Νέα

Μετά από μία γεμάτη σχέση 1.5 χρόνου, μισώ τις γυναίκες

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Leonoso
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 88
  • Εμφανίσεις 8K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

gbeyyt11

Μέλος
Εγγρ.
30 Δεκ 2008
Μηνύματα
1.516
Like
143
Πόντοι
16
Το να μισεις, οπως λες, ενα target group ανθρωπων και δη ενα ολοκληρο φυλο, λογω των εμπειριων που ειχες με μια γυναικα - οσο ασχημες κι αν ηταν αυτες - παραπεμπει σε ψυχολογικα προβληματα. Ειτε δε τα εχεις βρει με τον εαυτο σου, η πρεπει οντως να στραφεις στη ψυχαναλυση για βοηθεια. Μην το παιρνεις για κακο γιατι συμβαινουν κι αυτα, αλλα σιγουρα οι απαντησεις σε ενα φορουμ δε προκειται να δωσουν λυση σε ενα τοσο μεγαλο θεμα.
 

Blackdove

Μέλος
Εγγρ.
31 Μαΐ 2016
Μηνύματα
1.920
Κριτικές
3
Like
49
Πόντοι
16
Καλησπέρα
Ανοίγω αυτό το νήμα για κάτι που έχω παρατηρήσει στον εαυτό μου και με απασχολεί τον τελευταίο διάστημα.
Είχα μία σχέση με μία κοπέλα όπου συζουσάμε (κακό, γιατί δεν είχαμε χρόνο για τους εαυτούς μας και ήταν σχετικά νωρίς)
Το κακό που είχε αυτή η κοπέλα είναι ότι ζήλευε μέχρι και την σκιά της που δεν με άφηνε να βγω μία βόλτα με τους φίλους μου και πίστευε κιόλας ότι είμαι τόσο γαμιάς που θα την κεράτωνα (είχε φάει κέρατο κάργα από πρώην της) και με την κάθε παραμικρή ευκαιρία θα είχε πάρε δώσε με τους πρώην της και θα με έκανε να ζηλεύω κατά την γνώμη της αλλά τελικά με έκανε να νοιώθω ψυχολογικά σκατά.

Το κακό είναι πως έδωσα υπερβολικά πάρα πολλές ευκαιρίες, έκανα τον μαλακά και άργησα πολύ να το λήξω.

Μετά από όλη αυτή την σχέση και από κάποιες άλλες έχω αρχίσει να πιστεύω πως μισώ της γυναίκες γιατί όλες έχουν τα ψυχολογικά τους, θα σε κάνουν να νιώθεις σκατά, δεν είναι αξίες εμπιστοσύνης, η ψυχή τους είναι πράγματι άβυσσος, νευρά και ξεσπάσματα πάνω σου χωρίς να χεις φταίξει σε κάτι, ΜΟΥΤΡΑ ΕΩΣ ΤΟ ΠΑΤΩΜΑ για μια μαλακία που μπορεί να έχεις κάνει και όταν ρωτάς ΤΙ ΕΧΟΥΝ σου λένε ΤΙΠΟΤΑ α και μην ξεχάσω το ΚΥΡΙΟΤΕΡΟ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΣΗΜΕΡΙΝΗ ΑΘΛΙΑ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗ ΕΠΟΧΗ ΑΠΑΙΤΟΥΝ ΤΟ ΚΕΡΑΣΜΑ ΟΙ ΚΑΡΓΙΟΛΕΣ.

Βεβαία σίγουρα φταίει το γεγονός ότι τις σχέσεις αυτές τις περνώ πολύ στα σοβαρά και αυστηρά και δεν κοιτάω να με χαλαρός γενικά στην ζωή μου. Πολλοί φίλοι μου, μου λένε απλά χαλάρωσε, ζήσε την ζωή σου και απλά πήδα και κεράτωσε τες όλες γιατί εν τέλη όσο και σωστός να σε εσύ θα νιώθεις άσχημα στο τέλος και δίκιο έχουν

Υστέρα από τους προ αναφερομένους λόγους έχω καταλήξει να της μισώ ΟΛΕΣ ακόμα και την ιδια μου την μανά γιατί άμα μου μιλήσει απότομα χωρίς να έχω κάνει το παραμικρό, θα μου βγει ο θυμός μου που έχω εναντία σε αυτές.

Δεν είμαι από τους ανθρώπους που θα τις χτυπήσουν/βιάσουν/ξεφτιλίσουν/βρίσουν αλλά δεν τις θέλω να 'νε κοντά μου ούτε για πότο ούτε σεξ ούτε τίποτα και από αυτές σέβομαι μόνο τις ιερόδουλες γιατί πολύ απλά πληρώνεις, σου προσφέρουν τις υπηρεσίες τους, φεύγεις και δεν σε ξέρουν, δεν τις ξέρεις και αν πιάσω κουβέντα μαζί τους, στην συζήτηση μαζί τους, βλέπω κάποιο νόημα.

Εσείς πως τις αντιμετωπίζετε;

Εσείς πως τις αντέχετε;


Αφού μισείς τις γυναίκες ρε τύπε πήγαινε με άντρες!!!ούτε δύσκολοι είναι ούτε γκρινιάζουνε ούτε περίοδο έχουνε,γουστάρουν να κάνουνε σεξ χωρίς συναισθηματικές δεσμεύσεις.Αυτό θες καταβάθος αλλά δε το παραδέχεσαι,απελευθερώσου να βρείς την υγειάσου και εμείς την ησυχία μας.Α και που είσαι φίλος??γράψε μας εμπειρίες αν το τολμήσεις  ;) ;) :2funny:
 

JOULIANI

Μέλος
Εγγρ.
10 Ιαν 2006
Μηνύματα
1.520
Κριτικές
7
Like
83
Πόντοι
16
Το να εισαι σε μια σχεση για 1,5 χρονο ...χωρις αυτη η σχεση να σου δινει κατι ...και να περνας ασχημα ......

Ειναι καθαρα ΔΙΚΗ σου επιλογη .

Δεν φταιει κανενας αλλος εκτος απο εσενα .

Η τυπισσα που λες σε ειχε βρει μποσικο κια σου εκανε την ζωη πατινι ....και φταει αυτη ? ΟΧΙ....αλλα εσυ που το επετρεψες να γινει αυτο .

Πρωτα απο ολα καλο θα ειναι να ....ψαξεις εσενα ..πριν αρχισεις να ψαχνεις συντροφο ,γκομενα ,συζυγο ....κοιτα ΕΣΥ να βαλεις ορια σε εσενα .

Τα ορια σου τα ξεπερνας εσυ και για καλο δικο σου .

Η αυτοβελτιωση σου κρινεται απο εσενα και μονο εαν εσυ νιωθεις την αναγκη να κανεις κατι .


Οσες ...δεν πληρουν τις πορυποθεσεις για μια σχεση μαζι σου ...απλα τις αφηνεις ...Δεν προσπαθεις να τις αλλαξεις ...διοτι ουτε και εσενα γουσταρεις να σε αλλαξουν ....και απλα πας ποιο κατω που πιθανοτατα θα βρεις εκεινη την οποια θα καλυπτει αυτα που θες απο εναν ανθρωπο .

Τα πραγματα δεν ειναι δυσκολα ...εμεις τα κανουμε δυσκολα .

 

dik

Μέλος
Εγγρ.
12 Απρ 2006
Μηνύματα
2.087
Like
797
Πόντοι
96
Ημουν σιγουρος οτι θα το ανεφερες.
Οταν μιλας να μιλας με εγκυρα επιχειρηματα
Ας το αναλυσουμε λιγο να καταλαβεις την διαφορα σου με την διαφορά του Πορνολόρδου


Τι είπες εσύ

Με λες μαλακα ευθεως και για την ιστορια την σουταρα, το αναφερω κι αυτο.

Το νοημα που βγαινει απο εδω ειναι οτι οντως αποδειχθηκε οτι ημουν ο μαλακας της υποθεσης απο τις ευκαιριες που εδώσα, γνωστο και ως κοροιδο

Οπως και να χει οπως σου ειπα στην αρχη, εχω το δικαιωμα να ανοιγω οσα νηματα θελω εφοσον ειναι εντος κανονισμων του φορουμ. Δεν εχεις το δικαιωμα να αποφασιζεις εσυ για το αν θα κληδωθει ενα νημα ή οχι

Αν δεν σου αρεσει το νημα πολυ απλα μην συμετεχεις.




Ατιμούλη παραδέξου το..........είσαι ΣΥΡΙΖΑ έτσι;;;;;
 

pantremenos(1)

Μέλος
Εγγρ.
17 Δεκ 2007
Μηνύματα
6.478
Like
12
Πόντοι
66
Τυπε μιλα με λιλα και θα σε βοηθησει παρα πολυ!
:rockon:
 
Εγγρ.
9 Απρ 2013
Μηνύματα
100
Κριτικές
21
Like
28
Πόντοι
11
Καλησπέρα
Ανοίγω αυτό το νήμα για κάτι που έχω παρατηρήσει στον εαυτό μου και με απασχολεί τον τελευταίο διάστημα.
Είχα μία σχέση με μία κοπέλα όπου συζουσάμε (κακό, γιατί δεν είχαμε χρόνο για τους εαυτούς μας και ήταν σχετικά νωρίς)
Το κακό που είχε αυτή η κοπέλα είναι ότι ζήλευε μέχρι και την σκιά της που δεν με άφηνε να βγω μία βόλτα με τους φίλους μου και πίστευε κιόλας ότι είμαι τόσο γαμιάς που θα την κεράτωνα (είχε φάει κέρατο κάργα από πρώην της) και με την κάθε παραμικρή ευκαιρία θα είχε πάρε δώσε με τους πρώην της και θα με έκανε να ζηλεύω κατά την γνώμη της αλλά τελικά με έκανε να νοιώθω ψυχολογικά σκατά.

Το κακό είναι πως έδωσα υπερβολικά πάρα πολλές ευκαιρίες, έκανα τον μαλακά και άργησα πολύ να το λήξω.

Μετά από όλη αυτή την σχέση και από κάποιες άλλες έχω αρχίσει να πιστεύω πως μισώ της γυναίκες γιατί όλες έχουν τα ψυχολογικά τους, θα σε κάνουν να νιώθεις σκατά, δεν είναι αξίες εμπιστοσύνης, η ψυχή τους είναι πράγματι άβυσσος, νευρά και ξεσπάσματα πάνω σου χωρίς να χεις φταίξει σε κάτι, ΜΟΥΤΡΑ ΕΩΣ ΤΟ ΠΑΤΩΜΑ για μια μαλακία που μπορεί να έχεις κάνει και όταν ρωτάς ΤΙ ΕΧΟΥΝ σου λένε ΤΙΠΟΤΑ α και μην ξεχάσω το ΚΥΡΙΟΤΕΡΟ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΣΗΜΕΡΙΝΗ ΑΘΛΙΑ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗ ΕΠΟΧΗ ΑΠΑΙΤΟΥΝ ΤΟ ΚΕΡΑΣΜΑ ΟΙ ΚΑΡΓΙΟΛΕΣ.

Βεβαία σίγουρα φταίει το γεγονός ότι τις σχέσεις αυτές τις περνώ πολύ στα σοβαρά και αυστηρά και δεν κοιτάω να με χαλαρός γενικά στην ζωή μου. Πολλοί φίλοι μου, μου λένε απλά χαλάρωσε, ζήσε την ζωή σου και απλά πήδα και κεράτωσε τες όλες γιατί εν τέλη όσο και σωστός να σε εσύ θα νιώθεις άσχημα στο τέλος και δίκιο έχουν

Υστέρα από τους προ αναφερομένους λόγους έχω καταλήξει να της μισώ ΟΛΕΣ ακόμα και την ιδια μου την μανά γιατί άμα μου μιλήσει απότομα χωρίς να έχω κάνει το παραμικρό, θα μου βγει ο θυμός μου που έχω εναντία σε αυτές.

Δεν είμαι από τους ανθρώπους που θα τις χτυπήσουν/βιάσουν/ξεφτιλίσουν/βρίσουν αλλά δεν τις θέλω να 'νε κοντά μου ούτε για πότο ούτε σεξ ούτε τίποτα και από αυτές σέβομαι μόνο τις ιερόδουλες γιατί πολύ απλά πληρώνεις, σου προσφέρουν τις υπηρεσίες τους, φεύγεις και δεν σε ξέρουν, δεν τις ξέρεις και αν πιάσω κουβέντα μαζί τους, στην συζήτηση μαζί τους, βλέπω κάποιο νόημα.

Εσείς πως τις αντιμετωπίζετε;

Εσείς πως τις αντέχετε;
καλησπέρα σας,
καταρχήν νομίζω πως έχετε πολύ θυμό μέσα σας..Σας καταλαβαίνω έτσι ήμουν και γω...θύμωνα με τις ελεεινές φλόμπες για το παραμικρό,τον δόλο που έχουν, την κατάφωρη αδικία στην κρίση τους, την στρεβλή στους αντίληψη κτλ... ο καταλογος έιναι μακρύς και λίγο πολύ γνωστός σε όλους μας.
Μετά από αρκετές βραχύβιες αποτυχημένες σχέσεις (8-16 μηνες) με λογής λογής θήλεα, κατέληξα στο εξής καταπληκτικό συμπέρασμα... ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΝΑ ΑΛΛΑΞΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΓΙΑ ΚΑΝΕΝΑΝ ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΠΑΝΤΑ ΟΤΙ ΓΟΥΣΤΑΡΟΥΜΕ ΚΑΙ ΝΑ ΠΕΡΝΑΜΕ ΚΑΛΑ
Δυστυχως η εν λόγω τακτική μας απομακρυνει από τους αλλους ανθρώπους διότι υπάρχει συγκρουση συμφερόντων..δλδ όσο κάνεις οτι γουσταρεις σε μια σχεση τοσο ενοχλεις τον αλλον... η απαντηση μου...
επενδυστε στον εαυτό σας..κ σταματηστε να ετεροπροσδιορίζεστε μεσα από τα θήλεα κ εν γενει τρίτους..ο καλύτερος σας φίλος είναι ο εαυτός σας

τσεκαρετε και αυτό Men Going Their Own Way aka MGTOW

Υγιαίνετε, φιλτατε

 

downunder

Μέλος
Εγγρ.
17 Αυγ 2012
Μηνύματα
316
Κριτικές
4
Like
120
Πόντοι
1
Μετά από όλη αυτή την σχέση και από κάποιες άλλες έχω αρχίσει να πιστεύω πως μισώ της γυναίκες γιατί όλες έχουν τα ψυχολογικά τους, θα σε κάνουν να νιώθεις σκατά, δεν είναι αξίες εμπιστοσύνης, η ψυχή τους είναι πράγματι άβυσσος, νευρά και ξεσπάσματα πάνω σου χωρίς να χεις φταίξει σε κάτι, ΜΟΥΤΡΑ ΕΩΣ ΤΟ ΠΑΤΩΜΑ για μια μαλακία που μπορεί να έχεις κάνει και όταν ρωτάς ΤΙ ΕΧΟΥΝ σου λένε ΤΙΠΟΤΑ α και μην ξεχάσω το ΚΥΡΙΟΤΕΡΟ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΣΗΜΕΡΙΝΗ ΑΘΛΙΑ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗ ΕΠΟΧΗ ΑΠΑΙΤΟΥΝ ΤΟ ΚΕΡΑΣΜΑ ΟΙ ΚΑΡΓΙΟΛΕΣ.
Φίλε οι νέες γενιές τα βρήκαν όλα έτοιμα και γίναν πολύ κακομαθημένες. Ειδικά οι γυναίκες.
Με τέτοιο δεδομένο δύσκολα γίνονται σχέσεις.
Δύσκολα προσαρμόζεσαι στα νέα δεδομένα που απαιτεί , εκ των πραγμάτων, μια σχέση.
Δύσκολα αντέχει ο ένας τον άλλο.
Γάμησέ τα.  :S
 

kassler

Ανώτερος
Εγγρ.
24 Δεκ 2006
Μηνύματα
1.255
Κριτικές
44
Like
3.544
Πόντοι
7.195
Καλησπέρα
Ανοίγω αυτό το νήμα για κάτι που έχω παρατηρήσει στον εαυτό μου και με απασχολεί τον τελευταίο διάστημα.
Είχα μία σχέση με μία κοπέλα όπου συζουσάμε (κακό, γιατί δεν είχαμε χρόνο για τους εαυτούς μας και ήταν σχετικά νωρίς)
Το κακό που είχε αυτή η κοπέλα είναι ότι ζήλευε μέχρι και την σκιά της που δεν με άφηνε να βγω μία βόλτα με τους φίλους μου και πίστευε κιόλας ότι είμαι τόσο γαμιάς που θα την κεράτωνα (είχε φάει κέρατο κάργα από πρώην της) και με την κάθε παραμικρή ευκαιρία θα είχε πάρε δώσε με τους πρώην της και θα με έκανε να ζηλεύω κατά την γνώμη της αλλά τελικά με έκανε να νοιώθω ψυχολογικά σκατά.

Το κακό είναι πως έδωσα υπερβολικά πάρα πολλές ευκαιρίες, έκανα τον μαλακά και άργησα πολύ να το λήξω.

Μετά από όλη αυτή την σχέση και από κάποιες άλλες έχω αρχίσει να πιστεύω πως μισώ της γυναίκες γιατί όλες έχουν τα ψυχολογικά τους, θα σε κάνουν να νιώθεις σκατά, δεν είναι αξίες εμπιστοσύνης, η ψυχή τους είναι πράγματι άβυσσος, νευρά και ξεσπάσματα πάνω σου χωρίς να χεις φταίξει σε κάτι, ΜΟΥΤΡΑ ΕΩΣ ΤΟ ΠΑΤΩΜΑ για μια μαλακία που μπορεί να έχεις κάνει και όταν ρωτάς ΤΙ ΕΧΟΥΝ σου λένε ΤΙΠΟΤΑ α και μην ξεχάσω το ΚΥΡΙΟΤΕΡΟ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΣΗΜΕΡΙΝΗ ΑΘΛΙΑ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗ ΕΠΟΧΗ ΑΠΑΙΤΟΥΝ ΤΟ ΚΕΡΑΣΜΑ ΟΙ ΚΑΡΓΙΟΛΕΣ.

Βεβαία σίγουρα φταίει το γεγονός ότι τις σχέσεις αυτές τις περνώ πολύ στα σοβαρά και αυστηρά και δεν κοιτάω να με χαλαρός γενικά στην ζωή μου. Πολλοί φίλοι μου, μου λένε απλά χαλάρωσε, ζήσε την ζωή σου και απλά πήδα και κεράτωσε τες όλες γιατί εν τέλη όσο και σωστός να σε εσύ θα νιώθεις άσχημα στο τέλος και δίκιο έχουν

Υστέρα από τους προ αναφερομένους λόγους έχω καταλήξει να της μισώ ΟΛΕΣ ακόμα και την ιδια μου την μανά γιατί άμα μου μιλήσει απότομα χωρίς να έχω κάνει το παραμικρό, θα μου βγει ο θυμός μου που έχω εναντία σε αυτές.

Δεν είμαι από τους ανθρώπους που θα τις χτυπήσουν/βιάσουν/ξεφτιλίσουν/βρίσουν αλλά δεν τις θέλω να 'νε κοντά μου ούτε για πότο ούτε σεξ ούτε τίποτα και από αυτές σέβομαι μόνο τις ιερόδουλες γιατί πολύ απλά πληρώνεις, σου προσφέρουν τις υπηρεσίες τους, φεύγεις και δεν σε ξέρουν, δεν τις ξέρεις και αν πιάσω κουβέντα μαζί τους, στην συζήτηση μαζί τους, βλέπω κάποιο νόημα.

Εσείς πως τις αντιμετωπίζετε;

Εσείς πως τις αντέχετε;

ρε αδερφέ χωρίς παρεξήγηση...έπρεπε να περάσει 1,5 χρόνος για να την στείλεις???

εγω θα το ειχα τελειώσει στον μηνα στους 2 μηνες το πολύ...είχα παρόμοια εμεπιρία....απο την πρώστη στιγμή υπήρχαν τετοιες ζηλοτυπίες ,πήγαινα κάπου τσουπ τηλέφωνο...δεν πήγαινα πουθενά..."γιατι δεν με πηρες τηλ?" κτλ....

δεν χρειάστηκε πολύς χρόνος...το τελείωσα στο τσακ μπάμ....

δεν φταίει αυτή που ήταν άθλια ..εσυ φταίς που δεν την διαολοέστειλες και κάθησες 1,5 χρόνο......

χαρά στην αντοχή σου....
τώρα για τα ψυχολογικά σου...δεν νομίζω να ειναι τοσο σοβαρό το θέμα....απλα αν θές κάνε μια ψυχανάλυση....δεν ειναι κακό..όλοι εχουμε κάνει....ειτε με ψυχαναλύτρια ειτε με κάποιον φίλο που το έχει στις συζητήσεις....

αυτά....
 

patrick

Μέλος
Εγγρ.
20 Ιαν 2007
Μηνύματα
692
Κριτικές
4
Like
356
Πόντοι
26
Το να εισαι σε μια σχεση για 1,5 χρονο ...χωρις αυτη η σχεση να σου δινει κατι ...και να περνας ασχημα ......
Ειναι καθαρα ΔΙΚΗ σου επιλογη .
Δεν φταιει κανενας αλλος εκτος απο εσενα .
Η τυπισσα που λες σε ειχε βρει μποσικο κια σου εκανε την ζωη πατινι ....και φταει αυτη ? ΟΧΙ....αλλα εσυ που το επετρεψες να γινει αυτο .
Πρωτα απο ολα καλο θα ειναι να ....ψαξεις εσενα ..πριν αρχισεις να ψαχνεις συντροφο ,γκομενα ,συζυγο ....κοιτα ΕΣΥ να βαλεις ορια σε εσενα .
Τα ορια σου τα ξεπερνας εσυ και για καλο δικο σου .
Η αυτοβελτιωση σου κρινεται απο εσενα και μονο εαν εσυ νιωθεις την αναγκη να κανεις κατι .
Οσες ...δεν πληρουν τις πορυποθεσεις για μια σχεση μαζι σου ...απλα τις αφηνεις ...Δεν προσπαθεις να τις αλλαξεις ...διοτι ουτε και εσενα γουσταρεις να σε αλλαξουν ....και απλα πας ποιο κατω που πιθανοτατα θα βρεις εκεινη την οποια θα καλυπτει αυτα που θες απο εναν ανθρωπο .
Τα πραγματα δεν ειναι δυσκολα ...εμεις τα κανουμε δυσκολα .

Φίλε, την σωστότερη απάντηση στην έδωσε ο JULIANI. Ψάξε πρώτα να βελτιώσεις τον εαυτό σου (γιατί όπως φαίνεται έχεις πολλές αδυναμίες και οι γυναίκες σε εκμεταλλεύονται) και μετά θα δεις οτι θα αλλάξει ο τρόπος που βλέπεις τα πράγματα.

Διάβασε το βιβλίο ΕΙΜΑΙ ΟΚ, ΕΙΣΑΙ ΟΚ, θα σε βοηθήσει πάρα πολύ.

www.public.gr/product/books/greek-books/anthropology-social-sciences/psychology/eimai-okey-eisai-okey/prod252032/]http://www.public.gr/product/books/greek-books/anthropology-social-sciences/psychology/eimai-okey-eisai-okey/prod252032/[/url]
 

scout3r

Μέλος
Εγγρ.
5 Μαρ 2016
Μηνύματα
368
Like
0
Πόντοι
1
αυτο που εχω καταλαβει φιλε μου εγω μετα απο τοσες σχεσεις που εχω κανει  , ειναι πως
ΔΕΝ αξιζει να χαλιεσαι για καμια  γυναικα και φυσικα να μην τις παιρνεις σοβαρα ....
οταν βρισκεις την επομενη τοτε αυτοματως απομυθοποιεις ολες τις  προηγουμενες .... scout3r  SPEAKING εδω ... ;)


παμε  για αλλα...
 

ananias

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Φεβ 2006
Μηνύματα
1.873
Κριτικές
3
Like
1.471
Πόντοι
216
Καλησπέρα
Ανοίγω αυτό το νήμα για κάτι που έχω παρατηρήσει στον εαυτό μου και με απασχολεί τον τελευταίο διάστημα.
Είχα μία σχέση με μία κοπέλα όπου συζουσάμε (κακό, γιατί δεν είχαμε χρόνο για τους εαυτούς μας και ήταν σχετικά νωρίς)
Το κακό που είχε αυτή η κοπέλα είναι ότι ζήλευε μέχρι και την σκιά της που δεν με άφηνε να βγω μία βόλτα με τους φίλους μου και πίστευε κιόλας ότι είμαι τόσο γαμιάς που θα την κεράτωνα (είχε φάει κέρατο κάργα από πρώην της) και με την κάθε παραμικρή ευκαιρία θα είχε πάρε δώσε με τους πρώην της και θα με έκανε να ζηλεύω κατά την γνώμη της αλλά τελικά με έκανε να νοιώθω ψυχολογικά σκατά.

Το κακό είναι πως έδωσα υπερβολικά πάρα πολλές ευκαιρίες, έκανα τον μαλακά και άργησα πολύ να το λήξω.

Μετά από όλη αυτή την σχέση και από κάποιες άλλες έχω αρχίσει να πιστεύω πως μισώ της γυναίκες γιατί όλες έχουν τα ψυχολογικά τους, θα σε κάνουν να νιώθεις σκατά, δεν είναι αξίες εμπιστοσύνης, η ψυχή τους είναι πράγματι άβυσσος, νευρά και ξεσπάσματα πάνω σου χωρίς να χεις φταίξει σε κάτι, ΜΟΥΤΡΑ ΕΩΣ ΤΟ ΠΑΤΩΜΑ για μια μαλακία που μπορεί να έχεις κάνει και όταν ρωτάς ΤΙ ΕΧΟΥΝ σου λένε ΤΙΠΟΤΑ α και μην ξεχάσω το ΚΥΡΙΟΤΕΡΟ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΣΗΜΕΡΙΝΗ ΑΘΛΙΑ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗ ΕΠΟΧΗ ΑΠΑΙΤΟΥΝ ΤΟ ΚΕΡΑΣΜΑ ΟΙ ΚΑΡΓΙΟΛΕΣ.

Βεβαία σίγουρα φταίει το γεγονός ότι τις σχέσεις αυτές τις περνώ πολύ στα σοβαρά και αυστηρά και δεν κοιτάω να με χαλαρός γενικά στην ζωή μου. Πολλοί φίλοι μου, μου λένε απλά χαλάρωσε, ζήσε την ζωή σου και απλά πήδα και κεράτωσε τες όλες γιατί εν τέλη όσο και σωστός να σε εσύ θα νιώθεις άσχημα στο τέλος και δίκιο έχουν

Υστέρα από τους προ αναφερομένους λόγους έχω καταλήξει να της μισώ ΟΛΕΣ ακόμα και την ιδια μου την μανά γιατί άμα μου μιλήσει απότομα χωρίς να έχω κάνει το παραμικρό, θα μου βγει ο θυμός μου που έχω εναντία σε αυτές.

Δεν είμαι από τους ανθρώπους που θα τις χτυπήσουν/βιάσουν/ξεφτιλίσουν/βρίσουν αλλά δεν τις θέλω να 'νε κοντά μου ούτε για πότο ούτε σεξ ούτε τίποτα και από αυτές σέβομαι μόνο τις ιερόδουλες γιατί πολύ απλά πληρώνεις, σου προσφέρουν τις υπηρεσίες τους, φεύγεις και δεν σε ξέρουν, δεν τις ξέρεις και αν πιάσω κουβέντα μαζί τους, στην συζήτηση μαζί τους, βλέπω κάποιο νόημα.

Εσείς πως τις αντιμετωπίζετε;

Εσείς πως τις αντέχετε;


αδερφε, καηκες ασχημα και εκανες υπομονή εχοντας ελπιδα ότι κατι θ αλλαξει, και σου γυρισε το ματι! Αυτό πιστευω.
Χωρις να σουκουναω το δαχτυλο (όπως κανενας άλλος εδώ μεσα), συμφωνω κι εγω στο ότι φταις εσυ για καποια πραγματα, καθως ηταν από επιλογή σου που τα έτρωγες στην μαπα τοσο καιρο.
Το πρόβλημα είναι, ότι μαλλον δεν ηταν συνειδητα επιλογή σου...γιατι αλλιως δεν θα σου γυρναγε τοσο ασχημα και απότομα.

Κατ αρχας, μην ακους τις μαλακιες που λενε ολοι, τυπου 'ολες ψωλες είναι-τα ιδια κανουν' κλπ παπαριες!
Ναι, και αυτές, -όπως κι εμεις εχουν καποια κοινα επαναλαμβανομενα μοτίβα μαλακιας, αλλα τωρα που το χεις δει το εργακι να παιζεται, ισα-ισα ξερεις και μυριζεσαι τις κακοτοπιες από πιο μακρια, ώστε να την κανεις εγκαιρα!

Σαμπως τι νομιζες? μονο εσυ καηκες? μονο εσυ την εχεις παθει? αμ δε-ΟΛΟΙ ΜΑΣ, λιγο πολύ, καπου την εχουμε πατησει, ειτε με τον έναν η με τον άλλο τροπο....δυστυχως, δεν εισαι ουτε ο πρωτος, ουτε και ο τελευταίος, οποτε ένα ωραιο σ αυτό το σιτε, είναι ότι μπορούμε ομορφα και ανετα να τα μοιραζόμαστε αυτά, ν ανταλλάζουμε αποψεις,συμβουλες, κτλπ...


Το γεγονός ότι εμπλεξες με μια βλαχοψωλα (βασει της συμπεριφορας που περιέγραφες), δεν λεει ότι ολες είναι ετσι! Υπαρχουν και αλλου τυπου ψωλες, που μπορει να μην σε χαλασουν και καθολου! Καηκες απτον χυλο (χαμηλου επιπεδου σαπια βρωμα), δεν θα φανεις τοσο χαζος να φυσηξεις και το γιαουρτι, εάν το βρεις μπροστα σου;)

Κι εφόσον ξηγιεσαι καλωσυνατος κι ετσι, δεν θα απαρνηθείς τον εαυτο σου τον ιδιο,για να μην παθεις καμμια μανουρα παλι! Απλα, αναγκάζεσαι να μαθεις τον εαυτο σου να τον μοιράζεσαι με ο,τι θεωρεις ότι σου αξιζει, θα τα βαζεις όλα σε μια ζυγαρια στο κεφαλι σου, πρωτου αποφασισεις για τις κινησεις σου...Το 'εξω καρδια' το εκτιμανε οι καλοι ανθρωποι, και οι μαλακες το καπηλεύονται! Ευκολα θα τους διαχωρισεις, τωρα που την επαθες!

Μην μασας....πλαι σε μια γυναικα μπορειςνα βρεις πολλες ευτυχιες, αλλα μονο εάν κι εφ οσον δεν τις προσδοκας, ντε καλα να προσφερθουν! Και πικρες θα βρεις, βεβαια!
Μην πλησιαζεις ποτε να συγκινησεις γυναικα δειχνοντας σου την ευγενια και την καλωσυνη σου, η οτιδήποτε άλλο! ασε να το ανακαλυψει εκεινη από μονη της μετα! εσυ απλα δειξε ότι απλα, γουστάρεις, και ότι θα την κανεις να περασει ομορφα μαζι σου-όχι με κερασματα, αλλα με χαβαλέ καιμε την παρτη σου!

Μην μασαμε ρε, ολοι σκατα τρωμε στη ζωη μας,ενας αγωνας είναι κι αυτος-
με αγωνιστικούς χαιρετισμούς!

Ανανιας
 

ΣΚΡΟΥΝΤΖ

Μέλος
Εγγρ.
31 Ιουλ 2007
Μηνύματα
2.637
Κριτικές
7
Like
114
Πόντοι
16
JOIN THE CLUB!ξεκινα να γαμας πουτανες καθε ειδους σε σταθερη βαση απαξιωτικα και σιγα σιγα θα πατησεις παλι στα ποδια σου.οτι ειναι ολες πουτανες δε χρειαζεται καν συζητηση εγω δεν το αναφερω καν το θεωρω δεδομενο.πιο σκατενια μικροψυχα και συμφεροντολογικα πλασματα απο τις δυτικες γυναικες δεν πιστευω οτι υπαρχουν στη γη και ας με κραξουν οι ελεινιδες του σαιτ.μονο για χεσιμο κανουν
 

noctilucent1

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
19 Νοε 2015
Μηνύματα
7.452
Κριτικές
8
Like
307
Πόντοι
346
Καλησπέρα
Ανοίγω αυτό το νήμα για κάτι που έχω παρατηρήσει στον εαυτό μου και με απασχολεί τον τελευταίο διάστημα.
Είχα μία σχέση με μία κοπέλα όπου συζουσάμε (κακό, γιατί δεν είχαμε χρόνο για τους εαυτούς μας και ήταν σχετικά νωρίς)

Tύπε ας προσεχες :S

 

bihtis

Μέλος
Εγγρ.
8 Ιαν 2010
Μηνύματα
1.706
Κριτικές
7
Like
382
Πόντοι
36
το θέμα είναι καλό αν και υπάρχουν πολλά παρεμφερή για τις σχέσεις τις ελληνίδες κλπ.
η απάντηση για μένα βρίσκεται μέσα στον καθένα μας.. και κατά ποσο μπορεί να τα βρει με τον εαυτό του.. οποιαδήποτε σχέση πόσο μαλον συμβίωση και γάμος απαιτεί δέσμευση οπότε αυτόματα μπαίνουν όλα τα θέλω οι απαιτήσεις και τα χούγια της άλλης και ότι βιώματα κουβαλάει από οικογένεια κλπ. ακόμα και ο πιο βολικός χαρακτήρας να είναι..αν καποιος μπορεί να τα βγάλει περα μόνος του χωρίς να δεσμέυεται ..αλλά και χωρίς συντροφικότητα και τα έχει καλά με τον εαυτό του  και δεν θέλει και οικογένεια τότε γιατί οχι? όλα εχουν τα θετικά και αρνητικά και πάντα θέλουμε αυτό που δεν έχουμε κι ασ αποδειχθεί  και χειρότερο
 

MAD MAX(1)

Μέλος
Εγγρ.
19 Οκτ 2005
Μηνύματα
709
Κριτικές
9
Like
367
Πόντοι
26
ακου μια συμβουλη φιλαρακο.ασε τη ζωη να κυλησει ,καπου υπαρχει καποια για σενα.μπορει να τη βρεις μπορει κ οχι...μπορει να την ειχες βρει κ να την αφησες...δεν ειναι ολες ιδιες....μη δινεσαι σε γυναικες...ΠΟΤΕ!στα λεω επειδη καποια στιγμη καηκα κ καταστραφηκα(λιγο αργα ειναι η αληθεια)
κοιτα να εχεις το μυαλο σου κοφτερο,να βγαλεις φραγκα κ ασε τα μουνια....δοξαζω το θεο που επιβιωσα με τις πολλες τρελλες που ειχα μπλεξει κ τωρα στα 52 μου χορτασμενος απο γαμησι,γαμαω επιλεκτικα πλεον πουτανες κ αναβιωσα μια παλια σχεση που λογω συνθηκων δε μπορεουμε να ειμαστε μαζι....ΑΠΛΑ ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΣΟΥ,ΔΙΑΛΕΞΕ Κ ΟΤΙ ΣΕ ΧΑΛΑΕΙ ΓΡΑΦΤΟ ΣΤΑΡΧΙΔΙΑ ΣΟΥ....
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom