Νέα

Και όμως θα γίνει: Γιορτή Κάνναβης στο Σύνταγμα!

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα salonikios21
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 421
  • Εμφανίσεις 18K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Υπερ η κατα της νομιμοποιησης της κανναβης

  • Υπέρ

    Ψήφοι: 79 59,8%
  • Κατά

    Ψήφοι: 30 22,7%
  • Δεν μ' ενδιαφερει.

    Ψήφοι: 23 17,4%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    132

Old Devil

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
5 Οκτ 2013
Μηνύματα
8.784
Κριτικές
11
Like
603
Πόντοι
376
ενημερωτικα οποιος πιαστει με τέτοια στην κατοχη του ειναι απευθειας αυτοφωρο πλημελλημα αν η χρηση προοριζοταν μονο για τον ιδιο ενω κακουργημα (αυτοφωρο φυσικα) αν πηγαινε για να την διακινήσει.

στην πόλη μου είναι τυπικοί οι μπάτσοι σε κάτι τέτοια
αν ψωνίζεις από το μαγαζί της δίωξης δεν σε πειράζει κανείς   :2funny:
 
Εγγρ.
24 Νοε 2014
Μηνύματα
954
Κριτικές
1
Like
35
Πόντοι
6
Βρε Μπάρμπα (ψήφισα ότι δε με ενδιαφέρει παρεπτιπτόντως) τι στεναχωριέσαι?
Άσε τα παιδιά να μαστουρώσουν, άσε να πουστρέψουν :2funny:, κάντε και gay παρελάσεις, στα απίδια μας σε εμάς!
Γιατί όσο εκλείπουν αρσενικοί τόσες περισσότερες πιθανότητες έχουμε να :humpleg: νεανικά κωλοτρυπίδια, ο ανταγωνισμός είναι μικρότερος, άρα μας συμφέρει!
Άστους να βγάλουν τα μάτια τους, χθες περνούσα από τη Φυλής, γεμάτο νέα κωλοτρυπίδια ήταν!!

ντουνταρας  πως η καταναλωση χασις εχει να κανει με την γκειοσηνη, αλλαζει το χορτο τις σεξουαλικες προτιμησεις καποιου :think: ..... πριν πεις οτι εχω πουρεδιασμενο μυαλο να σου πω οτι το χω κοψει καιρο τωρα ;).... μπαη δε γουεη  :hi: για το καινουργιο σου αβαταρ!
 

ng1964

Μέλος
Εγγρ.
2 Μαΐ 2011
Μηνύματα
3.987
Like
0
Πόντοι
16
θα΄χει κοσμο απο καλαματα και πυργο....... :grin:
 

zdrinis

Μέλος
Εγγρ.
20 Φεβ 2014
Μηνύματα
1.418
Like
2
Πόντοι
16
νομιμοποιηση πληρης για το φυτο  :rockon:
 

Επισκέπτης
Κατσε ρε μεγαλε γιατι τα χεις λιγο μπερδεμενα στο μυαλο σου.Το ακριβως αντιθετο συμβαινη, ανεκαθεν αυτοι που πιναν ηταν τα αλανια και οι μαγκες!!
Θα σου πω ορισμένα πράγματα...
1) Τα χορτάρια που κάπνιζαν οι ρεμπέτες του στυλ Μητσάκη, Παπαιωάννου και Μιχαλόπουλου δεν είχαν καμμία σχέση με τα τωρινά σκατά.
2) Μη συγκρίνεις ανθρώπους εντελώς διαφορετικών εποχών με την τωρινή.
3) Γεννήθηκα και μεγάλωσα Καλαμάτα, χασίσι πρωτοκάπνισα στην Πάτρα ως φοιτητής μερικές φορές. Δεν υπήρξα φανατικός καπνιστής, πλέον εδώ και μήνες φουμάρω κανένα πούρο εκτός σπιτιού πάντα.
4) Το κάπνισμα ΕΙΝΑΙ θάνατος, πόσο μάλλον οι δυνατότερες ουσίες και δε χρειάζεται να είσαι γιατρός.

πως η καταναλωση χασις εχει να κανει με την γκειοσηνη, αλλαζει το χορτο τις σεξουαλικες προτιμησεις καποιου :think: .....
Δεν εννόησα κάτι τέτοιο. Πολιτικά το πέταξα ως σπόντα επειδή ο ΣΥΡΙΖΑ είναι υπέρ διαφόρων "δικαιωμάτων". Αν λοιπόν νομιμοποιήσει τον μπάφο από την Πάφο, τότε έρχονται και άλλες υποσχέσεις προς νομιμοποίηση π.χ. ομοφυλόφυλα ζευγάρια κλπ κλπ......
Μεγάλη μου σκασίλα, έγραψα το λόγο πριν και να γιατί διάφοροι μπαμπουίνοι ρίχνουν εμφανίσημες ελλεηνίδες....


Υ.Γ. Ο Τέσλα αν κάπνιζε, δε θα έφτανε εκεί που έφθασε.
 
Εγγρ.
12 Φεβ 2014
Μηνύματα
517
Κριτικές
4
Like
713
Πόντοι
86
Θα σου πω ορισμένα πράγματα...
1) Τα χορτάρια που κάπνιζαν οι ρεμπέτες του στυλ Μητσάκη, Παπαιωάννου και Μιχαλόπουλου δεν είχαν καμμία σχέση με τα τωρινά σκατά.
2) Μη συγκρίνεις ανθρώπους εντελώς διαφορετικών εποχών με την τωρινή.
3) Γεννήθηκα και μεγάλωσα Καλαμάτα, χασίσι πρωτοκάπνισα στην Πάτρα ως φοιτητής μερικές φορές. Δεν υπήρξα φανατικός καπνιστής, πλέον εδώ και μήνες φουμάρω κανένα πούρο εκτός σπιτιού πάντα.
4) Το κάπνισμα ΕΙΝΑΙ θάνατος, πόσο μάλλον οι δυνατότερες ουσίες και δε χρειάζεται να είσαι γιατρός.
Δεν εννόησα κάτι τέτοιο. Πολιτικά το πέταξα ως σπόντα επειδή ο ΣΥΡΙΖΑ είναι υπέρ διαφόρων "δικαιωμάτων". Αν λοιπόν νομιμοποιήσει τον μπάφο από την Πάφο, τότε έρχονται και άλλες υποσχέσεις προς νομιμοποίηση π.χ. ομοφυλόφυλα ζευγάρια κλπ κλπ......
Μεγάλη μου σκασίλα, έγραψα το λόγο πριν και να γιατί διάφοροι μπαμπουίνοι ρίχνουν εμφανίσημες ελλεηνίδες....


Υ.Γ. Ο Τέσλα αν κάπνιζε, δε θα έφτανε εκεί που έφθασε.

Αν καταλαβα καλα,εισαι εναντιον .Μονο μερικα πραματάκια θα πω...α) Αντίθετα με οσα διαδιδουν αυτοι οι ψευτόμαγκες,και το χασισι,οπως κάθε  τετοια ουσια δεν είναι καθολου ακινδυνη, β) εχω παραδείγματα ανθρωπων που γνωριζα και τους κατεστρεψε το δηθεν αθωο χασισάκι,γ) ουτε οι εμποροι θα χασουν ,ουτε τιποτε,ολα και παλι θα ρυθμιστουν καταλληλα,ωστε να κερδιζουν και παλι οσοι θαχουν τα κεφάλαια για να το εμπορευωνται,Τα ατομα ποιυ ξεκινανε με χασις,ειναι πιθανώτατο μετα να περασουν σε πιο σκληρα .Ειμαι μονο υπερ της παραδοχης τπου ως θεραπευτικου φυτου,αλλα δεν νομιζω ότι υπαρχουν στην Ελλαδα γιατροι που γνωριζουν να το χρησιμοποιησουν για το σκοπο αυτόν. Τελος,ατομα που ηξερα ότι κανουν χρηση,ειχαν μονιμη επιθετικοτητα,αντικοινωνικη συμπεριφορα,ελλειψη ψυχικης δυναμης και αλλα.
 

Vikings

Μέλος
Εγγρ.
25 Φεβ 2015
Μηνύματα
5.141
Like
3
Πόντοι
66
Αν και δεν ειμαι χασικλης θεωρω οτι πρεπει να ειναι νομιμο ωστε να μπορει το κρατος να περιοριση την χρηση του και φυσικα να το χρησημοποιηση και για αλλα θεματα, οπως την υγεια.
Και τελος νομιζω οτι περα του οτι θα βρουν αρκετα ατομα δουλεια σε διαφορες φυτειες ανα  την ελλαδα, θα αυξηθουν και τα εσοδα τον παραγωγων αλλα και του κρατους με την φορολογηση του.
 

Επισκέπτης
Μακη, ποιοι γιατροι και κουραφεξαλα, δε ζουμε σε καποια προηγμενη χωρα.
Επαναλαμβανω, η υγεια κι η ζωη ειναι του καθενος κι εγω δεν ενδιαφερομαι πως θα τη ρυθμισει ΑΡΚΕΙ ΝΑ ΜΗ ΜΕ ΕΝΟΧΛΕΙ. Τοσο απλα και σταρατα.
Δεν εχω να προσθεσω κατι αλλο επι του θεματος.
 

Α-Ω

Σπουδαίος
Εγγρ.
15 Σεπ 2009
Μηνύματα
5.916
Κριτικές
14
Like
3.689
Πόντοι
2.777
τι έγινε ξεκίνησε η Αγροτική Ανάπτυξις;;;;;
 

paParOupas96

Μέλος
Εγγρ.
22 Φεβ 2015
Μηνύματα
27
Like
0
Πόντοι
0
Αν λοιπόν νομιμοποιήσει τον μπάφο από την Πάφο, τότε έρχονται και άλλες υποσχέσεις προς νομιμοποίηση π.χ. ομοφυλόφυλα ζευγάρια κλπ κλπ......

Γιατί συγκρίνεις το κάπνισμα του τσιγάρου με την κάνναβη; Αυτό τώρα είναι επιχείρημα; Πόσους θανάτους προκαλεί το κανονικό τσιγάρο και πόσους το χόρτο; Επίσης, τι πρόβλημα υπάρχει με τα ομοφυλόφυλα ζευγάρια και τι σχέση έχει στο παρόν θέμα;  :headbang:
 

SPL

Ανώτερος
Εγγρ.
7 Ιουλ 2006
Μηνύματα
3.827
Κριτικές
18
Like
2.926
Πόντοι
7.195
ΟΛΟΙ στον δρομο που χαραξε Ο ΑΤΕΛΕΙΩΤΟΣ ΓΑΠ.

 

Συνημμένα

  • 1470303_695959573769590_253349116_n -.jpg
    1470303_695959573769590_253349116_n -.jpg
    82,9 KB · Εμφανίσεις: 14

amjik

Τιμημένος
Εγγρ.
12 Μαΐ 2008
Μηνύματα
44.614
Κριτικές
61
Like
39.629
Πόντοι
21.555
ΓΙΑ ΠΑΜΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ

 

Συνημμένα

  • 98A3D64EEA670E2535DBF6F2173A69FC.jpg
    98A3D64EEA670E2535DBF6F2173A69FC.jpg
    35,8 KB · Εμφανίσεις: 15

Επισκέπτης
Αν κι έγραψα ότι δε θα συνεχίσω επί του θέματος, επειδή τυγχάνει να είσαι νέο μέλος, αυτοαναιρούμαι....

Γιατί συγκρίνεις το κάπνισμα του τσιγάρου με την κάνναβη; Αυτό τώρα είναι επιχείρημα; Πόσους θανάτους προκαλεί το κανονικό τσιγάρο και πόσους το χόρτο;
Kαι τα δύο σκοτώνουν, τώρα στατιστικές δεν ψάχνω, ασχολούμαι με σοβαρότερα πράγματα.

Επίσης, τι πρόβλημα υπάρχει με τα ομοφυλόφυλα ζευγάρια και τι σχέση έχει στο παρόν θέμα;  :headbang:
Προφανώς και δεν έχει σχέση με το θέμα, όμως κάνεις πώς δεν αντιλαμβάνεσαι ότι η σπόντα έχει και πολιτική χροιά.
Και το λέω ωμά κιόλας:
Άτομα σαν κι εμένα μας συμφέρει να μαστουρώνουν όλοι και να ανωμαλέψουν. Γιατί όχι με 20Ε θα κάνουν ακάπ στη Φυλής, αλλά με τάληρο. Δε χρειάζονται σπουδές στο LSE για να ξέρεις το νόμο της προσφοράς και της ζήτησης.
 

paParOupas96

Μέλος
Εγγρ.
22 Φεβ 2015
Μηνύματα
27
Like
0
Πόντοι
0
Kαι τα δύο σκοτώνουν, τώρα στατιστικές δεν ψάχνω
Ε τότε μη λες λόγια του αέρα. Ψάξε, δώσε μου στοιχεία να το κουβεντιάσουμε.


η σπόντα έχει και πολιτική χροιά.

Τι ζόρι τραβάς με τη νομιμοποίηση των gay ζευγαριών; Αν σε μπαγλαρώνανε κάθε φορά που πηγαίνες τσάρκα θα σου άρεσε; Και το πρώτο είναι πολύ πιο σοβαρό απ' ο,τι φαντάζεσαι και ας το υποτιμάς.

Άτομα σαν κι εμένα μας συμφέρει να μαστουρώνουν όλοι και να ανωμαλέψουν.

Το τελευταίο που με απασχολεί φίλε. Αν θα βρεις γκόμενα να καρφώσεις.
 

Επισκέπτης
Ε τότε μη λες λόγια του αέρα. Ψάξε, δώσε μου στοιχεία να το κουβεντιάσουμε.
Άνοιξε δικό σου θέμα όπου να απορρίπτεις τα λεγόμενά μου στην κατηγορία Υγείας κι αν βρω χρόνο θα παρεμβαίνω.

Τι ζόρι τραβάς με τη νομιμοποίηση των gay ζευγαριών;
Καλέ μου άνθρωπε (Θ. Βέγγος) εγώ τραβάω ζόρι ή κάνεις ότι δε με καταλαβαίνεις?
Πώς να στο πω απλούστερα, δεν πάει να κόψει το λαιμό του ο καθένας...

Αν σε μπαγλαρώνανε κάθε φορά που πηγαίνες τσάρκα θα σου άρεσε;
Προφανώς όχι, αλλά το κράτος μασάει από την όλη φάση.

Αν θα βρεις γκόμενα να καρφώσεις.
Όταν αποκτήσω εκείνη που θέλω, τότε θα σας αδειάσω τη γωνιά.
 

Επισκέπτης
Ντουντουρα ασχετο, αλλα ξερω παρα πολλους μη αριστερους, που θελουν να νομημοποιηθη η κανναβη μην το βλεπεις πολιτικα το θεμα. Τελος να πω δικαιωμα του καθενος ειναι να μην γουσταρει την κανναβη με το ζορι δεν γινεται τιποτα, και να νομημοποιηθη κανεις δεν θα σε βαλει με την βια να δοκιμασεις, οποτε μην εισαι τοσο εχθρικος σε κατι που κανει ολοι η ελλαδα απο την μια της ακρη μεχρι την αλλη.  :grin:
 
Εγγρ.
24 Νοε 2014
Μηνύματα
954
Κριτικές
1
Like
35
Πόντοι
6
Αν κι έγραψα ότι δε θα συνεχίσω επί του θέματος, επειδή τυγχάνει να είσαι νέο μέλος, αυτοαναιρούμαι....
Kαι τα δύο σκοτώνουν, τώρα στατιστικές δεν ψάχνω, ασχολούμαι με σοβαρότερα πράγματα.
Προφανώς και δεν έχει σχέση με το θέμα, όμως κάνεις πώς δεν αντιλαμβάνεσαι ότι η σπόντα έχει και πολιτική χροιά.
Και το λέω ωμά κιόλας:
Άτομα σαν κι εμένα μας συμφέρει να μαστουρώνουν όλοι και να ανωμαλέψουν. Γιατί όχι με 20Ε θα κάνουν ακάπ στη Φυλής, αλλά με τάληρο. Δε χρειάζονται σπουδές στο LSE για να ξέρεις το νόμο της προσφοράς και της ζήτησης.
Asta αυτα ντουνταρα, αν δεν ηθελες να συνεχισεις επι του θεματος δεν θα συνεχιζες να πατας τα πλυκτρα σου πανω σε αυτο το νημα(το οτι ειναι καποιος νεο μελος στο μπου δεν σημαινει οτι εινα και νεος και στην ζωη να χρηαζεται την καθοδηγιση σου)
Και σιγα μην δεχτουν οιπουτανες να ρουφανε το καυλι σου ακαποτα για ενα ταλιρο...αλλο ειναι το θεμα σου!!
Η Γκεηοσινη προσβαλει τα και καλα ηθοι σου, στην ουσια τρεμεις μηπως και μια μερα παραβιαστει το κωλοτριπιδακι σου και βρεθεις να το γοθσταρεις! :rolleyes:

Υ.Γ δεν με απασχολει αν την επινε η οχι ο Τεσλα με απασχολει οτι κατελιξε εκει που κατελειξε επιδη ο καπιταλας χρηματοδοτης του(ο οποιος ηταν μεγαλοβιομιχανος παραγογης χαλκου)  του εκοψε το <κασερι> οταν πηρε γραμμη τι πραγματικα ηθελε να κανει ο Τεσλα, βλεπωντας oti διακυνδινευωταν η παραγωγη χαλκου που πρωοριζοταν για κατασκευη
ηλεκτροφορον καλωδιων
:hi:
 

amjik

Τιμημένος
Εγγρ.
12 Μαΐ 2008
Μηνύματα
44.614
Κριτικές
61
Like
39.629
Πόντοι
21.555
ΞΕΦΥΓΑΜΕ ΠΑΙΔΕΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣ
 

kartakhs

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Δεκ 2008
Μηνύματα
13.048
Like
2
Πόντοι
166
στριψτε κανα γαρο να το συζητησουμε
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom