Νέα

Εξετάσεις για σεξουαλικά μεταδιδόμενα νοσήματα

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Idromenos
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 913
  • Εμφανίσεις 138K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Έχετε κάνει εξετάσεις για σεξουαλικά μεταδιδόμενα νοσήματα πρόσφατ

  • Ναι (για όλα)

    Ψήφοι: 87 24,4%
  • Όχι (για κανένα)

    Ψήφοι: 75 21,1%
  • Τι είναι αυτό?

    Ψήφοι: 19 5,3%
  • Ναι (αιματολογικές μόνο)

    Ψήφοι: 84 23,6%
  • Ναι (επίχρισμα μόνο)

    Ψήφοι: 4 1,1%
  • Ναι (πεοσκόπιση μόνο)

    Ψήφοι: 5 1,4%
  • Όχι (δεν πάω σε γιατρούς)

    Ψήφοι: 15 4,2%
  • Όχι (αφου δεν έχω κανένα σύμπτωμα)

    Ψήφοι: 67 18,8%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    356

vasilis1000

Μέλος
Εγγρ.
22 Ιουν 2007
Μηνύματα
35
Like
1
Πόντοι
0
το Συγγρός είναι δημόσιο και μου φαίνεται πας με την ταυτότητα σου.πληρώνεις κάποιο ποσό για τη συμμετοχή.τα αποτελέσματα αργούν.
 

Andras37Athina

Μέλος
Εγγρ.
29 Σεπ 2006
Μηνύματα
1.348
Like
19
Πόντοι
16
Έχουν υπάρξει αναλυτικά θέματα για αυτό που ζητάς.

Ψάξε λίγο εδώ μέσα.
 

view

Μέλος
Εγγρ.
28 Ιαν 2008
Μηνύματα
49
Like
0
Πόντοι
0
εψαξα αλλά για κόστος δεν είδα πουθενά ούτε για ώρες που δέχοντε το κοινό.
 

avenger

Μέλος
Εγγρ.
17 Αυγ 2007
Μηνύματα
108
Κριτικές
1
Like
0
Πόντοι
1
εγω εχω μια αλλη ερωτηση και για να μην κανω θεμα για ενα απλο θεμα που διαβασα εδω μεσα το γραφω εδω μια και ειναι σχετικο.τι προβληματα μπορει να δημιουργησει το σεξ μεσα στην θαλασσα?διαβασα στο σαιτ οτι προκαλουνται ΣΜΝ κατα καποιον τροπο και ιδιαιτερα για τον κολπο της γυναικας απτην εισροη νερου.

συντομα παω εποχιακος σε παραθαλασιο ξενοδοχειο και απλα εχω την απορεια. :think:
 

man27forsex

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Ιαν 2006
Μηνύματα
1.103
Κριτικές
18
Like
8
Πόντοι
2.945
Εχοντας διαπιστωσει οτι πολλοι, κατα καιρους τρελενονται για τον α ή τον β λόγο (ανάμεσα τους και εγώ πρόσφατα λογω ακαποτου στοματικου) θεωρω χρησιμο να ανοιξουμε ενα νεο θεμα σχετικα με τις εξετασεις που μπορει να κανει ο καθενας. Σιγουρα μια λυση ειναι το ΣΥΓΓΡΟΣ με τα οποια μειονεκτιματα του (απο οτι διαβασα εδω περιμενεις στην ουρα ωρες με ζακια, και πουανες, και δεχεται μονο πρωι). Πληροφοριες για εξετασεις υπαρχουν στο σαιτ, αλλα οχι συγκεντρωμενες. Υπαρχει δυνατοτητα να κανω εξετασεις για aids ή για αφροδισια σε ιδιωτικο γιατρο χωρις να μπλεξει με τα κολονοσοκομεια? Πχ σε αφροδισιολογο? Θα μπορουσε καποιος συναδελφος να μοιραστει καποιοα σχετικη του εμπειρια?
 

bourdeliaris

Μέλος
Εγγρ.
15 Σεπ 2005
Μηνύματα
12
Like
0
Πόντοι
0
...δε καταλαβαινω την ερωτηση σου...γτ δε μπας σε ενα ιδιωτικο μικροβιολογο να κανεις μια εξεταση αιματος και τελος?
 

stranger88

Μέλος
Εγγρ.
15 Μαρ 2008
Μηνύματα
3.105
Κριτικές
3
Like
24
Πόντοι
16
μια εξεταση αιματος αρκει!
 

LION7

Ανώτερος
Εγγρ.
26 Ιουλ 2007
Μηνύματα
30.780
Κριτικές
16
Like
10.239
Πόντοι
7.045
Oι εξετασεις σε ιδιωτικο γιατρο για ειτζ και λοιπα αφροδισια ειναι λιγο τσουχτερες οσον αφορα τις τιμες..μπορεις να πας στο συγγρος,ειναι υπερβολικο αυτο που λες οτι περιμενεις ωρες με ζακια και πουτανες,εχω παει και δε γινεται αυτος ο χαμος που λες...
 

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.351
Πόντοι
4.765
για χλαμυδια και τριχομοναδες ναι να κανετε αλλα για AIDS γιατι?καλητερα να μην το ξερεις πιο πολυ θα ζησεις!!!!!
 

Ακόρεστος

Τιμημένος
Εγγρ.
28 Φεβ 2007
Μηνύματα
3.904
Κριτικές
95
Like
1.259
Πόντοι
7.195
για χλαμυδια και τριχομοναδες ναι να κανετε αλλα για AIDS γιατι?καλητερα να μην το ξερεις πιο πολυ θα ζησεις!!!!!
Ρε μην τα λες παραεξω αυτα γαμωτο.....
Δεν εχουν ολοι τις διαστροφες σου.....
 

streetwalker

Μέλος
Εγγρ.
16 Μαρ 2007
Μηνύματα
8.757
Κριτικές
3
Like
201
Πόντοι
66
Αν δεν θέλεις να περιμένεις σε πρωινές ουρές στο Συγγρός (είναι και ανάλογα με την μέρα που θα πέσεις, μπορεί να τελειώσουν τα εισητήρια και να σου που αύριο πάλι), μπορείς να πας στα εφημερεύοντα του νοσοκομείου (μετά τις 12.30 το μεσημέρι), όπου θα φας πάλι ουρά, και να ζητήσεις παραπεμπτικό απευθείας για το ιατρείο 10. Μπορείς να πας απευθείας εκεί κατά τις 10.30 με 11, μιας και δεν ανοίγουν πριν τις 9. Είναι το ιατρείο που κάνουν εξετάσεις για τα ΣΜΝ.

Προσωπικά, έχοντας περάσει από το Συγγρός, θεωρώ καλύτερη λύση το ιδιωτικό μικροβιολογικό εργαστήριο. Κοστίζει σίγουρα περισσότερα, αλλά γλιτώνεις τόσο την πρωινή ταλαιπωρία (τις κάνεις όποτε θες) όσο και την δεκαπενθήμερη αναμονή των αποτελεσμάτων.
 

man27forsex

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Ιαν 2006
Μηνύματα
1.103
Κριτικές
18
Like
8
Πόντοι
2.945
Αν πάω για εξετάσεις σε ιδιωτικο μικροβιολογικο εργαστηριο, πως ακριβως ονομαζονται, πως να το ζητησω?
"ΑΙΜΑΤΟΛΟΓΙΚΕΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΓΙΑ ΛΟΙΜΩΞΕΙΣ"?
 

Carlos

Σπουδαίος
Εγγρ.
29 Αυγ 2005
Μηνύματα
2.302
Κριτικές
11
Like
2
Πόντοι
2.945
Αν πάω για εξετάσεις σε ιδιωτικο μικροβιολογικο εργαστηριο, πως ακριβως ονομαζονται, πως να το ζητησω?
"ΑΙΜΑΤΟΛΟΓΙΚΕΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΓΙΑ ΛΟΙΜΩΞΕΙΣ"?



...μην κολωνεις σε γιατρο που ειναι νεος ηλικιακα...πες του ευθεως οτι ειχες μια υποπτη επαφη και θα σου κανει εξετασεις για ηπατιτιδες και AIDS etc ...ξερει αυτος....εγω θα σου προτεινα να μην πας σε γιατρο που πανε και τα υπολοιπα μελη της οικογενειας σου.....οι γιατροι κρατανε το ιατρικο απορρητο  αλλα καμια φορα δεν ξερεις....η αναμονη ειναι που σου σπαει τα νευρα....εγω ωσπου να βγουν τα αποτελεσματα ημουν χαλια γιατι ειχα κανει μια βλακεια ασυγχωρητη....ολα καλα ομως τελικα...
 

sexpistols

Μέλος
Εγγρ.
8 Σεπ 2005
Μηνύματα
394
Like
1
Πόντοι
1
Eπειδη περασα την σχετικη αναστατωση η διαδικασια ειναι η εξης.Οτι "παρασημο"και εαν κουβαλας αναγκαστηκα ο γιατρος σε στελνει και για εξετασεις aids.Η πιθανοτητα να εχεις αυτη την ασθενεια ειναι πολυ μικρη αλλα απο την στιγμη που παρουσιαζεις σεξουαλικα μεταδιδομενη ασθενεια ειναι υποχρεωμενος ο γιατρος να σε στηλει για αιματολογικες.Παιδια επειδη εδω μεσα απο το λιγο που διαβαζω καποιοι γραφουν για γλυφομουνια σε πουτανες,τσιμπουκια χωρις καποτα κτλ ενα θα πω.Οταν την πατησει καποιος βαζει μυαλο.Εγω το ειχα αμελησει και την πατησα και απο τοτε ακομα και με κανονικες γκομενες(που εχουν και αυτες πολλα και δεν το ξερουν μιας και δεν δινουν σημασια)προσεχω σαν τρελλος.Επαθα και εμαθα.
 

Borg

Μέλος
Εγγρ.
15 Ιουλ 2008
Μηνύματα
1.170
Like
4
Πόντοι
16
Ο σοφός άνδρας μαθαίνει από τα λάθη των άλλων ...!!! :woldman:
 

Carlos

Σπουδαίος
Εγγρ.
29 Αυγ 2005
Μηνύματα
2.302
Κριτικές
11
Like
2
Πόντοι
2.945
....παντως συζηταγα με εναν μικροβιολογο γιατρο προσφατα και μου ελεγε για την τρομακτικη αυξηση των αφροδισιων στην Ελλαδα η οποια οφειλεται στις κοπελες που ερχονται απο την πρωην Σοβ.Ενωση...και κατι αλλο...το προφυλακτικο δεν σε προφυλασει παντα....μπορει να κολλησεις ακομα κι αν το υγρο της γυναικας ερθει σε επαφη με το δερμα σου....τωρα οσον αφορα καποια αμορφωτα ζωα εδω μεσα που γραφουν οτι κανουν γλειφομουνια σε πουτανες στην Ελλαδα του 2008 , αυτοι ειναι αξιοι της μοιρας τους...
 

Ride or Die

Μέλος
Εγγρ.
1 Μαρ 2006
Μηνύματα
59
Κριτικές
12
Like
70
Πόντοι
10
Αν πάω για εξετάσεις σε ιδιωτικο μικροβιολογικο εργαστηριο, πως ακριβως ονομαζονται, πως να το ζητησω?
"ΑΙΜΑΤΟΛΟΓΙΚΕΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΓΙΑ ΛΟΙΜΩΞΕΙΣ"?
Elisa Test λέγεται,
Θα δείς κάτι πρόσωπα να χλωμιάζουν αλλά εσυ
μη χαμπαριάσεις τίποτα. Καλά αποτελέσματα,όλα καλά θα πάνε. :dancing:
Αίμα σου παίρνουν και μετά 7-10 ημέρες έχεις έτοιμες τις απαντήσεις.
4 φορές εχω κάνει, αρνητικές όλες, το διάστημα μέχρι να
πάρεις τις απαντήσεις είναι λίγο μυστήριο,άγχος και τέτοια....το λέει και ο Carlos
είναι αρκετά μυστήρια αυτή η αναμονή..σε τσακίζει...μη σε πάρει από κάτω
προσεξέτο..δεν χρειάζεται να  :headbang: και κάτι ακόμα :
Να ξέρεις ότι οι απαντήσεις σου δεν μετράνε το τελευταίο 2μηνο-4μηνο
δηλαδή αν έκανα χτές μια Μεγάλη μακακία και πάω
αύριο να κάνω Elisa Test και έχω κάτι
δεν θα το βρούν , αν πάω όμως κατά τον Οκτώμβη, τότε τα
αποτελέσματα θα μου το βρούν.Κατάλαβες;
Έτσι μου είχαν πεί οι γιατροί τότε. Τελευταία φορά που έκανα ήταν το 1999, μετά
απο επιστροφή από χώρες ανατολικού μπλόκ και πιο πριν
απο αμερική...τόσο στο πήγαινε όσο και στο έλα.Ελπίζω να σε κατατόπισα-βοήθησα. :)
 

sexpistols

Μέλος
Εγγρ.
8 Σεπ 2005
Μηνύματα
394
Like
1
Πόντοι
1
Παιδες ειπαμε να γαμαμε,να γουσταρουμε και ολα καλα αλλα η υγεια πανω απο ολα γιατι χωρις αυτη δεν μπορουμε να εχουμε την απολαυση μας.Οταν θα δωσεις τσιμπουκι σε πουτανα που κανει το ιδιο σε 40-50 αντρες την ημερα ουσιαστικα ειναι σαν να ερχεσε σε καποια επαφη(μικρη μεν αλλα επαφη δε)με ολους τους προηγουμενους.Απλα πραγματακια που πρεπει να τα προσεχουμε.Ακομα και με απλη γκομενα που εκει τα πραγματα ειναι και πιο δυσκολα γιατι πανω στην φαση πολλες φορες παρασυρομαστε πρεπει να το εχουμε στο μυαλο μας.Εγω πλεον κουβαλαω τις καποτες παντα στο πορτοφολι.
 

Ride or Die

Μέλος
Εγγρ.
1 Μαρ 2006
Μηνύματα
59
Κριτικές
12
Like
70
Πόντοι
10
Παιδες ειπαμε να γαμαμε,να γουσταρουμε και ολα καλα αλλα η υγεια πανω απο ολα γιατι χωρις αυτη δεν μπορουμε να εχουμε την απολαυση μας.Οταν θα δωσεις τσιμπουκι σε πουτανα που κανει το ιδιο σε 40-50 αντρες την ημερα ουσιαστικα ειναι σαν να ερχεσε σε καποια επαφη(μικρη μεν αλλα επαφη δε)με ολους τους προηγουμενους.Απλα πραγματακια που πρεπει να τα προσεχουμε.Ακομα και με απλη γκομενα που εκει τα πραγματα ειναι και πιο δυσκολα γιατι πανω στην φαση πολλες φορες παρασυρομαστε πρεπει να το εχουμε στο μυαλο μας.Εγω πλεον κουβαλαω τις καποτες παντα στο πορτοφολι.
Έχεις δίκαιο φίλε πώς όμως μπορείς αυτό το σωτήριο πράγμα να
το μεταφέρεις στον άλλο και να το εμπεδώσει συνειδητά όταν
η άποψη του είναι αυτή , τέλος, σου λέει εγώ θέλω να γλύφω..
αυτή είναι η κάψα μου αυτό κάνω, άλλος γλύφει πόδια, άλλος κάτι άλλο
κτλ, κτλ. Συμφωνώ στο ότι δεν πρέπει (μαζί σου) αλλά περί ορέξεως..
κολοκυθόπιτα που λένε... Ρισκάρεις την ζωή σου αλλά .... αυτό σε φτιάχνει, γενικός μιλώντας....χωρίς ίχνος κριτικής στα γουστάρω
του κάθε έναν από εμάς..μην γίνει παρεξήγηση...
 

bordelman

Μέλος
Εγγρ.
2 Απρ 2007
Μηνύματα
1.675
Κριτικές
2
Like
16
Πόντοι
16
καλησπερα

και εγω νομιζω οτι χρειαζομαι test χανω κιλα και νιωθω μια υπερβολικη κουραση ανευ αιτιας,παει τον μπουλο μαγκες. Τωρα που γνωρισα γκομενα αν εχω αυτη την αρρωστια θα με δειτε στις δειτε των 9.00 (suicide)
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom