Νέα

Φοβαμαι να παω στον οδοντίατρο

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα stam_90
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 250
  • Εμφανίσεις 19K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)
OP
OP
stam_90

stam_90

Τιμημένος
Εγγρ.
8 Οκτ 2009
Μηνύματα
36.095
Κριτικές
158
Like
450
Πόντοι
2.046
τυπε βγαλτο φωτο και ποσταρε την εδω για αμεση διαγνωση :rockon:
λιγη τερηδονα ... ειναι προγομφιος πανω...

πριν λιγο καιρο εβαζα προσεκτικα βαθεια αναμεσα στο δοντι και στο αλλο μια παραμανα το πιεζα ελαχιστα προς την μερια του χαλασμενου και οταν την τραβαγα και την μυριζα εβγαζε μια κακη μυρωδια ...  :S
 
OP
OP
stam_90

stam_90

Τιμημένος
Εγγρ.
8 Οκτ 2009
Μηνύματα
36.095
Κριτικές
158
Like
450
Πόντοι
2.046
Ε τράβα σε γιατρό ρε τύπε, έχεις και ασφάλεια και το σκέφτεσαι? ΧΑΖΟΣ ΕΙΣΑΙ?  :huh:
Και τι να πονέσεις? Επειδή θα το κοιτάξει? Δεν πονάει ο γιατρός.
Και μην κάνεις σαν γκομενίτσα. Άκου πόνος γκοτζάμ γαιδούρι στο μπουρδέλα. ΤΩΡΑ ΠΟΝΑΣ ΚΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΦΥΓΕΙ Ο ΠΟΝΟΣ ΘΑ ΠΑΣ ΣΤΟ ΓΙΑΤΡΟ!
Πονος του λεγειν.. γιατι αν παω και το συνηθησω δεν θα εχω προβλημα.. απλα η αρχη ειναι δυσκολη  :rolleyes:
 

LION7

Ανώτερος
Εγγρ.
26 Ιουλ 2007
Μηνύματα
30.780
Κριτικές
16
Like
10.239
Πόντοι
7.045
λιγη τερηδονα ... ειναι προγομφιος πανω...

πριν λιγο καιρο εβαζα προσεκτικα βαθεια αναμεσα στο δοντι και στο αλλο μια παραμανα το πιεζα ελαχιστα προς την μερια του χαλασμενου και οταν την τραβαγα και την μυριζα εβγαζε μια κακη μυρωδια ...  :S

Πάνω που ήμουν έτοιμος να φάω πήγε στα σκουπίδια το φαί
 

apolyto_arseniko

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2008
Μηνύματα
77.482
Like
173
Πόντοι
866
λιγη τερηδονα ... ειναι προγομφιος πανω...

πριν λιγο καιρο εβαζα προσεκτικα βαθεια αναμεσα στο δοντι και στο αλλο μια παραμανα το πιεζα ελαχιστα προς την μερια του χαλασμενου και οταν την τραβαγα και την μυριζα εβγαζε μια κακη μυρωδια ...  :S
παει το δοντι τυπε
απονευρωση και σφραγισμα
250 τιμη φιξ
πηγαινε πριν τουμπανιασεις
 

axaxouxas

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Απρ 2007
Μηνύματα
21.957
Κριτικές
2
Like
8
Πόντοι
366
λιγη τερηδονα ... ειναι προγομφιος πανω...

πριν λιγο καιρο εβαζα προσεκτικα βαθεια αναμεσα στο δοντι και στο αλλο μια παραμανα το πιεζα ελαχιστα προς την μερια του χαλασμενου και οταν την τραβαγα και την μυριζα εβγαζε μια κακη μυρωδια ...  :S
Πειραματα με τον εαυτο σου κανεις ρε συ ? :S

Ελεος δηλαδη !!!!!!!!  :priest: :priest: :priest:
 

master21

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Μαρ 2010
Μηνύματα
35.258
Κριτικές
1
Like
35
Πόντοι
366
Πονος του λεγειν.. γιατι αν παω και το συνηθησω δεν θα εχω προβλημα.. απλα η αρχη ειναι δυσκολη  :rolleyes:
Ρε μαλακα δεν φοβοσουν να σου χωνουν τα στραπον και φοβασαι τον οδοντιατρο; :headbang:
 

LION7

Ανώτερος
Εγγρ.
26 Ιουλ 2007
Μηνύματα
30.780
Κριτικές
16
Like
10.239
Πόντοι
7.045
Πονος του λεγειν.. γιατι αν παω και το συνηθησω δεν θα εχω προβλημα.. απλα η αρχη ειναι δυσκολη  :rolleyes:

Όταν πάει να σου βάλει τον τροχό στο στόμα να σκέφτεσαι ότι είναι το πόδι της αντριάννας
 

rouKoun13

Μέλος
Εγγρ.
19 Ιαν 2010
Μηνύματα
3.560
Κριτικές
2
Like
57
Πόντοι
16
παντως οταν ημουν εκτη δημοτικου τους 2 πανω κυνοδοντες ο οδοντιατρος τους ειχε βγαλει χωρις αναισθητικο γιατι του ειχε τελειωσει.Μιλαμε για πονο αλλου επιπεδου αλλα επρεπε να μπουν σιδερακια κτλ..
μπρος στα καλλη τι ειναι ο πονος! :2funny:
 

NooneX

Μέλος
Εγγρ.
13 Δεκ 2012
Μηνύματα
513
Like
0
Πόντοι
6
Με τον τροχό δεν θα πονέσεις αλλά θα ανατριχιάσεις.  ;)
 

redmanftw

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
15 Ιαν 2012
Μηνύματα
47.996
Κριτικές
10
Like
90
Πόντοι
376
Κοτοσταμουλη με φωναζετε αλλα εαν ηταν ενα πραμα που πρεπει να φοβομουν πραγματικα ειναι η δαγκανες και τα μαχαιροπριονα του οδοντιατρου...

εχω παει εδω και 1 χρονο μονο για καθαρισμους.. δυστηχως επειδη τρωω πολλους υδατανθρακες και γλυκακια 2-3 φορες την εβδομαδα.. ενα αρχησε να χαλαει στην πανω σειρα και αρχησε να μαυριζει απο μεσα..εχω 3-4 σγραγισματα αλλα τα 3 ειναι ασπρα και δεν φενονται..  Το θεμα ειναι οτι η παροχες που ειχα στο ΙΚΑ παλια δεν της εχω γιατι δεν τους εχω παει φοιτητικο χαρτι και αυτη  η διαδικασια παιρνει για εμενα 2-3 μηνες περιπουε..  :jerking:

το θεμα ειναι οτι εχω πονους μικρους μερικες φορες..δηλαδη εαν πιασω το δοντι με δυο δαχτυλα και το πιεσω ποναω αφορητα.. αυτο ειναι προαγγελος οτι εαν δεν επισκεφτω εναν οδοντιατρο συντομα στο αμεσο χρονικο διαστημα θα υποφέρω  :S

και εδω ειναι μπρος γκρεμος και πισω ρεμα,γιατι το δοντι ηδη ποναει εαν το πιεσω, η οδοντιατρος γιατι παω παντα σε γυναικα  :birdman:
με τα σιδερα δεν θα με πονεσει? Σας εχει τραβηξει ποτε δοντι χωρις αναισθητικο? ΟΧΙ.. σας εχει απνευρωσει πιεζοντας 4-5 βελονες ταυτοχρονα? ΟΧΙ..

αυτα ομως που τα εχει κανει...  Ειχα πει σε εναν οδοντιατρο οτι θελω φτιαξιμο του δοντιου ε ανιαισθητικα γιατι θα εχω την ενοια οτι θα ποναω σε καθε του κινηση και μου ειχε ζητησει περιπου 250 ευρω.. του το κοψα αποτομα.. δεν ξαναμιλησα..

να βγαλω απο την τσεπη μου κατι παραπανω ωστε να πονεσω λιγο, η να παω στο ΙΚΑ και να βγω με δαρμενο στομα?  :helpplea:


:'( :'( :'( :'( :'(
τυπε στον ικα μονο ταναλια εχουν για καμμια εξαγωγη,κανας γερος παει,θα μου πεις εδω μερικοι πανε ακαποτα μεταξι αυτο δεν ειναι τιποτα!!!!!
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom