Νέα

Κάνναβη, ένα φυτό με πολλά χαρίσματα αλλά απαγορευμένο και προπαγανδισμένο!

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα arxidoulis
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 716
  • Εμφανίσεις 46K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Snoopy@

Μέλος
Εγγρ.
31 Ιαν 2014
Μηνύματα
1.726
Like
0
Πόντοι
16
Επειδη εχω ματια και μυαλο και μπορω να κρινω. Αν εχουν μεινει και εξω στο επιπεδο της γιαγιας μου ειναι και εξω υπαναπτυκτοι, αν οχι, οχι.
"καποιοι επιστημονες"... Yeah? And? So? What? Ποιος τους ρωτησε σε τι θα υποβαλλω εγω το σωμα μου? Των καλων και συμπονετικων αυτων επιστημονων πως τους διεφυγαν τοσα αλλα πολυ χειροτερα?
άρα λοιπόν (για τα κόκκινα) μην βγάζεις συμπεράσματα ενώ δεν ξέρεις.Πάντα υπάρχει και το αν...άλλωστε μην ξεχνάς ότι σε πολλές χώρες απαγορεύεται ακόμα και η πορνεία ενώ σε κάποιες διώκεται ακόμα και ο πελάτης...
Οπότε (συνδέοντας και τα μπλε γράμματα), ποιος τους ρώτησε όλους αυτούς σε τι θα υποβάλλω το σώμα μου και πού θα βάλω το πουλί μου...όμως έτσι πάμε μακριά....και τι τον νοιάζει τον άλλον αν θα πιω ένα μπουκάλι ουίσκι μαζί και 2 μπάφους και πάρω το τιμόνι...τόσα χρόνια το κάνω και δεν έπαθε κάποιος κάτι...οδηγώ και καλύτερα....
Καταλαβαίνεις λοιπόν ότι δεν πάει έτσι...υπάρχουν νόμοι και πρέπει να υπακούμε όλοι...ή δεν είναι έτσι??
 

Α-Ω

Σπουδαίος
Εγγρ.
15 Σεπ 2009
Μηνύματα
5.921
Κριτικές
14
Like
3.703
Πόντοι
2.777
η καλύτερη ντοπαμίνη είναι το μουνί, τώρα αν το συνδυάσεις και με το χόρτο ίσως σου βγει διαστημικό ή ίσως πάς και για ύπνο.
 

Snoopy@

Μέλος
Εγγρ.
31 Ιαν 2014
Μηνύματα
1.726
Like
0
Πόντοι
16
Και πολύ καλά κάνουν και σε ρωτάνε μιας και η οδήγηση υπό την επήρεια εγκυμονεί κίνδυνους.
Η διαφορά είναι ποιοτική και φαίνεται από τον τρόπο που θα σε αντιμετωπίσουν και από αυτά που ορίζει η νομοθεσία σε περίπτωση που πεις ναι. Οι νομοθεσίες και προφανώς και η στάση της αστυνομίας σε πολλές ευρωπαϊκές χώρες εξελίσσονται και προσαρμόζονται εδώ τίποτα.
ε γιατί δεν τα λες στον τσάμπο αυτά περί οδήγησης και μπάφου! Συμφωνώ απόλυτα.
Τώρα πώς συνδέεις τα περί προσαρμογής και εξέλιξης με το θέμα δεν κατάλαβα...όπως όμως πολύ σωστά το ψιλιάστηκες η ερώτηση έχει να κάνει με ομολογία ή μη σε περίπτωση που θα σου βρουν κάτι...
 

Snoopy@

Μέλος
Εγγρ.
31 Ιαν 2014
Μηνύματα
1.726
Like
0
Πόντοι
16
η καλύτερη ντοπαμίνη είναι το μουνί, τώρα αν το συνδυάσεις και με το χόρτο ίσως σου βγει διαστημικό ή ίσως πάς και για ύπνο.
καλά αυτό με τον ύπνο ισχύει και παραισχύει!!  :2funny:
Μου έχει συμβεί στο Άμστερνταμ με τη γκόμενά μου που ενώ περιμέναμε να δούμε το θαύμα,πέσαμε ταύλα για κανένα 10ωρο!! :2funny:
 

Α-Ω

Σπουδαίος
Εγγρ.
15 Σεπ 2009
Μηνύματα
5.921
Κριτικές
14
Like
3.703
Πόντοι
2.777
εκεί έχουν δύσκολες ποικιλίες και θέλει προσοχή...
 

Tsambo

Μέλος
Εγγρ.
26 Απρ 2008
Μηνύματα
5.196
Κριτικές
1
Like
5
Πόντοι
66
άρα λοιπόν (για τα κόκκινα) μην βγάζεις συμπεράσματα ενώ δεν ξέρεις.Πάντα υπάρχει και το αν...άλλωστε μην ξεχνάς ότι σε πολλές χώρες απαγορεύεται ακόμα και η πορνεία ενώ σε κάποιες διώκεται ακόμα και ο πελάτης...
Οπότε (συνδέοντας και τα μπλε γράμματα), ποιος τους ρώτησε όλους αυτούς σε τι θα υποβάλλω το σώμα μου και πού θα βάλω το πουλί μου...όμως έτσι πάμε μακριά....και τι τον νοιάζει τον άλλον αν θα πιω ένα μπουκάλι ουίσκι μαζί και 2 μπάφους και πάρω το τιμόνι...τόσα χρόνια το κάνω και δεν έπαθε κάποιος κάτι...οδηγώ και καλύτερα....
Καταλαβαίνεις λοιπόν ότι δεν πάει έτσι...υπάρχουν νόμοι και πρέπει να υπακούμε όλοι...ή δεν είναι έτσι??
Ποιος ειπε για οδηγηση? Παλι εντυπωσεις πας να δημιουργησεις. Μια χαρα πρεπει να ειναι παρανομο να οδηγας υπο την επηρεια οποιασδηποτε ουσιας ή αυπνος. Κανενα επιχειρημα.
 

Obi-Wan

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Απρ 2007
Μηνύματα
9.371
Κριτικές
3
Like
3.183
Πόντοι
786
εκεί έχουν δύσκολες ποικιλίες και θέλει προσοχή...

Bong standard quality.

girl-smoking-bong-weed.jpg
 

pokahontas

Σπουδαίος
Εγγρ.
24 Αυγ 2008
Μηνύματα
3.108
Κριτικές
16
Like
1.729
Πόντοι
3.425
Δεν νομιζω οτι η Κανναβη ειναι βλαβερη. Ομως, σε σχεση με τι? Δεν ειναι τοσο βλαβερη οσο το αλκοολ? Οσο το κανονικο τσιγαρο? Η αληθεια ειναι οτι το αλκοολ κανει πολυ μεγαλυτερη ζημια, ενω το καπνισμα, οχι.

Γενικα, οσους εχω δει να την πινουν, την πινουν περαν του μετρου. Ακομη και εγω που ειχα φασεις στη ζωη μου που την επινα, ηταν πολυ ευκολο να χασω το μετρο. Με το αλκοολ, θα πιω μια-δυο μπυριτσες την εβοδμαδα, αλλα ως εκει.

Νομιζω οτι το προβλημα δεν ειναι το χασισι η' το αλκοολ η' το καπνισμα, αλλα το ποσο εθιστικη προσωπικοτητα ειναι καποιος/α. Οι πιο πολλοι παιδικοι φιλοι μου ακομη την πινουν, αλλοι το εχουν κοψει, παρ'ολο που πινανε την ιδια ποσοτητα και σε παρομοιες συνθηκες.

Εν κατακλειδι, το αν η Κανναβη εχει ευεργετικες ιδιοτητες δεν εχει σημασια, η ουσια βρισκεται στο ποσο εγκρατης εισαι να μην την πινεις ολη την ημερα. 
 

dirty lover

Μέλος
Εγγρ.
24 Απρ 2010
Μηνύματα
1.414
Like
3
Πόντοι
16
Δεν νομιζω οτι η Κανναβη ειναι βλαβερη. Ομως, σε σχεση με τι? Δεν ειναι τοσο βλαβερη οσο το αλκοολ? Οσο το κανονικο τσιγαρο? Η αληθεια ειναι οτι το αλκοολ κανει πολυ μεγαλυτερη ζημια, ενω το καπνισμα, οχι.

Γενικα, οσους εχω δει να την πινουν, την πινουν περαν του μετρου. Ακομη και εγω που ειχα φασεις στη ζωη μου που την επινα, ηταν πολυ ευκολο να χασω το μετρο. Με το αλκοολ, θα πιω μια-δυο μπυριτσες την εβοδμαδα, αλλα ως εκει.

Νομιζω οτι το προβλημα δεν ειναι το χασισι η' το αλκοολ η' το καπνισμα, αλλα το ποσο εθιστικη προσωπικοτητα ειναι καποιος/α. Οι πιο πολλοι παιδικοι φιλοι μου ακομη την πινουν, αλλοι το εχουν κοψει, παρ'ολο που πινανε την ιδια ποσοτητα και σε παρομοιες συνθηκες.

Εν κατακλειδι, το αν η Κανναβη εχει ευεργετικες ιδιοτητες δεν εχει σημασια, η ουσια βρισκεται στο ποσο εγκρατης εισαι να μην την πινεις ολη την ημερα. 
...δεν υπαρχει εγκρατεια στο "μαυρο" ,δεν υπαρχει περιπτωση να εχει καποιος μια σακουλα σπιτι του και να μην πινει ...
 

sotosmix

Μέλος
Εγγρ.
23 Φεβ 2014
Μηνύματα
9
Like
0
Πόντοι
0
Δεν νομιζω οτι η Κανναβη ειναι βλαβερη. Ομως, σε σχεση με τι? Δεν ειναι τοσο βλαβερη οσο το αλκοολ? Οσο το κανονικο τσιγαρο? Η αληθεια ειναι οτι το αλκοολ κανει πολυ μεγαλυτερη ζημια, ενω το καπνισμα, οχι.

Γενικα, οσους εχω δει να την πινουν, την πινουν περαν του μετρου. Ακομη και εγω που ειχα φασεις στη ζωη μου που την επινα, ηταν πολυ ευκολο να χασω το μετρο. Με το αλκοολ, θα πιω μια-δυο μπυριτσες την εβοδμαδα, αλλα ως εκει.

Νομιζω οτι το προβλημα δεν ειναι το χασισι η' το αλκοολ η' το καπνισμα, αλλα το ποσο εθιστικη προσωπικοτητα ειναι καποιος/α. Οι πιο πολλοι παιδικοι φιλοι μου ακομη την πινουν, αλλοι το εχουν κοψει, παρ'ολο που πινανε την ιδια ποσοτητα και σε παρομοιες συνθηκες.

Εν κατακλειδι, το αν η Κανναβη εχει ευεργετικες ιδιοτητες δεν εχει σημασια, η ουσια βρισκεται στο ποσο εγκρατης εισαι να μην την πινεις ολη την ημερα. 


Συμφωνώ μαζί σου.Για αυτόν τον λόγο την έκοψα εντελώς.
 

Επισκέπτης
Δλδ ρε παιδια οι εμποροι που ειναι και χρηστες με τα κιλα που εχουν, θα ειχαν πεθανει εκατο φορες  :2funny: η ο ποτης που εχει καβα θα επινε ολοι μερα μεχρι να τεζαρει  :grin: δεν ειναι ετσι τα πραγματα, οι περισσοτεροι τουλαχιστον το μαυρο μπορουν να το ελεξουν πινοντας μονο με παρεα, και οχι μονοι τους. Φυσικα υπαρχουν και οι καμενοι που δεν αντεχουν στην ιδεα οτι εχουν φουντα σπιτι και δεν την εχουν πιει ακομη.  :2funny:
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
152.153
Κριτικές
1
Like
29.831
Πόντοι
8.006
μήπως η βλακεία είναι δικιά σου ρε τύπε?
Ειρωνικό είναι αν δεν το κατάλαβες.
Πόσο πιο ξεκάθαρο?
Κατά τα άλλα συμφωνώ. Φυσικά και όποιος οδηγεί πιωμένος,μαστουρωμένος κτλ πρέπει να του παίρνουν δια βίου το δίπλωμα.
Δεκτον. Συγνωμη. Ανακαλω και διαγραφω.
 

Επισκέπτης
Μπραβο παιδια χαιρομαι που λυθηκε η παρεξηγηση. Ειδατε ολοι οτι η φουντα μας ενωνει.. :grouphug: :grin:
 

Επισκέπτης
:2funny: :2funny:
λάθος συμπέρασμα φίλε.
Το συμπέρασμα είναι ότι μπορούμε και χωρίς φούντα!!!! :rockon: :rockon: :rockon:
Ε αν ειστε ξενερωτοι εσεις, δεν φταιω εγω  :dunno: τεσπα,το συμπερασμα ειναι οτι σε ενα θρεντ με θεμα την φουντα λυνεται ποιο ευκολα η παρεξηγηση απο τι σε θρεντ με πολιτικα,αθλητικα  :grin:
 

Snoopy@

Μέλος
Εγγρ.
31 Ιαν 2014
Μηνύματα
1.726
Like
0
Πόντοι
16
Ε αν ειστε ξενερωτοι εσεις, δεν φταιω εγω  :dunno: τεσπα,το συμπερασμα ειναι οτι σε ενα θρεντ με θεμα την φουντα λυνεται ποιο ευκολα η παρεξηγηση απο τι σε θρεντ με πολιτικα,αθλητικα  :grin:
όχι και ξενέρωτοι ρε τύπε!
Απλά ο καθένας φτιάχνεται με τον τρόπο του...
Εγώ απλά επειδή είμαι επιρρεπής σε ό,τι εθίζει αποφεύγω τα μπλεξίματα.
Δεν πίνω,δεν χαρτοπαίζω,δεν πάω σε καζίνο δεν μπαίνω καν σε προποτζίδικο....όσες φορές ξεκίνησα κάτι απ τα παραπάνω έβλεπα ότι ξεφεύγω.
Έτσι σήμερα μου έμειναν 2 μόνο κακιές συνήθειες: το τσιγάρο και οι πουτ@νες. :grin:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom