Νέα

Η γνώμη σας για την Παγκοσμιοποίηση

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Παιχτουρας
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 77
  • Εμφανίσεις 3K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 4 άτομα (0 μέλη και 4 επισκέπτες)

kaytos

Μέλος
Εγγρ.
4 Ιαν 2007
Μηνύματα
6.907
Like
14
Πόντοι
66

Συνημμένα

  • caz.jpg
    caz.jpg
    26,7 KB · Εμφανίσεις: 8
OP
OP
Παιχτουρας

Παιχτουρας

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
12 Οκτ 2009
Μηνύματα
6.979
Κριτικές
36
Like
4
Πόντοι
296
Aλλαξε τον τίτλο ρε αμόρφωτε που θέλεις να παραστήσεις κάτι που δεν είσαι
                                                                                                                          Σκεψου τις αρετες των αρχαιων Ελληνων πριν μου απαντησεις ειδικα εσυ σε οποιο θεμα ανοιξω στο μελλον.Σε λυπαμαι με τον τροπο που επικοινωνεις τουλαχιστον μαζι μου.Ευχομαι να βελτιωθεις σαν ανθρωπος στο μελλον.Δεν σου ξαναπαντω γιατι μου φαινεσαι λιγος.Μετα τιμης ο Παιχτουρας.Υστερογραφο(Οσον αφορα καποιοι αλλοι κυριοι,ας μην βιαζονται. Να με γνωρισουν πρωτα,σε πρωτη φαση δεν τους παρεξηγω.Για καποια συντακτικα λαθη μου δεν ειμαι πολυ δυνατος εκφραστης του ηλεκτρονικου κειμενου-λογου,αλλα του πραγματικου και φυσικου αγαπητοι μου Ελληνες). :)
 
OP
OP
Παιχτουρας

Παιχτουρας

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
12 Οκτ 2009
Μηνύματα
6.979
Κριτικές
36
Like
4
Πόντοι
296
  παιχτουρα!!!  τεραστιε, να σε ρωτησω κατι? (δε το λεω ειρωνικα!) γαμεις  :knockinb: καθολου?    διαφορετικα  κανε και κανα ταξιδακι απο ταυλανδη, η λατιν αμερικα πλευρα, για να δεις και τα θετικα της παγκοσμιοποιησης!  :2funny:  πολυ θετικος ο προβληματισμος  σου, αλλα δε βγαζει πουθενα!  ακομα  και  ο ιδιος  το  ξερεις καλυτερα!  δυστηχως αυτος ο τοπος πρεπει να φτασει στο πατο, για να ξανασηκωθει! σημασια λοιπον αυτη τη στιγμη, εχει να "ξανασηκωθει" και να "διεισδυει" τακτικα  και η δικια μου,και η δικια σου, και του καθε υγιους σκεπτομενου ελληνα  :2funny: (γι αλλωστε ειμαστε και σε αυτο το σαιτ!!!) αυτο περα απο τη πλακα, ειναι το μονο που μας μενει, για να νοιωθουμε ζωντανοι! ετσι οπως (μας εχουν) εχουμε καταντησει!  φιλικα ;)
                                                                                                                            Φαινεσαι ατομο με επιπεδο και κοινωνικη μορφωση,τιμη μου που επικοινωνω μαζι σου.Οσον αφορα αν γαμω,γαμω οσο το επιτρεπει η ηλικια μου.Χαρηκα που τα ειπαμε. :)
 

Enforcer

Μέλος
Εγγρ.
17 Μαΐ 2007
Μηνύματα
5.439
Like
9
Πόντοι
66
                                                                                          Σκεψου τις αρετες των αρχαιων Ελληνων πριν μου απαντησεις ειδικα εσυ σε οποιο θεμα ανοιξω στο μελλον.

Πάλι πυρετό έχεις?

Σε λυπαμαι με τον τροπο που επικοινωνεις τουλαχιστον μαζι μου.Ευχομαι να βελτιωθεις σαν ανθρωπος στο μελλον.Δεν σου ξαναπαντω γιατι μου φαινεσαι λιγος.

Πριν κρίνεις το αν είμαι λίγος η όχι, μάθε ορθογραφία και προσπάθησε να μην παριστάνεις κάτι που δεν είσαι. Είναι προφανές ότι είσαι μειωμένης αντίληψης.

Όσο για την ουσία των όσων γραφεις, θα επανέλθω.
 
OP
OP
Παιχτουρας

Παιχτουρας

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
12 Οκτ 2009
Μηνύματα
6.979
Κριτικές
36
Like
4
Πόντοι
296
Απαντω συντομα στο Voltair 45 αν εχω κανει καποιο ορθογραφικο λαθος στις διατυπωσεις μου ειναι απο κεκτημενη ταχυτητα πληκτρολογησης.Σε συμβουλευω φιλικα παντως να μην κοιταζεις το δενδρο αλλα το δασος.Μετα τιμης ο Παιχτουρας.
 
OP
OP
Παιχτουρας

Παιχτουρας

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
12 Οκτ 2009
Μηνύματα
6.979
Κριτικές
36
Like
4
Πόντοι
296
Πάλι πυρετό έχεις?

Πριν κρίνεις το αν είμαι λίγος η όχι, μάθε ορθογραφία και προσπάθησε να μην παριστάνεις κάτι που δεν είσαι. Είναι προφανές ότι είσαι μειωμένης αντίληψης.

Όσο για την ουσία των όσων γραφεις, θα επανέλθω.
                                                                                                                                      Μειωμενης ηλεκτρονικης αντιληψης(κανω εξαιρεση και σου απαντω τελευταια φορα,βελτιωσε τον εαυτο σου) :)
 

Επισκέπτης
παιχτουρας: 'Πιστευω στην σωστη ενημερωση, διχως σκοπιμοτητες.'



α παει. ζαβό ειναι αυτο.
 
OP
OP
Παιχτουρας

Παιχτουρας

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
12 Οκτ 2009
Μηνύματα
6.979
Κριτικές
36
Like
4
Πόντοι
296
παιχτουρας: 'Πιστευω στην σωστη ενημερωση, διχως σκοπιμοτητες.'



α παει. ζαβό ειναι αυτο.
                                                                                                                                Δεν υπαρχει,θα ηθελα παντως να υπηρχε(διχως σκοπιμοτητες).Οσον αφορα το συμπερασμα που μου εκφραζεις να εισαι καλα εσυ που δεν εισαι.Μετα τιμης ο Παιχτουρας. :)
 

Επισκέπτης
                                                                                                                                 Δεν υπαρχει,θα ηθελα παντως να υπηρχε(διχως σκοπιμοτητες).Οσον αφορα το συμπερασμα που μου εκφραζεις να εισαι καλα εσυ που δεν εισαι.Μετα τιμης ο Παιχτουρας. :)
ακου να σου πω εγω σε τι πιστευω και αυτο ΥΠΑΡΧΕΙ!
'πιστευω οτι 1 μαλακας πεθαινει και 100 γεννιουνται'

βασει αυτου ειστε πολλοι και σας φοβαμαι. ενα φτου να κανετε ολοι μαζι θα με πνιξετε.
 

karavaggos

Μέλος
Εγγρ.
16 Νοε 2009
Μηνύματα
6
Like
0
Πόντοι
0
Το Λιακόπουλο τι τον έχεις αδερφέ; :2funny:
 
OP
OP
Παιχτουρας

Παιχτουρας

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
12 Οκτ 2009
Μηνύματα
6.979
Κριτικές
36
Like
4
Πόντοι
296
ακου να σου πω εγω σε τι πιστευω και αυτο ΥΠΑΡΧΕΙ!
'πιστευω οτι 1 μαλακας πεθαινει και 100 γεννιουνται'

βασει αυτου ειστε πολλοι και σας φοβαμαι. ενα φτου να κανετε ολοι μαζι θα με πνιξετε.
                                                                                                                       Οπως το διατυπωνεις τωρα σε καταλαβαινω.Ευχομαι να βρεις την ηρεμια και την γαληνη ωστε να ξεχωριζεις και να μην βιαζεσαι στις κρισεις σου.Χαρηκα που τα ειπαμε.Μετα τιμης ο Παιχτουρας. :)
 

Επισκέπτης
                                                                                                                       Οπως το διατυπωνεις τωρα σε καταλαβαινω.Ευχομαι να βρεις την ηρεμια και την γαληνη ωστε να ξεχωριζεις και να μην βιαζεσαι στις κρισεις σου.Χαρηκα που τα ειπαμε.Μετα τιμης ο Παιχτουρας. :)
κι εγω χαρηκα που τα ειπαμε αυτοπυροβολημενε.

μετα τιμης. ο φάκιου!
 

tomcat00

Μέλος
Εγγρ.
28 Δεκ 2008
Μηνύματα
2.976
Κριτικές
1
Like
25
Πόντοι
16
Δηλαδη, την διαφορετικοτητα στην αποψη, οπου/οπως αυτη και αν εκφραζεται, δεν τι 8ελουμε;

Ο φιλος εξεφρασε καποιες αποψεις...σωστες ή λα8ος αδιαφορο - εκτος αν υπαρχει η απολυτη, αντικειμενικη αλη8εια και δεν το ξερω

Το να πηγαινουμε στο αλλο ακρο και να τις λοιδορουμε/γελοιοποιουμε/κοκ, δεν νομιζω οτι περιποιει τιμη ουτε εμας, αλλα, κυριως, ουτε το .tv κυριο χαρακτηριστικο του οποιου ειναι η πολυφωνια και η ανοχη στην αποψη του αλλου  ;)

 

Επισκέπτης
ουτε το .tv κυριο χαρακτηριστικο του οποιου ειναι η πολυφωνια και η ανοχη στην αποψη του αλλου  ;)
και γιατι αυτο να λειτουργει μονοπλευρα; η πολυφωνια και η ανοχη πρεπει να λειτουργει αμφιπλευρα αλλιως δεν υφισταται.
ο αλλος την αποψη του κι εγω τη δικη μου. ο αλλος κρινει τη δικη μου κι εγω τ δικη του.
 

tomcat00

Μέλος
Εγγρ.
28 Δεκ 2008
Μηνύματα
2.976
Κριτικές
1
Like
25
Πόντοι
16
ακου να σου πω εγω σε τι πιστευω και αυτο ΥΠΑΡΧΕΙ!
'πιστευω οτι 1 μαλακας πεθαινει και 100 γεννιουνται'

βασει αυτου ειστε πολλοι και σας φοβαμαι. ενα φτου να κανετε ολοι μαζι θα με πνιξετε.

αυτη ειναι η αποψη σου επι του 8εματος; 

εξισωνεις την, οποια, διαφορετικοτητα των αποψεων του με προσωπικους χαρακτηρισμους

ετσι προαγεις την συζητηση;
 
OP
OP
Παιχτουρας

Παιχτουρας

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
12 Οκτ 2009
Μηνύματα
6.979
Κριτικές
36
Like
4
Πόντοι
296
Σας ευχαριστω και τους δυο σας για τον πολιτισμο σας.Πιστευω σαν Ελληνες εφοσον θελουμε να ισχυριζομαστε οτι εχουμε μεταδωσει γνωση στην ανθρωποτητα στο Παρελθον,πρεπει να μαθουμε επιτελους τις σωστες αρχες του διαλογου και φυσικα οι οποιες αντιπαραθεσεις υπαρχουν να γινονται σε σωστα και ευγενικα πλαισια ωστε να μαθαινουμε ο ενας απο τον αλλον και να μην ειμαστε καχυποπτοι και πονηροι.Δεν μας τιμα αυτο καταγομαστε απο τον Οδυσσεα τον πολυμηχανο και οχι τον Οδυσσεα τον πονηρο οπως θελουν να πιστευουν οι εβραιοι.Μετα τιμης ο Παιχτουρας. :)
 

Bond007

Μέλος
Εγγρ.
19 Νοε 2009
Μηνύματα
146
Like
0
Πόντοι
1
φίλε παίχτουρα!

Θα ήθελα αν γίνεται να σταματήσεις να υπογράφεις σε κάθε σου φράση (μετά τιμής ο παίχτουρας) γιατί είναι λίγο εκνευριστικό αλλά και προκλητικό.

Στην ουσία του θέματος.
εγώ είμαι υπέρ της "καλής" παγκοσμιοποίησης (αν υπάρχει τέτοιος όρος) αλλά κατά του τρόπου που τελικά εφαρμόζεται, προοθώντας το τσουβάλιασμα των εθνών και την ισσοπέδωση της ανθρώπινης αξιοπρέπειας στο βωμό του χρήματος.
αν βέβαια προσθέσει κάποιος και το ότι οι οπαδοί της παγκοσμιοποίησης ισχυρίζονται ότι όλα γίνονται για το καλό του απλού πολίτη τότε η υποκρισία είναι άλλο ένα άσχημο χαρ/κο της!

Αυτά.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom