Νέα

Ίμια και ΠΝ

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα -
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 954
  • Εμφανίσεις 52K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

Παιχτουρας

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
12 Οκτ 2009
Μηνύματα
6.979
Κριτικές
36
Like
4
Πόντοι
296
Εχει κυκλοφορησει στα βιβλιοπωλεια το βιβλιο του Αθανασιου Ελλις-Μιχαλη Ιγνατιου...ΙΜΙΑ,ΤΑ ΑΠΟΡΡΗΤΑ ΤΗΛΕΓΡΑΦΗΜΑΤΑ ΤΩΝ ΑΜΕΡΙΚΑΝΩΝ. Οι συνομιλιες Κλιντον,Κριστοφερ,Χολμπρουκ,με Σημιτη,Παγγαλο,Ντεμιρελ,Τσιλερ και Καρανταγι..Πως σταματησε ο Πολεμος. Εκτιμηση μου,  λογω προσωπικης μου ενεργοποιησις την εποχη εκεινη.Οι ΕΛΛΗΝΙΚΕΣ ΕΝΟΠΛΕΣ ΣΤΡΑΤΙΩΤΙΚΕΣ ΔΥΝΑΜΕΙΣ ΜΑΣ,σας δηλωνω κατηγορηματικα ησαν πανετοιμες και την κρισιμη εκεινη νυχτα κατειχαν  σημαντικο πλεονεχτημα.Προς ενημερωση σας. :) :) :)
 

Enforcer

Μέλος
Εγγρ.
17 Μαΐ 2007
Μηνύματα
5.439
Like
9
Πόντοι
66
Το σίγουρο είναι ότι ποτε δε θα μάθουμε τι έγινε εκείνο το βραδυ

Επίσης το σίγουρο είναι ότι ο νέος Υπεξ της Τουρκίας είναι πολύ έξυπνος και παίζει πολύ καλά το κόλπο "αλλα λέω και αλλα κάνω". Στο τραπέζι λες "φιλαράκια" στην πράξη του γαμάς τη μάνα

Μην πάρετε το σχόλιο αυτό κομματικά - χάσαμε πολύ σα χωρα όσο καιρό ήταν στο Υπεξ η κορούλα. Και το κενό που αφήσαμε το κάλυψαν αποτελεσματικά οι Τούρκοι

Δύσκολα θα ανακάμψουμε, δεν είναι όμως αδύνατο.
 

tomcat00

Μέλος
Εγγρ.
28 Δεκ 2008
Μηνύματα
2.976
Κριτικές
1
Like
27
Πόντοι
16
Εχει κυκλοφορησει στα βιβλιοπωλεια το βιβλιο του Αθανασιου Ελλις-Μιχαλη Ιγνατιου...ΙΜΙΑ,ΤΑ ΑΠΟΡΡΗΤΑ ΤΗΛΕΓΡΑΦΗΜΑΤΑ ΤΩΝ ΑΜΕΡΙΚΑΝΩΝ. Οι συνομιλιες Κλιντον,Κριστοφερ,Χολμπρουκ,με Σημιτη,Παγγαλο,Ντεμιρελ,Τσιλερ και Καρανταγι..Πως σταματησε ο Πολεμος. Εκτιμηση μου,  λογω προσωπικης μου ενεργοποιησις την εποχη εκεινη.Οι ΕΛΛΗΝΙΚΕΣ ΕΝΟΠΛΕΣ ΣΤΡΑΤΙΩΤΙΚΕΣ ΔΥΝΑΜΕΙΣ ΜΑΣ,σας δηλωνω κατηγορηματικα ησαν πανετοιμες και την κρισιμη εκεινη νυχτα κατειχαν  σημαντικο πλεονεχτημα.Προς ενημερωση σας. :) :) :)

Δεν γνωριζω ποσο 'κοντα' στα γεγονοτα ησουν, αλλα εχεις(ετε) απολυτο δικιο

Υπηρξε τακτικο πλεονεκτημα, το οποιο και απωλεσ8ει με τις γνωστες πολιτικες et al παλινωδιες
 

Duracell

Τιμημένος
Εγγρ.
18 Οκτ 2005
Μηνύματα
8.672
Like
84
Πόντοι
66

hunter1000

Μέλος
Εγγρ.
21 Απρ 2007
Μηνύματα
1.636
Κριτικές
3
Like
2
Πόντοι
16
καλά που ήσουνα εκείνη την νύχτα ? θα τρώγαμε ένα κλύσμα που θα ήταν όλο δικό μας . άσε μην αρχίσουμε να βγάζουμε τίποτα μαλακίες και αρχίσει να μας ψαχνή κανένας εισαγγελέας
 

tomcat00

Μέλος
Εγγρ.
28 Δεκ 2008
Μηνύματα
2.976
Κριτικές
1
Like
27
Πόντοι
16
καλά που ήσουνα εκείνη την νύχτα ? θα τρώγαμε ένα κλύσμα που θα ήταν όλο δικό μας . άσε μην αρχίσουμε να βγάζουμε τίποτα μαλακίες και αρχίσει να μας ψαχνή κανένας εισαγγελέας

Αν αναφερεσαι σε μενα, ξαναδιαβασε το post μου - δεν μιλησα για εκεινο το βραδυ

Υπηρξε τακτικο πλεονεκτημα το οποιο και απωλεσ8ει, as simple as that
 

Επισκέπτης
καλά που ήσουνα εκείνη την νύχτα ? θα τρώγαμε ένα κλύσμα που θα ήταν όλο δικό μας . άσε μην αρχίσουμε να βγάζουμε τίποτα μαλακίες και αρχίσει να μας ψαχνή κανένας εισαγγελέας

Τι στόματα έχει βουλώσει αυτός ο π.....ς ο εισαγγελέας
 

hunter1000

Μέλος
Εγγρ.
21 Απρ 2007
Μηνύματα
1.636
Κριτικές
3
Like
2
Πόντοι
16
ξέρεις πόσοι που εκείνη την νύχτα ήταν σε θέσεις κλειδιά θα ήθελαν να βγουν στον Χαρδαβελα , αλλά μετά ????????
και κάτι άλλο που δεν θέλει να θυμάται κανένας , οι Τούρκοι το 1987 φάγανε την πούτσα και πήρανε το μάθημα τους μια χαρά , περιμένανε 10 χρόνια για να κάνουν μαλακές και εμείς δεν πήραμε χαμπάρι , συζητάμε τι έγινε τότε , για το σήμερα ξέρεις κανένας ειδήμων να μας πει τι θα γίνει εάν οι τούρκοι κάνουν ξανά τα ίδια , για να καταλάβουμε ότι καταλάβαμε το μάθημα , και δεν πήγαν τσάμπα τα παλικαριά εκείνη την νύχτα .
 

Επισκέπτης
Ποιος σου είπε ότι το γελάω.
Πολλοί είναι αυτοί που ξέρουν και δε μιλάνε κι ας μην ήταν σε θέσεις κλειδιά.
Υπηρετούσα τη θητεία μου εκείνη την εποχή. Απλός φαντάρος ούτε καν υποδεκανέας.
Καλύτερος μάρτυρας από τα ίδια μου τα μάτια δεν υπάρχει.
Ως εδώ γιατί......είπαμε.
 

Παιχτουρας

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
12 Οκτ 2009
Μηνύματα
6.979
Κριτικές
36
Like
4
Πόντοι
296
ξέρεις πόσοι που εκείνη την νύχτα ήταν σε θέσεις κλειδιά θα ήθελαν να βγουν στον Χαρδαβελα , αλλά μετά ????????
και κάτι άλλο που δεν θέλει να θυμάται κανένας , οι Τούρκοι το 1987 φάγανε την πούτσα και πήρανε το μάθημα τους μια χαρά , περιμένανε 10 χρόνια για να κάνουν μαλακές και εμείς δεν πήραμε χαμπάρι , συζητάμε τι έγινε τότε , για το σήμερα ξέρεις κανένας ειδήμων να μας πει τι θα γίνει εάν οι τούρκοι κάνουν ξανά τα ίδια , για να καταλάβουμε ότι καταλάβαμε το μάθημα , και δεν πήγαν τσάμπα τα παλικαριά εκείνη την νύχτα .
                                                                                                                           Δεν ξερω αν γνωριζεις ενα παλιο κινεζικο δογμα.."Ο καλυτερος τροπος για να κερδισεις εναν πολεμο,ειναι να τον κερδισεις διχως μαχη". :) :) :)
 

barozo

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
12 Σεπ 2008
Μηνύματα
401
Κριτικές
32
Like
0
Πόντοι
601
άαααααααλλο σενάριο αυτό. Αν και "ωραία" εκδοχή, θα συμβούλευα να σοβαρευτούμε λίγο επιτέλους με το ζήτημα.
Admiral, είσαι και αξιωματικός πράμα και μου βάζεις youtube σενάρια... :rolleyes:

youtube ξεyoutube σεναρια ουτε εγω ουτε και εσυ ειμασταν πανω για ξερουμε τι εγινε
πιαστηκαν ξεπιαστηκαν οι τουρκοι αιχμαλωτοι ολα τα αλλα του βιντεο για το ρολο δηλ σημιτη-παγκαλου αλλα και για το πως επεσε το ελικοπτερο και δολοφονηθηκαν τα παλικαρια ολοσωστα ηταν
 

ektor lopez

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2008
Μηνύματα
36.190
Like
52
Πόντοι
366
youtube ξεyoutube σεναρια ουτε εγω ουτε και εσυ ειμασταν πανω για ξερουμε τι εγινε
πιαστηκαν ξεπιαστηκαν οι τουρκοι αιχμαλωτοι ολα τα αλλα του βιντεο για το ρολο δηλ σημιτη-παγκαλου αλλα και για το πως επεσε το ελικοπτερο και δολοφονηθηκαν τα παλικαρια ολοσωστα ηταν

εξαιρώντας το θέμα Σημίτη/Πάγκαλου που έχει διασταυρωθεί τι κουμάσια ήταν από διάφορες πηγές, τα υπόλοιπα είναι ομιχλώδη
 

Επισκέπτης
άαααααααλλο σενάριο αυτό. Αν και "ωραία" εκδοχή, θα συμβούλευα να σοβαρευτούμε λίγο επιτέλους με το ζήτημα.
Admiral, είσαι και αξιωματικός πράμα και μου βάζεις youtube σενάρια... :rolleyes:

Φίλε μου αν κάποια στιγμή βρεθείς στην Κάλυμνο κάτσε σε μια ταβερνούλα και φάε ωραίο και φρέσκο ψαράκι-που είναι και πάμφθηνο-,και πάνω στα τσιπουράκια πιάσε κουβέντα και με κανένα ντόπιο.Όλοι ξέρουν.....
Μετά φεύγοντας ρίξε και μια ματιά σ'ένα μνημείο που έχουν στημένο στο έμπα του λιμανιού.
Σου τα λέω εγώ που μακριά από μένα κάθε τι εθνικιστικό.
 

ADMIRAL GR

Τιμημένος
Εγγρ.
27 Αυγ 2005
Μηνύματα
15.325
Κριτικές
3
Like
6.914
Πόντοι
1.486
άαααααααλλο σενάριο αυτό. Αν και "ωραία" εκδοχή, θα συμβούλευα να σοβαρευτούμε λίγο επιτέλους με το ζήτημα.
Admiral, είσαι και αξιωματικός πράμα και μου βάζεις youtube σενάρια... :rolleyes:
Αξίζει φίλε να βλέπουμε όλες τις πλευρές του θέματος.Και μετά να αποφασίζουμε εμείς για το τι θα κρατάμε απο αυτά που μας σερβίρουνε,δε νομίζεις???
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom