Νέα

Hillary Rodham Clinton

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Jimmy Jim
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 50
  • Εμφανίσεις 4K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 6 άτομα (0 μέλη και 6 επισκέπτες)

gianevan

Σεβαστός
Εγγρ.
15 Φεβ 2009
Μηνύματα
17.106
Like
5.703
Πόντοι
1.206
Ναι, και ο Ομπάμα είναι μουσουλμάνος και ο Μπους σατανιστής. Όλα από έγκυρες, ιαματικές πηγές Λουτρακίου.

Ναι το είπαμε!
Δεν υπάρχει περίπτωση να ισχύει κάτι που δεν το γνωρίζεις εσύ και να το έχεις εγκρίνει επί πλέον!
Ξεκαβάλα!
 

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.755
Κριτικές
2
Like
2.714
Πόντοι
1.306
Ναι το είπαμε!
Δεν υπάρχει περίπτωση να ισχύει κάτι που δεν το γνωρίζεις εσύ και να το έχεις εγκρίνει επί πλέον!
Ξεκαβάλα!

μπααα του αρέσει να καβαλάει τα σκληρά (πέη)...
 

gianevan

Σεβαστός
Εγγρ.
15 Φεβ 2009
Μηνύματα
17.106
Like
5.703
Πόντοι
1.206
μπααα του αρέσει να καβαλάει τα σκληρά (πέη)...

Δεν μπαίνω σε τέτοιου είδους αντιπαραθέσεις για κάτι που δεν ξέρω και μάλλον δεν πιστεύω.
Για το καλάμι πάντως το εννοώ!
 

gianevan

Σεβαστός
Εγγρ.
15 Φεβ 2009
Μηνύματα
17.106
Like
5.703
Πόντοι
1.206
Εγώ επειδή παρακολουθώ αμερικάνικη πολιτική ξέρω...

Ναι αυτό λέω! Πως νομίζεις ότι είσαι ο μόνος.
Εγώ λοιπόν την παρακολουθώ από τότε που εσύ πήγαινες στο νηπιαγωγείο, αν όχι από τότε που ήσουν ακόμα αγέννητος...
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
151.935
Κριτικές
1
Like
29.660
Πόντοι
8.006
Ναι αυτό λέω! Πως νομίζεις ότι είσαι ο μόνος.
Εγώ λοιπόν την παρακολουθώ από τότε που εσύ πήγαινες στο νηπιαγωγείο, αν όχι από τότε που ήσουν ακόμα αγέννητος...
Ειχες παρακολουθησει απο κοντα το ρεπορταζ της δολοφονιας του Λινκολν?
 

ulavut

Μέλος
Εγγρ.
17 Φεβ 2006
Μηνύματα
520
Like
17
Πόντοι
6
Λεσβία ξελεσβία, μας αρέσει δεν μας αρέσει, η Χϊλαρι είχε εμπλακεί με τα δημόσια πράγματα από τα μέσα των 60s, με τρελές σπουδές, τοπ δικηγόρος, με πολλές παρεμβάσεις σε διάφορα ζητήματα (κυρώς σε τοπικό επίπεδο) και με ριζοσπαστικές (για τα μέτρα των ΗΠΑ) θέσεις. Σημειωτέον είναι ζευγάρι με τον Μπιλ από το 72. Δηλαδή, ήταν ήδη γνωστό και έγκριτο όνομα στην Αμερικανική κοινωνικη - πολιτική ζωή, πολύ πριν την εκλογή του συζύγου (ο οποίος επίσης ως Κυβερνήτης του Άρκανσο, και με τη συνεργασία της Χϊλαρι είχε διακριθεί ιδιαίτερα για πολλές πρωτοβουλίες και καινοτομίες). Προσωπικά θεωρώ ότι το τρένο για την προεδρία το έχει χάσει λόγω Ομπάμα, αλλά θα παραμείνει σημαντικός παράγοντας της Αμερικανικης πολιτικής σκηνής.
 

911-Toninno

Ανώτερος
Εγγρ.
30 Ιουλ 2006
Μηνύματα
867
Κριτικές
31
Like
1.002
Πόντοι
5.845
Τότε λάθος επίθετο χρησιμοποίησες γιατρέ. Πονηρός ήθελες να πεις. Και πάλι όμως βλακείες λες γιατί παρ'όλα αυτά κατάφερε και όχι μόνο επιβίωσε αλλά είναι και ο δημοφιλέστερος εν ζωή Αμερικάνος πρόεδρος.

Γιατρέ μη μιλάς για πράγματα που δεν ξέρεις γιατί εκτίθεσαι. Η Χίλαρυ δούλευε στο κονγκρέσο όταν ο Κλίντον της έκανε πρόταση γάμου, είχε μάλιστα λάβει μέρος ως βοηθός στις έρευνες για το Watergate. Μάλιστα όλοι τις έλεγαν να παραμείνει στην Ουάσινγκτον όπου προέβλεπαν μεγάλη πολιτική καριέρα γι'αυτήν αντί να παντρευτεί τον Μπιλ και να πάει μαζί του στην αμερικάνικη επαρχία.
Τον οποίο Μπιλ όλοι τον έβλεπαν ως μέλλοντα πρόεδρο, επομένως δε χρειαζόταν τη βοήθεια της Χίλαρυ για να αναδειχτεί. Ίσα-ίσα που εκείνες τις εποχές μια δυναμική και έξυπνη γυναίκα όπως αυτή περισσότερα προβλήματα δημιουργούσε στη δημόσια εικόνα ενός πολιτικού μια και το αμερικάνικο συντηρητικό κοινό προτιμούσε τις καλοκάγαθες νοικοκυρές.

Το αν είναι δυναμικός ή όχι ο Ομπάμα στη διαχείριση κρίσεων ρώτα τον Μπιν Λάντεν, τον Καντάφι και τον Κάστρο. Ή ακόμη καλύτερα τους ίδιους τους Αμερικάνους που σταθερά του δίνουν υψηλά ποσοστά αποδοχής όσον αφορά τα θέματα εξωτερικής πολιτικής και εθνικής ασφάλειας.
Αν εσύ εννοείς δυναμική πολιτική το να μπουκάρεις σε μια χώρα και να τα κάνεις μαντάρα όπως ο Μπους τότε ευτυχώς μετά το φιάσκο του Ιράκ ελάχιστοι συμφωνούν μαζί σου.
   
Τωρα τελευταια συμφωνω σε οτι ποσταρεις σα να τα ειχα γραψει εγω........Ειτε προκειται για πολιτικη ειτε για κορασιδες.
Θα παω να το κοιταξω, καποια θεραπεια θα υπαρχει!
 
OP
OP
Jimmy Jim

Jimmy Jim

Μέλος
Εγγρ.
7 Ιαν 2014
Μηνύματα
3.385
Like
121
Πόντοι
16
Λοιπόν, ως ο νηματοθέτης έχω το δικαίωμα να πω ότι είμαι ο πρώτος μεταξύ ίσων στη συγκεκριμένη συζήτηση. Γι' αυτό θα δράσω πυροσβεστικά ώστε να κατευνασθούν τα πνεύματα. Λοιπόν, οι φήμες λένε τα ακόλουθα για το αμερικανικό πολιτικό σελεμπριταριό:

Πρόεδρος Ομπάμα - ομοφυλόφιλος, γνωστός στους γκέι κύκλους του Σικάγο
Μισέλ Ομπάμα - Τραβεστί. Το κανονικό της όνομα είναι Μάικλ Ομπάμα.
Παιδιά Ομπάμα - Δεν είναι δικά τους αλλά υιοθετημένα.
Πρόεδρος Κλίντον - Γνωστός γαμιάς απ' την εποχή που ήταν κυβερνήτης.
Χίλαρι Κλίντον - Λεσβία που τρώει και καμιά πούτσα άμα είναι. Τα έχει εδώ και 10 χρόνια με τη σύμβουλο της.
Τσέλσι Κλίντον - Δεν είναι παιδί του Μπιλ Κλίντον αλλά η Χίλαρι την έκανε με κάποιον άλλο (ξεχνώ το όνομα του).

Ελπίζω να έδρασα πυροσβεστικά, όπως προκύπτει και από τις ευθύνες μου ως νηματοθέτης.  :2funny: :2funny:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom