Νέα

Και όμως θα γίνει: Γιορτή Κάνναβης στο Σύνταγμα!

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα salonikios21
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 421
  • Εμφανίσεις 18K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Υπερ η κατα της νομιμοποιησης της κανναβης

  • Υπέρ

    Ψήφοι: 79 59,8%
  • Κατά

    Ψήφοι: 30 22,7%
  • Δεν μ' ενδιαφερει.

    Ψήφοι: 23 17,4%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    132

amjik

Τιμημένος
Εγγρ.
12 Μαΐ 2008
Μηνύματα
44.616
Κριτικές
61
Like
39.641
Πόντοι
21.555

Tsambo

Μέλος
Εγγρ.
26 Απρ 2008
Μηνύματα
5.196
Κριτικές
1
Like
5
Πόντοι
66
Ρε μην ειστε μαλακες. Οπου εχει νομιμοποιηθει εχουν καταστραφει. Ειτε η κανναβη ειτε οι γαμοι των γκευ. Ανοιχτε τα ματια σας. Τοσες πολιτειες των ΗΠΑ που εχει νομιμοποιηθει τωρα τελευταια, ειναι σε χαλασματα. Κυριολεκτικα. Πχ μολις δυο μερες πριν νομιμοποιηθηκε στην Ουασινγκτον. Ναι την πρωτευουσα. Σημερα το σκηνικο ειναι ποστ αποκαλυπτικ...

Και θα σας πω και κατι αλλο, ετσι για να ενημερωνεστε. Για το οξειδιο του υδρογονου... Το οξειδιο του υδρογονου προκαλει χιλιαδες θανατους ετησιως εξαιτιας ακουσιας εισπνοης, αποτελει βασικο συστατικο της οξινης βροχης και εχει αποδειχθει οτι επιταχυνει τη διαβρωση και οξειδωση πολλων μεταλλων. Σε αερια μορφη προκαλει σοβαρα, ακομη και θανατηφορα εγκαυματα. Η εν λογω ουσια προκαλει εθισμο και εξαρτηση η οποια δεν ειναι αναστρεψιμη και η πληρης στερηση της ουσιας οδηγει σε βεβαιο θανατο. Απαγορευση τωρα!!!
 

Επισκέπτης
(το οτι ειναι καποιος νεο μελος στο μπου δεν σημαινει οτι εινα και νεος και στην ζωη να χρηαζεται την καθοδηγιση σου)
Δε διακατέχομαι από το σύνδρομο του καλού Σαμαρείτη. Ο δρόμος είναι ανοικτός και τα σκυλιά δεμένα, αν δε με ενοχλεί κάποιος (τα έγραψα πριν)....


Και σιγα μην δεχτουν οιπουτανες να ρουφανε το καυλι σου ακαποτα για ενα ταλιρο...αλλο ειναι το θεμα σου!!
Σοβαρά?
Αν πέσει κι άλλο η κίνηση το συζητάμε. Αναλογίσου ότι πριν 10 χρόνια έσκαγα 80Ε σε στούντιο (και το έκαναν ελάχιστες) και τώρα βρίσκεις με 20 ακάπ πιπίζες. Υπάρχει και το 10Ε στο Μετάξι αν σου λέει κάτι.


Η Γκεηοσινη προσβαλει τα και καλα ηθοι σου, στην ουσια τρεμεις μηπως και μια μερα παραβιαστει το κωλοτριπιδακι σου και βρεθεις να το γοθσταρεις! :rolleyes:
Όπα μεγάλε, δεν το έκανα στα νειάτα μου, θα το δοκιμάσω τώρα?
Δεν προσβάλει τα ήθη μου, αλλά τις ιδέες μου. Και πέστα σε τίποτε μουτζαχεντίν στην Ομόνοια αυτά και τότε ίσως αλλάξεις γνώμη όταν δεις τίποτε χατζάρες. Δες και στο τέλος.


σκοτώνει η φούντα; είσαι σίγουρος;  :think: :think:
Γιώργο, προφανώς τρολλάρεις.


Ντουντουρα ασχετο, αλλα ξερω παρα πολλους μη αριστερους, που θελουν να νομημοποιηθη η κανναβη μην το βλεπεις πολιτικα το θεμα.
Επειδή είσαι ο θεματοθέτης, σου ζητώ ένα συγνώμη διότι κάπου ξέφυγα λίγο από το θέμα, αλλά εντάξει κανόνες στο φόρουμ δυστυχώς δεν εφαρμόζονται. Και πόσο μάλλον επηρεάστηκα λόγω των παραθέσεων που έγιναν.
Σαφώς και υπάρχουν και δεξιοί και κεντρώοι και διάολοι που θέλουν νομιμοποίηση. Απλά η Ν.Δ. δεν τόλμησε κάτι τέτοιο. Αν έμενε 10 χρόνια ρε παιδί μου επάνω, ξέρω κι εγώ τι θα έκανε...
Όσο για το ΣΥΡΙΖΑ είναι γνωστές οι θέσεις του και πριν ως κόμμα του 4%. Τώρα μένει ως Κυβέρνηση να τις υλοποιήσει.
Δεν είμαι εχθρικός τύπου στον Καιάδα όσοι κάνουν τέτοιες ουσίες. Άσχετα με το τι κάνω εγώ. Μη με βάζεις στο ίδιο σακκί με τους μουλάδες του ισλάμ.
 

Γιώργος Ξύδης

Σεβαστός
Εγγρ.
5 Ιαν 2011
Μηνύματα
12.322
Κριτικές
9
Like
4.650
Πόντοι
1.830
Γιώργο, προφανώς τρολλάρεις.

επειδή παρακολούθησα την συζήτηση αποσπασματικά και δεν ξέρω τι είχε προηγηθεί ούτε και κατανοώ πλήρως το ύφος του συγκεκριμένου σχολίου, αν για σοβαρά έγραψες ότι η φούντα σκοτώνει, εσύ ή τρολάρεις ή δεν έχεις ιδέα για τι πράμα μιλάς.
 

paParOupas96

Μέλος
Εγγρ.
22 Φεβ 2015
Μηνύματα
27
Like
0
Πόντοι
0
Ρε μην ειστε μαλακες. Οπου εχει νομιμοποιηθει εχουν καταστραφει.

Το αλκοολ που είναι νούμερο 1 σε αριθμό θανάτων γιατί είναι νόμιμο; Το τσιγάρο; Πόσοι έχουν πεθάνει από χόρτο; Κανένας. Όχι μόνο δεν σκοτώνει αλλά έχει και θεραπευτικές ιδιότητες. Επίσης, ο,τι το νομιμοποιείς, το αποδυναμώνεις. Γνώμη μου.
Για να μη σε πάω σε πιο βαριά ναρκωτικά τύπου πρέζας. Αν έδιναν δωρεάν πρέζα σε όλους αυτούς ΝΟΜΙΜΑ, θα είχαμε πρόβλημα με πρεζέμπορους και διακίνηση; ΟΧΙ.
Από όπου και να το πιάσεις..
 

Γιώργος Ξύδης

Σεβαστός
Εγγρ.
5 Ιαν 2011
Μηνύματα
12.322
Κριτικές
9
Like
4.650
Πόντοι
1.830
Ρε μην ειστε μαλακες. Οπου εχει νομιμοποιηθει εχουν καταστραφει. Ειτε η κανναβη ειτε οι γαμοι των γκευ. Ανοιχτε τα ματια σας. Τοσες πολιτειες των ΗΠΑ που εχει νομιμοποιηθει τωρα τελευταια, ειναι σε χαλασματα. Κυριολεκτικα. Πχ μολις δυο μερες πριν νομιμοποιηθηκε στην Ουασινγκτον. Ναι την πρωτευουσα. Σημερα το σκηνικο ειναι ποστ αποκαλυπτικ...

Και θα σας πω και κατι αλλο, ετσι για να ενημερωνεστε. Για το οξειδιο του υδρογονου... Το οξειδιο του υδρογονου προκαλει χιλιαδες θανατους ετησιως εξαιτιας ακουσιας εισπνοης, αποτελει βασικο συστατικο της οξινης βροχης και εχει αποδειχθει οτι επιταχυνει τη διαβρωση και οξειδωση πολλων μεταλλων. Σε αερια μορφη προκαλει σοβαρα, ακομη και θανατηφορα εγκαυματα. Η εν λογω ουσια προκαλει εθισμο και εξαρτηση η οποια δεν ειναι αναστρεψιμη και η πληρης στερηση της ουσιας οδηγει σε βεβαιο θανατο. Απαγορευση τωρα!!!

:rockon: :rockon: :rockon:

κάπου που νομιμοποιήθηκαν ταυτόχρονο η μαριχουάνα και οι γάμοι των gay, εμφανίστηκε έμπολας. τυχαίο;;;;
 

Tsambo

Μέλος
Εγγρ.
26 Απρ 2008
Μηνύματα
5.196
Κριτικές
1
Like
5
Πόντοι
66
Το αλκοολ που είναι νούμερο 1 σε αριθμό θανάτων γιατί είναι νόμιμο; Το τσιγάρο; Πόσοι έχουν πεθάνει από χόρτο; Κανένας. Όχι μόνο δεν σκοτώνει αλλά έχει και θεραπευτικές ιδιότητες. Επίσης, ο,τι το νομιμοποιείς, το αποδυναμώνεις. Γνώμη μου.
Για να μη σε πάω σε πιο βαριά ναρκωτικά τύπου πρέζας. Αν έδιναν δωρεάν πρέζα σε όλους αυτούς ΝΟΜΙΜΑ, θα είχαμε πρόβλημα με πρεζέμπορους και διακίνηση; ΟΧΙ.
Από όπου και να το πιάσεις..
But wait, there's more!!! Και αν ηταν η πρεζα νομιμη παντου ρε φιλε, πώς θα γεμιζε η CIA και ολοι οι υπολοιποι μεσαζοντες τα μαυρα ταμεια απο το οπιο και την πρεζα που παραγεται στο Αφγανισταν (80-90% της παγκοσμιας παραγωγης)??? Αυτοι οικογενειες δεν εχουν να ζησουν? Δεν ειναι οτι δεν εχει αποδεδειγμενα διαχειριστει και πουλησει crack και βαρια ναρκωτικα εντος ΗΠΑ η CIA στο παρελθον ωστε να ειναι δυσκολο να αποδεχτουμε το παραπανω ως plausible...
 

kartakhs

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Δεκ 2008
Μηνύματα
13.048
Like
2
Πόντοι
166
Ρε μην ειστε μαλακες. Οπου εχει νομιμοποιηθει εχουν καταστραφει. Ειτε η κανναβη ειτε οι γαμοι των γκευ. Ανοιχτε τα ματια σας. Τοσες πολιτειες των ΗΠΑ που εχει νομιμοποιηθει τωρα τελευταια, ειναι σε χαλασματα. Κυριολεκτικα. Πχ μολις δυο μερες πριν νομιμοποιηθηκε στην Ουασινγκτον. Ναι την πρωτευουσα. Σημερα το σκηνικο ειναι ποστ αποκαλυπτικ...

Και θα σας πω και κατι αλλο, ετσι για να ενημερωνεστε. Για το οξειδιο του υδρογονου... Το οξειδιο του υδρογονου προκαλει χιλιαδες θανατους ετησιως εξαιτιας ακουσιας εισπνοης, αποτελει βασικο συστατικο της οξινης βροχης και εχει αποδειχθει οτι επιταχυνει τη διαβρωση και οξειδωση πολλων μεταλλων. Σε αερια μορφη προκαλει σοβαρα, ακομη και θανατηφορα εγκαυματα. Η εν λογω ουσια προκαλει εθισμο και εξαρτηση η οποια δεν ειναι αναστρεψιμη και η πληρης στερηση της ουσιας οδηγει σε βεβαιο θανατο. Απαγορευση τωρα!!!
να γυρναει...οχι μονο κουβεντα
 

madrilenos

Μέλος
Εγγρ.
19 Μαρ 2009
Μηνύματα
1.488
Like
0
Πόντοι
16
Ο υπουργος δικαιοσυνης ειναι υπερ της αποποινικοποιησης , οπότε μην σας φαινεται περιεργη η εκδήλωση
 

arcans86

Μέλος
Εγγρ.
28 Οκτ 2012
Μηνύματα
2.076
Like
442
Πόντοι
36
μια ζωη τις ιδιες και τις ιδιες μαλακες για το χασις για θεραπευτικες ιδιοτητες και παπαριες.

αν οντως εχει το χασις θεραπευτικες ιδιοτητες, ας το χορηγουν οι γιατροι στα νοσοκομεια για να θεραπευουν κοσμο.

τωρα για τους καθημερινους χρηστες η μονη ιδιοτητα που εχει το χασις ειναι να τους καιει το μυαλο. οι περισσοτεροι χασικληδες δεν ειναι τυχαιο οτι εχουν το βλεμα τις αγελαδας, και οτι για να σκεφτουν η να θυμηθουν κατι θελουν κανενα 5 λεπτο, οπως και οτι αλλαζει ο τροπος ομιλιας τους.να μην πω τωρα για κιτρινισμενα δοντια και ασυμετρα πεσμενα μαλλια, και γενικα φατσα χασικλη. τωρα για περιστασιακους χρηστες ενταξει δεν τον βλεπω κατι κακο, ειναι σαν να μεθας με ποτα 2-3 φορες το μηνα. το αλκοολ χτυπαει συκώτι, το χασις χτυπαει εγκεφαλο, οτι θελει ο καθενας επιλεγει. παντως ειναι το πιο οικονομικο φτιαξιμο για καποιον που θελει να φτιαχτει και οι αλβανοι κανουν χρυσους τζιρους στην χωρα μας.
μια ζωη μαλακας ο ελληνας τελικα. ουτε να μαστουρωνει ξερει.
 
Εγγρ.
24 Νοε 2014
Μηνύματα
954
Κριτικές
1
Like
35
Πόντοι
6
Το χορταρακι φιλος ΕΧΕΙ θεραπευτηκες ιδιοτητες! πχ η καταναλωση (απο το στομα, οχι καπνιστω) του χασισαιλεου μπορει να θεραπευσει καποιες μορφες καρκινου! το θεμα ειναι οτι οι γιαtrοι δεν  κανουν κουμαντο (οπως οι κυβερνησεις  ;) ) αλλα οι φαρμακευτικες!!... ασε!μεγαλη ιστορια που να στα λεω!!.... οσο για τα υποληπα που εγραψες δεν θελω να επεκταθω γιατι ειμαι λιγο πτωμας απο την δουλεια  και συντομα θα :sleeping:
Υ.Γ ετσι εσκασα λιγο να παρω την μπουπρεζουλα μου!! :rockon:
 

Elrick81

Μέλος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2011
Μηνύματα
497
Like
0
Πόντοι
1
Ρε μην ειστε μαλακες. Οπου εχει νομιμοποιηθει εχουν καταστραφει. Ειτε η κανναβη ειτε οι γαμοι των γκευ. Ανοιχτε τα ματια σας. Τοσες πολιτειες των ΗΠΑ που εχει νομιμοποιηθει τωρα τελευταια, ειναι σε χαλασματα. Κυριολεκτικα. Πχ μολις δυο μερες πριν νομιμοποιηθηκε στην Ουασινγκτον. Ναι την πρωτευουσα. Σημερα το σκηνικο ειναι ποστ αποκαλυπτικ...

Και θα σας πω και κατι αλλο, ετσι για να ενημερωνεστε. Για το οξειδιο του υδρογονου... Το οξειδιο του υδρογονου προκαλει χιλιαδες θανατους ετησιως εξαιτιας ακουσιας εισπνοης, αποτελει βασικο συστατικο της οξινης βροχης και εχει αποδειχθει οτι επιταχυνει τη διαβρωση και οξειδωση πολλων μεταλλων. Σε αερια μορφη προκαλει σοβαρα, ακομη και θανατηφορα εγκαυματα. Η εν λογω ουσια προκαλει εθισμο και εξαρτηση η οποια δεν ειναι αναστρεψιμη και η πληρης στερηση της ουσιας οδηγει σε βεβαιο θανατο. Απαγορευση τωρα!!!

Τύπε...λες παπαριές. Το οξείδιο του υδρογόνου...είναι το κοινό Ν Ε Ρ Ο.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom