Νέα

Golden Sands

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα nukteros
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 44
  • Εμφανίσεις 9K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

lavios

Σεβαστός
Εγγρ.
11 Αυγ 2012
Μηνύματα
2.567
Κριτικές
31
Like
554
Πόντοι
1.226
Εδω κανεις καποιο λαθος , απο σελιδες του υπουργειου τουρισμου της γειτονος λενε οτι περισσοτερο απο επτα εκατομμυρια επισκεπτονται ετησιως την Βουλγαρια .Στην Ελλαδα ειναι 18-20 εκατομμυρια ετησιως .  Τα στατιστικα βγαινουν απο τις διανυκτερευσεις και οχι απο ποιος περασε τα συνορα που σχεδον πλεων δεν υπαρχουν.(Δειχνεις την ταυτοτητα σου μεσα απο το αυτοκινητο και χωρις να την ελεγξουν φευγεις) Η ποιοτητα του τουρισμου στην Βουλγαρια εχει αλλαξει κατα πολυ και εκει κυριαρχουν οι δυτικοευρωπαιοι με πρωταγωνιστές αγγλους,νορβηγους,ρωσους,γερμανους . Με τους ρυθμους που επενδυουν οι γειτονες στον τουρισμο μου φενετε οτι συντομα θα ερθουν τα πανω -κατω .  Ο δε κυριος sex volcano που συμφωνησε μαζι μου  ειναι απο τους πιο εμπειρους (για να μην πω ο πιο εμπειρος και προσβαλω καποιους). Εχει πολλα χρονια και χιλιομετρα επι βουλγαρικου εδαφους και γνωριζει πραγματα και καταστασεις . Πραγματικα ευχομαι να κανω λαθος εγω , στο κατω-κατω ειπωθηκε ακομα μια βλακεια  αν ομως ειναι λαθος η πολιτικη που ακολουθεί η χωρα τοτε τα πραγματα ειναι ασχημα .
Οι διανυκτερεύσεις είναι 4 προς 1 δες τον πίνακα. Δε διαφωνώ ότι μπορεί να έχει γίνει δουλειά αλλά δεν υπάρχει σύγκριση με την Ελλάδα. Σ΄αυτό που σίγουρα έχεις δίκιο είναι πως υπάρχει πολύ μεγάλη δυνατότητα που μένει ανεκμετάλλευτη.

Tourism_indicators%2C_2006_and_2011.png

 

aigeas

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
4 Ιουλ 2009
Μηνύματα
10.456
Like
19
Πόντοι
166
"Παρελκόμενα"; :huh: :huh:

Φίλε εγώ το καλοκαίρι θέλω να κάνω ΜΠΑΝΙΑ ΣΤΗ ΘΑΛΑΣΣΑ (Σαν σχεδόν ηλικιωμένος που είμαι! :grin:).
Δηλαδή ποιο "καλοκαίρι", πέρυσι σταμάτησα μέσα Νοέμβρη και φέτος άρχισα μέσα Απρίλη.

Στη θάλασσα ξαναλέω! Σε πισίνα θερμαινόμενη (κλειστή ή και ανοιχτή) κάνω όλο το χρόνο.

Οπότε για ποιο ακριβώς πράγμα μου συστήνεις τις ακτές της Μαύρης Θάλασσας; :think:

Να πάω στις Δαλματικές ακτές, στην Κυανή ακτή, στην Κόστα Αμαλφισιάνα το καταλαβαίνω. Κάτι διάολο έχουν να δείξουν...
τυπε μου τοτε να πας καμμενα βουρλα!!!
 
OP
OP
nukteros

nukteros

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2010
Μηνύματα
5.218
Κριτικές
8
Like
1.887
Πόντοι
266
Οι διανυκτερεύσεις είναι 4 προς 1 δες τον πίνακα. Δε διαφωνώ ότι μπορεί να έχει γίνει δουλειά αλλά δεν υπάρχει σύγκριση με την Ελλάδα. Σ΄αυτό που σίγουρα έχεις δίκιο είναι πως υπάρχει πολύ μεγάλη δυνατότητα που μένει ανεκμετάλλευτη.

Tourism_indicators%2C_2006_and_2011.png

Εχω υπερεκτιμησει των τουρισμο στην Ελλαδα ειμαστε πιο κατω απ οσο πιστευα
 

jaygatsby

Μέλος
Εγγρ.
5 Αυγ 2010
Μηνύματα
7.898
Κριτικές
1
Like
344
Πόντοι
86
Εχω υπερεκτιμησει των τουρισμο στην Ελλαδα ειμαστε πιο κατω απ οσο πιστευα

μην συγκρίνετε απόλυτα νούμερα, να βλέπετε την συμβολή στο ΑΕΠ.

μια μικρή χώρα μπορεί να χωράει πιο λίγο κόσμο.

τους πιο πολλούς τουρίστες στον κόσμο τους δέχεται η Γαλλία (κυρίως λόγω Παρισιού), δεν είναι όμως ο τουρισμός το 20% του ΑΕΠ της όπως σε εμάς. 
 

aprosperastos

Μέλος
Εγγρ.
17 Ιαν 2012
Μηνύματα
293
Κριτικές
4
Like
10
Πόντοι
1
μην συγκρίνετε απόλυτα νούμερα, να βλέπετε την συμβολή στο ΑΕΠ.

μια μικρή χώρα μπορεί να χωράει πιο λίγο κόσμο.

τους πιο πολλούς τουρίστες στον κόσμο τους δέχεται η Γαλλία (κυρίως λόγω Παρισιού), δεν είναι όμως ο τουρισμός το 20% του ΑΕΠ της όπως σε εμάς. 
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom