εξουσία.
Εφημερίδες και κανάλια του ... ευεργετηθέντος επιχειρηματία εγκωμιάζουν τον Αντώνη.

Σήμερα ο Αντώνης μας το παίζει υποψήφιος αρχηγός της αξιωματικής αντιπολίτευσης!
Δηλ. θα αναλάβει να ... ανατρέψει το ΠΑΣΟΚ από την εξουσία!
Ποιός ;

Το δεκανίκι του ΠΑΣΟΚ!

Οι εφημερίδες και τα κανάλια του -τότε- ευεργετηθέντος υποστηρίζουν και πάλι τον άνθρωπό τους.
Και όχι μόνο τα μέσα του συγκεκριμένου επιχειρηματία , αλλά και όλων των άλλων που στηρίζουν την κυβέρνηση του ΠΑΣΟΚ.

Είναι ο ... άνθρωπός τους.

Ξέρουν ότι αν εκλεγεί , θα απομακρυνθούν κι άλλοι ψηφοφόροι από την (τελειωμένη) αντιπολίτευση της ΝΔ ,
οπότε το ΠΑΣΟΚ θα παραμείνει ακόμη περισσότερη στην εξουσία.

[size=8pt]Με τον τωρινό ρυθμό ανόδου της ανεργίας όμως , ίσως να μην χρειάζεται ο ελληνικός λαός την τελειωμένη ΝΔ για να απαλλαγεί από το ΠΑΣΟΚ.Αν συνεχίσει να ανεβαίνει με τον τωρινό ρυθμό η ανεργία , η τραγωδία των ελλήνων θα κορυφωθεί. [/size]
[size=6pt]Ίσως τότε να έλθει η ... κάθαρση [/size]
[size=5pt](με τον ίδιο τρόπο που γινόταν πάντα στις αρχαιο-ελληνικές τραγωδίες).[/size]


ρε δε σκατε και οι 2 υποψηφιοι εχετε καταντισει μαλακια ποια δεν ντρεπεστε που τολματε και βγενετε παντου :tickedoff: :tickedoff:
οι 2 βασηκοι υποψηφιοι μαζι με τον ατσαλακοτο δημαρχο-Αβραμοπουλο- και με ολα τα δικα σας παρεακια ειστε οι υπετιοι της βαριας ηττας της 4/10 εξαφανιστητε απο τον πολιτικο χαρτη μηπος και δει ασπρη μερα η Ν.Δ. και σκαστε να μαλωνετε σαν τα κοκορια.
για μενα κανενας πραγματικος ψηφοφορος της Ν.Δ. δεν πρεπει να παει να ψηφησει και να σας ριξει μια μουντζα που θα ειναι ολη δικια σας
 

Συνημμένα

  • Double_Moutza.jpg
    Double_Moutza.jpg
    17,8 KB · Εμφανίσεις: 9

Analyst

Μέλος
Εγγρ.
27 Απρ 2009
Μηνύματα
320
Like
1
Πόντοι
1
Όταν γινόταν οι εσωκομματικές εκλογές του πασοκ, το σύνολο των μη πασοκων, έβλεπε με καλό μάτι τον Γιώργο. Έτσι έλεγαν οι δημοσκοπήσεις. Οι δημοσιογράφοι έλεγαν τότε πως οι μη πασοκοι συμπαθούν περισσότερο τον Γιώργο γιατί φοβούνται τη δύναμη του Βενιζέλου που θα είναι ο σίγουρος αυριανός πρωθυπουργός.

Κανένας δεν πήρε τη γνώμη του κόσμου στα σοβαρά.

Σήμερα δεν έχω δει καμία δημοσκόπηση όπως εκείνες του 2007, να μας πουν τη γνώμη του μη νεοδημοκράτη για τον Σαμαρά ή την Ντόρα.

Αυτό δε σας φαίνεται λίγο περίεργο;

Σκεφτείτε το λίγο μόνοι σας όσοι δεν είσαστε δεξιοί. Ποιόν αντιπαθείτε περισσότερο από τους δύο; Τον Σαμαρά που κάποτε τον γουστάρατε όταν μάλιστα έριξε και τον μισητό Μητσοτάκη ή την Κόρη του Μητσοτάκη;

Είμαι σίγουρος πως οι μη δεξιοί, συμπαθούν ή μάλλον αντιπαθούν λιγότερο τον Σαμαρά.

Μου φαίνεται ύποπτο που κανένας δημοσιογράφος ακόμη, δεν έχει κάνει την παραπάνω σκέψη.

Είναι βλάκες ή μήπως κάτι άλλο τρέχει;
 

stekas72

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Δεκ 2008
Μηνύματα
22.178
Κριτικές
3
Like
1.344
Πόντοι
566
το αλλο με τον τοτο το ξερεις :2funny: :2funny: :2funny: ποιον θα διαγραψει τους βατοπεδινους !!!!!! :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: σοβαρος να εισαι λιγο ειπαμε λες μαλακιες αλλα αυτο ξεπερναει καθε μαλακια  :uglystupid: :uglystupid:

Πρασινοφρουρέ bodos, τι σε νοιάζει εσένα τι θα κάνει ΝΔ ???

Για πες μας για σένα, το ρουσφετάκι που σου τάξανε να γίνεις Γενικός Γραμματέας σε υπουργείο στο κάνανε ???  :uglystupid: Λίγο δύσκολο όμως για κλητήρα ΥΕ..... :s&m_3:

ΥΓ. Τελικά οι Δημόσιοι Υπάλληλοι σαν τον bodos θα πάρουν αύξηση 1,5% και όχι 2%.
Κλάψε bodos  :2funny: :2funny: :2funny: 
 

Επισκέπτης
Πρασινοφρουρέ bodos, τι σε νοιάζει εσένα τι θα κάνει ΝΔ ???

Για πες μας για σένα, το ρουσφετάκι που σου τάξανε να γίνεις Γενικός Γραμματέας σε υπουργείο στο κάνανε ???  :uglystupid: Λίγο δύσκολο όμως για κλητήρα ΥΕ..... :s&m_3:

ΥΓ. Τελικά οι Δημόσιοι Υπάλληλοι σαν τον bodos θα πάρουν αύξηση 1,5% και όχι 2%.
Κλάψε bodos  :2funny: :2funny: :2funny: 
φασιστακο επειδη τελικα φαινεται οτι εισαι πολυ μεγαλος :jerking:οπως σου εχω ΞΑΝΑΠΕΙ δεν περιμενα να με διορισει. ημουν ειδη διορισμενος και μαλιστα τοσο καλα αμοιβομενος και επι νδ που να φανταστεις οτι στα αρχιδια μου για την αυξηση εγω θελω να δωσω και φορο στο κρατος καραγκιοζακο αφου τα περνω χοντρα. εσενα που σου ταξανε θεση και σου δωσανε τα αρχιδια οσο και να εγλυφες τραβα τωρα στο συνεδριο να συνεχισεις αυτο που ξερεις να κανεις τοσο καλα :lheel:μηπως και στο μελλον οταν βγειτε παλι που χλωμο το κοβω καπου σε τακτοποιησουν αν και μεχρι τοτε θα περπατας με Π φασιστακο. ζηλευεις φασιστακο αλλα ετσι ειναι και χοντρα τα περνω και ξυνω και τα αρχιδια μου. περαστικα σου και σε καταλαβαινω η πουτσα ηταν μεγαλη και ακομα σε ποναει :fuck1: :fuck1: :fuck1:
 

teras1956

Μέλος
Εγγρ.
17 Φεβ 2006
Μηνύματα
4.547
Like
11
Πόντοι
16
φασιστακο επειδη τελικα φαινεται οτι εισαι πολυ μεγαλος :jerking:οπως σου εχω ΞΑΝΑΠΕΙ δεν περιμενα να με διορισει. ημουν ειδη διορισμενος και μαλιστα τοσο καλα αμοιβομενος και επι νδ που να φανταστεις οτι στα αρχιδια μου για την αυξηση εγω θελω να δωσω και φορο στο κρατος καραγκιοζακο αφου τα περνω χοντρα. εσενα που σου ταξανε θεση και σου δωσανε τα αρχιδια οσο και να εγλυφες τραβα τωρα στο συνεδριο να συνεχισεις αυτο που ξερεις να κανεις τοσο καλα :lheel:μηπως και στο μελλον οταν βγειτε παλι που χλωμο το κοβω καπου σε τακτοποιησουν αν και μεχρι τοτε θα περπατας με Π φασιστακο. ζηλευεις φασιστακο αλλα ετσι ειναι και χοντρα τα περνω και ξυνω και τα αρχιδια μου. περαστικα σου και σε καταλαβαινω η πουτσα ηταν μεγαλη και ακομα σε ποναει :fuck1: :fuck1: :fuck1:

πάλι άρχισες τον πολιτικό λόγο ??????????????????
 

Επισκέπτης
πάλι άρχισες τον πολιτικό λόγο ??????????????????
μα μιλαμε οτι ο ανθρωπος ειναι μεγαλος κωλοτουμπας!!!!!και κανεναν λογο πολιτικο με αυτον απλα περναω την ωρα μου εχει μεγαλη πλακα αυτα που λεει και οι κωλοτουμπες που εχει κανει. αλλωστε ηταν τοσο λαλιστατος που μετα τις εκλογες εμφανιστηκε μετα απο καιρο να συνεχισει τις μαλακιες του.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom