Νέα

Κύμα ανατιμήσεων σε βασικά αγαθά

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα ΜΕΝΕΔΗΜΟΣ
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 6K
  • Εμφανίσεις 187K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Donald-Duck

Σπουδαίος
Εγγρ.
31 Μαρ 2023
Μηνύματα
5.850
Like
8.057
Πόντοι
2.356
Τύπε νομίζω ότι λεμόνι στη μπριζόλα πρέπει να βάλεις μετά το ψήσιμο γιατί στεγνώνει
:coffee:
Λεμονοπίπερο έγραψα ρε μαν. Σκόνη είναι. Πάω και τα παίρνω όλα από Αθήνα Ευριπίδου κι αν δεν προλαβαίνω από τον Αρβανίτη Φιλιππουπόλεως 13 κάτω από την αγ.Μελετίου σε καλές τιμές.
Τώρα θα μου φέρουν τυρί αρσενικό Νάξου να φάω. Δεν συμφέρει από σούπερ αυτό κι είναι και πανάκριβο, άσε που όποτε ανοίξουν το κεφάλι θα κάνουν έξι μήνες να το πουλήσουν
και θα γίνει σαν σοβάς.
Μην λεμε τα ίδια. :2funny:
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
12.608
Like
11.363
Πόντοι
3.656
Λεμονοπίπερο έγραψα ρε μαν. Σκόνη είναι. Πάω και τα παίρνω όλα από Αθήνα Ευριπίδου κι αν δεν προλαβαίνω από τον Αρβανίτη Φιλιππουπόλεως 13 κάτω από την αγ.Μελετίου.
Τώρα θα μου φέρουν τυρί αρσενικό Νάξου να φάω. Δεν συμφέρει από σούπερ αυτό κι είναι και πανάκριβο, άσε που όποτε ανοίξουν το κεφάλι θα κάνουν έξι μήνες να το πουλήσουν
και θα γίνει σαν σοβάς.
Μην λεμε τα ίδια. :2funny:
τι λεμονοπίπερο ρε μαν τι είναι αυτό γενετικά πειράματα στο πιπέρι έχουν κάνει?

πιπέρι με τεχνητή νοημοσύνη? :confused:
 

Donald-Duck

Σπουδαίος
Εγγρ.
31 Μαρ 2023
Μηνύματα
5.850
Like
8.057
Πόντοι
2.356
τι λεμονοπίπερο ρε μαν τι είναι αυτό γενετικά πειράματα στο πιπέρι έχουν κάνει?

πιπέρι με τεχνητή νοημοσύνη? :confused:
Μίγμα μαν. Απλό κι ανόθευτο. Αν θες χημεία έχει βγει tenderizer για κρέατα που τα μαλακώνει αλλά αυτό δεν το συνιστώ. :confused: Και δεντρομολόχα να πάρετε (αλθαία) τώρα που χειμωνιαζει και θα βήχετε με όσα θα πληρώνετε. :2funny: Πάρτε και καραμέλες Κάιζερ με ιαπωνικη μέντα από φαρμακείο για βήχα. Τα έχω ελέγξει όλα. Τι στρεπσίλς και μαλακίες; :2funny:
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
12.608
Like
11.363
Πόντοι
3.656
Μίγμα μαν. Απλό κι ανόθευτο. Αν θες χημεία έχει βγει tenderizer για κρέατα που τα μαλακώνει αλλά αυτό δεν το συνιστώ. :confused: Και δεντρομολόχα να πάρετε (αλθαία) τώρα που χειμωνιαζει και θα βήχετε με όσα θα πληρώνετε. :2funny: Πάρτε και καραμέλες Κάιζερ με ιαπωνικη μέντα από φαρμακείο για βήχα. Τα έχω ελέγξει όλα. Τι στρεπσίλς και μαλακίες; :2funny:
δε τα ξέρω εγώ αυτά τα λούλικα γιατροσόφια


εγώ μαλακώνω την μπριζόλα με ουίσκι 12άρι στο σβήσιμο, χώνω φουλ πιπέρι και καυτερή bbq, και αν με πιάσει ο λαιμός μου πίνω ρακί που την έχω ζεστάνει στα μικροκύματα και αν δεν πιάσει με τη μία ανοίγω το ντεπόζιτο στο ντίζελ και τραβάω μια καλή μυτιά και ξεμπουκώνουν όλα

ούτε βήχας ούτε τίποτα :skull:
 

Donald-Duck

Σπουδαίος
Εγγρ.
31 Μαρ 2023
Μηνύματα
5.850
Like
8.057
Πόντοι
2.356
Μην παίρνετε μίγματα από λαϊκή. Και όσοι είναι παντρεμένοι και τους φτιάξει τσουρέκι η γυναίκα τους (που νομίζουν δηλαδή ότι μπορούν να φτιάξουν τσουρέκι σπίτι γιατί το τσουρέκι θέλει ζύμωμα σε υψηλή ταχύτητα για κάνα μισάωρο εκτός αν αφαιρέσεις υγρά) μην πάρετε χύμα μαχλέπι να βάλετε
γιατί έχουν αλέσει μαζί
και ρεβύθια. Τα λέμε.

:confused:
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
12.608
Like
11.363
Πόντοι
3.656
μην έχουν αλέσει και τίποτα λιγότερο βίγκαν είναι το θέμα :zombie:
 

leader96

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
26 Αυγ 2023
Μηνύματα
2.708
Like
2.757
Πόντοι
456
Τρεξανε ολοι μαζι στα εκαινεια ιδιωτικου Σουπερ μαρκετ. Μαλιστα.
Τι ακριβως θελουνε μας δειξουνε? Οτι υποστηριζουν τα συμφεροντα τους?

Αντι να τρεχανε στα εκαινεια Νοσκομειου η Σχολειου

41% δεν θελατε?
Ποια μαρκα είναι να μην πατήσουμε? Σκλαβενίτης ξέρω εχει αδελφικες σχέσεις με τη νουδουλα για αυτό δεν πατάω ποτε
 

pipinilover

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
19 Ιουν 2022
Μηνύματα
31
Κριτικές
12
Like
590
Πόντοι
990
Ποια μαρκα είναι να μην πατήσουμε? Σκλαβενίτης ξέρω εχει αδελφικες σχέσεις με τη νουδουλα για αυτό δεν πατάω ποτε
Και ο Βασιλόπουλος πάντως τιμές κεφαλαίου έχει...Ακριβός πολύ
 

dantedmc

Μέγας
Εγγρ.
1 Νοε 2017
Μηνύματα
10.989
Κριτικές
3
Like
10.475
Πόντοι
3.936
Τώρα σε κατάλαβα


καλά ξέρω και δικηγόρους που δεν παίρνουν καθόλου λεφτά αρχικά και βάζουν ακόμα και τα παράβολα από την τσέπη τους και μετά παίρνουν από την διαταγή....


και σε άλλες περιπτώσεις αν σου χρωστάει ο άλλος 1.500 - 2000 πχ από τιμολόγια...λες στο δικηγόρο πάρτο πάνω σου αντι να του τα χαρίσω γάμα του το σπίτι και πάρτα εσύ μετά....πολλά παίζουν


το θέμα είναι ότι αν σου χρωστάει ο άλλος 10 χιλιάρικα και προτιμάει να παει στα δικαστήρια αντί να κάνει ιδιωτικό συμφωνητικό με δόσεις....διακανονισμό....

το πιθανότερο είναι ότι μετά την αγωγή, μετά την διαταγή....ακόμα και με την κατάσχεση....θα διαπιστώσεις ότι δεν υπάρχει τίποτα για να πάρεις......θα κοινοποιήσεις την κατάσχεση στις τράπεζες....θα δεις ότι οι λογαριασμοί ή δεν έχουν μία ή είναι ήδη δεσυμευμένοι από την εφορία ή το ικα...

θα πας στην εταιρεία να του να κατασχέσεις τι? τα γραφεία και τα φορτηγά? ξέρεις πόσο κοστίζει ο πλειστηριασμός τους? αρχίδια.....

αυτά τα κάνουν οι δικηγόροι μόνο αν ξέρουν ότι είναι σίγουρα....
Έτσι ακριβώς. 4κ περίπου κοστίζει η διαδικασία.
 

brabus67

Σπουδαίος
Εγγρ.
9 Οκτ 2010
Μηνύματα
32.106
Like
11.568
Πόντοι
2.606
Σανέλ μπλου παρφουμ 197 ευρώ ρε μουνια τα 150 ml από 160 ?
Να πάρεις τα 100 μλ που κοστίζουν πιο λίγο χασοδικης
:confused:
 
Εγγρ.
21 Φεβ 2023
Μηνύματα
1.609
Κριτικές
13
Like
10.008
Πόντοι
2.046

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
12.608
Like
11.363
Πόντοι
3.656
Έτσι ακριβώς. 4κ περίπου κοστίζει η διαδικασία.
Η μεγαλύτερη ευχαρίστηση είναι να βλέπεις τη ζωή να χάνεται από τα μάτια τους όταν βλέπουν τον δικαστικό επιμελητή :wanker:

γύφτοι ανά τον κόσμο να ξέρετε....ερχόμαστε δε σας χαρίζουμε ούτε 500 ευρώ :zfuck:
 

dantedmc

Μέγας
Εγγρ.
1 Νοε 2017
Μηνύματα
10.989
Κριτικές
3
Like
10.475
Πόντοι
3.936
Η μεγαλύτερη ευχαρίστηση είναι να βλέπεις τη ζωή να χάνεται από τα μάτια τους όταν βλέπουν τον δικαστικό επιμελητή :wanker:

γύφτοι ανά τον κόσμο να ξέρετε....ερχόμαστε δε σας χαρίζουμε ούτε 500 ευρώ :zfuck:
Στην δική μου περίπτωση μάλλον τον έγραψαν στα @@ τους τον επιμελητή γιατί δεν είχε τπτ να του κατασχέσουν εκτός από ένα πατρικό κατά 50% με επικαρπία του πατέρα του.
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
12.608
Like
11.363
Πόντοι
3.656
Στην δική μου περίπτωση μάλλον τον έγραψαν στα @@ τους τον επιμελητή γιατί δεν είχε τπτ να του κατασχέσουν εκτός από ένα πατρικό κατά 50% με επικαρπία του πατέρα του.
Ρε τύπε,


Όπως σε όλα στην ζωή...δε πας ξυπόλυτος στα αγκάθια...ούτε πιστεύεις ότι μαλακία σου λέει ο κάθε δικηγόρος του vrisko για να σου ξηλώσει 600ε προκαταβολή και άλλα 2Κ μετά


Αυτά τα κόλπα με τις κατασχέσεις εις χείρας τρίτων και τους πλειστηριασμούς τα κάνεις εκεί που ξέρεις ότι θα βρεις κάτι....που έχει αμάξια, μηχανήματα, τη μέιμπαχ που παρκάρει έξω από το γραφείο του...κάτι.....

σου έχω ξανά πει η προσωπική περιουσία ΔΕΝ υπολογίζεται...όταν έρχεται ο επιμελητής κατασχέτει ότι βρει...δε θα πάει σπίτι του στην εταιρεία του θα πάει...

γιαυτό πάντα να έχεις leasing αυτοκίνητα και να μισθώνεις ακόμα και τα λαπτοπ για να παίρνουν όλοι τα @@ :coffee:
 

tellystalone6969

Μέγας
Εγγρ.
12 Δεκ 2012
Μηνύματα
12.266
Like
15.921
Πόντοι
3.656
Η μεγαλύτερη ευχαρίστηση είναι να βλέπεις τη ζωή να χάνεται από τα μάτια τους όταν βλέπουν τον δικαστικό επιμελητή :wanker:

γύφτοι ανά τον κόσμο να ξέρετε....ερχόμαστε δε σας χαρίζουμε ούτε 500 ευρώ :zfuck:
Ρε παπάρα, πόσα γίνεις για επίδοση στου διαόλου τη μάνα ;
Και παίζει να είναι ο επιμελητής ξάδελφος του μπαταχτζή .... και να καίνε το εξώδικο στην ψησταριά
ψήνοντας κοντοσούβλι .......
 

dantedmc

Μέγας
Εγγρ.
1 Νοε 2017
Μηνύματα
10.989
Κριτικές
3
Like
10.475
Πόντοι
3.936
Ρε τύπε,


Όπως σε όλα στην ζωή...δε πας ξυπόλυτος στα αγκάθια...ούτε πιστεύεις ότι μαλακία σου λέει ο κάθε δικηγόρος του vrisko για να σου ξηλώσει 600ε προκαταβολή και άλλα 2Κ μετά


Αυτά τα κόλπα με τις κατασχέσεις εις χείρας τρίτων και τους πλειστηριασμούς τα κάνεις εκεί που ξέρεις ότι θα βρεις κάτι....που έχει αμάξια, μηχανήματα, τη μέιμπαχ που παρκάρει έξω από το γραφείο του...κάτι.....

σου έχω ξανά πει η προσωπική περιουσία ΔΕΝ υπολογίζεται...όταν έρχεται ο επιμελητής κατασχέτει ότι βρει...δε θα πάει σπίτι του στην εταιρεία του θα πάει...

γιαυτό πάντα να έχεις leasing αυτοκίνητα και να μισθώνεις ακόμα και τα λαπτοπ για να παίρνουν όλοι τα @@ :coffee:
Είχε ρε το ΜΟΥΝΟΠΑΝΟ φορτηγά αλλά τα είχε με γραμμάτια με παρακράτηση κυριότητας. Εκτός από το σπίτι και τραπεζικούς λογαριασμούς δεν μπορούσα να κάνω κάτι άλλο. Έπεσα σε αρχιδι και καλά γνωστό επιμελητή. Τον πήρα χαμπάρι όταν μου έλεγε να χτυπήσω το ακίνητο εγώ. Του απάντησα για 10κ και να μην κοιμάμαι ήσυχος το βράδυ ευχαριστώ αλλά δεν αξίζει.
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
12.608
Like
11.363
Πόντοι
3.656
Ρε παπάρα, πόσα γίνεις για επίδοση στου διαόλου τη μάνα ;
Και παίζει να είναι ο επιμελητής ξάδελφος του μπαταχτζή .... και να καίνε το εξώδικο στην ψησταριά
ψήνοντας κοντοσούβλι .......
σιγά μην δώσεις πίστωση σε ταβερνιάρη στην άλλη άκρη της Ελλάδας

υπάρχουν εισπρακτικές εταιρείες για τέτοιες οφειλές...με δικούς τους νομικούς, επιμελητές τα πάντα....εσύ δεν ασχολείσαι....απλά στέλνεις στοιχεία και λεφτά....
 

KALLIMAXOS

Μέγας
Εγγρ.
9 Νοε 2013
Μηνύματα
5.599
Κριτικές
24
Like
9.752
Πόντοι
4.746
Τι λεει ο μαλακας ρε παιδια .Ειδα μεσα στο ibank eurobank μισθος εσοδα παραδειγμα δεκαπεντε χιλιαρικα σουπερμαρκετ εξοδα οχτω χιλιαρικα τι να λεμε ρε αν βαλω βενζινες τριαχιλιαρικα γαμησετα ευτυχως που εχω δικο μου σπιτι .Γαμω το σπιτι τους .

 
Τελευταία τροποποίηση:

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
12.608
Like
11.363
Πόντοι
3.656
Είχε ρε το ΜΟΥΝΟΠΑΝΟ φορτηγά αλλά τα είχε με γραμμάτια με παρακράτηση κυριότητας. Εκτός από το σπίτι και τραπεζικούς λογαριασμούς δεν μπορούσα να κάνω κάτι άλλο. Έπεσα σε αρχιδι και καλά γνωστό επιμελητή. Τον πήρα χαμπάρι όταν μου έλεγε να χτυπήσω το ακίνητο εγώ. Του απάντησα για 10κ και να μην κοιμάμαι ήσυχος το βράδυ ευχαριστώ αλλά δεν αξίζει.
ναι στο τέλος μπορεί να πάρεις τα @@ το ξέρω


μπορεί επίσης να κοινοποιήσεις την κατάσχεση σε όλες τις συστηματικές και να έχουν όλες κατάσχεση από 3 διαφορετικούς φορείς :confused:

το να γίνει κατάσχεση σε ακίνητο προσωπική περιουσία του διαχειριστή (αν ήταν αυτός και δεν ήταν απλά μέτοχος...) είναι πολύ δύσκολη ιστορία και πρώτα θα πρέπει να πας στα περιουσιακά της εταιρείας.
 

dantedmc

Μέγας
Εγγρ.
1 Νοε 2017
Μηνύματα
10.989
Κριτικές
3
Like
10.475
Πόντοι
3.936
ναι στο τέλος μπορεί να πάρεις τα @@ το ξέρω


μπορεί επίσης να κοινοποιήσεις την κατάσχεση σε όλες τις συστηματικές και να έχουν όλες κατάσχεση από 3 διαφορετικούς φορείς :confused:

το να γίνει κατάσχεση σε ακίνητο προσωπική περιουσία του διαχειριστή (αν ήταν αυτός και δεν ήταν απλά μέτοχος...) είναι πολύ δύσκολη ιστορία και πρώτα θα πρέπει να πας στα περιουσιακά της εταιρείας.
Ιδιώτης ήταν επαγγελματίας
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom