Νέα

Κάνναβη, ένα φυτό με πολλά χαρίσματα αλλά απαγορευμένο και προπαγανδισμένο!

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα arxidoulis
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 716
  • Εμφανίσεις 46K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Tsambo

Μέλος
Εγγρ.
26 Απρ 2008
Μηνύματα
5.196
Κριτικές
1
Like
5
Πόντοι
66
Ήδη είχε κατασκευαστεί το πρώτο «οργανικό» αυτοκίνητο (από ένα συνδυασμό κάνναβης και άλλων ετήσιων φυτών) από τον Henry Ford, το οποίο μάλιστα ''έκαιγε'' κάνναβη.

Θα κολλουσες στην κινηση και θα εκανες το τριπ της ζωης σου.  :rockon: Ουτε κορνες, ουτε υστεριες, ουτε τιποτα. :rockon:

Σοβαρη ερωτηση (οσο κι αν δεν της φαινεται :grin:): Υπαρχει καποιο φορητο ναρκοτεστ που μπορουν να σου κανουν οταν σε σταματησουν για ελεγχο στο δρομο? Κατι σαν αλκοτεστ ντε, τοσο ευκολο και ευχρηστο. :rolleyes:
 

Tsambo

Μέλος
Εγγρ.
26 Απρ 2008
Μηνύματα
5.196
Κριτικές
1
Like
5
Πόντοι
66
Επισης οποιος ενδιαφερεται ας τσεκαρει αυτα. Ειναι εμπειριες χρηστων με ολες τις ουσιες που υπαρχουν. Με την τρομοκρατια που επικρατει για τα ναρκωτικα, ας δουμε και την αλλη αποψη, να δουμε τι εχουν να πουν αυτοι που τα πηραν.


ctrl+f και ψαχνετε την ουσια που σας ενδιαφερει  :happy:
 

forest

Ανώτερος
Εγγρ.
19 Ιαν 2006
Μηνύματα
3.997
Κριτικές
38
Like
457
Πόντοι
6.055
.
 

Συνημμένα

  • 1898263_10152222768090482_40546573_n.jpg
    1898263_10152222768090482_40546573_n.jpg
    34,4 KB · Εμφανίσεις: 24

Επισκέπτης
Ο Κλεανθης Γριβας (αγαπημενος ψυχιατρος και συνομωσιολογος) ειχε πει οτι "παιδια καντε οτι ναρκωτικα θελετε αλλα ΜΑΚΡΥΑ απο πρεζα και αλβανικο μπαφο, θα σας σκοτωσουν".  :grin:

Ενταξη δε σκοτωνει κιολας το αλβανικο, αλλα οι μαλακες οι Αλβανοι βρηκαν εναν τροπο να βγαζουν γρηγορο κι ευκολο χρημα, πεσαν με τα μουτρα στην καλιεργεια και δεν το προσεχουν. Αλλο να βαζεις 5 δεντρα κι αλλο να σπερνεις χωραφια. Το φυτο περα απο τον καλο σπορο θελει και περιποιηση. Θελει τον ηλιο, το νερο του, το καλο το χωμα, το λιπασμα, να κοψεις τα αρσενικα φυτα για να μη βγει σποριαρα, σωστη αποξηρανση. Αμα δεν το αγαπας αυτο και το κανεις μονο για το κερδος το αποτελεσμα δεν θα ειναι το καλυτερο.
 

Tsambo

Μέλος
Εγγρ.
26 Απρ 2008
Μηνύματα
5.196
Κριτικές
1
Like
5
Πόντοι
66
Ενταξη δε σκοτωνει κιολας το αλβανικο, αλλα οι μαλακες οι Αλβανοι βρηκαν εναν τροπο να βγαζουν γρηγορο κι ευκολο χρημα, πεσαν με τα μουτρα στην καλιεργεια και δεν το προσεχουν. Αλλο να βαζεις 5 δεντρα κι αλλο να σπερνεις χωραφια. Το φυτο περα απο τον καλο σπορο θελει και περιποιηση. Θελει τον ηλιο, το νερο του, το καλο το χωμα, το λιπασμα, να κοψεις τα αρσενικα φυτα για να μη βγει σποριαρα, σωστη αποξηρανση. Αμα δεν το αγαπας αυτο και το κανεις μονο για το κερδος το αποτελεσμα δεν θα ειναι το καλυτερο.
χμμμμ, κατι μου λεει οτι πρεπει να γινουμε φιλοι.  :rolleyes:
 

Gushallo

Μέλος
Εγγρ.
16 Ιαν 2007
Μηνύματα
4.437
Like
16
Πόντοι
16
Έχει συσσωρευμένη γνώση περι του θεματος ο παραλιμνιος  :cool2:
 

antisthenis

Administrator
Γλομπεο-στέλεχος
Εγγρ.
20 Ιαν 2006
Μηνύματα
20.618
Κριτικές
148
Λύσεις
5
Like
8.313
Πόντοι
14.565

Gamaw Gries

Μέλος
Εγγρ.
25 Μαΐ 2013
Μηνύματα
671
Like
7
Πόντοι
6
Εσύ κάνε το γιο σου μαστούρη να την πίνει όλη μέρα και να κοιτάει το τοίχο,να έχει iq κότας και οι μοναδικοί του φίλοι να είναι βρωμόπαιδα 2ης γενιάς μεταναστών που ποτέ δεν θα προκόψουν στη ζωή τους.
Κάντο λοιπόν και άσε τις θεραπευτικές ιδιότητες της κάνναβης,μόσχο.
 

Tsambo

Μέλος
Εγγρ.
26 Απρ 2008
Μηνύματα
5.196
Κριτικές
1
Like
5
Πόντοι
66
Εσύ κάνε το γιο σου μαστούρη να την πίνει όλη μέρα και να κοιτάει το τοίχο,να έχει iq κότας και οι μοναδικοί του φίλοι να είναι βρωμόπαιδα 2ης γενιάς μεταναστών που ποτέ δεν θα προκόψουν στη ζωή τους.
Κάντο λοιπόν και άσε τις θεραπευτικές ιδιότητες της κάνναβης,μόσχο.
Παν μετρον αριστον τυπε. Χαλαρωσε.
 

Snoopy@

Μέλος
Εγγρ.
31 Ιαν 2014
Μηνύματα
1.726
Like
0
Πόντοι
16
Η Ελλαδα δεν ειναι ετοιμη για αυτην την πρωτοπορια τυπε. Και δεν ειμαι αρμοδιος να κρινω τις επιπτωσεις μιας τετοιας αποφασης στον υπαναπτυκτο (κυριως απο θεμα παιδειας και εκπαιδευσης γυρω απο τα ναρκωτικα) πλυθησμο της. Ας το αφησουμε στους ειδικους (ψυχιατρους, κοινωνιολογους) και πορευομαστε σιγα σιγα προς το παρον με νομιμοποιηση της κανναβης, στην πεπατημενη. Το μονο σιγουρο ειναι οτι η νομιμοποιηση των ναρκωτικων θα γαμησει τους παρανομους εμπορους και λαθρεμπορους που κανουν το περισσοτερο κακο. Απο κει και περα ομως δεν ξερω, πορευομαστε σιγα σιγα.  :dunno:

(Οσο κι αν τρολλαρεις. Και καλα κανεις δηλαδη...)
υποανάπτυκτη??
Πάντως όπου κι αν έχω βρεθεί με το αμάξι και με σταματήσει η τροχαία για κοντρόλ πάντα μα πάντα με ρωτάνε οι "ανεπτυγμένοι" γερμανοί,βέλγοι,αυστριακοί κοκ
"Μήπως κουβαλάτε ναρκωτικά? Ή χασίς ή μαριχουάμα??"
Δηλ όλοι αυτοί οι εθρωπαίοι είναι επίσης υποανάπτυκτοι και φασίστες που δεν αφήνουν τον κοσμάκη να μαστουρώσει με την ησυχία του!!!
Ε ρε κάτι κριτήρια ανάπτυξης και προοδου που έχουν κάποιοι! :headbang:
 

Tsambo

Μέλος
Εγγρ.
26 Απρ 2008
Μηνύματα
5.196
Κριτικές
1
Like
5
Πόντοι
66
υποανάπτυκτη??
Πάντως όπου κι αν έχω βρεθεί με το αμάξι και με σταματήσει η τροχαία για κοντρόλ πάντα μα πάντα με ρωτάνε οι "ανεπτυγμένοι" γερμανοί,βέλγοι,αυστριακοί κοκ
"Μήπως κουβαλάτε ναρκωτικά? Ή χασίς ή μαριχουάμα??"
Δηλ όλοι αυτοί οι εθρωπαίοι είναι επίσης υποανάπτυκτοι και φασίστες που δεν αφήνουν τον κοσμάκη να μαστουρώσει με την ησυχία του!!!
Ε ρε κάτι κριτήρια ανάπτυξης και προοδου που έχουν κάποιοι! :headbang:
Ειπα σε θεματα παιδειας και εκπαιδευσης γυρω απο τα ναρκωτικα. Τι δεν καταλαβαινεις? Δεν ξερω τι κανουν εκει απο ενημερωση γυρω απο τα ναρκωτικα, αλλα εδω ειμαστε στο επιπεδο της γιαγιας μου (μη ειναι κακο). Τι δεν καταλαβαινεις? Γιατι πας να δημιουργησεις εντυπωσεις για κατι απλο που ειπα? Πώς γινεται κατι που φυτρωνει στη γη και μπορει να φυτρωσει και τυχαια στο χωραφι μου να ειναι παρανομο?
 

Snoopy@

Μέλος
Εγγρ.
31 Ιαν 2014
Μηνύματα
1.726
Like
0
Πόντοι
16
Ειπα σε θεματα παιδειας και εκπαιδευσης γυρω απο τα ναρκωτικα. Τι δεν καταλαβαινεις? Δεν ξερω τι κανουν εκει απο ενημερωση γυρω απο τα ναρκωτικα, αλλα εδω ειμαστε στο επιπεδο της γιαγιας μου (μη ειναι κακο). Τι δεν καταλαβαινεις? Γιατι πας να δημιουργησεις εντυπωσεις για κατι απλο που ειπα? Πώς γινεται κατι που φυτρωνει στη γη και μπορει να φυτρωσει και τυχαια στο χωραφι μου να ειναι παρανομο?
δεν καταλαβαίνω γιατί βαφτίζεις την Ελλάδα υποανάπτυκτη ενώ όπως λες δεν ξέρεις τι γίνεται έξω!!!
Αυτό.
Όσο για το ότι είναι παράνομο ενώ φυτρώνει στο χωράφι είναι επειδή κάποιοι θεώρησαν ότι κάνει κακό και γι αυτό το απαγόρευσαν...προφανώς κάποιοι επιστήμονες ανά τον κόσμο.
Να πω κι εγώ τώρα "τι δεν καταλαβαίνεις?" για να πάρω μπόι?  :cheesy:
 

Tsambo

Μέλος
Εγγρ.
26 Απρ 2008
Μηνύματα
5.196
Κριτικές
1
Like
5
Πόντοι
66
δεν καταλαβαίνω γιατί βαφτίζεις την Ελλάδα υποανάπτυκτη ενώ όπως λες δεν ξέρεις τι γίνεται έξω!!!
Αυτό.
Όσο για το ότι είναι παράνομο ενώ φυτρώνει στο χωράφι είναι επειδή κάποιοι θεώρησαν ότι κάνει κακό και γι αυτό το απαγόρευσαν...προφανώς κάποιοι επιστήμονες ανά τον κόσμο.
Να πω κι εγώ τώρα "τι δεν καταλαβαίνεις?" για να πάρω μπόι?  :cheesy:
Επειδη εχω ματια και μυαλο και μπορω να κρινω. Αν εχουν μεινει και εξω στο επιπεδο της γιαγιας μου ειναι και εξω υπαναπτυκτοι, αν οχι, οχι.
"καποιοι επιστημονες"... Yeah? And? So? What? Ποιος τους ρωτησε σε τι θα υποβαλλω εγω το σωμα μου? Των καλων και συμπονετικων αυτων επιστημονων πως τους διεφυγαν τοσα αλλα πολυ χειροτερα?
 

Γιώργος Ξύδης

Σεβαστός
Εγγρ.
5 Ιαν 2011
Μηνύματα
12.324
Κριτικές
9
Like
4.654
Πόντοι
1.830
υποανάπτυκτη??
Πάντως όπου κι αν έχω βρεθεί με το αμάξι και με σταματήσει η τροχαία για κοντρόλ πάντα μα πάντα με ρωτάνε οι "ανεπτυγμένοι" γερμανοί,βέλγοι,αυστριακοί κοκ
"Μήπως κουβαλάτε ναρκωτικά? Ή χασίς ή μαριχουάμα??"
Δηλ όλοι αυτοί οι εθρωπαίοι είναι επίσης υποανάπτυκτοι και φασίστες που δεν αφήνουν τον κοσμάκη να μαστουρώσει με την ησυχία του!!!
Ε ρε κάτι κριτήρια ανάπτυξης και προοδου που έχουν κάποιοι! :headbang:

Και πολύ καλά κάνουν και σε ρωτάνε μιας και η οδήγηση υπό την επήρεια εγκυμονεί κίνδυνους.
Η διαφορά είναι ποιοτική και φαίνεται από τον τρόπο που θα σε αντιμετωπίσουν και από αυτά που ορίζει η νομοθεσία σε περίπτωση που πεις ναι. Οι νομοθεσίες και προφανώς και η στάση της αστυνομίας σε πολλές ευρωπαϊκές χώρες εξελίσσονται και προσαρμόζονται εδώ τίποτα.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom