Νέα

Εστίαση και τουρισμός δε μπορούν να βρουν υπαλλήλους

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα bruce wayne
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 1K
  • Εμφανίσεις 36K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 6 άτομα (0 μέλη και 6 επισκέπτες)

Cheng

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
25 Οκτ 2023
Μηνύματα
677
Like
1.625
Πόντοι
206
Άλλοι κλαψιαρηδες και αυτοί..2500χιλιαρικα πρώτος μισθός..σύνταξη στα 48..ανανρωτικές άδειες όσες θες εσύ..δουλειά δύο ώρες τη.μερα..και τα γκομενακια να πέφτουνε σαν τις μύγες..οταν τους λες τη δουλειά κάνεις..άμα δεν τους αρέσει..ας παραιτηθουν
Και ας πάνε για δουλειά μαζί με τους αστυνομικούς(άλλοι κλαψιαρηδες) στα..τζαμπο
Πληρώνονται πολύ καλά αλλά παίζουν τη ζωή τους κορώνα γράμματα. Πρόσφατα μίλησα με αντισμήναρχο Π.Α. μου εξήγησε πώς πληρώνονται κ έχουν πτητικό επίδομα ανάλογα με τις ώρες πτήσεις του καθενός κ είναι μεγαλύτερο του μισθού τους
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:

Δεν είμαι και στο λογιστήριο αλλά όταν σκοτώθηκαν δύο πιλότοι πρόσφατα διάβαζα ότι έπαιρναν κάπου 1.200 το μήνα + πτητικά επιδόματα που αλλάζουν ανάλογα με το πόσες ώρες πτήσεις κάνεις, τον ένα μήνα μπορεί 500, τον άλλο 1000 κλπ.
Ελάχιστα αν σκεφτείς για τι δουλειά μιλάμε.
Το πτητικό επίδομα είναι μεγαλύτερο του μισθού τους
 

leader96

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
26 Αυγ 2023
Μηνύματα
2.649
Like
2.675
Πόντοι
456
Σαν τους μπατσους..στο Τζιμ που πάω ερχοντε κάτι μπασκινες..σα χρυσαυγιτες
.όλο κλαίγοντε δε έχουν λεφτά..αλλά γυμναστική κάθε μέρα..πως βρίσκουν το χρόνο για γυμναστήριο αμα δουλεύουν τόσο πολύ?και άμα τους δειτε ρουχαλακια και καπέλο και παπούτσια ναικ καινούργια..κρεατίνη ακριβή αμερικανική,κινητό απλ..μηχανή γιαμαχα 15χιλιαδες ευρώ.

Άρα παίζουν δύο σενάρια
Η οι μπάτσοι πιλότοι και γενικά δημόσιοι υπαλληλοιβγάζουν πολλά λεφτά και μας κοροϊδεύουν..η βγάζουν πολλά μαύρα λεφτα
 

irobot

Μέλος
Εγγρ.
30 Ιουν 2017
Μηνύματα
1.333
Like
467
Πόντοι
36

Αναφυλαξίας3

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
22 Μαΐ 2023
Μηνύματα
1.168
Like
1.039
Πόντοι
216
Μα δε παράγουν και τίποτα πο δικηγόροι..πουτσας δουλειάς
.να πεις οι μηχανικοί χτίζουν δρομους κτίρια γέφυρες..οι χημικοί φτιάχνουν φάρμακα..οι δικηγόροι τι ακριβώς κάνουν?κανονικά θα έπρεπε να παίρνουν το κατωτατο
Συνήθως είναι ο μοναδικός γύρω σου που γνωρίζει τους κανόνες του παιχνιδιού στο οποίο παίζεις.
 

barock

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
62.212
Like
21.158
Πόντοι
5.506
Άλλοι κλαψιαρηδες και αυτοί..2500χιλιαρικα πρώτος μισθός..σύνταξη στα 48..ανανρωτικές άδειες όσες θες εσύ..δουλειά δύο ώρες τη.μερα..και τα γκομενακια να πέφτουνε σαν τις μύγες..οταν τους λες τη δουλειά κάνεις..άμα δεν τους αρέσει..ας παραιτηθουν
Και ας πάνε για δουλειά μαζί με τους αστυνομικούς(άλλοι κλαψιαρηδες) στα..τζαμπο
Ρε ΗΛΙΘΙΕ ΑΛΒΑΝΕ, εσύ στα συγκρουόμενα του λούνα παρκ χεζεσαι να ανέβεις και μιλάς για τους ιπτάμενους;;
 

padepadou

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
20 Ιουν 2008
Μηνύματα
2.697
Κριτικές
3
Like
4.161
Πόντοι
456
Δεν είμαι και στο λογιστήριο αλλά όταν σκοτώθηκαν δύο πιλότοι πρόσφατα διάβαζα ότι έπαιρναν περίπου 1.200/μήνα + πτητικά επιδόματα που αλλάζουν ανάλογα με το πόσες ώρες πτήσης κάνουν, τον ένα μήνα μπορεί 500, τον άλλο 1000 κλπ.
Ελάχιστα αν σκεφτείς για τι δουλειά μιλάμε.
Από παλιό συμμαθητή που τον είχα ρωτήσει πριν μερικά χρόνια (μετά την κρίση) με τις πτητικές ώρες που τις έχουν μειώσει και τις περικοπές μισθού μετά κρίσης έπιανε καθαρά το μήνα 2500-3000.
 

pezoporos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
25 Ιουν 2009
Μηνύματα
5.196
Κριτικές
7
Like
2.925
Πόντοι
786
Συνήθως είναι ο μοναδικός γύρω σου που γνωρίζει τους κανόνες του παιχνιδιού στο οποίο παίζεις.
φαίνεται και εδώ μέσα
μόνο πτυχιούχοι και άνω των πενήντα μπορούν να σταθούν
όλοι οι άλλοι άσχετοι, σαχλαμάρες, παραπληροφόρηση, συναίσθημα, νεύρα
 
  • Like
Αντιδράσεις: alex71

George71

Μέγας
Εγγρ.
13 Αυγ 2019
Μηνύματα
8.309
Like
10.826
Πόντοι
3.556
εγώ πάω δώρο σε επισκέψεις και γενέθλια σε φίλους συσκευασία κυριλέ 2λιτρη

Εγω ανοιγω μαγαζι σε λιγο καιρο, πακετα δωρων για γαμους, αρραβωνες, κλπ

Καλαθια με 1 λιτρο βενζινη, 1 λιτρο λαδι και 1 κιλο φετα :headbaning1:
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
12.465
Like
11.239
Πόντοι
3.656
φαίνεται και εδώ μέσα
μόνο πτυχιούχοι και άνω των πενήντα μπορούν να σταθούν
όλοι οι άλλοι άσχετοι, σαχλαμάρες, παραπληροφόρηση, συναίσθημα, νεύρα
εντωμεταξύ αυτό που περιγράφεις είναι κυρίως η συμπεριφορά των μπαρμπάδων εδώ στο σάη :confused:
 

Mpratan

Σπουδαίος
Εγγρ.
29 Δεκ 2019
Μηνύματα
5.282
Κριτικές
21
Like
9.508
Πόντοι
3.346
Σαν τους μπατσους..στο Τζιμ που πάω ερχοντε κάτι μπασκινες..σα χρυσαυγιτες
.όλο κλαίγοντε δε έχουν λεφτά..αλλά γυμναστική κάθε μέρα..πως βρίσκουν το χρόνο για γυμναστήριο αμα δουλεύουν τόσο πολύ?και άμα τους δειτε ρουχαλακια και καπέλο και παπούτσια ναικ καινούργια..κρεατίνη ακριβή αμερικανική,κινητό απλ..μηχανή γιαμαχα 15χιλιαδες ευρώ.

Άρα παίζουν δύο σενάρια
Η οι μπάτσοι πιλότοι και γενικά δημόσιοι υπαλληλοιβγάζουν πολλά λεφτά και μας κοροϊδεύουν..η βγάζουν πολλά μαύρα λεφτα
Σταμάτα να λες ασυναρτησίες.
 

xenitemenos

Μέγας
Εγγρ.
14 Οκτ 2018
Μηνύματα
7.668
Κριτικές
15
Like
11.270
Πόντοι
3.846
Σαν τους μπατσους..στο Τζιμ που πάω ερχοντε κάτι μπασκινες..σα χρυσαυγιτες
.όλο κλαίγοντε δε έχουν λεφτά..αλλά γυμναστική κάθε μέρα..πως βρίσκουν το χρόνο για γυμναστήριο αμα δουλεύουν τόσο πολύ?και άμα τους δειτε ρουχαλακια και καπέλο και παπούτσια ναικ καινούργια..κρεατίνη ακριβή αμερικανική,κινητό απλ..μηχανή γιαμαχα 15χιλιαδες ευρώ.

Άρα παίζουν δύο σενάρια
Η οι μπάτσοι πιλότοι και γενικά δημόσιοι υπαλληλοιβγάζουν πολλά λεφτά και μας κοροϊδεύουν..η βγάζουν πολλά μαύρα λεφτα
Αλβανε σε έχουν μπουζουριασει πολλές φορές οι μπάτσοι και μιλάς με τόση ζήλια για το τι παπούτσια και κινητό έχουν;
Φαντάζομαι πόσες φορές έχεις φάει γκλομπιες για τις μαλακίες που κάνεις.
 
  • Χαχα
Αντιδράσεις: Magi

ggthd

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
30 Οκτ 2010
Μηνύματα
2.012
Like
1.426
Πόντοι
216
εγω που λεω προπονητης τενις παντως εινι πιασαρικο ..ειδικα οταν παω Ταιλανδη μου την πεφτουν αγριως τοσο που σκεφτομαι μηπως ειδικα εκει με θεουν περισοτρεο για το πορτοφολι μου μια σκεψη εκανα μη βαρατε
Αυτούς τους έχει πάει πίπα κώλο το metoo τύπε :confused:
 
Εγγρ.
25 Αυγ 2023
Μηνύματα
130
Like
326
Πόντοι
21
Πολλοι δικηγοροι θα κλεισουν, αλλαξουν επαγγελμα, μεταναστευσουν μετα τα τελευταια φορολογικα μετρα καθως και το νεο δικαστικο χαρτη. Επισης, πολλες εργασιες δικηγορικες ψηφιοποιηθηκαν η θα ψηφιοποιηθουν και αν το ΑΙ αρχισει να μπαινει στον κλαδο, θα δουμε πολλους να βγαζουν το κοστουμι και να γυριζουν στα χωραφια του παππου τους

Γενικα ειναι ενα επαγγελμα που μονο καθοδικα μπορει να παει απο δω και περα και επιπλεον εχει το τεραστιο μειονεκτημα να σε περιοριζει μονο στον ελλαδικο χωρο και στην ελληνικη γλωσσα (εξαιρουνται οι ελαχιστοι που ανοιγουν πανια με δουλειες εκτος συνορων αλλα ειναι ελαχιστοτατοι)
ετισ κ αλλιως ειχαν κ παραπανω δικαιοδοσιες απ οτι επρεπε...πχ ενα πτυχιο Ξενης γλωσσας σων κ καλα μεταφραση απο δικηγορο σου επεβαλαν...λες κ αν το αφησεις αμεταφραστο κ θες να το κανεις αναρτηση ασεπ ή Δοαταπ κτλ δεν θα καταλαβουν τι γραφει...αει σιχτιρ...αυτες οι χαζομαρες μονο στο Ελλαδισταν.
 

j_thess

Μέλος
Εγγρ.
30 Αυγ 2023
Μηνύματα
156
Like
331
Πόντοι
1
Αλβανε σε έχουν μπουζουριασει πολλές φορές οι μπάτσοι και μιλάς με τόση ζήλια για το τι παπούτσια και κινητό έχουν;
Φαντάζομαι πόσες φορές έχεις φάει γκλομπιες για τις μαλακίες που κάνεις.
Εγω δεν ειμαι Αλβανος, δεν με μπουζουριασαν, δεν εφαγα καμια γκλοπια.
Παρ ολα αυτα οι μπατσοι βγαζουν περισσοτερα απ οσα λενε και κλαιγονται και βγαζουν μαυρα. Αυτη ειναι η πραγματικότητα. Δίκιο είχε ο leader96.
Την καραμέλα της ζήλιας αφηστε την, δεν ειναι ζήλια είναι απέχθεια. Αλλιως με τη δικη σας λογικη κι εσεις που κατηγορειτε τους πολιτικους απο ζήλια το κάνετε.
 

xenitemenos

Μέγας
Εγγρ.
14 Οκτ 2018
Μηνύματα
7.668
Κριτικές
15
Like
11.270
Πόντοι
3.846
Εγω δεν ειμαι Αλβανος, δεν με μπουζουριασαν, δεν εφαγα καμια γκλοπια.
Παρ ολα αυτα οι μπατσοι βγαζουν περισσοτερα απ οσα λενε και κλαιγονται και βγαζουν μαυρα. Αυτη ειναι η πραγματικότητα. Δίκιο είχε ο leader96.
Την καραμέλα της ζήλιας αφηστε την, δεν ειναι ζήλια είναι απέχθεια. Αλλιως με τη δικη σας λογικη κι εσεις που κατηγορειτε τους πολιτικους απο ζήλια το κάνετε.
Εγώ δεν κατηγορώ πολιτικούς, οπότε μάθε πρώτα πού απευθύνεις τον λόγο.
Έπειτα, εσύ είσαι Έλληνας;
Γιατί αν είσαι, είσαι και λίγο μαλακας που υποστηρίζεις το αλβανικό σκουπίδι. Πρώτα διάβαζε λίγο τι έχει γράψει για τους Έλληνες γενικότερα σε άλλα θέματα, τι χολή ρίχνει για όσους έχουν κάτι παραπάνω από αυτόν και μετά να δούμε αν συνεχίσεις να υποστηρίζεις αυτό το κατακαθι.
 
  • Like
Αντιδράσεις: Magi

Α-Ω

Σπουδαίος
Εγγρ.
15 Σεπ 2009
Μηνύματα
5.917
Κριτικές
14
Like
3.692
Πόντοι
2.777
Εγω ανοιγω μαγαζι σε λιγο καιρο, πακετα δωρων για γαμους, αρραβωνες, κλπ

Καλαθια με 1 λιτρο βενζινη, 1 λιτρο λαδι και 1 κιλο φετα :headbaning1:
βάλε και κακάο κακαό κοκό κοκό...με κορδέλα και κάρτα μέλους
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
151.917
Κριτικές
1
Like
29.616
Πόντοι
8.006

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom