Νέα

Golden Sands

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα nukteros
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 44
  • Εμφανίσεις 9K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)
OP
OP
nukteros

nukteros

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2010
Μηνύματα
5.218
Κριτικές
8
Like
1.887
Πόντοι
266
Golden Sands
 

Συνημμένα

  • IMG_8322.JPG
    IMG_8322.JPG
    220,9 KB · Εμφανίσεις: 133
  • IMG_8326.JPG
    IMG_8326.JPG
    219,9 KB · Εμφανίσεις: 100
OP
OP
nukteros

nukteros

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2010
Μηνύματα
5.218
Κριτικές
8
Like
1.887
Πόντοι
266
Golden Sands
 

Συνημμένα

  • IMG_8393.JPG
    IMG_8393.JPG
    234,5 KB · Εμφανίσεις: 85
  • IMG_8399.JPG
    IMG_8399.JPG
    176,4 KB · Εμφανίσεις: 112
OP
OP
nukteros

nukteros

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2010
Μηνύματα
5.218
Κριτικές
8
Like
1.887
Πόντοι
266
Golden Sands
 

Συνημμένα

  • IMG_8400.JPG
    IMG_8400.JPG
    179,9 KB · Εμφανίσεις: 105
  • IMG_8440.JPG
    IMG_8440.JPG
    246,3 KB · Εμφανίσεις: 89

ΦΑΚΙΡΗΣ

Γλομπεάρχης
Εγγρ.
17 Ιουν 2012
Μηνύματα
16.364
Κριτικές
165
Like
24.975
Πόντοι
34.168
Κανενα βιντεο με κανενε μουνι βαλε.Γαμησε μας με τα τοπια.
:rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon:
 

xristos_1

Μέλος
Εγγρ.
12 Σεπ 2006
Μηνύματα
144
Κριτικές
2
Like
7
Πόντοι
1
το sunny beach στο Βourgaz πολύ καλύτερο.
 
OP
OP
nukteros

nukteros

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2010
Μηνύματα
5.218
Κριτικές
8
Like
1.887
Πόντοι
266
Συμφωνω απολυτα εχω και απο εκει φωτογραφιες που συντομα θα ανεβασω μονο που δεν ειναι στο Μπουργκας - Πυργος αλλα στην αρχαια Ελληνικη Μεσημβρια
 

Kman2

Σπουδαίος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2010
Μηνύματα
20.997
Κριτικές
1
Like
13.992
Πόντοι
2.606
Vasika oi Voulgaroi ekanan mia arxidia.Eftiaksan ksenodoxeia thiria kai katestrepsan entelos to topio.Apo tin allli omos ta thiria exoun ypermonternes egatastaseis kai kales times opote einai elkystika.Stin Ellada apla apagorevetai na xtiseis tetoia pragmata kata mikos tis aktis gia nisia den to syzitame kan.
 
OP
OP
nukteros

nukteros

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2010
Μηνύματα
5.218
Κριτικές
8
Like
1.887
Πόντοι
266
Αντι να πουλανε μερικα ακατοικητα νησια θα μπορουσαν να τα μετατρεψουν σε παραδεισους
 

sex volcano

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
15 Οκτ 2012
Μηνύματα
24.684
Κριτικές
178
Like
39.159
Πόντοι
21.896
Σε γενικες γραμμες η θαλασσα εκει ειναι λιγο καλυτερη απο τον βουρκο αλλα στις παραθαλασσιες ζωνες εχουν φοβερη υποδομη και αναπτυξη . Στις αρχες της δεκαετιας του 90 η τουριστικη κινηση ηταν ενας στην Βουλγαρια και δεκα στην Ελλαδα και σημερα τα ποσοστα ειναι εξι στην Βουλγαρια και δεκα στην Ελλαδα . Αν υπολογισουμε οτι εχουμε 18 χιλιαδες χιλιομετρα ακτογραμμη πολυ καλυτερες παραλιες ,καθαροτερη θαλασσα και πολλα νησια σε σύγκριση με τα 250 χιλιομετρα ακτογραμμης της Βουλγαριας τα αποτελεσματα στον τομεα του τουρισμου ειναι τραγικα .
:thumbsup: :thumbsup: :thumbsup:
 

sex volcano

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
15 Οκτ 2012
Μηνύματα
24.684
Κριτικές
178
Like
39.159
Πόντοι
21.896
εχω παει απειρες φορες και στο σαννυ μπιτ αλλα και στο γκολντεν σανντς αλλα επειδη θελει χρονο θα γραψω αυριο
τωρα παω για νανι :grin:
 

lavios

Σεβαστός
Εγγρ.
11 Αυγ 2012
Μηνύματα
2.567
Κριτικές
31
Like
554
Πόντοι
1.226
Σε γενικες γραμμες η θαλασσα εκει ειναι λιγο καλυτερη απο τον βουρκο αλλα στις παραθαλασσιες ζωνες εχουν φοβερη υποδομη και αναπτυξη . Στις αρχες της δεκαετιας του 90 η τουριστικη κινηση ηταν ενας στην Βουλγαρια και δεκα στην Ελλαδα και σημερα τα ποσοστα ειναι εξι στην Βουλγαρια και δεκα στην Ελλαδα . Αν υπολογισουμε οτι εχουμε 18 χιλιαδες χιλιομετρα ακτογραμμη πολυ καλυτερες παραλιες ,καθαροτερη θαλασσα και πολλα νησια σε σύγκριση με τα 250 χιλιομετρα ακτογραμμης της Βουλγαριας τα αποτελεσματα στον τομεα του τουρισμου ειναι τραγικα .
Τα συμπεράσματά σου είναι λάθος τύπε, το να συγκρίνεις αφίξεις και να λες ότι η Βουλγαρία έχει το 60% του τουρισμού της Ελλάδας είναι αριθμητική μπακάλικου για δύο κυρίως λόγους.
Ο πρώτος είναι πως στις αφίξεις τις Βουλγαρίας το 50% είναι από χώρες που συνορεύουν και άρα εμπεριέχει τεράστιο βαθμό "επιμόλυνσης" από μετακινήσεις λόγω δουλειάς, εργασίας και άλλων δραστηριοτήτων πλην του τουρισμού, ενώ το αντίστοιχο ποσοστό της Ελλάδας είναι μόλις 15%. Οι καθαρές τουριστικές αφίξεις της Ελλάδας σε άτομα είναι τουλάχιστον τριπλάσιες από της Βουλγαρίας ενώ οι διανυκτερεύσεις με στοιχεία του 2011 είναι τετραπλάσιες.
Ο δεύτερος λόγος έχει να κάνει βέβαια με την ποιότητα του τουρισμού κι εδώ τα πράγματα έχουν τεράστια διαφορά καθώς οι επισκέπτες της Βουλγαρίας είναι κυρίως οι γείτονές της, οι Τούρκοι και κάποιοι Γερμανοί και Ρώσοι, ενώ της Ελλάδας είναι κυρίως Δυτικοευρωπαίοι, Ρώσοι, Αμερικανοί κ.α. Οι δε εισπράξεις από τον τουρισμό είναι υπερτριπλάσιες της Βουλγαρίας.
Επειδή καταλαβαίνω πως έχεις κάποια ιδιαίτερη σχέση με τη Βουλγαρία καλά κάνεις και μας ενημερώνεις για τα ωραία της, αλλά για τα συμπεράσματά σου, κι εσύ και άλλοι που βιάζονται να πουν την "καλή" κουβέντα τους για τη χώρα μας, καλό είναι να ενημερώνεσαι καλύτερα ειδικά πριν γράψεις τέτοια βαρύγδουπα σαν το κάτωθι.

Ειναι λογικο αυτο , σε λιγα χρονια και η Βουλγαρια που ειναι 40 χρονια πισω μας θα εχει περισοτερους τουριστες απο εμας  :headbang:
 
OP
OP
nukteros

nukteros

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2010
Μηνύματα
5.218
Κριτικές
8
Like
1.887
Πόντοι
266
Εδω κανεις καποιο λαθος , απο σελιδες του υπουργειου τουρισμου της γειτονος λενε οτι περισσοτερο απο επτα εκατομμυρια επισκεπτονται ετησιως την Βουλγαρια .Στην Ελλαδα ειναι 18-20 εκατομμυρια ετησιως .  Τα στατιστικα βγαινουν απο τις διανυκτερευσεις και οχι απο ποιος περασε τα συνορα που σχεδον πλεων δεν υπαρχουν.(Δειχνεις την ταυτοτητα σου μεσα απο το αυτοκινητο και χωρις να την ελεγξουν φευγεις) Η ποιοτητα του τουρισμου στην Βουλγαρια εχει αλλαξει κατα πολυ και εκει κυριαρχουν οι δυτικοευρωπαιοι με πρωταγωνιστές αγγλους,νορβηγους,ρωσους,γερμανους . Με τους ρυθμους που επενδυουν οι γειτονες στον τουρισμο μου φενετε οτι συντομα θα ερθουν τα πανω -κατω .  Ο δε κυριος sex volcano που συμφωνησε μαζι μου  ειναι απο τους πιο εμπειρους (για να μην πω ο πιο εμπειρος και προσβαλω καποιους). Εχει πολλα χρονια και χιλιομετρα επι βουλγαρικου εδαφους και γνωριζει πραγματα και καταστασεις . Πραγματικα ευχομαι να κανω λαθος εγω , στο κατω-κατω ειπωθηκε ακομα μια βλακεια  αν ομως ειναι λαθος η πολιτικη που ακολουθεί η χωρα τοτε τα πραγματα ειναι ασχημα .
 

aigeas

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
4 Ιουλ 2009
Μηνύματα
10.456
Like
19
Πόντοι
166
Τα συμπεράσματά σου είναι λάθος τύπε, το να συγκρίνεις αφίξεις και να λες ότι η Βουλγαρία έχει το 60% του τουρισμού της Ελλάδας είναι αριθμητική μπακάλικου για δύο κυρίως λόγους.
Ο πρώτος είναι πως στις αφίξεις τις Βουλγαρίας το 50% είναι από χώρες που συνορεύουν και άρα εμπεριέχει τεράστιο βαθμό "επιμόλυνσης" από μετακινήσεις λόγω δουλειάς, εργασίας και άλλων δραστηριοτήτων πλην του τουρισμού, ενώ το αντίστοιχο ποσοστό της Ελλάδας είναι μόλις 15%. Οι καθαρές τουριστικές αφίξεις της Ελλάδας σε άτομα είναι τουλάχιστον τριπλάσιες από της Βουλγαρίας ενώ οι διανυκτερεύσεις με στοιχεία του 2011 είναι τετραπλάσιες.
Ο δεύτερος λόγος έχει να κάνει βέβαια με την ποιότητα του τουρισμού κι εδώ τα πράγματα έχουν τεράστια διαφορά καθώς οι επισκέπτες της Βουλγαρίας είναι κυρίως οι γείτονές της, οι Τούρκοι και κάποιοι Γερμανοί και Ρώσοι, ενώ της Ελλάδας είναι κυρίως Δυτικοευρωπαίοι, Ρώσοι, Αμερικανοί κ.α. Οι δε εισπράξεις από τον τουρισμό είναι υπερτριπλάσιες της Βουλγαρίας.
Επειδή καταλαβαίνω πως έχεις κάποια ιδιαίτερη σχέση με τη Βουλγαρία καλά κάνεις και μας ενημερώνεις για τα ωραία της, αλλά για τα συμπεράσματά σου, κι εσύ και άλλοι που βιάζονται να πουν την "καλή" κουβέντα τους για τη χώρα μας, καλό είναι να ενημερώνεσαι καλύτερα ειδικά πριν γράψεις τέτοια βαρύγδουπα σαν το κάτωθι.
εισαι αεκακι, δεν περιμενω πολλα απο εσενα, αλλα τραβα μια βολτα εκει και μετα ελα να τα ξαναπουμε, τοσο απλα
 

Επισκέπτης
Σε γενικες γραμμες η θαλασσα εκει ειναι λιγο καλυτερη απο τον βουρκο αλλα στις παραθαλασσιες ζωνες εχουν φοβερη υποδομη και αναπτυξη . Στις αρχες της δεκαετιας του 90 η τουριστικη κινηση ηταν ενας στην Βουλγαρια και δεκα στην Ελλαδα και σημερα τα ποσοστα ειναι εξι στην Βουλγαρια και δεκα στην Ελλαδα . Αν υπολογισουμε οτι εχουμε 18 χιλιαδες χιλιομετρα ακτογραμμη πολυ καλυτερες παραλιες ,καθαροτερη θαλασσα και πολλα νησια σε σύγκριση με τα 250 χιλιομετρα ακτογραμμης της Βουλγαριας τα αποτελεσματα στον τομεα του τουρισμου ειναι τραγικα .
:thumbsup: :thumbsup: :thumbsup:
 

gianevan

Σεβαστός
Εγγρ.
15 Φεβ 2009
Μηνύματα
17.099
Like
5.624
Πόντοι
1.206
Στη Βουλγαρία στο Μπάνσκο για σκι, ίσως κάτι λέει. Αλλά δεν με πολυενδιαφέρει το σκι, οπότε άκυρο.

Τώρα να κάνω τόσα χιλιόμετρα για να πηδήσω Βουλγάρα, ούτε κι αυτό πολυλέει! Γεμάτη Βουλγάρες είναι η Ελλάδα.

ΑΛΛΑ να πάω σε παραθαλάσσιο θέρετρο καλοκαίρι στη Βουλγαρία; Δηλαδή ΕΛΕΟΣ! Να κάνω τί;
Η Μαύρη Θάλασσα είναι όντως ΜΑΥΡΗ!
Δεν το πίστευα κι εγώ μέχρι που το διαπίστωσα σε μια μεγάλη κρουαζιέρα (δούλευα και διασκέδαζα κάνοντας "working holidays"), προς Γιάλτα και Οδησσό που έπιασε και κάπου στην Βουλγαρία, συγκεκριμένα στο Nessebar, το οποίο και καλά είναι από τα κορυφαία τουριστικά τους μέρη και δεν μου άρεσε καθόλου!

Μου είχε φανεί κάτι ενδιάμεσο με το Νησί των Ονείρων στην Ερέτρια και το νησί της Λίμνης των Ιωαννίνων. Με περισσότερη μιζέρια και από τα δύο!
 

aigeas

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
4 Ιουλ 2009
Μηνύματα
10.456
Like
19
Πόντοι
166
Στη Βουλγαρία στο Μπάνσκο για σκι, ίσως κάτι λέει. Αλλά δεν με πολυενδιαφέρει το σκι, οπότε άκυρο.

Τώρα να κάνω τόσα χιλιόμετρα για να πηδήσω Βουλγάρα, ούτε κι αυτό πολυλέει! Γεμάτη Βουλγάρες είναι η Ελλάδα.

ΑΛΛΑ να πάω σε παραθαλάσσιο θέρετρο καλοκαίρι στη Βουλγαρία; Δηλαδή ΕΛΕΟΣ! Να κάνω τί;
Η Μαύρη Θάλασσα είναι όντως ΜΑΥΡΗ!
Δεν το πίστευα κι εγώ μέχρι που το διαπίστωσα σε μια μεγάλη κρουαζιέρα (δούλευα και διασκέδαζα κάνοντας "working holidays"), προς Γιάλτα και Οδησσό που έπιασε και κάπου στην Βουλγαρία, συγκεκριμένα στο Nessebar, το οποίο και καλά είναι από τα κορυφαία τουριστικά τους μέρη και δεν μου άρεσε καθόλου!

Μου είχε φανεί κάτι ενδιάμεσο με το Νησί των Ονείρων στην Ερέτρια και το νησί της Λίμνης των Ιωαννίνων. Με περισσότερη μιζέρια και από τα δύο!
στο μπανσκο πανε οι τσοπανηδες απο ελλαδα, αν θες να πας και να ''λεει΄΄ θα πας παμποροβο η μποροβετς, οσο για την μαυρη θαλασσα δεν θα πας για την θαλασσα αλλα για τα παρελκομενα..........κανε εναν κοπο και μετα πες μου αν εχω δικιο
 

gianevan

Σεβαστός
Εγγρ.
15 Φεβ 2009
Μηνύματα
17.099
Like
5.624
Πόντοι
1.206
στο μπανσκο πανε οι τσοπανηδες απο ελλαδα, αν θες να πας και να ''λεει΄΄ θα πας παμποροβο η μποροβετς, οσο για την μαυρη θαλασσα δεν θα πας για την θαλασσα αλλα για τα παρελκομενα..........κανε εναν κοπο και μετα πες μου αν εχω δικιο

"Παρελκόμενα"; :huh: :huh:

Φίλε εγώ το καλοκαίρι θέλω να κάνω ΜΠΑΝΙΑ ΣΤΗ ΘΑΛΑΣΣΑ (Σαν σχεδόν ηλικιωμένος που είμαι! :grin:).
Δηλαδή ποιο "καλοκαίρι", πέρυσι σταμάτησα μέσα Νοέμβρη και φέτος άρχισα μέσα Απρίλη.

Στη θάλασσα ξαναλέω! Σε πισίνα θερμαινόμενη (κλειστή ή και ανοιχτή) κάνω όλο το χρόνο.

Οπότε για ποιο ακριβώς πράγμα μου συστήνεις τις ακτές της Μαύρης Θάλασσας; :think:

Να πάω στις Δαλματικές ακτές, στην Κυανή ακτή, στην Κόστα Αμαλφισιάνα το καταλαβαίνω. Κάτι διάολο έχουν να δείξουν...
 

sex volcano

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
15 Οκτ 2012
Μηνύματα
24.684
Κριτικές
178
Like
39.159
Πόντοι
21.896
loipon dolden sands βουλγαρια
ειναι ενα κλειστο μερος με μπαρες εισοδου σε πλαγια με καμια 50αρια ξενοδοχεια μεσα παλιου αλλα και νεου τυπου απο 2 αστερια μεχι 5αστερια
ειναι φουλ στο πευκο και μεμεγαλη παραλια υπεοργανωμενη αλλα απο θαλλασα τπτ το ιδιαιτερο δεν ενδιδεται για μπανιο το πολυ μια βουτα για καμακια-βαθια μαυρη θαλασσα και κρυα αλλα σαφως καλυτερη απο το σανυ μπιτς
εχει μια κυκλικη περατσαδα περιπου 3 χλμ που περναει απο τηνν παραλια ανεβαινει πανω στα χοτελια κια ξανακατεβαινει κατω στην παραλια με πολλα μαγαζια κλαμπακια παμπς και καφετερες υπερσυχρονες!!!!!!!!!!
απο τιμες αν ξερεις την γλωσσα μπορεις με 20 ευρω να βολευτεις σε 3αστερο αν οχι με 30 ευρω ισως
απο τουριστες εχει ρωσους πολωνους τσεχους και γενικα σλαβους αλλα και γερμναους σκανδιναυους και πολλους ουλρανους
το καλο ειναι οτι λοιπουν το βρωμοαγγλονια που παντα γαμανε ενα τουριστικο μερος με τα βρωμο αισχη τους αν και περισυ πετυχα ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟ ΤΣΙΜΠΟΥΚΙΟΥ DIPLA STO beach mcdonalds σε μπιτσομπαρο :grin: :grin: :grin: :grin:-μια μαυρη τις ειχε φαει ολες
απο φαι βολευτητε σε κανενα καλοξενοδοχειο με μπουφε οπως στο αδμιραλ-χοτελ με 10 ευρω σκας
το βραδυ γινεται χαμος με πολυ περατζαδα απο σλαβες που ψαχνονται και πολλα σχολεια-κολλεγια πανεπιστημια απο πολωνια και ουκρανια πανε για 5ημερε εκδρομη οποτε στα κλαμπακι βρωμαει μουνι ειδικα στο arrogance club  με διαφορετικα stage me diaforetikes μουσικες εχει πολλυ μουνι και παρα πολυ φτηνα ποτα
φυσικα εχει και στριπτιτζαδικα και πολλα street-girls που σε πειραζουν και τις πειραζεις για  :zfuck: :zfuck: :zfuck: με 50 ευρω παιρνεις απο την περατζαδα και πας ξενοδοχειο ειδικα μετα τις 2 ηωρα οι πεταλουδες ειναι απειρες και οταν κανεις την περατζαδα ειτεπριν ειτε μετε απο κανενα μπαρ κλαμπ αυτες σε τραβανε και σε πειραζουν για σεξ!!!!!!!!!!!!νιωθεις ο ντικαπριο :grin: :grin: :grin:
παντως εχει απιστυτο μωρο ρωσακια πολωνακια ουκρανακι με καυτα σορτς και απιστευτα κορμια που μονο που βλεπεις πιπινακια 18-23 ετως ειναι τελεια και μονο να κανεις περατζαδα το δρομο αυτο με καντινες κλαμπα χαπενινγκς παμπς και αλλα
επισης πεταλουδιτσες εχει και διπλα στην ρεπλικα του πυργου του αιφελ αλλα εκει ειναι χαμηλοτερης αξιας προιον :grin: :grin:
παντως για εμεπιρια αξιζει ειναι μια μικρογραφια της πατταγια και φτηνα και ωραια φυσι αλλα αν καποιος θελει μπανια στη θαλασσα ας το ξεχασει καλυτερα στις πισινες των ξενοδοχειων
σπανια να πετυχεις καληβ θαλασσα εκει
h  pεριοχη ειναι 14 χλμ βορεια της βαρνας και πριν μπεις μεσα στο κλειστο αυτο χωρο εχει ενα μεγαλο αquapark
 

sex volcano

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
15 Οκτ 2012
Μηνύματα
24.684
Κριτικές
178
Like
39.159
Πόντοι
21.896
apo jenodoxeio προτεινω το preslav που μπορεις να απολαυσεις το πρασινο και ειναι πολυ δροσερο γυρω απο πευκα και ησυχο για υπνο ενω απεχει μολις 7-10 λεπτα απο το κεντρικο σημειο της περατζαδας και 10 λεπτα απο την παραλια με τα ποδια και φτηνο
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom