Νέα

Μετά από μία γεμάτη σχέση 1.5 χρόνου, μισώ τις γυναίκες

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Leonoso
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 88
  • Εμφανίσεις 8K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Leonoso

Μέλος
Εγγρ.
9 Σεπ 2011
Μηνύματα
68
Like
0
Πόντοι
0
Καλησπέρα
Ανοίγω αυτό το νήμα για κάτι που έχω παρατηρήσει στον εαυτό μου και με απασχολεί τον τελευταίο διάστημα.
Είχα μία σχέση με μία κοπέλα όπου συζουσάμε (κακό, γιατί δεν είχαμε χρόνο για τους εαυτούς μας και ήταν σχετικά νωρίς)
Το κακό που είχε αυτή η κοπέλα είναι ότι ζήλευε μέχρι και την σκιά της που δεν με άφηνε να βγω μία βόλτα με τους φίλους μου και πίστευε κιόλας ότι είμαι τόσο γαμιάς που θα την κεράτωνα (είχε φάει κέρατο κάργα από πρώην της) και με την κάθε παραμικρή ευκαιρία θα είχε πάρε δώσε με τους πρώην της και θα με έκανε να ζηλεύω κατά την γνώμη της αλλά τελικά με έκανε να νοιώθω ψυχολογικά σκατά.

Το κακό είναι πως έδωσα υπερβολικά πάρα πολλές ευκαιρίες, έκανα τον μαλακά και άργησα πολύ να το λήξω.

Μετά από όλη αυτή την σχέση και από κάποιες άλλες έχω αρχίσει να πιστεύω πως μισώ της γυναίκες γιατί όλες έχουν τα ψυχολογικά τους, θα σε κάνουν να νιώθεις σκατά, δεν είναι αξίες εμπιστοσύνης, η ψυχή τους είναι πράγματι άβυσσος, νευρά και ξεσπάσματα πάνω σου χωρίς να χεις φταίξει σε κάτι, ΜΟΥΤΡΑ ΕΩΣ ΤΟ ΠΑΤΩΜΑ για μια μαλακία που μπορεί να έχεις κάνει και όταν ρωτάς ΤΙ ΕΧΟΥΝ σου λένε ΤΙΠΟΤΑ α και μην ξεχάσω το ΚΥΡΙΟΤΕΡΟ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΣΗΜΕΡΙΝΗ ΑΘΛΙΑ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗ ΕΠΟΧΗ ΑΠΑΙΤΟΥΝ ΤΟ ΚΕΡΑΣΜΑ ΟΙ ΚΑΡΓΙΟΛΕΣ.

Βεβαία σίγουρα φταίει το γεγονός ότι τις σχέσεις αυτές τις περνώ πολύ στα σοβαρά και αυστηρά και δεν κοιτάω να με χαλαρός γενικά στην ζωή μου. Πολλοί φίλοι μου, μου λένε απλά χαλάρωσε, ζήσε την ζωή σου και απλά πήδα και κεράτωσε τες όλες γιατί εν τέλη όσο και σωστός να σε εσύ θα νιώθεις άσχημα στο τέλος και δίκιο έχουν

Υστέρα από τους προ αναφερομένους λόγους έχω καταλήξει να της μισώ ΟΛΕΣ ακόμα και την ιδια μου την μανά γιατί άμα μου μιλήσει απότομα χωρίς να έχω κάνει το παραμικρό, θα μου βγει ο θυμός μου που έχω εναντία σε αυτές.

Δεν είμαι από τους ανθρώπους που θα τις χτυπήσουν/βιάσουν/ξεφτιλίσουν/βρίσουν αλλά δεν τις θέλω να 'νε κοντά μου ούτε για πότο ούτε σεξ ούτε τίποτα και από αυτές σέβομαι μόνο τις ιερόδουλες γιατί πολύ απλά πληρώνεις, σου προσφέρουν τις υπηρεσίες τους, φεύγεις και δεν σε ξέρουν, δεν τις ξέρεις και αν πιάσω κουβέντα μαζί τους, στην συζήτηση μαζί τους, βλέπω κάποιο νόημα.

Εσείς πως τις αντιμετωπίζετε;

Εσείς πως τις αντέχετε;
 

erinal

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Δεκ 2008
Μηνύματα
68.111
Like
88
Πόντοι
866
Καλησπέρα
Ανοίγω αυτό το νήμα για κάτι που έχω παρατηρήσει στον εαυτό μου και με απασχολεί τον τελευταίο διάστημα.
Είχα μία σχέση με μία κοπέλα όπου συζουσάμε (κακό, γιατί δεν είχαμε χρόνο για τους εαυτούς μας και ήταν σχετικά νωρίς)
Το κακό που είχε αυτή η κοπέλα είναι ότι ζήλευε μέχρι και την σκιά της που δεν με άφηνε να βγω μία βόλτα με τους φίλους μου και πίστευε κιόλας ότι είμαι τόσο γαμιάς που θα την κεράτωνα (είχε φάει κέρατο κάργα από πρώην της) και με την κάθε παραμικρή ευκαιρία θα είχε πάρε δώσε με τους πρώην της και θα με έκανε να ζηλεύω κατά την γνώμη της αλλά τελικά με έκανε να νοιώθω ψυχολογικά σκατά.

Το κακό είναι πως έδωσα υπερβολικά πάρα πολλές ευκαιρίες, έκανα τον μαλακά και άργησα πολύ να το λήξω.

Μετά από όλη αυτή την σχέση και από κάποιες άλλες έχω αρχίσει να πιστεύω πως μισώ της γυναίκες γιατί όλες έχουν τα ψυχολογικά τους, θα σε κάνουν να νιώθεις σκατά, δεν είναι αξίες εμπιστοσύνης, η ψυχή τους είναι πράγματι άβυσσος, νευρά και ξεσπάσματα πάνω σου χωρίς να χεις φταίξει σε κάτι, ΜΟΥΤΡΑ ΕΩΣ ΤΟ ΠΑΤΩΜΑ για μια μαλακία που μπορεί να έχεις κάνει και όταν ρωτάς ΤΙ ΕΧΟΥΝ σου λένε ΤΙΠΟΤΑ α και μην ξεχάσω το ΚΥΡΙΟΤΕΡΟ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΣΗΜΕΡΙΝΗ ΑΘΛΙΑ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗ ΕΠΟΧΗ ΑΠΑΙΤΟΥΝ ΤΟ ΚΕΡΑΣΜΑ ΟΙ ΚΑΡΓΙΟΛΕΣ.

Βεβαία σίγουρα φταίει το γεγονός ότι τις σχέσεις αυτές τις περνώ πολύ στα σοβαρά και αυστηρά και δεν κοιτάω να με χαλαρός γενικά στην ζωή μου. Πολλοί φίλοι μου, μου λένε απλά χαλάρωσε, ζήσε την ζωή σου και απλά πήδα και κεράτωσε τες όλες γιατί εν τέλη όσο και σωστός να σε εσύ θα νιώθεις άσχημα στο τέλος και δίκιο έχουν

Υστέρα από τους προ αναφερομένους λόγους έχω καταλήξει να της μισώ ΟΛΕΣ ακόμα και την ιδια μου την μανά γιατί άμα μου μιλήσει απότομα χωρίς να έχω κάνει το παραμικρό, θα μου βγει ο θυμός μου που έχω εναντία σε αυτές.

Δεν είμαι από τους ανθρώπους που θα τις χτυπήσουν/βιάσουν/ξεφτιλίσουν/βρίσουν αλλά δεν τις θέλω να 'νε κοντά μου ούτε για πότο ούτε σεξ ούτε τίποτα και από αυτές σέβομαι μόνο τις ιερόδουλες γιατί πολύ απλά πληρώνεις, σου προσφέρουν τις υπηρεσίες τους, φεύγεις και δεν σε ξέρουν, δεν τις ξέρεις και αν πιάσω κουβέντα μαζί τους, στην συζήτηση μαζί τους, βλέπω κάποιο νόημα.

Εσείς πως τις αντιμετωπίζετε;

Εσείς πως τις αντέχετε;
να πας σε ψυχολογο θα σε βοηθησει.
 
OP
OP
Leonoso

Leonoso

Μέλος
Εγγρ.
9 Σεπ 2011
Μηνύματα
68
Like
0
Πόντοι
0
να πας σε ψυχολογο θα σε βοηθησει.

Αν είσαι γυναίκα σε μισώ.
Αν είσαι άνδρας/ιερόδουλη, δεν πρόκειται να πάω σε ψυχολόγο από γυναίκα.
Χίλιες φορές να πάω για τα λάθη που έχω κάνει στην ζωή μου παρά από γυναίκα.  
 

dik

Μέλος
Εγγρ.
12 Απρ 2006
Μηνύματα
2.087
Like
797
Πόντοι
96
Θα έπρεπε να υπάρχει ΚΟΦΤΗΣ σε ότι αφορά το άνοιγμα των θεμάτων. Απο 1000 και πάνω μηνύματα θα έπρεπε να μπορεί να γίνει κάποιος νηματοθέτης.Έχουμε μπλέξει με τους male attention whores εδώ μέσα........34 μηνύματα και ανοίγει θέμα ο άλλος να πεί τα ψυχολογικά του.Ο σκοπός εδώ του forum ρεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε δεν είναι να ανοίγετε έτσι θέματα για την μαλακία σας.Άντε να ούμε............. :s&m_3: :s&m_3: :s&m_3: :s&m_3: :s&m_3: :s&m_3: :s&m_3: :s&m_3:
 
OP
OP
Leonoso

Leonoso

Μέλος
Εγγρ.
9 Σεπ 2011
Μηνύματα
68
Like
0
Πόντοι
0
Θα έπρεπε να υπάρχει ΚΟΦΤΗΣ σε ότι αφορά το άνοιγμα των θεμάτων. Απο 1000 και πάνω μηνύματα θα έπρεπε να μπορεί να γίνει κάποιος νηματοθέτης.Έχουμε μπλέξει με τους male attention whores εδώ μέσα........34 μηνύματα και ανοίγει θέμα ο άλλος να πεί τα ψυχολογικά του.Ο σκοπός εδώ του forum ρεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε δεν είναι να ανοίγετε έτσι θέματα για την μαλακία σας.Άντε να ούμε............. :s&m_3: :s&m_3: :s&m_3: :s&m_3: :s&m_3: :s&m_3: :s&m_3: :s&m_3:

Δεν νομίζω ότι κάνω κάτι ενάντια στους όρους του forum και εν τέλη το Internet καθώς και το forum του bourdela.com είναι ελευθέρα για οποιοδήποτε θέμα συζήτησης.

Αν δεν σου αρέσει το νήμα μου, πολύ απλά έχεις το δικαίωμά να μην απαντήσεις, να μην ασχοληθείς και να ασχοληθείς με κάτι άλλο όπως για παράδειγμα το πουλί σου  που το έχεις βάλει στο προφίλ σου για  να μας το παίζεις και υπεράνω.
 

erinal

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Δεκ 2008
Μηνύματα
68.111
Like
88
Πόντοι
866
Αν είσαι γυναίκα σε μισώ.
Αν είσαι άνδρας/ιερόδουλη, δεν πρόκειται να πάω σε ψυχολόγο από γυναίκα.
Χίλιες φορές να πάω για τα λάθη που έχω κάνει στην ζωή μου παρά από γυναίκα. 
φιλους εχεις;
 

Επισκέπτης
Leonoso, μετα απο 6 μηνες δουλειας σε ελληνικο εστιατοριο, με ελληνιδα μαγειρισα σε καταλαβαινω και συμπασχω μαζι σου.
Μισω τις ελλεεινιδες. Δεν τις θελω διπλα μου, ουτε για παρεα, ουτε για sex, ουτε καν να τις βλεπω. Πλησιαζοντας τα 50 το ομολογω οτι αρχιζω να βλεπω με συμπαθεια τα δροσερα αγορια.  :kissass:
 

erinal

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Δεκ 2008
Μηνύματα
68.111
Like
88
Πόντοι
866
Leonoso, μετα απο 6 μηνες δουλειας σε ελληνικο εστιατοριο, με ελληνιδα μαγειρισα σε καταλαβαινω και συμπασχω μαζι σου.
Μισω τις ελλεεινιδες. Δεν τις θελω διπλα μου, ουτε για παρεα, ουτε για sex, ουτε καν να τις βλεπω. Πλησιαζοντας τα 50 το ομολογω οτι αρχιζω να βλεπω με συμπαθεια τα δροσερα αγορια.  :kissass:
:tits2:
 

trelokotsidou

Μέλος
Εγγρ.
11 Μαρ 2006
Μηνύματα
704
Κριτικές
1
Like
366
Πόντοι
26
Ας πω κι εγώ τη μαλακία μου:
Καταρχήν όσοι χαλιέστε για συμπεριφορές άλλων , τζάπα χαλιέστε και είναι και κρίμα γιατί ο χρόνος που έχει ο καθένας μας εδώ που βρεθήκαμε είναι συγκεκριμένος και θα πρέπει να δίνουμε αξία μόνο σε πράγματα που μας γεμίζουν.
Δεχτείτε οτι κάποια πράγματα στον άνθρωπο δεν αλλάζουν και προχωρήστε τη ζωή σας.Όσο αφήνετε να σας γυροφέρνουν άτομα χαμηλής αντίληψης/επιπέδου/καλλιέργειας , κινδυνεύετε να αφομοιωθείτε και να τους μοιάσετε.
Δεν λέω οτι είναι εύκολο να τους διώξετε από πάνω σας αλλά και μόνο εαν αντιληφθείτε το (ψυχολογικό) κακό που σας κάνουν είστε σε καλό δρόμο ώστε να το αντιμετωπίσετε.
Κι εγώ παλιότερα χαλιόμουν εύκολα για το τι γνώμη έχουν για μένα οι άλλοι αλλά από τη στιγμή που κατάλαβα οτι δεν μπορώ να κάνω κάτι για να το αλλάξω , απλά άρχισα να μην δίνω σημασία.
Άσχετο αλλά παλιά τα είχα με μια γκόμενα με την οποία βγαίναμε βόλτα και αυτή μου έλεγε ποιος αντρικός κώλος της άρεσε και εγώ της έλεγα ποια κοπελίτσα με καύλωνε.Πηγαίναμε μετά σπίτι από την καυλα και βγάζαμε τα μάτια μας.Είναι στο χαρακτήρα του καθενός και φυσικά το τι αντίληψη έχει για τον κόσμο γενικότερα.
Το ζουμί όμως είναι να μην χαλάμε το συκωτάκι μας γιατί δυστυχώς δεν επιδορθώνεται μάγκες.
Τι λέτε να πάω κι εγώ σε κανα ψυχολόγο;   :2funny:
BTW ακόμα περιμένω το τηλεφωνάκι της Ζωης (tantrazoe) μπας και με δεχθεί σήμερα που ανεβαίνω Αθήνα.Οποιος το έχει και δεν βαριέται ας στείλει....
 

erinal

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Δεκ 2008
Μηνύματα
68.111
Like
88
Πόντοι
866
Έχω πολλούς, αν διάβασες, αναφέρω την γνώμη τους.
Το νήμα μου δεν έχει να κάνει με φίλους/φιλίες έχει να κάνει με γυναίκες
γιατι δεν τα φτιαχνεις με κανενα μποι, μποι μου; θα βρεις την υγεια σου
 
OP
OP
Leonoso

Leonoso

Μέλος
Εγγρ.
9 Σεπ 2011
Μηνύματα
68
Like
0
Πόντοι
0
Leonoso, μετα απο 6 μηνες δουλειας σε ελληνικο εστιατοριο, με ελληνιδα μαγειρισα σε καταλαβαινω και συμπασχω μαζι σου.
Μισω τις ελλεεινιδες. Δεν τις θελω διπλα μου, ουτε για παρεα, ουτε για sex, ουτε καν να τις βλεπω. Πλησιαζοντας τα 50 το ομολογω οτι αρχιζω να βλεπω με συμπαθεια τα δροσερα αγορια.  :kissass:

Leonoso, μετα απο 6 μηνες δουλειας σε ελληνικο εστιατοριο, με ελληνιδα μαγειρισα σε καταλαβαινω και συμπασχω μαζι σου.
Μισω τις ελλεεινιδες. Δεν τις θελω διπλα μου, ουτε για παρεα, ουτε για sex, ουτε καν να τις βλεπω. Πλησιαζοντας τα 50 το ομολογω οτι αρχιζω να βλεπω με συμπαθεια τα δροσερα αγορια.  :kissass:

Όχι φιλέ... όχι... με αγόρια εγώ ποτέ.. καλύτερα να μου το κόψουν..

Καταλαβαίνω τις υπομονή θα χεις κάνει αλλά με αγόρια... όχι..
 

kostasasximos86

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
7 Φεβ 2016
Μηνύματα
4.926
Κριτικές
8
Like
614
Πόντοι
326
Leonoso, μετα απο 6 μηνες δουλειας σε ελληνικο εστιατοριο, με ελληνιδα μαγειρισα σε καταλαβαινω και συμπασχω μαζι σου.
Μισω τις ελλεεινιδες. Δεν τις θελω διπλα μου, ουτε για παρεα, ουτε για sex, ουτε καν να τις βλεπω. Πλησιαζοντας τα 50 το ομολογω οτι αρχιζω να βλεπω με συμπαθεια τα δροσερα αγορια.  :kissass:

:2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
 

kostasasximos86

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
7 Φεβ 2016
Μηνύματα
4.926
Κριτικές
8
Like
614
Πόντοι
326
leonoso η δικια σου απο φαι τι ετρωγε ?

συνηθως οσες τρωνε πολλα γλυκα ειναι τιγκα στα νευρα ολη την ωρα και επισης οσες ειναι στο αντιθετο ακρο δηλαδη βγαζουνε την μερα με ενα μηλο και εναν ηλιοσπορο...αν ανηκε σε μια απο αυτες τις δυο κατηγοριες μπορει να εξηγηθει το φαινομενο. διαφορετικα δυσκολα τα πραγματα
 

Επισκέπτης
leonoso η δικια σου απο φαι τι ετρωγε ?

συνηθως οσες τρωνε πολλα γλυκα ειναι τιγκα στα νευρα ολη την ωρα και επισης οσες ειναι στο αντιθετο ακρο δηλαδη βγαζουνε την μερα με ενα μηλο και εναν ηλιοσπορο...αν ανηκε σε μια απο αυτες τις δυο κατηγοριες μπορει να εξηγηθει το φαινομενο. διαφορετικα δυσκολα τα πραγματα

Φιλε μπορεις να γινεις πιο συγκεκριμενος ? Τι εννοεις, οτι τα γλυκα επιρεαζουν την ψυχολογια τους ?
Δλδ αντι να προσφερω γλυκα στην δυστροπη γρια μαγειρισα που δουλευω μαζι της, να τις δινω ηλιοσπορους ?
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom