Νέα

HIV Λοίμωξη & AIDS. «Μύθοι & Πραγματικότητες»

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα vassilis19
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 2K
  • Εμφανίσεις 271K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Εσείς, απο που ενημερώνεστε για την ασθένεια αυτή?

  • Από Γιατρούς και άλλους ειδικούς

    Ψήφοι: 60 29,1%
  • Από φίλους/παρέα ?

    Ψήφοι: 3 1,5%
  • Από το Internet ?

    Ψήφοι: 110 53,4%
  • Από βιβλία ?

    Ψήφοι: 11 5,3%
  • Από άλλη πηγή ?

    Ψήφοι: 5 2,4%
  • Δεν ενημερώνομαι και δεν θέλω να ξέρω ?

    Ψήφοι: 17 8,3%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    206

Zager

Μέλος
Εγγρ.
14 Ιαν 2017
Μηνύματα
124
Κριτικές
1
Like
19
Πόντοι
1
Είμαι περίπου στον ενάμιση μήνα μετά την επαφή, Test 4ης γενιάς που μπορώ να κάνω αλλά και να πάρω σχετικά γρήγορα τα αποτελέσματα;Είναι δωρεάν; Μόνο για Συγγρό ξέρω αλλά άκουσα ότι αργούν λίγο;10 μέρες +;
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 172663

Επισκέπτης
Tυπε σαφεστατα και υπαρχουν κινδυνοι για να αρπαξεις καποιο παρασημο απο ακα τσιμπουκι αλλα αν ηταν τοσο ευκολο παραπανω απο το μισο πλυθησμο του πλανητη θα ειμασταν αρρωστοι οποτε χαλαρωσε λιγο οι γιατροι ξες οτι εχουν και την ταση να υπερβαλουν σκεψου οτι δεν ειναι ευκολο με το ακα γαμησι να κολησεις κατι με το ακα τσιμπουκι θα ναι
ποιος σου ειπε δεν ειμαστε?

ηπατιτιδα Α ως και 90% του πληθυσμου
ηπατιτιδα Β ως και 6%
ηπατιτιδα C ως και 3%
ερπητοιοι (ανεμοβλογια-επιχειλιος ερπης- ερπης γενετικων οργανων) περι το 90%
HPV (κονδυλωματα και αλλα μπισμπικια) πανω απο 25%
 

dem

Ανώτερος
Εγγρ.
23 Νοε 2005
Μηνύματα
3.564
Κριτικές
15
Like
6.260
Πόντοι
8.345
ποιος σου ειπε δεν ειμαστε?

ηπατιτιδα Α ως και 3% του πληθυσμου
ηπατιτιδα Β ως και 6%
ηπατιτιδα C ως και 3%
ερπητοιοι (ανεμοβλογια-επιχειλιος ερπης- ερπης γενετικων οργανων) περι το 50% και η ανεμοβλογια δεν ειναι STD
HPV (κονδυλωματα και αλλα μπισμπικια) πανω απο 25%
 

El_Professor

Μέλος
Εγγρ.
1 Φεβ 2019
Μηνύματα
55
Κριτικές
1
Like
142
Πόντοι
0
Είμαι περίπου στον ενάμιση μήνα μετά την επαφή, Test 4ης γενιάς που μπορώ να κάνω αλλά και να πάρω σχετικά γρήγορα τα αποτελέσματα;Είναι δωρεάν; Μόνο για Συγγρό ξέρω αλλά άκουσα ότι αργούν λίγο;10 μέρες +;

Καταρχήν μην αγχώνεσαι. Η μέση πιθανότητα μολύνσης για άνδρα μετά από επαφή με οροθετική γυναίκα είναι 1/2500. Μπορείς να πας στο checkpoint στο Μοναστηράκι για αρχή. Τα αποτελέσματα είναι άμεσα και ανώνυμα ενώ μπορείς να εξεταστείς και για ηπατίτιδες Β και C. Επίσης σε περίπτωση μολύνσης θα σε κατευθύνουν αυτοί σε νοσοκομείο για άλλες εξετάσεις.
 

sotirisl

Μέλος
Εγγρ.
16 Αυγ 2012
Μηνύματα
200
Κριτικές
1
Like
305
Πόντοι
21
Παιδιά help!

Χθες το βράδυ πήγα σε γνωστό στριπτιζάδικο της Μιχαλοπούλου όπου με αυτά που συνέβησαν τραβάω τα μαλιά μου. Για να μην τα πολυλογώ, παίρνω prive χόρο, και κάποια στιγμή η κοπέλα χαιδεύει το αιδιο της απέξω (ήταν χωρίς εσώρουχο) και μετά πιάνει το πουλί μου!!!

Μου φαίνεται τρελά επικίνδυνο και ανεύθυνο αυτό που έκανε. Είμαι έτοιμος να φύγω για PEP. Πείτε μου απλά ότι δεν είμαι υπερβολικός....
 

Sapakias

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Σεπ 2016
Μηνύματα
2.837
Like
1.280
Πόντοι
216
Παιδιά help!

Χθες το βράδυ πήγα σε γνωστό στριπτιζάδικο της Μιχαλοπούλου όπου με αυτά που συνέβησαν τραβάω τα μαλιά μου. Για να μην τα πολυλογώ, παίρνω prive χόρο, και κάποια στιγμή η κοπέλα χαιδεύει το αιδιο της απέξω (ήταν χωρίς εσώρουχο) και μετά πιάνει το πουλί μου!!!

Μου φαίνεται τρελά επικίνδυνο και ανεύθυνο αυτό που έκανε. Είμαι έτοιμος να φύγω για PEP. Πείτε μου απλά ότι δεν είμαι υπερβολικός....

Μύθοι και πραγματικότητες.
:zombie: :zombie: :zombie:
 

alphonso

Τιμημένος
Εγγρ.
17 Οκτ 2007
Μηνύματα
17.683
Κριτικές
3
Like
4.243
Πόντοι
606
Παιδιά help!

Χθες το βράδυ πήγα σε γνωστό στριπτιζάδικο της Μιχαλοπούλου όπου με αυτά που συνέβησαν τραβάω τα μαλιά μου. Για να μην τα πολυλογώ, παίρνω prive χόρο, και κάποια στιγμή η κοπέλα χαιδεύει το αιδιο της απέξω (ήταν χωρίς εσώρουχο) και μετά πιάνει το πουλί μου!!!

Μου φαίνεται τρελά επικίνδυνο και ανεύθυνο αυτό που έκανε. Είμαι έτοιμος να φύγω για PEP. Πείτε μου απλά ότι δεν είμαι υπερβολικός....
θα πεθανεις  :rockon: :rockon: :rockon:
 

Giannos

Μέλος
Εγγρ.
24 Δεκ 2014
Μηνύματα
201
Like
880
Πόντοι
81
καλησπερα ειμαι ενας πολυ αρρωστοφοβικος ανθρωπος κι εδω και καποια περιοδο μου εχει κολλησει στο μυαλο πως εχω hiv. πριν 10 μερες εκανα ενα χειρουργειο σε ιδιωτικο νοσοκομειο στην αθηνα και μεσα ειχαν κι εξεταση για hiv. τρομοκρατηθηκα ηθελα να φυγω για να μην μαθω αλλα τελικα εκανα τις εξετασεις. δεν μου εδωσαν τα αποτελεσματα καθως ειχε κι αλλα. λοιμωση μεσα οπως αυστραλιανο αντιγονο και καποια αλλα που δε θυμαμαι. Η γιατρος. μου ειπε πως ολα ηταν αρνητικα και οι εξετασεις που ζητησε αυτη αρκετα καλες χωξρις καποιο προβλημα.εκεινη δεν ζηταει αυτες τις εξετασεις μου ειπε αλλα κανουν καποιες βασει πρωτοκολλου του νοσοκομειου. Μου ειπε επι λεξει πως της ειπαν ολα τα λοιμωδη αρνητικα. ακομα και η ιδια μου ειπε πψς για hiv δεν μου κανανε αλλα εγω το ειδα κατω απο το αυστραλιανο αντιγονο ειμαι σιγουρος... ξερω πως μπορει να φανει τρελο αλλα μηπως δεν μου το λεει;;;; μηπως θελει να αποφυγει την ανακοινωση. παρακαλω πειτε. μου σοβαρα γνωμες γτ εχει ενα προβλημα υγειας ρο παιδι μου και το εχω συνδεσει
 

Gatekeeper

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Απρ 2015
Μηνύματα
1.902
Like
1.786
Πόντοι
216
Φίλε μου ηρέμησε. Για αρχή, για να κολλήσεις πρέπει να είσαι ενεργός και να μην προσέχεις. Στα σωστά και τυπικά νοσοκομεία, απαιτείται προεγχειρητικος έλεγχος που περιλαμβάνει hiv, ηπατίτιδα, και γενικώς αιματογενη μεταδιδόμενα νοσήματα. Αν είχες και θα στο έλεγαν άμεσα και πριν το χειρουργείο.
 

rakakis

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Ιουλ 2019
Μηνύματα
616
Κριτικές
3
Like
747
Πόντοι
366
Ζήτα να σου δώσει τα αποτελέσματα ρε φιλε, τι να σου πούμε εμείς;
 

ditis13

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
28 Φεβ 2018
Μηνύματα
1.223
Like
3.695
Πόντοι
456
Τι ακριβώς περιμένεις να σου πούμε εδώ μέσα? Τράβα κάνε τεστ να σου φύγει η απορία. Σε μια κουταλιά νερό πνίγεστε μερικοί
 

Giannos

Μέλος
Εγγρ.
24 Δεκ 2014
Μηνύματα
201
Like
880
Πόντοι
81
μου εστειλε η γιατρος τα αποτελεσματα ειμαι αρνητικος. μετα απο χρονια παιδεματος με αυτη την ασθενεια τελειωσε το μαρτυριο μου
 

Giannos

Μέλος
Εγγρ.
24 Δεκ 2014
Μηνύματα
201
Like
880
Πόντοι
81
IMG_20210316_204013.jpg
 

jim28

Ανώτερος
Εγγρ.
7 Ιαν 2007
Μηνύματα
1.929
Κριτικές
26
Like
2.317
Πόντοι
6.955
ξερω πως μπορει να φανει τρελο αλλα μηπως δεν μου το λεει;;;; μηπως θελει να αποφυγει την ανακοινωση.
Μετά βεβαιότητας δεν έχεις hiv διότι εάν είχες θα στο είχαν ανακοινώσει. Έχω περάσει κι εγώ από αυτόν τον ψυχακαταγκασμό και νιώθω πόσο άσχημα βιώνεις την αγωνία. Σου έκαναν εξέταση και βγήκε αρνητική. -
 

kachaplias

Σεβαστός
Εγγρ.
20 Δεκ 2017
Μηνύματα
6.117
Like
4.738
Πόντοι
1.756
Μετά βεβαιότητας δεν έχεις hiv διότι εάν είχες θα στο είχαν ανακοινώσει. Έχω περάσει κι εγώ από αυτόν τον ψυχακαταγκασμό και νιώθω πόσο άσχημα βιώνεις την αγωνία. Σου έκαναν εξέταση και βγήκε αρνητική. -
και αμα δε του το ανακοινωνουν για να μη παιρνει το επιδομα και τα κακαρωσει? :Ρ
 

socratis969

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
25 Φεβ 2021
Μηνύματα
167
Κριτικές
8
Like
711
Πόντοι
301
Είμαι περίπου στον ενάμιση μήνα μετά την επαφή, Test 4ης γενιάς που μπορώ να κάνω αλλά και να πάρω σχετικά γρήγορα τα αποτελέσματα;Είναι δωρεάν; Μόνο για Συγγρό ξέρω αλλά άκουσα ότι αργούν λίγο;10 μέρες +;
Εδώ γίνεται τεστ δωρεάν και το αποτέλεσμα βγαίνει μέσα σε 5 λεπτά.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom