Νέα

Γκάζι: Πυροβολισμοί έξω από νυχτερινό κέντρο

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα msakis
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 383
  • Εμφανίσεις 27K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Balkan cowboy

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Οκτ 2023
Μηνύματα
1.840
Like
4.365
Πόντοι
456
εξ ιδίας εμπειρίας και μπορεί να επιβεβαιώσει και ο @Balkan cowboy , έχω να πω πως ειδικά οι Τσέχοι είναι πολύ απαθείς με μικρομανουριάσματα στο δρόμο ασημάντου αφορμής. Τύποι που για οικονομικά ζητήματα ή θέματα υποκόσμου δεν χαρίζουν τίποτα, σε ασημάντου σημασίας περιστατικά είναι εντελώς απαθείς.
Αντίθετα στη φτωχοποιημένη βαλκανική μπανανία ή αλλιώς ΑΓΑΜΗΣΤΑΝ, που ζούμε υπάρχει πολύς κόσμος που βγαίνει έξω και ψάχνει να υποκινήσει καβγά ή βγάζει όπλο ακόμα και σε αδιευκρίνιστες παρεξηγήσεις. :confused:

Γενικά οι Τσέχοι είναι απαθείς,δεν έχουν μεγάλο ταπεραμέντο.Και τη γκόμενα να του γαμάς του άλλου δε θα αντιδράσεις,πολλώς δε μάλλον να του κάνεις μανουριάσματα.Οι Πολωνοί έχουν ταπεραμέντο βέβαια,είναι πιο οξύθυμοι.

Εδώ ήταν μαλακία των Κρητικών που τσαμπουκαλεύτηκαν.Εντός Κρήτης τους παίρνει γιατί έχουν δικό τους το μπάτσο,το δικαστή,το βουλευτή κτλ και έχουν προστασία.Εκτός Κρήτης όμως είναι αλλιώς.
 

mounoeilotas

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
22 Ιουλ 2013
Μηνύματα
2.690
Like
1.440
Πόντοι
216
Τελικα στο video ντοκουμεντο, ποιος σηκωσε χερι πρωτα, οι κρητικαροι ή οι φουσκωτοι?
 

Fansadox

Μέλος
Εγγρ.
6 Ιουν 2016
Μηνύματα
268
Like
183
Πόντοι
1
Αυτά που γινόταν με τους μπράβους την δεκαετία του 90 αυτά γίνονται και σήμερα και δεν θα αλλάξει ούτε σε 100 χρόνια

Σίγουρα κάποια συμφέροντα εξυπηρετούν και για αυτό υπάρχουν
 
  • Like
Αντιδράσεις: lavro

lavro

Ανώτερος
Εγγρ.
13 Απρ 2018
Μηνύματα
1.919
Κριτικές
47
Like
7.112
Πόντοι
5.646

Nofucksgiven

Σεβαστός
Εγγρ.
6 Ιαν 2014
Μηνύματα
588
Κριτικές
28
Like
1.970
Πόντοι
1.196
Αλλα για να γινει αυτο θα πρέπει να κανονικούς αστυνομικούς και οχι φλουφλιδες.
Καταρχάς είναι συνάδελφοι οι αστυνομικοί με αυτούς .
Από εκεί πληρώνονται και αυτοί.
Αλλιώς πως είναι όλοι έξω ενώ ξέρουν ποιοι είναι και τι κάνουν.
 

Dr. Kolompo

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
26 Δεκ 2021
Μηνύματα
2.882
Like
3.707
Πόντοι
456
Αυτά που γινόταν με τους μπράβους την δεκαετία του 90 αυτά γίνονται και σήμερα και δεν θα αλλάξει ούτε σε 100 χρόνια
Σίγουρα κάποια συμφέροντα εξυπηρετούν και για αυτό υπάρχουν
Χρειάζονται γιατί υποθέτω χωρίς αυτούς δεν μπορεί να λειτουργήσει κανένα μαγαζί την νύχτα. Μπορεί να είσαι ένας απλός επιχειρηματίας και να έρχεται κάθε βράδυ μία παρέα κια να σου απαιτεί να τους κερνάς, να σου σπάει το μαγαζί και να σε κάνει ότι θέλει και το έχω δει με τα μάτια μου σε απλό μαγαζί. Πήγαινε τύπος και έβριζε τον μαγαζάτορα ο οποίος ήταν οικογενειάρχης καλούλης που του μιλάς και κοκκινίζει, έκανε παραγγελίες τεράστιες δεν πλήρωνε, τσακωνόταν με άλλους πελάτες. Τι κάνεις εκεί; Η αστυνομία τι μπορεί να κάνει; Τον έχει βάλει μέσα 100 φορές. Συνεχίζει κάνει τα ίδια κάθε μέρα σε άλλο μαγαζί. Τον προειδοποιείς, του λες θα σου δώσω ότι θες κάτσε φάε πιες, αλλά φύγε σε παρακαλώ και μην ενοχλείς το κόσμο, μου διαλάς την επιχείρηση. Αυτός συνεχίζει και γελάει και κάνει τα ίδια. Τι κάνεις εκεί αν σου τύχαινε εσένα;
 

Fansadox

Μέλος
Εγγρ.
6 Ιουν 2016
Μηνύματα
268
Like
183
Πόντοι
1
Αυτά που γινόταν με τους μπράβους την δεκαετία του 90 αυτά γίνονται και σήμερα και δεν θα αλλάξει ούτε σε 100 χρόνια

Χρειάζονται γιατί υποθέτω χωρίς αυτούς δεν μπορεί να λειτουργήσει κανένα μαγαζί την νύχτα. Μπορεί να είσαι ένας απλός επιχειρηματίας και να έρχεται κάθε βράδυ μία παρέα κια να σου απαιτεί να τους κερνάς, να σου σπάει το μαγαζί και να σε κάνει ότι θέλει και το έχω δει με τα μάτια μου σε απλό μαγαζί. Πήγαινε τύπος και έβριζε τον μαγαζάτορα ο οποίος ήταν οικογενειάρχης καλούλης που του μιλάς και κοκκινίζει, έκανε παραγγελίες τεράστιες δεν πλήρωνε, τσακωνόταν με άλλους πελάτες. Τι κάνεις εκεί; Η αστυνομία τι μπορεί να κάνει; Τον έχει βάλει μέσα 100 φορές. Συνεχίζει κάνει τα ίδια κάθε μέρα σε άλλο μαγαζί. Τον προειδοποιείς, του λες θα σου δώσω ότι θες κάτσε φάε πιες, αλλά φύγε σε παρακαλώ και μην ενοχλείς το κόσμο, μου διαλάς την επιχείρηση. Αυτός συνεχίζει και γελάει και κάνει τα ίδια. Τι κάνεις εκεί αν σου τύχαινε εσένα;
Αυτοί που έρχονται να σπάσουν το μαγαζί και δημιουργούν προβλήματα είναι συνήθως αυτοί που στο προστατεύουν όταν τους πληρώνεις
 

james tiberius kirk

Σεβαστός
Εγγρ.
4 Φεβ 2013
Μηνύματα
3.436
Κριτικές
5
Like
5.593
Πόντοι
1.056
@Fansadox
ΑΥΤΟ ΑΚΡΙΒΩΣ!
Όπως αυτοί που εγκαθιστούν συναγερμούς και έχουν εταιρείες φύλαξης είναι οι ίδιοι που σου στέλνουν τους διαρρήκτες αν δεν αγοράσεις εξοπλισμό από το μαγαζί τους.
 

Dr. Kolompo

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
26 Δεκ 2021
Μηνύματα
2.882
Like
3.707
Πόντοι
456
Τι λέτε ρε τύποι; :confused::confused::confused:
Νταήδες δεν υπάρχουν που απλά πάνε από δω κι από κει σαν παρέες και κάνουν ότι γουστάρουν;
 

Νεαρχος Κουκης

Σεβαστός
Εγγρ.
22 Οκτ 2014
Μηνύματα
11.337
Κριτικές
15
Like
5.874
Πόντοι
1.496
Στις ειδησεις ειπε ο αστυνομικος ρεπορτερ οτι κατα τη διαφυγη τους οι πιστολερο εγληματιες διεφυγαν ανενοχλητοι, χωρις να γινει καταδιωξη απο αστυνομια. Οπως ειπε χαρακτηριστικα, ουτε απο ΔΙΑΣ, ουτε απο περιπολικα, ουτε απο ασφαλεια (σε κανα εβερεστ θα ηταν παλι αραγμενοι, σιγουρια, το μεροκαματο να πεφτει,).

Επισης ειπε οτι η αστυνομια εκτιμα οτι ο δραστης ειναι γνωστος σεσημασμενος. Ειχε διαφυγει στην Αλβανια για να γλιτωσει απο αλλο περιστατικο που επισης ειχε εμπλοκη, αλλα φαινεται ξαναγυρισε στην Ελλαδα να συνεχισει τις δραστηριοτητες του. (ασφαλες περιβαλλον η Ελλαδα για δουλειες, γι αυτο ξαναγυρισε. Ετοιμη στρωμενη ανεμποδιστη δουλεια για εγκληματιες.)
 
  • Θυμός
Αντιδράσεις: j 1973

george_tzi

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Μαΐ 2018
Μηνύματα
103
Κριτικές
4
Like
343
Πόντοι
301
Εγώ τα έχω πει, πως η καλύτερη πόλη για bachelor πάρτυ είναι η ΠΡΑΓΑ!
Πάτε όλα τα φιλαρακια εκεί , σας κανονίζει το Atlas ή το Darling μια παρτούζα τύπου PartyHardcore που θα πέσει πούτσα μέχρι τελικής πτώσεως και γυρνάτε πίσω κύριοι με φωτογραφίες από τα αξιοθέατα ! :headbang2:

Τώρα αν πιστεύεις λόγια κούλη άδωνη βορίδη σκάι ή μπαίνεις στο Μπου και βρίσκεις σοβαρά αυτά που λένε οι γαλάζιοι μπραβοκούλιδες πως όλα λειτουργούν ρολόι και πως είμαστε μια ευρωπαϊκή σύγχρονη χώρα, τότε είσαι άξιος της μοίρας σου. :rockon::rockon::rockon:
Μπορείς να δώσεις πληροφορίες φίλτατε. Μου άρεσε η ιδέα για το bachelor
 

george_tzi

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Μαΐ 2018
Μηνύματα
103
Κριτικές
4
Like
343
Πόντοι
301
Δεν χρειάζεται να φτάσουμε στην δικαιοσύνη ενα καθικι που πυροβόλησε τρεις ανθρώπους στο κεφαλι για μια σφαλιάρα και ενα αντε γαμησου μαλακα. Κατα την διάρκεια της σύλληψης θα πρέπει να φαει καμια 10αρια σφαιρες και ολα καλα, ετσι παραδειγματίζονται και οι αλλοι μπράβοι ωστε να μην τραβάνε οπλο για το τιποτα...

Αλλα για να γινει αυτο θα πρέπει να εχει κανονικούς αστυνομικούς και οχι φλουφλιδες.
Μετά θα γεμίσουμε αφίσες "οι ζωές των μπράβων μετράνε - όχι στην αστυνομική βία"
 

bourdeliaris82

Μέγας
Εγγρ.
22 Οκτ 2011
Μηνύματα
6.482
Κριτικές
56
Like
6.186
Πόντοι
3.556
Πάντως ρε μάγκες, τους Κρητικούς τους ξέρουμε , οκ, αλλά αυτοί οι αλβανοι , τελείως σκατόφαρα. Μια ζωή αδιόρθωτοι. Και οι ίδιοι το παραδέχονται
 

tellystalone6969

Μέγας
Εγγρ.
12 Δεκ 2012
Μηνύματα
12.332
Like
15.993
Πόντοι
3.656
cf7f16b1-576e-4bfd-b5b5-cefc64fbd066.jpeg
IMG_9230.jpeg


Ο αφελής Ζαν , είχε πιστέψει τις πίπες του σώγαμπρου. Ο σώγαμπρος έτσι ισχυρίζεται , ότι είναι στην κρήτη. Δεν είναι στην κρήτη , δεν ξέρει τίποτε για κρήτη .
Αν θέλει να μας διαψεύσει , αντί να βάζει πανεράτα πανεράϊ ας βάλει μία εφημερίδα ..... με αγορά σήμερα ... συντριβάνι .... θέα από τάφους ..... χαλέπα .... ό,τι γουστάρει .........
 

Anemodoura

Ανώτερος
Εγγρ.
19 Δεκ 2007
Μηνύματα
13.759
Like
29.338
Πόντοι
6.056

Μάγος του ΟΖ

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
23 Σεπ 2022
Μηνύματα
611
Like
1.308
Πόντοι
206
Τέτοια ώρα τέτοια λόγια. Και στο γκάζι όποιον ξέρω να αντιμίλησε, απάντησε, κοίταξε πίσω, ανταποκρίθηκε στην παραμικρή μαλακία τον έκαναν κρεμμυδάκια. Δεν μιλάμε καν να τραβήξεις το σχοινί και να ζητάς ρέστα και να κάνεις και σκηνικά. Δεν είναι λίγος και ο κόσμος που έχει φάει ξύλο και παραλίγο να μείνει και στον τόπο. Και προχτές αυτό έγραψα στο άλλο νήμα με τον τραυματία από τα ΜΑΤ. Μακριά από το γκάζι αν δεν θες να χεις μπλεξίματα. Στην τελική δεν έχω ξαναπάει σε μέρος που να με κοιτάνε όλοι στραβά από τους θαμώνες μέχρι και αυτούς που δουλεύουν ακόμη, ενώ τους αφήνεις και χρήματα από πάνω. Και ο κόσμος να ψοφάει για την περιοχή αυτήν. Αυτό λέγεται μαζοχισμός.
Τι φάση με το Γκάζι; Είχα πάει πριν χρόνια και ακούγονταν ως περιοχή που αναβαθμίζονταν με καταστήματα εναλλακτικής κυρίως κουλτούρας, και με υπερλούξ μπαράκια σε πρώην βιομηχανικές εγκαταστάσεις.
Βασικά είχα πάει επειδή είχε και μπουρδελάκια εκεί κοντά, το 2015 τέτοια εποχή Χριστουγέννων. Και καθώς περπατούσα πέτυχα μια στοά όπου γίνονταν μάλλον ανταλλαγή ρούχων :confused: με εναλλακτικούς και εναλλακτικές που τους έκοβα πιο φραγκάτους από εμένα, μάλλον πάμπλουτοι αριστεροί.
 
  • Αγάπη
Αντιδράσεις: 968

Donald-Duck

Σπουδαίος
Εγγρ.
31 Μαρ 2023
Μηνύματα
5.850
Like
8.059
Πόντοι
2.356
Επτά άτομα σε ένα αμάξι μου ακούγεται πολύ ύποπτο πέραν του ότι δεν χωράνε. :confused:
Μήπως είχαν προηγούμενα; στο βίντεο, ο τηγανοκέφαλος Αλβανός (από ότι λέγεται) πυροβολεί στο χαλαρό 3 άτομα από τους 7. Προηγουμενως ένας από τους 7 είχε φωνάξει κάτι προς ένα αμάξι που περνούσε όπου μέσα είχε τον πιστολά με έναν άλλον. Σταμάτησαν αυτοί οι 2
και προσέγγισαν τους 7 όπου ο ένας από τους 2 χαστουκισε έναν από τους 7. Τι ακριβώς
τους φώναξαν; θα μας πει κανείς; :rockon:
 
Εγγρ.
13 Αυγ 2023
Μηνύματα
2.445
Κριτικές
1
Like
2.816
Πόντοι
456
Δεν πρεπει να ηταν ολοι μαζι παρεα με τους δράστες.Απλως οι κρητικοι ετυχε να πεσουν σε μπραβους της νυχτας.Κατι ειχε προηγηθει.
 

Donald-Duck

Σπουδαίος
Εγγρ.
31 Μαρ 2023
Μηνύματα
5.850
Like
8.059
Πόντοι
2.356
Τέτοια ώρα τέτοια λόγια. Και στο γκάζι όποιον ξέρω να αντιμίλησε, απάντησε, κοίταξε πίσω, ανταποκρίθηκε στην παραμικρή μαλακία τον έκαναν κρεμμυδάκια. Δεν μιλάμε καν να τραβήξεις το σχοινί και να ζητάς ρέστα και να κάνεις και σκηνικά. Δεν είναι λίγος και ο κόσμος που έχει φάει ξύλο και παραλίγο να μείνει και στον τόπο. Και προχτές αυτό έγραψα στο άλλο νήμα με τον τραυματία από τα ΜΑΤ. Μακριά από το γκάζι αν δεν θες να χεις μπλεξίματα. Στην τελική δεν έχω ξαναπάει σε μέρος που να με κοιτάνε όλοι στραβά από τους θαμώνες μέχρι και αυτούς που δουλεύουν ακόμη, ενώ τους αφήνεις και χρήματα από πάνω. Και ο κόσμος να ψοφάει για την περιοχή αυτήν. Αυτό λέγεται μαζοχισμός.
Σιγά ρε μαν που πέφτει ξύλο στο Γκάζι. Όλα στα μουλωχτά γίνονται. Εγώ δεν έχω δει ποτέ λάιβ καυγά εκεί. Σε καθαρίζουν στα κρυφά. Μην λεμε και μαλακίες τώρα. :confused:
Έχω πιει ένα σωρό καφέδες στα μαγαζιά και όλοι είναι σε παρέες. Για να μπλέξεις πρέπει να αναμειχθεί ή να χωθείς
και να πουλήσεις μούρη. Όταν βλέπεις μπουκέτα, δεν έχεις καμία δουλειά να εμπλακείς. Άσε που και τίποτα να μην γίνει, αν σε μαζέψουν θα θεωρηθείς μάρτυρας και θα πρέπει να τραβολογιεσαι. Άστους να σφαχτούν και στον πούτσο σου. :rockon:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom